شرایط و هزینه های زندگی در شهر کلگری کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در کلگری را دارید حتما سوالاتی درباره این شهر برای شما بوجود آمده است. سوالاتی از قبیل اینکه:
کلگری کجاست؟
زندگی در کلگری چگونه است؟
هزینه زندگی در کلگری چگونه است؟
آب و هوای کلگری چگونه است؟
مزایا و معایب زندگی در کلگری چیست؟
کلگری در کانادا کجاست؟

کلگری بزرگترین شهر استان آلبرتای کانادا است. آلبرتا با ایالات متحده همسایه است، این شهر از غرب با استان بریتیش کلمبیا، از شرق با ساسکاچوان و از شمال با سرزمین های شمال غربی ارتباط دارد. در واقع کلگری در چمنزارها در شرق کوههای راکی، جایی که رودخانه های کمان و آرنج به هم می پیوندند، قرار دارد. کلگری اغلب به عنوان دروازه ورود به کوههای راکی یاد می شود و منظره ای چشمگیر برای شهر فراهم می کند.

کلگری

درباره کلگری

حدود 1.3 میلیون نفر در کلگری زندگی می کنند که این شهر را به سومین شهر بزرگ و چهارمین کلانشهر بزرگ کانادا تبدیل کرده است. طبق سرشماری سال 2016 ، کلگری از سال 2011 بیشترین رشد جمعیت را در کل کلانشهرهای کانادا تجربه کرده و ساکنان آن نیز جوانترین میانگین سنی را در بین شهرهای مهم کانادا دارند.
کلگری از ادمونتون، مرکز استان بزرگتر است. کلگری مرکز اصلی شهر در کل نیمه جنوبی استان آلبرتا است. این منطقه توسط  یک محیط طبیعی بکر و غنی از منابع طبیعی احاطه شده است. فعالیت های اقتصادی در کلگری به شدت متمرکز بر صنعت نفت، کشاورزی و گردشگری است. کلگری نقش عظیمی از صنعت نفت کانادا را دارد. مقر اصلی شرکت های نفتی کانادا در کلگری است و در تبدیل کلگری به یکی از ثروتمندترین شهرهای کانادا نقش دارند.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره ادمونتون

آب و هوای کلگری

کلگری شهری با ارتفاع 1048 متری از سطح دریا است. این شهر دارای آب و هوا خشکی است و به طور کلی رطوبت کمی دارد.
در بین سایر شهرهای کانادا کلگری بیشترین روزهای آفتابی را از بین شهرهای مهم کانادا دارد. تابستان های این شهر می توانند گرم و خشک باشند و دمای هوا ممکن است به 30 درجه سانتی گراد نیز برسد. در این شهر حتی وقتی هوا سرد است، معمولاً آفتاب وجود دارد. این امر می تواند زندگی در کلگری را یک زندگی جذاب رقم بزند.
زمستان در این شهر نسبت به سایر شهرهای کانادا متعادل تر است و فقط چند هفته دمای هوا زیر 10- درجه سانتی گراد است. زمستان با نزدیکی شهر به کوههای راکی در این شهر بسیار خوشایندتر می شود. تعداد زیادی استراحتگاه اسکی عالی در این شهر وجود دارد که با رسیدن زمستان آماده بازی های زمستانی می شوند.
کلگری سالانه مقدار کمی بارندگی دارد و بیشترین بارش سالانه آن به صورت برف در ماه های زمستان است. اگر قصد بازدید از کلگری را دارید، ماه اوت از نظر آب و هوا خوشایندترین ماه شناخته می شود و اگر قصد زندگی در کلگری را در تمام طول سال دارید، مطمئن شوید که لباس هایی متناسب با آب و هوای این شهر تهیه کرده اید!

فرهنگ در کلگری

کلگری

تقریبا از هر سه نفر یک نفر از ساکنین کلگری در خارج از کانادا متولد شده اند، بنابراین این شهر از نظر فرهنگی بسیار متنوع است. کلگری از نظر قومی بسیار متنوع است و جمعیتی متشکل از مهاجران زیادی از خارج کانادا، عمدتا فیلیپینی، هندی و چینی دارد. در سال های اخیر، کانادایی های استان های دیگر به دلیل اقتصاد قوی این شهر به آن مهاجرت کرده اند.
کلگری دارای مجموعه ای از تئاترها و اماکن موسیقی در سطح جهانی است، از جمله:
• سالن کنسرت جک سینگر
• ارکستر فیلارمونیک کلگری
• تئاتر کلگری
• پروژه های تئاتر آلبرتا
•موزه گلنبو

هزینه های زندگی در کلگری

هزینه های زندگی در کلگری

مطلب پیشنهادی: هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور

این شهر، شهر پررونقی است اما هزینه های زندگی نسبت به همسایه ساحلی آن ونکوور کمتر است. این امر تا حدی به دلیل نداشتن مالیات بر فروش و پایین آمدن قیمت بنزین و گاز است. هزینه زندگی در کلگری نسبت به شهرهای کوچک اطراف آلبرتا، کاملا معقول است.
خلاصه ایی درباره هزینه های زندگی در کلگری:
هزینه های تخمینی ماهیانه چهار نفر تقریبا 4.188 دلار بدون اجاره منزل
هزینه های تخمینی ماهیانه یک نفر 1.179 دلار بدون اجاره منزل

قیمت مواد خوراکی در کلگری

آبجو بدون الکل ( نیم لیتر) 7 دلار
کاپوچینو 4.26 دلار
نوشابه پپسی 2.12 دلار
آب معدنی 1.79 دلار
شیر یک لیتری 2.09 دلار
500 گرم نان 2.44 دلار
یک کیلو برنج 2.94 دلار
تخم مرغ 12 عدد 3.61 دلار
پنیر محلی یک کیلو 12.42 دلار
گوشت گاو یک کیلو 15 دلار
سیب یک کیلو 4.16 دلار
موز یک کیلو 1.88 دلار
پرتقال یک کیلو 3.76 دلار
گوجه فرنگی یک کیلو 4.48 دلار
سیب زمینی یک کیلو 2.62 دلار
پیاز یک کیلو 2.51 دلار
کاهو یک عدد 2.54 دلار
بلیط حمل و نقل یک طرفه 3.50 دلار
تعرفه تاکسی 3.80 دلار
بنزین یک لیتر 1.09 دلار
هزینه پایه برق، آب، سیستم سرمایش و گرمایش 203 دلار
هزینه اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه 81 دلار
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1.248 دلار
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز 1049 دلار
هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2255 دلار
هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 1717 دلار
هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 4026 دلار
هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر 2931 دلار

حمل و نقل در کلگری

حمل و نقل در کلگری با اتوبوس و قطار انجام می شود. سیستم ریلی زیرزمینی (مترو) در این شهروجود ندارد. زندگی در کلگری بدون وسیله نقلیه شخصی تقریبا سخت است.

صرف غذا در کلگری

صرف غذا در رستوران

کلگری دارای تعداد زیادی کافه و رستوران است. همه آنها برای صرف غذا گزینه مناسبی هستند. کلگری به دلیل وجود شعبات “Berta Beef” مشهور شده است، بنابراین گزینه های خوب استیک در سراسر شهر وجود دارد، اما تنوع غذایی عالی با قیمت مناسب در کلگری نیز وجود دارد. اگر می خواهید در هر روز از هفته خود به رستوران مراجعه، اکثر رستوران ها در این شهر دارای محصولات متنوعی برای غذای روزانه با قیمت بسیار مناسب و ارزش غذایی خوب هستند.

نکات مثبت و منفی زندگی در کلگری

نکات مثبت زندگی در کلگری
• مالیات کم. مالیات در کانادا شامل مالیات فروش استانی (PST) و مالیات عمومی کالاها و خدمات (GST) است. ساکنان کلگری هیچ مالیات فروشی (PST) پرداخت نمی کنند همین مورد باعث می شود که افراد بتوانند پول بیشتری پس انداز کنند.
• کلگری به عنوان دوست داشتنی ترین شهر در سال 2018 در آمریکای شمالی انتخاب شد.
• قیمت خانه و قیمت اجاره، با امکانات اقامتی فراوان در این شهر بسیار مناسب از سایر شهرهای کانادا است.
• حقوق در کلگری به طور معمول بالاتر از متوسط حقوق در کانادا است.
• این شهر، شهری تمیز و زیباست با طبیعتی زیبا و ستودنی
• کوه های راکی در کلگری در زمستان به راحتی به یک مکان فوق العاده برای اسکی تبدیل می شوند.
• هوای پاک
• این شهر یکی از آفتابی ترین شهرهای کانادا با میزان بارندگی کم است.
• امکان شرکت در ورزش های زمستانی متفاوت و خارق العاده در این شهر وجود دارد.
• شهری متنوع از فرهنگ های متفاوت است.
• فرصت های تفریحی فراوان
نکات منفی زندگی در کلگری
• نرخ بیکاری در حال حاضر از بسیاری از شهرهای دیگر کانادا در کلگری بالاتر است.
• اگر ماشین نداشته باشید، دور زدن در کلگری سخت است.
• زمستان سرد و طولانی
• تابستان کوتاه. تابستان های کلگری تنها دو ماه (جولای و آگوست) است.

بررسی موارد سرگرم کننده موجود در شهر کلگری کانادا

شهر کلگری به عنوان یکی از بهترین گزینه های اقامت، پس از مهاجرت به کانادا شناخته می شود. این شهر علاوه بر آب و هوای خوب، سطح رفاه مناسب و… دارای سرگرمی های مختلفی نیز می باشد. برای مثال پارک المپیک کانادا، در ضلع غربی این شهر قرار دارد. بسیاری از جوانان برای گذراندن اوقات فراغت خود به این پارک مراجعه می کنند. احتمالا در فیلم والت دیزنی با سورتمه باب جامائیکا مواجه شده اید. این سورتمه، هم اکنون نیز در پارک المپیک وجود دارد و بسیاری از افراد از آن دیدن می کنند.
از دیگر سرگرمی های متداول در شهر کلگری می توان به اسکی بازی اشاره کرد.

با توجه به ارتفاع کلگری، میزان اکسیژن موجود در یخ کمتر است و این مسئله باعث متراکم شدن بافت یخ می شود. بنابراین شما در کلگری می توانید یک پیست اسکی عالی داشته باشید. طبق بررسی ها سرعت زمان تشکیل یخ در کلگری از کل دنیا بیشتر است. وجود رودخانه باو که زیر پل لوئیز قرار دارد، باعث شده که این منطقه برای موج سواری نیز مناسب باشد.

آشنایی با زندگی در شهر کلگری کانادا

زیست بوم موجود در کلگری

شهر کلگری علاوه بر سرگرمی های زیاد، دارای زیست بوم مناسبی نیز می باشد. در پناهگاه اینگلوود موجود در این شهر، حدود 270 گونه پرنده قابل مشاهده است. پارک نویس هیل نیز به عنوان مرتفع ترین نقطه این شهر شناخته می شود. این پارک با توجه به منطقه جغرافیایی و شرایط اقلیمی، محل زندگی حیوانات مختلفی است. از مهم ترین حیوانات موجود در این پارک می توان به جوجه تیغی ها، گوزن ها و… اشاره کرد. به علاوه در این پارک گیاهان دارویی زیادی نیز وجود دارند. اگر به فعالیت های ورزشی سرگرم کننده و مشاهده زیست بوم حیوانات مختلف علاقه دارید، بهتر است زندگی در کلگری را در دستور کار خود قرار دهید.

مطالب پیشنهادی: 

زندگی در مونترال

زندگی در ادمونتون

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

8 + 1 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. ebrahim

  سلام
  قصد مهاجرت دارم
  شغل و تحصیلات من عمران _ نقشه برداری هست
  کار تفکیک زمین و احداث باغشهر انجام میدم
  شغل من با سرما و برف و باران تعطیل میشود
  جهت کار نقشه برداری و یا احداث باغشهر و موانع قانونی کم و آب و هوای کم بارش کجا رو پیشنهاد میدین ؟
  هزینه و شرائط مهاجرت ؟
  هزینه اقامت ؟
  درآمد یک مهندس عمران ؟
  در محل پیشنهادیتون چقدر هست ؟
  ببخشید سوالاتم زیاد بود
  تشکر

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *