معرفی رشته بیمه در کانادا - تحصیل تا اشتغال


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۷/۲۹

 

 

اگر در این صفحه حضور دارید، پس احتمالا می خواهید از صفر تا صد شرایط تحصیل رشته بیمه در کانادا آگاه شوید. حالا یا قرار است با بررسی این اطلاعات و البته رشته های دیگر، بهترین و مناسب ترین مورد را برای خود انتخاب کنید و یا اینکه تصمیم خود را از قبل گرفته اید و تنها هدفتان این است که به طور کامل با این رشته و آینده آن در کانادا آشنا شوید تا شاید بتوانید از این طریق مهاجرت این کشور را دریافت کنید.

بعید می دانم که بخواهید هزاران دلار خرج تحصیل در کانادا آن هم در رشته بیمه کنید و بعد به کشور برگردید تا بلکه بتوانید طی سال ها این مبلغ را از نو به دست بیاورید. همه ما خوب می دانیم که اگرچه تحصیل در کانادا برای ما گران تمام می شود، اما به این موضوع هم آگاه هستیم که درآمد در کانادا چندین برابر ایران است و کل هزینه ای که برای گرفتن مدرک خود متحمل می شویم را با استخدام در یک شرکت حتی معمولی در کانادا هم می توانیم جبران کنیم. از طرفی اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا با سطح استاندارد بالای زندگی را هم در کنار تحصیل با کیفیت به دست بیاوریم.

پس اگر شما هم با ما هم عقیده هستید و در آن دسته از دانشجویان با انگیزه و هدفمندی قرار می گیرید که هیچ چیز نمی تواند مانع پیشرفت آن ها شود، با ما همراه باشید تا شما را با تحصیل رشته بیمه در کشور کانادا آشنا کنیم.

 

تحصیل رشته بیمه در کانادا

رشته بیمه چیست و چه اهدافی را دنبال می کند؟

برای تحصیل رشته بیمه در کانادا، اول باید ببینید که این رشته چیست، به چه موضوعاتی می پردازد و چه مهارت هایی نیاز دارد. هر چند که همه ما تا حدودی با این رشته آشنا هستیم ولی برای یک انتخاب بدون عیب و نقص باید تمام جوانب کار را بسنجیم.

بخش بیمه از شرکت هایی تشکیل شده است که مدیریت ریسک را در قالب قراردادهای بیمه ارائه می دهند. به عبارت ساده تر بیمه به افراد و شرکت ها کمک می کند تا سرمایه و دارایی های خود را با در نظر گرفتن عوامل آسیب زا از لحاظ ارزش وجود در زمان مشخص شده، تضمین کند.

صنعت بیمه در بخش های مختلفی از جمله خانه و تجارت، بیمه خودرو، بیمه عمر و مستمری مشغول به کار است که هر یک پرداختی، قوانین و تبصره های خاص خود را دارد. فارغ از تعریف رشته بیمه، افرادی که در این شغل مشغول به کار می شوند، باید از مزایای کاری که می کنند آگاه باشند.

برای مثال طبق آمار نمایندگان بیمه یکی از شادترین مشاغل در ایالات متحده محسوب می شوند که اتفاقا درآمد خوبی هم دارند. مشغول شدن در صنعت بیمه معمولا به مدرک دانشگاهی نیاز دارد، هر چند در برخی از اوقات بدون مدرک هم می توان در این حرفه مشغول به کار شد که البته برای ایرانیانی که تازه قصد مهاجرت دارند توصیه نمی شود.

اما شرکت های بیمه به دنبال استخدام افرادی هستند که دارای مهارت های ارتباطی و روابط اجتماعی قوی، حل مسئله، مهارت های سازمانی، پژوهش و تجزیه و تحلیل هستند.

 

رشته بیمه در کانادا

 

آینده رشته بیمه در کانادا چگونه توصیف می شود؟

بر اساس گزارش بانک کار کانادا، تخمین زده می شود که در بازه زمانی 2019 تا 2028 تعداد مشاغل جدید بیمه به طور کلی در عناوین مختلف حدود 33100 مورد باشد. البته در مقابل انتظار می رود که جویندگان این مشاغل در کانادا، چه آن هایی که به کانادا مهاجرت کرده اند و چه افرادی که از این رشته فارغ التحصیل شده اند، چند هزار مورد بیشتر و حدود 37900 نفر خواهد بود.

اگرچه این آمار برای سال 2019 است و می تواند تا اکنون تغییر زیادی کرده باشد، اما به طور کلی چشم انداز شغلی این رشته تقریبا خوب است، به طوری که گزارش شده است که تعداد فرصت های شغلی با متقاضیان کار در صنعت بیمه تقریبا برابر بوده است. پس در نهایت همه چیز به خود شما، مهارت ها و مدرک تحصیلی و البته منطقه ای که در آن سکونت دارید، بستگی دارد.

در میان مناطق مختلف کانادا، شهر تورنتو نسبت به سایر مناطق، استخدامی بیشتری در این صنعت دارد. علت این مسئله هم جمعیت زیاد تورنتو است و هم اینکه بسیاری از شرکت های بزرگ بیمه در این شهر واقع شده اند.

 

مطلب پیشنهادی : ویزای کانادا

 

رشته بیمه در کانادا

 

درآمد شاغلان رشته بیمه در کانادا چقدر است؟

برای دانستن چشم انداز شغلی صنعت بیمه در کانادا، باید اطلاعات کاملی از مهم ترین پارامتر آن، یعنی دستمزدهای کارکنان این بخش داشته باشید. درآمد این افراد در کانادا به طور میانگین 47119 دلار در سال است. این نرخ به صورت ساعتی 24.16 دلار محاسبه می شود که در هر روز 181 دلار، در هر هفته 906 دلار و در هر ماه حدود 3927 دلار است.

افرادی که به شکل تازه وارد این صنعت شده اند، از میانگین دستمزد کمتری برخوردار هستند. این نرخ برای آن ها حدود 38113 دلار است. اما در مقابل کسانی که سابقه بیشتری دارند، درآمد بالاتری خواهند داشت که تا 79322 دلار در سال هم می رسد. هر چند ممکن است برخی از مشاغل این صنعت دستمزدی به مراتب بسیار بیشتر از این نرخ هم داشته باشند.

نرخ دستمزد شاغلان رشته بیمه در کانادا به تفکیک منطقه متفاوت است. برای مثال درآمد این افراد در آلبرتا به طور میانگین 53450 دلار است. این درآمد به ترتیب برای بریتیش کلمبیا 52500، انتاریو 47500، استان کبک 46800، نیوبرانزویک 42500 و برای ایالت نوا اسکوشیا نیز 42413 دلار است.

دستمزد سالانه یک نماینده فروش بیمه در منطقه برلینگتون انتاریو 45 هزار دلار است. شخصی که به عنوان عامل بیمه در ترورو نوا اسکوشیا کار می کند نیز می تواند حدود 48000 دلار درآمد داشته باشد. این در حالی است که نماینده فروش در کیچنر انتاریو بین 35 تا 70 هزار دلار در سال دستمزد خواهد داشت.

حقوق تحلیلگر کسب و کار با سابقه بیمه در هر ساعت 53 دلار در ساعت، نماینده فروش در ادمونتون انتاریو بین 50 تا 70 هزار دلار در سال، ناظر فروش بیمه 26.50 دلار در ساعت و دستمزد یک کارگزار بیمه در منطقه ویندوز انتاریو در کمترین حالت خود، در هر ساعت حدود 15 دلار خواهد بود.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

رشته بیمه در کانادا

 

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته بیمه در کانادا

اگر به دنبال شغل بیمه هستید یا تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید شانس خود را برای شاغل شدن در این حرفه افزایش دهید، بهترین راه این است که کار خود را با تحصیلات آکادمیک آغاز کنید.

اکثر کارفرمایان با تجزیه و تحلیل نحوه برخورد شما با مطالعه موردی یا فعالیتهای سازماندهی شده در مراکز ارزیابی، مهارت های حل مسئله شما را اندازه گیری می کنند. کسانی که بدون مدارک دانشگاهی قصد ورود به چنین فضایی را دارند، معمولا با نظر مخالف کارفرمایان مواجه می شوند؛ زیرا کانادا به طور کلی کشور تحصیل کرده ای است، بنابراین اولویت با افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های رتبه برتر آن خواهد بود.

در این دانشگاه ها شما به شکل تئوری و عملی با تمامی مباحث این حوزه برای ورود به بازار کار آشنا خواهید شد. اما می خواهید بدانید که بهترین مراکز آموزشی موجود در کانادا برای شما کدام موارد هستند؟ پس نگاهی به لیست زیر داشته باشید.

 

1.لیسانس بازرگانی در کالج هامبر (برنامه 4 ساله)

اولین پیشنهاد ما برای دریافت مدرک لیسانس رشته بیمه در کانادا، تحصیل در دوره تمام وقت و 4 ساله کالج هامبر است. فارغ التحصیلان دیپلم بیمه عمومی و برنامه مدیریت ریسک این کالج با توجه به مواد آموزشی متنوع و عملی، برای مشاغل مختلف در زمینه های متفاوت صنعت بیمه آماده می شوند. دوره ارشد مدیریت بیمه در این کالج نیز موجود است که طول آن 8 ماه خواهد بود.

آدرس سایت: http://humber.ca

شرایط پذیرش: دیپلم انتاریو یا معادل آن، مهارت زبان انگلیسی درجه 12، نمرات قابل قبول در ریاضی، حداقل 65 درصد از کل معدل

شهریه: هزینه دانشجویان داخلی 7160 دلار و برای دانشجویان بین المللی 19557 دلار

 

2.دیپلم مدیریت ریسک و بیمه عمومی بریتیش کلمبیا (برنامه 2 ساله)

یکی از بهترین مراکز آموزشی برای تحصیل رشته بیمه در کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا است. این دانشگاه دوره های بیمه عمومی و مدیریت ریسک را به شکل کوتاه مدت برگزار می کند.

اگر قبلاً سابقه کار مرتبط یا آموزش دیگری در زمینه بیمه و مدیریت ریسک داشته اید، ممکن است واجد شرایط این دوره دیپلم باشید. بنابراین تجربه در پذیرش این دوره مهم است.

آدرس سایت: http://bcit.ca

شرایط پذیرش: دو سال تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان یا اثبات مهارت زبانی، اعتبار انگلیسی، علوم انسانی یا علوم اجتماعی با نمرات بالا، 67 درصد از کل نمرات ریاضیات

شهریه: هزینه شهریه برای شهروندان کانادایی 12155 دلار و برای دانشجویان بین المللی 30630 دلار

 

رشته بیمه در کانادا

 

3.لیسانس تجارت با تمرکز در مدیریت و بیمه ریسک، دانشگاه کلگری (دوره 4 ساله)

یکی دیگر از دانشگاه های برتر رشته بیمه در کانادا، دانشگاه کلگری است. این دانشگاه علاوه بر کیفیت بالای آموزش در پنجمین شهر خوب دنیا برای زندگی واقع شده است. بنابراین شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید، هم به تحصیل خود در یک دانشگاه درجه یک بپردازید و هم از زندگی در یک محیط فوق العاده لذت ببرید.

آدرس سایت: http://ucalgary.ca

شرایط پذیرش: انگلیسی درجه 12، توابع پیشرفته گرید 12 مدرک دیپلم معتبر

شهریه: 8255 دلار برای دانشجویان داخلی و 22799 شهریه دانشجویان بین المللی

 

4.دانشگاه ویلفرد لوریر، لیسانس مدیریت بازرگانی با تمرکز در بیمه و مدیریت ریسک (برنامه 4 ساله)

اگرچه این دانشگاه رتبه 1271 دانشگاه های رتبه برتر دنیا را به خود اختصاص داده است ولی توانسته است 4.5 ستاره از دانشجویان خود به دلیل عملکرد و نظام آموزشی خوب خود، دریافت کند. به همین جهت توصیه بعدی ما برای دریافت مدرک لیسانس رشته بیمه در کانادا، تحصیل در دانشگاه ویلفرد لویر است.

آدرس سایت: http://wlu.ca

شرایط پذیرش: انگلیسی درجه 12، توابع پیشرفته درجه 12، مدیریت داده، حسابداری و بردارها درجه 12

شهریه: برای اطلاعات کافی به سایت دانشگاه مراجعه شود.

 

5.دیپلم بیمه در کالج سنکا، تورنتو (برنامه 2 ساله)

این برنامه دیپلم دو ساله شما را برای یک حرفه پویا در صنعت بیمه املاک و حوادث (عمومی) در کانادا آماده می کند. دیپلم بیمه کالج سنکا با همکاری موسسه بیمه کانادا (IIC) ارائه شده است و بر جنبه های اساسی تجارت و بیمه تاکید دارد.

آدرس سایت: http://senecac.on.ca/

شرایط پذیرش: دیپلم دبیرستان انتاریو یا معادل آن، انگلیسی و ریاضیات درجه 12

شهریه: هزینه برای دانشجویان داخلی 3452 دلار و برای دانشجویان بین المللی 15164 دلار خواهد بود.

 

بیمه

 

حرف آخر...

در یکی دیگر از مطالب آموزشی ویزا 724 به معرفی رشته بیمه در کانادا و دانشگاه های برتر این رشته پرداختیم. برنامه های تمام وقت این مراکز آموزشی، به شکلی طراحی شده است که شما را با دانش و مهارت های ضروری برای موقعیت های صنعت بیمه املاک و حوادث در کانادا آماده کار کند.

مباحثی که در این دوره ها یاد می گیرید، عبارتند از: مدیریت، امور مالی، ارتباطات و حسابداری، همراه با دوره های تخصصی در زمینه اصول بیمه، پذیره نویسی و مطالبات. اگر قصد تحصیل این رشته در کانادا را دارید، می توانید از طریق مجموعه حرفه ای 724 viza اقدام به دریافت مشاوره تا گرفتن ویزای تحصیلی کنید.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


بازار مشاغل مرتبط با صنعت بیمه در کانادا چگونه است؟

اگرچه افراد زیادی به دلیل مهاجرت و فارغ التحصیلی در این حرفه مشغول به کار می شوند و تقاضا در این صنعت بالا است، اما به طور کلی طبق آمار تا سال 2019، میزان اشتغال و متقاضیان به کار بیمه در کانادا تقریبا به یک اندازه بوده است.

درآمد شاغلان صنعت بیمه در کانادا چقدر است؟

میانگین نرخ دستمزد کارکنان بخش بیمه در کانادا، با توجه به سابقه، مهارت، منصب و منطقه متفاوت خواهد بود. اما به طور متوسط میزان دستمزد این افراد در هر سال 47119 دلار است.

کارفرمایان بیمه در کانادا به دنبال چه فارغ التحصیلانی هستند؟

کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که دارای مهارتهای ارتباطی خوب، مذاکره، حل مسئله و تفکر جانبی باشند. هنگام ارزیابی ادعای مشتری یا محاسبه هزینه بیمه نامه، متخصصان بیمه باید مهارت های تجزیه و تحلیل جامعی نیز داشته باشند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.