تحصیل رشته بانکداری در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۷/۲۱

 

 

تحصیل رشته بانکداری در کانادا، یکی از انتخاب های کسانی است که به رشته های امور مالی علاقه دارند و دوست دارند مدرک خود را از دانشگاه های معتبر کانادا دریافت کنند. شغل بانکداری از جمله مشاغل با پرستیژ بالا است که همیشه طرفداران پرو پا قرص خود را دارد. کار در هر بخشی از بانکداری می تواند بسیار سودآور و رضایت بخش باشد. این شغل همچنین می تواند هر روز افراد و مشاغل درگیر با خود را با چالش های جالب جدیدی مواجه کند.

بانکداری حرفه ای است که فرصت های متنوع و همچنین امکان مسئولیت پذیری اولیه، پیشرفت سریع شغلی و حقوق و مزایای خوب را ارائه می دهد. به طور معمول نه تنها خود دانشجویان بانکداری، بلکه دانشجویان حسابداری و امور مالی هم در بخش هایی از دوران تحصیل خود با بانکداری آشنا می شوند. هر چند که به راحتی می توان گفت این سه شغل بخشی از یکدیگر و مکمل هم هستند.

در دوره های بانکداری، دانشجویان با مباحث متعددی آشنا می شوند که تجارت الکترونیک، حسابرسی، سرمایه گذاری، موسسات پولی ملی و بین المللی، وام تجاری و مصرفی و تجزیه و تحلیل صورت های مالی آشنا می شوند.

 

تحصیل رشته بانکداری در کانادا

 

تحصیل رشته بانکداری در کانادا

دوره های آموزشی بانکداری در کشور کانادا، شامل برنامه های دیپلم و گواهینامه، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می شوند. برای مثال گواهینامه های برتر این رشته شامل تحلیلگران مالی معتبر، مجری برنامه ریز مالی، تحلیلگر سرمایه گذاری جایگزین، حساب رسمی، حسابدار مدیریت مجاز و مشاور صندوق سرمایه گذاری مشترک می شود که با عناوین مختلف CFA ،CPA ،CIMA ،CMA ،FRM  هستند.

دوره های بانکداری شامل مقررات بانکی ملی کانادا و البته مقررات بین المللی و سیستم حاکم بر آن ها می شود. این دوره ها درباره وام ها، وجوه موجود در بانک و انواع سرمایه گذاری ها خواهد بود. لیست دوره های بانکی شامل اصول دوره بانکداری، دوره پول و بانکداری، دوره وام تجاری مصرفی ، دوره حقوق و اصول رعایت و تجزیه و تحلیل صورت های مالی می شود.

تحصیل رشته بانکداری در کانادا، در مجموع به آموزش تاریخچه بانکداری، پردازش اقلام، حسابداری، سرمایه گذاری، وام، نقش پول در بازارها و موسسات مالی، سیاست ها و عملیات سیستم فدرال، تشخیص ارزش اعتبار  و محاسبه سود و زیان از طریق ترازنامه، نحوه اجرای مقررات و قوانین دولتی برای حفظ جریان پول، تجزیه تحلیل داده های مالی و مواردی از این دست منجر می شود.

 

مطلب پیشنهادی : هزینه مهاجرت به کانادا

 

بازار کار رشته بانکداری در کانادا

اگر آمادگی داشته باشید و بدانید کجا باید کار کنید، نیازی به یافتن یک شغل بانکی خیلی خاص نیست. مشاغل بانکی در زمینه های مختلف تخصصی از جمله موقعیت سطح ابتدایی به عنوان حسابدار بانک یا سایر کارمندان بانک و همچنین موقعیت های سطح بالاتر مانند حسابرسان، تحلیلگران، مدیران ارشد و مشاوران سرمایه گذاری برای افرادی که اهل کار در این کشور باشند در دسترس خواهد بود.

بخش بانکداری و دارایی در کانادا یکی از امن ترین و پایدارترین بخش های بانکی و امور مالی در دنیا است. فرصت های شغلی در بخش بانکی و مالی کانادا شرایط کار را برای متقاضیان تحصیل رشته بانکداری در کانادا و شاغل شدن در آن فراهم می کند.

اگرچه هر منطقه با توجه به نیاز خود در کانادا می تواند محلی برای پذیرش فارغ التحصیلان بانکداری باشد، اما از آنجایی که بیشترین تعداد بانک ها و موسسات مالی در تورنتو واقع شده است، این شهر بیش از هر جای دیگری قابلیت پذیرش دانشجویان بانکداری را خواهد داشت.

چیزی که شاغل شدن شما را تضمین می کند، مهارت های فردی شماست. فردی که مهارت کافی دارد می تواند در هر جایی از کانادا فارغ از سابقه کاری، مشغول به فعالیت شود. اگرچه شرکت های زیادی وجود دارند که می توانند استخدام متقاضیان مشاغل بانکی را تضمین کنند، اما یک فرد ماهر می تواند در یکی از چند بانک بزرگ و معروف کانادا یعنی بانک تورنتو، بانک ملی کانادا، بانک تجارت امپراطوری کانادا، بانک نوا اسکوشیا یا اسکوتیبانک و بانک سلطنتی کانادا مشغول به کار شود.

 

بازار کار رشته بانکداری در کانادا

 

درآمد شاغلان رشته بانکداری در کانادا

بزرگترین سوال پیش روی متقاضیان تحصیل بانکداری در کانادا، علاوه بر بازار کار این رشته، درآمد شغل بانکداری پس از فارغ التحصیلی است. هر چند افرادی که مایل هستند به عنوان بانکدار به کانادا مهاجرت کنند هم در درجه اول می خواهند از دستمزد مشاغل بانکی مطلع شوند.

مشاغل بانکی در کانادا به طور میانگین در هر سال حدود 41632 دلار درآمد دارند. این درآمد در هر ساعت 21.35 دلار است. متوسط درآمد در هر روز 160 دلار، در هر هفته 801 دلار و در هر ماه 3469 دلار است.

اما متوسط درآمد افراد تازه وارد به صنعت پولی و مالی کانادا از طریق رشته بانکداری، حدو 34843 دلار است. هر چند که افراد با سابقه درآمدی نزدیک به 103960 دلار هم خواهند داشت.

حقوق بانکداری در کانادا بر اساس هر منطقه هم متفاوت خواهد بود. برای مثال میانگین این نرخ دستمزد در بریتیش کلمبیا 38123 دلار، در ایالت انتاریو 37050 دلار، در آلبرتا 36075 دلار، در استان کبک 35627 دلار، در نوا اسکوشیا 33433 دلار و در نیوبرانزویک 30976 دلار تخمین زده می شود.

به عنوان یک شاغل رشته بانکداری در کانادا، می توانید در مناطق مختلف این کشور مشغول به کار شوید، هر چند که در ابتدا نباید انتظار حقوق چندان بالایی را داشته باشید.

دستمزد بانکداری به تفکیک مشاغل در هر منطقه نیز متفاوت است. یک دستیار پشتیبانی بانکداری در هالیفاکس در هر ساعت حدود 17.29 دلار درآمد دارد. نماینده بانکداری اداری در میسیساگا نیز در هر ساعت حدود 17.34 دلار درآمد خواهد داشت.

هر چند که این نرخ ها تخمینی هستند و می توانند با توجه به سابقه، مهارت، منطقه و البته نوع بانک پذیرنده متفاوت باشند. مثلا بر خلاف برخی از حقوق های پایین، یک افسر حساب های بانکی تجاری در سارنیا انتاریو در هر سال بین 57 تا 65 هزار دلار درآمد خواهد داشت.

 

تحصیل رشته بانکداری در کانادا

 

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته بانکداری در کانادا

امور مالی فرصت های رشد، پیشرفت و متخصص شدن افرادی که در این زمینه علاقه مند هستند، را پیش روی آن ها قرار می دهد. اما اولین گام برای رسیدن به این هدف، تحصیل در دانشگاه های باکیفیت و گذراندن دوره های آموزشی مختلف در قالب های متفاوت است.

 

1.دانشگاه مک مستر

این دانشگاه دو دوره متفاوت لیسانس در زمینه امور مالی و بانکداری یعنی کارشناسی بازرگانی و لیسانس بازرگانی را در طول 4 سال برگزار می کند. شهریه هر دو دوره در دانشگاه مک مستر به یک اندازه است.

آدرس سایت: https://mcmaster.ca

شرایط پذیرش: گذراندن دوره تحصیلات عالی متوسطه با مدرک معتبر، فتوکپی رونوشت ها و اسناد دبیرستان، اثبات نمرات مهارت زبان انگلیسی، تافل 86، آیلتس 6.5 و آزمون پی تی ای حداقل نمره 60 از 90

شهریه: 32808 دلار

 

مطلب پیشنهادی : ویزای تحصیلی آمریکا

 

2.دانشگاه تورنتو برای تحصیل رشته بانکداری در کانادا

کارشناسی بازرگانی تورنتو نیز دیگر برنامه با امتیاز بالا برای تحصیل امور مالی و بانکداری در کانادا است. این دوره لیسانس تمام وقت و 4 ساله است که در این دانشگاه برگزار می شود. این دانشگاه بهترین دوره های لیسانس، فوق لیسانس و ارشد در رشته های مختلف را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

آدرس سایت: https://utoronto.ca

شرایط پذیرش: امتحانات هیئت دولتی سال 12 با نتایج عالی، رونویسی از هر موسسه ای که از کلاس 9 تا کنون شرکت کرده اند، نمره مهارت زبان انگلیسی، تافل ،100 آیلتس 6.5

شهریه: 45690 دلار
 

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

رشته بانکداری در کانادا

 

3.دانشگاه مانیتوبا

این دانشگاه که بیش از 100 سال سابقه تحصیلی دارد و رتبه 15 دانشگاه های برتر کانادا را به خود اختصاص داده است، یکی دیگر از بهترین انتخاب ها برای تحصیل رشته بانکداری در کانادا محسوب می شود. اگر قصد تحصیل در رشته بانکداری و امور مالی کانادا را دارید، می توانید برنامه لیسانس بازرگانی افتخار بازاریابی 4 ساله تمام وقت در دانشگاه مانیتوبا را برای تحصیل انتخاب کنید.

آدرس سایت: https://umanitoba.ca

شرایط پذیرش: گواهینامه متوسطه عالی یا گواهینامه متوسط، رونوشت رسمی، نمره مهارت زبان انگلیسی، نمره 86 تافل یا 6.5 آیلتس و یا 58 پی تی ای

شهریه: 17700 دلار

 

4.دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا یکی از برجسته ترین دانشگاه های کانادا و البته ایالت بریتیش کلمبیا است. این دانشگاه با ایجاد دانش، تقویت یادگیری دانشگاهی و تجربی و خدمت به جوامع مختلف قصد دارد بهترین دانشجویان در نوع خود را تربیت کند.

دانشگاه ویکتوریا رتبه 334 برترین دانشگاه های دنیا را به خود اختصاص داده است، پس می تواند یکی از بهترین مراکز آموزشی برای تحصیل رشته بانکداری در کانادا باشد. دوره مرتبط این دانشگاه تجارت بین المللی نام دارد و در طول 4 سال به صورت تمام وقت برگزار می شود.

آدرس سایت: http://uvic.ca

شرایط پذیرش: فارغ التحصیلی از یک دبیرستان معتبر با حداقل 70 درصد نمره کامل، مهارت های زبان انگلیسی 90 تافل، 6.5 آیلتس. دانشجویانی که دارای تحصیلات عالی با رزومه خوب هستند، به صورت موردی بررسی می شوند.

ارائه حداکثر دو صفحه رزومه (اطلاعات شخصی، جزئیات آموزشی، علایق، فعالیت های فوق برنامه و جزئیات مرجع )، رونوشت های رسمی، بیانیه شخصی حداقل 250 کلمه، پاسخ کوتاه به برخی از سوالات اضافی

شهریه: 37242 دلار

 

بانکداری

 

5.دانشگاه فناوری نیویورک ونکوور برای تحصیل رشته بانکداری در کانادا

این دانشگاه خصوصی در سال 1955 در کشور کانادا، ایالت بریتیش کلمبیا شهر ونکوور تاسیس شد. اگر مایل باشید تا در دوره های تحصیلات تکمیلی ارشد رشته امور مالی و بانکی در کانادا شرکت کنید، دوره کارشناسی ارشد حسابداری و امور مالی در دانشگاه فناوری نیویورک نیز می تواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان این دوره باشد. مدت زمان تحصیل این دوره فوق لیسانس 2 ساله و تمام وقت است.

آدرس سایت: https://nyit.edu

شرایط پذیرش: مدرک کارشناسی معتبر و مهارت زبانی

شهریه: 23715 دلار

 

مطلب پیشنهادی : کاورلتر 

 

6.دانشگاه واترلو

اگر دوست دارید در یکی از 14 دانشگاه برتر دنیا مشغول به تحصیل شوید، دانشگاه واترلو انتخاب مناسبی خواهد بود. این دانشگاه عمومی 5 ستاره به دلیل شیوه تدریس، استانداردهای آموزشی بالا، نوآوری، امکانات و درصد اشتغال فارغ التحصیلان همیشه در لیست مراکز آموزشی معتبر در جهان قرار می گیرد.

این دانشگاه دارای 100 برنامه آموزشی متفاوت است که دوره لیسانس حسابداری و مدیریت مالی بخشی از این دوره ها محسوب می شود، پس می توانید برای تحصیل رشته بانکداری در کانادا در دانشگاه واترلو برنامه ریزی کنید. این دوره 4 ساله و تمام وقت است و به دلیل کیفیت این دانشگاه رقابت بر سر تصاحب صندلی های آن بالاست.

آدرس سایت: https://uwaterloo.ca/

شرایط پذیرش: از جمله شرایط پذیرش این دانشگاه گذراندن تحصیلات عالی متوسطه با مدرک معتبر، رونوشت های رسمی، اثبات مهارت زبانی با نمرات 90 تافل، 6.5 آیلتس و یا 63 پی تی ای، پر کردن فرم اطلاعات پذیرش AIF

شهریه: 28241 دلار        

 

تحصیل رشته بانکداری در کانادا

 

جمع بندی

مشاغل مالی می تواند برای افرادی که دارای مهارت های ریاضی و تجزیه و تحلیل قوی هستند، مشاغل فوق العاده پردرآمدی باشد. صنعت مالی گسترده است و همه چیز را شامل می شود، از بانکداری و سرمایه گذاری گرفته تا فناوری مالی.

اگر موضوع این پست را پیگیری کرده باشید، حتما متوجه شده اید که در اینجا از رشته بانکداری در کانادا صحبت کردیم و به معرفی دانشگاه های برتر این رشته برای تحصیل پرداختیم. اگر تا حدودی درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا دچار تردید هستید و با سوالات بی جواب زیادی روبرو هستید و یا به یک راهنمای معتبر، قابل اعتماد و با سابقه نیاز دارید، می توانید از مشاوران مجموعه مهاجرتی ویزا 724 کمک بگیرید. برای شروع کافیست فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


درآمد یک بانکدار در کانادا چگونه است؟

متوسط درآمد یک بانکدار بالای 40 هزار دلار در سال است. این نرخ برای افراد مبتدی کمتر است، اما برای افراد باسابقه و مشاغل مهم مثل خزانه دار در برخی از بانک ها حتی به 170 هزار دلار هم می رسد.

بهترین مراکز آموزشی و دانشگاه های کانادا برای تحصیل بانکداری و امور مالی کدام موارد هستند؟

دانشگاه ها و کالج های متعددی هستند که مدارک معتبر امور مالی و بانکداری در کانادا را ارائه می دهند تا دانشجویان برای بازار کار آماده شوند. اما مهم ترین آن ها دانشگاه تورنتو؛ دانشگاه مک مستر، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو و دانشگاه مانیتوبا هستند.

پردرآمدترین مشاغل بانکداری در کانادا کدام فعالیت ها هستند؟

این مشاغل شامل بانکدار سرمایه گذاری، حسابرس فناوری اطلاعات، تحلیلگر، مشاور مالی، مشاور بیمه، حسابدار ارشد، مدیر صندوق، مدیر ارشد مالی و سایر مدیران ارشد هستند.


مطالب پیشنهادی


تحصیل در رشته امور مالی در کانادا
تحصیل در رشته امور مالی در کانادا
معرفی رشته حسابداری در کانادا
معرفی رشته حسابداری در کانادا
معرفی بهترین دانشگاه های رشته بازاریابی در کانادا
معرفی بهترین دانشگاه های رشته بازاریابی در کانادا

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.