مراحل و شرایط مهاجرت کار کانادا و دریافت ویزای کار کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۰/۱۵

 

مقدمه: 

متخصصين مي توانند براساس روش هاي مختلفي مثل،اكسپرس انتري، خود اشتغالي، استارت آپ، Caregiver به كانادا مهاجرت كنند. هر استان ايالت كانادا طبق برنامه هايي مي تواند متخصصيني را جذب كند كه با برنامه هاي دولت كانادا همراه است.  متقاضي ويزاي كار در كانادا بايد طي مراحلي ويزاي كار را دريافت كرده و سپس نسبت به مهاجرت اقدام كند.


همه ساله در حدود 400 هزار متخصص با در دست داشتن ويزاي كار موقت به كشور كانادا مهاجرت كرده و وارد اين كشور مي شوند. كارفرماي كانادايي و اداره امور اجتماعي و رفاه كانادا بايد به شخص متقاضي مجوز كار موقت را بدهد تا او بتواند وارد كشور كانادا شود.

در حال حاضر یکی از بهترین روشهای دریافت ویزای کار کانادا از طریق ICT ست. برای دریافت اطلاعات بیشتر این برنامه مهاجرتی می توانید به صفحه ویزای ICT کانادا مراجعه کنید

 

مراحل اخذ ويزای كار در كانادا و شرایط مهاجرت کار کانادا

مرحله اول برای داشتن ویزای کار کانادا یا جاب آفر کانادا:

كارفرماي كانادايي بايد از قبل اداره كار كانادا را مجاب كند كه شخصي را كه تمايل به استخدام او دارد در كانادا زندگی نمي كند و اين چنين فردي نيز تخصص لازم او در كانادا نبوده تا بتواند او را استخدام كند و بعد از دريافت مجوز، ويزاي كار در کانادا را برای شخص متقاضی ارسال مي كند.

 

مهاجرت کار کانادا

 

فرصتهای شغلی متعددی در کانادا، به صورت ماهانه در سازمان مهاجرتی مهیار شارژ می شود.

1. فرصت شغلی برای web developer :

شرایط:

ظرفیت 9 نفر.

تمکن مالی حداقل 47 هزار دلار کانادا.

حداقل سابقه کاری 3 ساله (ارائه بیمه اجباری ست)

مدرک زبان آیلتس 6.5

از ماه اول مشغول به کار خواهید شد.

حقوق دریافتی: بیش از 4000 دلار

مدت قرارداد: 2 ساله

مدت زمان انجام پروسه: 6 تا 14 ماه

قبولی در دو مصاحبه: حضوری ایران، آنلاین کانادا.

 

اگر web developer هستید و شرایط فوق را دارید در اولین فرصت با ما در تماس باشید یا به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

اگر هم شغل دیگری دارید نگران نباشید، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر فرصتهای شغلی دیگر باشید، و به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید، که بصورت اختصاصی شما را در پرتابل کاریابی موسسه ثبت نام کنیم.

 

2. فرصت شغلی برای قصاب :

شرایط:

ظرفیت 7 نفر.

تمکن مالی حداقل 40 هزار دلار کانادا.

حداقل سابقه کاری 3 ساله

مهارت در زبان انگلیسی متوسط

حقوق دریافتی: بیش از 2500 دلار

مدت قرارداد: 2 ساله

مدت زمان انجام پروسه: 6 تا 14 ماه

قبولی در دو مصاحبه: حضوری ایران، آنلاین کانادا.

 

اگر قصاب هستید و شرایط فوق را دارید در اولین فرصت با ما در تماس باشید یا به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

اگر هم شغل دیگری دارید نگران نباشید، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر فرصتهای شغلی دیگر باشید، و به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید، که بصورت اختصاصی شما را در پرتابل کاریابی موسسه ثبت نام کنیم.

 

اداره مهاجرت كانادا می تواند در موارد زير بدون توجه به تاييديه وزارت كار، ويزای كار را صادر كند.

- مشمول برنامه NAFTA بين دولت آمريكا، كانادا و مكزيك

- سودمند بود كار مورد نظر براي جامعه كانادا

- مشمول برنامه هاي بين المللي برای مهاجرت و تبادل نيروهاي متخصص ساير كشور با دولت كانادا

- دانشجويان مشغول به تحصيل كه معرفی ايشان جهت كار در دانشگاه به واسطه استاد دانشگاه

- همراهی همسر متقاضي مشغول به كار يا تحصيل در كانادا

- سودمندبودن كار شخص متقاضي براي عموم مردم و مورد تاييد وزارت مهاجرت كانادا

- تمامی افراد مشغول به كار در كانادا

مرحله دوم

كارفرمای كانادایی كه مجوز لازم را از وزارت كار کانادا دريافت كرده، بايد نامه درخواست آن را به اداره مهاجرت ارسال كند تا مورد رسيدگی قرار گيرد.

مرحله سوم

در اين مرحله كارفرما ويزاي كار موقت خود را به شخص متقاضي ارسال مي كند و او بايد نسبت به دريافت ويزا اقدامات لازم را انجام دهد. متناسب با ايالت و شهر ، ويزاي كار صادر مي شود.

مرحله چهارم

دولت كانادا، ويزاي كار موقت و ساير مدارك را ارسال مي كند و بعد از ورود شما به كانادا ، مرزباني اين كشور، در فرودگاه مجوز كاريابي را صادر مي كند.

 

ویزای کار کانادا

 

انواع روشهای مهاجرت به کانادا

1. مهاجرت بخاطر پبوستن به اعضاي خانواده مقيم كانادا ( اسپانسر شیپ)

اگر شخص متقاضی مقيم كانادا باشد، مي تواند براي هر يك از اعضای خانواده درجه اول خود دعوت نامه فرستاده که ويزای ورود به كانادا را بگيرند تا با اين روش بتوانند به كشور كانادا مهاجرت كنند. 

شخص متقاضي مي تواند برای پدر و مادر و برادر و خواهر خود نيز دعوت نامه فرستاده تا آن ها بوسيله دعوت نامه بتوانند به كانادا مهاجرت كنند.

همچنین برادر يا خواهر كانادایی مي توانند فرزند زير 18 سالی كه والدين او فوت شده را اسپانسری كنند يا حتی دولت كانادا امكان قبول فرزند خواندگی فرزند زير 18 سال را پيش بینی كرده است.

روش های مهاجرت براساس پيوستن به اعضاي خانواده از هر ايالت به ايالت ديگری متغير است و سال به سال اين قوانين تغيير كرده و بروز رسانی می شوند.

مهاجرت اقتصادی به كانادا و كار در كانادا

در اين روش متخصصين، مديران يا صاحبان حرفه و كسب و كار يا سرمايه گذاران به كانادا مهاجرت مي كنند. در اين نوع مهاجرت، افراد به سه دسته تقسيم مي شوند:

1. گروه مهاجرت فدرال کانادا: اين گروه از افراد مي توانند در هر ايالت و شهري زندگي كنند و محدوديت خاصي ندارند و فقط در ورود به ايالت كبك محدود شده اند.

2. گروه مهاجرت استانی کانادا: اين گروه از افراد مي توانند به همه ايالت ها بجز كبك مهاجرت كنند.

3. گروه مهاجرت كبك: ايالت كبك در مقايسه با ساير ايالت ها، امتيازاتي را از جانب اداره مهاجرت كانادا بدست آورده است و امتياز خاص و ويژه اي دارد. اما یکی از الزامات مهاجرت به کبک کانادا تسلط به زبان فرانسه می باشد.

یکی از این امتیازها این است که کبک تنها ایالتی است که پس از گذراندن دوران تحصیل بدون داشتن تجربه کار کانادایی میتوانید از طریق برنامه مهاجرتی PEQ به کانادا مهاجرت کنید.

 

کار در کانادا

 

روش های مهاجرت کار كانادا از طريق فدرال و كار در كانادا

سیستم امتیاز بندی اكسپرس اینتری و دریافت اسکیل وورکر

براساس اين روش، سه گروه از افراد مي توانند به كانادا مهاجرت كنند

1. كاركنان ماهر

2. افرادي با تجربه كار در كانادا

3. صنعتگران

مهاجرت کار کانادا از طریق خود اشتغالی

در اين روش نيز سه گروه از افراد مي توانند به كانادا مهاجرت كنند:

1. ورزشكاران و پرسنل زبده و ماهر امور ورزشي شامل مربيان، داوران و مربيان تيم هاي ورزشي

2. كشاورزان و باغداران، زنبورداران ، پرورشز دهندگان دام و طيور

3. هنرمندان و بازيگران، كارگردانان، تهيه كنندگان فيلم و سريال

مهاجرت کار کانادا از روش استارتاپ

تمامي كارآفرينان و مبتكران كسب و كار مي توانند به كانادا مهاجرت كرده و كسب و كار خود را راه اندازي كنند. این روش بسیار تخصصی بوده و باید درآمد خود را از ایده یا استارت آپ خود به اثبات رسانید. همه ساله در کانادا استارت آپ ویزا برگذار میشود و برای برگزیده گان دعوتنامه ارسال میگردد.

مهاجرت کار کانادا با روش Caregiver یا مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا 

مناسب پرستاران خانگي و افرادي كه توانايي نگهداري از سالمندان را داشته و مي توانند اين وظيفه را به انجام برسانند. اين نوع روش نيز بروز رسانی شده و اكنون با عنوان  In home caregiver مهاجرين را پذيرش می كنند.

كانادا كشوري كه است كه رو به توسعه و گسترش بوده و هر ساله متخصصيني را در رشته هاي مختلف جذب مي كند و هر استان مي تواند مطابق برنامه هاي پيش بيني شده ؛ متخصصيني را جذب كند و برنامه هاي استاني بايد با برنامه هاي دولت كانادا همراستا باشد. برنامه مهاجرت به استان مانيتوبا در سال 2018 بروز رساني شد.

ايالت كبك ايالت فرانسه زبان كاناداست و براساس توافق نامه اي كه با دولت كانادا دارد مي تواند متخصصين فرانسوي زبان را جذب كرده و در اين استان كار كنند. 

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433

شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957

شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت های مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

> اگر میخواهید اطلاعات کامل راجع به انواع ویزا داشته باشید، می توانید مطلب ویزای کانادا مطالعه بفرمایید

> وکیل مهاجرت کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ

اقامت سرمایه گذاری کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 


سوالات متداول


چه کسانی می توانند برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کنند؟

متخصصين، مديران يا صاحبان حرفه و كسب و كار يا سرمايه گذاران می توانند از طرق ویزای کار برای مهاجرت به کانادا اقدام كنند.

آیا برای دریافت ویزای کار کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است؟

تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان آیلتس بالای 6 در یافتن کار در شهرهای مختلف کانادا، به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال کار تخصصی هستند بسیار تعیین­ کننده است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


حمید رضا عسگری :

1- آیا برای ارایه سابقه کار از طریق اکسپرس اینتری نیاز به بیمه می باشد یا صرفا از طریق نامه اشتغال به کار امکان پذیر می باشد؟ 2- آیا برای ویزای اکسپرس اینتری نیاز به ارایه تمکن مالی می باشد؟ به ازای هر نفر چه میزان می باشد؟ و صرفا به صورت نقدی می باشد یا از طریق سند مسکن هم قابل قبول می باشد؟ 3- هزینه وکالت ویزای اکسپرس اینتری چه مقدار است؟

خیر بیمه اجباری نیست. بله تمکن مالی باید ارائه دهید. باید حساب بانکی ارائه دهید. برای هزینه های حق الوکاله می توانید با دفاتر در تماس باشید

جمشید حیدری :

بنده و همسرم به همراه یک فرزند دختر 14 ساله، ما هر دور لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و بیش از دو دهه است که در کار روزنامه نگاری و مترجمی فعال هستیم. می خواستیم ببینیم برای ما بهترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟ و این که آیا می توانیم برای دریافت ویزای کار در زمینه شغلی خودمون هم اقدام کنیم؟ سپاسگزارم

باید شرایط شما به دقت بررسی شده و بهترین روشی که می توانید اقدام کنید، به شما پیشنهاد شود. از این رو می توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید.

زیزی :

سلام من لیانس و 6 سال سابقه حسابداری دارم و مشغول به کار ،خودم 27 سال و همسرم 30 سالشه و 5 ساله راننده 18 چرخه،کشنده تانکر داره حمل روغن،میتونیم ویزای کاری بگیریم از طریق پایه یک همسرم؟

به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه کنید تا شرایط شما دقیق بررسی شود 

نسی :

سلام. امکان رزرو ندارم. میزنم مرحله بعد کلا هیچ اتفاقی نمیوفته. دوتا وقت حضوری برای دو نفر تو تهران میخوام. تو یه روز و

مشاور مهاجرت و ویزا:

احتمالا سرعت اینترنت شما بسیار پایین است، باید با انتخاب هر مرحله منتظر لود شدن مرحله بعدی باشید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.