مهاجرت تحصیلی به کانادا توسط وکیل و مشاور رسمی مهاجرت کانادا در سال 2021


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۱۶
 

هرآنچه که باید در خصوص مهاجرت تحصیلی کانادا بدانید

برای دولت کانادا، آموزش بین المللی به عنوان قلب رونق اقتصادی و اجتماعی کانادا در حال حاضر و البته در آینده به شمار می آید. می توان از بانک اطلاعاتی کانادا استفاده کرد و بهترین بورس تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی، یا کمک های مالی که توسط Global Affairs Canada و دیگر ادارات دولت فدرال کانادا ارائه می شود را پیدا کرد. موسسات آموزشی کانادا می توانند به فارغ التحصیلان خود چه کانادایی و چه مهاجر باشند، کمک کنند تا شغل و فرصت های دیگری برای زندگی در کانادا را بیابند. بدین ترتیب برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های این کشور، مهاجرت تحصیلی به کانادا تبدیل به اقامت کانادا خواهد شد.

مقدمه: کانادا کشوری با اقتصاد و اجتماع توسعه یافته، مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت از سراسر دنیا به شمار می آید. این کشور به دلیل مهاجرت قومیت ها و ملیت های مختلف، به کشوری چند فرهنگی بدل شده است. یکی از راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی است، که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

پادکست توضیحات ویزای تحصیلی کانادا، ویزا724

چرا تحصیل در کانادا را انتخاب خواهید کرد؟

به چند دلیل، تحصیل در کانادا گزینه ای مطلوب در پیش روی شماست:

1) مدارک تحصیلی معتبر در سراسر جهان. اعتبار مدارک صادره از دانشگاه های این کشور، با دانشگاه های ایالات متحده برابری میکنند و کالج های آموزشی کانادا نیز شهرت جهانی دارند.

2) تحصیل مقرون به صرفه و ارزان. بدین معنا که کیفیت آموزش در بالاترین سطح، اما هزینه زندگی و تحصیل دانشجویان خارجی بسیار کمتر از کشورهایی مانند ایالات متحده و انگلستان است.

3) جامعه چند فرهنگی. به دلیل حضور گروه های قومی مختلف از سراسر جهان، غذاها، تفریح ها، انجمن ها، باشگاه ها، و فرهنگ های متنوعی در کانادا دیده می شود که دانشجویان خارجی احساس غربت نکند.

4) جامعه امن و سالم. سازمان ملل متحد، همواره کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکان های دنیا برای زندگی برمی گزیند. شما به عنوان دانشجو و مهاجر خارجی از تمام حقوق شهروند کانادایی برخوردار خواهید بود.

5) دو زبانه بودن. تدریس در کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی است که بدین ترتیب می توانید مهارت خود در هر دو زبان را بهبود بخشید.

6) سبک زندگی هیجان انگیز در مراکز آموزشی کانادا؛ استفاده از امکانات ورزشی، سالن های کنسرت، گالری های هنری، فرصت های ارضای اوقات فراغت، استفاده از تجربه های ارزشمند دانشجویان دولتی، و فعالین رادیو، روزنامه ها و کسب و کارها را برای شما فراهم خواهد کرد.

7) فرصت های فراوان برای تحقیق نوآورانه. فرصت تحقیقاتی پس از پایان تحصیل در زمینه های مخابرات، پزشکی، کشاورزی، فناوری رایانه، و علوم زیست محیطی برای شما مهیا خواهد بود.

8) سرزمین امکانات. شما به دانش و مهارت در تجزیه و تحلیل و ارتباطات در شرایط دشوار دست خواهید یافت. یاد خواهید گرفت که چگونه خودتان را معرفی کنید، خلاقیت خود را نشان دهید، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. نیز آنکه معلمان و استادان همواره در دسترس شما هستند و با شما تعامل و همکاری درسی خواهند داشت.

9) مهم تر از همه امکان مهاجرت. با داشتن مدرک تحصیلی کانادا و تجربه کاری در این کشور، می توانید اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

10) محاسبه بخشی از زمان دوران تحصیلی برای دریافت تابعیت کانادا.

11) دریافت ویزای کاری فول تایم برای همسر افرادی که در کانادا تحصیل میکنند.

12) امکان فعالیت کاری 20 ساعت در هفته برای فرد متقاضی تحصیل در کانادا.

13) امکان تحصیل رایگان در مراکز آموزشی و مدارس سطح بالای کانادا برای فرزندان فرد متقاضی ویزای تحصیلی.

مراحل مهاجرت تحصیلی کانادا

دولت کانادا برای انجام این مراحل و پاسخ به سوالات متقاضیان، ابزار Step 1-2-3 را طراحی کرده است. در این ابزار، شما به صورت آنلاین و طی 3مرحله اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا خواهید کرد.

Step1: برنامه یا موسسه مورد علاقه خود را انتخاب کرده و از آن پذیرش دریافت کنید.

Step2: هزینه تحصیل در کانادا را بر اساس انتخاب موسسه و رشته ی خود برآورد کنید.

Step3: پیش از درخواست، از مجموع مدارکی که برای تحصیل در کانادا نیاز دارید، اطلاع بیابید ( بسیار در جمع آوری مدارک دقت نمایید. و جدا از ارائه مدارک جعلی خود داری نمایید)

 

بطور کلی تمام مراحل اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی کانادا بدین ترتیب است:

*انتخاب موسسه، کالج یا دانشگاه مورد علاقه، از میان لیست دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا.

*دریافت پذیرش از این موسسه یا دانشگاه.

*درخواست مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا.

*ورود به بازار کار کانادا و در خواست اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی

نکات مهم در مهاجرت تحصیلی کانادا

*به خاطر داشته باشید که تنها به موسسات دارای مجوز فعالیت در کانادا درخواست پذیرش بدهید. موسسات دیگر مورد پذیرش سیستم آموزشی کانادا نیستند. و درصورتی که از مراکز غیر مجاز پذیرش دریافت نمایید. در دریافت ویزای تحصیلی کانادا به مشکل برخواهید خورد.

*تمکن مالی متقاضی می بایست که اثبات شود.

*اطمینان دهید که پس از پایان تحصیل، به کشور خود باز خواهید گشت.

درخواست مجوز تحصیل در کانادا

اگر قصد داشته باشید بیش از 6ماه در کانادا بمانید نیاز به مجوز تحصیلی دارید. برای کمتر از این زمان، مجوز تحصیل داده نخواهد شد. میتوانید ویزای توریستی کانادا درخواست نمایید.

اگر موفق به پذیرش از مراکز آموزشی کانادا شدید، می توانید درخواست ویزای تحصیلی کنید.

از کامل بودن مدارک خود اطمینان بیابید در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد. و هدف از سفر خود را به درستی بیان نمایید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی کانادا:

- فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی.

- اصل نامه پذیرش دانشگاه.

- گذرنامه.

- 2قطعه عکس که از تاریخ ثبت آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد. سایز عکس 3.5 در 4.5 و باید پشت نویسی شده باشند.

- ارائه مدرک و اثبات تمکن مالی یا حمایت مالی در طول تحصیل.

- اصل مدرک تافل یا آیلتس. (ارسال این مدرک ضروری نیست، اما برای بالا بردن شانس صدور ویزا بهتر است که ارسال شود).

*سلامت پزشکی و عدم سوءپیشینه شما نیز می بایست به افسر مهاجرت اثبات شود.

دریافت اقامت دائم پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا

هرچند هنگام دریافت ویزای تحصیلی می بایست به افسر مهاجرت از بابت بازگشت به کشور مبدأ اطمینان داد، اما اگر بتوانید به صورت قانونی در کانادا مقیم شوید، مغایرتی با شرط اولیه دریافت ویزای تان نخواهد داشت. دولت کانادا تحت چند برنامه، زمینه کار پس از فارغ التحصیلی را ایجاد کرده است.

- مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا:

برنامه Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP) به شما فرصت می دهد تا پس از فارغ التحصیلی، مشغول به کار شوید. بدین منظور می توانید از سایت رسمی کاریابی و اداره مهاجرت کانادا استفاده کنید. توجه داشته باشید که استان کبک تنها استانی است که پس از فارغ التحصیلی مستقیما میتوانید از طریق روش مهاجرتی PEQ درخواست اقامت دائم کانادا داشته باشید.

- اکسپرس اینتری Express Entry:

این روش برای نیروی کار متخصص بهترین گزینه دریافت اقامت دائم کانادا است. شما پس از فارغ التحصیل شدن، می توانید پروفایل اکسپرس اینتری Express Entry خود را بسازید و ببینید که آیا تحصیلات، مهارت، سابقه شغلی، و دانش زبان شما برای پذیرش در مجموعه های شغلی کانادا مفید است. نامزدهای برتر این مجموعه، برای اقامت دائم دعوت خواهند شد.

- نامزدهای ایالتی:

تقریباً تمامی ایالت های کانادا نیاز به افراد دارای مهارت، آموزش، و سابقه کاری دارند. ارتباط با ایالت های مختلف برای گرفتن دعوتنامه شغلی، بالاترین امتیاز را براش شما داشته و موفق به کسب اقامت دائم کانادا خواهید شد.

پس اگر به فکر مهاجرت قانونی به کانادا هستید یکی از بهترین راههایی که پیش رو دارید مهاجرت تحصیلی کانادا می باشد، یکی از تخصصی ترین خدماتی که توسط موسسه ما انجام میپذیرد دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی و دریافت اقامت دائم کاناداست.

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره این شرکت مهاجرتی کانادا

 

 

مطالب پیشنهادی:

> انواع ویزای کانادا

> شرایط اقامت کانادا

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


سوالات متداول


هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا چقدر است؟

هزینه های تحصیل در کانادا بسته به انتخاب مرکز آموزشی، استان، محل سکونت، رشته، طول دوره تحصیل، کیفیت زندگی و ... بسیار متفاوت است؛ اما شهریه ها به صورت میانگین به شرح ذیل است:

برای هزینه های زندگی حدود 15 تا 30 هزار دلار برای یک نفر به صورت سالانه در نظر بگیرید.

مقطع کارشناسی بین: 10 تا 25 هزار دلار کانادا

مقطع کارشناسی ارشد بین: 12 تا 28 هزار دلار کانادا

مقطع دکتری بین: 5 تا 20 هزار دلار کانادا

شهریه دانشگاههای برتر:

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا: سالانه بین 1.300 تا 53.000 دلار کانادا

شهریه دانشگاه تورنتو: سالانه بین 15.000 تا 60.000 دلار کانادا

ارائه مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی کانادا اجباری است؟

خیر، ارائه مدرک زبان برای دریافت پذیرش در برخی مراکز آموزشی اجباری نیست و برای درخواست ویزای تحصیلی هم الزامی نیست، اما ارائه مدرک زبان در تصمیم افسر اداره مهاجرت برای صدور ویزا تاثیر گذار است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


S :

سلام من مدرک کارشناسی حسابداری پیام نور دارم و الان هم دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی میباشم .معدل کارشناسی ارشدم خوبه ولی لیسانسم خیلی خوب نیست ( سیزده و خرده ای ) . میخواستم بدونم اگر از این مدارک کارشناسی قابل استعلام بخرم بهتره یا با همونی که دارم ؟ بخاطر گرفتن پذیرش و فاند برای مقطع دکتری . کدوم راه بهتری هست ؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

مدرک کارشناسی بخرید؟!

هیچ اقدام جعلی برای درخواست ویزا از کانادا انجام ندهید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.