آموزش مرحله به مرحله ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

ویدئو آموزشی همه چیز درباره اکسپرس انتری:

خدمات ویزا 724 در اکسپرس انتری:

برای محاسبه دقیق امتیازات اکسپرس انتری و دریافت مشاوره تخصصی مهاجرت، می توانید به لینک رزرو وقت مشاوره مراجعه بفرمایید. 

اکسپرس اینتری (EE) یک سیستم درخواست مهاجرت آنلاین است. اکسپرس اینتری این امکان را به افراد می دهد تا مشخصات خود را ارسال کنند و به عنوان یک مهاجر ماهر در نظر گرفته شوند. از داوطلبان با بالاترین رتبه دعوت می شود تا برای اقامت دائم اقدام کنند. در ادامه قصد داریم به معرفی مختصری از این سیستم پرداخته و روش ثبت نام در این سیستم را شرح دهیم، با ما همراه باشید!

ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

برنامه اکسپرس اینتری کانادا یک برنامه مهاجرتی مبتنی بر امتیاز برای افراد حرفه ای است که به دنبال اقامت در کانادا هستند. هر چه امتیاز شما بالاتر باشد، شانس شما برای دریافت دعوت نامه و درخواست اقامت دائم کانادا بیشتر است. معمولاً درخواست‌هایی که از طریق این مسیر ارسال می‌شوند در 6-12 ماه یا کمتر پردازش می‌شوند.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال کدام برنامه های مهاجرتی را پوشش می دهد؟

شما باید از اکسپرس اینتری به عنوان راه درخواست برای ویزا های زیر، استفاده کنید:

 • ویزا کارگر ماهر
 • ویزا تاجر ماهر
 • کلاس تجربه کانادایی

برخی از متقاضیان برنامه نامزد استانی انتاریو نیز از طریق اکسپرس اینتری انتخاب می شوند.

نحوه عملکرد اکسپرس اینتری

مرحله 1: دریابید که آیا واجد شرایط هستید یا خیر

مرحله 2: مدارک خود را آماده کنید

برای اینکه نشان دهید واجد شرایط اکسپرس اینتری هستید، به اسنادی مانند نتایج آزمون زبان نیاز دارید. تهیه برخی از اسناد زمان زیادی می برد، بنابراین باید آنها را از هم اکنون آماده کنید:

 • گذرنامه یا سند مسافرتی
 • نتایج آزمون زبان
 • مدرک تحصیلی یا گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی برای مقاصد مهاجرت اگر:
  • از طریق برنامه کارگران ماهر فدرال درخواست می دهید.
  • می خواهید برای تحصیل در خارج از کانادا اجازه بگیرید.
 • پیشنهاد شغلی کتبی از یک کارفرما در کانادا (در صورت داشتن کارفرما)، مدرک سابقه کار، گواهی صلاحیت در یک شغل تجاری صادر شده توسط استان یا قلمرو کانادا (اگر دارید)
 • اثبات وجوه
  • گواهی پلیس
  • معاینات پزشکی
  • شناسنامه: اگر فرزندان تحت تکفل خود را اعلام می کنید، ضروری است.
 • استفاده از فرم نماینده: اگر نماینده ای استخدام کرده اید ضروری است.
 • گواهی ازدواج: اگر وضعیت تاهل خود را “متاهل” اعلام کرده باشید، ضروری است.
 • طلاق و توافقنامه جدایی قانونی: اگر وضعیت تاهل خود را “طلاق” اعلام کرده باشید، ضروری است.
 • گواهی فوت: اگر وضعیت تاهل خود را “بیوه” اعلام کرده باشید، ضروری است.
 • گواهی فرزندخواندگی: زمانی که یک فرزند تحت تکفل داشته باشید، ضروری است.

اسناد دیگر:

فقط در صورتی باید این موارد را ارسال کنید که دولت کانادا آنها را در چک لیست شما قرار داده باشد. اگر این مدارک را ارسال نکنید، درخواست شما رد نمی شود. این مدارک فقط برای بررسی اینکه آیا شرایط ویزای مورد نظر را برآورده می کنید یا خیر استفاده می شوند.

 • اثبات رابطه با یکی از اقوام در کانادا
 • عکس های دیجیتال برای تایید هویت شما
 • نام دیگری برای تأیید نام مستعار

مرحله 3: مشخصات خود را ارسال کنید

نمایه اکسپرس انتری شما جایی است که اطلاعاتی درباره خود به دولت کانادا می دهید. اگر واجد شرایط باشید، دولت کانادا شما را در گروه نامزدهای اکسپرس انتری خود خواهد پذیرفت. شما با استفاده از یک سیستم مبتنی بر امتیاز در اکسپرس اینتری رتبه بندی خواهید شد. امتیاز شما بر اساس اطلاعات موجود در نمایه شما است و اگر به حد نصاب برسد، پذیرفته می شوید.

مرحله 4: دریافت دعوتنامه و درخواست اقامت دائم

برای داوطلبانی که بالا ترین امتیاز را در این طرح بگیرند، دعوت نامه ارسال می شود. اگر برای شما دعوت نامه ارسال شود، 60 روز فرصت دارید تا درخواست خود را برای اقامت دائم ارسال کنید. کامل‌ترین درخواست‌هایی که تمامی مدارک آنها کامل است ظرف 6 ماه یا کمتر پردازش می شوند.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

نحوه ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

برای دسترسی به خدمات آنلاین مهاجرت و شهروندی کانادا، باید یک حساب کاربری امن ایجاد کنید. حساب شما به شما این امکان را می دهد که یک درخواست خود را ارسال و هزینه آن را بپردازید، پیام های مربوط به درخواست خود را دریافت کنید، وضعیت درخواست خود را بررسی کنید و اطلاعات خود را به روز کنید.2  راه برای ثبت نام در این سیستم وجود دارد:

 1. ثبت نام از طریق Sign-In Partners

این یک راه امن برای شما است که با استفاده از اطلاعاتی که از قبل دارید به حساب آنلاین خود وارد شوید. Sign-In Partners گروه هایی مانند بانک ها و اتحادیه های اعتباری هستند که با SecureKey Technologies (شرکتی که خدمات هویت آنلاین ارائه می دهد) شریک هستند. اگر مشتری یک بانک یا اتحادیه اعتباری هستید، می‌توانید از همان ورود به سیستمی که برای دسترسی به خدمات آن‌ها برای دسترسی به خدمات دولت کانادا استفاده می‌کنید، استفاده کنید.

 1. ثبت نام از طریق GCKey

GCKey به شما امکان می دهد به طور ایمن به خدمات آنلاین دولت کانادا دسترسی داشته باشید. این راه شامل یک نام کاربری و رمز عبور است که شما انتخاب می کنید. شما همچنین باید سوالات امنیتی ایجاد کنید تا از اطلاعات شما پشتیبانی کنند. این مراحل اطلاعات شما را ایمن نگه می دارد و به شما امکان می دهد حساب خود را بازیابی کنید.

برای ثبت نام از طریق GCKey به لینک https://clegc-gckey.gc.ca مراجعه نمایید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

اگر قبلا حساب ساخته اید، در قسمت سمت چپ می توانید با وارد کردن نام کاربری و پسوورد خود، سپس Sign in را بزنید و وارد حساب خود شوید. اما اگر قبلا حسابی نساخته اید و میخواهید ثبت نام کنید، در قسمت سمت راست بر روی Sign Up کلیک کنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

این قسمت شرایط استفاده استفاده از آن را بیان می کند که به شرح زیر است:

در ازای ارائه یک GCKey توسط دولت کانادا، شما موافقت می کنید که از شرایط و ضوابط استفاده زیر پیروی کنید:

 • شما درک می کنید و می پذیرید که همیشه مسئول نام کاربری، رمز عبور و سوالات، پاسخ ها و نکات GCKey خود هستید. اگر مشکوک هستید که دیگران آنها را به دست آورده اند، مسئولیت لغو GCKey خود و به دست آوردن یک  GCKey جدید با نام کاربری و رمز عبور جدید بر عهده شماست.
 • شما درک می کنید و می پذیرید که دولت کانادا می تواند GCKey شما را به دلایل امنیتی یا اداری لغو کند.
 • شما می‌دانید و می‌پذیرید که دولت کانادا از هرگونه مسئولیت (به استثنای موارد سهل انگاری فاحش یا سوء رفتار عمدی) در رابطه با استفاده، تحویل یا اتکا به سرویس GCKey سلب مسئولیت می‌کند. جزئیات بیشتر را می توان در بخش سلب مسئولیت ما بیاید.

با انتخاب دکمه قبول می کنم، شما شرایط و ضوابط GCKey را همانطور که در بالا ذکر شد می پذیرید. می‌توانید با انتخاب گزینه من برای پایان دادن به این فرآیند، برای GCKey ثبت نام نکنید.

اگر با تمامی موارد بالا موافق هستید، I accept را انتخاب کنید.

اکسپرس اینتری فدرال

در این قسمت باید یک نام کاربری بسازید. نام کاربری شما باید بین هشت تا شانزده کاراکتر، بدون کاراکترهای خاص (به عنوان مثال: %, #، @) باشد و باید حداکثر دارای هفت رقم باشد. هنگام ایجاد نام کاربری، توصیه می کنیم:

 • نام کاربری را انتخاب کنید که حفظ کردنش برای شما آسان و برای دیگران سخت باشد.
 • از استفاده از اطلاعات شخصی مانند نام، شماره بیمه اجتماعی(SIN)، آدرس پستی یا آدرس ایمیل خودداری کنید.
 • همیشه نام کاربری خود را ایمن نگه دارید و آن را با هیچ کس به اشتراک نگذارید.

پس از انتخاب، Continue را بزنید.

اکسپرس اینتری فدرال

در این قسمت باید یک رمز عبور برای خود انتخاب کنید. رمز عبور شما باید بین هشت تا شانزده کاراکتر باشد، حداقل یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک و یک رقم داشته باشد و نباید شامل 3 یا چند نویسه متوالی از نام کاربری شما باشد.در قسمت اول، Top of Formرمز عبور خود را بنویسید و در قسمت دوم آن را تکرار کنید. سپس Continue را بزنید.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

در این قسمت به چندین سوال های بازیابی پاسخ دهید تا در صورت فراموشی رمز عبور، بتوانید آن را بازیابی کنید. پاسخ های شما باید حداقل سه کاراکتر داشته باشد و هیچ کاراکتر خاصی نداشته باشد (به عنوان مثال: %, #، @).  پر کردن فیلد اول، دوم، سوم و پنجم الزامی است. پس از پاسخ به سوال ها، Continue را بزنید. Bottom of Form

مراحل ثبت نام در سیستم آنلاین اکسپرس اینتری فدرال

این صفحه توضیح می دهد که حساب خود را با موفقیت ساخته اید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

صفحه بالا برای شما نمایش داده می شود. متن این صفحه به شرح زیر است:

شرایط و ضوابط

با دسترسی به حساب کاربری خود، موافقت می کنید که از شرایط و ضوابط زیر پیروی کنید:

 • شما موافقت می کنید که شماره (های) شناسایی خود را محرمانه نگه دارید و آن را (آنها) را با کسی به اشتراک ندهید. اگر مشکوک هستید که دیگران شماره(های شناسایی) شما را دریافت کرده اند، بلافاصله با کلیک بر روی دکمه “گزارش مشکل یا اشتباه در این صفحه” با ما تماس بگیرید.
 • شما تأیید می کنید که هر گونه اطلاعات ارائه شده توسط شما درست، دقیق و کامل است.
 • شما درک می کنید و می پذیرید که به عنوان یک اقدام امنیتی به دلایل اداری، در صورت عدم رعایت شرایط و ضوابط استفاده، می توانیم دسترسی شما را لغو کنیم.
 • شما می‌دانید و می‌پذیرید که ما مسئولیتی در قبال خسارات یا خسارات وارده به کسی به دلیل موارد زیر نداریم:
 1. استفاده از اطلاعات موجود در حساب شما
 2. هرگونه محدودیت، تاخیر، نقص یا در دسترس نبودن حساب شما
 • شما درک می کنید و می پذیرید که با استفاده از حساب خود و درخواست آنلاین، ما می توانیم با شما (یا نماینده شما، در صورت وجود) از طریق ایمیل در ارتباط باشیم.
 • برای ادامه، “من می پذیرم” را انتخاب کنید تا نشان دهید که این شرایط و ضوابط را می پذیرید. اگر با این شرایط و ضوابط موافق نیستید، “من نمی پذیرم” را انتخاب کنید. توجه داشته باشید، تا زمانی که شرایط و ضوابط را نپذیرید، نمی توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

اگر از نوع دیگری از نرم افزار مرورگر استفاده می کنید، باید با تامین کننده نرم افزار خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که مرورگر شما دارای قابلیت رمزگذاری لایه سوکت ایمن 128 بیتی است. توجه: ما مسئولیتی در قبال هرگونه مشکل در دانلود و نصب نرم افزار نداریم. تامین کنندگان نرم افزار مسئول ارائه پشتیبانی فنی هستند. مهم است که از سیستم خارج شوید و مرورگر خود را قبل از رها کردن این رایانه بدون مراقبت ببندید. این از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی شما جلوگیری می کند.

اگر با تمامی موارد بالا موافق هستید، I Accept را بزنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

در این قسمت به ترتیب نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و زبان ترجیحی خود را وارد نمایید. سپس Continue را بزنید.

اکسپرس اینتری فدرال

در این قسمت سوالات امنیتی خود را ایجاد کنید. هر بار که به حساب خود دسترسی پیدا می کنید باید به یکی از سؤالات امنیتی خود پاسخ دهید. برای پاسخ به سوال دو بار تلاش خواهید کرد. اگر نمی توانید به اولین سؤال امنیتی پاسخ دهید، یکی دیگر از چهار سؤال از شما پرسیده خواهد شد. اگر نتوانید به هیچ یک از سوالات امنیتی خود پاسخ دهید، حساب شما قفل می شود و نمی توانید حساب خود را به صورت آنلاین بازیابی کنید. به همین دلیل باید سؤالات امنیتی جدیدی ایجاد کنید که حدس زدن آنها دشوار است اما به خاطر سپردن آنها برای شما آسان است. سپس Continue را بزنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

  1. برای آمدن به کانادا اقدام کنید: شامل درخواست برای ویزای بازدید کننده، مجوزهای کار و تحصیل، اکسپرس اینتری و تجربه بین المللی کانادا است. در صورت داشتن کد مرجع شخصی، به کد مرجع نیاز خواهید داشت.
  2. فقط برای دارندگان مجوز تحصیلی تایید شده. اگر در حال تغییر موسسه آموزشی خود هستید، از این قسمت استفاده کنید.
  3. اگر یک فرد محافظت شده یا مدعی پناهندگی هستید که می خواهید برای برنامه موقت سلامت فدرال درخواست دهید از این برنامه استفاده کنید.
  4. از این برنامه برای درخواست اثبات شهروندی (گواهی شهروندی) یا جستجوی سوابق شهروندی استفاده کنید.

برای ادامه روند ثبت نام در اکسپرس اینتری فدرال، باید مورد اول را انتخاب نمایید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

اگر اکسپرس انتری را تکمیل کرده اید، باید یک چک لیست سند یا یک کد مرجع شخصی بر اساس پاسخ هایی که ارائه کرده اید، دریافت کنید و آن را در قسمت اول وارد کنید. اما اگر قبلا اکسپرس اینتری دریافت نکرده اید و این کد را ندارید، باید به بخش دوم بروید. برای ادامه این روند، بر روی Express Entry(EE) کلیک کنید.

اکسپرس اینتری فدرال

استان یا منطقه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. سپس Next را بزنید.

فدرال

شما باید نتایج آزمون زبان را برای همه برنامه‌های تحت اکسپرس اینتری ارسال کنید، حتی اگر انگلیسی یا فرانسوی زبان اول شما باشد. برای اولین زبان رسمی خود در کدام آزمون زبان شرکت کردید؟  به این سوال پاسخ داده و سپس Next را بزنید.

ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

تاریخ انجام آزمون انگلیسی خود را وارد نمایید و سپس Next را بزنید.

اکسپرس اینتری فدرال

در این قسمت به ترتیب نمرات بخش گفتاری، شنیداری، خوانداری و نوشتاری خود را وارد کرده و سپس Next را بزنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

آیا نتایج آزمون زبان دیگری دارید؟ اگر ندارید None را انتخاب نموده و سپس Next را بزنید.

اکسپرس اینتری فدرال

– در سه سال گذشته چند سال سابقه کار ماهر در کانادا دارید؟ این سابقه باید تمام وقت (یا به مقدار مساوی در پاره وقت) باشد.

–  در این دوره، بیشترین تجربه در کدام سطح طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) است؟ اگر در این مدت هیچ تجربه کاری در کانادا ندارید، None of The Above را انتخاب کنید. سپس Next را بزنید. اگر واجد شرایط دریافت اکسپرس اینتری باشید، این صفحه را مشاهده خواهید کرد:

ثبت نام رایگان در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

ترجه این بخش:

بر اساس پاسخ‌هایتان، به نظر می‌رسد که واجد شرایط اکسپرس اینتری هستید

مرحله 1:

هنگامی که روی Continue کلیک می کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • پروفایل اکسپرس اینتری خود را تکمیل نمایید.
 • پروفایل خود را مرور کنید.
 • مشخصات خود را ارسال کنید.

گام 2: پس از ارسال نمایه خود، صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که تأیید می کند درخواست شما ارسال شده است.

در مورد مراحل بعدی اطلاعات بیشتری خواهد داشت.

مدت کوتاهی پس از ارسال، یک پیام تأیید نیز در حساب خود دریافت خواهید کرد.

بر روی Continue کلیک کنید.

فدرال

در این قسمت به ترتیب نام خانوادگی، نام، جنسیت و تاریخ تولد خود را وارد کنید. سپس Next را بزنید.

فدرال

در این قسمت وضعیت تاهل خود را مشخص نموده و Next را بزنید.

اکسپرس اینتری فدرال

در این بخش باید چندین فرم را کامل کنید، این فرم ها به ترتیب عبارت اند از: جزئیات شخصی، جزئیات تماس، تحصیلات و زبان، جزئیات درخواست، نماینده و سابقه کاری. با فرم اول، یعنی اطلاعات شخصی شروع می کنیم.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

اطلاعات جنسیت و تاریخ تولد شما به صورت خودکار وارد شده است، اکنون به ترتیب کشور محل تولد و شهر محل تولد خود را وارد کنید. Next را بزنید.

فدرال

آیا پاسپورت معتبری دارید؟ اگر بله، Yes را بزنید. پنجره ای برای شما باز می شود که در آن باید به ترتیب نوع پاسپورت، شماره سریال پاسپورت، کشور محل صدور، تاریخ صدور و تاریخ انقضای پاسپورت خود را وارد کنید.

در سوال بعدی، آیا کد ملی یک دولت دیگر را دارید؟ اگر بله، Yes را بزنید. سپس Next را بزنید.

ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

آیا قبلا برای مهاجرت، پناهندگی یا شهروندی کانادا درخواست داده اید؟ اگر نه، No را بزنید. در قسمت دوم، کشور شهروندی خود را انتخاب کنید. در قسمت سوم کشور محل اقامت خود را انتخاب کنید. سپس Next را بزنید.

فدرال

 • چند نفر اعضای خانواده دارید؟(این سوال شامل شما، همسر و فرزندان وابسته به شما و فرزندان وابسته به فرزندان شما می شود)
 • چه مقدار پول برای حمایت از خود و خانواده خود به کانادا می آورید؟

این سوالات را پاسخ داده و Next را بزنید.

مراحل ثبت نام در سیستم آنلاین اکسپرس اینتری فدرال

آیا خویشاوندی دارید که شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد؟ (این خویشاوند باید 18 سال یا بیشتر داشته باشد و در کانادا زندگی کند.)

پس از پاسخ به همه سوالات، save and exit را بزنید.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

بر روی Contact details کلیک کنید تا فرم مربوطه به اطلاعات تماس را کامل کنید.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

زبان مکاتبات خود را انتخاب کنید. سپس Next را بزنید.

فدرال

آدرس ایمیل خود را برای ارسال مکاتبات وارد کنید. مکاتبات به حساب شما ارسال خواهد شد. با این حال، ممکن است لازم باشد مکاتبات را از طریق ایمیل برای شما ارسال شود. با ذکر یک آدرس ایمیل، مکاتبات، از جمله فایل و اطلاعات شخصی، در صورت نیاز به این آدرس ایمیل ارسال می شود. اطلاعات را وارد کرده و سپس Next را بزنید.

اکسپرس اینتری فدرال

آیا شما دبیرستان یا هر نوع تحصیلات عالی (از جمله دانشگاه، کالج یا آموزش حرفه ای) را به پایان رسانده اید؟ انتخاب کرده و سپس Next را بزنید.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

 • آیا می توانید به انگلیسی یا فرانسوی ارتباط بر قرار کنید؟
 • آیا یک تست زبان انگلیسی گذرانده اید؟
 • نام تست زبان انگلیسی شما چیست؟
 • نوع آزمون زبان انگلیسی شما چیست؟

 سیستم اکسپرس اینتری فدرال

 • تاریخ آزمون زبان انگلیسی شما
 • تاریخ نتایج آزمون انگلیسی شما
 • شماره سریال مدرک زبان انگلیسی شما
 • نمرات آزمون زبان انگلیسی شما در هر مهارت (از چپ به راست): صحبت کردن، خوانداری، شنیداری و نوشتاری
 • آیا آزمونی برای ارزیابی زبان فرانسوی خود گذرانده اید؟

سپس Save and exit را بزنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

بر روی Application details کلیک کنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

کدام کدام استان ها یا مناطق را برای زندگی ترجیح می دهید؟

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • سرزمینهای شمال غربی
 • نوا اسکوشیا
 • نوناووت
 • انتاریو
 • جزیره پرنس ادوارد
 • ساسکاچوان
 • یوکان
 • همه استان ها و مناطق

پاسخ خود را انتخاب نموده و Next را بزنید.

اکسپرس اینتری فدرال

آیا قبلا از استان یا منطقه ای، گواهی نامزدی دریافت کرده اید؟ پاسخ خود را ثبت نموده و سپس Save and Exit را بزنید.

 سیستم اکسپرس اینتری فدرال

بر روی Representative کلیک کنید.

مراحل ثبت نام در سیستم آنلاین اکسپرس اینتری فدرال

متقاضی می تواند شخصی را برای انجام تجارت با اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) از طرف خود منصوب کند. آیا  می‌خواهید به IRCC اجازه دهید تا اطلاعات شما را به یک شخص منصوب (مانند مشاور مهاجرت، وکیل، دوست یا عضو خانواده) بدهد تا از طرف شما با IRCC تماس بگیرد؟ این شخص همچنین می تواند جزئیات پرونده شما مانند وضعیت ارسال یا درخواست شما را دریافت کند. (به این شخص «نماینده» می گویند.)

پاسخ خود را ثبت نموده و سپس Save and Exit را بزنید. سپس بر روی Occupation کلیک کنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

شغل اولیه (کد 4 رقمی NOC):. شما باید عنوان شغل و NOC را برای شغل اصلی و هر شغل دیگری که اضافه می کنید و همچنین برای هر پیشنهاد شغلی بدانید. در این قسمت نام شغل خود را به انگلیسی سرچ کنید.

سپس تاریخ اولین باری که در این شغل مشغول به کار شده اید را وارد کنید. سپس Next را بزنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

آیا مدرک صلاحیت از استان یا قلمرو های کانادا دارید؟ پاسخ این سوال را داده و سپس Next را بزنید.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

آیا پیشنهاد کاری در کانادا دارید؟

پیشنهاد باید:

 • تمام وقت و حداقل برای یک سال باشد
 • بسته به نوع شغل، الزامات مختلفی را برآورده کند (به عنوان مثال برخی نیاز به دوره های کارآموزی و گواهینامه دارند) و
 • برای کارگران ماهر فدرال غیر فصلی باشد.

پاسخ این سوال را داده و Next را بزنید.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

آیا سابقه کاری دارید؟ پاسخ این سوال را داده و Next را بزنید.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

در ادامه قرار است از شما سوالاتی پرسیده شود. سوالات زیر در مورد مدرک تحصیلی و سابقه کار شما در کانادا است. IRCC از این اطلاعات فقط برای اهداف تحقیق، سنجش عملکرد یا ارزیابی استفاده می کند و نه برای تصمیم گیری در مورد نمایه یا برنامه شما. پاسخ های شما مهم هستند و به بهبود خدمات استخدامی کمک خواهند کرد.

آیا با پاسخ به این سوالات موافقید؟ پس از انتخاب پاسخ Yes، این صفحه نمایش داده می شود:

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

آیا در شغل اصلی خود به دنبال کار در کانادا بوده اید؟ آخرین اقدامی که انجام دادید چه چیزی را بهتر توصیف می کند؟

این سوال را پاسخ داده و Save and exit را بزنید.

آموزش مرحله به مرحله ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

اکنون Continue را بزنید.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال

پاسخ داده و Sign را بزنید. در صفحه جدید، Submit را بزنید.

آموزش رایگان ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

این صفحه نشان دهنده این است که درخواست شما با موفقیت ثبت شده است.

اگر به هر دلیلی از درخواست ویزای کانادا ریجکت شده اید، صفحه رفع ریجکتی کانادا را مطالعه بفرمایید

شرایط اختصاصی برنامه‌های سیستم اکسپرس اینتری فدرال

در هر یک از برنامه‌های سیستم اکسپرس اینتری فدرال با توجه به اینکه چه مشاغلی توانایی درخواست ویزای کار کانادا را دارند، شرایط خاصی حکمفرما است. این سیستم مهاجرتی برای مشاغل مدیریتی، حرفه‌ای و مشاغل فنی و حرفه‌ای با سطح مهارت 0، A و B می‌باشد. در برنامه‌ی نیروهای ماهر فدرال، شما می‌بایست در 10 سال گذشته دارای سابقه‌ی کاری مرتبط و با حقوق معینی باشید(حداقل 1 سال و یا 1560 ساعت). حداقل نمره 4 در هر توانایی زبان (CLB7) نیاز است و وجود مدرک تحصیلات دانشگاهی ضرورتی ندارد. تنها تفاوت برنامه‌ی نیروی متخصص با برنامه‌ی مهاجرتی پیشین در میزان سابقه‌ی کاری است. شما می‌بایست حداقل دارای 2 سال سابقه‌ی کاری تمام وقت (یا معادل پاره وقت آن) در 5 سال اخیر باشید.

در برنامه‌ی تجربه کانادایی، حداقل نمره‌ی زبان برای گروه‌های 0 و A، CLB5 و در مشاغل B، CLB5 است. در این برنامه نیز مانند دو برنامه‌ی دیگر، احتیاجی به مدرک دانشگاهی نیست. البته وجود مدرک دانشگاهی در 3 روش مذکور می‌تواند تاثیر فراوانی در میزان امتیاز شما داشته باشد.

اکسپرس اینتری فدرال

نحوه‌ی محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری فدرال

هنگامی که برای دریافت ویزای کار در سیستم express entry ثبت‌نام می‌کنید، اداره‌ی مهاجرت و شهروندی مدارک شما را بر حسب معیارهای خاصی امتیازبندی می‌کند. این سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) دارای دو مرحله‌ی 600 امتیازی است(در مجموع 1200 امتیاز). عواملی مانند مدرک تحصیلی کانادایی، پیشنهاد کاری، مهارت‌های همسر، تسلط به زبان فرانسه و داشتن خویشاوند در این کشور می‌تواند تاثیر به سزایی در امتیاز شما داشته باشد. نحوه‌ی امتیازدهی به اینگونه است که:

 • سن: حداکثر 100 امتیاز.
 • سطح تحصیلات: حداکثر 140 امتیاز.
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه: حداکثر 150 امتیاز.
 • سابقه‌ی کار در خارج از کانادا: حداکثر 50 امتیاز.
 • سابقه کار کانادایی: حداکثر 70 امتیاز.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

14 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۵ دیدگاه

 1. Mahi

  با سلام چند سوال داشتم از خدمتتون:
  من در حال خوندن برای آیلتس هستم الان نمرم ۶ و نیم هست ولی باید لیستینگ ۸ و هر مهارت رو ۷ بیارم ضمن اینکه میتونم مدرک زبان فرانسه c1 هم بگیرم. سابقه کار دارم و فوق لیسانس. فقط مسئله این هست که از نظر سنی محدودیت دارم یعنی آخر دسامبر ۳۵ سالم میشه و باید قبل از اون تاریخ مدارک زبانم رو بگیرم که بتونم اقدام بکنم.سوالاتم:
  ۱- نامه تمکن مالی که از بانک باید بگیرم و حدود ۱۳۰۰۰ دلار کانادا باید داخلش باشه آیا میشه یه حساب بلند مدت به اسم خودم باشه که ارائه ش بدم یا باید یه مدل حساب دیگه باشه؟
  ۲- با فرض اینکه من ۶ ماه دیگه بتونم مدارک زبانم رو آماده کنم، از چه تاریخی افتتاح حساب بکنم که به مشکل نخورم؟
  ۳- الان پروسه اسپرس اینتری فدرال چقدر طول میکشه حدودا چون دیروز شنیدم که شده ۲۷ ماه؟
  ۴- و اگر پروسه طولانی تر شده آیا من مهلت بیشتری دارم که دیرتر افتتاح حساب بکنم؟
  با تشکر

  پاسخ دهید
 2. مجتبی پورصفر

  سلام
  از راهنمایی های راهگشای شما بسیار متشکرم
  آیا برای ثبت نام در اکسپرس اینتری حتما باید قبل از ثبت نام در یک آزمون زبان شرکت کرده باشیم؟
  یعنی این امکان وجود ندارد که بدون هیچ آزمونی، ثبت نام کنیم و در صورت واجد شرایط بودن اقدام به شرکت در آزمون زبان کنیم؟؟
  خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ دهید
 3. مریم علیپور

  سلام.وقت بخیر. چه مدت قبل از ایجاد پروفایل اکسپرس انتری و قرار گرفتن در پول، باید جساب جهت نامه تمکن بانک ایجاد کنم؟منظورم این هست مبلغی که داخل فرم مینویسیم که قراره با خودمون به کانادا بیاریم، عینا باید همون عدد تمکن باشه یا میتونه متغیر باشه؟
  متشکرم

  پاسخ دهید
 4. مریم علیپور

  سلام. وقت بخیر. هنگام ایجاد پروفایل اکسپرس انتری و تکمیل فرم ها، باید عدد دقیق تمکن مالیمون مشخص باشه؟ منظورم از قبلش باید مبلغ مورد نظر رو در حساب بانکیمون داشته باشیم یا خیر؟

  پاسخ دهید
 5. مرجان

  سلام، وقت بخیر
  آیا برای تشکیل پروفایل در اکسپرس اینتری، انجام آزمایش مدیکال لازم است؟
  ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *