مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا راه اندازی مزرعه کشاورزی


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۷/۲۷

 

 

کشاورزی در کانادا یک بیزینس مهم است! مانند سایر بخشهای منابع طبیعی، بخش کشاورزی به طرق مختلف مستقیم و غیرمستقیم کمک های عظیمی به معیشت کانادایی ها می کند. به عنوان مثال، کشاورزی سالانه صدها هزار شغل در سراسر کشور ایجادمی کند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا راجب کشاوری در کانادا و چالش ها و هزینه های مربوط با آن برای شما صحبت کرده و در آخر سود کلی آن را بیان کنیم. ما را همراهی کنید!

 

کشاورزی در کانادا

کشاورزی در کانادا، یک صنعت مهم است. تنها حدود 7 درصد از زمین های کانادا قابل کشاورزی هستند. از زمین های حاشیه ای (فقیرتر) می توان برای دامداری استفاده کرد. برخی از محصولات مانند گوجه فرنگی، شاهدانه و گل در گلخانه های مراکز شهری کشت می شوند. کشاورزی کانادا با چالش های زیادی روبرو است. برخی از این چالش ها مربوط به حفاظت از محصولات، حفاظت از خاک، کار، تغییرات آب و هوایی و سلامت است.

مزرعه داری در کانادا

کشاورزی بخش مهمی از اقتصاد کانادا است. از جمله محصولات برتر کشاورزی کانادا می توان به کلزا، گوشت گاو و گوساله، سبزیجات و طیور اشاره کرد. شرکت های کانادایی محصولات، گوشت، شربت افرا و بسیاری از محصولات دیگر را صادر می کنند. کانادا بزرگترین صادرکننده محصولات کشاورزی در جهان است. ارزش این صادرات در سال 2016 بیش از 60 میلیارد دلار بوده است. با این حال، تنها یک بخش کوچک (7 درصد) از کانادا دارای زمین مناسب برای کشاورزی است. بیشتر این زمین های مناسب در غرب کانادا واقع شده اند اما زمین های حاشیه ای (فقیر) نیز می توانند برای دامداری گاو مورد استفاده قرار گیرند. مزارع با توجه به توپوگرافی، نوع خاک و موقعیت (عرض جغرافیایی)  از یکدیگر متمایز می شوند.

کشاورزی در کانادا متنوع و در حال تغییر است. بیشتر آن هنوز مختص تولید سنتی حیوانات و محصولات غذایی است. با این حال، کانادا در حال حاضر مقدار قابل توجهی آبزی پروری دارد. (آبزی پروری پرورش ماهی و سایر گونه هایی است که در آب زندگی می کنند). نوع دیگر کشاورزی، کشت حفاظت شده نامیده می شود. کشت محافظت شده در واقع پرورش محصولات غذایی، گل، قارچ و شاهدانه در گلخانه ها یا انبارها است. برخی از کشاورزان همچنین حیوانات را برای خز یا مصارف مختلف (به عنوان مثال، الیاف برای مصالح ساختمانی کامپوزیت) پرورش می دهند.

 

مطلب پیشنهادی: مهاجرت کاری کانادا

 

نقش دولت کانادا در حمایت از کشاورزی

بودجه دولت از تحقیقات کشاورزی، صادرات و تجارت حمایت کرده و  همچنین به کشاورزان در استفاده از شیوه ها و فناوری های جدید کمک می کند. چنین پیشرفت هایی می تواند تأثیرات زیست محیطی را کاهش داده و کارایی را افزایش دهد. سایر نقش هایی که دولت کانادا ایفا می کند شامل تنظیم مقررات و نظارت بر ایمنی و بازرسی مواد غذایی است.

کشاورزی در کانادا

چالش ها و پیشرفت کشاورزی در کانادا

کشاورزان کانادایی برای تولید غذای بیشتر تحت فشار تعدادی چالش هستند. آنها باید این کار را هنگام مراقبت از دام، زمین و آب در مزارع خود انجام دهند. برخی از چالش هایی که کشاورزان با آن روبرو هستند عبارت اند از: حفاظت از محصولات، حفظ خاک، نیروی کار، تغییرات آب و هوایی و بهداشت.

حفاظت از محصول

برای به حداکثر رساندن عملکرد محصولات زراعی، کشاورزان از کود و محصولات حفاظتی از محصول را استفاده می کنند. این محصولات شامل علف کش ها (برای علف های هرز)، آفت کش ها (برای حشرات) و قارچ کش ها (برای بیماری های قارچی) است. کشاورزان برای جلوگیری از رواناب مزارع و سایر اثرات منفی زیست محیطی این محصولات تلاش می کنند. دستورالعمل های توسعه یافته توسط صنعت و دولت میزان و شرایط مناسب استفاده از آنها را مشخص می کند. همچنین تحت تاثیر کمک های دولت، محصولات جدید، سبزتر و هدفمندتری در دسترس کشاورزان قرار می گیرند.

حفاظت خاک

کشاورزان از روش های حفاظت از خاک برای حفاظت از زمین های خود استفاده می کنند. یک مثال شخم زدن کانتور است. ردیف های زراعی که مستقیماً از یک شیب بالا می روند، با بارش شدید باران ، خطر فرسایش را افزایش می دهند. این ردیف ها می توانند به عنوان کانال هایی عمل کنند که آب باران خاک را در آن منتقل می کند. در مقابل ، شخم زدن که خطوط شیب را دنبال می کند، ردیف هایی را ایجاد می کند که عمود بر جریان آب قرار دارند. این ردیف ها رواناب را کند کرده و از فرسایش جلوگیری می کنند.

کمبود نیروی کاری

مزارع کانادایی نیاز مبرم به کارگران بیشتری دارند. بسیاری از کانادایی ها نمی خواهند در مزارع کار کنند. بسیاری از کارهای مزرعه ای فصلی است و اکثر کانادایی ها خواهان کار در طول سال هستند. در برخی موارد، کانادایی ها کار مزرعه را بسیار سخت می دانند یا دستمزد را بسیار پایین می دانند. در موارد دیگر، مزارع در مناطق دور افتاده ای قرار دارند که بسیاری از آنها مایل به زندگی نیستند. سالهاست که کشاورزان کانادایی کارگران موقت سایر کشورها را استخدام کرده اند. در سال 2018 تقریبا 55000 کارگر موقت خارجی در کشاورزی کانادا مشغول به کار شدند.

تغییرات آب و هوایی

تغییرات آب و هوایی مزارع را تحت تأثیر قرار می دهد. به عنوان مثال، گرما و خشکسالی می تواند بر محصولات کشاورزی و دام تأثیر منفی بگذارد. در همان زمان، کشاورزی گازهای گلخانه ای (مانند تراکتور و دام) تولید می کند که بر تغییرات آب و هوایی تاثیر می گذارد. کشاورزان کانادایی طی سه دهه گذشته میزان انتشار کربن خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. سهم کلی کشاورزان کانادایی از تولید گازهای گلخانه ای، در قرن 21 ثابت مانده است.

کشاورزی کانادا

هزینه راه اندازی یا خرید زمین کشاورزی در کانادا

هزینه های ثابت:

  • خرید زمین

برای کشاورزان غلات، مهم ترین هزینه ثابت، خرید زمین است. قیمت زمین در ساسکاچوان در 25 سال گذشته به طور متوسط 7.4 درصد افزایش یافته است. در سال 2019، قیمت زمین بین 1610 دلار تا 2.103 دلار در هکتار متغیر بوده است. با در نظر گرفتن میانگین شش منطقه استانی، متوسط قیمت خرید در ساسکاچوان 1،943 دلار تا 1،243،520 دلار به ازای هر هکتار خواهد بود.

برای تأمین مالی این خرید، فرض می کنیم که کشاورز از وام کشاورز جوان FCC استفاده می کند. برای خرید یک قسمت زمین با وام 1.24 میلیون دلار، کشاورز به 250.000 دلار امنیت اضافی زمین یا 20٪ پیش پرداخت نیاز دارد. اگر کشاورز ملکی برای وثیقه نداشته باشد، وام خود را با پرداخت پیش پرداخت 248،704 دلار دریافت می کند. با فرض اینکه کشاورز وام را برای 25 سال با استفاده از ماشین حساب وام FCC می گیرد، کل سود 409،914.56 دلار می شود. پرداخت ماهانه 468,244 دلار است که مجموع آن سالانه 5,618,928 دلار است. کشاورز همچنین باید سالانه مالیات بر زمین بپردازد که بسته به شهرداری متفاوت است.

 

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا

 

  • سرمایه گذاری روی تجهیزات تولید و ذخیره محصول شما

در مرحله بعد، کشاورز برای کاشت، سمپاشی، برداشت و انتقال دانه به بازار به تجهیزات نیاز دارد. کشاورز گزینه های متفاوتی برای خرید تجهیزات دارد. در ادامه، لیستی از قیمت های ماشین آلات در سه شرایط مختلف قید شده است. هزینه های خلاصه شده در زیر فقط برآوردهای تقریبی هستند.

هزینه راه اندازی زمین کشاورزی در کانادا

هزینه های متغیر:

در کشاورزی، همیشه هزینه های متغیری نیز در نظر گرفته می شود که بیشتر شامل نهاده های زراعی (بذر، مواد شیمیایی، کود و سوخت) می شوند. نمودار زیر هزینه های متغیر کشاورز را برای تولید 640 هکتار زمین زراعی در سال 2020 تحلیل می کند:

هزینه راه اندازی مزرعه در کانادا

هزینه های متغیر فوق، شامل خدمات شهری (گاز طبیعی، پروپان، برق)، هزینه های زندگی و هیچ هزینه دیگری که کشاورزان در طول سال از جمله تعمیر ماشین آلات، هزینه های حرفه ای یا بیمه مزرعه با آن روبرو هستند، نمی شود. هزینه های زندگی شخصی، خانه و وسیله نقلیه نیز در این محاسبات حاظ نشده اند.

به طور کلی، این تقسیم هزینه مختصر نشان می دهد که راه اندازی یک مزرعه غلات سنتی در کانادا، حتی یک مزرعه نسبتاً کوچک، بدون هیچ گونه کمک یا پشتیبانی، یک چالش بزرگ خواهد بود. با این حال، محبوبیت روزافزون محصولاتی که در مزارع کوچک رشد می کنند، راه دیگری را برای کشاورزان جدید باز می کند. اگرچه ممکن است در حال حاضر شروع صنعت کشاورزی از هر زمان دیگری می تواند سخت تر باشد، اما راه هایی برای کارآفرینان نوآور وجود دارد که با انجام کاری که دوست دارند، موانع به ظاهر غیر ممکن را پشت سر گذاشته و به موفقیت دست پیدا کنند.

کشاورزی در کانادا

هزینه خرید یا اجاره وسایل مورد نیاز کشاورزی در کانادا

برای بررسی هزینه های کشاورزی، باید با ستون فقرات این صصنعت شروع کنیم: تجهیزات کشاورزی. فارغ از اندازه، مزارع به قطعات متعدد ماشین آلات سنگین نیاز دارند. ممکن است گاهی فکر کنید که مزرعه بزرگتر وضعیت بهتری دارد زیرا درآمد بیشتر باید به معنای مقرون به صرفه بودن تجهیزات بیشتر باشد. اما این به سادگی قابل قبول نیست. بیایید محصولات ویژه ای را که به تجهیزات بسیار تخصصی نیاز دارند فراموش کنیمزیرا یافتن لوازم کار کرده و به صرفه آنها بسیار دشوار است.

 

مطلب پیشنهادی : اقامت کانادا

 

قیمت ها بستگی به منطقه خرید دارند اما قیمت تراکتور های John Deere یا Case IH از حدود 300000 دلار شروع می شود. این قیمت پایه برای چیزی کاملاً جدید، بدون هیچ گونه آپشن اختیاری است. برخی از تراکتورهای بزرگتر در این صنعت می توانند به 700000 دلار یا بیشتر برسند. علاوه براین، علیرغم وجود نرم افزار های تخصصی موجود در این ماشین ها ، کشاورزان نمی توانند خودشان تعمیرات زیادی انجام دهند و این موضوع منجر به افزایش هزینه های کشاورزی می شود. برای کاهش هزینه، بازارهای فروش ماشین آلات دست دوم وجود دارند که به طور کامل توسط بسیاری از کشاورزان استفاده می شوند. اما حتی در این بازار ها نیز ممکن است مجبور شوید برای یک کمباین مناسب، بالای 100000 دلار پرداخت کنید.

اگر گیاهان ردیفی (مانند ذرت یا سویا) می کارید، لوازم بسیاری نیاز خواهید داشت. برای مثال یک دستگاه کاشت بدون ردیفKinze حداقل 310،000 دلار برای شما هزینه دارد، در حالی که یک ذرت چین John Deere برخلاف مورد قبلی، 55،000 دلار هزینه خواهد داشت. البته، هنگامی که سویا یا گندم را در مزارع خود می کارید، به وسایل برداشت آنها نیز نیاز خواهید داشت. تجهیزات شخم، سم پاشی ها، تجهیزات جمع آوری یونجه و تراش یونجه و چنگک ها را فراموش نکنید، که همه آنها ممکن است برای انجام کار ضروری باشند.

یک لودر استاندارد جدید ( که مانند یک تراکتور در بسیاری از مزارع غیرقابل تعویض است) می تواند به راحتی 25000 تا 65000 دلار برای شما هزینه داشته باشد. یا اگر برای حمل و نقل محصولات یا انجام کارهای دیگر در مزرعه به وسیله نقلیه جانبی احتیاج دارید، انتظار می رود که بیش از 20،000 دلار برای Can-Am Defender Pro یا تقریبا 10،000 دلار برای سری KBOTA RTV  هزینه کنید. یکی از راه های کاهش هزینه های حمل و نقل، خرید یا اجاره وانتی برای حمل و نقل لوازم است.

مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی مزرعه

مقایسه قیمت زمین های کشاورزی در 10 شهر اصلی کانادا

در جدول لیست قیمت زمین های کشاورزی در ده شهر مهم کانادا را آورده ایم تا در عین مشاهده قیمت ها در هر شهر، بتوانید به مقایسه ای از روند قیمت های زمین ها در طی پنج سال اخیر دست یابید.

کشاورزی در کانادا

* قیمت ها به دلار و به ازای هر هکتار بیان شده اند.

دستمزد کارگران کشاورز برای هر ساعت کار

دستمزد کارگر مزرعه در کانادا

بر آورد سود حاصله کشاورزی در کانادا

 آمار زیر، ارزش هر هکتار زمین کشاورزی در بریتیش کلمبیا را از سال 2010 تا 2020 نشان می دهد. زمین های کشاورزی و ساختمان های این استان کانادا در سال 2020، 6,382 دلار کانادا به ازای هر هکتار ارزش گذاری شده است.

سود کشاورزی در کانادا

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


کدام کشاورزی در کانادا سودآور است؟

مزارع دانه های روغنی و غلات دارای بیشترین میانگین سود خالص عملیاتی در بین انواع مزرعه هستند.

ارزان ترین زمین کشاورزی کانادا در کجاست؟

ساسکاچوان دارای ارزان ترین زمین های کشاورزی در کل کانادا است.

آیا یک فرد خارجی می تواند در کانادا مزرعه خریداری کند؟

اشخاص غیر مقیم و خارجی می توانند تا 40 هکتار زمین کشاورزی داشته باشند. هیچ محدودیتی در مالکیت آن ها وجود نخواهد داشت.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.