کانادا اولین کشور خارج از ایالات متحده بود که مدرک MBA را ارائه کرد و همچنان یکی از محبوب ترین مکان های تحصیلی در جهان در بین متقاضیان بین المللی است. کانادا محل زندگی کارفرمایانی است که به طور مداوم تقاضای زیادی برای فارغ التحصیلان MBA دارند. با این حال (و همانطور که در مورد هر رشته تحصیلی صدق می کند) چشم انداز شغلی برای کسانی که در رشته MBA در کانادا تحصیل می کنند، برای هر کسی که علاقه مند به ادامه تحصیل در یکی از مدارس عالی کسب و کار است، مهم ترین معیار خواهد بود.

بیزینس اسکول در کانادا

اولین مدرک بیزینس کانادایی توسط دانشگاه کوئین، 100 سال پیش اعطا شد. از سال 1921 و تا اواسط دهه 1960، برنامه درسی بیزینس اسکول ها عمدتاً بر آموزش حسابداران رسمی این کشور و سایر متخصصان برای مشاغل در امور مالی عالی متمرکز بود، اما آموزش بیزینس از آن زمان به طور قابل توجهی تکامل یافته است. امروزه، مدارک کسب و کار در هر سطح، از BComs و BBA گرفته تا MBA وEMBA، نه تنها رشته های اصلی مانند حسابداری، امور مالی، بازاریابی و منابع انسانی را پوشش می دهند، بلکه به طور فزاینده ای، فناوری دیجیتال، کلان داده ها، کارآفرینی، پایداری اجتماعی شرکت ها و تجارت بین المللی را نیز پوشش می دهند.

معرفی مراکز بیزینس اسکول در کانادا

لیست بیزینس اسکول های کانادا به شرح زیر است:

آلبرتا:

بیزینس اسکول ها در کانادا

بریتیش کلمبیا:

بیزینس اسکول

مانیتوبا:

بیزینس اسکول

نیوبرانزویک:

بیزینس اسکول

نیوفاندلند و لابرادور:

بیزینس اسکول

نوا اسکوشیا:

بیزینس اسکول

انتاریو:

بهترین بیزینس اسکول های کانادا

جزیره پرنس ادوارد:

معرفی مراکز بیزینس اسکول در کانادا

کبک:

رشته های ارائه شده در بیزینس اسکول های کانادا

ساسکاچوان:

معرفی مراکز بیزینس اسکول در کانادا

رشته های ارائه شده در بیزینس اسکول های کانادا

در کانادا، فرد محصل می‌تواند تعدادی تخصص در دوره ‌های کسب ‌و کار خود کسب کند که به او کمک می‌کند از نظر اشتغال و رشد شغلی برای خود جایگاه مناسبی ایجاد کنند. طبق گزارش اخیر مجله کسب و کار کانادا، در صورتی که دارای مدرک MBA از یکی از دانشگاه های برتر کانادا باشید، 27٪ آسان تر می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. رشته های ارائه شده در بیزینس اسکول ها به شرح زیر هستند:

 • ارتباطات تجاری
 • مدیریت بیزینس
 • قانون بیزینس
 • بازار یابی
 • تجارت کانادایی
 • ارتباطات تجاری حرفه ای
 • ارزش گذاری بیزینس
 • مدیریت استراتژیک در بیزینس
 • حسابداری مالی بیزینس
 • مدیریت منابع انسانی در بیزینس
 • تجزیه و تحلیل بیزینس
 • اقتصاد بیزینس
 • مدیریت بازرگانی بین المللی
 • کارآفرینی تجاری
 • تخصص استراتژی های بیزینس
 • مدیریت بازرگانی با فناوری اطلاعات

بیزینس اسکول های کانادا به شما این فرصت را می‌دهند که تحصیلات رشته بازرگانی را در تمام سطوح از مقطع کارشناسی گرفته تا دوره‌های دکترا و فرصت‌های تحقیقاتی در کانادا انتخاب کنید. دانشجویان بیزینس اسکول ها می توانند مدارک در این رشته مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دریافت نمایند. به علاوه، چندین دوره دیپلم در این مدارس وجود دارد که در استخدام های شرکتی اهمیت زیادی دارند.

بازار کار برای دانشجویان رشته بیزینس

آنالیز بازار کار کانادا برای این رشته

در جدیدترین مطالعه StatsCan در مورد نتایج بازار کار برای دانشجویان رشته بیزینس، نود و دو درصد از فارغ التحصیلان آنها به طور تمام وقت مشغول به کار شدند. طبق وب ‌سایت جهانی کاریابی Monster.com، فارغ‌التحصیلان بیزینس اسکول ها در میان پر درآمدترین افراد کانادا هستند. مشاغل زیر مجموعه رشته بیزینس در کانادا 65،631$ در هر سال یا 33.66$ در هر ساعت درآمد دارند. موقعیت های شغلی اولیه از 41984 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر کارمندان با تجربه تا 106615 دلار در سال درآمد دارند.

میزان شهریه ها برای تحصیل در رشته های بیزینس اسکول ها

کالج های متعددی در کانادا دوره های لیسانس در زمینه بیزینس ارائه می دهند. در ادامه چند نمونه از هزینه های تحصیل در این مراکز را قید نموده ایم.

مقطع کارشناسی:

همه چیز درباره بیزینس اسکول ها در کانادا

برای دوره های کارشناسی کسب و کار در کانادا، دانشجویان ممکن است برای استفاده از بورس تحصیلی با مشکل مواجه شوند. در صورتی که دانشجویی به دنبال اخذ پذیرش در دانشگاه تورنتو برای دوره های بازرگانی در مقطع کارشناسی باشد، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود، زیرا این دانشگاه هیچ گونه بورسیه ای ارائه نمی کند و هزینه ثبت نام آن نسبتاً بالا است. با این حال، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه یورک، دانشگاه آلبرتا و بسیاری دیگر این فرصت را به دانشجویان می دهند تا از بورسیه تحصیلی خود برای دریافت مدرک تحصیلی با کمترین هزینه استفاده کنند.

* طول دوره های لیسانس بازرگانی تقریباً 2 تا 4 سال است و بر اساس تخصص انتخاب شده می تواند متفاوت باشد.

مقطع کارشناسی ارشد:

بیزینس اسکول

* مدت زمان برنامه های MBA قرار است 2 سال باشد. اما، مدت دوره MBA اجرایی 13 ماه است.

همه چیز درباره بیزینس اسکول ها در کانادا

برای دوره دکتری در بیزینس، دانشجو باید حدود 7000 تا 21000 دلار در سال به عنوان شهریه خود هزینه کند. علاوه بر این، چندین کالج وجود دارد که یک دانشجو با مدرک کارشناسی ارشد در رشته معادل می تواند با مزایای استفاده از بورس تحصیلی پذیرش بگیرد. اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های دارای بورسیه تحصیلی، اغلب دارای تعداد محدودی صندلی برای دانشجویان بین‌المللی هستند.

* طول دوره دکتری در اکثر موارد 4 سال می باشد.

بیزینس اسکول

شرایط تحصیل در این رشته در مقاطع مختلف

لیسانس:

مراکز آموزشی مختلف کانادا دارای معیارهای پذیرش متفاوتی هستند، اما به طور کلی، تقریباً همه مراکز از داوطلبان خود نمره قبولی در آزمون‌های خاصی برای تحصیل در کانادا درخواست می کنند. شرایط درخواست برای مدرک کارشناسی بازرگانی در کانادا عبارت اند از:

 • مدرک زبان:IELTS (6.5) ،TOEFL (84-95)  و PTE (60-65)
 • دیپلم دبیرستان یا دیپلم معادل آن از هر هیئت شناخته شده ای برای دوره لیسانس الزامی است.

جدا از عواملی که در بالا ذکر شد، برخی از کالج ها ممکن است شرایط خاصی داشته باشند. دانشجویان بین المللی باید توجه داشته باشند که معیارهای ثبت نام در دانشگاه ها ممکن است متفاوت باشد. با این حال، آیلتس، تافل و PTE حداقل شرایط لازم برای پذیرش در BBA کانادا هستند.

کارشناسی ارشد:

شرایط پذیرش برای دوره های تحصیلات تکمیلی بیزینس در کانادا شامل:

 • تسلط به زبان انگلیسی، یعنی نمره مناسب در آیلتس یا تافل (دانشگاه های کانادا نمره 90 یا بالاتر را در تافل می خواهند.).
 • نمرات GMAT نیز توسط دانشگاه ها و کالج های کانادا در اولویت قرار دارند (نمره GMAT به عنوان یک مزیت اضافه در برنامه های MBA در نظر گرفته می شود).
 • استادی پلن (Study Plan)
 • مدرک لیسانس 4 ساله یا معادل آن نیز برای دوره MBA در کانادا اجباری است.

دقیقاً مانند دوره های کارشناسی، معیارهای پذیرش در دانشگاه ها ممکن است متفاوت باشد.

مزایای تحصیل در بیزینس اسکول‌ها در کانادا

بیزینس اسکول‌ها در کانادا این موقعیت را فراهم کرده‌اند تا افرادی که به تحصیل در برخی رشته‌های کاربردی‌تر علاقه‌مند هستند، بدون گذراندن دوره‌های سخت و طولانی دانشگاه‌ها بتوانند در رشته‌ی مورد نظر تحصیل کنند. تحصیل در این رشته‌ها مزایای فراوانی دارد. به عنوان مثال، هزینه‌ی تحصیل در این دوره‌ها مقرون به صرفه‌تر است. این کورس‌ها، موضوعات کارآمد و جامعی ارائه می‌دهند که طیف گسترده‌ای از رشته‌های تجاری را شامل می‌شوند.

به علت شهرتِ بیزینس اسکول‌های کانادا، هزینه‌ی تحصیل در این موسسات به پشتوانه‌ی مالی بزرگی برای شما تبدیل خواهد شد. علاوه بر آن، با کار در خارج از این موسسات، تجربه‌‌ی کاری ارزشمندی برای شما ثبت می‌شود. زیرا که در رتبه‌بندی QS جهانی، بیزینس اسکول‌های کانادا از رتبه‌ی بالایی برخوردار هستند. در کنار این موضوعات، چند فرهنگی بودن کانادا این فرصت را برای شما عزیزان فراهم می‌کند تا بتوانید با محیط‌های بین المللی راحت‌تر ارتباط برقرار کنید و در آینده زمینه‌ای ایجاد می‌شود تا بتوانید خود را به آسانی در این بازارها وفق دهید.

بیزینس اسکول‌ها در کانادا

مدارک لازم جهت پذیرش در بیزینس اسکول‌ها در کانادا

شرایط پذیرش بیزینس اسکول‌ها تا حد بسیار زیادی به دانشگاه و برنامه‌ی تحصیلی که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. در بسیاری از برنامه‌های تجاری که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند، اکثر دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌گردند. به همین علت نمره‌ی آزمون آیلتس، تافل یا PTE اهمیت فراوانی دارد. در برنامه‌های کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی، دو عدد توصیه‌نامه، داشتن سابقه‌ی کاری و نمره‌ی آزمون GMAT  از دیگر شرایط پذیرش محسوب می‌شود. مدارک مهمی که به صورت کلی برای اخذ پذیرش از این موسسات نیاز دارید، عبارتند از:

 • نمره‌ی آزمون GMAT.
 • ریز نمرات مقطع پیشین.
 • سابقه‌ی کار مرتبط.
 • مدرک کارشناسی از یک موسسه‌ی آموزشی یا دانشگاهی معتبر.
 • مدرک زبان انگلیسی.
 • انگیزه‌نامه.
 • توصیه‌نامه.
 • مصاحبه‌ی پذیرش.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

6 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. مهدی فرحبخش

  سلام خسته نباشید من ۲۳ سالمه لیسانس مدیریت بازرگانی دارم میخوام برای mba کانادا اقدام کنم
  میخواستم بدونم کانادا برای mba جی ار ای هم قبول دارن دانشگاها یا فقط جی مت میخوان ؟ و اینکه امکان پیدا کردن استاد و فاند گرفتن از این طرفیق هست برا mba داخل کانادا؟
  تشکر

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *