شرایط خرید یا راه اندازی مهد کودک در کانادا

اگر شما معلم هستید یا سابقه تدریس را داشته اید و یا سابقه نگهداری از کودکان را داشته اید و فردی کارآفرین هستید ممکن است به فکر راه اندازی یک مهدکودک باشید. راه اندازی یک مهدکودک از مشاغلی است که در طی سال ها رشد شغلی و درآمدی خوبی داشته است.در حال حاضر یکی از خدماتی که به تعداد کمی در کانادا وجود دارد خدمات مراقبت از کودکان است. امروزه باتوجه به افزایش اشتغال زنان، نیاز خانواده ها به مراقبت های روزانه بیشتر شده است. همین موضوع باعث کارآفرینی در این زمینه و نیاز به راه اندازی مهدکودک شده است.

مختصر و مفید: با خرید یک بیزینس در کانادا میتوانید در قالب برنامه های استانی کارآفرینی و ثبت شرکت در ابتدا ویزای کار دریافت و سپس برای اقامت کانادا اقدام کنید. معمولا برای خرید یک بیزینس مناسب که ارزش خرید داشته باشد و بتوانید با آن ویزا درخواست کنید به بیش از 150 هزار دلار کانادا نیاز دارید. حتی می توانید طی شرایطی مثلا 25 درصد یک بیزینس خریداری کنید که به درآمد رسیده و سود آور است (به نوعی در بیزینس شریک می شوید).

تحقیق کنید!

بیش از 39.000 مهدکودک در کانادا وجود دارد که از این تعداد تقریبا 4000 مهدکودک در کبک، تعداد 2085 مهدکودک در آنتاریو و 1305 مهدکودک در بریتیش کلمبیا وجود دارد. درآمد کل سالانه یک مهدکودک می تواند بین 30.000 تا 5.000.000 دلار باشد. هرچند راه اندازی مهدکودک می تواند یک کسب و کار سود آور باشد اما نکات مهمی دارد. برای مثال شما باید میل به آموزش و مراقبت از کودکان در بازه های سنی مختلفی داشته باشید همچنین زمان راه اندازی یک مهدکودک تحقیق و بررسی های لازم مربوط به منطقه را انجام دهید تا ببینید آیا نیاز است در آن منطقه مهدکودکی وجود داشته باشد؟ اگر مهدکودکی در منطقه شما وجود دارد چه ویژگی هایی دارد و باید چه کاری انجام دهید تا بتوانید نسبت به آن مهدکودک برتری داشته باشید؟ همچنین باید تعیین کنید توانایی مدیریت چند کودک را دارید و قصد مراقبت از چه گروه سنی دارید؟

 برای مشاهده بیزینس هایی که در کانادا ارزش خرید دارند، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مجوزها

یکی از مهمترین موضوعات این است که بدانید در شهر شما و در زمینه کسب و کار شما چه مجوزها و مقرارتی وجود دارد و چه قوانینی را باید رعایت کنید. باتوجه به تعداد کودکانی که در مهدکودک هستند و باتوجه به شرایط مجوزها متفاوت خواهد بود برای مثال اگر فردی قصد مراقبت از دو کودک کمتر از دو سال در کنار فرزندان خود داشته باشد نیاز به مجوز دارد و همچنین اگر فردی قصد راه اندازی یک مهدکودک با تعداد زیادی کودک را داشته باشد نیز مجددا نیاز به مجوزی متفاوت دارد. افراد با مراجعه به وزرات آموزش و پروش می توانند از انواع مجوزهای مورد نیاز در منطقه خود مطلع شوند؛ همچنین افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از این روش را دارند برای اطلاع از انواع مجوزها می توانند با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

