مقایسه تورنتو و ونکوور از زندگی تا بیزینس

در این مقاله قرار است به مقایسه تورنتو و ونکوور از لحاظ گوناگون بپردازیم. وقتی قصد مهاجرت به کانادا را دارید، با هزار و یک سوال بی جواب روبرو می شوید. اینکه چه شهری را برای زندگی انتخاب کنید. چه کاری را برای درآمدزایی راه اندازی کنید و اینکه اصلا کدام ایالت برای سکونت شما بهترین گزینه است. اگر قرار باشد برای تحصیل به این کشور بروید که بحثش کاملا جداست.

 اما به هر حال مهم است که برای یک مهاجرت بدون دغدغه یا حداقل با مشغله ذهنی کمتر، اطلاعات کافی را درباره مقصد مورد نظرتان کسب کنید. همه می دانیم که تورنتو و ونکوور دو شهر بزرگ کانادا محسوب می شوند که اتفاقا بسیاری از ایرانیان هم دوست دارند در یکی از این دو شهر زندگی و کار کنند.

به همین دلیل برای آشنایی بیشتر با این دو کلان شهر و داشتن یک انتخاب بهتر، قرار است که هزینه زندگی، شرایط کاری و به طور کلی شرایط سکونت در هر یک از آن ها را بررسی کنیم تا در نهایت بتوانید بهترین انتخاب را هنگام مهاجرت داشته باشید.

اگر قبلا از هر گونه درخواست ویزای کانادا ریجکت شده اید؛ توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی را مطالعه بفرمایید.

مقایسه تورنتو و ونکوور

مقایسه تورنتو و ونکوور از لحاظ سبک زندگی

درست است که ونکوور یک شهر پرجمعیت و البته پر جنب و جوش است ولی از آنجایی که تورنتو مرکز مالی و فرهنگی کانادا به شمار می آید، این دو با هم تفاوت های زیادی دارند. برای مثال اگر عاشق زندگی و فعالیت شبانه هستید، شاید بهترین انتخاب تورنتو باشد.

اما از طرفی ونکوور بیشتر برای کسانی مناسب هستند که آرامش شهری و البته توجه به سلامتی را به هر چیزی ترجیح می دهند. نمونه بارز شهرهای جهانی برای کسانی که با دنیا مراوده زیادی دارند.

تورنتو بزرگترین شهر کانادا، یک منطقه مدرن و البته شهر ملکه کانادا است. از مزایای زندگی در این شهر می توانیم به استانداردهای زندگی بالا، زیبایی خیره کننده ، بی خطر بودن و البته تنوع بالای فرهنگی اشاره کنیم.

در مقایسه تورنتو با ونکوور باید بگوییم که تورنتو شهر محله ها نیز نامیده می شود؛ زیرا تعداد محله های گوناگون در این شهر زیاد است. تورنتو یکی از صحنه های آشپزی متنوع و شگفت انگیز در کانادا محسوب می شود که شما می توانید به طور همزمان از غذاهای چینی، پرتغالی، کره ای، هندی و حتی ایرانی لذت ببرید.

در مقابل ونکوور شهری است که همیشه به دلیل کیفیت بالای زندگی در رتبه های برتر جهان قرار دارد. نمونه بارز آن، انتخاب اخیر این شهر به عنوان بهترین شهر آمریکای شمالی برای زندگی است.

ونکوور محیطی ممتاز دارد که در آن مردم از بهترین زیرساخت های شهری در کنار طبیعت بی نظیر اقیانوسی و حتی کوه ها لذت می برند. اگر دوست دارید که طعم های جدید را بچشید، بدون هیچ تردیدی ونکوور شهر شما خواهد بود.

زندگی شبانه این شهر نیز اگرچه آرام تر از تورنتو است، اما به دلیل تمرکز کلوپ های شبانه، کنسرت فوق العاده موسیقی هیپ هاپ و رستوران های متنوع در نوع خود یک جاذبه به تمام معنا خواهد بود.

مطلب پیشنهادی : ویزای کانادا

مقایسه تورنتو و ونکوور از لحاظ هزینه زندگی و نرخ اشتغال

به طور کلی هزینه های این دو شهر گران است. یعنی برای زندگی در یکی از این دو شهر یا باید بودجه بالایی داشته باشید، یا در یکی از مشاغل پردرآمد مشغول به کار شوید. اما در کل ونکوور به عنوان گران ترین شهر کانادا شناخته می شود.

هزینه هر متر آپارتمان در تورنتو در مرکز این شهر حدود 10466 دلار است. این در حالی است که این هزینه برای همین آپارتمان در ونکوور 11649 دلار است. برای اجاره در تورنتو در مرکز باید ماهی 1942 تا 3370 دلار در ماه بپردازید. اما در ونکوور این هزینه بیشتر و بین 2035 تا 3830 دلار در ماه است.

این هزینه های در حالی است که به طور متوسط درآمد افراد ساکن تورنتو تا حدودی بیشتر از ونکوور است. در کانادا درآمد شهروندان به شکل میانگین 4633 دلار است. این نرخ در ونکوور 4568 دلار خواهد بود.

اما اگر دوست دارید به مقایسه تورنتو و ونکوور از لحاظ حدود هزینه های کلی بپردازیم، باید بگوییم که در ونکوور این بودجه باید حدود 6663 دلار باشد. در حالی که متوسط هزینه زندگی در تورنتو در هر ماه 6400 دلار است.

کل نیروی کار ونکوور تا سال 2021 به 364675 نفر می رسد. نرخ اشتغال این شهر حدود 63.9 درصد است. نرخ بیکاری این شهر نیز حدود 5.6 است. نرخ اشتغال در این شهر بین سال ها 2001 تا 2016 رشد بسیار چشمگیری را تجربه کرده است. در مقابل نرخ بیکاری این شهر نیز از 8.3 به 5.6 کاهش پیدا کرده است.

در مقایسه این کلان شهرها، جمعیت خود شهر تورنتو، حدود 2903164 نفر است که از این تعداد 1437530 نفر از آنان مشغول به کار هستند. منطقه بزرگ تورنتو با دارا بودن حدود 10 درصد، یکی از بالاترین نرخ های بیکاری در کل کانادا را دارد.

تورنتو

آب و هوای تورنتو و ونکوور

اگرچه ماه های گرم سال در شهر ونکوور معمولا خشک هستند، اما همیشه می توان انتظار یک هوای معتدل توریست پذیر در این شهر در فصل تابستان را داشت. شهری که به ندرت گرمای اذیت کننده را تجربه می کند. از طرف دیگر این شهر در اکثر روزهای سال بین نوامبر تا ماه مارس بارانی خواهد بود.

در ونکوور می توانیم در هر سال شاهد 168 روز بارانی باشیم. از طرفی بارش برف در زمستان می توان منجر به سرمای زیاد در این منطقه شود، هرچند که این سرما در مقابل تورنتو کمتر است. دمای زیر صفر زمستان را در تورنتو سخت تر می کند. تابستان های تورنتو در مقابل خشکی هوا در ونکوور در این فصل، گرم و مرطوب است.

جالب است بدانید که این شهر به دلیل نوسانات دمایی که دارد، هم در فصول سرد سال از ونکوور سردتر است و هم در تابستان از این شهر گرم تر. پس شاید هنگام مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر آب و هوا، ونکوور بهتر از رقیب دیرین خود باشد.

یکی از نکات جالب آب و هوایی در شهر تورنتو، پدیده ای به نام طوفان یخ است. موضوعی که می تواند برای بسیاری از افراد خصوصا مهاجرین و توریست ها سرگرم کننده و البته گهگاهی اذیت کننده باشد.

آب و هوای تورنتو

جغرافیای شهرهای تورنتو و ونکوور

از نظر جغرافیایی تورنتو در ایالت انتاریو و ونکوور در بریتیش کلمبیا قرار دارد. ونکوور از آن شهرهای جالب توجه است که توسط کوه های بزرگ و اقیانوس پهناور احاطه شده است. بنابر این شما احتمالا با یکی از زیباترین شهرهای مدرن جهان مواجه هستید که با طبیعت فوق العاده عجین شده است.

از طرفی تورنتو به دلیل موقعیت قرارگیری خود یک شهر ترانزیتی محسوب می شود. این شهر در مجاورت با شهرهای آمریکای شمالی مثل نیویورک و شیکاگو قرار دارد. هر چند که از این نظر ونکوور کمی تنهاتر از تورنتو است. تورنتو بیشتر از تپه های مسطح تشکیل شده است.

شهر تورنتو 630 کیلومتر مساحت دارد و دارای 46 کیلومتر خط ساحلی است. ونکوور 141 کیلومتر وسعت دارد که بخش زیادی از آن به اقیانوس آرام منتهی می شود.

 

مقایسه تورنتو و ونکوور از لحاظ سرگرمی ها و جاذبه ها

از سرگرمی های شهر ونکوور، می توانیم به پیاده روی، دوچرخه سواری کوهستانی، اسکی، اسنوبرد، ماهیگیری، قایقرانی یا گلف را نام ببریم. در زمستان شما تنها حدود نیم ساعت با پیست اسکی هیجان انگیز فاصله دارید.

از طرفی پیاده روی در کنار دریا یا در پارک زیبای استنلی در روزهای گرم سال نیز از دیگر سرگرمی های مفرح این شهر جذاب محسوب می شود. در این شهر می توانید شاهد موزه های فراوان از جمله موزه مردم شناسی، موزه پلیس ونکوور و موزه دریایی ونکوور باشید. جالب تر از آن وجود بیشتر از 20 پل با طراحی و معماری دیدنی است که از دیگر نقاط دیدنی ونکوور محسوب می شود.

اگر اهل هنر باشید می توانید سری به گالری های متنوع این شهر بزنید. گالری داگلاس اودل، گالری هنر ونکورر، گالری هنر برنابی، گالری هریسون، گالری هنرهای معاصر تنها چند مورد از گالری های شناخته شده این شهر بزرگ و مدرن هستند.

از جشنواره های این شهر هم هر چه بگوییم کم گفته ایم، جشنواره های بین المللی جاز، جشنواره بین المللی کودکان، جشن سال نو در محله چینی ها، جشن نور هوندا و جشنواره محلی ونکوور نیز تنها بخشی از جاذبه های جشنواره ای این شهر محسوب می شوند.

هنگام مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر سرگرمی، نوبت به شهر بزرگ تورنتو می رسد. این شهر میزبان بیش از 80 جشنواره فیلم است، از جمله آن ها جشنواره بین المللی فیلم تورنتو و جشنواره فیلم دیده بان حقوق بشر است.

اگر به هنر نمایشی یا تاریخ علاقه داشته باشید، می توانید به یکی از 200 مکان این شهر که تلفیقی از سرگرمی، هنر و تاریخ است سری بزنید. تورنتو مرکز پارک های زیبا است، جایی که باغ موسیقی تورنتو، پارک ملی شهری روژ و High Park گزینه های متفاوت استراحت و کمپینگ را پیش روی بازدیدکنندگان قرار می دهد.

مقایسه تورنتو و ونکوور

دانشگاه های تورنتو و ونکوور

اگر به قصد تحصیل به تورنتو یا ونکوور می آیید، شاید بدتان نیاید که از دانشگاه های برتر این دو کلان شهر مطلع شوید. تورنتو که به عنوان چهارمین شهر خوب برای زندگی در دنیا انتخاب شده است، بخشی از این لقب خود را مدیون دانشگاه های برتر خود خصوصا دانشگاه رتبه یک کانادا یعنی دانشگاه تورنتو است.

در مقایسه تورنتو و ونکوور، شهر تورنتو از نظر جذب دانشجویان بین المللی در رده مناسبی قرار دارد. این شهر دارای 4 دانشگاه و چهار کالج برتر و 128 مرکز تخصصی تحقیقاتی است. این شهر تا سال 2022 نزدیک به 450 هزار دانشجوی بین المللی را برای تحصیل در مراکز آموزشی خود پذیرفته است.

 از جمله 10 مرکز آموزشی برتر این شهر می توانیم به دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، دانشگاه رایسون، دانشگاه ترنت، کالج سنکا، کالج جورج براون، کالج صد ساله، کالج هامبر، کالج و حوزه علمیه دانشگاه تیندیل و دانشگاه ocad اشاره کنیم.

ونکوور هم یکی دیگر از شهرهای فوق العاده برای تحصیل در کانادا محسوب می شود، این شهر دارای دانشگاه های برتر و بزرگی از جمله بریتیش کلمبیا و سیمون فریزر است. از دیگر مراکز آموزشی برتر این شهر می توانیم دانشگاه پلی تکنیک کوانتل، کالج کلمبیا، مدرسه فیلم ونکوور، مرکز بلانش مک دونالد و دانشگاه کاپیلانو را نام ببریم.

دانشگاه های تورنتو و ونکوور

فرصت های شغلی در تورنتو و ونکوور چگونه می باشند؟

فرصت های شغلی در تورنتو و ونکوور کانادا با یکدیگر متفاوت می باشند. به طور کلی می توان عنوان نمود که در  مبحث فرصت های شغلی تورنتو نسبت به ونکوور در رتبه بالاتری قرار دارد. یکی از دلایل این برتری وجود دفاتر مرکزی 5 مورد از بانک های بزرگ کانادا در این شهر و همچنین بورس اوراق بهادار است. از طرف دیگر این شهر بسیار شلوغ و پر رفت و آمد می باشد. بسیاری آن را به عنوان نسخه کوچکی از نیویورک معرفی می کنند.

افرادی که در این شهر ساکن هستند جزو سخت کوش ترین افراد جهان هستند. این شهر هرگز آرام نگرفته و زندگی همیشه در آن جریان دارد. از جمله شرکت های بزرگی که در تورنتو  فعالیت می کنند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شرکت بایر
 • شرکت آی مکس
 • شرکت نیروی فروش
 • شرکت اوراکل
 • رویال بانک کانادا
 • شرکت زیراکس
 • و غیره

فرصت های شغلی در تورنتو و ونکوور را با یکدیگر مقایسه کنید

به این مورد نیز توجه داشته باشید که ونکوور نیز جزو 5 شهر برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی می باشد و فرصت های شغلی زیادی در آن وجود دارند. یکی از دلایل اهمیت این شهر وجود سومین بندر بزرگ قاره آمریکا در آن است. از جمله شرکت ها و بانک های بزرگی که در این شهر مستقر هستند می توان موارد زیر را نام برد:

 • شرکت نینتندو
 • شرکت مشاوره  SPK
 • سازمان بهداشت فریزر
 • شرکت سیستم های حمل و نقل پیکان
 • بانک HSBC کانادا
 • شرکت گروه اوپنهایمر
 • و غیره

افرادی که قصد دارند تا یکی از این دو شهر در کشور کانادا را برای زندگی انتخاب نمایند می توانند با توجه به رشته تحصیلی، تجربه و رزومه کاری خود برای مهاجرت اقدام کنند.

جمع بندی

در اینجا به مقایسه تورنتو و ونکوو به طور کامل پرداختیم. از سبک زندگی جذاب، متفاوت و البته دوست داشتنی هر کدام از این نقاط گرفته تا هزینه زندگی، درصد شاغل شدن، جغرافیا، انواع دانشگاه ها و جاذبه های و سرگرمی های هر یک از این دو شهر.

شما در مورد تورنتو و ونکوور چه فکری می کنید؟ آیا تا به حال حتی به عنوان توریست هم که شده سری به این شهرهای بی نظیر کانادا زده اید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید و در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان مهاجرتی ویزا 724 در تماس باشید. در نهایت در پاسخ به سوال اینکه تورنتو بهتر است یا ونکوور، باید بگوییم همه چیز به شما و سبک زندگیتان بستگی دارد.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

1 + 11 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *