همه چیز درباره راههای مهاجرتی کانادا و چطور ویزای کانادا بگیریم؟

 از بین کسانی که به فکر مهاجرت افتاده‌اند، کمتر کسی است که به مهاجرت به کانادا فکر نکرده باشد. گرفتن ویزای کانادا برای خیلی از افراد که دارای توانمندی و تخصص هستند و یا امکان سرمایه گذاری در کانادا دارند یک رویای دست نیافتنی نیست. شما میتوانید با بهره گیری از مشاوره‌های تخصصی در خصوص مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا راه خود را برای اقامت در کشوری پیشرفته با شاخص‌های رفاهی بالا هموار کنید.

به طور کلی روشهای مهاجرت به کانادا را می تواند به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد:

 1. روشهای مهاجرتی سرمایه محور مثل: استارت آپ ویزا ، کارآفرینی های استانی و فدرال، ثبت شرکت یا owner operator
 2. روشهای مهاجرتی از طریق ویزاهای موقت مثل: تحصیلی و کاری
 3. روش های مهاجرتی از طریق سیستم های امتیاز بندی اکسپرس اینتری و آریما

مهاجرت به کانادا

چه کسانی می‌توانند برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند

 آیا شما می‌خواهید به‌طور دائمی در کانادا زندگی کنید مشغول به کار شوید تحصیل کنید و یا اینکه برای  یک سفر کانادا را برگزیده؟  با پاسخ دادن به چند سوال به و اختصاص دادن 10 الی 15 دقیقه وقت میتوانید از برنامه‌های متنوع مهاجرتی دولت کانادا و قوانین مربوط به آن آگاه شده و برای مهاجرت اقدام کنید. در اولین گام نیاز است به سایت  canada.ca مراجعه نمایید. این سایت مربوط به دولت کاناداست و اطلاعات لازم در خصوص روند مهاجرت و یا امکان مهاجرت به کانادا را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است البته باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشید. برای آشنایی به روند مهاجرت به کانادا نیاز است تا در قالب فرمی که در این سایت قرار داده شده، به سوالاتی در خصوص ملیت ، سن ، توانایی زبان انگلیسی ، تعداد اعضای خانواده ، تحصیلات ، تجربه کاری، درآمد و مقدار دارایی در حساب بانکی و جزئیاتی در خصوص فرصت شغلی در کانادا پاسخ دهید. در گام بعدی بر اساس پاسخ‌های شما، دولت کانادا برنامه‌هایی که برای شما امکان اقامت قانونی و مهاجرت به کانادا و یا دریافت ویزای کانادا را ممکن می‌سازد در اختیار شما قرار میدهد. اگر امکان مهاجرت قانونی به کانادا بر حسب قوانین ممکن باشد در ادامه اطلاعات جزئی‌تری در خصوص دستورالعمل ها و آنچه در ادامه کار برای دریافت ویزای کانادا لازم است انجام دهید، در اختیار شما قرار داده خواهد شد. البته چون برنامه های مهاجرتی به کانادا تقریبا دائمی می باشید، دولت کانادا به شرکتهای حقوقی، افراد و ووکلای واجد شرایط آموزشهایی می دهد که به متقاضیان مهاجرت به کانادا کمک کنند.

راه مهاجرت به کانادا ویزا724

چه مواردی برای مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا کمک میکند؟

 هر کشوری برای رسیدگی به درخواست مهاجرت قوانین مشخصی دارد. اگر شما قصد مهاجرت به کانادا دارید نیاز است مقدمات درخواست را فراهم کنید. به عبارت دیگر ، شما نیاز دارید تا اقداماتی که باعث می‌شود در ارزیابی پرونده شما توسط دولت کانادا امتیاز بیشتری برای شما داشته باشد در پرونده خود بگنجانید. به‌طور کلی چند آیتم در بررسی پرونده شما بسیار حائز اهمیت است.

تسلط شما بر زبان انگلیسی:

داشتن توانایی یکی از الزامات مهم برای اخذ ویزا کانادا. معیار تسلط زبان انگلیسی آزمون IELTS  است.  برای اینکه شانس پذیرفته شدن درخواست شما وجود داشته باشد لازم است در چهار مهارت نوشتار ، شنیدار ، گفتار ، و خواندن نمره 7 را گرفته باشید. ویا با مهارت در زبان فرانسوی نمره B2 را کسب کرده باشید. البته اگر تمایل داشته باشید مراکز آموزش زبان معتبر در کانادا بسیار است که می توانید با ثبت نام در این مراکز مهارتهای لازمه را کسب نمایید.

داشتن تخصص و مهارت دانشگاهی برای مهاجرت به کانادا: 

دولت کانادا امتیاز ویژه‌ای برای کسانی که دارای تخصص و مهارت در رشته خاصی هستند قائل است. جالب است بدانید دولت کانادا برنامه مهاجرت سریع‌السیر (Express immigration)  را برای این دست افراد تدارک دیده است.  منظور است تخصص توانایی کار در رشته‌های مهندسی ، پزشکی ، حقوق و…  مطابق با تحصیلات دانشگاهی در قالب فرصت‌های شغلی موجود در کانادا می‌باشد. البته افرادی که دوره های آموزشی خود را در کانادا گذرانده اند دارای امتیازات بالاتری برای دریافت اقامت دائم کانادا هستند.

توانایی ایجاد یک کسب و کار نوآورانه (Start-up) :

 اگر شما برنامه‌ای برای راه اندازی یک فعالیت تجاری مبتکرانه  و بدیع در کانادا دارید،  دولت کانادا تسهیلات ویژه ای برای شما بر این امر تدارک دیده است. کسب و کار شما باید دارای سه ویژگی باشند تا امکان اخذ ویزا برای شما وجود داشته باشد. بدیع بودن ، قابلیت ایجاد اشتغال برای ساکنان کانادا ، قابلیت رقابت در مقیاس جهانی سه ویژگی مهمی است یک کسب و کار برای دریافت ویزای کانادا باید داشته باشد. البته موارد بسیار دیگری در این امر دخیل هستند که در این مطلب نمیگنجد.

امکانات ویژه برای هنرمندان و ورزشکاران برای مهاجرت به کانادا:

 دولت کانادا یک برنامه مهاجرتی موقت برای افرادی که تجربه فعالیت‌های فرهنگی هنری یا ورزشی داشته‌اند در نظر گرفته است. این برنامه مهاجرتی  تحت عنوان “مهاجرت به‌صورت خویش فرما” (Self-employee person) یا مهاجرت از طریق خود اشتغالی در قوانین کانادا شناخته می‌شود. طبق قوانین فرد هنرمند یا ورزشکار برای مهاجرت به کانادا باید قادر باشند تا به‌طور قابل توجهی در فرهنگ و ورزش کانادا نقش ایفا کند.

حضور یکی از بستگان در کانادا یا مهاجرت از طریق اسپانسر شیپ:

 یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا حمایت اقوام ساکن کانادا است (پدر، مادر، فرزند و همسر) فرد حامی باید دارای یکی از این شرایط باشد:  شهروند کانادا بوده و یا اقامت دائمی در کانادا داشته باشد. فرد حامی می تواند با در نظر گرفتن شرایط از افراد خانواده خود دعوت به مهاجرت به کانادا کند. البته این برنامه برای کسانی که ویزای موقت کانادا را دارن امکان پذیر نخواهد بود.

چطور ویزای کانادا بگیریم؟

یکی از روش هایی که برای مهاجرت به  کانادا دولت آن کشور تسهیلات درخور توجهی را برای آن در نظر گرفته است، ویزای صاحبان کسب و کارهای نوآورانه و کارآفرین است. کانادا از حضور کارآفرینانی که توانایی ایجاد شغل برای شهروندان کانادا و کمک به توسعه اقتصاد این کشور را دارند با آغوش باز استقبال می‌کند. این برنامه مهاجرتی ویزای استارت آپ ( Start-up Visa) نام دارد، و در این بخش می خواهیم شرایط و قوانین مربوط به مهاجرت به کانادا از این طریق را بررسی کنیم.

مهاجرت به کانادا

یکی از راههای مهاجرتی کانادا، مهاجرت از طریق کارآفرینی است (برنامه دریافت ویزای کانادا در قالب Start-Up )

قانون جدید ویزای استارت آپ این امکان را برای کارآفرینان هایی که متقاضی مهاجرت به کانادا و یا دریافت ویزای کانادا می باشند فراهم می‌کند تا راحت تر بتوانند پرونده خود را پیگیری کنند. ویزای استارت آپ در نوع خودش اولین ویزا در سطح جهان است که کارآفرینان مهاجر را با سازمان‌های خصوصی با تجربه کسب و کار را مرتبط می نماید تا در قالب یک فعالیت کارآفرینی نوآور اقدام به فعالیت اقتصادی کنند.

مهاجرت به کانادا ویزا724

 “کانادا نیاز به کارآفرینان دارد”. این شعار دولت کانادا برای معرفی این نوع ویزا و ترغیب صاحبان ایده‌های نوآورانه برای مهاجرت به کانادا است. علیرغم برنامه های مهاجرتی مشابه در دیگر کشورها دولت کانادا یک برنامه موقت و یا شرطی برای کارآفرینان در نظر نگرفته است. بلکه متقاضیانی پس از گذراندن مراحل اداری و قانونی مهاجرت به کانادا در قالب ویزای کانادا به صورت استارت آپ، وارد کانادا شوند، به‌طور دائم در کانادا اقامت خواهند داشت و هیچ شرطی در موفقیت  کسب و کار آنها برای ادامه اقامتشان وجود نخواهد داشت.

 اگر در خودتان این امکان را می بینید که بتوانید یک کسب و کار اشتغال زا را در کانادا ایجاد کنید این بهترین موقعیت است تا از این طریق اقامت دائم در کانادا را نیز به دست بیاورید.

برای مطالعه دقیق تر دیگر روشهای مهاجرت به کانادا می توانید صفحات زیر را مطالعه نمایید:

روشهای سرمایه محور مهاجرت به کانادا

روش مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی کانادا

روش مهاجرت از طریق ویزای کاری کانادا

روش مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت کارآفرینی ویزا724

راه هموار کارآفرینان صاحب ایده‌های نوین کسب و کار  برای مهاجرت به کانادا

دلایل زیادی وجود دارد که کانادا بهترین مکان برای راه اندازی ایده کسب و کار شماست. در زیر به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

رشد اقتصادی قوی: قبل از تصمیم برای مهاجرت به کانادا، جالب است بدانید، مجله Forbes در رتبه بندی خود کشور کانادا را بهترین کشور را در بین کشورهای G-20  از نظر مناسب بودن فضای کسب و کار قرار داده است. کانادا همچنین جایگاه مالی مستحکمی در بین کشورهای G-7  دارد و در بین کشورهای G-20  بهترین چشم انداز مالی را پیش روی خود دارد.

مالیات‌های پایین و هزینه پایین راه اندازی کسب و کار: کانادا برای کسب و کارهایی که در آن کشور راه اندازی می‌شوند، محیط مناسبی با مالیات و هزینه پایین ارائه می‌کند تا با استفاده از این فضا کسب و کار شما بتواند رشد کند. نرخ سراسری مالیات  برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید به‌طور قابل توجهی پایین‌تر از دیگر کشورهای گروه G-7 است. همچنین، شرکت KPMG که شاخص‌های اقتصادی کشورها را رصد می‌کند، کانادا را به‌عنوان بهترین کشور در شاخص رقابتی بودن مالیات معرفی کرده است. با توجه به این مسئله یکی از دغدغه‌های مهاجرت به کانادا برای صاحبان ایده‌های نوآورانه رفع می‌شود.

ایده آل برای تحقیقات و نوآوری: غالب محققانی که شانس دریافت ویزای کانادا داشته‌اند معتقدند، کشور کانادا محیطی جذاب برای تحقیقات و نوآوری فراهم آورده است. این محیط جذاب از دارا بودن زیرساخت تحقیق و توسعه (R&D) به‌عنوان کشوری پیشرو در سطح جهان، استعدادهای علمی و انگیزه‌های نوآوری را شامل می‌شود. همچنین طبق قوانین کانادا، ترکیبی از اعتبارات مالی فدرال و منطقه‌ای برای بازگشت بخشی از هزینه‌های تحقیق و توسعه سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته شده است. به‌طور میانگین، تا 30 درصد از هزینه‌های تحقیق و توسعه یک سرمایه گذاری در کانادا به سرمایه گذار برمی گردد.

بهترین کیفیت زندگی در کانادا: کیفیت بالای زندگی در کانادا، یک پس زمینه بسیار مثبت را برای موفقت افراد، خانواده‌ها و شرکت‌های فعال در سطح جهانی ایجاد نموده است که قصد مهاجرت به کانادا دارند. طبق آمارهای بانک جهانی در سال 2011، مردم کانادا از بالاترین کیفیت زندگی در بین کشورهای گروه G-20  برخورداری بوده‌اند. در واقع می‌توان گفت، کانادا یک میزبان ایده آل است برای نیروهای کار تحصیل کرده، انعطاف پذیر و چند فرهنگی است که قصد مهاجرت به کانادا یا دریافت ویزای کانادا را دارند.

منبع: وبسایت دولت کانادا canada.ca

حال که به بررسی تمام راه‌های مهاجرتی پرداختیم خوب است بدانید چرا کانادا جزو کشورهای پر طرفدار است و مهاجرت به کانادا یکی از دغدغه‌های مهم افراد مهاجر است.

کانادا

کیفیت بالای زندگی در کانادا

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب کانادا در میان صدها کشور برتر، وجود برابری است. افراد فارغ از جنسیت، نژاد، قیافه، عقیده و یا وضعیت مهاجرت با یکدیگر برابر هستند. کانادا در سال 1982 منشور حقوق و آزادی را با هدف برابری اجتماعی همسو با ارزش‌های دولت کانادا ایجاد کرد.

یکی دیگر از نکات مثبت زندگی در کانادا  برقراری جامعه‌ای بر پایه فرهنگ‌های مختلف اما با هم است. با این شعار که تفاوت‌هایمان را جشن می‌گیریم و با وجود شباهت‌هایمان دور هم جمع می‌شویم.

از نکات مثبت و حائز اهمیت زندگی در کانادا، زندگی در محیطی آرام و امن است. همه افراد با یکدیگر با احترام برخورد می‌کنند. در صورت اشتباه، عذرخواهی می‌کنند و با صداقت با یکدیگر رفتار می‌کنند.

وقت شناسی کانادایی‌ها در میان مردم جهان شهرت دارد. رعایت زمان به عنوان یک ارزش تلقی می‌شود. میان همکاران روابط بسیار گرمی برقرار است و معمولا شما را با نام کوچکتان صدا خواهند کرد. در فضای کاری سلسله مراتب پست و مقام وجود دارد اما آنقدر به شما احترام گذاشته می‌شود که تفاوت چندانی را مشاهده نخواهید کرد.

مهاجرت به کانادا

کلام پایانی

کانادا دومین کشور بزرگ دنیا پس از روسیه است که دارای طبیعتی بکر و بسیار زیبا است. آگاهی از حفظ محیط زیست و احترام به زیبایی‌های طبیعی یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی در جامعه کانادا است. مهاجرت به کانادا، با وجود چالش‌های زیادی که دارد باز هم به نتیجه کار می‌ارزد! ساخت آینده‌ای آرام، به دور از تنش و هیاهو، از اهداف مهم زندگی در جامعه کانادا است. درست است که نکات منفی نیز در این کشور وجود دارد اما آنچه که مهم است سنگینی وزنه مزایای زندگی در کانادا به نسبت معایب زندگی در این کشور است.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

9 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. رضا قادری

  سلام
  وقت بخیر
  آقای متعهل ۴۳ ساله دارای همسر و یک فرزند خردسال و یک فرزند نوزاد هستم
  کل دارایی نقدی و غیرنقدی بنده ۱۰ میلیارد تومان است
  کارمند رسمی با سابقه ۲۳ سال بیمه هستم
  سوال اینکه: آیا امکان مهاجرت به کانادا از طریق پلن استارت آپ و یا خرید بیزنس با این شرایط همراه با شانس بالا را دارم؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  متشکرم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *