شرایط و تغییرات جدید در قوانین مهاجرت به کانادا در سال 2019


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

قوانین جدید و شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2019

 

مهاجرت

 

کانادا به دلیل مسائل مربوط به NAFTA که توسط دولت ترامپ ایجاد شده و همچنین به دلیل تغییرات سیستم دعوت نامه اکسپرس اینتری با تغییر و تحولات زیادی رو به رو شده است. از این رو برای تمامی متقاضیان مهاجرت به کانادا اهمیت دارد که خود را در جریان آخرین تغییرات و تحولات شرایط مهاجرت به کانادا قرار دهند.

 

نکته بسیار مهم: 

وکلای دادگستری، موسسات حقوقی، موسسات کاریابی بین المللی،  موسسات اعزام دانشجو، حتی آژانس های مسافرتی، یا افراد حقیقی، برای فعالیت در حیطه ویزا و مهاجرت به کانادا باید از شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) مجوز داشته باشند؛ در غیر این صورت، هرگونه فعالیت آنها از دیدگاه کانادا در حیطه ویزا و مهاجرت غیر قانونی ست.

 

 در سایت رسمی مهاجرت کانادا اعلام شده است که؛ اگر از بی تجربگی و کلاهبرداری این‌گونه افراد یا موسسات فاقد مجوز ICCRC متضرر شوید، هیچ راهی برای پیگیری و رفع اتهامات خود ندارید. پس فقط به مشاوران یا وکلای رسمی کانادا اعتماد کنید تا  در صورت بروز مشکل، مدافع منافع شما باشیم.

 

کشور کانادا فقط به وکلا و مشاوران رسمی مقیم کانادا که از iccrc مجوز دارند، اجازه فعالیت در حیطه مشاوره و انجام امور ویزا و مهاجرت به کانادا را می دهد.

وکلای دادگستری، موسسات، آژانسهای مسافرتی  و یا هر شرکت دیگری، بدون حضور وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، نمی‌توانند نامه دفاعیه از موکل خود به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

 

در صورت عدم وجود وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، این شرکتها یا افراد، یک ایمیل به نام شما درست می کنند و تمامی امور را به جای شما و با یک هویت جعلی انجام می دهند و گاها حتی اکانت و پسوورد را در اختیار شما نمی گذارند، یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و تمامی امور مهاجرت یا ویزا را به یک مشاور یا وکیل رسمی کانادا می سپارند. فقط قرارداد مستقیم با مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به کانادا (مورد تایید ICCRC) را امضا کنید.

>> آموزش روش استعلام وکیل رسمی مهاجرت به کانادا <<

 

کانادا همواره یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت بوده و سالانه هزاران نفر به امید زندگی در این کشور اقدام به  مهاجرت به کانادا می کنند. از این میزان تعداد کمی موفق به انجام این کار می شوند. یکی از دلایل عمده این امر این است که متقاضیان از آخرین تغییرات موجود در مورد شرایط مهاجرت  به کانادا غافل می مانند و اغلب تقاضای آنان مورد پذیرش قرار نمی گیرد. سازمان مهاجرت و پناهندگی  کانادا (IRCC) گاهی به دلیل ارائه اطلاعات غلط و نادرست متقاضیان، وضعیت درخواست آنان را به مدت 5 سال به حالت تعلیق در می آورد.

در سال های گذشته کانادا تغییرات و اصلاحات زیادی را در راستای منافع اقتصادی و مهاجرتی خود اعمال کرده است. IRCC مهلت زمانی ثبت اسناد از طریق ITA و یا دعوت نامه را از 90 روز به 60 روز کاهش داده است. این تغییر از 26 ژوئن 2018 اعمال گردید. یکی از تغییرات دیگر IRCC تخصیص امتیازات اضافی از طریق سیستم جامع امتیاز بندی CRS به متقاضیانی که دارای دعوت نامه کاری از کانادا هستند می باشد. با این تغییر, روند امتیاز دهی متقاضیان با توجه به به گروه شغلی آنان دارای تغییراتی می شود. به این صورت که به متقاضیان دارای مشاغل مدیریت حداکثر 200 امتیاز و به مابقی مشاغل امتیاز حداقل  50 اختصاص می یابد. در ادامه این مطلب قوانین و شرایط مهاجرت به کانادا شرح داده می شود تا با دیدی دقیق تر اقدام به مهاجرت به کانادا نمایید.

- دولت کانادا در سال 2018 میزبان 31000 مهاجر،‍‍‍‍‍‍ در سال 2019 میزبان 33000 و در سال 2020 میزبان 34000 مهاجر می باشد.

- مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری استانی یا PNP در سال 2019 بیشتر از سه سال گذشته خواهد بود.

- آزمون زبان فرانسه یا TFC در سال 2019 مورد پذیرش IRCC می باشد.

- خط مشی مهاجرت به کانادا در سال 2019: در سال 2019 سیستم اکسپرس اینتری استانی مهم ترین نقش را در انتخاب مهاجر ایفا می کند.

- در سال 2019 کانادا معیار هویت نگاری اجباری برای مهاجرت را معرفی کرد.

کانادا در سال 2018 میزبان 31000 مهاجر،‍‍‍‍‍‍ در سال 2019 میزبان 33000 و در سال 2020 میزبان 34000 مهاجر می باشد.

هدف از این افزایش بدون شک کمک به توسعه کانادا و تامین نیاز کشور به نیروی کار ماهر می باشد. بر اساس این طرح حدود یک میلیون نفر توسط کشور کانادا برای مهاجرت پذیرفته می شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس استانی اینتری یا PNP در سال 2019 نسبت به سه سال گذشته افزایش خواهد داشت.

هم اکنون برنامه انتخاب استانی و دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا توسط سیستم اکسپرس اینتری هدایت می شود. این سیستم همچنان نقش اساسی در مهاجرت افراد به کانادا در طی سه سال آتی خواهد داشت. افراد منتخب این برنامه 160100 نفر خواهد بود. این یعنی افزایش 32 درصدی سطح مهاجرت نسبت به 129900 نفر در سال 2018. برنامه اکسپرس اینتری کانادا دارای سه زیر مجموعه گروه: نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Class)ُ گروه تجارت فدرال  Skilled Trades Class)ُ و گروه تجربه کانادایی   (Canadian Experience) می باشد. این در حالی است که برنامه انتخاب استانی کانادا (PNP) دارای چندین زیر مجموعه است. بر اساس طرح های مهاجرتی کانادا طرح استانی دارای سهم 44 درصدی در افزایش مهاجر به کانادا در سال 2021 خواهد داشت و از این میان 1.3 نفر فردِ واجد شرایط مهاجرت به کانادا، اجازه اخذ اقامت در کانادا را به دست خواهند آورد.

از میان 49720 نفری که در سال 2017 به کانادا مهاجرت کردند 13531 نفر از طریق برنامه سیستم اکسپرس اینتری استانی پذیرفته شدند. این رقم برای سال  2018 55000  نفر است. این عدد در سه سال بعدی با افزایش 29 درصدی رو به رو خواهد شد. به این ترتیب در سال 2019 سطح پذیرش استانی با افزایش 5000 نفری نسبت به سال 2018   به 61000 خواهد رسید. برای سال های 2020 و 2021 دولت کانادا قصد دارد این رقم را به 67800 و 73000 به ترتیب افزایش دهد.

آزمون زبان فرانسه یا TFC در سال 2019 مورد پذیرش IRCC می باشد.

دولت کانادا اکنون آزمون زبان فرانسه را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد. این قانون هم اکنون برای کلیه متقاضیان مهاجرت دائم به کانادا صادق است. آزمون فرانسه و یا est de connaissance du français pour le Canada (TCF Canada)  آزمون مهارت زبان فرانسوی است که توسط مراکز فرانسوی Centre international d’études pédagogiques (CIEP) در کلیه مراکز آزمون 150 کشور انجام می شود. متقاضیانی که به دنبال اخذ اقامت دائم کاناداهستند می بایست دارای مهارت زبانی به دو زبان انگلیسی و یا فرانسه و یا هر دو باشند تا شرایط مهاجرت به کانادا را کسب نمایند. کانادا یک کشور دو زبانه است و زبان انگلیسی و فرانسه زبان های رسمی این کشور هستند. بر طبق آمار صورت گرفته بیش از 7 میلیون نفر در کانادا به زبان فرانسه صحبت می کنند و استان کبک تنها ایالتی است که به زبان فرانسه صحبت می کند.

کسانی که دارای مهارت زبان انگلیسی هستند دیگر نیازی به گذراندن آزمون فرانسه ندارند اما در صورتی که خواهان افزایش رتبه بندی خود هستند می توانند در آزمون فرانسه نیز شرکت کنند و نمره قابل قبول آن را به دست آورند. آزمون مهارت زبان انگلیسی IELTS نام دارد. دیگر آزمون مهارت زبان Canadian English Language Proficiency Index Program (CELPIP) می باشد.

 

خط مشی مهاجرت به کانادا در سال 2019: 

در سال 2019 سیستم اکسپرس اینتری استانی مهم ترین نقش را در انتخاب مهاجر ایفا می کند.

برنامه مهاجرت جدید 2021 - 2019 سطح مهاجرت را تا سال 2021 به تعداد 35000 نفر افزایش می دهد. برای سال های 2019 و 2020 این تعداد به 33800 و 341000 افزایش می یابد.

دلیل اصلی دولت برای چنین افزایشی کاهش نیروی کار و افزایش جمعیت مسن کانادا است. این دو عامل می تواند رشد اقتصادی کشور را با کاهش رو به رو کند. برنامه انتخاب استانی و برنامه اکسپرس فدرال نقش مهمی برای مهاجرت به کانادا ایفا خواهند کرد. از میان 1.3 میلیون مهاجری که کانادا تا سال 2021 جذب می کند یک چهارم افراد و یا به عبارتی 331000 هزار نفر از طریق سیستم اکسپرس پذیرش خواهند شد. برنامه انتخاب استانی کانادا نیز قصد دارد 255100 هزار نفر را در طی چهار سال آتی جذب نماید. از این طریق 19 درصد افراد از بین 1.3 میلیون نفر از طریق این برنامه واجد شرایط مهاجرت به کانادا خواهند بود و اقامت دائم کانادا را به دست خواهند آورد. برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند امسال و سال آینده فرصت بسیار مناسبی خواهد بود.

 

در سال 2019 کانادا معیار اثر انگشت اجباری برای مهاجرت را معرفی کرد.

 

کانادا اخیرا اعلام کرد که قانون جدید هویت  نگاری را برای ورود به این کشور به تصویب رسانده است. این قانون به تمام کسانی که از طریق ویزای PR،  ویزای کار، ویزای تحصیلی و ویزای بازدید کننده اقدام به ورود به کشور کنند اعمال می شود. بر اساس این قانون افرادی که به کانادا وارد می شوند باید اثر انگشت و عکس خود را هویت نگاری کنند. از دسامبر 2018 به بعد افراد ساکن هندوستان چه به صورت موقت و چه به صورت دائم وارد کانادا شوند باید هویت نگاری را انجام دهند. افراد معاف از این طرح شامل کودکان زیر 14 سال و بالای 79 سال خواهند بود. وب سایت رسمی دولت کانادا همچنین بیان کرد منتخبان باید هر ده سال یکبار برای تمدید هویت نگاری خود اقدام کنند. هزینه این طرح برای هر نفر 85 دلار کانادا می باشد. برای خانواده ها این مقدار به صورت جمعی 170 دلار کانادا می باشد.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. با خواندن این مقاله همواره به یاد خواهید داشت که از آخرین اخبار و تغییرات شرایط مهاجرت به کانادا با خبر باشید تا بتوانید همگام با آنها پیش رفته و با دید بازتری نسبت به مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

 

 

 سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

همه چیز درباره مهاجرت به انگلیس

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Mohamad :

من34 سالمه و دارای فوق لیسانس کنترل با یازده سال سابقه کار در شرکت نفت می باشم ایا میتونم اقامت بگیرم؟

مشخصات خود را در فرمهای ارزیابی رایگان وارد نمایید تا بررسی شود

امید رمضانی :

سلام بنده 27 ساله مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی دارم متاهل و فرزند هم ندارم مشغول گذراندن کلاس های ایلتس هم هستم 2 سال سابقه کار بیمه ایی در بزرگترین بیمارستان منطقه ایی شمال کشور هم دارم در بخش ازمایشگاه بالینی بیمارستان یک سال هم در بخش خصوصی به همراه همسرم قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار دارم تمکن هم طبق اعلام رسمی برای دو نفر هم داریم ممنون میشم راهنمایی کنین چون واقعا حیاتیه برای ما اینکه چقدر احتمال موفقیت داریم از طریق شغل من فرم ارزیابی هم پر کردم ولی تا کنون جوابی نگرفتم

مشاور مهاجرت و ویزا:

اگر شرایط شما توسط کارشناسان سازمان تایید گردد با شما تماس گرفته خواهد شد، یا از طریق ایمیل پاسخگو خواهیم بود.

آرش شرافتمندجور :

سلام.دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع - صنایع از دانشگاه علم و فرهنگ تهران هستم. حدود 6 سال سابقه کار در برنامه ریزی تولید، برنامه ریزی مواد و کنترل پروژه را دارم(بیشتر برنامه ریزی تولید).مدرک زبان ندارم اما در حال یادگیری مکالمه انگلیسی هستم.همسرم هم مدرک کارشناسی ارشد مهندسی معماری را دارد.

مشاور مهاجرت و ویزا:

ما به اطلاعات بیشتری درباره شرایط شما نیاز داریم، برای بررسی دقیق شرایط، می‌توانید به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید و یا برای بهره مندی از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

زهره :

با درود من سال 2011 از طریق ویزای کار برای کانادا اقدام کردم و متاسفانه پیرو قانون جدید مهاجرتی یک شبه پروندم بسته شد. البته الانم که تماس می گیرم می گن پرونده بازه و همچنان باید صبر کنم. می خواستم بدونم آیا شانس مجددی دارم برای مهاجرت یا نه؟ 39 ساله هستم دارای لیسانس مدیریت بازرگانی و متاهل بدون فرزند. دارای دو مدرک زبان آیلتس و TCF با نمرات خوب که متاسفانه الان اکسپایر شده اند. با سپاس

مشاور مهاجرت و ویزا:

برای بررسی شرایط مهاجرت، به اطلاعات بیشتری درباره شما نیاز داریم، برای بررسی دقیق شرایط، می‌توانید به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید و یا برای بهره مندی از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

وحید آزاد :

سلام و عرض ادب اینجانب لیسانس پرستاری در تهران مشغول به کار می باشم وسابقه 1سال و هفت ماه در بخش اورژانس دارم،در حال گذارندن دوره های ایلتس برای گرفتن مدرک ایلتس هستم،سن 26 سال و متاهل هستم میخواستم راهنمایی کنید ایا شانسی جهت ویزای کار پرستاری در کانادا دارم و درصد احتمالش چقدر میباشد. باتشکر

مشاور مهاجرت و ویزا:

می توانیم برای درخواست کاریابی اقدام کنیم...

برای بررسی شرایط مهاجرت، به اطلاعات بیشتری درباره شما نیاز داریم، برای بررسی دقیق، می‌توانید به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید و یا برای بهره مندی از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

دریا :

بررسی پرونده بعد از اینکه نوت ریجکت شده از سفارت آمده در دفتر ویزا مونديال چقدر زمان میبره؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

باید از همان شرکت کارگزار خود سوال بفرمایید که پروسه ی شما را به طور کامل انجام داده و ریجکت شده اید.

وحید گلی کریمی :

سلام. دارای مدرک کامپیوتر. مدرک فنی وحرفه ایی دارم. بالای 9سال سابقه ی کفپوش پارکت وکاغذ دیواری دارم وبه مدت،10روز فقط ترکیه رفتم تنها سفرم بوده. دوتا از پسر خاله هام تو المان زندگی میکنن. میشه کمکم کنید که برای کار چجوری به المان میتونم برم. زبان هم بلدم تا حدودی

مشاوره مهاجرت و ویزا:

در صورتی که اقوام شما میتوانند برای پیدا کردن کار به شما کمک کنند و میتوانید طی یک سال زبان آلمانی خود را تقویت کنید، ویزای جستجوی کار آلمان برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

بهار :

با سلام احتراما اینجانب بهار جهت پذیرش کاری با تحصیلات پرستاری و شاغل در بیمارستان و مجرد خواهان باز شدن پرونده می باشم مدرک زبان انگلیسی ندارم سن 37 سال و بدون فرزند می خوام ارزیابی شود که چقدر شانس برای پذیرش دادن دارم

مشاوره مهاجرت و ویزا:

لطفا با دفاتر ما در تماس باشید و یا اقدام به تکمیل فرم ارزیابی رایگان نمایید تا شرایط شما به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

Saeid :

سلام. کمک میخوام برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

مشاوره مهاجرت و ویزا:

فرم ارزیابی رایگان را در وبسایت تکمیل نمایید تا بهترین پیشنهادات با توجه به مشخصات شما ارائه گردد.

حسین اقبال :

باسلام. این قانون جدیدی که میگویند کانادا افراد را پذیرش میکند و آموزش میدهد و همانجا بکار میگیرد. صحت دارد؟ اگر بلی. ممنونم میشم بیشتر توضیح بدهید وشفاف سازی کنید. متشکرم

مشاور مهاجرت و ویزا
با سلام و احترام

منظورتان از قانون جدید مربوط به کدام ایالت کاناداست؟ و نام برنامه مهاجرتی را بفرمایید؟

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.