مراحل و شرایط مهاجرت کار کانادا و دریافت ویزای کار کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۲۰

مقدمه: 

متخصصين مي توانند براساس روش هاي مختلفي مثل،اكسپرس انتري، خود اشتغالي، استارت آپ، Caregiver به كانادا مهاجرت كنند. هر استان ايالت كانادا طبق برنامه هايي مي تواند متخصصيني را جذب كند كه با برنامه هاي دولت كانادا همراه است.  متقاضي ويزاي كار در كانادا بايد طي مراحلي ويزاي كار را دريافت كرده و سپس نسبت به مهاجرت اقدام كند.


ویدئو توضیحات برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا:

 

فایل صوتی توضیحات برنامه مهاجرتی آتلانتیک:

برای مطالعه اطلاعات تکمیلی برنامه آتلانتیک می توانید صفحه ویزای کار آتلانتیک را مطالعه بفرمایید.

* ویزا 724 با سابقه ترین مرکز مهاجرت کانادا (بیش از 10 سال سابقه با مجوز رسمی وزارت مهاجرت کانادا)، با تجربه هزاران پرونده موفق توسط وکیل دادگستری کانادا و مشاور رسمی اداره مهاجرت کاناداست. برای استفاده از خدمات ما می توانید به صفحه تماس با ما یا برای مشاوره تخصصی می توانید به صفحه مشاوره مهاجرت مراجعه بفرمایید و برای مشاهده مجوزهای ما می توانید به صفحه موسسه مهاجرتی مراجعه بفرمایید.


همه ساله در حدود 400 هزار متخصص با در دست داشتن ويزاي كار موقت به كشور كانادا مهاجرت كرده و وارد اين كشور مي شوند. كارفرماي كانادايي و اداره امور اجتماعي و رفاه كانادا بايد به شخص متقاضي مجوز كار موقت را بدهد تا او بتواند وارد كشور كانادا شود.

مراحل اخذ ويزای كار در كانادا و شرایط مهاجرت کار کانادا

مرحله اول برای داشتن ویزای کار کانادا یا جاب آفر کانادا:

كارفرماي كانادايي بايد از قبل اداره كار كانادا را مجاب كند كه شخصي را كه تمايل به استخدام او دارد در كانادا زندگی نمي كند و اين چنين فردي نيز تخصص لازم او در كانادا نبوده تا بتواند او را استخدام كند و بعد از دريافت مجوز، ويزاي كار در کانادا را برای شخص متقاضی ارسال مي كند.

 

مهاجرت کار کانادا

 

فرصتهای شغلی متعددی در کانادا: 

1. فرصت شغلی برای web developer :

شرایط:

ظرفیت 9 نفر.

تمکن مالی حداقل 47 هزار دلار کانادا.

حداقل سابقه کاری 3 ساله (ارائه بیمه اجباری ست)

مدرک زبان آیلتس 6.5

از ماه اول مشغول به کار خواهید شد.

حقوق دریافتی: بیش از 4000 دلار

مدت قرارداد: 2 ساله

مدت زمان انجام پروسه: 6 تا 14 ماه

قبولی در دو مصاحبه: حضوری ایران، آنلاین کانادا.

 

اگر web developer هستید و شرایط فوق را دارید در اولین فرصت با ما در تماس باشید یا به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

اگر هم شغل دیگری دارید نگران نباشید، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر فرصتهای شغلی دیگر باشید، و به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید، که بصورت اختصاصی شما را در پرتابل کاریابی موسسه ثبت نام کنیم.

 

2. فرصت شغلی برای قصاب :

شرایط:

ظرفیت 7 نفر.

تمکن مالی حداقل 40 هزار دلار کانادا.

حداقل سابقه کاری 3 ساله

مهارت در زبان انگلیسی متوسط

حقوق دریافتی: بیش از 2500 دلار

مدت قرارداد: 2 ساله

مدت زمان انجام پروسه: 6 تا 14 ماه

قبولی در دو مصاحبه: حضوری ایران، آنلاین کانادا.

 

اگر قصاب هستید و شرایط فوق را دارید در اولین فرصت با ما در تماس باشید یا به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

اگر هم شغل دیگری دارید نگران نباشید، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر فرصتهای شغلی دیگر باشید، و به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید، که بصورت اختصاصی شما را در پرتابل کاریابی موسسه ثبت نام کنیم.

 

اداره مهاجرت كانادا می تواند در موارد زير بدون توجه به تاييديه وزارت كار، ويزای كار را صادر كند.

- مشمول برنامه NAFTA بين دولت آمريكا، كانادا و مكزيك

- سودمند بود كار مورد نظر براي جامعه كانادا

- مشمول برنامه هاي بين المللي برای مهاجرت و تبادل نيروهاي متخصص ساير كشور با دولت كانادا

- دانشجويان مشغول به تحصيل كه معرفی ايشان جهت كار در دانشگاه به واسطه استاد دانشگاه

- همراهی همسر متقاضي مشغول به كار يا تحصيل در كانادا

- سودمندبودن كار شخص متقاضي براي عموم مردم و مورد تاييد وزارت مهاجرت كانادا

- تمامی افراد مشغول به كار در كانادا

مرحله دوم

كارفرمای كانادایی كه مجوز لازم را از وزارت كار کانادا دريافت كرده، بايد نامه درخواست آن را به اداره مهاجرت ارسال كند تا مورد رسيدگی قرار گيرد.

مرحله سوم

در اين مرحله كارفرما ويزاي كار موقت خود را به شخص متقاضي ارسال مي كند و او بايد نسبت به دريافت ويزا اقدامات لازم را انجام دهد. متناسب با ايالت و شهر ، ويزاي كار صادر مي شود.

مرحله چهارم

دولت كانادا، ويزاي كار موقت و ساير مدارك را ارسال مي كند و بعد از ورود شما به كانادا ، مرزباني اين كشور، در فرودگاه مجوز كاريابي را صادر مي كند.

 

ویزای کار کانادا

 

انواع روشهای مهاجرت به کانادا

1. مهاجرت بخاطر پبوستن به اعضاي خانواده مقيم كانادا ( اسپانسر شیپ)

اگر شخص متقاضی مقيم كانادا باشد، مي تواند براي هر يك از اعضای خانواده درجه اول خود دعوت نامه فرستاده که ويزای ورود به كانادا را بگيرند تا با اين روش بتوانند به كشور كانادا مهاجرت كنند. 

شخص متقاضي مي تواند برای پدر و مادر و برادر و خواهر خود نيز دعوت نامه فرستاده تا آن ها بوسيله دعوت نامه بتوانند به كانادا مهاجرت كنند.

همچنین برادر يا خواهر كانادایی مي توانند فرزند زير 18 سالی كه والدين او فوت شده را اسپانسری كنند يا حتی دولت كانادا امكان قبول فرزند خواندگی فرزند زير 18 سال را پيش بینی كرده است.

روش های مهاجرت براساس پيوستن به اعضاي خانواده از هر ايالت به ايالت ديگری متغير است و سال به سال اين قوانين تغيير كرده و بروز رسانی می شوند.

مهاجرت اقتصادی به كانادا و كار در كانادا

در اين روش متخصصين، مديران يا صاحبان حرفه و كسب و كار يا سرمايه گذاران به كانادا مهاجرت مي كنند. در اين نوع مهاجرت، افراد به سه دسته تقسيم مي شوند:

1. گروه مهاجرت فدرال کانادا: اين گروه از افراد مي توانند در هر ايالت و شهري زندگي كنند و محدوديت خاصي ندارند و فقط در ورود به ايالت كبك محدود شده اند.

2. گروه مهاجرت استانی کانادا: اين گروه از افراد مي توانند به همه ايالت ها بجز كبك مهاجرت كنند.

3. گروه مهاجرت كبك: ايالت كبك در مقايسه با ساير ايالت ها، امتيازاتي را از جانب اداره مهاجرت كانادا بدست آورده است و امتياز خاص و ويژه اي دارد. اما یکی از الزامات مهاجرت به کبک کانادا تسلط به زبان فرانسه می باشد.

یکی از این امتیازها این است که کبک تنها ایالتی است که پس از گذراندن دوران تحصیل بدون داشتن تجربه کار کانادایی میتوانید از طریق برنامه مهاجرتی PEQ به کانادا مهاجرت کنید.

 

کار در کانادا

 

روش های مهاجرت کار كانادا از طريق فدرال و كار در كانادا

سیستم امتیاز بندی اكسپرس اینتری و دریافت اسکیل وورکر

براساس اين روش، سه گروه از افراد مي توانند به كانادا مهاجرت كنند

1. كاركنان ماهر

2. افرادي با تجربه كار در كانادا

3. صنعتگران

مهاجرت کار کانادا از طریق خود اشتغالی

در اين روش نيز سه گروه از افراد مي توانند به كانادا مهاجرت كنند:

1. ورزشكاران و پرسنل زبده و ماهر امور ورزشي شامل مربيان، داوران و مربيان تيم هاي ورزشي

2. كشاورزان و باغداران، زنبورداران ، پرورشز دهندگان دام و طيور

3. هنرمندان و بازيگران، كارگردانان، تهيه كنندگان فيلم و سريال

مهاجرت کار کانادا از روش استارتاپ

تمامي كارآفرينان و مبتكران كسب و كار مي توانند به كانادا مهاجرت كرده و كسب و كار خود را راه اندازي كنند. این روش بسیار تخصصی بوده و باید درآمد خود را از ایده یا استارت آپ خود به اثبات رسانید. همه ساله در کانادا استارت آپ ویزا برگذار میشود و برای برگزیده گان دعوتنامه ارسال میگردد.

مهاجرت کار کانادا با روش Caregiver یا مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا 

مناسب پرستاران خانگي و افرادي كه توانايي نگهداري از سالمندان را داشته و مي توانند اين وظيفه را به انجام برسانند. اين نوع روش نيز بروز رسانی شده و اكنون با عنوان  In home caregiver مهاجرين را پذيرش می كنند.

كانادا كشوري كه است كه رو به توسعه و گسترش بوده و هر ساله متخصصيني را در رشته هاي مختلف جذب مي كند و هر استان مي تواند مطابق برنامه هاي پيش بيني شده ؛ متخصصيني را جذب كند و برنامه هاي استاني بايد با برنامه هاي دولت كانادا همراستا باشد. برنامه مهاجرت به استان مانيتوبا در سال 2018 بروز رساني شد.

ايالت كبك ايالت فرانسه زبان كاناداست و براساس توافق نامه اي كه با دولت كانادا دارد مي تواند متخصصين فرانسوي زبان را جذب كرده و در اين استان كار كنند. 

 

چه کسانی واجد شرایط کار در کانادا هستند

همانطور که پیشتر نیز گفته شد در وهله اول باید مجوز کار در کانادا را دریافت کنید. برای داشتن درخواست مجوز باید یک پیشنهاد شغلی در کانادا داشته باشید. البته برخی استثنائات نیز وجود دارد. به عنوان نمونه فردی که به تازگی از یک موسسه آموزشی در کانادا فارغ التحصیل شده است و یا همسر فردی که قبلا مجوز کار در کانادا یا تحصیل در کانادا را داشته است می‌توانند برای درخواست کار اقدام کنند.

 

کار و اقامت در کانادا

 

افرادی که واجد شرایط دریافت مجوز کار در کانادا هستند باید تعهد بدهند در صورت انقضای مجوز کار، کانادا را ترک می‌کنند. از طرف دیگر باید ثابت کنند توانایی حمایت مالی از خود و خانواده خود را طی مدت زندگی در کانادا دارند. در صورتی که بخواهند برای کار جدید با کارفرمای جدید درخواست بدهند باید مدارک خود را آماده کنند تا به محض نیاز ارائه کنند.

نکته مهم را باید به خاطر بسپارید افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند نیازی به دریافت مجوز کار کانادا ندارند. اقامت دائم به منزله اجازه زندگی و کار در همه شهرهای کانادا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

نحوه دریافت مجوز

بسته به اینکه چه نوع مجوز کار می‌خواهید داشته باشید نحوه دریافت متفاوت است. دانشجویی که اجازه تحصیل در کانادا را دارد می‌تواند مجوز کار پاره وقت در کانادا را داشته باشد. این مجوز به صورت خودکار برای فرد صادر می‌شود.

 

کار و زندگی در کانادا

 

مهم‌ترین گزینه برای دریافت مجوز کار کانادا داشتن یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما در کانادا است. مجوز کار به دو دسته آزاد و محدود تقسیم می‌شود. مجوز کار محدود به کارفرما وابسته است که فرد تنها با همان کارفرما اجازه کار دارد مگر آنکه نوع مجوز خود را تغییر دهد. در مجوز آزاد، فرد این اجازه را دارد که با کارفرماهای مختلفی کار کند.

 

مطالب پیشنهادی:

> اگر میخواهید اطلاعات کامل راجع به انواع ویزا داشته باشید، می توانید مطلب ویزای کانادا مطالعه بفرمایید

> وکیل مهاجرت کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ

اقامت سرمایه گذاری کانادا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


چه کسانی می توانند برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کنند؟

متخصصين، مديران يا صاحبان حرفه و كسب و كار يا سرمايه گذاران می توانند از طرق ویزای کار برای مهاجرت به کانادا اقدام كنند.

آیا برای دریافت ویزای کار کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است؟

تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان آیلتس بالای 6 در یافتن کار در شهرهای مختلف کانادا، به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال کار تخصصی هستند بسیار تعیین­ کننده است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


علی ظفری :

درود من 35 سالمه ، 15 سال معلم کودکان با نیاز های ویژه ام ، کارشناسی مشاوره و ارشد مشاوره شغلی از دانشگاه اصفهان با معدل 18.61 دارم، دارای چندین مقاله داخلی ، مدرک ماساژ، پرورش زنبور عسل ، سوالم اینه میتونم ویزای کاری یا تحصیلی برای دوره دکتری بگیرم یا دکتری اینجا بگیرم بعد اقدام کنم؟

با درود 

برای انتخاب راه درست مهاجرت می توانید به بالای سایت قسمت فرم ارزایابی رایگان مراجعه بفرمایید.

احمد :

درود بر شما پسر من 13 ساله است و برای سال تحصیلی 1401-1402 در کلاس هفتم ، مدرسه تیزهوشان شیراز قبول شده و ثبت نام کرده است . می خواهم از طریق مهاجرت تحصیلی ایشان برای کانادا اقدام کنم .میگویند از زمان کرونا به بعد ویزای تحصیلی دانش آموزی نمی دهند ، آیا این موضع درست است؟ در کل من چگونه میتوان از این طریق (ویزای تحصیلی دانش آموزی ) اقدام کنم؟ با سپاس فراوان

نیکا تهرانی :

سلام شرایط مهاجرت کاری به چه صورته؟

باید شرایط شما بررسی شود. میتوانید به بالای سایت قسمت فرم ارزیابی مراجعه بفرمایید.

bahar :

سلام روز بخیر یک وکیل تازه کار چطور میتونه ویزای اقامت یا کاری در کشوری مثل کانادا یا انگلستان یا سوئد رو بگیره ؟

سیستم قضایی در این کشورها با سیستمی که شما در آن تحصیل کرده اید کاملا متفاوت است و قاعدتا نمی توانید به عنوان یک وکیل در این کشورها فعالیت کنید. مسیر مهاجرت تحصیلی توصیه می شود.

حمید رضا عسگری :

1- آیا برای ارایه سابقه کار از طریق اکسپرس اینتری نیاز به بیمه می باشد یا صرفا از طریق نامه اشتغال به کار امکان پذیر می باشد؟ 2- آیا برای ویزای اکسپرس اینتری نیاز به ارایه تمکن مالی می باشد؟ به ازای هر نفر چه میزان می باشد؟ و صرفا به صورت نقدی می باشد یا از طریق سند مسکن هم قابل قبول می باشد؟ 3- هزینه وکالت ویزای اکسپرس اینتری چه مقدار است؟

خیر بیمه اجباری نیست. بله تمکن مالی باید ارائه دهید. باید حساب بانکی ارائه دهید. برای هزینه های حق الوکاله می توانید با دفاتر در تماس باشید

جمشید حیدری :

بنده و همسرم به همراه یک فرزند دختر 14 ساله، ما هر دور لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و بیش از دو دهه است که در کار روزنامه نگاری و مترجمی فعال هستیم. می خواستیم ببینیم برای ما بهترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟ و این که آیا می توانیم برای دریافت ویزای کار در زمینه شغلی خودمون هم اقدام کنیم؟ سپاسگزارم

باید شرایط شما به دقت بررسی شده و بهترین روشی که می توانید اقدام کنید، به شما پیشنهاد شود. از این رو می توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید.

سارا لشكري :

من دختر 13 سالشه و براي ادامه تحصيل تصميم داره به كانادا بره، سطح زبان انگليسي دخترم خوبه. براي شروع گرفتن ويزاي تحصيلي براي دخترم چه كارهايي بايد انجام بدم/. ممنون از راهنماييتون

باید شرایط مالی بررسی شود. می توانید به بالای سایت مراجعه کرده، با شماره های دفاتر تماس گرفته یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

پوریا شهریاری :

با سلام و وقت بخیر من کارم عکاسی تبلیغاتی و قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری و جاب آفر دارم از طریق سایت INDEED چند موقعیت شغلی پیدا کردم و دنبال وکیل برای اخذ ویزا هستم

قرارداد رسمی با کارفرما دارید؟ یا فقط پوزیشن را در ایندید پیدا کردید؟

نرگس عاشوری :

سلام در بخش خیاطی تجربه کاری دارم میتونم با توجه به سابقه کاری طولانی که دارم ویزای کاری اخذ کنم ؟

با درود
اگر کارفرمای واجد شرایط جاب آفر دریافت کنید، بله

زیزی :

سلام من لیانس و 6 سال سابقه حسابداری دارم و مشغول به کار ،خودم 27 سال و همسرم 30 سالشه و 5 ساله راننده 18 چرخه،کشنده تانکر داره حمل روغن،میتونیم ویزای کاری بگیریم از طریق پایه یک همسرم؟

به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه کنید تا شرایط شما دقیق بررسی شود 

نسی :

سلام. امکان رزرو ندارم. میزنم مرحله بعد کلا هیچ اتفاقی نمیوفته. دوتا وقت حضوری برای دو نفر تو تهران میخوام. تو یه روز و

مشاور مهاجرت و ویزا:

احتمالا سرعت اینترنت شما بسیار پایین است، باید با انتخاب هر مرحله منتظر لود شدن مرحله بعدی باشید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.