شرایط زندگی و آب و هوای شهر ویکتوریا کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۰۵

 

 

بسیاری از افراد دوست دارند به کانادا مهاجرت کنند. اما دانستن اینکه کدام شهر می تواند بهترین موقعیت و ایده‌آل‌ترین شهر برای آنان محسوب شود، نیاز به کمی تحقیق و جستجو دارد. امروز می‌خواهیم درباره مرکز غربی‌ترین استان کانادا بریتیش کلمبیا سخن بگوییم. شهر ویکتوریا به عنوان پایتخت بریتیش کلمبیا یکی از بهترین مناطق کانادا است که جمعیتی نزدیک به 400 هزار نفر دارد. این شهر نام خود را از ملکه انگلیس گرفته است.

ویکتوریا یک شهر خارق‌العاده خصوصا برای بسیاری از مهاجران محسوب می شود. این شهر به دلیل دارا بودن آب و هوای معتدل حتی در زمستان، مورد توجه افراد مختلف از سراسر دنیا قرار گرفته است.

بریتیش کلمبیا خصوصا شهر ویکتوریا یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی، اقامت، کار و تحصیل محسوب می شود. این منطقه نه تنها به‌خاطر آب و هوای مطلوب، بلکه به دلیل مناظر باشکوه، جذاب و دیدنی، سطح بالای زندگی، حقوق رقابتی و فرهنگ‌های متنوع به یکی از بهترین نقاط دنیا برای اقامت تبدیل شده است.

بسیاری از افراد از مناطق مختلف این کره خاکی، ویکتوریا را به عنوان مقصد بازنشستگی خود قرار داده‌اند تا از امکانات رفاهی فوق‌العاده آن بهره‌مند شوند. اگر دوست دارید درباره این شهر خارق‌العاده بیشتر بدانید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 زندگی در شهر ویکتوریا کانادا

 

تاریخچه شهر ویکتوریا

شاید کانادا به عنوان یکی از جدیدترین مناطق کشف شده از نظر افراد محسوب شود، اما بد نیست بدانید که تاریخچه سکونت اولین مردمان این ناحیه به حدود 10 هزار سال قبل بر می‌گردد.

در سال 1778 بود که کاپیتان جیمز کوک یک کاپیتان انگلیسی، این نقطه از دنیا را کشف کرد. در سال 1792 شخصی به نام جورج ونکوور که در سفر قبلی با کوک بود به این نقطه برگشت تا نامی را برای این منطقه انتخاب کند. در سال 1843 این منطقه به نام فورت کامسون، بعدها به نام فورت آلبرت و در نهایت به نام فورت ویکتوریا نامگذاری شد.

شش سال بعد بود که کل جزیره ونکوور به مرکزیت فورت ویکتوریا یا ویکتوریای کنونی به مستعمره انگلیس تبدیل شد. کم‌کم مردم به این منطقه مهاجرت کردند و باعث برپایی یک دهکده کوچک در منطقه فورت ویکتوریا شدند.

در سال 1852 بود که این دهکده به یک شهرک کوچک تبدیل شده بود و از آن پس بود که به نام شهرک ویکتوریا شناخته شد. در سال 1858 به بعد بود که شهر ویکتوریا به دلیل جویندگان طلا تغییر شکل داد. همین تب طلا بود که باعث رشد سریع این منطقه از جمعیتی چند صد نفری به جمعیتی چند صدهزار نفری شد.

از آن پس از سال 1865 به بعد بود که با ایجاد یک نیروی دریایی، این منطقه رشد بسیار بهتری پیدا کرد و کم‌کم باز هم جمعیت این منطقه بیشتر شد. به طوری که در سال 1871 جمعیت این منطقه به 3630 نفر افزایش پیدا کرده بود. در آن زمان شغل اکثر مردم واردات و صادرات، کشاورزی، ماهیگیری و جنگلداری بود.

پس از آن بود که کارخانه‌های مختلف چرم‌سازی، کشتی‌سازی، گازرسانی و غیره ایجاد شدند. در نهایت با ایجاد خط آهن ویکتوریا به آنچه که اکنون است، تبدیل شد.


مطلب پیشتهادی: همه چیز درباره شهر کبک در کانادا

 

تاریخچه شهر ویکتوریا

 

صنعت ویکتوریا بریتیش کلمبیا

اقتصاد شهر ویکتوریا بر پایه صنایع مختلفی جریان دارد. تجارت در این منطقه کوچک و متوسط است. این منطقه بیش از هر چیز به عنوان یک منطقه گردشگری شناخته می‌شود که تاثیر منطقه‌ای 2 میلیارد دلاری را با خود به همراه دارد.

البته فناوری پیشرفته در این شهر حرف اول را می زند و با درآمدی بیش از 3 میلیارد دلار در سال، بخش اصلی تولید و اقتصاد این منطقه از کانادا را به خود اختصاص داده است. بخش‌های مختلفی در این منطقه وجود دارند که به طور مداوم در حال رشد هستند. برای مثال کشاورزی بخشی از این صنایع رو به رشد است.

صنایع آموزشی ویکتوریا با دارا بودن موسسات آموزشی پیشرفته بر پایه فناوری‌های روز دنیا، این منطقه را به عنوان یک نقطه تحصیلی غنی با محیط یادگیری فوق‌العاده اثربخش تبدیل کرده است.

 

آب و هوای شهر ویکتوریا

مهم تر از اقتصاد و گذشته ویکتوریا، آب و هوای این شهر است که آن را به عنوان یک نقطه برجسته در کانادا تبدیل کرده است. ویکتوریا معتدل‌ترین آب و هوای کشور کانادا را به خود اختصاص داده است. در این منطقه سالانه بیش از 2100 ساعت آفتاب به زمین می‌تابد.

میزان بارندگی در این منطقه در طول یک سال به حدود 883 میلی‌متر می‌رسد. این میزان نزدیک به نیمی از بارندگی سالانه ونکوور را تشکیل می‌دهد. دمای هوا در اوج تابستان در این منطقه حدود 21 درجه سانتی‌گراد و در روزها و نه البته شب‌های زمستانی به حدود 7 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

از اینکه شاهد چنین دمای بسیار متعادلی هستید، تعجب نمی‌کنید؟ به همین دلیل است که ویکتوریا به عنوان یکی از سالم‌ترین شهرهای کانادا و مناسب‌ترین منطقه در این کشور برای زندگی شناخته می‌شود.

به طور کلی آب و هوای شهر ویکتوریا در هیچ حالتی به گرمای زیاد یا سرمای یخبندانی نزدیک نمی‌شود. رطوبت کم با وجود نزدیکی به اقیانوس، نسیم دریایی در تابستان و هوای خنک در این موقع از سال، برای لذت بردن از یک زندگی کاملا فوق‌العاده در خارج از منزل کفایت می‌کند.

به دلیل مجاورت ویکتوریا در سایه کوه‌های المپیک ایالات متحده، این منطقه در طول سال بارندگی چشمگیری خواهد داشت، که بخشی از سرسبزی خود را مدیون آن است. بر خلاف سایر نقاط کانادا در این منطقه بارش برف خیلی کم است در حدی که ممکن است برخی از سال‌ها حتی اصلا شاهد زمستان برفی در این منطقه نباشیم.

این آب و هوای بی‌نظیر، باعث رونق باغبانی در این منطقه شده است. به طوری که تعداد گل‌های کشت شده در این شهر، بیش از هر نقطه‌ای دیگر از کانادا است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در هر تابستان در این شهر 1500 سبد آویز پر از گل نصب و شهر را تزئین می‌کند.

 

آب و هوای شهر ویکتوریا

 

ویژگی‌های مهم شهر ویکتوریا برای مهاجرین

از آب‌ و هوا، تاریخچه و اقتصاد ویکتوریا که بگذریم، به پارامترهای دیگری می‌رسیم که در انتخاب این شهر به عنوان یک منطقه گردشگری و مهاجرپذیر فوق‌العاده اثرات قابل توجهی دارد. بیایید با هم این موارد را بررسی کنیم.

 

1.جمعیت متعادل از نظر سنی

اگرچه ما در ابتدا این مقاله عرض کردیم که ویکتوریا بهترین منطقه برای گذران دوران بازنشستگی است، اما در هر صورت به همان میزان حضور بازنشستگان در اینجا، شاهد فعالیت افراد جوانی هستیم که به صورت حرفه‌ای مشغول کار هستند.

در این بخش از استان بریتیش کلمبیا، تعادل خوبی از نظر سنی وجود دارد به طوری که متوسط سن مردم این شهر، حدود 43 سال است. در این بین 18 درصد مردم را افراد بالای 65 سال تشکیل می‌دهند. با این تفاسیر اگر تمام گروه‌های سنی را به گروه‌های بیست سال یکبار تقسیم بندی کنیم، خواهیم دید که تا چه اندازه تعادل سنی در این نقطه برقرار است.

 

2.شهر ویکتوریا و آموزش عالی

از دیگر محاسن شهر ویکتوریا، سیستم آموزشی فوق‌العاده آن است. استانداردهای آموزشی در این منطقه باعث شده است که ویکتوریا به عنوان یک مقصد تحصیلی مورد توجه در بسیاری از دانشجویان قرار بگیرد.

نکته جالب توجه در این منطقه، میانگین سواد تحصیلی مردم و طی کردن مقاطع تحصیلات عالی توسط بومیان ویکتوریا است که به رقمی بیش از 72 درصد می‌رسد. این رقم برای یک شهر می‌تواند بسیار بی‌نظیر باشد.

در ویکتوریا برای انتخاب مکان مناسب برای ادامه تحصیل، دست شما باز است. در اصل در این نقطه از کانادا شاهد انواع دانشگاه‌های دولتی و موسسات آموزشی خصوصی هستیم که دانشجویان با توجه به بودجه و نیاز خود می‌توانند در یکی از آن‌ها مشغول به تحصیل شوند. از جمله دانشگاه‌های این شهر می‌توانیم به دانشگاه رویال رودز و دانشگاه ویکتوریا اشاره کنیم.

 

3.سرگرمی‌های متنوع در ویکتوریا

جاذبه‌های شهر ویکتوریا به همین جا ختم نمی‌شود. اجازه دهید از دیگر نقطه عطف این منطقه برای شما سخن بگوییم. ویکتوریا از آن دست شهرهایی است که انواع تفریحات آبی مثل کایاک و تفریحات روی خشکی مثل دوچرخه‌سواری را در خود جای داده است.

اگر یک سری به این شهر بزنید، حتما شاهد جشنواره‌های سالانه در این نقطه از کانادا خواهید بود. مراکز تناسب اندام، کلوپ‌های شبانه، پیست اتومبیلرانی، انواع استادیوم‌ها و زمین‌های گلف به همراه زمین‌های اسکی، زمین‌های تنیس، ماریناها و قایق‌های بادبانی از دیگر سرگرمی‌های مردم این شهر محسوب می شود که می‌تواند هر گردشگر و مهاجر خارجی را نیز به خود جذب کند.

تمامی این موارد به شما ثابت خواهند کرد که هرگز از زندگی در ویکتوریا خسته نخواهید شد. از طرفی این شهر بعد از شهر سانفرانسیسکو ایالات متحده، به عنوان دومین منطقه از لحاظ تعداد رستوران شناخته شده است. پس شما می‌توانید به راحتی در هر نقطه‌ای از این شهر از خوردن انواع غذا و نوشیدنی لذت ببرید.

وجود بیش از 70 پارک در شهر ویکتوریا، آن را به یکی از سرسبزترین نقاط کره زمین تبدیل کرده است. یکی از این پارک‌های دیدنی و جذاب، تنگه خوان دو فوکا است.

آنچه که شما را محو ویکتوریا می‌کند در همینجا به اتمام نمی‌رسد. وجود بندرگاه‌های داخلی در قلب و مرکز این شهر، شما را در ساده‌ترین حالت ممکن محو شکوه و جلال ویکتوریا خواهد کرد. بنابراین می‌توانید از انواع فعالیت‌های همراه با قایق و هواپیماهای شناور لذت ببرید.

آیا می‌د‌انستید ویکتوریا پایتخت دوچرخه سواری کانادا است؟ این نام‌گذاری به دلیل سیستم گسترده‌ای از مسیرهای دوچرخه‌سواری است که در این شهر تعبیه و پیش‌بینی شده است.

 

4.غواصی کردن در ویکتوریا

علاوه بر تمامی سرگرمی‌هایی که در این منطقه وجود داشت و آن‌ها را برای شما برشمردیم، غواصی کردن ساکنان این منطقه یکی دیگر از لذت‌های بدون وصف در این منطقه محسوب می‌شود. شفافیت بالای آب و نشنال جئوگرافیک این منطقه، شهر ویکتوریا را به یکی از بهترین مناطق برای غواصی تبدیل کرده است.


مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره زندگی در تورنتو

 

ویژگی‌های شهر ویکتوریا برای مهاجرین

 

5.مسافرت آسان به دلیل راه‌های متنوع

اگر بخواهید به ویکتوریا بروید، راه‌های متعددی پیش روی شما خواهد بود. برای مثال، از راه دریا و کشتی‌رانی و یا با استفاده از رانندگی با اتومبیل از طریق ونکوور می‌توانید خود را به این نقطه از کانادا برسانید.

از طرف دیگر راه‌های هوایی هم یکی دیگر از شیوه‌هایی است که می‌توانید برای رفت و آمد در ویکتوریا از آن استفاده کنید. کافیست تا به فرودگاه بین‌المللی در مرکز شهر ونکوور بروید و از آن نقطه به هر جایی که خواستید سفر کنید.

 

سخن پایانی

شما هم از تاریخچه، آب و هوا، اقتصاد و سرگرمی های ویکتوریا شگفت زده شدید؟!! بله این شهر به عنوان یک منطقه رویایی برای هر شخصی در هر نقطه از دنیا محسوب می شود؛ زیرا به طور قطع یک پکیج کامل از زندگی بی عیب و نقص خواهد بود.

شهر ویکتوریا به دلایل متعددی که در این مطلب به آن‌ها پرداختیم، به عنوان یک مکان جذاب برای مسافرت، تحصیل و زندگی محسوب می‌شود. اگر به فکر مهاجرت به کانادا هستید، در مورد ویکتوریا بیشتر فکر کنید. نمی‌دانم به این جمله اعتقاد دارید یا نه ولی بد نیست تلنگری بر آن بزنیم و آن هم این است که، شانس یکبار بیشتر به سراغ آدم نمی‌آید، پس از آن استفاده کنید. در صورت نیاز به مشاوره، از وکلای ویزا 724 کمک بگیرد. بدون شک سابقه و تجربه یک موسسه مهاجرت به کانادا در داشتن یک انتخاب بهتر و مهاجرت راحت‌تر به شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

مهیار حلاج پور

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


آیا زندگی در شهر ویکتوریا گران است؟

مسکن در کل کانادا کمی گران است. برای مثال اجاره ماهانه یک آپارتمان دو خوابه در ویکتوریا حدود 2 هزار دلار است که با توجه به منطقه مورد نظر می‌تواند متفاوت باشد. دستمزد زندگی در ویکتوریا معمولاً 19.39 دلار در ساعت (یا حدود 40 هزار دلار در سال) در نظر گرفته می شود، اما هزینه زندگی هر ساله کمی افزایش می یابد.

آیا شهر ویکتوریا از نظر زندگی از ونکوور ارزان تر است؟

بله از نظر هزینه ویکتوریا کمی از ونکوور ارزان‌تر است. این شامل مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل و بیمه اتومبیل می شود.

آیا شهر ویکتوریا در شب برای گشت و گذار ایمن است؟

بله جوانان زیادی در شهر ویکتوریا، شب‌ها در بارها ، کلوپ‌ها و کنسرت‌ها و به دور از خانه در امان هستند. پیاده روی در شب یکی از کارهای معمول بسیاری از اهالی این شهر است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

* شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- وبسایت ویزا724

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه 10 روش اصلی مهاجرت کانادا، به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.