خرید مهد کودک در کانادا یا راه اندازی مهد کودک در کانادا؟ کدام بهتر است؟

در زمان بررسی مراحل و شرایط راه اندازی یک مهدکودک؛ در نظر بگیرید که می خواهید یک مهدکودک را از ابتدا راه اندازی کنید یا می خواهید یک برند شناخته شده در این زمینه را خریداری کنید؟ راه اندازی یک تجارت مستقل مزایا و معایبی دارد که همه کارآفرینان باید آن را در نظر بگیرند.
با خرید حق امتیاز یک برند شما می توانید تحت یک نام تجاری شناخته شده فعالیت داشته باشید و خطر عدم موفیقت و شکست در سرمایه گذاری را کاهش دهید. اصولا والدین ترغیب می شوند که کودکان خود را در یک مهدکودک شناخته شده که سطح مراقبت و کیفیت آن بر مردم آشکار است را انتخاب کنند چراکه اعتماد به این واحدها نیز راحتتر خواهد بود.
هرچند خرید یک برند تجاری شناخته شده مزایایی که گفته شد را دارد اما برای یک کارآفرین خلاق شاید گزینه خوبی نباشد! با خرید حق امتیاز افراد باید در قالب محدودیت ها و استانداردهایی که برند مشخص کرده است فعالیت داشته باشند و در صورتی که ایده جدیدی داشته باشند پیاده سازی آن ممکن است امکان پذیر نباشد! علاوه بر این صاحبان امتیاز باید درصدی از درآمد کل خود را به شرکت مادر نیز پرداخت کنند.
راه اندازی یک مهدکودک به صورت مستقل هرچند ممکن است در ابتدا سخت باشد اما مزایایی نیز دارد برای مثال فرد آزادی کامل در کارآفرینی و پیاده سازی ایده های خود دارد اما دقت داشته باشید که این ایده ها باید مطابق با استانداردهای آموزش و پروش در کانادا باشد.

مطلب پیشنهادی: خرید هتل در کانادا

پشتیبانی مالی

چگونه سرمایه خرید مهد کودک را تهیه می کنید؟ آیا بودجه لازم برای خرید کامل تجارت را در اختیار دارید؟ یا آیا از بودجه فروش دارایی دیگری برای تأمین اعتبار کسب و کار جدید خود استفاده خواهید کرد؟
برای آن دسته از کارآفرینانی که سرمایه کامل برای خرید مشاغل ندارند، گزینه های تأمین مالی دولتی وجود دارد که در صورتی که افراد واجد شرایط باشند می توانند از این کمک های مالی استفاده کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که کمک هزینه های زیادی برای افراد در بخش مراقبت از کودکان وجود ندارد. همچنین افرادی که از طریق کارآفرینی و با هدف اخذ اقامت کانادا وارد این کشور شده اند بهتر است که سرمایه اولیه را داشته باشند.

نوشتن طرح تجاری

این مرحله یکی از مهمترین بخش ها است که افرادی که قصد راه اندازی یا خرید کسب و کار دارند باید آن را در نظر بگیرند. زمانی که شما شروع به نوشتن یک طرح تجاری یا بیزینس پلن می کنید باید مواردی از قبیل نمای کلی کار، تجزیه و تحلیل محل، ارزیابی تجارت و… را در نظر گرفته و ثبت کنید. در این بیزینس پلن شما باید موارد اقتصادی را نیز درج کنید برای مثال هزینه های مربوط به افتتاح و راه اندازی و یا در صورت خرید حق امتیاز هزینه مربوط به آن را نیز باید بنویسید. علاوه بر اینکه نوشتن بیزینس پلن به شما در انجام مراحل اداری کمک می کند به خودتان نیز در بررسی وضعیت شغل و احتمال موفیقت و حذف عوامل شکست نیز کمک می کند. افرادی که از طریق استارتاپ ویزا به کانادا مهاجرت می کنند لازم است که یک بیزینس پلن دقیق و قابل توجیه داشته باشند.

برنامه ریزی هزینه های راه اندازی مهدکودک در کانادا

شما باید یک برنامه ریزی مالی داشته باشید همچنین بودجه خود را بر اساس آن تامین کنید. این بودجه شامل:
حقوقی به افراد می دهید.
شهریه ایی که قرار است از افراد بگیرید.
هزینه های مورد نیاز برای تهیه اسباب بازی، تجهیزات، بیمه و مجوز

بازاریابی

یکی از معروف ترین روش های بازاریابی، بازاریابی دهان به دهان است که شما با تعریف و توضیح از مهدکودک می توانید افراد را جذب کنید. یکی از راه های دیگر بازاریابی که کم هزینه نیز است ایجاد یک صفحه اجتماعی برای مهدکودک است. امروزه باتوجه به گسترش اینترنت مانند قبل نیاز به هزینه های هنگفت برای بازاریابی نیست و مهم است که افراد به صورت صحیح و اصولی بازاریابی انجام دهند تا به آنچه می خواهند برسند.
در صورتی که یک صفحه اجتماعی ساختید حتما تصاویری از محل، اطلاعات تماس و آدرس را در آن درج کنید.

مطلب پیشنهادی= خرید یا راه اندازی رستوران در کانادا

بیمه

یکی از شرایط دریافت مجوز، بیمه شدن است. برای بیمه باید باتوجه به شهر خود از وزارت بهداشت و خدمات انسانی مجوز دریافت کنید. انواع مختلفی بیمه وجود دارد که برای مشاغلی مانند مهدکودک قابل استفاده است؛ این بیمه ها شامل بیمه اموال، بیمه کارمندان و… است.

افتتاح یک حساب بانکی

از ابتدای کار برای کسب و کار خود یک حساب بانکی جدا افتتاح کنید. افتتاح یک حساب بانکی به شما کمک می کند بتوانید هزینه ها را به صورت دقیق بررسی کنید و همچنین زمان پرداخت مالیات با مشکل مواجه نشوید.

استخدام کارکنان

ممکن است در ابتدا فکر کنید به تعداد کمی کارمند نیاز دارید و خود توانایی انجام بسیاری از مسئولیت ها را دارید اما نکته ایی که وجود دارد این است که بر اساس تعداد کودکان برای استخدام کارمند باید اقدام کنید تا مطمئن شوید هر کودک مراقبت های کافی را دریافت می کند. تعداد کارمندان بر اساس تعداد کودک ها و سن انها متفاوت است اما به اندازه مهدکودک نیز بستگی دارد.

مطلب پیشنهادی: خرید یا راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا

مهدکودک های قابل خرید در کانادا

محل:ونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا
قیمت پیشنهادی: 3.388.000 دلار
این مهدکودک دارای فضایی بزرگ با مساحت 15.000 متر مربع فضای داخلی و 8500 متر مربع فضای بیرونی، محیطی عالی برای یک مهدکودک پیشرفته است.
محل= وینی پگ، مانیتوبا، کانادا
قیمت پیشنهادی= 100.000 تا 250.000 دلار
این محل یک فرصت عالی برای راه اندازی یک مهد کودک مجهز است. این ملک به صورت اجاره ایی به فرد متقاضی داده می شود. این ملک به مدت 6 سال مهدکودک بوده است و پتانسیل رشد و گسترش خوبی نیز دارد.
محل=ساری جنوبی، بریتیش کلمبیا، کانادا
قیمت پیشنهادی= 1 میلیون و 485.000 دلار
این مهدکودک فضایی عالی با امکانات عالی نیز دارد. در یکی از شلوغ ترین مناطق شهر قرار دارد و فرصتی مناسب برای راه اندازی یک کسب و کار سود آور است.
محل=بریتیش کلمبیا، کانادا
قیمت پیشنهادی= 1 میلیون و 385.000 دلار
این مهدکودک با مساحت 2250 متر مربع در یک منطقه مسکونی قرار دارد. شرایط گسترش و رشد این محل عالی است و کودکان در فضایی آزاد و با امکانات پیشرفته می توانند در این محل نگهداری شوند!

محل=انتاریو، کانادا
قیمت پیشنهادی= 275.000 دلار
این مهد کودک موفق در سال 2009 تأسیس شده است و طیف وسیعی از برنامه ها را با کیفیت بالا ارائه می دهد که یادگیری را در هر سطح تحریک و تشویق می کند. این مرکز که در نزدیکی بزرگراه واقع شده است دارای 3 کلاس درس ، 2 زمین بازی ، یک دفتر و همچنین یک آشپزخانه و سالن ورزشی کامل است. در این محل انواع فعالیت ها، وعده های غذایی سالم و میان وعده را برای افراد فراهم می شود همچنین دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش و دارای پتانسیل زیادی برای رشد است.
محل = ونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا
قیمت پیشنهادی= 199000 دلار
این مهدکودک دارای 4000 مترمربع مساحت است که برای 36 کودک محل بسیار مناسبی است.

آیا راه اندازی مهد کودک در کانادا سودآور است؟

راه اندازی مهد کودک در کانادا یک شغل دوست داشتنی با سود مناسب است. طبق آمار ارائه شده در سال اخیر، تقریبا حدود 60 درصد کانادایی ها کودکان زیر 6 سال خود را به مهد کودک می سپارند.

اگر این آمار را در سال گذشته بررسی کنیم به آمار 52 درصد می رسیم. پس می توان گفت که درصد سپردن کودکان به مهدکودک های دارای مجوز قانونی در کانادا، روز به روز در حال افزایش است. از این رو شما می توانید پس از مهاجرت به کانادا، با راه اندازی یک مهد کودک قانونی به درآمد نسبتا خوبی دست پیدا کنید. به طور کلی، طبق بررسی های صورت گرفته، این شغل دارای آینده بسیار خوبی می باشد. به شرطی که هنگام انجام آن استانداردهای لازم را رعایت کنید.

راه اندازی مهد کودک در کانادا

 بررسی هزینه های راه اندازی یک مهد کودک در کانادا

 راه اندازی مهد کودک در کانادا با هزینه هایی همراه است. برای راه اندازی یک مهد کودک خانگی به حدود 3000 دلار نیاز دارید. البته این هزینه ممکن است با توجه به نکاتی افزایش یا کاهش پیدا کند. به طور کلی شما برای کارهای مختلفی به پرداخت هزینه نیاز دارید. از مهم ترین هزینه ها برای راه اندازی مهد کودک می توان به آماده سازی محیط، اجاره یا خرید وسایل برقی، هزینه های مربوط به مصرف آب، برق، گاز، تلفن، خرید لوازم مراقبتی و بهداشتی کودک مانند پوشک، دستمال و…، خرید لوازم اداری، خرید مبلمان یا تخت، حقوق استخدام مربی و مستخدم و… اشاره کرد.

با توجه به موارد ذکر شده ممکن است هزینه های راه اندازی مهد کودک شما کمتر یا بیشتر از 3000 دلار شود. امیدواریم اطلاعاتی که در مقاله ذکر شد، زمینه آشنایی شما با شیوه راه اندازی مهدکودک در کانادا را فراهم کرده باشد.

سخن آخر
زمانی که صحبت از خرید یا راه اندازی مهدکودک می شود شاید فکر کنید این کار کاری سخت یا غیرممکن است اما باتوجه به شرایط کشور کانادا این مورد بسیار نیاز است. همانطور که گفته شد راه اندازی یک مهدکودک، کسب و کاری پر سود است اما باید قوانین و نکات مربوطه را رعایت کنید.

 مطلب پیشنهادی: 

انواع سرمایه گذاری در کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

15 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۸ دیدگاه

 1. مهرو باغبانیان

  بنده مهدکودک فعال در تهران رو مدیریت میکنم و از آذر ماه سال ۹۸ پروانه فعالیت بنده صادر شده است و ۵ نفر کارمند بیمه میشوند. جهت راه اندازی مهدکودک در کانادا درخواست مشاوره دارم.

  پاسخ دهید
 2. تارا نجفی

  ۱۲ سال موسس مهدکودک بوده ام چطور می توانم از این طریق مهاحرت داشته باشم

  پاسخ دهید
 3. شیوا لهراسبی

  درود
  بنده ۴۶ ساله دکتری روانشناسی موسس ومدیر مهدکودک با۲۰سال سابقه ودارای چندین کارمند بیمه شده هستم
  خواستار مهاجرت به کانادا.
  ایا از طریق خرید یا راه اندازی مهد کودک راهی هست؟
  از راهنماییتون سپاسگزارم

  پاسخ دهید
 4. مریم غلامی

  باسلام وعرض ادب من ۳۹سالمه واز سال ۱۳۸۷مهدکودک وپیش دبستانی دارم میخواستم بدونم برای مهاجرت چه اقداماتی لازم هست انجام بدم وچقدر سرمایه لازم هست

  پاسخ دهید
 5. فرزانه کشاورز هدایتی

  سلام
  من ۴۰سالمه و به مدت ۶ سال مدیر مالی و اداری یکی از بهترین مهدکودکهای تهران بودم و البته همچنان هستم و قصد تاسیس و راه اندازی مهدکودک در کانادا رو دارم .
  ممنونم میشم از راهنماییتون

  پاسخ دهید
 6. شیرین اعظم پناه

  درود برشما..مایلم در کانادا مهدکودک تاسیس و راه اندازی کنم در حال حاضر ویزای توریستی کانادا تا سپتامبر ۲۰۲۳دارم و مایلم مراحل کار را از شما مشورت بگیرم .بنده در استان نوواسکاشیا شهر هالیفاکس هستم.

  پاسخ دهید
 7. zohreh taghavi rad

  با سلام بنده ۴۸ ساله و کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی هستم. در حال حاضر خانه کودک در سرای محله تهران اجاره کردم. ممنون میشم شرایط مهدکودک در کانادا را بفرمایید

  پاسخ دهید
 8. آزاده صداقتی

  در خصوص اخذ مجوز های مهد کودک در کانادا

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *