مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی دامداری

برای اینکه بتوانید به کانادا مهاجرت کنید، باید یک توجیه مناسب داشته باشید. راه‌های گرفتن تابعیت این کشور متعدد است، یکی از آن‌ها کارآفرینی در کانادا و راه‌اندازی یک کسب و کار در این کشور است. شغلی که بتوانید حداقل برای چند سال مبلغ مشخص شده‌ای را به آن اختصاص داده و در آن سرمایه گذاری کنید. خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا یکی از پیشنهادها برای شماست، اگر قصد دارید که شهروند کانادا شوید.

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، دامداری پر از فرصت پیشرفت است. شما می توانید همزمان یک مزرعه راه‌اندازی کنید و در آن هم به تولید محصولات باغی و علوفه برای دام‌های خود بپردازید و هم بسته به بودجه، تخصص و نیاز خود اقدام به پرورش انواع دام از گاو گرفته تا گوسفند یا هر دو کنید.

در اصل شما هم می‌توانید از گوشت، پشم و پوست دام‌ها استفاده کنید و هم می‌توانید از لبنیات به دست آمده از آن‌ها درآمدزایی کنید. در کانادا در هر سال حدود 1 میلیون انواع گوسفند تولید می شود.

این مقدار در مقایسه با گاوداری و مرغداری نسبتا کم است. پس شاید نسبت به برخی دیگر از مشاغل، راه‌اندازی یک مزرعه دام گوسفند بتواند برای شما طرح تجاری سودآوری محسوب شود. البته به شرطی که اصولی پیش بروید و فکر همه جای کار را بکنید.

در سراسر کانادا حدود 9000 مزرعه کوچک و بزرگ گوسفند وجود دارد. شما هم می‌توانید یکی از آن‌ها باشید و هم اینکه بتوانید از این فرصت استفاده کرده و تابعیت کانادا را پس از چند سال دریافت کنید.

نحوه خرید یا راه اندازی دامداری در کانادا

بسته به اینکه شما قصد دارید چه دامداری راه اندازی کنید، باید در مورد نژاد گاو یا گوسفندی که قصد خرید آن را دارید، تصمیم بگیرید. برای مثال باید هدف خود را مشخص کنید و ببینید که به دنبال پشم و پوست هستید، یا گوشت و شیر؟ این باعث می شود تا شما به راحتی از بین گونه‌های مختلف بتوانید بهترین و مناسب‌ترین نژاد دام را انتخاب و خریداری کنید.

گوسفندان به طور کلی به نژادهای مختلف پشمی، لبنیاتی و گوشتی تقسیم بندی می شوند، این در حالی است که برخی از نژادها هم وجود دارند که دو یا چند وظیفه را به صورت همزمان بر عهده دارند.

قبل از انتخاب نژاد، باید به فکر زمین برای نگهداری دام خود باشید و این نکته را در خرید زمین در نظر بگیرید که قرار است دام خود را به چه شکلی تغذیه کنید. با علوفه آماده و چرای داخل مزرعه؟ با چرای خارجی؟ و یا هر دو گزینه؟ دانستن پاسخ این سوال به شما کمک زیادی می‌کند تا مزرعه مناسب خود را پیدا کنید. بنابراین برای راه‌اندازی یک مزرعه دام به موارد زیر احتیاج خواهید داشت.

1.انجام تحقیقات بازار

تحقیقات بازار خود را انجام دهید. ببینید در کدام منطقه پرورش کدام نوع دام کمتر است. شرایط مختلف مناطق گوناگون را با هم مقایسه کنید. مشتریان خود را بشناسید. رقبای خود را ارزیابی کنید. از دولت و انجمن‌های مرتبط اطلاعات لازم در هر فصل و هر منطقه متناسب با هر نژاد دامی را تهیه و بررسی کنید.

2.خرید یا اجاره زمین

برای خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا باید زمین متناسب با حجم و تعداد گوسفندان خود را پیدا کنید. در خرید یا اجاره زمین باید به عوامل متعددی از جمله همجواری زمین شما با بازارها، دسترسی به آب، کیفیت خاک، امکانات و زیرساخت‌ها و حتی همسایگان توجه کنید و اطلاعات دقیق و مناسبی را از تمامی این پارامترها کسب کنید.

مطلب پیشنهادی : راه اندازی کارگاه تولیدی در کانادا

نکته: انتخاب یک بیزینس مطمئنا دارای چالش های زیادیست. قطعا در طی مراحل راه اندازی دامداری در کانادا اگر یک تیم تخصصی را در کنار خود داشته باشید در بسیاری از امور، چالش ها و مشکلات شما را با هزینه ای کم حل خواهند کرد و از رسیدن ضرر به سرمایه و کسب و کار شما جلوگیری خواهند کرد.

ما در ویزا724 با مدیریت وکیل قانونی مهاجرت کانادا، خدمات حرفه ای جهت راه اندازی و یا خرید دامداری در کانادا ارائه می دهیم که بتوانید از این طریق کسب و کار پر سود داشته و مهاجرت کنید. به اختصار به تعدادی از این موارد اشاره می‌کنیم:

– دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری برای بررسی شرایط شما و تشخیص اینکه برای این برنامه مهاجرتی مناسب هستید یا خیر.
– پس از بررسی شرایط، حداکثر میزانی که می‌توانید برای خرید یا راه اندازی یک دامداری در کانادا هزینه کنید را، به ما اعلام می کنید.
– پس از امضای قرارداد با وکیل قانونی مهاجرت، بر اساس میزان توانایی مالی، شرایط سنی، توانایی مدیریتی، سوابق شغلی و علایقی که دارید، جستجوی دقیقی راجع به آنالیز بیزینس های موجود که برای شما مناسب باشد و ارزش خرید یا راه اندازی داشته باشند انجام می شود.
– پس از انتخاب بیزینس تحقیق جامع و کاملی راجع به این خواهیم داشت که بیزینس مذکور ارزش خرید یا راه اندازی داشته باشد. جزو مشاغل ممنوعه برای مهاجران نباشد. برای دریافت مجوز مشکلی نداشته باشد. بدهی مالیاتی یا بانکی نداشته باشد. ورشکسته نباشد. پتانسیل پیشرفت در چند سال آینده داشته باشد. با خرید یا راه اندازی آن بتوانید مهاجرت کنید و…
– پس از انتخاب قطعی بیزینس و توافقات انجام شده با فروشنده، قرارداد رسمی و حقوقی بین شما و فروشنده امضا می گردد.
– تمامی امور حقوقی ثبت شرکت، افتتاح حساب و واریز مبلغ مورد نیاز به حساب خودتان مدیریت و انجام می شود.
– برای پیشرفت دامداری در سالهای آینده، آنالیز دقیقی از رقبا، بازار هدف، علایق مشتریان، انجام‌ شده و پلن دقیقی برای چگونگی درآمد زایی، تبلیغات و مارکتینگ خواهید داشت.
– با ارائه یک بیزینس پلن دقیق و ارائه تمامی مدارک به اداره مهاجرت، درخواست ویزا را ثبت می کنیم.
– پس از ورود به کانادا با توجه به نقشه راهی که دارید، شروع به راه اندازی دامداری می کنید و سپس درخواست اقامت دائم کانادا را ثبت می کنید.

3.تامین بودجه و هزینه‌ها

شاید مهم‌ترین بخش ماجرا برای راه‌اندازی تجارت دام در کانادا همین بخش مالی آن باشد. در اصل اگر از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشید، راه شما هموارتر خواهد بود. برای اینکه بتوانید بخشی از هزینه‌ها را کم کنید، باید از یک تجارت کوچک کار خود را آغاز کنید.

برای مثال اجاره زمین، خرید دام اولیه، ساخت تجهیزات باید تا حد امکان کاهش پیدا کند. پس از آن کم کم در صورت پیشرفت در کار این بودجه را از راه سودآوری تامین کنید.

4.نوشتن طرح تجاری

نوشتن یک طرح تجاری از اهداف و چشم‌اندازها به عنوان یک ابزار مفید باعث می‌شود که به شما در کشف ایده‌ها و کاهش هزینه‌ها کمک زیادی بکند. برای نوشتن این طرح تجاری، بهتر است به برنامه‌های تجاری سایر مزارع هم نگاهی داشته باشید.

خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا : سرمایه‌گذاری روی گوسفند

همانطور که گفتیم اولین چیزی که باید در خرید گوسفندان به آن توجه کنید، شناخت انواع نژاد گوسفندان در کانادا است. تولیدکنندگان گوشت و پشم در این کشور تنها از چند نژاد مختلف استفاده می‌کنند تا از نتیجه کار اطمینان حاصل کنند.

اگر قصد ندارید گوسفندان را پرورش دهید، پس نباید نژاد قوچ بخرید. خصوصا اگر در این مورد بی‌تجربه هستید، ممکن است از سوی آن‌ها مورد تهاجم قرار بگیرید. اگر قرار است از قوچ و میش به شکل همزمان استفاده کنید، باید فضای نگهداری آن‌ها را جدا کنید. برای شروع بهتر است یک گله متشکل از چندین میش و تعداد انگشت شماری قوچ اخته انتخاب کنید.

اگر قصد دارید که به تولید شیر و به تبع آن انواع دیگر از لبنیات بپردازید، بهتر است میش‌های خود را پرورش دهید. برای انتخاب میزان زمین برای هر جفت گوسفند عوامل متعددی وجود خواهد داشت. برای مثال، اگر خاک شما غنی باشد و بارندگی خوبی را هم شاهد باشید شرایط خیلی مناسب خواهد بود.

1 جریب زمین قابلیت پشتیبانی از دو گوسفند را خواهد داشت. در شرایط مطلوب‌تر خاک و آب و هوا شاید بتوانید بیش از این تعداد را پشتیبانی کنید. البته درست نقطه مقابل این ماجرا در بحث خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا هم وجود دارد. مثلا در زمانی که منطقه شما دچار خشکسالی شود، ممکن است این مقدار زمین حتی برای دو گوسفند هم کافی نباشد.

یک میش به فضایی معادل 12 تا 14 فوت برای مسکن خود احتیاج خواهند داشت. اگر قرار است علوفه دام را به شکل مستقیم و نه از راه چرای گوسفندان تهیه کنید، باید به فکر انبار خوراک برای او باشید. درآمد ناخالص سالانه هر میش می تواند به طور متوسط 106 دلار باشد.

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی مرغداری در کانادا

نکات مهم هنگام راه‌اندازی مزرعه گوسفند در کانادا

 • با تعداد کم گوسفند شروع کنید و سپس کم کم بر تعداد گله بیفزایید. این کار هم به بالا رفتن تجربه شما کمک زیادی می کند و هم مانع از خسارات سنگین در صورت بروز حوادث ناگوار می‌شود.
 • برای روزهای سرد سال و بحث امنیت گوسفندان چاره‌اندیشی کنید. برای این کار بهتر است که آغل مسقف ایجاد کنید. جایی که حداقل یک گوشه آن از نظر دمایی در فصول سرد، قابل گرم شدن باشد.
 • برای فصول گرم سال و خشک شدن چراگاه‌ها از پیش برنامه‌ریزی داشته باشید.
 • سطح زیر کشت و گیاهانی که قرار است برای چرای گوسفندان بکارید را اندازه‌گیری کنید. مصرف روزانه و سالانه هر گوسفند را محاسبه کرده و در تعداد دام‌ها ضرب کنید تا اندازه مصرف دقیق خوراک دام‌ها را به دست بیاورید.
 • هنگام چرای گوسفندان پس از خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا، باید به صورت دوره‌ای از هر مرتع استفاده کنید تا گیاهان در حالت رویشی قرار بگیرند.
 • برای حفاظت از محل نگهداری گوسفندان، از حصارهای متحرک و دائمی کمک بگیرید. نرده کردن کل محوطه گردش گوسفندان توصیه می شود.
 • برای سوددهی بیش‌تر می‌توانید از ارث کمک بگیرید. میش‌هایی که دوقلو یا سه قلوه بوده‌اند، توانایی تولید مثل مشابه و چند قلویی را دارا هستند.

نحوه مراقبت از گوسفندان در کانادا

گوسفندان هم به مکان مناسب برای استراحت و آب و هوای نه خیلی سرد و نه خیلی گرم احتیاج دارند. برای نگهداری از آن ها باید به طور مداوم رفتار آن ها را رصد کنید. داشتن یک بسته کمک‌های اولیه دامپزشکی و دوستی با یک دامپزشک محلی برای کمک در مواقع بحران یا زایمان می تواند کمک کننده باشد.

مراقبت‌های خیلی جدی برای گوسفندان تنها به واکسیناسیون جمعی و کرم‌زدایی آن‌ها منتهی می‌شود. اگر در منطقه مرطوبی زندگی می‌کنید، می‌توانی برای جلوگیری از پوسیدگی سم گوسفندان، آن‌ها را کوتاه کنید.

 

خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا : سرمایه‌گذاری روی گاوداری

شما می توانید یک مزرعه گاو داشته باشید یا یک دامداری. فرق بین این دو در این است که دامداران یک یا دوبار در سال گاوهای پرورش داده را می‌فروشند. از طرف دیگر باید مشخص کنید که گاو گوشتی نیاز دارید یا گاو شیری. برای اینکه بتوانید یک گله گاو سالم را پشتیبانی کنید به زمین بزرگی نیاز دارید تا گاوها به اطراف پرسه بزنند و علوفه مورد نیاز خود را تامین کنند.

اگر قصد دارید گاوداری ایجاد کنید، باید حسابی مراقب تغذیه گاوها باشید تا بتوانید طبق یک رژیم غذایی خاص میزان و کیفیت شیر تولید شده را بالا ببرید. هر جفت گوساله از 0.61 تا 0.81 هکتار فضای مرتع نیاز دارد. این مقدار زمین تقریبا برای تامین نیاز به علوفه یکسال دو گوساله کافی خواهد بود.

برای ایجاد گاوداری احتیاج به زمین دارید. اگرچه قیمت هر هکتار با توجه به منطقه متفاوت است، اما زمین‌های شمال کانادا نسبت به جنوب قیمت به صرفه‌تری دارند. به طور متوسط قیمت هر هکتار زمین در مناطق ارزان قیمت‌تر حدود 1500 تا 2000 دلار در هر هکتار است.

این رقم برای خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا در زمین های حاصلخیزتر و مناطق خوش آب و هوا‌ مثل دره اوگاندا بریتیش کلمبیا یا دره فریزر این رقم بین 6000 تا 10 هزار دلار کانادا است.

نکات مهم هنگام راه‌اندازی مزرعه گاو در کانادا

 • شاید در فصول سرد سال نیاز به انبار کردن علوفه داشته باشید. پس از قبل میزان خوراک مورد نیاز دام و فضای نگهداری آن را پیش‌بینی و مهیا کنید.
 • هزینه راه‌اندازی گاوداری لبنیاتی بیش از دامداری گاو گوشتی است. برای این کار نیاز به تجهیزات شیردوشی و یونجه و علوفه باکیفیت برای تهیه شیر خوب دارید.
 • از لقاح مصنوعی یا گاو نر برای تولید گوساله استفاده کنید.
 • هنگام خرید گاو شیری دست و دلبازی کنید تا بهترین نژادها را صاحب شوید. گاوهایی که در طول سال شیر خوبی برای صاحب خود تولید خواهند کرد.
 • همیشه گاوها را در مزارع مختلف بچرخانید تا گیاهان خورده شده، فرصت رویش دوباره داشته باشند.

نحوه مراقبت از گاوها در کانادا

هنگام خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا باید بتوانید به خوبی از گاوه‌ها مراقبت و نگهداری کنید. در تابستان چمن و هوای آزاد برای گاوها کفایت می کند اما در زمستان نیاز به مکمل و تغذیه مناسب دارند. سلامتی گاوها را به طور مداوم چک کنید. برای مثال مخلوط شبدر با چمن در مواقعی از سال می تواند باعث نفخ شکم گاوها شود.

سرمای شدید در زمستان می‌تواند این موجودات را با مشکل روبرو کند، پس لازم است که همیشه مواردی را رعایت کنید. برای مثال آب همیشه در دسترس باشد. تغذیه و پناهگاه خوبی تهیه کنید. تمیز کردن مداوم پا برای جلوگیری از  برفک زدن و پوسیدگی پای آن‌ها، کنترل گاوهای باردار توسط دامپزشک و ماساژ پستان گاوهای شیرده با کرم مخصوص برای جلوگیری از ترک خوردن، بخشی از این مراقبت‌ها است.

درآمد حاصل از راه اندازی دامداری در کانادا

به طور کلی، متوسط درآمد سالانه حاصل از راه اندازی دامداری در کانادا، چیزی در حدود 42 هزار دلار است. البته با توجه به موقعیت شغلی شما این درآمد می تواند کمتر و یا حتی بیشتر از این مقدار باشد. طبق تعریفی که برای شغل دامداری در کانادا ارائه شده است تمام مشاغل مرتبط با پرورش دام و طیور، متخصصین تغذیه دام، فعالیت های مرتبط با اصلاح نژاد انواع دام های شیرده، گوشتی، طیور و خوک، ناظرین بهداشت و مزرعه، سرکارگرهای پرورش انواع دام های شیرده و گوشتی و دامپزشک را شامل می شود.

برنامه مهاجرتی Agri-Food و دریافت اقامت دائم کانادا شامل مشاغل زیر می شود:

 • تولید محصولات گوشتی ( ناک 3116)
 • پرورش خوک (1122)
 • تولید مرغ و تخم مرغ (1123)
 • پرورش گوسفند و بز (1124)
 • پرورش حیوانات دیگر (1129)

همانطور که اشاره شد هر یک از این مشاغل درآمد سالانه متفاوتی دارند. در جدول زیر میانگین درآمد مشاغل مختلف مرتبط با برخی از این مشاغل آورده شده است.

مشاغل

متوسط میزان درآمد سالانه

مدیریت مزرعه و دامداری

بین 51 تا 58 هزار دلار

تکنسین های دامپزشکی، کشاورزی و جنگلداری و حفاظت

بین 46 تا 58 هزار دلار

متخصص تغذیه حیوانات

45 هزار دلار

مدیریت گاوداری

108 هزار دلار

تکنسین تحقیقات آزمایشگاهی در زمینه دامداری

40 هزار دلار

دامپزشک

100 هزار دلار

کدام استان های کانادا برای راه اندازی دامداری مناسب تر هستند؟

بهترین موقعیت برای راه اندازی دامداری، استان های آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا ، کبک و انتاریو هستند که بیش از 62 هزار مزرعه کانادا را در خود جای داده اند. اما اینکه کدام استان، چه نوع مزرعه و چه نوع دامی باید پرورش داده شود تا به سود دهی مناسبی برسید نیاز به تحقیقات بازار دارد. دسترسی به زیرساخت های کشاورزی با کیفیت بالا، کیفیت خاک خوب و آب و هوای عالی عوامل اصلی هستند که این ایالت ها را در فهرست بهترین ایالت های ما برای راه اندازی دامداری در سال 2022 قرار می دهند.

اگر به فکر راه اندازی دامداری و پرورش دام های گوشتی هستید، استان های غربی بهترین موقعیت را در اختیار شما قرار می دهند. چیزی در حدود 85 درصد از محصولات گوشتی کانادا در این مزارع تولید می شود. در واقع، بزرگترین تولید کننده های گوشت گاوی در سراسر کانادا در استان آلبرتا واقع شده اند.

همچنین برای پرورش طیور و دریافت اقامت دائم کانادا، بزرگترین عرضه کنندگان مرغ و تخم مرغ کانادا، یعنی استان های انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا و مانیتوبا مناسب هستند. بعلاوه، استان های آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان به ترتیب، بهترین موقعیت برای پرورش اسب در کانادا هستند.

جمع بندی

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می‌توانید از راه سرمایه‌گذاری در این کشور هم برای خود یک منبع درآمد دست و پا کنید و هم پس از چند سال بتوانید اقامت دائم یا تابعیت این کشور را دریافت کنید. همانطور که مشاهده کردید یکی از این روش‌های سرمایه گذاری، خرید یا راه‌اندازی دامداری در کانادا است. در صورت هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره درباره این موضوع یا سایر شیوه‌های مهاجرتی می‌توانید از وکلای حقوقی باسابقه ویزا 724 مشاوره دریافت کنید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

2 + 15 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *