آزمون TCF کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۱/۰۹/۲۲

آزمون TCF کانادا یا Test de Connaissance du Français، یک آزمون بین المللی است که توسط فرانسوی زبانان غیر بومی برای اثبات تسلط خود به زبان فرانسوی انجام می شود. آزمون TCF برای کسانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه/کالج هایی هستند که زبان فرانسه را به عنوان زبان آموزشی خود قبول دارند، اجباری است. کسانی که به دنبال اقامت دائم کانادا هستند نیز می توانند آن را دریافت کنند. بنابراین اگر برای تحصیل در خارج از کشور از کانادا برنامه ریزی می کنید، دانستن در مورد آزمون TCF می تواند برای شما مهم باشد. پس با ما همراه باشید!

اگر قبلا سابقه درخواست ویزا داشته اید اما ریجکت شده اید؛ توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی را مطالعه بفرمایید. 

آزمون TCF

مدت اعتبار آزمون TCF کانادا چقدر است؟

نتیجه آزمون به مدت دو سال معتبر است و این آزمون مهارت زبان دانش آموزان را در شش سطح A1، A2، B1، B2، C1 و C2 ارزیابی می کند.

آزمون TCF انواع مختلفی دارد و زبان آموزان باید با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنند:

 • TCF برای ملیت فرانسوی (برای اقامت در فرانسه)
 • TCF کانادا برای اقامت دائم در کانادا
 • TCF برای کبک (برای اقامت دائم در استان کبک در کانادا)
 • TCF DAP برای تحصیل در فرانسه، در مقطع کارشناسی سال اول
 • TCF برای اهداف حرفه ای یا دانشگاهی

بیش از 600 مرکز آزمون در سراسر جهان وجود دارد که می توانید برای شرکت در آزمون TCF ثبت نام کنید.

فرمت آزمون

اگر با فرمت و ساختار آن آشنایی داشته باشید، قبولی در هر امتحانی آسان تر می شود. آزمون TCF را می توان به آزمون های اجباری و اختیاری تقسیم کرد. آزمون اجباری به سه بخش دیگر تقسیم می شود: Listening، Proficiency in Language Structures، و Reading. آزمون اختیاری دارای دو بخش فرعی است: Speaking و Writing.

فرمت آزمون TCF

انواع مختلف آزمون TCF

ساختار آزمون به شرح زیر است:

1. گوش دادن

سوالات چند گزینه ای بر اساس یک فایل ضبط شده ویدئویی پرسیده می شوند. این بخش توانایی متقاضی را برای درک عبارات و کلمات رایج، آزمایش می کند.

2. مهارت در ساختارهای زبان

گرامر و واژگان در این بخش تست می شوند. سوالاتی که به زبان آموزان داده می شود از شناسایی اشتباهات واژگانی تا انتخاب زبان صحیح را شامل می شود. شما باید از گرامر و علائم نگارشی درست در جملات پیچیده استفاده کنید.

3. خواندن

این روش زبان آموز را بر اساس توانایی او در خواندن مکالمات یا مقالات ارزیابی می کند. از او انتظار می رود که مقاله را تجزیه و تحلیل کند و بر اساس آن به سوالات پاسخ دهد.

4. صحبت کردن (اختیاری)

به عنوان بخشی از آزمون گفتاری، ممتحن به مدت 15 دقیقه مصاحبه انفرادی با شما انجام می دهد. سوالات پرسیده شده از سطح A1 شروع شده و به سطح C2 چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها (CEFR) می روند. ممتحن ممکن است از شما بخواهد که در مورد هر مکان، شخص، تجربه و موارد دیگر برای تجزیه و تحلیل مهارت های صحبت کردن شما، صحبت کنید.

5. نوشته شده (اختیاری)

حداکثر در 60 دقیقه، باید سه متن مختلف بنویسید. اولین بخش از شما می خواهد که یک پیام کوچک با حداکثر 120 کلمه بنویسید. بخش دوم شامل یک نامه،پیام یا یادداشت کوچک است که نباید بیش از 150 کلمه باشد. برای بخش سوم، داوطلب باید دو نظر و دیدگاه مختلف را درباره حل یک موضوع بنویسد که هر کدام باید حداکثر 180 کلمه باشد.

آزمون تی سی اف

نمرات و هزینه های لازم برای TCF

TCF کانادا امکان کسب امتیاز را مطابق با مقیاس های زیر را فراهم می کند:

نمره بندی آزمون TCF

هزینه های ثبت نام (4 ماژول اجباری)

هزینه ی ثبت نام آموزن TCF کانادا

نحوه ثبت نام در آزمون TCF

فرآیند ثبت نام برای آزمون TCF بسیار ساده است، زیرا می توانید در هر زمان به صورت آنلاین ثبت نام کنید. دو روش ثبت نام آنلاین و آفلاین برای این آزمون وجود دارد. برای ثبت نام آفلاین، باید به مراکز مورد نظر مراجعه کنید و می توانید هر چند بار که بخواهید برای آن درخواست دهید. با این حال، باید یک دوره استراحت 30 روزه بین دو تلاش (درخواست برای آزمون) وجود داشته باشد:

در اینجا چند نکته اضافی وجود دارد که هنگام ثبت نام برای TCF باید در نظر داشته باشید:

1. کمی در مورد نزدیکترین مرکز امتحان خود در https://france-education-international.fr جستجو کنید تا از تاریخ و روند امتحان را اطلاعاتی کسب کنید.

2. از سایت رسمی TCF دیدن کنید. مرکز آزمون مورد نظر خود را جستجو کنید و مراحل را دنبال کنید. درک خوبی از نوع TCF که می خواهید برای آن درخواست کنید، داشته باشید.

3. برای ثبت نام به مدارک شناسایی دولتی نیاز دارید.

 

نحوه کسب نمره خوب در آزمون TCF

اکنون که مشخص کردیم آزمون TCF چیست، بیایید نکاتی را برای کسب نمره خوب مورد بحث قرار دهیم. نمره مورد نیاز شما بستگی به رشته ای دارد که انتخاب می کنید. برای اطلاع از امتیازی که باید به آن دست یابید، با موسسه تحصیلی یا دانشگاه خود برای اطلاعات بیشتر، مشورت کنید.

1. از یک متخصص کمک بگیرید

اگر قصد دارید در اولین تلاش خود در آزمون TCF کانادا  را قبول شوید، یک معلم خصوصی را برای راهنمایی خود، استخدام کنید. با داشتن یک معلم با تجربه، شانس شما برای قبولی در این آزمون چندین برابر افزایش می یابد. با معلم خود به زبان فرانسوی صحبت کنید تا مطمئن شوید که این زبان را خوب درک می کنید و روی نقاط ضعیف خود تمرکز کنید.

2. انتخاب کتاب مناسب مطالعه

اگر می‌خواهید کتاب‌ها تهیه کنید، در اینجا چند مورد از آنها وجود دارد که می‌توانند مفید باشند:

الف) Competences niveau 3 Comprehension orale

ب) Competences niveau 3 Comprehension ecrite

ج) Grammar progressive du francais و غیره

هنگام تهیه کتاب، به یاد داشته باشید که فرمت آزمون می تواند تغییر کند و ممکن است سؤالات مختلفی پرسیده شود. بنابراین از کتابها کمک بگیرید اما به آنها وابسته نباشید. سوالات نمونه را آنالیز کنید و برای آزمون آماده شوید.

3. از فرمت امتحان اطلاع داشته باشید

اگر می‌خواهید در هر امتحانی موفق شوید، ابتدا باید تمام اطلاعات لازم درباره فرمت آن را بدانید. در ادامه باید ساختار آن را مرور کنید و بر اساس آن آماده شوید.

4. سعی کنید زبان فرانسه را به صورت آنلاین یاد بگیرید

برای یادگیری زبان فرانسه و دانستن جزئیات بیشتر در مورد آزمون TCF از مطالب مطالعه آنلاین کمک بگیرید. شما می توانید:

 • در یوتیوب برای آموزش ها و وبلاگ هایی جستجو کنید که همه چیز را در مورد آزمون و نحوه آماده شدن برای آن توضیح می دهد.
 • نمونه مقالات را جستجو کنید.
 • جوامع آنلاین TCF را پیدا کنید و به آنها بپیوندید.

5. زمان و هدف خود را مدیریت کنید

زمان خود را به طور موثر مدیریت کنید. مدیریت ضعیف زمان به احتمال زیاد مانع موفقیت شما خواهد شد. یک جدول زمانی ایجاد کنید، به آن پایبند باشید و جلسات خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید. استراحت های هدفمند داشته باشید تا متمرکز بمانید.

آزمون TCF

نکات تکمیلی مهم

 • در صورت انصراف یا تغییر زمان قبل از پایان مهلت ثبت نام (7 روز قبل از آزمون) هزینه ای 75 دلاری (غیر قابل استرداد) دریافت می شود.
 • هیچ گونه بازپرداخت یا تغییر تاریخ آزمون پس از پایان مهلت ثبت نام، پذیرفته نخواهد شد.
 • داوطلب موظف است هدفون خود را به همراه داشته باشد.
 • در صورتی که داوطلبی اجازه ورود به اتاق آزمون TCF کانادا را نداشته باشد (مثلاً داوطلب بدون پاسپورت حاضر شود)، هزینه ها مسترد نخواهد شد و پس از یک (1) ماه باید درخواست جدیدی ثبت کند.
 • در زمان ثبت نام باید پرداخت کامل هزینه ها انجام شود.
 • تحت هیچ شرایطی پس از مهلت های ذکر شده برای آزمون، هیچ بازپرداخت یا قسطی اعطا نمی شود، مگر اینکه کالج ELC مجبور باشد جلسه ای از آزمون ها را لغو کند، در این صورت تاریخ امتحان جایگزین ارائه می شود، یا بازپرداخت هزینه به صورت کامل اعطا خواهد شد.
 • یک اطلاعیه رسمی شامل برنامه آزمون ها و راهنمای داوطلب قبل از آزمون از طریق ایمیل برای داوطلب ارسال می شود.
 • در روز آزمون، داوطلبان باید در تمام طول روز (10 صبح تا 9 شب) در دسترس باشند.

نکات روز امتحان

داوطلبان باید با اطلاعیه رسمی (که به ایمیل آنها ارسال شده است) و پاسپورت معتبر خود، به سرپرست مرکز رسمی یا ناظرآزمون مراجعه کنند. از دسترسی داوطلبان بدون شناسنامه معتبر به جلوگیری می شود و هیچ استثنایی برای این شرایط وجود نخواهد داشت. پس از بررسی هویت، رئیس مرکز رسمی یا ناظر آزمون، داوطلبان را به صندلی های تعیین شده در اتاق امتحان هدایت می کند. امتحانات توسط کامپیوتر انجام می شود. داوطلبان باید شناسنامه خود را در طول آزمون روی میز بگذارند تا بررسی هویت در طول آزمون انجام شود. در طول آزمون، هیچ خروجی مجاز نخواهد بود، مگر در موارد اضطراری یا بهداشتی که قبلاً توسط داوطلب اطلاع داده شده و با گواهی پزشکی توجیه شده باشد.

در طول کل امتحانات، ارتباط بین داوطلبان یا خارج از آن مجاز نخواهد بود. داوطلبانی که با تاخیر وارد می شوند، پس از شروع امتحان، اجازه ورود به اتاق امتحان را نخواهند داشت. در صورت تقلب یا سوء رفتار توسط یک داوطلب (اختلال در روند امتحان، ارتباط یا تلاش برای برقراری ارتباط با سایر داوطلبان یا ...)، این فرد به صورت فوری از اتاق بیرون برده می شود و از آزمون محروم خواهد شد. طول دوره این محرومیت توسط سازمان بین المللی آموزش فرانسه تعیین خواهد شد.

نکات بعد از آزمون

 • گواهی رسمی نتایج از 4 تا 8 هفته پس از آزمون TCF کانادا در دسترس خواهد بود.
 • کالج ELC به محض آماده شدن گواهی نتایج برای تحویل حضوری در ساعات اداری با داوطلبان تماس می گیرد.
 • اگر می خواهید گواهی نتایج خود را از طریق پست دریافت کنید، باید یک پاکت از پیش مهر شده (31.8 سانتی متر در 24.1 سانتی متر / 12.5 اینچ در 9.5 اینچ) با نام کامل، آدرس کامل و هزینه پست کافی ارائه دهید.
 • توجه داشته باشید که گواهی رسمی نتایج تنها مدرکی است که می تواند برای مقاصد مهاجرت به کانادا استفاده شود.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


برای ورود سریع کانادایی در کدام آزمون زبان فرانسه شرکت کنم؟

شما می توانید در (TCF Canada)Test de Savoir du Français pour le Canada  یا (TEF Canada)Test d

فرمت TCF کانادا چیست؟

TCF کانادا شامل 4 ماژول برای آزمون مهارت در مهارت های شفاهی و نوشتاری است:

 • خواندن: 35 دقیقه – 39 سوال
 • گوش دادن: 60 دقیقه – 39 سوال
 • نوشتن: 60 دقیقه – 3 موضوع
 • صحبت کردن: 12 دقیقه – 3 موضوع

هزینه ثبت نام برای TCF کانادا در 400 دلار است.

بعد از آزمون TCF چه اتفاقی می افتد؟

نتایج TCF ظرف 4 تا 8 هفته پس از آزمون به مرکز آزمایشی که در آن امتحان خود را انجام داده اید، ارسال می شود. هنگامی که نتایج آماده دریافت شد، مرکز آزمون شما، با شما تماس خواهد گرفت. توجه داشته باشید که تنها یک نسخه اصلی از گواهینامه برای شما صادر خواهد شد. بنابراین ایده آل است که یک کپی اضافی از گواهی خود را نگه دارید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.