اگر در این صفحه حضور دارید، پس احتمالا می خواهید از صفر تا صد شرایط تحصیل رشته بیمه در کانادا آگاه شوید. حالا یا قرار است با بررسی این اطلاعات و البته رشته های دیگر، بهترین و مناسب ترین مورد را برای خود انتخاب کنید و یا اینکه تصمیم خود را از قبل گرفته اید و تنها هدفتان این است که به طور کامل با این رشته و آینده آن در کانادا آشنا شوید تا شاید بتوانید از این طریق مهاجرت این کشور را دریافت کنید.

بعید می دانم که بخواهید هزاران دلار خرج تحصیل در کانادا آن هم در رشته بیمه کنید و بعد به کشور برگردید تا بلکه بتوانید طی سال ها این مبلغ را از نو به دست بیاورید. همه ما خوب می دانیم که اگرچه تحصیل در کانادا برای ما گران تمام می شود، اما به این موضوع هم آگاه هستیم که درآمد در کانادا چندین برابر ایران است و کل هزینه ای که برای گرفتن مدرک خود متحمل می شویم را با استخدام در یک شرکت حتی معمولی در کانادا هم می توانیم جبران کنیم. از طرفی اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا با سطح استاندارد بالای زندگی را هم در کنار تحصیل با کیفیت به دست بیاوریم.

پس اگر شما هم با ما هم عقیده هستید و در آن دسته از دانشجویان با انگیزه و هدفمندی قرار می گیرید که هیچ چیز نمی تواند مانع پیشرفت آن ها شود، با ما همراه باشید تا شما را با تحصیل رشته بیمه در کشور کانادا آشنا کنیم.

تحصیل رشته بیمه در کانادا

رشته بیمه چیست و چه اهدافی را دنبال می کند؟

برای تحصیل رشته بیمه در کانادا، اول باید ببینید که این رشته چیست، به چه موضوعاتی می پردازد و چه مهارت هایی نیاز دارد. هر چند که همه ما تا حدودی با این رشته آشنا هستیم ولی برای یک انتخاب بدون عیب و نقص باید تمام جوانب کار را بسنجیم.

بخش بیمه از شرکت هایی تشکیل شده است که مدیریت ریسک را در قالب قراردادهای بیمه ارائه می دهند. به عبارت ساده تر بیمه به افراد و شرکت ها کمک می کند تا سرمایه و دارایی های خود را با در نظر گرفتن عوامل آسیب زا از لحاظ ارزش وجود در زمان مشخص شده، تضمین کند.

صنعت بیمه در بخش های مختلفی از جمله خانه و تجارت، بیمه خودرو، بیمه عمر و مستمری مشغول به کار است که هر یک پرداختی، قوانین و تبصره های خاص خود را دارد. فارغ از تعریف رشته بیمه، افرادی که در این شغل مشغول به کار می شوند، باید از مزایای کاری که می کنند آگاه باشند.

برای مثال طبق آمار نمایندگان بیمه یکی از شادترین مشاغل در ایالات متحده محسوب می شوند که اتفاقا درآمد خوبی هم دارند. مشغول شدن در صنعت بیمه معمولا به مدرک دانشگاهی نیاز دارد، هر چند در برخی از اوقات بدون مدرک هم می توان در این حرفه مشغول به کار شد که البته برای ایرانیانی که تازه قصد مهاجرت دارند توصیه نمی شود.

اما شرکت های بیمه به دنبال استخدام افرادی هستند که دارای مهارت های ارتباطی و روابط اجتماعی قوی، حل مسئله، مهارت های سازمانی، پژوهش و تجزیه و تحلیل هستند.

رشته بیمه در کانادا

آینده رشته بیمه در کانادا چگونه توصیف می شود؟

بر اساس گزارش بانک کار کانادا، تخمین زده می شود که در بازه زمانی 2019 تا 2028 تعداد مشاغل جدید بیمه به طور کلی در عناوین مختلف حدود 33100 مورد باشد. البته در مقابل انتظار می رود که جویندگان این مشاغل در کانادا، چه آن هایی که به کانادا مهاجرت کرده اند و چه افرادی که از این رشته فارغ التحصیل شده اند، چند هزار مورد بیشتر و حدود 37900 نفر خواهد بود.

اگرچه این آمار برای سال 2019 است و می تواند تا اکنون تغییر زیادی کرده باشد، اما به طور کلی چشم انداز شغلی این رشته تقریبا خوب است، به طوری که گزارش شده است که تعداد فرصت های شغلی با متقاضیان کار در صنعت بیمه تقریبا برابر بوده است. پس در نهایت همه چیز به خود شما، مهارت ها و مدرک تحصیلی و البته منطقه ای که در آن سکونت دارید، بستگی دارد.

در میان مناطق مختلف کانادا، شهر تورنتو نسبت به سایر مناطق، استخدامی بیشتری در این صنعت دارد. علت این مسئله هم جمعیت زیاد تورنتو است و هم اینکه بسیاری از شرکت های بزرگ بیمه در این شهر واقع شده اند.

مطلب پیشنهادی : ویزای کانادا

رشته بیمه در کانادا

درآمد شاغلان رشته بیمه در کانادا چقدر است؟

برای دانستن چشم انداز شغلی صنعت بیمه در کانادا، باید اطلاعات کاملی از مهم ترین پارامتر آن، یعنی دستمزدهای کارکنان این بخش داشته باشید. درآمد این افراد در کانادا به طور میانگین 47119 دلار در سال است. این نرخ به صورت ساعتی 24.16 دلار محاسبه می شود که در هر روز 181 دلار، در هر هفته 906 دلار و در هر ماه حدود 3927 دلار است.

افرادی که به شکل تازه وارد این صنعت شده اند، از میانگین دستمزد کمتری برخوردار هستند. این نرخ برای آن ها حدود 38113 دلار است. اما در مقابل کسانی که سابقه بیشتری دارند، درآمد بالاتری خواهند داشت که تا 79322 دلار در سال هم می رسد. هر چند ممکن است برخی از مشاغل این صنعت دستمزدی به مراتب بسیار بیشتر از این نرخ هم داشته باشند.

نرخ دستمزد شاغلان رشته بیمه در کانادا به تفکیک منطقه متفاوت است. برای مثال درآمد این افراد در آلبرتا به طور میانگین 53450 دلار است. این درآمد به ترتیب برای بریتیش کلمبیا 52500، انتاریو 47500، استان کبک 46800، نیوبرانزویک 42500 و برای ایالت نوا اسکوشیا نیز 42413 دلار است.

دستمزد سالانه یک نماینده فروش بیمه در منطقه برلینگتون انتاریو 45 هزار دلار است. شخصی که به عنوان عامل بیمه در ترورو نوا اسکوشیا کار می کند نیز می تواند حدود 48000 دلار درآمد داشته باشد. این در حالی است که نماینده فروش در کیچنر انتاریو بین 35 تا 70 هزار دلار در سال دستمزد خواهد داشت.

حقوق تحلیلگر کسب و کار با سابقه بیمه در هر ساعت 53 دلار در ساعت، نماینده فروش در ادمونتون انتاریو بین 50 تا 70 هزار دلار در سال، ناظر فروش بیمه 26.50 دلار در ساعت و دستمزد یک کارگزار بیمه در منطقه ویندوز انتاریو در کمترین حالت خود، در هر ساعت حدود 15 دلار خواهد بود.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

رشته بیمه در کانادا

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته بیمه در کانادا

اگر به دنبال شغل بیمه هستید یا تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید شانس خود را برای شاغل شدن در این حرفه افزایش دهید، بهترین راه این است که کار خود را با تحصیلات آکادمیک آغاز کنید.

اکثر کارفرمایان با تجزیه و تحلیل نحوه برخورد شما با مطالعه موردی یا فعالیتهای سازماندهی شده در مراکز ارزیابی، مهارت های حل مسئله شما را اندازه گیری می کنند. کسانی که بدون مدارک دانشگاهی قصد ورود به چنین فضایی را دارند، معمولا با نظر مخالف کارفرمایان مواجه می شوند؛ زیرا کانادا به طور کلی کشور تحصیل کرده ای است، بنابراین اولویت با افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های رتبه برتر آن خواهد بود.

در این دانشگاه ها شما به شکل تئوری و عملی با تمامی مباحث این حوزه برای ورود به بازار کار آشنا خواهید شد. اما می خواهید بدانید که بهترین مراکز آموزشی موجود در کانادا برای شما کدام موارد هستند؟ پس نگاهی به لیست زیر داشته باشید.

1.لیسانس بازرگانی در کالج هامبر (برنامه 4 ساله)

اولین پیشنهاد ما برای دریافت مدرک لیسانس رشته بیمه در کانادا، تحصیل در دوره تمام وقت و 4 ساله کالج هامبر است. فارغ التحصیلان دیپلم بیمه عمومی و برنامه مدیریت ریسک این کالج با توجه به مواد آموزشی متنوع و عملی، برای مشاغل مختلف در زمینه های متفاوت صنعت بیمه آماده می شوند. دوره ارشد مدیریت بیمه در این کالج نیز موجود است که طول آن 8 ماه خواهد بود.

آدرس سایت: http://humber.ca

شرایط پذیرش: دیپلم انتاریو یا معادل آن، مهارت زبان انگلیسی درجه 12، نمرات قابل قبول در ریاضی، حداقل 65 درصد از کل معدل

شهریه: هزینه دانشجویان داخلی 7160 دلار و برای دانشجویان بین المللی 19557 دلار

 

2.دیپلم مدیریت ریسک و بیمه عمومی بریتیش کلمبیا (برنامه 2 ساله)

یکی از بهترین مراکز آموزشی برای تحصیل رشته بیمه در کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا است. این دانشگاه دوره های بیمه عمومی و مدیریت ریسک را به شکل کوتاه مدت برگزار می کند.

اگر قبلاً سابقه کار مرتبط یا آموزش دیگری در زمینه بیمه و مدیریت ریسک داشته اید، ممکن است واجد شرایط این دوره دیپلم باشید. بنابراین تجربه در پذیرش این دوره مهم است.

آدرس سایت: http://bcit.ca

شرایط پذیرش: دو سال تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان یا اثبات مهارت زبانی، اعتبار انگلیسی، علوم انسانی یا علوم اجتماعی با نمرات بالا، 67 درصد از کل نمرات ریاضیات

شهریه: هزینه شهریه برای شهروندان کانادایی 12155 دلار و برای دانشجویان بین المللی 30630 دلار

رشته بیمه در کانادا

3.لیسانس تجارت با تمرکز در مدیریت و بیمه ریسک، دانشگاه کلگری (دوره 4 ساله)

یکی دیگر از دانشگاه های برتر رشته بیمه در کانادا، دانشگاه کلگری است. این دانشگاه علاوه بر کیفیت بالای آموزش در پنجمین شهر خوب دنیا برای زندگی واقع شده است. بنابراین شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید، هم به تحصیل خود در یک دانشگاه درجه یک بپردازید و هم از زندگی در یک محیط فوق العاده لذت ببرید.

آدرس سایت: http://ucalgary.ca

شرایط پذیرش: انگلیسی درجه 12، توابع پیشرفته گرید 12 مدرک دیپلم معتبر

شهریه: 8255 دلار برای دانشجویان داخلی و 22799 شهریه دانشجویان بین المللی

 

4.دانشگاه ویلفرد لوریر، لیسانس مدیریت بازرگانی با تمرکز در بیمه و مدیریت ریسک (برنامه 4 ساله)

اگرچه این دانشگاه رتبه 1271 دانشگاه های رتبه برتر دنیا را به خود اختصاص داده است ولی توانسته است 4.5 ستاره از دانشجویان خود به دلیل عملکرد و نظام آموزشی خوب خود، دریافت کند. به همین جهت توصیه بعدی ما برای دریافت مدرک لیسانس رشته بیمه در کانادا، تحصیل در دانشگاه ویلفرد لویر است.

آدرس سایت: http://wlu.ca

شرایط پذیرش: انگلیسی درجه 12، توابع پیشرفته درجه 12، مدیریت داده، حسابداری و بردارها درجه 12

شهریه: برای اطلاعات کافی به سایت دانشگاه مراجعه شود.

 

5.دیپلم بیمه در کالج سنکا، تورنتو (برنامه 2 ساله)

این برنامه دیپلم دو ساله شما را برای یک حرفه پویا در صنعت بیمه املاک و حوادث (عمومی) در کانادا آماده می کند. دیپلم بیمه کالج سنکا با همکاری موسسه بیمه کانادا (IIC) ارائه شده است و بر جنبه های اساسی تجارت و بیمه تاکید دارد.

آدرس سایت: http://senecac.on.ca/

شرایط پذیرش: دیپلم دبیرستان انتاریو یا معادل آن، انگلیسی و ریاضیات درجه 12

شهریه: هزینه برای دانشجویان داخلی 3452 دلار و برای دانشجویان بین المللی 15164 دلار خواهد بود.

بیمه

رشته بیمه در کانادا و تحصیل در آن مستلزم داشتن چه شرایطی می باشد؟

رشته بیمه در کانادا و تحصیل در آن مستلزم داشتن شرایط خاصی می باشد که در ادامه به آنها پرداخته می شود. به طور کلی افرادی که به این رشته علاقه مند هستند و آن را برای تحصیل انتخاب می نمایند، می بایست شرایط خاصی را دارا باشند.

ویژگی های فردی متقاضی رشته بیمه در کانادا:

  • باید دارای خلاقیت و صداقت در کار خود باشند.
  • دارای روابط اجتماعی قوی بوده و توانایی متقاعد کردن افراد مختلف با سلیقه های متفاوت را داشته باشد.
  • تا حدودی با مباحث مربوط به روانشناسی آشنایی داشته باشد تا هنگام برخورد با مردم بتواند نیازهایشان را به راحتی شناسایی نماید.
  • علاقمند به موضوعات مدیریتی و بیمه ای باشد.
  • نترس و ریسک پذیر باشد.

شرایط تحصیل در رشته بیمه در کانادا

شرایط تحصیل

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر در کانادا می توانید ابتدا به سایت کالج مدنظر خود مراجعه نموده و مدارک لازم برای پذیرش را مطالعه نمایید. به طور کلی برخی شرایط در تمامی دانشگاه های این کشور مشترک هستند که در ادامه به بعضی از آنها اشاره شده است:

  • داشتن مدرک دیپلم با نتایج خوب
  • داشتن مدرک زبان: بسته به دانشگاه مدنظر می بایست مدرک یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی را ارائه دهید. کسب حداقل نمره در آزمون های تافل و آیلتس الزامی می باشد.
  • ارائه ترجمه رسمی تمامی مدارک
  • داشتن پاسپورت معتبر
  • اثبات تمکن مالی: همانطور که میدانید تحصیل در دانشگاه های کانادا مستلزم پرداخت شهریه می باشد. به همین جهت لازم است تا پیش از اقدام برای اخذ پذیرش توانایی پرداخت شهریه خود را ثابت نمایید. البته می توانید از روش هایی مانند دریافت بورسیه، اسکالرشیپ، گرنت و غیره نیز برای کاهش این هزینه ها استفاده  کنید.

حرف آخر…

در یکی دیگر از مطالب آموزشی ویزا 724 به معرفی رشته بیمه در کانادا و دانشگاه های برتر این رشته پرداختیم. برنامه های تمام وقت این مراکز آموزشی، به شکلی طراحی شده است که شما را با دانش و مهارت های ضروری برای موقعیت های صنعت بیمه املاک و حوادث در کانادا آماده کار کند.

مباحثی که در این دوره ها یاد می گیرید، عبارتند از: مدیریت، امور مالی، ارتباطات و حسابداری، همراه با دوره های تخصصی در زمینه اصول بیمه، پذیره نویسی و مطالبات. اگر قصد تحصیل این رشته در کانادا را دارید، می توانید از طریق مجموعه حرفه ای 724 viza اقدام به دریافت مشاوره تا گرفتن ویزای تحصیلی کنید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

11 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *