نحوه ی نوشتن رزومه برای مهاجرت به کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۴

 

 

تهیه رزومه برای کاریابی در کانادا

 

تهیه رزومه برای کاریابی در کانادا


قالب رزومه در کانادا با بسیاری از کشورها متفاوت است. تهیه رزومه در کانادا قوانین و سبک خاصی را دارد که باید بر اساس آن اقدام به نوشتن رزومه کنید؛ در غیر این صورت رزومه شما استاندارد نیست. با خواندن این محتوا شما با اصول رزومه نویسی در کانادا آشنا می شوید؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

 

فرمت رزومه در کانادا چگونه است؟

 

فرمت رزومه برای کانادا


رزومه کاری، کلید اصلی یافن شغل در کانادا است؛ پس نوشتن صحیح و ثبت اطلاعات درست و حقیقی عناصر اصلی انتخاب شما برای یک شغل است. کارفرمایان بر اساس اطلاعات و ویژگی های نوشته شده در رزومه شرایط شما را برای انتخاب در شغل مورد نظر ارزیابی می کنند.
در واقع می توان گفت هدف شما از نوشتن روزمه باید جلب خواننده با هدف مشخص کردن جلسه مصاحبه کاری و انتخاب شما باشد. شما باید در رزومه توجه کارفرما را به صورت کامل قبل از جلسه کاری جذب کنید و همچنین مواردی را ثبت کنید که نشان دهد شما لایق استخدام در جایگاه شغلی مورد نظر هستید.
توصیه می شود که در رزومه در عوض شرح وظایف خود به دستاوردهایی که داشته اید اشاره کنید؛ در واقع مواردی را ذکر کنید که نشان دهد شما نسبت به نامزدهای دیگر برتری دارید.

 

قالب رزومه در کانادا باید به ترتیب دارای موارد زیر باشد:


اطلاعات تماس
خلاصه شغلی
تجربه کاری
تحصیلات


در صورت لزوم ، شما همچنین می توانید مهارت های فنی و تجربه داوطلبانه و مشارکت خود در مسائل شغلی مربوطه را اضافه کنید.

 

نکات مهم در تهیه رزومه برای کاریابی در کانادا

 

تهیه رزومه


رزومه مهم ترین ابزار برای تامین مصاحبه است، پس به آن به عنوان یک سند برای ثبت کارها به عنوان یک تاریخچه نگاه نکنید. زمان تهیه رزومه تمرکز خود را بر نوشتن نکات برجسته و اصلی بگذارید و نیاز نیست که همه جزئیات را ذکر کنید. زمان مصاحبه زمانی برای ارائه جزئیات است.
رزومه خود را جذاب نگه دارید. به طور معمول مدیران بین 10 تا 30 ثانیه زمان صرف خواندن رزومه شما می کنند. باتوجه به این موضوع بهتر است که قالب رزومه ایی را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید و در قسمت های مشخص شده؛ اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنید.
از پاراگراف های طولانی و استفاده از فونت کوچک خودداری کنید؛ به طور معمول از فونتی کمتر از اندازه 10 استفاده نکنید. همچنین نوع فونتی که انتخاب می کنید باید متناسب با شرایط رسمی باشد و در کل رزومه از یک قلم استفاده کنید.
زمان نوشتن رزومه از اول شخص استفاده نکنید! برای مثال ننویسید که من فردی فنی هستم! یا من در شرکت ایکس فعالیت داشته ام! بهتر است از جملات تاثیرگذار استفاده کنید برای مثال بنویسید که فعالیت من در این زمینه باعث افزایش 10 درصدی فروش شده است.
به طور کلی تعداد صفحات رزومه باید حداکثر دو صصفحه باشد. اگر تجربه کاری زیادی ندارید نوشتن یک صفحه نیز کافی است و اگر چندین سال سابقه کاری دارید تا 3 صفحه نیز نوشتن قابل قبول است.
در رزومه اطلاعات اضافی و کم اهمیت را ذکر نکنید؛ فقط شغل و در واقع کارآمد بودن شما در آن جایگاه شغلی برای ذکر کردن کافی است.
زمان تهیه رزومه بایستی به این مورد توجه کنید که تمام اطلاعات خود را بر اساس استانداردهای کانادا ثبت کنید. برای مثال نمرات ذکر شده در مدرک تحصیلی و یا معدل خود را بر اساس استاندارهای کانادا ثبت کنید.
زمان نوشتن رزومه سرگرمی و علایق شخصی خود را ذکر نکنید مگر اینکه به موفقیت شما در سمت شغلی اضافه کند. دقت داشته باشید که نوشتن رزومه خوب شانس موفقیت شما را افزایش می دهد و ذکر مواردی مانند علاقه به بازی فوتبال، نواختن پیانو و یا رفتن به سینما باعث افزایش موفقیت شما در انتخاب جایگاه شغلی نمی شود.
داشتن مهارت هایی مانند توانایی صحبت کردن به یک زبان دیگر یا توانایی کار با یک برنامه رایانه ایی خاص می تواند تاثیر مثبتی در رزومه داشته باشد. البته در ثبت این موارد نیز دقت داشته باشید که ذکر مواردی که در زمینه کاری تاثیر دارد را انتخاب می کنید.
از ارسال رزومه برای 10 ها کارفرما خودداری کنید. بهتر است به جای ارسال رزومه به صورت گروهی، شرکت یا سازمان هایی را انتخاب کنید که در زمینه فعالیت شما هستند.
از قالب رزومه مناسبی استفاده کنید. در این باره شما می توانید با یک فرد با تجربه و متخصص در این زمینه مشورت کنید. همچنین نوشتن صحیح رزومه بسیار مهم است و اشتباهات دستور زبان یا غلاط املایی می تواند تاثیر منفی در ذهن کارفرما بگذارد.
زمان نوشتن رزومه در کنار ثبت سمت شغلی مدت زمانی را که مشغول به کار بوده اید ننویسید؛ مخصوصا اگر این مدت، زمان کوتاهی مانند یک سال است چراکه افراد به دنبال استخدام افرادی متعهد هستند و ذکر این موارد باعث دلسردی و ایجاد موارد منفی در ذهن کارفرما می شود.
در بالای صفحه از نوشتن کلمه رزومه یا cv یا تاریخی که این رزومه را تهیه کرده اید خودداری کنید.
در رزومه خود امضا نکنید.
بهتر است اطلاعات شرکت یا سازمانی را که در آن مشغول به کار بوده اید ثبت نکنید. اگر از طرف مسئولین و مدیران مطمئن هستید و می دانید تمایل به صحبت کردن دارند می توانید این اطلاعات را ثبت کنید.

 

تهیه قالب رزومه برای کانادا

 

رزومه برای کانادا


در این بخش چند توصیه و نکته مفید به شما برای نوشتن بخش های مختلف رزومه آورده شده است؛ بخش هایی مانند بخش تماس، خلاصه شغلی و سابقه کار آورده شده است. پس همراه ما باشید.


اطلاعات تماس


مواردی از قبیل تاریخ تولد، جنسیت، وضعیت تأهل، مذهب یا نام والدین خود را ذکر نکنید. طبق قانون استخدام در کانادا این مورد الزامی نیست و بخشی اصلی از قالب رزومه در کانادا نیست.
در صورت امکان و در صورتی که دارای محلی ثابت در کانادا هستید می توانید آن آدرس به همراه شماره تلفن کانادایی خود را در رزومه قرار دهید.
یک آدرس ایمیل را در رزومه قرار دهید؛ این آدرس ایمیل بهتر است که به صورت حرفه ایی و مخصوص به شغل شما باشد همچنین آدرس ایمیلی را ثبت کنید که معتبر است و به صورت دائم به آن دسترسی دارید و آن را بررسی می کنید. نکته مهمی که درباره آدرس ایمیل وجود دارد این است که در این مورد باید نام و نام خانوادگی شما ثبت شده باشد و اصطلاحات عامیانه یا نام مستعار خود را استفاده نکنید؛ به طور کلی می توان گفت باید آدرس ایمیل به صورت حرفه ایی و مخصوص به شغلتان باشد.
اگر در برنامه LinkedIn حساب کاربری دارید؛ آدرس آن را نیز ثبت کنید. هر چند شما اطلاعات اصلی را در رزومه خود قرار می دهید اما در صفحه این برنامه می توانید اطلاعات بیشتر و دقیقتری از کار و ارتباطات خود به نمایش بگذارید و همین موضوع کمک می کند در صورت تایید اولیه رزومه شما، کارفرما برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر بتواند به این صفحه مراجعه کند و جایکاه شغلی شما را بهتر درک کند.


خلاصه شغلی


در این بخش به صورت مختصر و مفید شما باید اهداف و چگونگی شرکت کردن در آنها و تاثیر آنها را شغل خود را ذکر کنید. در این بخش ذکر سه یا چهار جمله کوتاه و مختصر برای رساندن وضعیت شغلی شما کافی است. در این بشخ آنچه شخصیت شما را متفاوت می کند مانند شخصیت، توانایی فنی، مهارت های مدیریتی، تیم سازی یا برخی از استعدادهای دیگر را نیز مشخص کنید.
با بیان صریح هدف خود شروع کنید! شما باید عنوان نقشی را که می خواهید هدف قرار دهید ذکر کنید. اگر به یک جایگاه شغلی پاسخ دهید، این نقش همان شغل مورد نظر شما خواهد بود. داشتن چندین مهارت مخصوصا مهارت های مرتبط به هم برای کارفرمایان بسیار مهم است و در واقع این فرد را فردی همه کاره می شناسند. همچنین شما باید سمت شغلی مورد نظر خود را به صورت دقیق ذکر کنید نباید انتظار داشته باشید که مدیر پروژه بتواند تشخیص دهد شما دقیقا چه جایگاهی می خواهید. همچنین در این بخش موارد زیر را ذکر کنید:
ذکر کنید که چند سال تجربه کاری مرتبط دارید، این چه نوع تجربه ای است و هدف های آینده خود را ذکر کنید.
از اظهار نظرهای شخصی و تعریف از خود مانند نوشتن جمله متخصص صادق و سخت کوش خودداری کنید و در عوض به خواننده بینشی واقعی از نقاط قوت و ضعف خود بدهید.
هدف های شغلی خود را ذکر کنید برای مثال بگویید که می خواهید با این ویژگی ها در چه سمتی مشغول به کار شوید؛ سمتی مدیریتی، نظارتی یا سایر جایگاه ها... .


سابقه کار در کانادا


جزئیات مربوط به سمت شغلی را وارد نکنید. کارفرمایان از قبل با وظایف و مسئولیت های جایگاه های شغلی آشنا هستند، بنابراین نیازی به ذکر آنها نیست؛ در صورتی که لازم می بینید که این موارد را ثبت کنید از سه یا چهار کلمه به صورت مختصر به جای جملات و پارگراف های طولانی استفاده کنید.
در مورد دستاوردهای اصلی در شغلی قبلی خود فکر کنید؛ سپس این موارد به صورت خلاصه ذکر کنید. هر راهکار و نکته ایی که توسط شما باعث افزایش درامد یا کاهش هزینه ها شده است را ذکر کنید.


ثبت کارهای انجام شده و دستاوردهای خود از آن کار


وضعیت: هر عملی که شما در یک سمت شغلی انجام می دهید به یک دلیل است. چه کسی از شما خواسته است که این وظیفه را انجام دهید؟ هدف چه بود؟ پیش زمینه کار یا مشکلی که برای حل آن در نظر گرفتید چه بود؟
اقدام انجام شده: در این قسمت شما وظایفی را که برای حل یک مشکل یا وضعیت به عهده گرفته اید باید ثبت کنید.
نتایج / دستاورد: چند سوال که باید به آنها فکر کنید: اگر این وظیفه را نیز انجام نمیدادید چه اتفاقی می افتاد؟ تأثیر انجام وظیفه چه بوده؟ آیا به خاطر این کار به رسمیت شناخته شدید؟ آیا این باعث بهبود کارایی، افزایش فروش، کاهش هزینه ها یا همه موارد فوق شد؟
به طور خلاصه نکات زیر را زمان تهیه رزومه در نظر بگیرید:
سه یا چهار تصویر کوتاه از توانایی های خود در اختیار کارفرمای خود قرار دهید در واقع آنچه در شغل های قبلی به دست آورده اید به نمایش بگذارید.
اگر مطمئن نیستید که نکته ای که بیان کردید مفید است یا خیر ، مدام از خود بپرسید "پس چه؟" و سعی کنید مواردی را ذکر کنید که مهم و مفید است.
تأثیر اقدامات خود را بررسی کنید و مواردی که باعث افزایش درآمد ، کاهش هزینه ها یا رضایت مشتری می شود را ذکر کنید.
برای مشاغلی که پروژه محور هستند، ترسیم پروژه های شما به روشی واضح و کلیدی مهم است. از هر پروژه لیست طولانی تهیه نکنید! روی طرح پروژه اصلی که مهارتهای شما را نشان می دهد تمرکز کنید. به یاد داشته باشید، نیازی نیست که همه کارهایی که انجام داده اید را به آنها بگویید؛ می توانید این کار را در مصاحبه انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که نام پروژه، طرح کلی پروژه را ذکر کرده اید (به عنوان مثال اگر ساخت و ساز تجاری، صنعتی، مسکونی و غیره است)، مدت زمان پروژه، ارزش پروژه با توجه به دلار کانادا و همچنین نقش شما از مهمترین نکاتی است که باید ذکر شود.

 

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

> تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا

> نحوه ی گرفتن وقت انگشت نگاری کانادا

> ویزای کار کانادا

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


کارفرمایان کانادایی به چیزی در رزومه توجه می کنند؟

کارفرمایان به بررسی مهارت ها و ویژگی افراد و همچنین توانایی آنها در انجام آن کار توجه می کنند؛ پس باتوجه به این موارد و نکات گفته شده سعی به ثبت این موارد داشته باشید.

سبک رزومه کانادایی چگونه است؟!

رزومه کانادایی بسیار مشابه رزومه آمریکایی است اما در زمان تهیه رزومه باید توجه داشته باشید که تصویر خود را در رزومه قرار ندهید؛ همچنین به نکاتی که در متن فوق اشاره شد توجه کنید.

فردی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارد اما رزومه کاری ندارد چگونه می تواند اقدام کند؟

اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید اما سابقه کاری ندارید، بایستی تحصیلات خود، مهارت های خود و همچنین مدارکی و توانایی هایی که در زمینه شغلی خاصی را دارید جمع آوری کنید و در رزومه ثبت کنید.

چگونه یک رزومه کانادایی خوبی بنویسیم؟!

برای نوشتن رزومه ابتدا تاثیر خود در شغل قبلی، مهارت ها و توانایی ها را ذکر کنید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.