معرفی رشته مهندسی معدن در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۶/۲۷

 

 

علاقه مند به تحصیل در رشته مهندسی معدن در کانادا هستید؟ دوست دارید در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوید؟ از بازار کار رشته معدن در کانادا و دستمزد شاغلان آن خبر دارید؟ یکی دیگر از مطالب آموزشی ویزا 724 را دنبال کنید، تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. در اینجا قرار است از سیر تا پیاز تحصیل رشته معدن در  کشور کانادا را بررسی کنیم.

رشته معدن یکی دیگر از رشته های مهندسی است که طرفداران خاص خود را دارد. مهندسان معدن، افرادی هستند که کار نظارت و برنامه ریزی استخراج مواد از معادن را بر عهده دارند. چنین اشخاصی در توسعه معادن جدید نقش زیادی دارند.

یک مهندس معدن بسته به جایی که شاغل است، ممکن است در سایت های مربوط به معادن، دفاتر و آزمایشگاه ها مشغول به کار شود. در برخی از مواقع کار مهندسان معدن سخت است؛ زیرا شاید مجبور شوند در شرایط سخت معدن، در فضاهای بسته، تنگ و حتی شرایط آب و هوایی مختلف کار کنند.

با این اوصاف افراد زیادی هنوز دوست دارند به یک مهندس معدن تبدیل شوند. این علاقه در بین بسیاری از ایرانی ها آن هم برای تحصیل در کانادا وجود دارد.

 

مهندسی معدن در کانادا

 

آینده شغلی رشته مهندسی معدن در کانادا

مهندسان معدن از ابزارها و تجهیزات مختلفی از جمله رایانه، تجهیزات نقشه برداری و رادیوهای دو طرفه استفاده می کنند. مهندسان معدن که در محل معدن قرار دارند نیز باید از تجهیزات ایمنی از جمله محافظ چشم، کلاه سخت، دستکش و محافظ شنوایی استفاده کنند. آنها همچنین باید با طیف وسیعی از تجهیزات معدن تخصصی آشنا باشند.

به دلیل موقعیت کانادا از گذشته تا به امروز، این کشور شرایط ایده عالی برای فارغ التحصیلان رشته معدن بوده است. کانادا از گذشته منبع خوبی از فلزاتی مثل طلا و موادی مثل زغال سنگ است. بر اساس آماری که در سال 2016 منتشر شد، در این کشور حدود 200 معدن در سراسر کانادا در حال فعالیت است که بیش از 60 نوع فلزات و مواد معدنی گوناگون تولید می کنند.

اگرچه با شروع بیماری کووید نوزده، صنعت معدن مانند دیگر صنایع کانادا با کمی رکود و مشکل مواجه بود، اما آینده این کشور برای معدن کاران به دلیل پروژه های در دست احداث مناسب توصیف می شود.

 از جمله این برنامه ها می توان به پروژه تاتوگا بریتیش کلمبیا (معدن مس و طلا)، پروژه گلد لند انتاریو (معدن طلا)، پروژه کوه چمن آلبرتا (معدن زغال سنگ)، پروژه جانسن در ساسکاچوان (معدن پتاس) و پروژه کوبولد متالز در شمال کبک (معدن کبالت) اشاره کرد. با این اوصاف آینده خوبی در انتظار معدن کاران و مهندسان معدن در کانادا خواهد بود.

 

درآمد شاغلان رشته مهندسی معدن در کانادا چقدر است؟

مهندسان معدن برای شرکت های معدنی کار می کنند. این افراد در پشتیبانی فنی و دستورالعمل های عملیات استخراج نقش کلیدی دارند. برآوردهای مربوط به هزینه و مسائل مربوط به ساخت و ساز معادن بر عهده این گروه خواهد بود.

با این اوصاف یک مهندس معدن در هر سال به طور متوسط 85927 دلار کانادادرآمد خواهد داشت. به عبارت دیگر یک مهندس معدن تازه کار در کانادا، در هر سال حدود 63 هزار دلار دستمزد دریافت می کند. این هزینه برای افرادی که بین 1 تا 4 سال تجربه دارند، حدود 80 هزار دلار خواهد بود.

میانگین دستمزد افراد باتجربه تر که بین 5 تا 9 سال سابقه کار دارند، بالای 95 هزار دلار در سال است. میانگین درآمد مهندسان معدن با تجربه 10 تا 19 سال حدود 112 هزار دلار کانادا است. این نرخ برای افراد با 20 سال تجربه بیش از 138 هزار دلار کانادا خواهد بود. این میزان حقوق بر اساس 100 حقوق در کانادا تعیین شده است و شامل دستمزد کاری، پاداش و اضافه کاری می شود.

کسانی که قرار است در رشته مهندسی معدن در کانادا تحصیل کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که مهارت های مختلف توانایی برنامه ریزی استراتژیک تا 11 درصد، مدیریت پروژه تا 9 درصد، مهارت برنامه ریزی تا 6 درصد و طراحی مهندسی تا 1 درصد برای آن ها افزایش درآمد به دنبال خواهد داشت.

 

درآمد شاغلان رشته مهندسی معدن

 

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته معدن

مهندسی معدن رشته ای است که شامل کشف، استخراج و پردازش مواد معدنی می شود. مهندسان معدن همچنین با پردازش مواد معدنی برای رشد صنعت معدن درگیر هستند. برخی از جنبه های مهندسی محیط زیست در مهندسی معدن صورت می گیرد.

با این تعاریف برخی از افراد دوست دارند که در کانادا در رشته مهندسی معدن مشغول به تحصیل شوند، بلکه از این طریق بتوانند بعدها در این کشور مشغول به کار شده و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در ادامه قصد داریم به معرفی مراکز تحصیلی آموزشی برای تحصیل رشته معدن در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس بپردازیم.

 

1.لیسانس رشته مهندسی معدن در کانادا، دانشگاه مک گیل

دوره کارشناسی دانشگاه مک گیل یکی از رشته های پیچیده مهندسی معدن و سایر رشته های مرتبط با این رشته است. این رشته مانند بسیاری دیگر از رشته های مهندسی ترکیبی از عناصر مختلفی از جمله مواد، مکانیک، عمران و زمین شناسی است.

دانشگاه مک گیل به عنوان یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های کانادا اقدام به ارائه دوره کارشناسی رشته مهندسی معدن می کند. برنامه لیسانس این دانشگاه 4 ساله است که البته از این زمان دانشجویان بین 12 تا 16 ماه را به شکل عملی در معادن گوناگون مشغول به فعالیت و کارآموزی می شوند.

 

الزامات کلی پذیرش: دیپلم غیر فنی، نمره آیلتس 6.5 به بالا، تافل 90 مبتنی بر اینترنت، نمرات رقابتی

هزینه شهریه: 196688 دلار هزینه کل دوره

 

رشته مهندسی معدن در کانادا

 

2.لیسانس مهندسی منابع معدنی دانشگاه دالاهو

مایل هستید یک دوره کارشناسی یا لیسانس پنج ساله اما باکیفیت را بگذرانید؟ پس دانشگاه دالاهو بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. البته شما می توانید این دوره را به صورت چهار ساله اما به شکل غیر تعاملی طی کنید. اما به دلیل اهمیت رشته مهندسی معدن در کانادا، گذراندن کل دوره به شما پیشنهاد می شود.

 

الزامات کلی پذیرش: پایان دوره متوسطه 12 ساله، حداقل میانگین 70 درصدی نمرات پنج دوره تحصیلی، زبان انگلیسی 6.5 آیلتس یا مدارک مشابه

هزینه شهریه: 117392 دلار هزینه کل دوره

 

3.لیسانس علوم کاربردی مهندسی معدن دانشگاه کوئینز

در سال 2019 دانشگاه کوئینز به عنوان بهترین دانشگاه کانادا برای تحصیل رشته معدن در لیست جهانی قرار گرفت. در این دانشگاه شما با یک دوره کارشناسی 4 ساله مواجه هستید که با طیف وسیعی از رشته های مکان یابی، استخراج، تصفیه، محصولات معدنی، فلزات و محصولات جانبی آشنا خواهید شد.

این برنامه فوق العاده تحصیل رشته مهندسی معدن در کانادا، به دانشجویان خود کار رقابتی و در عین حال سازگار با محیط زیست را آموزش می دهد. کاری که بر پایه تمرکز بر کارآمدی بنا شده است.

 

الزامات پذیرش: ارسال رونوشت های رسمی به زبان انگلیسی، رعایت محدوده نمرات زبانی 6.5 آیلتس یا حداقل نمره 88 تافل مبتنی بر اینترنت

 هزینه شهریه: 203307 دلار برای کل دوره

 

مهندسی معدن دانشگاه کوئینز

 

4.لیسانس مهندسی معدن دانشگاه بریتیش کلمبیا

اگر از آن دست دانش آموزان فعال، سخت کوش و با نمرات عالی هستید، پیشنهاد ما تحصیل در یکی از برترین دانشگاه های دنیا واقع در کانادا است. دوره های مهندسی معدن دانشگاه بریتیش کلمبیا، شما را با افراد و ایده های ناب از سراسر دنیا آشنا می کند و شما را به مکان های آموزشی می برد که هرگز تصور آن را هم نمی کردید.

در این دانشگاه تنها تاکید بر روی دروس تئوری نخواهد بود، بلکه با مهارت هایی آشنا می شوید، که شما را در حرفه خود متخصص بار می آورد. این یعنی برای ورود به بازار کار آماده می شوید. این از مزیت های دانشگاه های باکیفیت آموزش بالا است. طول دوره کارشناسی رشته مهندسی معدن در کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا هم 4 سال خواهد بود.

 

الزامات پذیرش: فارغ التحصیلی از یک برنامه مقدماتی دانشگاهی در یک دبیرستان متوسطه، الزامات خاص مقطع تحصیلی شامل تسلط قوی بر علوم کاربردی، ریاضی، شیمی یا فیزیک، نمره زبان آکادمیک 6.5 آیلتس و 90 تافل

هزینه شهریه: 184965 دلار هزینه کل دوره

 

5.دوره فوق لیسانس مهندسی معدن دانشگاه آلبرتا

این دوره دانشگاه آلربتا که یک برنامه 15 تا 18 ماهه خواهید بود، شامل سه برنامه مهندسی عمران، معدن و محیط زیست می شود. حداکثر زمان مجاز چهار سال از تاریخ ثبت نام است.

برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه آلبرتا، یک برنامه تحقیقاتی تمام وقت، به شما کمک می کند تا دانش و مهارت های خود را با گذراندن مزایای اضافی آموزشی پیش ببرید. در این دانشگاه دانشجویان رشته مهندسی معدن در کانادا، دوره های انفجار مواد منفجره، مکانیک سنگ، اقتصاد، تمام شاخه های معدن، تجارت و مسائل زیست محیطی و همچنین دوره های اصلی مهندسی در مهندسی مکانیک، عمران، برق و شیمی را می گذرانند.

 

الزامات پذیرش: مدرک کارشناسی یا معادل آن از دانشگاه و موسسه معتبر، نمرات زبانی قابل قبول، مهارت های فردی

هزینه شهریه: 11831 دلار هزینه کل دوره

 

مهندسی معدن دانشگاه کوئینز 

6.کارشناسی ارشد علوم کاربردی در مهندسی معدن دانشگاه کوئینز

این دوره ارشد در طول 2 سال برگزار خواهد شد و یکی از بهترین دوره های مهندسی معدن در کشور کانادا محسوب می شود. آزمایشگاهه ای داخل دانشگاه شامل آزمایشگاه مکانیک سنگ، آزمایشگاه محیط معدن، امکانات برنامه ریزی رایانه و چندین آزمایشگاه پردازش مواد معدنی هستند که باعث آموزش همه جانبه به دانشجو می شوند. این بخش همچنین یک سایت آزمایش انفجاری در شهرک "هینچین بروک"، نزدیک کینگستون را اداره می کند. آزمایشگاه ها به طور کامل برای برنامه های ارائه شده مجهز شده اند.

 

الزامات پذیرش: مدرک کارشناسی معدن، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی یا سایر زمینه های مهندسی مرتبط، دوره های زبان انگلیسی بر اساس سیستم بین المللی

هزینه شهریه: 25855 دلار برای کل دوره

 

شرایط تحصیل رشته مهندسی معدن در کانادا

بسیاری از دانشگاه ها و کالج های کانادا، برنامه های مهندسی معدن یا برنامه های مشابه را ارائه می دهند. به همین علت افراد می خواهند قبل از هر چیز درباره شرایط پذیرش کلی این دانشگاه ها اطلاعات کسب کنند.

از جمله این شرایط در وهله اول باید به تکمیل دیپلم دبیرستان اشاره کنیم. البته برخی از برنامه ها هم برای افرادی که دیپلم خود را تمام نکرده اند موجود است. این برنامه ها بیشتر شامل دوره های آموزشی در کالج ها می شود، نه تحصیلات دانشگاهی. به طور کلی افراد باید در دروس مختلف از جمله زمین شناسی، فیزیک و ریاضی نمرات قابل قبولی داشته باشند.

برای افرادی که قصد دارند در رشته های کارشناسی مشغول به تحصیل شوند، نمره حداقلی برای پذیرش باید بین 75 تا 80 درصد از کل نمره باشد. زبان انگلیسی که در تمامی دوره های تحصیلی دانشگاه از الزامات اصلی محسوب می شود. دانشگاه های رقابتی بیشتر دانشجویان نخبه و با پایه تحصیلی قوی را پذیرش می کنند.

 

شرایط تحصیل رشته مهندسی معدن در کانادا

 

جمع بندی

در این مطلب برخی از دانشگاه های برتر برای تحصیل دوره های مختلف رشته مهندسی معدن در کانادا را به شما معرفی کردیم. از آنجا که اغلب این دانشگاه ها بسیار مجهز هستند، دانشجو بعد از فارغ التحصیلی مهارت های بسیاری برای استخدام خواهد داشت.

شما چه قصدی دارید؟ آیا می خواهید در کانادا تحصیل کنید؟ آیا قصد دارید از این طریق مهاجرت کانادا را کسب کنید؟ به هر حال هدف شما هر چه که باشد، نیاز به یک راهنمای حرفه ای دارید. مشاورین باسابقه موسسه مهاجرتی ویزا 724 پاسخگوی شما خواهند بود. کافیست درخواست خود را ارائه دهید.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ، کارآفرینی در کانادا و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


چگونه می توان در کانادا مهندس معدن شد؟

شما باید حداقل مدرک کارشناسی مهندسی معدن از یک دانشگاه معتبر داخل یا خارج از کانادا را به همراه یک سال سابقه یا تجربه کار مرتبط داشته باشید. مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی، اثبات عدم مصرف مواد مخدر و عدم سوسابقه پلیس در پنج سال گذشته هم جزو مواردی خواهد بود که در استخدام شما به عنوان مهندس معدن در کانادا تاثیرگذار است.

درآمد شاغلین رشته مهندسی معدن در کانادا چقدر است؟

درآمد بسته به سابقه و مهارت شما متفاوت خواهد بود. برای مثال یک فرد شاغل تازه کار در هر سال درآمدی حدود 63 هزار دلار خواهد داشت. این در حالی است که یک فرد با سابقه کار بالای بیست سال نزدیک به 140 هزار دلار در هر سال دستمزد می گیرد. درآمد مهندسان معدن از ایالتی به ایالت دیگر نیز متفاوت خواهد بود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.