اقلام ممنوعه کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۱۲/۲۲

 

 

اگر اولین بار است که به کانادا سفر می کنید، باید مطمئن شوید که قبل از هر اقدام مهمی، همه چیز را می دانید. خوب است همه چیزهایی را که بسته بندی می کنید در لیست اقلام ممنوعه بررسی کنید، گاهی اوقات حمل فقط چند کیلوگرم از یک کالا است که تفاوت بین مجاز بودن یا پرداخت هزینه را ایجاد می کند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا ضمن معرفی این موارد، عواقب حمل اقلام ممنوعه به کانادا را نیز بیان کنیم.

ورود چه کالاهایی به کانادا ممنوع است

اقلام، وسایل و اطلاعات ممنوعه برای ورود به کانادا

واردات موارد خاصی از کالاها ممکن است برای محافظت از اقتصاد و امنیت کانادا، حفظ سلامت و رفاه مصرف کننده و حفظ حیات گیاهی و جانوری خانگی ممنوع یا محدود شود. بسیاری از واردات ممنوع یا محدود شده، علاوه بر الزامات گمرکی، مشمول قوانین و مقرراتی هستند که آژانس خدمات مرزی کانادا اجرا می شود. این قوانین و مقررات ممکن است، مانع ورود شما به این کشور نیز بشود. ترخیص گمرکی تنها زمانی انجام می شود که شرایط اضافی برآورده شود. این موارد ممنوعه به شرح زیر هستند:

اسلحه و سلاح گرم

بازدیدکنندگان از کانادا یا ساکنان کانادا نمی توانند سلاح یا وسایل ممنوعه را به همراه داشته باشند. فهرست اسامی رایج برای سلاح های سرد ممنوعه به شرح زیر است:

 • چوب های نونچاکو
 • حلقه های انگشتی با تیغه ها یا سایر اشیاء تیز که از سطح بیرون می زند
 • اسپری گرز یا فلفل که برای استفاده در انسان طراحی شده است
 • چاقوهای اتوماتیک مانند تیغه های سوئیچ
 • تفنگ های بادگیر
 • بند انگشتی برنجی
 • تفنگ های بیهوش کننده
 • کمان های کراس 500 میلی متر یا کوتاه تر
 • چاقوهای گریز از مرکز مانند چاقوهای تلنگر یا چاقوهای پروانه ای
 • مانریکیگوساری یا کوساری (زنجیر مبارزه)

 

مطلب پیشنهادی : استعلام ویزای کانادا

 

فهرست نام‌های رایج برای اسلحه های گرم ممنوعه

 • خفه کن ها/ سرکوب کننده ها یا وسایلی که برای خفه کردن یا متوقف کردن صدای اسلحه طراحی شده اند
 • سهام بولپاپ
 • ماکت اسلحه گرم
 • دستگاه های ممنوع شده توسط مقررات
 • خشاب های کارتریج خاص بالاتر از ظرفیت معین. به طور کلی، خشاب های فشنگ به 5 گلوله برای تفنگ های مرکزی، نیمه خودکار یا تفنگ های ساچمه ای و 10 گلوله برای تفنگ های نیمه اتوماتیک محدود می شوند( معافیت برای خشاب های خاص).

لطفاً توجه داشته باشید که این فهرست کامل و جامع نیست. شما باید تمام سلاح های گرم را به آژانس مرزی کانادا (CBSA) اعلام کنید. اگر این کار را نکنید آنها ضبط می شوند و ممکن است با اتهامات جنایی روبرو شوید. شما همچنین به اسنادی نیاز دارید تا ثابت کنید که مجاز به داشتن اسلحه در کانادا هستید.

 

مواد غذایی، گیاهان و حیوانات

کانادا برای آوردن غذا، گیاهان یا محصولات حیوانی به این کشور بسیار سختگیر است. این موارد می توانند برای اکوسیستم مضر باشند و به محصولات کشاورزی، دام و محیط زیست کانادا آسیب برسانند. ورود انواع غذاها، محصولات گیاهی و حیوانی ممنوع است زیرا می توانند گونه های مهاجم، بیماری های حیوانی خارجی و آفات گیاهی را در خود جای دهند. مواردی که می توانند یک تهدید باشند، عبارت اند از:

 • مواد غذایی، مانند گوشت خام یا پخته، میوه یا سبزیجات و شیر
 • کفش های پیاده روی کثیف
 • محصولات خانگی، مانند اقلام ساخته شده از گیاهان یا چوب
 • قلمه های گیاهی، بذرها، پیازها
 • گیاهان آپارتمانی
 • حیوانات زنده، از جمله حیوانات خانگی
 • هیزم

 

مطلب پیشنهادی : اقامت سرمایه گذاری کانادا

 

حشیش

اگر وارد کانادا می شوید و هر نوع حشیش همراه خود دارید، بسیار مهم است که آن را به آژانس خدمات مرزی کانادا اعلام کنید. اگر این کار را نکنید ممکن است منجر به دستگیری و محاکمه شما شود. این ممنوعیت صرف نظر از موارد زیر اعمال می شود:

 • خواه از منطقه ای با حشیش قانونی یا غیرقانونی سفر می کنید.
 • این که آیا شما یک سند پزشکی دارید که اجازه استفاده از حشیش را برای اهداف پزشکی می دهد.
 • مقدار حشیش که همراه خود دارید.

موارد فوق شامل هر روغنی است که ممکن است حاوی THC یا کانابیدیول (CBD) باشد مانند حشیش خوراکی یا عصاره حشیش. لطفا توجه داشته باشید که حتی اگر حشیش در کانادا قانونی است، عبور از مرز با آن غیرقانونی است. قانون به همین سادگی است، آن را در کانادا نیاورید و آن را از کانادا خارج نکنید.

 

مطلب پیشنهادی : ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان

 

مواد منفجره، آتش بازی و مهمات

بخش تنظیم مقررات منفجره منابع طبیعی کانادا (NRCan) نوع و مقدار مواد منفجره ای را که ممکن است وارد کانادا شود کنترل می کند. برای آوردن مواد منفجره، آتش بازی و انواع خاصی از مهمات به کانادا باید مجوز کتبی داشته باشید. برای برخی از اقلام انفجاری معافیت های شخصی وجود دارد.

 

دو نوع مجوز عبارتند از:

 1. مجوز سالانه واردات، صادرات، در ترانزیت - برای محموله های نامحدود در یک دوره 12 ماهه معتبر است.
 2. مجوز واردات، صادرات، حمل و نقل یکبار مصرف - برای یک بار واردات، صادرات یا حمل و نقل در ترانزیت در یک دوره 12 ماهه معتبر است.

 

محصولات بهداشتی و داروهای تجویزی

ساکنان و بازدیدکنندگان مجازند یک داروی بدون نسخه (OTC)، NHP، VHP  یا یک دستگاه پزشکی را برای استفاده شخصی بدون نیاز به مجوز خاص، طی یک بازه 90 روزه یا یک دوره درمانی واحد به همراه داشته باشند. هیچ محدودیتی برای دستگاه های پزشکی وجود ندارد، اما باید بتوانید بدون کمک یا نظارت یک متخصص از دستگاه استفاده کنید. محصولات بهداشتی ممکن است در کانادا متفاوت از سایر کشورها تنظیم شوند. برای مثال، ممکن است یک محصول در کانادا نیاز به نسخه داشته باشد امادر کشوری دیگر، نه! محصولات بهداشتی که برای استفاده شخصی وارد کانادا می شوند باید:

 • برچسب اصلی را به آن متصل باشد. برچسب باید به وضوح نشان دهد که محصول بهداشتی چیست و حاوی چه چیزی است.
 • در بسته اصلی خود کالا باشد.
 • در بسته ای باشد که توسط بیمارستان یا داروخانه توزیع می شود.

 

محصولات تنباکو

اگر 18 سال یا بیشتر دارید، مجاز به آوردن تنباکو به کانادا هستید اما فقط به مقدار زیر:

 1. 50  سیگار
 2. 200  گرم تنباکو
 3. 200  چوب تنباکو

 

پول

هیچ محدودیتی برای مقدار پولی که می توانید وارد کانادا کنید وجود ندارد. با این حال، شما باید هر مقدار ارزی را که بیشتر از CAN $10,000 یا معادل آن در ارز دیگری است گزارش دهید.

اقلام ممنوعه برای ورود به کانادا

مواردی که همراه داشتن آن در کانادا ممنوع نیست اما باید از قبل اعلام شود

قبل از ورود به کانادا، ممکن است از شما خواسته شود که کارت اظهارنامه گمرکی را تکمیل کنید. این کارت را قبل از ملاقات با مقامات گمرکی و مهاجرت تکمیل کنید، حتی اگر شهروند کانادا نیستید. اگر با هواپیما سفر می کنید، بهتر است قبل از خروج از هواپیما، کارت را تکمیل کنید. از کارت اظهارنامه گمرکی برای اعلام آنچه به کانادا می آورید، استفاده می شود.

 •  
 • هدایا
 • الکل
 • تنباکو
 • مقدار پول بیش از 10000 دلار CDN
 • کالاهای تجاری، گیاهان، غذا، حیوانات، اسلحه گرم یا سایر سلاح ها

از این فرم برای فهرست کردن کالاهای شخصی و خانگی که با خود می‌آورید یا شما را به کانادا دنبال می‌کنید، استفاده نکنید. شما لیست خود را از آن اقلام به طور جداگانه به یک افسر گمرک نشان خواهید داد.

کالاهای ممنوع الورود به کانادا

عواقب همراه داشتن اقلام ممنوعه در کانادا

محدودیت ها در مورد چیزهایی که می توانید به کانادا بیاورید بسته به محصول، کشور مبدا و استانی که از آن وارد کانادا می شوید متفاوت است. برای ایمن تر بودن، همیشه الزامات واردات مواد غذایی، گیاهی و حیوانی را که قصد دارید به کانادا بیاورید بررسی کنید. محدودیت‌ها می‌توانند در هر زمانی تغییر کنند، بنابراین مطمئن شوید که اطلاعات خود در مورد چیزهایی که نمی‌توانید به کانادا بیاورید را به‌روز نگه دارید. CSBA هشدارها یا جریمه های هر مسافری که قانون «کشاورزی و مواد غذایی آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا » را نقض کند، صادر می کند. هنگامی که CBSA اخطار یا جریمه صادر می کند، اخطاریه ای نیز دریافت خواهید کرد که در آن تخلف و جریمه بدهکار توضیح داده شده است. سه طبقه بندی وجود دارد که عبارت اند از:

 1. تخلف جزئی: 500 دلار به ازای هر تخلف.
 2. نقض جدی: 800 دلار برای هر تخلف
 3. نقض بسیار جدی: 1300 دلار برای هر تخلف.

به گفته وب سایت دولت کانادا، اگر کالاها را معرفی نکردید، CBSA می تواند آنها را ضبط کند. این بدان معناست که ممکن است کالا را برای همیشه از دست بدهید یا برای بازگرداندن آن، مجبور به پرداخت جریمه شوید. بسته به نوع کالا و شرایط مربوطه، CBSA ممکن است جریمه ای از 25% تا 80% ارزش کالای توقیف شده را اعمال کند.

 

نکات مهم در سفر به کانادا

حال که با ممنوعات ورود به کانادا آشنا شدید خوب است به هنگام بستن ساک خود، چند نکته طلایی را به خاطر بسپارید:

برخی اقلام نیز هستند که ربطی به کشور مبدا و مقصد ندارد. به دلیل اختلال در خطوط هوایی از ورود آن‌ها به داخل هواپیما جلوگیری می‌شود و نباید همراه داشته باشید.

به خاطر داشته باشید در هنگام مهاجرت به کانادا افسران مرزی این اجازه را دارند تا تمام وسایل شما را بازرسی کنند. حتی تمامی دستگاه‌های دیجیتال شخصی شما اعم از موبایل، دوربین، کامپیوتر، ساعت‌های هوشمند و ... بر اساس قانون گمرک در اختیار افسران قرار خواهد گرفت.

در صورتی دستگاه‌های هوشمند شما مورد بررسی قرار می‌گیرند که یا افسر مرزی کانادا به شما و هوییتان مشکوک شود، یا از قوانین و سیاست‌های دولت کانادا سرپیچی کنید و یا در نهایت کالاهایی که همراهتان هستند مورد قبول نباشند و سبب شک بیشتر افسر مرزی شود.

اقلام ممنوعه

اگر دستگاه را برای بررسی در اختیار افسر مرزی قرار ندهید طبق ماده 101 قانون گمرک کانادا، دستگاهتان توقیف خواهد شد.

اگر هیچ مدرکی که نشان دهد شما یا وسایل همراهتان قانون را نقض کرده‌اید، یافت نشود دستگاه دیجیتال شما به شما بازگردانده می‌شود. در صورتی که نتوانند تشخیص دهند دستگاه دیجیتال شما از هرگونه جرمی بری است، دستگاه را اطلاع ثانوی و بررسی بیشتر نزد خود نگه می‌دارند.

برای آنکه از محدودیت‌های جدید و قدیم ورود به کانادا مطلع شوید می‌توانید از طریق وب سایت  CFIA اقدام کنید.  CFIA آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا است که تمامی اطلاعات لازم را در اختیارتان خواهد گذاشت.

 

تعداد چمدان مجاز در پروازهای خارجی

شرکت‌های هواپیمایی این اجازه را به شما می‌دهند که یک چمدان دستی برای داخل کابین و دو ساک در قسمت بار، همراه خود به کانادا بیاورید. اگر قصد دارید بار بیشتری با خود حمل کنید باید هزینه اضافه‌ای را پرداخت کنید.

 

مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی

 

این قانون در مورد میزان بار نیز صادق است. بدین معنی که اگر وزن ساک یا چمدان شما بیش از حد مشخص شده باشد باید مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کنید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

اقامت دوبی

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


آیا حمل مقادیر زیاد پول نقد در کانادا غیرقانونی است؟

هیچ محدودیتی در میزان پولی که می توانید وارد یا خارج کنید وجود ندارد و انجام این کار غیرقانونی نیست.

بیشتر از چه مقداری پول را باید در گمرک کانادا اعلام کنید؟

هر زمان که از مرز عبور می کنید، باید ارز یا ابزار پولی را که ارزش آن را 10000 دلار کانادا یا بیشتر ارزیابی کرده اید، اعلام کنید. این مبلغ شامل ارز کانادایی یا خارجی یا ترکیبی از هر دو می باشد.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مهداد جاویدی نژاد :

با سلام و احترام آیا همراه بردن پنکه ایستاده نو داخل جعبه به کانادا ممنوع است؟ با سپاسگزاری از پاسخ شما

مهداد جاویدی نژاد :

باسلام و عرض آیا همراه بردن پنکه برقی ایستاده داخل جعبه به کانادا ممنوع است ؟ با تشکر از پاسخ شما

Mina :

سلام وقت به خیر ایا بردن حبوبات نخود و لوبیا و هل به کانادا ممندنع است؟؟؟

soha :

حیوون خونگی من یک اردک هست که میخوام همراه با خودم از ایران به کانادا بیارمش.ولی میگن حمل و ورود اردک از ایران به کانادا ممنوع است.لطفا من رو راهنمایی کنید چطور و از چه روشی میتونم مجوز همراه داشتن اردکم رو بگیرم.

با درود

اگر ممنوع باشد متاسفانه راهکاری نیست.

فاطمه صالحی :

آیا همراه داشتن لوازم چوبی هنگام سفر به کاناداممنوعیت دارد؟

بله 

فاطمه صالحی :

آیا همراه داشتن لوازم چوبی در چمدان برای سفر به کانادا ممنوع است

بله ممنوع است

salar :

سلام خسته نباشید ببخشید به دستگاه ویپ یا پاد که همون سیگار الکترونیک هستن هم امکان داره گیر بدن؟ یا از قبل اطلاع بدیم که این دستگاه رو با خودمون داریم مشکلی پیش نمیاد من خیلی وقته برام سواله ممنون میشم پاسخ بدید????????

Marzi :

میتوان برای سفر به کانادا گوشی همراه خود برد؟ میتوان با استفاده از دعوت نامه چه مدت در کانادا اقامت گرد اگر دعوت نامه صرفا برا درمان باشه میزارن تا دو سه سال اقامت گزید در کانادا؟

با درود 

بله، به برنامه سفر شما بستگی دارد.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.