آیا سابقه سفر در دریافت ویزای کانادا تاثیر دارد


آخرین بروز رسانی : ۰۱/۱۲/۲۹

 

 

آیا قصد سفر به کانادا را دارید و از اهمیت تراول هیستوری در اخذ ویزای این کشور بی‌خبر هستید؟ این اصطلاح درست از سال 1980 به بعد پیش آمد. زمانی که قوانین مهاجرت مانند حال حاضر سختگیرانه نبود و مهاجران زیادی به کشورهای غربی سفر می‌کردند، بدون اینکه به کشور خود برگردند.

پس از اینکه تعداد چنین سفرهایی افزایش پیدا کرد، بحران‌های مربوط به مهاجرت شروع شد و سران کشورهای مهاجرپذیر را بر آن داشت که برای چنین مشکلاتی چاره اندیشی کنند. از آن زمان بود که بحث تراول هیستوری به میان کشیده شد. بحثی که منجر به ایجاد قوانین سختگیرانه مهاجرت امروزی شد.

* نکته: خدمات ویزای توریستی کانادا در ویزا724 به سه شکل ارائه می شود؛ برای اطلاع از هزینه ها و شرایط آن می توانید به لینک > هزینه ویزای توریستی کانادا مراجعه نمایید.

 

تاریخچه اهمیت یافتن تراول هیستوری در ویزای کانادا

 

بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا، از تاریخ 1 آگوست سال 2000 به بعد تمامی افرادی که قصد دریافت ویزا این کشور را دارند، باید قبل از هر چیز یک گزارش از تاریخچه سفر خود ارائه دهند. این تاریخچه سوابق ورود و خروج شما به کانادا و سایر کشورها را نشان می‌دهد.

این آمار و اطلاعات توسط آژانس خدمات مرزی کانادا CBSA جمع‌آوری می شود. سوابق خروج شامل داده‌های مختلفی از جمله نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، تابعیت یا ملیت، تاریخ ورود و خروج به کانادا و شماره اسناد سفر مثل شماره پاسپورت می‌شود. تهیه گزارش سفر توسط مراکز کانادایی، ممکن است حدود 1 ماه به طول بیانجامد، بنابراین قبل از ارائه درخواست ویزا حتما این کار را انجام دهید.

 

اهمیت تراول هیستوری در کانادا

 

تراول هیستوری یا سابقه سفر چیست؟

 

تراول هیستوری در اصل همان تاریخچه سفر شما به کشوری است که قصد دارید ویزا آن را دریافت کنید. این تاریخچه اطلاعات ورود و خروج شما به کشور دیگر را نشان می‌دهد و برای افسران ارائه ویزا از اهمیت زیادی برخوردار است.

چنین عملی برای اطمینان از بازگشت شما به کشورتان، زمانی که قرار است اقامت موقت، کانادا برای ویزا موقت تحصیلی یا ویزیتوری را دریافت کنید، اهمیت دارد. در اصل سابقه سفر شما ممکن است اثبات کند که شما هنگام بازدید از کشوری دیگر، قصد بازگشت به کشور خود را نداشته باشید.

بنابراین امروزه برای اثبات اینکه شما جهانگرد خوبی هستید، ارائه یک تراول هیستوری مناسب این اطمینان را برای شما ایجاد خواهد کرد. پس برای اثرگذاری زیاد بر روی افسران ارائه ویزا، باید اول از همه چیز یک تاریخچه سفر خوب برای خود ایجاد کنید.

البته لازم است روی این نکته هم تاکید داشته باشیم که با ارائه نامه توجیهی مناسب به افسر اداره مهاجرت و ذکر انگیزه خود از سفر به کانادا، مثل میزان اثرگذاری تحصیل یا دوره آموزشی در کانادا بر زندگی و موارد قدرتمندی از این دست، می‌تواند اثربخشی تراول هیستوری در ارائه ویزا موقت به شما را کاهش دهد. به عبارتی یک نامه توجیهی مناسب می‌تواند نتایج بهتر از یک تاریخچه سفر برای شما به دنبال داشته باشد.

 

چگونه می‌توان یک تاریخچه سفر مناسب ایجاد کرد؟

 

داشتن سابقه سفر قوی یکی از نیازهای اساسی برای دریافت ویزاهای کشورهای مختلف محسوب می شود، هر چند که همیشه هم اجباری نیست. درک اینکه چرا داشتن یک سابقه سفر خوب الزامی است، چندان سخت نیست. همانطور که گفتیم ارائه اطلاعات از سفرهای قبلی نشان می‌دهد که تا چه اندازه به قوانین سفر بین‌المللی کشورها احترام گذاشته‌اید.

متاسفانه بسیاری از افرادی که قصد سفر به کانادا را دارند، به دلیل نداشتن بودجه کافی یا ارائه یک سند قوی مبنی بر تراول هیستوری، نمی‌توانند ویزا این کشور را دریافت کنند. خبر خوشحال کننده این است که ما با تهیه یک لیست جامع به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک سابقه سفر قوی برای خود ایجاد کنید.

 

تاریخچه سفر مناسب

 

1.از سفر به کشورهای کم دردسر شروع کنید.

برای اینکه سابقه سفر خود را قوی کنید، لیست کشورهایی که به شما اجازه می‌دهند تا در حالت بی‌دردسرتری به این کشور سفر کنید را تهیه و با توجه به بودجه خود سفر به این کشورها را آغاز کنید. برای مثال کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند، می‌توانند در لیست بهترین انتخاب‌های شما محسوب شوند.

سفر به کشورهای مقرون به صرفه‌تر با استفاده از ایرلاین‌های ارزان‌قیمت، می‌تواند بهترین گزینه برای شروع یک تراول هیستوری قوی باشد. می‌توانید برنامه‌های سفر سه  چهار روزه ایجاد کنید و نه تنها یک سفر خاطره‌انگیز داشته باشید، بلکه سابقه سفر خود را نیز قوی کنید. شاید سفر به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و دریای عمان، سفر به ترکیه، تاجیکستان و مواردی از این دست بهترین انتخاب برای متقاضیان مسافر ایرانی باشد.

2.برای چندین بار به مقصد قبلی خود سفر کنید.

در صورتی که بودجه زیادی برای سفر ندارید، بهترین کار این است که پرواز‌های لحظه‌ آخری و تورهای ارزان قیمت سفر به یک مقصد را انتخاب و از طریق آن یک سابقه سفر طولانی‌تر بسازید.

سفر به یک مقصد هرگز نمی‌توانند خسته کننده باشد؛ زیرا همیشه چیزی برای کاوش جدید وجود دارد، حتی برای مردم بومی آن کشور. برای اینکه از سفر خود لذت بیشتری ببرید به کشورهایی سفر کنید که شما را بهتر سرگرم می‌کنند.

3.سفر به کشورهایی که تمبر صادر نمی‌کنند را به تعویق بیاندازید.

هدف از سفرهای مکرر این است که هر چه زودتر پاسپورت شما از مهر و تمبر کشورهای مختلف پر شود. اما بد نیست بدانید که برخی کشورها این تمبر را ارائه نمی‌دهند. بنابراین لازم است قبل از سفر به هر کشوری، مطابق با نیازهای خود اطلاعات لازم مربوط به آن را کاوش کنید. برای مثال کشورهایی مثل استرالیا و کره‌جنوبی این تمبر را ارائه نمی‌دهند.

4.اطلاعات مربوط به سفر خود را ثبت کنید.

همانطور که گفتیم برخی کشورها تمبر سفر را در گذرنامه گردشگر آن کشور ثبت نمی‌کنند، اما به جای آن یک برگه کاغذ مربوط به آن را به فرد متقاضی ارائه خواهند کرد. در صورتی که قصد دریافت ویزا کانادا یا هر کشور دیگری را دارید باید در حفظ این اسناد کوشا باشید.

 

تراول هیستوری در اخد ویزای کانادا

 

چه عوامل دیگری می‌توانند باعث رد درخواست ویزا کانادا شوند؟

دو حالت برای عدم ارائه ویزا کانادا وجود داشته باشد. در حالت اول ممکن است اصلا با درخواست شما موافقت نشود و به عبارتی درخواست شما به دلایل متعددی از جمله کافی نبودن مدارک، پذیرش نشود.

در این حالت شما می‌توانید با کامل کردن نقص‌های پرونده خود، اشتباهات را اصلاح و درخواست خود را برای دریافت ویزا کانادا دوباره ارائه کنید. در حالت دوم درخواست شما به دلایل دیگر از جمله مسائل امنیتی یا کیفری استرداد می‌شود که در این صورت به هیچ شکلی نمی‌توانید دوباره درخواست خود را ارائه دهید، مگر اینکه خلاف واقع را اثبات کنید.

در هر صورت علاوه بر سابقه سفر در دریافت ویزا کانادا، برخی دیگر از عوامل هم ممکن است باعث رد درخواست شما از سوی کنسولگری این کشور شود. از جمله این پارامترها موارد زیر خواهند بود.

1.عدم اثبات وجوه کافی و دارایی‌های شخصی

یکی از دلایلی که ممکن است باعث رد درخواست ویزای شما شود، عدم اثبات توانایی مالی و یا دارایی‌های شخصی است. اگر برای سفر قصد دارید به کانادا بروید، باید بر اساس تعداد افراد همراه، میزان بودجه خود را مشخص کنید. اگر هم قصد دریافت اقامت کانادا را دارید، اثبات توانایی مالی با ارائه اسناد مربوط به حساب‌های بانکی و مدارک دارایی‌ها و املاک ضروری است.

2.عدم چشم‌انداز شغلی مناسب در کشور خود

اگر به کنسولگری کانادا اثبات شود که شغل شما در کشور شما منجر به دریافت حقوق کمی می شود، ممکن است درخواست ویزا شما به دلیل احتمال عدم برگشت به کشورتان رد شود.

3.روابط خانوادگی و شغلی

عدم داشتن یا حضور خانواده در کشور مبدا و یا عدم داشتن یک شغل مشخص و درآمدزا ممکن است از دیگر علل رد درخواست ویزا کانادا محسوب شود.  

4.عدم توضیح مناسب درباره سفر

یکی از مواردی مهمی که هنگام سفر به کانادا باید رعایت کنید، علل سفر به کانادا و اثبات انگیزه شما از سفر با ارائه مدارک معتبر است. برای مثال اگر قرار است برای یک دوره کارآموزی به این کشور سفر کنید، باید در بازه زمانی این دوره اقدام به دریافت ویزا و بلیط کانادا کنید.

5.عدم ارائه اسناد معتبر

اگر نتوانید اسناد معتبری را ارائه دهید، نزد افسران ویزا و کنسولگری کانادا فاقد اعتبار لازم خواهید بود. این مشکل نه تنها می‌تواند باعث رد درخواست ویزا شما شود، بلکه ممکن است در درخواست‌های مجدد هم شما را دچار مشکلات زیادی کند.

6.سابقه اقامت بیش از حد یا اخراج

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کانادا، اطلاعات مربوط به مهاجرت و مسافرت افراد مختلف را به دلیل استفاده از سیستم مدیریت پرونده جهانی با دیگر کشورها مبادله می‌کند. بنابراین اگر به هر دلیل از سمت خود کانادا یا کشوری دیگر اخراج شوید، احتمال اینکه با درخواست ویزا شما موافقت نشود، بسیار زیاد است. از طرف دیگر اگر سابقه ماندن بیش از حد و اقامت طولانی در یک کشور دیگر را داشته باشید، کنسولگری کانادا ممکن است با درخواست شما موافقت نکند، چون از اعتبار شما نزد این سازمان کم می شود.

7.نقض حقوق بشر

اگر در کشور خود در سمتی قرار داشته‌اید یا فعالیت‌هایی انجام داده‌اید که معادل با نقض حقوق بشر بوده است یا به عنوان جنایتکار جنگی شناخته شده اید، می‌تواند منجر به امتناع دولت کانادا به ارائه ویزا به شما شود.

 

علاوه بر موارد بالا پارامترهای دیگری از جمله ارائه اطلاعات گمراه‌کننده به سفارت، عدم رعایت موارد بهداشتی، عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین‌المللی و مواردی از این دست هم می‌توانند مانعی برای دریافت ویزا کانادا شما محسوب شوند.

 

مطلب پیشنهادی: ویزای کار کانادا

 

جمع بندی

ساختن یک تراول هیستوری یا تاریخچه سفر مناسب، از ساده‌ترین روش‌های کسب امتیاز از کنسولگری کانادا محسوب می‌شود. اما ذکر این نکته ضروری است، همانطور که تراول هیستوری برای دریافت ویزا کانادا ضروری است، داشتن آن هم به معنای تایید کامل شما برای دریافت ویزا نخواهد بود. البته این گزارش هر چقدر که ضروری است، اما اجباری نخواهد بود. یعنی شما بدون داشتن یک گزارش سفر هم می‌توانید از راه‌های دیگر، ویزا کانادا را دریافت کنید. برای اینکه بتوانید ویزا این کشور را بگیرید، باید با توجه به نوع درخواست خود، انتظارات سفارت کانادا را برطرف کرده و مدارک مربوط به آن را ارائه کنید.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


آیا سابقه سفر در دریافت ویزا تاثیری دارد؟

باید بگوییم بله. داشتن سابقه سفر قوی یکی از نیازهای اساسی برای دریافت ویزاهای کشورهای مختلف محسوب می شود، هر چند که همیشه هم اجباری نیست اما برای دریافت ویزا یکی از امتیاز های بسیار عالی به حساب می آید

منظور از تراول هیستوری یا سابقه سفر چیست؟

تراول هیستوری در اصل همان تاریخچه سفر شما به کشوری است که قصد دارید ویزا آن را دریافت کنید. این تاریخچه ی ورود و خروج، برای افسران ارائه ویزا از اهمیت زیادی برخوردار است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


سکینه کفایتی/آرام :

سلام؛ اگر الان که روسیه به اوکراین حمله نظامی کرده وجنگ شده قصد سفر توریستی به روسیه رو داشته باشم ودر آینده برای دیدن فرزندم یا سفر تفریحی بخواهم کانادا بروم ؛ آیا تاریخچه سفرم خدشه دار می شود؟ وآیا برای کانادا ریجکت خواهم شد؟ ممنون .

سکینه کفایتی/آرام :

سلام؛ اگر من الان با وضعیت فعلی جنگ روسیه واوکراین؛ سفری توریستی به روسیه داشته باشم ؛ آیا ممکن هست در اینده نتونم به کانادا برای دیدن فرزندم یا تفریح سفر کنم؟ آیا روسیه رفتن سبب خدشه دارشدن تاریخچه سفر میشه؟ چون روسیه به اوکراین حمله نظامی کرده. ممنون

با درود 

در حال حاضر که به این سوال پاسخ می دهیم مشکی نیست

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.