هرآنچه که باید در خصوص مهاجرت تحصیلی کانادا بدانید

برای دولت کانادا، آموزش بین المللی به عنوان قلب رونق اقتصادی و اجتماعی کانادا در حال حاضر و البته در آینده به شمار می آید. می توان از بانک اطلاعاتی کانادا استفاده کرد و بهترین بورس تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی، یا کمک های مالی که توسط Global Affairs Canada و دیگر ادارات دولت فدرال کانادا ارائه می شود را پیدا کرد. موسسات آموزشی کانادا می توانند به فارغ التحصیلان خود چه کانادایی و چه مهاجر باشند، کمک کنند تا شغل و فرصت های دیگری برای زندگی در کانادا را بیابند. بدین ترتیب برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های این کشور، مهاجرت تحصیلی به کانادا تبدیل به اقامت کانادا خواهد شد.

مقدمه: کانادا کشوری با اقتصاد و اجتماع توسعه یافته، مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت از سراسر دنیا به شمار می آید. این کشور به دلیل مهاجرت قومیت ها و ملیت های مختلف، به کشوری چند فرهنگی بدل شده است. یکی از راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی است، که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

چرا تحصیل در کانادا را انتخاب خواهید کرد؟

به چند دلیل، تحصیل در کانادا گزینه ای مطلوب در پیش روی شماست:

1) مدارک تحصیلی معتبر در سراسر جهان. اعتبار مدارک صادره از دانشگاه های این کشور، با دانشگاه های ایالات متحده برابری میکنند و کالج های آموزشی کانادا نیز شهرت جهانی دارند.

2) تحصیل مقرون به صرفه و ارزان. بدین معنا که کیفیت آموزش در بالاترین سطح، اما هزینه زندگی و تحصیل دانشجویان خارجی بسیار کمتر از کشورهایی مانند ایالات متحده و انگلستان است.

3) جامعه چند فرهنگی. به دلیل حضور گروه های قومی مختلف از سراسر جهان، غذاها، تفریح ها، انجمن ها، باشگاه ها، و فرهنگ های متنوعی در کانادا دیده می شود که دانشجویان خارجی احساس غربت نکند.

4) جامعه امن و سالم. سازمان ملل متحد، همواره کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکان های دنیا برای زندگی برمی گزیند. شما به عنوان دانشجو و مهاجر خارجی از تمام حقوق شهروند کانادایی برخوردار خواهید بود.

5) دو زبانه بودن. تدریس در کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی است که بدین ترتیب می توانید مهارت خود در هر دو زبان را بهبود بخشید.

6) سبک زندگی هیجان انگیز در مراکز آموزشی کانادا؛ استفاده از امکانات ورزشی، سالن های کنسرت، گالری های هنری، فرصت های ارضای اوقات فراغت، استفاده از تجربه های ارزشمند دانشجویان دولتی، و فعالین رادیو، روزنامه ها و کسب و کارها را برای شما فراهم خواهد کرد.

7) فرصت های فراوان برای تحقیق نوآورانه. فرصت تحقیقاتی پس از پایان تحصیل در زمینه های مخابرات، پزشکی، کشاورزی، فناوری رایانه، و علوم زیست محیطی برای شما مهیا خواهد بود.

8) سرزمین امکانات. شما به دانش و مهارت در تجزیه و تحلیل و ارتباطات در شرایط دشوار دست خواهید یافت. یاد خواهید گرفت که چگونه خودتان را معرفی کنید، خلاقیت خود را نشان دهید، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. نیز آنکه معلمان و استادان همواره در دسترس شما هستند و با شما تعامل و همکاری درسی خواهند داشت.

9) مهم تر از همه امکان مهاجرت. با داشتن مدرک تحصیلی کانادا و تجربه کاری در این کشور، می توانید اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

10) محاسبه بخشی از زمان دوران تحصیلی برای دریافت تابعیت کانادا.

11) دریافت ویزای کاری فول تایم برای همسر افرادی که در کانادا تحصیل میکنند.

12) امکان فعالیت کاری 20 ساعت در هفته برای فرد متقاضی تحصیل در کانادا.

13) امکان تحصیل رایگان در مراکز آموزشی و مدارس سطح بالای کانادا برای فرزندان فرد متقاضی ویزای تحصیلی.

اگر قبلا سابقه درخواست ویزا داشته اید اما ریجکت شده اید؛ توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی را مطالعه بفرمایید. 

مراحل مهاجرت تحصیلی کانادا

دولت کانادا برای انجام این مراحل و پاسخ به سوالات متقاضیان، ابزار Step 1-2-3 را طراحی کرده است. در این ابزار، شما به صورت آنلاین و طی 3مرحله اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا خواهید کرد.

Step1: برنامه یا موسسه مورد علاقه خود را انتخاب کرده و از آن پذیرش دریافت کنید.

Step2: هزینه تحصیل در کانادا را بر اساس انتخاب موسسه و رشته ی خود برآورد کنید.

Step3: پیش از درخواست، از مجموع مدارکی که برای تحصیل در کانادا نیاز دارید، اطلاع بیابید ( بسیار در جمع آوری مدارک دقت نمایید. و جدا از ارائه مدارک جعلی خود داری نمایید)

بطور کلی تمام مراحل اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی کانادا بدین ترتیب است:

*انتخاب موسسه، کالج یا دانشگاه مورد علاقه، از میان لیست دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا.

*دریافت پذیرش از این موسسه یا دانشگاه.

*درخواست مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا.

*ورود به بازار کار کانادا و در خواست اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی

نکات مهم در مهاجرت تحصیلی کانادا

*به خاطر داشته باشید که تنها به موسسات دارای مجوز فعالیت در کانادا درخواست پذیرش بدهید. موسسات دیگر مورد پذیرش سیستم آموزشی کانادا نیستند. و درصورتی که از مراکز غیر مجاز پذیرش دریافت نمایید. در دریافت ویزای تحصیلی کانادا به مشکل برخواهید خورد.

*تمکن مالی متقاضی می بایست که اثبات شود.

*اطمینان دهید که پس از پایان تحصیل، به کشور خود باز خواهید گشت.

درخواست مجوز تحصیل در کانادا

اگر قصد داشته باشید بیش از 6ماه در کانادا بمانید نیاز به مجوز تحصیلی دارید. برای کمتر از این زمان، مجوز تحصیل داده نخواهد شد. میتوانید ویزای توریستی کانادا درخواست نمایید.

اگر موفق به پذیرش از مراکز آموزشی کانادا شدید، می توانید درخواست ویزای تحصیلی کنید.

از کامل بودن مدارک خود اطمینان بیابید در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد. و هدف از سفر خود را به درستی بیان نمایید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی کانادا:

– فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی.

– اصل نامه پذیرش دانشگاه.

– گذرنامه.

– 2قطعه عکس که از تاریخ ثبت آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد. سایز عکس 3.5 در 4.5 و باید پشت نویسی شده باشند.

– ارائه مدرک و اثبات تمکن مالی یا حمایت مالی در طول تحصیل.

– اصل مدرک تافل یا آیلتس. (ارسال این مدرک ضروری نیست، اما برای بالا بردن شانس صدور ویزا بهتر است که ارسال شود).

*سلامت پزشکی و عدم سوءپیشینه شما نیز می بایست به افسر مهاجرت اثبات شود.

دریافت اقامت دائم پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا

هرچند هنگام دریافت ویزای تحصیلی می بایست به افسر مهاجرت از بابت بازگشت به کشور مبدأ اطمینان داد، اما اگر بتوانید به صورت قانونی در کانادا مقیم شوید، مغایرتی با شرط اولیه دریافت ویزای تان نخواهد داشت. دولت کانادا تحت چند برنامه، زمینه کار پس از فارغ التحصیلی را ایجاد کرده است.

– مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا:

برنامه Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP) به شما فرصت می دهد تا پس از فارغ التحصیلی، مشغول به کار شوید. بدین منظور می توانید از سایت رسمی کاریابی و اداره مهاجرت کانادا استفاده کنید. توجه داشته باشید که استان کبک تنها استانی است که پس از فارغ التحصیلی مستقیما میتوانید از طریق روش مهاجرتی PEQ درخواست اقامت دائم کانادا داشته باشید.

اکسپرس اینتری Express Entry:

این روش برای نیروی کار متخصص بهترین گزینه دریافت اقامت دائم کانادا است. شما پس از فارغ التحصیل شدن، می توانید پروفایل اکسپرس اینتری Express Entry خود را بسازید و ببینید که آیا تحصیلات، مهارت، سابقه شغلی، و دانش زبان شما برای پذیرش در مجموعه های شغلی کانادا مفید است. نامزدهای برتر این مجموعه، برای اقامت دائم دعوت خواهند شد.

– نامزدهای ایالتی:

تقریباً تمامی ایالت های کانادا نیاز به افراد دارای مهارت، آموزش، و سابقه کاری دارند. ارتباط با ایالت های مختلف برای گرفتن دعوتنامه شغلی، بالاترین امتیاز را براش شما داشته و موفق به کسب اقامت دائم کانادا خواهید شد.

پس اگر به فکر مهاجرت قانونی به کانادا هستید یکی از بهترین راههایی که پیش رو دارید مهاجرت تحصیلی کانادا می باشد، یکی از تخصصی ترین خدماتی که توسط موسسه ما انجام میپذیرد دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی و دریافت اقامت دائم کاناداست.

پس از بررسی‌های کامل این سوال برای دانشجویان پیش می‌آید که آیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی در حین تحصیل می‌توان کار کرد؟

ویزای تحصیلی کانادا

پس از بررسی‌های کامل این سوال برای دانشجویان پیش می‌آید که آیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی در حین تحصیل می‌توان کار کرد؟

ویزای تحصیلی کانادا

مجوز کار حین تحصیل در کانادا

برای آنکه بتوانید در زمانتحصیل در کانادا، کار هم کنید و در واقع درآمد داشته باشید باید مجوز کار در کانادا را داشته باشید. در برخی موارد بدون مجوز کار شما می‌توانید کار پاره وقت داشته باشید. نمونه این مشاغل شامل تدریس به همکلاسی‌ها در ازای دریافت مبلغی پول یا کار برای یک کارفرما که در محوطه دانشگاه در حال انجام کاری باشد مانند ساخت یک رستوران، است. تنها در این صورت می‌توانید بدون مجوز کار، برای خود درآمدی به همراه داشته باشید.

نکته مهم اینجا است که حتی برای کارآموزی نیز شما نیاز به مجوز کار در کانادا دارید. در زمان ارسال درخواست تحصیل در کانادا، برای دریافت مجوز کار نیز اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر ویزای تحصیلی شما شامل مجوز کار نباشد، تنها راه حل این است که پس از تحصیل برای دریافت ویزای کار اقدام کنید. البته نتیجه کار همیشه مثبت نیست.

به خاطر داشته باشید زمانی که برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا درخواست می‌دهید باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید. این قسمت برنامه مهاجرت ربطی به درخواست کار حین تحصیل در کانادا ندارد. به عبارتی نمی‌توانید روی کار زمان تحصیل حساب باز کنید تا تمکن مالی شما تایید شود.

ویزای تحصیل و کار در کانادا

توجه داشته باشید پیش از آنکه برای مجوز کار حین تحصیل در کانادا اقدام کنید، برای دریافت شماره بیمه تامین اجتماعی خود اقدام کنید. این شماره که به اختصار  SIN گفته می‌شود یک شرط اساسی برای کار و تحصیل در کانادا است.

خوب است بدانید اگر دوره تحصیلی که برای آن اقدام کرده‌اید کمتر از شش ماه زمان ببرد نمی‌توانید برای دریافت مجوز کار در کانادا اقدام کنید. حتی فعالیت‌هایی که بدون مجوز کار باشد نیز توصیه نمی‌شود.

کلام آخر

خوب است بدانید تا زمانی که برنامه تحصیلی خود را شروع نکرده‌اید برای انجام کار در کانادا نمی‌توانید اقدامی کنید. در واقع هیچ گونه مجوز کار در کانادا برایتان صادر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی:

> انواع ویزای کانادا

> شرایط اقامت کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

13 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۶ دیدگاه

 1. S

  سلام
  من مدرک کارشناسی حسابداری پیام نور دارم و الان هم دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی میباشم .معدل کارشناسی ارشدم خوبه ولی لیسانسم خیلی خوب نیست ( سیزده و خرده ای ) . میخواستم بدونم اگر از این مدارک کارشناسی قابل استعلام بخرم بهتره یا با همونی که دارم ؟ بخاطر گرفتن پذیرش و فاند برای مقطع دکتری . کدوم راه بهتری هست ؟

  پاسخ دهید
 2. سحر سیف الهی

  سلام و روزتون بخیر
  من ٣۴ ساله هستم و متاهل
  لیسانیس تکنولوژی ایمتی صنعتی دارم از دانشگاه غیر انتفاعی سال ٨٩ با معدل ١۶.٨٠
  و از سال ٩٠ بیمه برام رد شده ولی تمام این سالها کارم تو حوزه account and contract manager بوده
  دو ماه پیش آیلتس دادم با overal 7 و میخوام تحصیلی کانادا اقدام کن

  پاسخ دهید
 3. محمد

  سلام برای مهاجرت تحصیلی در کانادا از کجا باید شروع کنم؟ سردرگم شدم، ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ دهید
 4. Ahmadreza Shirzad

  سلام وقتتون بخیر.
  من شنیدم سال بعدی یکی از ایالت های کانادا با داشتن مدرک زبان فرانسه تحصیل دانشگاه رایگان یا با هزینه تحصیلی کم ارائه میده. میخواستم جزئیات این قانونو بدونم. من مدرک A2 نزدیک به b1 دارم کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی گیلان هم دارم میخواستم برای ارشد اقدام کنم و سئال اخرم این هست که شما میتونید با این شرایط برای من پذیرش بگیرید؟ و شرایطتون برای پذیرش گرفتن هم میخواستم بدونم. ممنون

  پاسخ دهید
 5. Ahmadreza Shirzad

  سلام وقتتون بخیر.
  من شنیدم یکی از ایالت های کانادا با داشتن مدرک زبان فرانسه و انگلیسی تحصیل رایگان یا نزدیک به رایگان ارائه میده از سال بعد. میخواستم جزئیات این قانونو بدونم و اینکه شما میتونید تضمین کنید با داشتن مدارک لازم از این ایالت و با این شرایط پذیرش بگیرید؟ من A2 زبان فرانسه دارم انگلیسیم ۶ ایلتس که میتونم جفتشو بهتر کنم و کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه گیلان هم دارم . ممنون

  پاسخ دهید
 6. سپهر

  سلام و خسته نباشید
  آیا در مقطع کارشناسی دانشگاهی که در ایران تحصیل می کنیم تاثیری زیادی در پذیرش دانشگاه تاپ کانادا دارد یا فقط معدل و نمره زبان بیشتر ملاک هست
  ممنون

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *