فرآیند پرورش ماهی به صورت تجاری در مخازن و استخرها برای تولید غذا است. صنعت ماهیگیری کانادا نقش کلیدی در موفقیت اقتصاد کانادا دارد و ماهیگیری یک صنعت جهانی است. در کانادا، صنعت ماهی طیف گسترده ای از محصولات غذایی دریایی ایمن و پایدار را به بازارهای داخلی و بین المللی عرضه می کند. در ادامه این رمان قصد داریم تا ضمن معرفی شرایط شروع یک کسب و کار پرورش ماهی در این کانادا، به توضیح هزینه های آن نیز بپردازیم.با ما همراه باشید!

پرورش ماهی در کانادا

 DFO(دپارتمان شیلات و اقیانوس ها) بر مدیریت منابع آبی کانادا نظارت می کند و با ماهیگیران در سراسر این کشور همکاری می کند تا از پایداری اقیانوس ها و شیلات داخلی کانادا اطمینان حاصل کند. صنعت ماهیگیری کانادا بیش از 75 درصد محصولات برداشت شده و سپس فرآوری شده در کانادا را صادر می کند. ایالات متحده یکی از مهم ترین بازارها برای صادرات غذاهای دریایی کانادا است و حدود 64 درصد از تجارت غذاهای دریایی کانادا را تشکیل می دهد. همچنین چین (11%)، اتحادیه اروپا (10%)، ژاپن (4%) و هنگ کنگ (2%) نیز کشور های کلیدی هستند.

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا

مراحل راه اندازی پرورش ماهی در کانادا

کسب و کار پرورش ماهی یک سرمایه گذاری تجاری سودآور اقتصادی است. انواع زیادی از گونه های ماهی با رشد سریع وجود دارد. برداشت غیرمسئولانه ماهی منجر به کاهش گونه های طبیعی و انقراض برخی گونه های ماهی می شود. بنابراین، کسب و کار پرورش ماهی راهی برای حفظ گونه ها و جلوگیری از کاهش منابع طبیعی است. ماهی یک غذای غنی از پروتئین، خوشمزه و سالم با کلسترول پایین است. بنابراین ماهی و محصولات مرتبط با ماهی در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند. پرورش ماهی نقش بسزایی در اقتصاد دارد و فرصت های شغلی بسیاری را در خدمات جانبی و عملیات ارائه می دهد. این تجارت مستلزم نظارت دقیق روزانه و دانش ویژه است.

 • یکی از مزیت های اولیه پرورش ماهی در کانادا این است که به شرکت ها این امکان را می دهد که تقریباً در هر مکانی ماهی تولید کنند و حتی تولید نژادهای خاص را کنترل کنند که در نهایت به برآورده شدن تقاضای مصرف کننده کمک می کند.
 • یکی دیگر از مزیت های اصلی پرورش ماهی این است که می تواند مقدار ثابتی ماهی را در طول سال در اختیار ما قرار دهد. بنابراین، از طریق استفاده از آبزی پروری، می توان از عرضه پایدار ماهی اطمینان حاصل کرد، که می تواند بسیار مهم باشد، به ویژه در مناطقی که جمعیت محلی برای بقا به این عرضه ماهی متکی هستند.
 • تجارت پرورش ماهی یک سرمایه گذاری تجاری پرسود در سراسر جهان است.
 • همچنین، پرورش ماهی منبع درآمد مهمی برای بسیاری از مردم فراهم می کند. بنابراین، به ویژه در مناطقی که فرصت‌های تجاری زیادی وجود ندارد، پرورش ماهی می‌تواند راهی عالی برای مردم محلی برای راه‌اندازی کسب‌ و کار خود و رهایی از فقر در بلند مدت باشد.
 • به سادگی می توانید ماهی ها را تا زمانی که برای فروش یا بازاریابی آماده شوند و نیازی به صید گسترده ماهی های وحشی نداشته باشند در تانک پرورش دهید.
 • به طور کلی، ماهی ها با طیف گسترده ای از مواد مغذی و غذاهای غنی شده با پروتئین یا گلوله ها در مزارع پرورش ماهی تغذیه می شوند. بنابراین ماهی های مزرعه سالم تر از ماهی های وحشی می شوند و در واقع انواع مختلفی از گونه های ماهی در سراسر جهان وجود دارد. بنابراین می توانید گونه های مورد نظر را برای کسب و کار پرورش ماهی خود انتخاب کنید. ماهی در سراسر جهان محبوب است، به همین دلیل یک بازار ماهی خود تاسیس شده برای شما وجود دارد و شما لازم نیست نگران باشید که آنها را کجا بفروشید.
 • شما می توانید یک کسب و کار پرورش ماهی را در مقیاس بزرگ یا کوچک راه اندازی کنید و همه اینها به منابع در دسترس شما بستگی دارد. و اگر بودجه یا پول کافی برای راه اندازی این تجارت ندارید، می توانید برای وام بانکی درخواست دهید.

مراحل شروع پرورش ماهی در کانادا

هزینه راه اندازی یا خرید یک مزرعه پرورش ماهی در کانادا

کسب و کار پرورش ماهی شامل دو نوع پرداخت هزینه است که عبارت است از هزینه های سرمایه ثابت و هزینه های عملیاتی. هزینه سرمایه ثابت بیشتر شامل حوضچه های ساخت و ساز، زمین و ساختمان، وسایل نقلیه برای حمل و نقل، کنتورهای اکسیژن، چندین مخزن و غیره می شود. اگرچه هزینه عملیاتی شامل خرید بچه ماهی یا تخم ماهی، برق، نیروی کار، سوخت، دارو، شیمیایی، بیمه، مالیات، هزینه حمل و نقل و سایر هزینه های نگهداری می شود. قبل از ورود به کسب و کار، باید محاسبه دقیق هزینه پروژه پرورش ماهی خود را تهیه کنید. محاسبات بسته به نوع ماهی که برای پرورش ماهی انتخاب می کنید، مساحت کل زمین و خروجی مورد نظر تغییر می کند.

اگر در حال راه اندازی یک مزرعه ماهی تجاری هستید، به زمینی برای استخرها، موتورها، تجهیزات برای حفاری استخرها، دستگاه های احیا، غذای ماهی، تجهیزات مدیریت استخر، تجهیزات پردازش ماهی، پمپ های تجاری و غیره نیاز دارید. محاسبه دقیق هزینه پروژه پرورش ماهی پیشنهادی قبل از شروع یک تجارت بر اساس نوع ماهی که برای پرورش انتخاب می کنید، بسیار متفاوت است. هزینه های راه اندازی می تواند کمتر از 100000 دلار یا بیش از 1 میلیون دلار باشد. برخی از تجهیزات اصلی این صنعت شامل موارد زیر است:

 • پمپ ها (10 تا 200 دلار)
 • تجهیزات تست آب(2000 تا 3000 دلار)
 • توری/ قرقره سین(متری 12 تا 25 دلار)
 • مخازن ماهی/ استخر(50 تا 500 هزار دلار، بسته به سایز و تعداد می تواند متفاوت باشد.)
 • دستگاه های هوادهی(26 تا 180 دلار)
 • گریدرهای ماهی(2 تا 30 دلار)

ماهی قابل پرورش در کانادا

گونه های ماهی قابل پرورش در کانادا

معمولاً باله ‌ماهی ‌ها با بیش از 26 گونه مختلف باله‌ ماهی، بزرگترین بخش صنعت در کانادا را تشکیل می‌دهند. پر طرفدار ترین گونه ماهی که معمولاً در کانادا پرورش می‌یابد، ماهی قزل آلا است. شورای ملی مراقبت از حیوانات مزرعه در حال تدوین اولین آیین نامه عملی کانادا برای باله ماهی های پرورشی است. در ادامه لیستی از ماهی های محبوب قابل پرورش در کانادا قید شده است:

 • قزل آلا(Trout)
 • چارچوب قطبی(char)
 • راک باس(Rock Bass)
 • دریاچه چوب(Lake Chub)

مطلب پیشنهادی : راه اندازی قنادی در کانادا

هزینه خرید زمین جهت راه اندازی پرورش ماهی در ده استان مهم کانادا

هزینه خرید زمین در ده استان مهم کانادا

دستمزد کارگران مزرعه پرورش ماهی در کانادا

متوسط ​​دستمزد یک پرورش دهنده ماهی 35047 دلار در سال و 17 دلار در ساعت در کانادا است. متوسط محدوده حقوق و دستمزد برای یک کشاورز ماهی بین است 28،537 $ و 41288 $. به طور متوسط، مدرک دبیرستان بالاترین سطح تحصیلات برای یک پرورش دهنده ماهی است.

کارگر مزرعه صدف:

حقوق: 16.50 دلار در ساعت

وظایف:

 • کمک به تکنسین های آبزی پروری در بهره برداری از جوجه کشی های ماهی یا سایر مزارع آبزیان.
 • دسته بندی صدف ها

کارگر کارخانه – فرآوری ماهی:

حقوق: 16.22 دلار در ساعت

وظایف:

 • حمل و نقل ماهی و صدف به محل کار.
 • نگهداری از ماشین آلات، تجهیزات و ساختمان های کشاورزی
 • مرتب کردن ماهی ها را بر اساس گونه، وزن و مقصد

پردازشگر محصولات جانبی ماهی

حقوق: 14.40 دلار در ساعت

وظایف:

 • برش، تمیز و کوتاه کردن ماهی یا غذاهای دریایی قبل از بازاریابی یا فرآوری بیشتر
 • مهارت های ویژه برش و پاک کننده های گیاهی ماهی و غذاهای دریایی.

مدیر آبزی پروری

حقوق: 100000 تا 180000 دلار در سال

وظایف:

 • مدیریت ماهی جوجه کشی، ماهی مزرعه یا دیگر مزرعه آبزی.
 • طراحی و ساخت قلم ها، ایستگاه های شناور و رشته ها یا نرده های جمع کننده برای مزارع دریایی.

بازرس ایمنی مواد غذایی

حقوق: 1229 دلار – 1546 دلار در هفته

وظایف: در ایجاد استانداردهای ایمنی مواد غذایی و همکاری با سایر وزارتخانه ها و سازمان های ایمنی مواد غذایی با شعب و آژانس های همکار همکاری می کند.

قوانین پرورش ماهی در کانادا

یک شرط مهم و اساسی در پرورش ماهی در کانادا داشتن اجاره نامه معتبر و مجوز قبل از قرار دادن هرگونه ماهی در آب است. این اجازه نامه به مالک یا اپراتور این حق را می‌دهد که درون آب از هر گونه ماهی که قصد پرورش دارد نگهداری کند.

پرورش ماهی در کانادا

آبزی پروری یا همان پرورش ماهی تقریبا در همه استان‌های کانادا مجاز است. اینکه از کدام نوع ماهی بخواهید پرورش دهید یا از کدام سیستم بخواهید برای پرورش ماهی استفاده کنید قوانین متفاوت خواهد بود.

نحوه پرورش ماهی قزل آلا

این ماهی را در همه استان‌های کانادا می‌توانید پرورش دهید. خوب است بدانید انتاریو بزرگترین تولید کننده ماهی قزل آلا است. محل پرورش این گونه ماهی، آب‌های شیرین است. پس از آنکه به اندازه کافی بزرگ شدند وارد آب شور خواهند شد. این پروسه یک سال به طول می‌انجامد. سپس برای مدت یک سال دیگر در آب‌های شور پرورش داده می‌شوند تا برای صید و مصرف آماده شوند.  دیگر استان‌های کانادا که در زمینه پرورش ماهی قزل آلا حرفی برای گفتن دارند عبارتند از: بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، لابرادور و جزیرده پرنس ادوارد.

نکته مهم: به خاطر داشته باشید نگهداری از تعداد زیاد ماهی در یک محیط کوچک سبب اضطراب در ماهی‌ها شده و سلامت آن‌ها را به خطر می‌اندازد.

پرورش ماهی

مشکلات صنعت ماهیگیری

مشکلات بیشماری در ارتباط با صنعت ماهیگیری و پرورش ماهی در کانادا گزارش شده است. از صید بی رویه و تخریب زیستگاه‌ها گرفته تا صید جانبی، کلاهبرداری و تقلب در فروش محصولات و …. همه از نمونه‌های مشکلاتی است که طی چند سال اخیر، متاسفانه رشد قابل توجهی داشته است. آنچه که مهم است توجه به این نکته را فراموش نکنید که حیات وحش به سرعت استخراج و صید نمی‌تواند خود را احیا کند. همین امر سبب شده تا برای برخی گونه‌ها نگرانی‌های جدی گزارش شود.

مطالب پیشنهادی:

ویزای دبی

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

12 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۸ دیدگاه

 1. Zahra

  با سلام
  من اقامت دایم هستم و میخوام یه پرورش ماهی راه اندازی کنم ونکوور زندگی میکنم. آموزش لازم رو از گجا میتونم بگیرم و حداقل هزینه چقدر میشه؟ تشکر

  پاسخ دهید
 2. حامد کاظمی

  سلام مدرک فنی‌حرفه‌ای پرورش ماهی قزل‌آلا دارم. و در این حوزه مشغول به کار. آیا می‌توانم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم. باتشکر

  پاسخ دهید
 3. Mohammad sharifat

  سلام و دعای خیر
  در خصوص تاسیس کارگاه پرورش ماهی سرد ابی در منطقه نیوبر انزویک کانادا مزاحم شدم .
  در این خصوص خواستم با کارشناس خبر شما مشورت کنم.
  با تشکر محمد شریفات

  پاسخ دهید
 4. محمد نهضتی

  اولا خیلی تشکر میکنم از مجموعه شما که بمن کمک خیلی مهمی میکنید.دوما من در حال فروش کارخانه مواد غذایی خود بمنظور راه اندازی یک کسب وکار موفق در کانادا در درجه اول بدلیل فرزندم در انجا وامریکا دردرجه دوم با حدود ۵۰۰ هزاردلار هستم که کافی هم نیست.من حداقل ۴۳ ساله در صنایع کانی غیرفلزی -فلزی- غذایی ومهندسی مشاور کار کردم.اگه بشه چون ۶۷ سالمه میخوام ترجیحا ی کشت وصنعت داشته باشم در زمینه ای که هم بلحاظ سهم واندازه بازار وهم رقابت شکست نخورم .اعتقاد به پرورش وصنایع تبدیلی وبسته بندی محصولات در حضور مردم windows shopsرا دارم.مثلا استخر ماهی وبسته بندی وتحویل بصورت خام وسرخ شده به مشتری رادارم .وسایر محصولات مثلا شراب سازی در کنار تاکستان انگور.

  پاسخ دهید
 5. جواد صیادفر

  با سلام.۵۲ سال سن و حدود ۳۰ سال سابقه کار در امور مختلف آبزی پروری همراه با چندین سفر و دوره خارج از کشور، در زمینه تولید انواع آبزی: انواع ماهیان خاویاری(استورژن)- انواع کپور ماهیان- تیلاپیا- قزل آلا- آزاد- انواع میگو- جلبک و تجارب محدودی در پرورش کروکودیل و زالوی طبی و صدفهای مروارید ساز هستم.هم اکنون رییس ایستگاه تحقیقات ماهیان خاویاری گیلان هستم و کمتر از ۲ سال دیگر بازنشست می شوم. تمایل به زندگی همراه با کار تخصصی و یا ایجاد کارگاه پرورشی با درآمد خوب در یک کشور مرفه تر هستم.کجا ها را شما پیشنهاد میکنید؟ و با چه شرایطی؟ البته شرایط کاری که عرض کردم و درآمد حاصل از آن در اولویت من است. و صرفا” کشور که از هر لحاظ برای زندگی خوب است ولی شرایط کار من در آن فراهم نیست، بکار من نمی آید. با سپاس فراوان

  پاسخ دهید
 6. مظفر جانی خواه

  درود بنده دارای دو مدرک عمران و حقوق هستم و در حال حاضر پروپوزال در خصوص راه اندازی استخر پیش ساخته ماهی و پرورش ماهی قزآل آلا و ماهی خاویاری با کمک دوستان متخصص در این شغل نوشتم و ملکی در شمال کشور دارم و قصد راه اندازی این کار را دارم از طرفی قصد مهاجرت به کانادا را دارم آیا میشود در این صنعت سرمایه گذاری کرد ؟و مجوزهای لازم را گرفت؟ ریسک این کار چطوره؟ با این استارت آپ امکان گرفتن اقامت در کاندا هست؟
  ممنون

  پاسخ دهید
 7. RAMIN

  با سلامآیا به پرورشدهندگان ماهی در کانادا اقامت داده میشود؟ *** موبایل و واتساپ

  پاسخ دهید
 8. عبدالعظیم خدادادی

  سلام من دکتر دامپزشک هستم ۳۹ سال سن دارم
  برای گرفتن اقامت میخوام طرح پرورش ماهی قزل الا یا خاویار ارائه بدم آیا امکان گرفتن اقامت وجود داره و چه مقدار هزینه باید بکنم
  ممنون

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *