خرید و راه اندازی نانوایی در کانادا، هزینه ها و برنامه ریزی تجاری

راه اندازی نانوایی در کانادا
تهیه نان، بیسکویت و کیک، صنعتی است که چندین قرن وجود دارد. در واقع منشا نانوایی به تمدن های باستانی باز می گردد؛ زمانی انسان ها شروع به استفاده از غلات ها برای خوراک کردند. از آن زمان تاکنون این شغل تغییرات زیادی داشته و امروزه به یکی از شغل های صنعتی تبدیل شده است. ما در این بخش مراحل افتتاح نانوایی و حداقل مواردی که برای راه اندازه این کار نیاز است را برای شما آورده ایم پس اگر عاشق نان و شیرینی هستید و قصد راه اندازی یک نانوایی را در کانادا دارید تا انتها همراه ما باشید.

نکات مهم در راه اندازی کسب و کار

راه اندازی هر کسب و کاری نیاز به انجام کارهایی دارد. اگر فرد بدون هیچ دانش و اطلاعاتی وارد کاری شود احتمال شکست بسیار زیاد است. ما چند مورد اساسی که برای راه اندازی هر کسب و کاری نیاز است را برای شما آورده ایم؛ موضوع افتتاح نانوایی نیز نیازمند طی کردن این مراحل است.

بررسی بازار

بررسی بازار کار شغل مورد نظرتان یکی از اساسی ترین گام ها برای شروع هر شغل چه بزرگ و چه کوچک است. بررسی وضعیت بازار به شما کمک می کند که رقبای خود، سهم خود در بازار و موقعیت رقبا و تاثیر آنها در درآمد خود را متوجه شوید؛ همچنین مشخص کردن مخاطبان و نوع مشتریان نیز تاثیر زیادی در کسب و کارتان دارد.
در صورتی که نانوایی را در نزدیکی محل زندگی خود افتتاح کنید می توانید راحت تر متوجه عادت های مصرفی همسایگان خود، سلیقه آنها وخصوصیات مدنظرشان شوید.

برنامه ریزی تجاری

دانستن روش صحیح شروع کار و برنامه ریزی به شما کمک زیادی در کسب و کارتان می کند. این به معنای بررسی اصلی تجارت مورد نظر و محصولی است که قرار است ارائه دهید. تنوع نان ها بسیار زیاد است؛ شما سعی کنید باتوجه به علایق افرادی که در منطقه زندگی می کنند تنوع نان ها را گسترش دهید؛ برای مثال سعی کنید نان گندم، نان ذرت و … را در محصولات خود داشته باشید.
بودجه
بخش مهمی از راه اندازی نانوایی بررسی بودجه و سرمایه شما است. افتتاح نانوایی نیازمند بودجه ایی است که با آن بتوان ماشین آلات، تجهیزات، مواد اولیه، هزینه های مربوط به مراحل قانونی و… را به راحتی پرداخت کرد؛ همچنین یک سرمایه برای تامین هزینه در ماه های اول باید داشته باشید تا در صورت کم بودن فروش بتوانید حداقل مواد اولیه را تهیه کنید.

تهیه تجهیزات

تهیه تجهیزات در ابتدا شاید هزینه زیادی نخواهد و بتوان با کمترین تجهیزات شروع کرد اما اگر قصد دارید کسب و کاری پر سود داشته باشید باید تنوع زیادی در محصولات خود ایجاد کنید که برای این مورد نیازمند وسایل و تجهیزات بیشتری نیز هستید.

تهیه مجوزها

برای شروع هر کسب و کاری باید مجوزهای مورد نیاز را از طریق قانون پیگیری کرده و آنها را تهیه کنید. این مجوزها عبارتند از مجوز بهره برداری، مقرارت ایمنی و بهداشت و… که باید آنها را از مراجع قانونی دریافت کنید.
شما از طریق لینک زیر می توانید نوع شغل خود و محل خود را وارد کنید تا به شما گفته شود به چه مجوزهایی نیاز دارید(دقت داشته باشید این موارد بر اساس شهری که در آن قصد افتتاح نانوایی را دارید متفاوت است)
services.bizpal-perle.ca

افتتاح نانوایی در کانادا چقدر سود دارد؟

صحبت در مورد درصد سود هنگام شروع کار نانوایی تا حدودی پیچیده است، زیرا درامد بسیار متفاوت است. علاوه بر این، سود به محل زندگی شما، کیفیت محصولات، نوآوری در تجارت و استراتژی های تبلیغ و بازاریابی بستگی دارد. همچنین عادات مصرفی مردم ، رقابت و تقاضا نیز در درآمد شما تاثیر زیادی دارند.
با این وجود، می توان حداقل فروش نانوایی را پیش بینی کرد! به طور کلی پیش بینی می شود نانوایی ها حداقل 50 درصد از کل تولیدات خود را می فروشند. در ابتدای کار، ممکن است فروش حداقل باشد اما این درصد ممکن است با رشد نانوایی، جلب مشتری و سازگار شدن با نیازهای بازار افزایش یابد.

برای افتتاح یک نانوایی چقدر پول لازم است؟

راه اندازی نانوایی نیاز به بودجه مشخصی برای سرمایه گذاری دارد. باید در نظر داشته باشید که در اینجا هزینه تجهیزات، مواد اولیه، ملزومات و مجوزهای قانونی نیز در نظر گرفته می شود!
هزینه متوسط تجهیزات تقریبا 10000 تا 50000 دلار است و این ممکن است بسته به ظرفیت، مشخصات، مارک و شرایط (کارکرده یا جدید) تجهیزات متفاوت باشد. هزینه افتتاح نانوایی در انگلستان نیز تقریبا همین مقدار بوده و تفاوت زیادی با کشور کانادا ندارد! پس اگر قصد مهاجرت به انگلستان و افتتاح یک نانوایی در آنجا را دارید باید این میزان سرمایه را داشته باشید.

علاوه بر این، شما باید هزینه های دیگر مانند تبلیغات را نیز در نظر بگیرید. بنابراین هنگام برنامه ریزی کسب و کار و تعیین بودجه حتماً این موارد را در نظر بگیرید.

 برای مشاهده ویدئو های آموزشی مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

*** مطلب پیشنهادی: خرید بیزینس در کانادا

 

مراحل تاسیس نانوایی در کانادا

1. تهیه برنامه کسب و کار

تهیه برنامه کسب و کار نانوایی

طرح کسب و کار سندی مکتوب است که اهداف و استراتژی های تجاری، پیش بینی های مالی و بازاری را که هدف قرار داده اید توصیف می کند. این به شما کمک می کند اهداف را واقع بینانه و به موقع تعیین کنید، بودجه را تأمین کنید و احتمال موفقیت خود را بسنجید. تهیه این برنامه به شما کمک می کند تا بر روی چگونگی فعالیت کسب و کار جدید تمرکز کرده و بهترین فرصت را برای موفقیت انتخاب کنید.

تأمین کمک های مالی برای شروع کار جدیدتان کمک زیادی به موفقیت شما می کند. برای دریافت کمک های مالی از موسسات مالی یا سرمایه گذاران کمک بگیرید.

نکته: درست است که طرح تجاری برای ارائه به موسسات مالی یا سرمایه گذاران نیاز است اما طرح تجاری چیزی فراتر از سندی است که شما به وام دهندگان و سرمایه گذاران ارائه می دهید. این طرح به شما کمک می کند تا برای رشد و پیشرفت کار خود برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی مناسب می تواند به موفقیت کسب و کار شما کمک کند. این مورد برای شروع هر کسب و کاری نیاز است، اگر شما قصد مهاجرت از طریق استارتاپ ویزا و ثبت شرکت درکانادا را دارید باید این برنامه را به صورت دقیق تهیه کنید.

2. حمایت مالی

حمایت مالی و خرید نانوایی در کانادا
کمک های مالی و ضمانت های وام از منابع مختلف دولتی برای افرادی که قصد افتتاح شغلی را دارند وجود دارد. شما می توانید با کمک ابزارهای جستجوی آنلاین Innovation Canada (www.ic.gc.ca) برای جستجوی برنامه ها و خدمات مالی که ممکن است در تجارت شما وجود دارد استفاده کنید.

3. انتخاب نام تجاری

انتخاب برند برای نانوایی (خرید نانوایی در کانادا)
قبل از ثبت مشاغل خود، باید تصمیم بگیرید که نام تجاری شما چیست؟ نام مناسب می تواند یک ابزار تبلیغاتی موثر نیز باشد که به مشتریان شما کمک می کند بفهمند تجارت شما چه می کند و کدام بازار را هدف قرار می دهد. برای انتخاب نام تجارت نیز باید نکاتی را در نظر بگیرید.

نکاتی که باید هنگام نامگذاری تجارت خود در نظر بگیرید عبارتند از:

 •  انتخاب نام کوتاه و راحت
 •  انتخاب نام های توصیفی که مردم متوجه شوند کسب و کار شما در چه حوزه ایی است.
 • نام های منحصر به فرد

نام تجاری شما بخش مهمی از هویت تجاری شما است. نامی متناسب با کسب و کارتان و متناسب با تجارت خود انتخاب کنید.

4. انتخاب مکان

خرید مکان برای نانوایی در کانادا

برای بیشتر مشاغل، انتخاب مکان مناسب از مهمترین مسائل است همچنین ارائه آدرس برای دریافت مجوز نیز لازم است. موقعیت مکانی ایده آل به نیازهای کاری، محدودیت های منطقه و نزدیکی به رقبا بستگی دارد. مالیات و فضای کار نیز فاکتورهای مهمی هستند که باید هنگام بررسی گزینه های خود مورد توجه قرار گیرند.

چگونه نام تجاری خود را ثبت کنیم؟

ثبت نام تجاری برای کارآفرینانی است که می خواهند یک شرکت انحصاری یا یک کسب و کار را راه اندازی کنند. این مورد برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت را دارند نیز یک نکته مهم و ضروری است.
شما می توانید نام تجارت خود را به روش های زیر ثبت کنید:

 1.  از طریق وب سایت ها
 2.  حضور در مرکز مشخص شده
 3.  از طریق ارسال اطلاعات به آدرس مشخص شده در فرم

هزینه ثبت کسب و کار شما بین 60 تا 80 دلار است. که به مدت پنج سال معتبر است و پس از این زمان باید مجددا تمدید شود.

مزایای افتتاح نانوایی در کانادا

اگر شما قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور را دارید؛ افتتاح یک نانوایی کوچک با ایده های جدید و خلاقانه یکی از بهترین راه ها است! اما افتتاح نانوایی یا به طور کلی ایجاد یک کسب و کار در کانادا چه مزایایی دارد؟ با افتتاح نانوایی علاوه بر کسب درامد شما می توانید با گذشت زمان و انجام مراحل قانونی؛ تابعیت این کشور را دریافت کنید. مزایای زندگی در کانادا عبارتند از:

 •  طبق تحقیقات در سال 2016 کانادا بر اساس عوامل مختلفی از جمله امید به زندگی، حمایت اجتماعی، اقتصاد و… در رتبه ششم در دنیا قرار گرفت. با توجه به این موضوع، کانادا یکی از شهرهایی است که افراد در آن بسیار خوشحال بوده و امید به زندگی دارند؛ بدیهی است که زندگی در چنین کشوری آرزوی بسیاری از افراد است.
 •  کانادایی ها به لطف مناسبت های تاریخی و جشن های مذهبی، سالانه به طور معمول نه تا ده تعطیل قانونی دارند. برخی از استان ها حتی روز خانواده را در اواسط ماه فوریه جشن می گیرند! تعطیلات رسمی باعث می شود نیاز نباشد افراد تمام طول سال کار کنند و همچنین در کنار استراحت مدت زیادی را در کنار عزیزانشان باشند.
 •  شهروندان کانادا از خدمات درمانی و بهداشتی با سطح بالا و بهترین کیفیت برخوردارند. در صورتی که شما در این کشور زندگی کنید و شهروند این کشور باشید می توانید از تمامی این خدمات بهرمند شوید.
 •  ثبات اقتصادی، درامد خوب و رفاه از مواردی است که برای افراد به خصوص مهاجران بسیار مهم است. کانادا از کشورهایی است که ثبات اقتصادی خوبی دارد و همچنین شرایط مناسبی را برای زندگی افراد فراهم می کند.
 •  مرخصی زایمان به مادران همراه با حقوق نیز از مزایای زندگی در این کشور است. علاوه بر این مورد دولت کانادا به مدت یکسال از خانواده هایی که صاحب فرزند شده اند حمایت مالی می کند.

چگونگی راه اندازی نانوایی در کانادا به صورت خانگی

راه اندازی نانوایی در کانادا، به صورت خانگی نیز ممکن است. شما می توانید بدون نیاز به اجاره یا خرید مغازه، عملیات پخت نان را در خانه نیز انجام دهید. البته برای پخت نان در خانه و عرضه آن به سایر افراد، نیاز به دریافت مجوزهایی دارید. دقت کنید که نان به عنوان یکی از مهم ترین اقلام غذایی در کانادا شناخته می شود. از این رو دولت کانادا در قبال ارائه این محصول به مشتری، حساسیت های زیادی به خرج می دهد. در ادامه برخی از قوانین لازم برای تاسیس نانوایی خانگی در کانادا را به شما معرفی می کنیم.

 • راه اندازی نانوایی در کانادا و ارائه نان به مشتری باید طبق دستورالعمل های بازرسان بهداشت عمومی انجام شود.
 • برای راه اندازی نانوایی در کانادا به صورت خانگی نیازی به نصب سینک جداگانه به عنوان ظرف شویی ندارید.
 • دقت کنید که قوانین راه اندازی نانوایی در کانادا به صورت خانگی در هر ایالتی متفاوت است. ممکن است برخی ایالت ها به دریافت مجوز نیاز داشته باشند و برخی دیگر نیز در دریافت مجوز سخت گیری نکنند. بنابراین با توجه به ایالت محل زندگی خود باید قوانین را مورد نظر قرار دهید.
 • داشتن یک آشپزخانه خوب، تمیز و بهداشتی معمولا برای دریافت مجوز نانوایی خانگی در ایالت های مختلف کانادا کافی است. آشپزخانه شما باید از نظر عدم وجود آفات و میکروب های مختلف مورد بازرسی قرار گیرد.

نانوایی خانگی در کانادا

خطرات احتمالی راه اندازی نانوایی به صورت خانگی در کانادا

با تاسیس نانوایی خانگی در کانادا نیازی به خرید مغازه یا پرداخت هزینه برای اجاره آن، نخواهید داشت و از این نظر فعالیت در این حوزه برای شما به صرفه است. البته با توجه به قوانین در نظر گرفته شده، کسب و کارهای خانگی باید محصول را با قیمتی کمتر از فروشگاه به مشتری عرضه کنند. از طرفی اگر کسب و کار خانگی شما به فروشگاه ها لطمه وارد کند، با شما برخورد خواهد شد. بنابراین این کار خطرات و ریسک هایی نیز به دنبال دارد.

تیم حقوقی مهاجرتی ما، در کنار شرکت توسعه بیزینس در کانادا و با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید آن اقدام می کنیم.

تماس باما ویزا724

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

13 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۷ دیدگاه

 1. مهدی اقبالی

  اینجانب تصمیم به مهاجرت به کانادا از نوع سرمایه گذاری دارم به چه مقدار دارایی و راه اندازی چه نوع کاری جهت اخذ ویزا نیار دارم..

  پاسخ دهید
 2. Reza

  سلام
  من دانشجو مستر دانشگاه وسترن رشته عمران محیط زیست هستم. بعد از اتمام تحصیل در می ۲۰۲۲ امکان راه اندازی بیزینس رو دارم که بتونم به واسطه اون اقامت بگیرم؟

  پاسخ دهید
 3. حامد پورحسن

  با سلام
  میخواستم بدونم آیا بنده با دوست و یا هر کس دیگری میتونم شراکتا برای مهاجرت از طریق تاسیس بیزینس و یا خرید بیزینسی اقدام کنیم؟
  با تشکر

  پاسخ دهید
 4. Nader Abbasgholizadeh

  برای خرید بیزینس از طریق نانوایی میخواستم اقدام کنم برای حومه ونکور و مخصوصا Surrey، لطفا نیازمندی ها رو اعلام می فرمایید.

  پاسخ دهید
 5. مهدی خرمی

  با سلام برای خرید بیزینس به اتفاق همسر و ۲ فرزند چقدر سرمایه نیاز است ممنون

  پاسخ دهید
 6. shahrzad

  سلام
  ایجاد نانوایی در شهر berry سرمایه مورد نیاز؟

  پاسخ دهید
 7. بابک صفابخش

  سلام ،برای شروع بیزینس وکاردرتورنتو حتما باید مغازه و مکانی راخرید یا ازطریق اجاره هم میشه کاری راشروع کرد و اجازه کارمیدهند یافقط باخرید محل کار امکان پذیرهست؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *