موضوع امروز راهنمای ویزا 724 بررسی رشته بازاریابی در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل این رشته است. البته به رسم همیشگی قرار است در اینجا یک مطلب کامل را در اختیار شما قرار دهیم. مطلبی که هم از شرایط پذیرش و شهریه هر دانشگاه صحبت می کند و هم به بازار کار رشته بازاریابی و متوسط درامد آن در کانادا می پردازد.

بازاریابی یکی از رشته های پرطرفدار این سال ها در تمام نقاط دنیا است. در اصل هیچ شرکت، تولیدی، کارخانه و حتی سازمانی بدون بازاریابی نمی تواند در دنیای رقابت حرفی برای گفتن داشته باشد.

بر خلاف آنچه در سایت های مختلف می بینید، هیچ تعریف واحدی برای بازاریابی وجود ندارد، برخی آن را علم فروش می دانند، برخی علم جذب مشتری، برخی هم اعتقاد دارند که مارکتینگ یا همان بازاریابی در اصل مجموعه چندین و چند عامل مختلف است که می تواند به رشد برند کمک کند.

به هر حال بازاریابی از طریق روابط عمومی، شناخت بازار هدف، روانشناسی مخاطب یا پرسونای مشتریان، اجرای کمپین های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین و مواردی از این دست می تواند منجر به سودآوری برای یک شرکت شود.

به همین دلیل است که این روزها تمام شرکت های کوچک و بزرگ دنیا به شکل عمده در سازمان خود از فارغ التحصیلان رشته بازاریابی استفاده می کنند. اما بیایید ببینیم اوضاع این رشته در کانادا به چه شکلی است؟ آیا می توان انتظار داشت که با فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور در آینده موفق شد.

دیجیتال مارکتینگ

بازار کار رشته بازاریابی در کانادا چگونه است؟

اگر به عنوان یک بازاریاب و نه دانشجوی این رشته وارد کانادا می شود، شاید بهترین مکان برای رشد شغلی شما، سه شهر بزرگ این کشور یعنی مونترال، ونکوور و تورنتو خواهد بود. این شهرها میزبان بیشترین تعداد شرکت های بازاریابی و البته بزرگترین، سرشناس ترین و معتبرترین آژانس های مارکتینگ در کانادا هستند که می توانند در استخدام شما نقش زیادی داشته باشند.

این به عنوان یک خبر خوب برای تمامی کسانی محسوب می شود که قصد دارند در این رشته مشغول به کار شوند. اما قصه به همینجا ختم نمی شود. خبر بد این است که به دلیل نیاز همیشگی به حضور بازاریابان، رقابت بر سر این رشته فوق العاده زیاد است. پس تحصیل در دانشگاه های برتر کمی دشوار خواهد بود.

بازاریابی همیشه با چالش ها و فرصت های رشد زیادی مواجه است. مواردی که به ندرت در سایر صنایع وجود خواهد داشت. از سال 2009 به بعد، با رشد تجارت در کانادا، نیاز به حضور بازاریابان بسیار بیشتر از قبل احساس می شود. در سال 2010 صنعت بازاریابی توانست نزدیک به 150 میلیون دلار بیشتر از سال قبل یعنی 2009 سودآوری داشته باشد. این یعنی پتانسیل این صنعت برای رشد سالانه بسیار بالا است.

فارغ التحصیلان رشته بازاریابی در کانادا می توانند در طیف وسیعی از مشاغل گوناگون مشغول کار شوند. تقریبا هر صنعتی که در کانادا نیاز به رشد دارد، باید بازاریابان را استخدام کند.

از جمله مشاغلی که بازاریابان می توانند در آن مشغول به کار شوند شامل نماینده پذیرش، مدیر محصول، برنامه ریز رویداد یا جلسات، جمع آوری کمک های مالی، کارشناس دیجیتال مارکتینگ، دستیار بازاریابی، تحلیلگر تحقیقات بازار، برنامه ریز رسانه، نماینده روابط عمومی، نماینده فروش و مدیر شبکه های اجتماعی خواهد بود. هر یک از این مشاغل مهارت و میزان دستمزد خاص خود را خواهند داشت.

درآمد بازاریابان در کانادا چقدر است؟

بازاریابی یک حوزه فوق العاده کاری و یک انتخاب شغلی عالی است. حتی بازاریابی سنتی هنوز هم توسط مارک های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، استراتژی های بازاریابی دیجیتال امروزه در بین اکثر مشاغل محبوب تر است. بنابراین این می تواند شغل خوبی برای فارغ التحصیلان رشته بازاریابی در کانادا محسوب شود.

متوسط حقوق کارمندان رشته بازاریابی در کشور کانادا در هر سال 54064 دلار خواهد بود. این نرخ در هر ساعت 27.73 دلار، در هر روز 208 دلار، در هر هفته 1040 دلار و در هر ماه 4505 دلار است. البته این نرخ برای افراد تازه کار کمتر است و به 38006 دلار می رسد. از طرف دیگر دستمزد افراد باسابقه و مهارت بیشتر به طبع بالاتر خواهد بود و به حدود 81788 دلار خواهد رسید.

حقوق مشاغل بازاریابی در هر منطقه نیز متفاوت است. برای مثال این نرخ در انتاریو حدود 57705 دلار، در آلبرتا 57200 دلار، در بریتیش کلمبیا 57107 دلار، در ساسکاچوان 50000 دلار، در ایالت کبک 47481، در نیوبرانزویک 46410 دلار و در جزیره پرنس ادوارد حدود 37050 دلار است.

البته این درآمد در مشاغل مختلف بازاریابی هم متفاوت خواهد بود. برای مثال یک مدیر فروش در هر سال می تواند بیش از 84529 دلار درآمد داشته باشد. نرخ دستمزد یک مدیر تولید هم حدود 80000 دلار در هر سال است. دستمزد دیگر مشاغل هم به ترتیب برای مجری حساب 75000 دلار، مدیر حساب 65000 دلار، مجری فروش 56667 دلار، متخصص فروش 48756 دلار، مشاور فروش 46126 دلار، نماینده فروش 43141 دلار و عامل فروش 34125 دلار است.

مطلب پیشنهادی : وکیل مهاجرت کانادا

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته بازاریابی در کانادا

بازاریابی را می توان بدون تحصیلات دانشگاهی و به شکل تجربی آموخت. اما اینکه بخواهید مدرک دانشگاهی در این زمینه بگیرید، می تواند بهترین راه برای آماده سازی شما به شکل حرفه ای تر محسوب شود. شما سه مدرک پیش رو دارید، مدرک کاردانی، کارشناسی و مدرک کارشناسی ارشد از جمله سطح تحصیلاتی هستند که می توانند در پیشرفت شما به عنوان یک بازاریاب حرفه ای کمک کننده باشند.

منتها تفاوت این مدارک در میزان مهارت آموزی آن ها به شما خواهد بود. به طوری که سطح ارشد مجموعه وسیع تری از مهارت های تجاری لازم و فرصت های فوق العاده را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. اجازه دهید در ادامه به معرفی دانشگاه هایی بپردازیم که در زمینه ارائه رشته بازاریابی در کانادا سرآمدتر از سایرین هستند.

مطلب پیشنهادی: دریافت ویزای کانادا

 

1.دانشگاه تامپسون ریورز برای تحصیل بازاریابی BBA

اولین برنامه کارشناسی ما برای تحصیل رشته بازاریابی در کانادا، دانشگاه تامپسون ریورز است. طول این دوره چهار ساله خواهد بود. این مدرک باعث رشد مهارت های بازاریابی و تجارت در دانشجویان می شود که در نهایت ایده های سودآور محصول یا خدمات را ایجاد می گند. ایده هایی که در نهایت نیازهای اهداف خاص را برآورده می کنندو باعث افزایش سودآوری سازمان ها می شوند. رشته های مرتبط با این رشته در دانشگاه تامپسون ریورز، مدیریت کسب و کار، بازاریابی و بازاریابی دیجیتال خواهد بود.

دانشجویان این دانشگاه با سازمان های مختلفی از جمله شرکت های تبلیغاتی، استراحتگاه های گردشگری، شرکت های تولید، عمده فروشی ها کار می کنند تا برای بازار کار آماده شوند.

آدرس سایت: https://tru.ca

شرایط پذیرش: از شرایط پذیرش در این رشته می توانیم به داشتن دیپلم معتبر و تسلط زبانی اشاره کنیم. مطالعات انگلیسی و تسلط بر مبانی ریاضی و پیش حساب نیز از دیگر ملزومات این رشته محسوب می شود.

شهریه: 12334 یورو در سال

2.متخصص بازاریابی دیجیتال Co-op در دانشکده مدیریت تورنتو

برای کسب این مدرک نیاز نیست زمان زیادی صرف کنید؛ زیرا تحصیل رشته بازاریابی در کانادا در دانشکده مدیریت تورنتو تنها به یک سال زمان نیاز دارد. در طول این یک سال بینش های ارزشمندی در زمینه بازاریابی کسب خواهید کرد. در اصل شما با تحصیل در این رشته می توانید دیپلم یک ساله خود را دریافت کنید. مدرکی که بر پایه بازاریابی، تبلیغات و مدیریت کمپین بنا شده است. این برنامه استراتژی بازاریابی مناسبی را با استفاده از تحقیقات ایجاد می کند.

برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با فضای کسب و کار، موقعیت های بدون دستمزد یا حتی با پرداخت مبلغی به عنوان کمک هزینه ارائه می شود.

آدرس سایت: https://torontosom.ca

شرایط پذیرش: مدرک متوسطه انتاریو یا معادل آن، مدارک معتبر زبان انگلیسی، گذراندن ارزیابی آنلاین زبان

شهریه: 7053 یورو در سال

3.ارتباطات تبلیغاتی و بازاریابی کالج هامبر

یکی دیگر از برنامه های دیپلم رشته بازاریابی در کانادا، تحصیل در کالج هامبر واقع در تورنتو است. این رشته شما را به نوشتن برنامه های ارتباطات بازاریابی و تبلیغات مجهز می کند. همچنین متقاضیان می توانند در مهارت های سازمانی، طراحی های مقدماتی مارکتینگ و مهارت های مدیریت تامین کننده را بیاموزند.

این برنامه دیپلم دو ساله، دوره های تبلیغات، ارتباطات بازاریابی، روابط عمومی و هماهنگی پروژه را به شما آموزش می دهد که آگاهی عمیقی از وسعت فرصت های شغلی را ایجاد می کند. مهارت هایی که در کالج هامبر خواهید آموخت، شما را قادر می سازد تا به کار در بخش های مختلف مارکتینگ از جمله رسانه های مختلف، مدیران هنری؛ طراحان تعاملی، کپی رایترها و طراحان تبلیغاتی تمرکز کنید.

هر دانشجو ممکن است فرصت های متعددی را برای آموزش در برنامه های مختلف هماهنگ کننده تجاری، محقق بازار، هماهنگ کننده بازاریابی، محقق رسانه، متخصص بازاریابی یا تبلیغات، هماهنگ کننده ترافیک تبلیغاتی و مواردی از این دست را به دست بیاورد.

آدرس سایت: https://humber.ca/

شرایط پذیرش: الزامات پذیرش این کالج شامل دیپلم دبیرستان انتاریو یا معادل آن، انگلیسی درجه 12 می شود.

شهریه: 10661 یورو در سال

 

4.تحصیل رشته بازاریابی در کانادا در دانشگاه جزیره ونکوور

اگر دوست داشته باشید که در زمینه بازاریابی مدرک کارشناسی دریافت کنید، شاید یکی از بهترین انتخاب ها برای شما تحصیل در دانشگاه جزیره ونکوور باشد. طول این دوره 4 ساله خواهد بود و شما در این مدت زمان طولانی با مفاهیم متعدد بازاریابی آشنا خواهید شد.

در این دانشگاه از طریق پروژه های واقعی مارکتینگ و صد البته آموزش خلاقانه در دنیای واقعی، دانشجویان به چالش کشیده می شوند و توانمندی آنان در دنیای واقعی محک زده می شود. با تحصیل در این دانشگاه هر متقاضی به راحتی با محیط جهانی همیشه در حال تغییر تطبیق پیدا می کنند و برای شروع یک فعالیت حرفه ای در زمینه تجارت آماده می شوند.

دروه های آموزشی این دانشگاه شامل آموزش رفتار خریدار، مالیات، تحقیقات بازار، حقوق تجارت، مدیریت منابع انسانی و آمار کسب و کار می شود.

آدرس سایت: https://viu.ca/

شرایط پذیرش: از الزامات پذیرش این دانشگاه شرایط عمومی پذیرش هر مرکز آموزشی به علاوه تسلط بر زبان و پیش حساب یا ریاضی خواهد بود.

شهریه: 11209 یورو در سال

رشته بازاریابی در کانادا و تحصیل در آن مستلزم داشتن چه شرایطی می باشد؟

رشته بازاریابی در کانادا شامل گرایش های مختلفی می باشد که هرکدام از آنها مستلزم داشتن شرایط خاصی هستند. برخی از گرایشات این رشته عبارتند از، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی جهانی، بازاریابی کسب و کار، بازاریابی رفتار مصرف کننده، بازاریابی خرده فروشی، بازاریابی اجتماعی و غیره. برای تحصیل در این رشته و اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا می بایست شرایط زیر را دارا باشید:

ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، حداقل نمره ای که برای مدرک زبان باید ارائه دهید با توجه به دانشگاه انتخابی شما می تواند متفاوت باشد.

شرایط تحصیل در رشته بازاریابی در کانادا را توضیح دهید

اثبات تمکن مالی برای تحصیل در کانادا

همانطور که میدانید تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کانادا مستلزم پرداخت شهریه می باشد. بنابراین پیش از اخذ پذیرش لازم است تا تمکن مالی خود را به دانشگاه مدنظرتان اثبات نمایید. هزینه تحصیل در کانادا تقریبا بالا می باشد. روش هایی وجود دارند که می توانند در کاهش هزینه های تحصیل به شما کمک کنند. برخی از این راهکارها عبارتند از: بورسیه، اسکالرشیپ، گرنت و غیره.

ارائه مدارک مورد نیاز و ترجمه رسمی آنها به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی

می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه مدنظرتان در کانادا مدارکی که برای اخذ پذیرش نیاز است تهیه نموده و پس از ترجمه رسمی در سایت آپلود نمایید. عموما مدارکی مانند، رزومه، پروژه های علمی انجام شده، سوابق کاری، مدارک تحصیلی، ریز نمرات دوره دبیرستان، توصیه نامه تحصیلی، گرایش مدنظر در رشته بازاریابی، انگیزه نامه و غیره مدنظر هستند.

اخذ ویزای دانشجویی از دیگر شرایط تحصیل در رشته بازاریابی در کانادا می باشد

افرادی که قصد دارند به کانادا رفته و تحصیل نمایند می بایست ویزای دانشجویی دریافت کنند. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه دانشجویان می توانند جهت دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایند.

جمع بندی

در این راهنمای کامل رشته بازاریابی در کانادا را طوری بررسی کردیم که دیگر سوال بی جوابی برای شما باقی نماند. تحصیل در این رشته شما را با رفتار مصرف کننده، تحقیقات بازاریابی، توسعه محصول جدید، توزیع، قیمت گذاری و ارتباطات بازاریابی یکپارچه آشنا خواهد کرد.

مدرک بازاریابی به شما کمک می کند تا توانایی پیش بینی تقاضای مشتری، شناسایی بازارهای هدف و ارتباط موثر با آنها را توسعه دهید. شما در زمینه هایی مانند رفتار و روانشناسی مشتری، مدیریت کسب و کار، منابع انسانی و فرهنگ و همچنین نحوه استفاده مصرف کنندگان از فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال بر بازاریابی تحقیق می کنید. می خواهید در کانادا تحصیل کنید؟ پس با مشاوران ویزا 724 در تماس باشید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

15 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. Ali

    چگونه متانم کارهای بازاریابی را درکانادا شروع کنم مدت ۱۰سال سابقه کاری دربخش فروش دارودارم

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *