شرایط زندگی و آب و هوای شهر ساسکاچوان کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۱۴

 

 

پس از معرفی شهرهای کوچک و بزرگ کانادا، این بار نوبت به بررسی صفر تا صدی استان ساسکاچوان می رسد. ساسکاچوان یکی از استان‌ های کانادا است که در بین مناطق چمن زار کانادا قرار گرفته است. پایتخت این شهر، رجینا است که نزدیک به 240000 نفر از کل جمعیت 1.1 میلیون نفری این استان را به خود اختصاص داده است. البته ناگفته نماند که بزرگترین شهر این استان نزدیک به 300000 نفر جمعیت دارد و نام آن هم ساسکاتون است.

 این استان از سمت شمال با سرزمین های شمال غربی کانادا، از شرق با مانیوتوبا، از غرب با آلبرتا و از جنوب هم با داکوتای شمالی و ایالات متحده مونتانا هم مرز است. ساسکاچوان به دلیل محصول تجارت خود مثل اغلب مناطق کانادا، چند فرهنگی است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ده درصد از مساحت کل این استان را آب شیرین دریاچه ها و رودخانه ها تشکیل داده است. این منطقه همچنین به عنوان آفتابی ترین نقطه کانادا شناخته می شود. میزان تابش نور خورشید در این منطقه در هر سال بین 2000 تا 2500 ساعت متغیر است.

بیش از 80 درصد ساسکاچوانی ها به انگلیسی صحبت می کنند. اگرچه این منطقه هزاران سال است که توسط بومیان اداره می شود، اما اروپایی ها برای اولین بار در سال 1690 وارد این منطقه شدند و در سال 1905 بود که ساسکاچوان به یک استان تبدیل شد. با ما همراه باشید تا شما را با این استان کانادا بیشتر آشنا کنیم.

 

همه چیز درباره استان ساسکاچوان کانادا

 

همه چیز درباره استان ساسکاچوان کانادا

نام ساسکاچوان از رودخانه آن به همین نام گرفته شده است. نکته جالب درباه این استان، مرزهای آن است که شکل آن را شبیه چهار ضلعی کرده است.  در اصل به عنوان تنها استان بدون مرز طبیعی محسوب می شود. این یعنی هیچ مرزی با ویژگی های فیزیکی ندارد. این استان در کنار آلبرتا دو استان محصور در خشکی کانادا محسوب می شوند.

ساسکاچوان از دو منطقه اصلی در شمال و جنوب تشکیل شده است که به ترتیب جنگل بورئال و پریریس نام دارند. این استان نام سبد نان کانادا را با خود به یدک می کشد. علت این مسئله آن است که ساسکاچوان بیش از 50 درصد سهم کل گندم کانادا و حدود 28 درصد از کل غلات این کشور را تامین می کند.

پس با این حساب تا به حال متوجه شده اید که کشاورزی جزو بخش های مهم اقتصادی این استان است. هرچند که سایر بخش ها مثل املاک و مستغلات یا خدماتی مثل بیمه هم در اقتصاد ساسکاچوان نقش زیادی دارند. از دیگر بخش های اقتصادی این استان وجود منابع مختلفی از جمله زغال سنگ، اورانیوم و پتاس و زمین های سرشار از نفت و گاز است. این استان با دارا بودن نرخ کمتر از 4 درصد پائین ترین نرخ بیکاری در کشور کانادا را به خود اختصاص داده است.

 

شرایط مهاجرت به ساسکاچوان

 

شرایط مهاجرت به ساسکاچوان

یکی از مزایای فوق العاده استان ساسکاچوان برای مهاجران کیفیت بالای زندگی در آن است. این سطح از زندگی به علاوه نرخ بیکاری پائین و موقعیت خوبی که ساسکاچوان دارد، به جذب مهاجرین در سراسر دنیا کمک می کند.

شرایط متعددی هستند که سطح زندگی در این استان را بالا می برند. از جمله آنها می توانیم به هزینه مسکن مقرون به صرفه، درآمد بالاتر از میانگین کانادایی، آموزش وپرورش قوی، برنامه های اجتماعی مناسب و مراقبت های بهداشتی اشاره کنیم. متقاضیان بین المللی زندگی در ساسکاچوان، برای مهاجرت به این استان سه راه زیر را پیش رو خواهند داشت.

 • دریافت تابعیت با ویزا کارگر ماهر
 • استفاده از طرح تجربه ساسکاچوان
 • مهاجرت تجاری

هر یک از این روش ها خود به زیر گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. روش اول شامل پیشنهاد اشتغال، شغل درخواستی و ورود سریع ساسکاچوان است.

در طرح دوم یعنی دسته تجربه ساسکاچوان ما با چند روش مختلف دیگر از جمله کارگر ماهر با زیرمجموعه مجوز کار فعلی، کارگر نیمه ماهر کشاورز با مجوز کار موجود، زیر مجموعه حرفه ای سلامت شاکل پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان بهداشت، پروژه آزمایشی مهمان‌نوازی، رانندگان کامیون دوربرد و دانشجویان با شرایط خاصی ارائه تابعیت مواجه هستیم.

مهاجرت تجاری استان ساسکاچوان هم شامل طرح های مختلف جریان کارآفرین و مالکان مزرعه می شود. هر یک از این روش ها الزامات و شرایط خاص خود را دارند که در صورت نیاز به آشنایی بیشتر برای مهاجرت، می توانید از مشاورین ویزا 724 کمک بگیرید.

 

هزینه زندگی در ساسکاچوان

 

هزینه زندگی در ساسکاچوان

قبل از اینکه به مبحث هزینه های زندگی در این استان بپردازیم، بد نیست به معرفی شهرهای این استان بپردازیم که شاید دوست داشته باشید برای زندگی یکی از آن ها را انتخاب کنید.

از جمله این شهرها می توان رجینا با حدود 240 هزار نفر جمعیت، ساسکاتون با جمعیتی حدود 300 هزار نفر، وایبرن با 12 هزار نفر، استوان با 12500 و موس فک با جمعیتی حدود 35 هزار نفر را جمعیت نام برد.

هزینه های زندگی در استان ساسکاچوان نسبت به سایر مناطق کانادا کم است. در حالی که حتی اجاره یک اتاق در مونترال ممکن است به بیش از 2000 دلار در ماه برسد، هزینه متوسط اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این شهر بین 803 تا 9540 دلار در نوسان است.

هزینه سالانه یک خانواده ییلاقی در این منطقه چیزی در حدود 33882 دلار است. این در حالی است که هزینه زندگی همین خانواده در ونکوور تقریبا سه برابر این میزان خواهد بود.

از نظر نرخ مالیات هم این استان با درصدهای 5 و 6 بر کالا و فروش کمترین نرخ مالیات کانادا را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که نرخ مالیات بر فروش در استان کبک به 15 درصد هم می رسد. شما با هزینه زیر 400 هزار دلار در این استان هم می توانید صاحب یک خانه شوید.

 

تحصیل در استان ساسکاچوان

بسیاری از افراد به منظور ادامه تحصیلات خود، قصد مهاجرت به کانادا را دارند. یکی از پیشنهادهای ما شناخت و تحصیل در یکی از دانشگاه های ساسکاچوان است.

ساسکاچوان دارای سه دانشگاه مختلف ساسکاچوان، دانشگاه رجینا و دانشگاه First Nations است. این استان همچنین از چندین و چند کالج مختلف از جمله کالج بتانی، کالج تریل کارلتون، کالج استون، کالج سنت پیتر، کالج لیک لند، کالج کامبرلند تشکیل شده است که البته تنها بخشی از کالج های ساسکاچوان را تشکیل می دهند. در ادامه دو دانشگاه معروف این استان را مورد بررسی دقیق تری قرار می دهیم.

 

دانشگاه ساسکاچوان

 

1.دانشگاه ساسکاچوان

این دانشگاه یکی از دانشگاه های ساسکاچوان است که با همین اسم هم نامگذاری شده است. دوره های آموزشی در این دانشگاه شامل دوره های کارشناسی در رشته های حقوق، دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و کلاس های همکاری و کارآموزی است.

از دیگر دوره های آن می توان به انواع گواهینامه ها و تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری اشاره کرد. هزینه های دوره های مختلف با توجه به موارد متعدد متفاوت است. برای مثال شهریه سالانه دوره های پزشکی در این دانشگاه حتی به 37838 دلار است.

هزینه های دوره ارشد دانشگاه استان ساسکاچوان هم با توجه به دروس و داخلی یا بین المللی بودن دانشجو متفاوت است. برای مثال مجموع شهریه برای افراد بومی کانادا حدود 4473 دلار و برای غیر کانادایی ها تا 8096 دلار خواهد بود.

 

2.دانشگاه رجینا

دانشگاه رجینا یکی از 30 دانشگاه برتر کانادا محسوب می شود. این دانشگاه میزبان دانشجویان بین المللی از بیش از 90 کشور در دنیا است. دانشگاه رجینا هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی خود را مطابق با برنامه هزینه ها بر اساس تعداد ساعات اعتباری که دانشجو در آن ثبت نام می کند، ارزیابی می کند. با این حال، هزینه های مختلف مختلف ممکن است توسط دانشگاه در شرایط خاص یا برای اهداف خاص محاسبه شود.

مثلا این نرخ ها بر اساس کلاس های استاندارد محاسبه می شوند. برای مثال هزینه شهریه یک کلاس استاندارد می تواند حدود 2253 دلار باشد. در حالی که این هزینه ها برای پنج کلاس استاندارد بالای 10 هزار دلار خواهد بود. از جمله برخی از برنامه های این دانشگاه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • هنرها
 • مدیریت کسب و کار
 • مهندسی
 • رسانه، هنر، اجرا
 • پرستاری
 • علم
 • مددکاری اجتماعی

 

سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان کانادا

سیستم اکسپرس اینتری کانادا، به دولت فدرال استان ساسکاچوان اجازه می دهد که متقاضیان مهاجرت به ساسکاچوان را طی شرایط خاصی پذیرش کند. این سیستم شرایط مهاجرت سریع‌تری را برای افراد فراهم می کند.

متقاضیان بین المللی زندگی در ساسکاچوان، باید از سطح تجربیات و مهارت های کاری مطلوبی برخوردار باشند تا بتوانند از این سیستم به نفع خود استفاده کنند. اکسپرس اینتری به افرادی که در حال حاضر اقامت کوتاه مدت در ساسکاچوان دارند یا خارج از کشور هستند و قصد دارند در این استان سرمایه گذاری کنند یا کسب و کاری را ایجاد کنند، کمک خواهد کرد.

به طور کلی اگر افراد متقاضی، واجد شرایط این شیوه مهاجرتی باشند، می توانند شرایط دشوار مهاجرت را دور بزنند و در زمان کمتری تابعیت کانادا را دریافت کنند. افراد برای استفاده از این سیستم دولت فدرال، باید حداقل واجد شرایط یکی از سه برنامه کارگر ماهر، کلاس تجربه کانادا یا کارگران مجرب و کلاس مشاغل فنی و عملی فدرال باشند.

 

بیزینس های موفق در ساسکاچوان

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید به  ساسکاچوان کانادا مهاجرت کنید، بد نیست با یک سری از مشاغل موفق در این منطقه از کانادا آشنا شوید. در اینجا قرار است چند ایده کارآفرینی را به شما معرفی کنیم که احتمالا در این استان نتیجه خوبی در بر خواهد داشت.

 

1.راه اندازی سیستم بازیافت

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از شهرهای کوچک ساسکاچوان، هنوز از یک سیستم بازیافت کاغذ، شیشه یا پلاستیک برخوردار نیستند. اگر بتوانید یک ایده خلاقانه در جمع آوری زباله ها و بازیافت آن داشته باشید، می توانید از این روش برای خود یک شغل فوق العاده سودآور بسازید.

2.خرید حق امتیاز

اگر نمی توانید ریسک زیادی کنید، اما بودجه خوبی برای شروع کار در ساسکاچوان دارید، شاید خرید حق امتیاز یک شرکت بتواند ایده بیزینسی مناسبی برای شما باشد. برای مثال شاید خریدن حق امتیاز تیم هورتونز بتواند تجارت بی دردسری را برای شما به ارمغان بیاورد. با استفاده از این روش دیگر نیازی به مارک تجاری، بازاریابی گسترده، سیستم ها، محصولات و ایده برای شروع نخواهید داشت. چون همه چیز طبق یک روند برنامه‌ریزی شده به شما آموزش داده می شود.

3.خدمات مراقبتی

از دیگر ایده هایی که می توانید به عنوان یک کسب و کار در استان ساسکاچوان به آن نگاه کنید، راه اندازی مراکز نگهداری از کودکان و سالمندان است. در هر کجای دنیا که باشید، این ایده همیشه جوابگو خواهد بود.

4.کامیون غذا

به جای هزینه کردن برای راه اندازی یک رستوران، می توانید از کامیون های غذا در ساسکاچوان درآمدزایی کنید. این ایده خلاقانه روز به روز در حال محبوب شدن است و همچنین یک صنعت ارزان رو به رشد در کانادا محسوب می شود.

علاهو بر موارد بالا، بخش های اقتصادی کلیدی در این استان شامل صنایع نفت و گاز، تولیدات مواد مختلف، کشاورزی، اکتشافات و معدن، انرژی و توسعه جنگلداری هستند که می توانید با یک ایده جدید از طریق آن ها کسب و کار خود را  در ساسکاچوان راه اندازی کنید.

 

جمع بندی

در این مطلب یکی از استان های مقرون به صرفه کانادا برای مهاجرت یعنی استان ساسکاچوان را معرفی کردیم. همانطور که مشاهده کردید شرایط دریافت اقامت این استان، نسبت به سایر مناطق کانادا راحت تر و هزینه های زندگی کمتر بود.

اگر شما هم قصد دارید بیشتر درباره این استان و برنامه های مهاجرتی آن اطلاعات کسب کنید، بهتر است از مشاورین حرفه ای مهاجرت ویزا 724 کمک بگیرید.

 

 مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


آیا مهاجرت به ساسکاچوان آسان است؟

ساسکاچوان به عنوان یک منطقه مناسب برای مهاجران کانادا محسوب می شود. با شرایطی که به شکل مختصر در این مطلب به آن اشاره کردیم، باید گفت ساده‌ترین مسیر برای دریافت اقامت کانادا، استفاده از یکی از روش های مهاجرت به ساسکاچوان است.

اجاره خانه در ساسکاچوان کانادا چگونه است؟

برنامه های اجاره ای این استان به سه شکل مختلف ماهانه، هفتگی و اجاره ثابت برای یک مدت زمان خاص است. اجاره ماهانه در پایان هر ماه گرفته می شود و در صورت لزوم اسکان برای ماه بعد تمدید می شود. اجاره هفتگی هم به شکل هر 7 روز یکبار محاسبه می شود.

این در حالی است که اجاره ثابت استان ساسکاچوان برای یک دوره زمانی خاص، بر اساس درخواست مالک یا اجاره نشین اجرایی می شود. این مدت زمان می تواند 6 ماه یا یکسال و یا بر اساس توافق طرفین باشد. اما نکته آن عدم اجازه فسخ قرارداد قبل از موعد توسط هر یک از طرفین است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

* شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- وبسایت ویزا724

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه 10 روش اصلی مهاجرت کانادا، به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.