ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۰۸/۱۴

 

 

 توضیحات کامل درباره امتیازات در سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

 سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان یکی از جریان‌های اصلی مهاجرت کارگران ماهر در پلن مهاجرتی (SINP) است. SINP که مخفف عبارت (Saskatchewan Immigrant Nominee Program) است، در اصل یک اسم رمز برای پذیرش متقاضیان مهاجرتی که در حوضچه اکسپرس اینتری قرار دارند؛ این کار توسط دولت استانی ساسکاچوان انجام خواهد شد. افراد متقاضی مهاجرت به کانادا که سیستم اکسپرس اینتری را برای این کار انتخاب کرده باشند، به طور یکجا در یک بانک داده فدرال قرار گرفته و سپس بسته به شرایط مختلفی شرایط آن‌ها توسط استان‌ها مناسب تشخیص داده شده و به ویزای مورد نیاز دست پیدا می‌کنند. از متقاضیانی که به شکل موفقی از معیارهای برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان گذر کرده باشند، به منظور اعلام رسمی درخواست اقامت دائم دعوت به عمل خواهد آمد. این جریان مهاجرتی بر اساس یک ساختار امتیازبندی خاص، متقاضیان را اولویت‌بندی کرده و تعیین می‌کند در پروسه انتخاب و دعوت به اقامت دائم، کدام متقاضیان شانس بیشتری داشته و در اولویت قرار دارد. دقت داشته باشید که بخاطر محدودیت‌های خاص اکسپرس اینتری ساسکاچوان، تنها افرادی که توانسته باشند جز افراد برتری قرار گیرند و بیشترین امتیاز را مطابق معیارهای تعیین‌ کننده بدست آورند، شانس دستیابی به ویزای کانادا را خواهند داشت. پس اگر خواهان بلیت ورود به پروسه اخذ ویزای کانادا هستید، باید مطابق معیارهای اکسپرس اینتری ساسکاچوان به موفقیت دست پیدا کنید.

 

 

پل رسیدن به ساسکاچواناین پلی برای رسیدن سریع به ساسکاچوان است؛ اما رد شدن از آن چه شروطی دارد؟

 

 

 پیش‌نیازهای ورود به اکسپرس اینتری ساسکاچوان

 نکته حائز اهمیت در مورد اکسپرس اینتری ساسکاچوان این است که باید به طور مجزایی پروسه ورود به این سیستم و ارزیابی در آن را مد نظر قرار دارد. در بخش پیش‌نیازها در واقع شرایطی که متقاضی برای ورود به آن نیاز است داشته باشد را بررسی می‌کنیم و در بخش امتیازبندی، اولویت‌های موجود برای برتری متقاضیان را بررسی خواهیم کرد.

 بدیهی است که ابتدا باید بتوان به سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان وارد شد و پس از آن برتری در سیستم امتیازبندی اهمیت دارد. برای اینکه افراد واجد شرایط ورود به سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان باشند، الزامی است متقاضی در بانک اطلاعات سیستم اکسپرس اینتری فدرال ثبت شده باشد. برای داشتن یک پروفایل در بانک اطلاعات مذکور، متقاضیان باید یک حداقل یکی از سه برنامه اقتصادی فدرال مناسب برای اکسپرس اینتری واجد شرایط تشخیص داده شوند:

 * کارگران ماهر فدرال: در این برنامه الزامی است که متقاضی حداقل دیپلم را اخذ کرده و در زمینه کاری مورد تقاضا حداقل 1 سال تجربه کاری داشته باشد. در طول این 1 سال تجربه کاری، شخص باید اشتغال به یک ردیف شغلی تمام‌وقت داشته باشد. البته این تنها شرط تعیین شده در مورد تجربه کاری در این برنامه نیست؛ باید تجربه کاری در یکی از مشاغل موجود در دسته‌های 0، A یا B لیست مشاغل ملی کانادا (NOC) بوده باشد. در نهایت متقاضیان در این برنامه باید حداقل CLB7 را در بخش مهارت‌های زبان خارجه کسب کرده باشند. اهمیتی ندارد این نمره در زبان انگلیسی کسب شده باشد یا فرانسوی.

 

اقتصاد ساسکاچوانایالتی با توسعه اقتصادی بالا و فضایی مناسب برای زندگی مهاجران

 

 * کلاس کارگران مجرب: در این بخش همانطور که از نام آن مشخص است، کفه ترازو به سمت تجربه سنگینی کرده و شاهد هیچ معیار تعیین‌شده‌ای در مورد تحصیلات نیستیم. متقاضیان این برنامه باید حداقل یک سال تجربه کاری در یک جایگاه شغلی تمام‌وقت و نیازمند به مهارت بالا داشته باشند؛ این تجربه کاری نیازی نیست به طور مداوم بوده باشد اما باید مجموع یک‌سال تجربه کاری با حداکثر فاصله 3 سال از تاریخ اعلام درخواست بدست آمده باشد. سابقه کار در این برنامه در صورتی قابل پذیرش است که در یکی از سطوح 0، A و B بوده باشد و ماهرانه تلقی شود. در مورد مهارت‌های زبانی اما در صورتی که ردیف شغلی مورد تقاضا در سطح 0 یا A باشد، متقاضی باید حداقل CLB7 و در صورتی که ردیف شغلی مورد تقاضای در سطح B باشد، حداقل CLB5 در یکی از دو زبان فرانسوی یا انگلیسی کسب شده باشد.

 * کلاس مشاغل فنی و عملی فدرال: این برنامه که با اسم (Federal Skilled Trades) شناخته می‌شود هیچ معیاری در مورد تحصیلات و مدرک علمی ندارد. متقاضیان برنامه (FST) باید حداقل 2 سال تجربه کاری تمام‌وقت را در سوابق خود داشته و این سابقه در یکی از مشاغل فنی و عملی باشد. یکی از شروط مهمی که باعث تمایز شرایط این برنامه نسبت به دو برنامه اخیر خواهد شد، لزوم داشتن یکی از موارد زیر است:

 1) یک پیشنهاد کار از سوی کارفرمای کانادایی در ردیف شغلی تعیین شده باشد.

 2) یک تأییدیه یا گواهی از سوی مراجع ذی‌صلاح کانادایی به منظور اثبات توانایی بالا و حرفه‌ای بودن در ردیف شغلی تعیین شده

 در کنار موارد فوق کسب نمره حداقل 5 در دو بخش مکالمه و شنیدار آزمون CLB و کسب نمره حداقل 4 در دو بخش خواندن و نوشتن آزمون CLB الزامی است.

 

بافت شهری در ساسکاچوانبافت شهری و رفاه اجتماعی در اغلب شهرهای سطح استان شرایط خوبی دارد

 

 

 جزئیاتی دقیق در مورد ساختار امتیازبندی اکسپرس اینتری ساسکاچوان

 در بخش پیشین به شرایط حداقلی مورد نیاز برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان سخن گفتیم. حال نوبت به آن رسیده تا نگاهی به ساختار امتیازبندی در آن و معیارهای اعلام شده داشته باشیم. سقف امتیازات در سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان عدد 100 است. برای اینکه بتوانید حداقل شانس پیروزی در این سیستم را داشته باشید، باید از این 100 امتیاز، حداقل 60 امتیاز را کسب کرده باشید. البته مطابق تأکید قوانین و قواعد سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان کسب حداقل 60 امتیاز قطعیتی در مورد پذیرش شما ایجاد نخواهد کرد؛ کسب 60 امتیاز شرط لازم است اما شرط کافی نیست. پیش از پرداختن به لیست اعلام‌شده برای امتیازات در بخش‌های مجزا، شما را به مطالعه بخش بعدی دعوت می‌کنیم.

 

ساسکاچوانشاید این همان‌جایی است که شما را به رویاهایتان خواهد رساند

 

 

 با تساوی در امتیازبندی سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان اولویت با کیست؟

 یکی از پرسش‌های متداول در مورد اکسپرس اینتری ساسکاچوان که در صورت برابر بودن امتیازات کسب‌شده از سوی دو نفر، اولویت پذیرش با کدام‌یک خواهد بود. مطابق قوانین اکسپرس اینتری ساسکاچوان از پیش معیارهای مشخصی در این مورد تعیین کرده و از آن پیروی می‌کند. مطابق این معیارها:

 * در صورت برابر شدن امتیازات دو شخص متقاضی، اولویت با متقاضی است که در بخش ارتباط با استان ساسکاچوان (یکی از بخش‌های امتیازبندی که در ادامه بررسی خواهد شد) امتیاز بیشتری کسب کرده باشد، اولویت دارد.

 * در شرایط نادری که حتی در امتیاز مربوط به بخش ارتباط با استان ساسکاچوان شاهد امتیاز برابری باشیم، برتری با شخصی است که در تجربه کاری بیشتری داشته باشد.

 * مجدداً حتی در صورت برابری در بخش تجربه کاری، معیار بعدی که برای تصمیم‌گیری وجود دارد نمره اخذ شده در آزمون زبان است. متقاضی که نمره بیشتری در مدرک مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی خود داشته باشد، در جایگاه بالاتری قرار خواهد گرفت.

 پس با این توصیفات، سوای امتیازات کسب‌شده در سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان، مهم است تا نگاه ویژه‌ای به سه بخش ارتباط با استان ساسکاچوان، تجربه کاری و نمره مهارت زبان انگلیسی داشته باشید.

 

فرصت شغلی در ساسکاچوانیکی از چند استان پیشتاز در توسعه اقتصادی و فراهم ساختن فرصت‌های شغلی

 

 

 دورنمایی از امتیازات موجود در اکسپرس اینتری ساسکاچوان

 مطابق معیارهای موجود در سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان از مجموع 100 امتیاز موجود، هر بخش دارای امتیازاتی به شرح زیر است:

 * حداکثر امتیاز قابل کسب در بخش تحصیلات و دوره‌های آموزشی 23 امتیاز است

 * حداکثر امتیاز قابل کسب در بخش تجربه کاری 15 امتیاز است.

 * حداکثر امتیاز قابل کسب در بخش مهارت زبان انگلیسی(یا فرانسوی) 20 امتیاز است.

 * حداکثر امتیاز قابل کسب در بخش مربوط به سن متقاضی 12 امتیاز است.

 * حداکثر امتیاز قابل کسب در بخش ارتباط با استان ساسکاچوان 30 امتیاز است.

 با در نظر داشتن این دورنما از حداکثر امتیازات قابل اخذ در هر بخش به سراغ جزئیات امتیازبندی در بخش‌های مختلف خواهیم رفت.

 

 امتیازات مربوط به تحصیلات در سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

 بیشترین امتیاز در این بخش به افراد دارای مدرک تحصیلی دکترا یا کارشناسی ارشد اختصاص دارد(23 امتیاز) و کمترین امتیاز هم متعلق به افرادی که دارای مدرک دیپلم بوده و یک دوره آموزشی حداقل 1 ساله مرتبط با حرفه خود را در سطح حرفه‌ای گذرانده باشند (12 امتیاز). سایر سطوح امتیازبندی بدین شرح است.

 * افراد دارای مدرک کارشناسی به طوری حداقل طول دوره آموزشی مقطع 3 سال بوده باشد: 20 امتیاز

 * افرادی که دارای تأییدیه گذراندن دوره حرفه‌ای و کارآموزی مربوط به شغل خود باشند به شرطی که این تأییدیه شغلی از سوی مراجع ذی‌صلاح دارای اعتبار تشخیص داده شود: 20 امتیاز

 * افرادی که دارای مدرک دیپلم بوده و یک دوره آموزشی حداقل 2 ساله مرتبط با حرفه خود را با موفقیت سپری کرده باشند: 15 امتیاز

 

ساسکاچوان غرب کانادااستانی متمایل به غرب کانادا

 

 

 امتیازات مربوط به تجربه کاری در سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

 در این بخش محاسبه امتیازات نیازمند دقت بیشتری است و باید به دقت شرایط موجود را مطالعه کنید. دقت داشته باشید که حداکثر امتیاز موجود در این بخش 15 امتیاز است که 10 امتیاز آن در رابطه تجربه کاری متقاضی در 5 سال گذشته است و 5 امتیاز مابقی مربوط به سابقه کاری متقاضی در 6 الی 10 سال گذشته است. در مورد 10 امتیاز ابتدایی به موارد زیر دقت کنید:

 * 5 سال سابقه کار داشته باشد 10 امتیاز

 * 4 سال سابقه کار داشته باشد 8 امتیاز

 * 3 سال سابقه کار داشته باشد 6 امتیاز

 * 2 سال سابقه کار داشته باشد 4 امتیاز

 * 1 سال سابقه کار داشته باشد 2 امتیاز

 اما در مورد 5 امتیاز باقی‌مانده از 15 امتیاز کل، به شرایط زیر دقت کنید:

 * 5 سال سابقه کار داشته باشد 5 امتیاز

 * 4 سال سابقه کار داشته باشد 4 امتیاز

 * 3 سال سابقه کار داشته باشد 3 امتیاز

 * در صورتی که 2 سال سابقه کار داشته باشد 2 امتیاز

 * در صورتی که 1 سال یا کمتر سابقه کار داشته باشد صفر امتیاز

 ممکن است با مطالعه بخش پیشین تا حدی دچار سردرگمی شوید اما با یک مثال کمک می‌کنیم تا به درک مناسبی از مسئله دست پیدا کنید. فرض کنید شما به عنوان یک متقاضی در 5 سال گذشته تنها 3 سال را به صورت تمام‌وقت کار کرده و در بازه 5 تا 10 سال گذشته فقط 2 سال را به صورت تمام‌وقت کار کرده باشید. در این حالت شما بخاطر 3 سال سابقه کاری که در 5 سال گذشته داشته‌اید 6 امتیاز و بخاطر 2 سال سابقه کاری در بازه زمانی 5 تا 10 سال گذشته 2 امتیاز کسب کرده و در نهایت از کل 15 امتیاز 8 امتیاز را بدست می‌آورید.

 

 امتیازات مربوط به مهارت زبانی در اکسپرس اینتری ساسکاچوان

لیست سطوح مختلف امتیاز بندی در این بخش به شرح زیر است:

 * داشتن CLB8 برای متقاضی 20 امتیاز

 * داشتن CLB7 برای متقاضی 18 امتیاز

 * داشتن CLB6 برای متقاضی 16 امتیاز

 * داشتن CLB5 برای متقاضی 14 امتیاز

 * داشتن CLB4 برای متقاضی 12 امتیاز به همراه دارد

 بر مبنای سطوح مختلف امتیازات مربوط به مهارت زبانی، در صورت داشتن نداشتن مدرک زبان CLB یا نمره‌ای کمتر از 4 در آن هیچ امتیازی در این بخش نصیب متقاضی نخواهد شد.

 

اکسپرس اینتری ساسکاچوانموفقیت در سیستم اکسپرس اینتری وابسته به شناخت کامل شرایط آن است

 

 

 امتیازات مربوط به شرایط سنی در اکسپرس اینتری ساسکاچوان

 در مورد شرایط سنی اکسپرس اینتری ساسکاچوان، بر مبنای یک هرم سنی تصمیم گرفته که در آن افراد دارای سنی کمتر از 18 سال و بیشتر از 50 سال در این بخش هیچ امتیازی کسب نخواهند کرد. با در نظر داشتن این کف و سقف تعیین شده برای شرایط سنی اکسپرس اینتری ساسکاچوان شما را به مطالعه سایر سطوح امتیازبندی دعوت می‌کنیم.

 * متقاضیان بین 18 تا 21 ساله 8 امتیاز

 * متقاضیان بین 22 تا 34 ساله 12 امتیاز

 * متقاضیان بین 35 تا 45 ساله 10 امتیاز

 * متقاضیان بین 46 تا 50 ساله 8 امتیاز

 بر این مبنا متقاضیانی که بین 22 تا 34 سال سن داشته باشند می‌توانند بیشترین امتیاز را در این بخش از امتیازبندی اکسپرس اینتری ساسکاچوان بدست آورند.

 

 

 بخش ارتباط با استان ساسکاچوان

 در این بخش سیستم امتیازبندی تا حد بیشتری به سمت کیفی شدن پیش می‌رود اما مراد از ارتباط با ساسکاچوان چیست؟ در این بخش این موضوع که شما تا چه حد با این استان در ارتباط هستید و یا در گذشته در ارتباط بوده‌اید مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در ادامه با مطالعه لیست سطوح مختلف امتیازبندی این بخش، کامل متوجه مقصود از ارتباط با استان ساسکاچوان خواهید شد.

 * متقاضی در صورتی که یک پیشنهاد کاری رسمی در یک جایگاه شغلی حرفه‌ای از سوی یکی از کارفرمایان استان ساسکاچوان داشته باشد، تمام 30 امتیاز موجود در این بخش را کسب خواهد کرد.

 * در صورتی که یکی از اقوام نزدیک شخص متقاضی ساکن استان ساسکاچوان باشد، 20 امتیاز به او تعلق می‌گیرد. اقوام نزدیک شامل والدین، برادر یا خواهر، پدربزرگ یا مادربزرگ، عمه، خاله، عمو، دایی و فرزندان آن‌ها، برادرزاده و خواهرزاده خواهد شد. به علاوه مقصود از سکونت در استان ساسکاچوان داشتن اقامت دائم یا امتیاز شهروندی در این ناحیه است.

 * داشتن سابقه کار در استان ساسکاچوان ، برای متقاضی 5 امتیاز به همراه دارد.

 * داشتن سابقه تحصیل در استان ساسکاچوان برای متقاضی 5 امتیاز به همراه دارد.

 

 

 اگر تخصصی دارید که می‌تواند منجر به دریافت ویزای کار کانادا شود، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر اعلام فرصتهای شغلی جدید، در صفحه  اینستاگرام ما باشید.

 

 سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

 

استارتاپ ویزای کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

> نگاه اجمالی زندگی در کانادا

> هزینه های تحصیل در کانادا

> سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

> اقامت کانادا در کدام استان بهتر است

> روش‌ های سرمایه‌ گذاری در کانادا

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران:

02182802280 (پاسخگویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر تهران: 

02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 18:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.