ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

کارآفرینان موفق کانادا و دلایل موفقیت آنها


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۰۸/۰۶

 

 

 دلایل موفقیت کارآفرینان موفق کانادا

 هرچند شاید کانادا به قدر آمریکا بخاطر کارآفرینان موفق شهرت نداشته و مهد کارآفرینی در جهان شناخته نشود اما این کشور کارآفرینان موفق زیادی را به جهان معرفی کرده است؛ کارآفرینانی که در آسمان وسیع کسب و کارهای جهانی، همچون ستاره می‌درخشند. این ستارگان دنیای کسب و کار که شایسته لقب کارآفرینان موفق هستند، هرکدام از راهی، با فرمولی و با تمرکز بر حیطه خاصی توانسته‌اند موفقیت را در زندگی خود معنا بخشیده و به پیروزی دست پیدا کنند. شاید در نگاه اول بتوان عواملی مانند هوش، ممارست و پشتکار را عامل موفقیت این کارآفرینان موفق دانست اما قطعاً این تمام ماجرا نیست. هر کارآفرینان موفق داستان بلندی از تلاش‌ها، شکست‌ها و تجاربی دارد که در نهایت توانسته به یک پیروزی عظیم منتهی گشته و باعث شهرت آن‌ها شود. همین موضوع و کنجکاوی در مورد ابعاد مختلف موفقیت و نحوه پیروزی این کارآفرینان موفق باعث شد تا ما در یادداشتی، لیستی پنج نفره از کارآفرینان موفق کانادایی را گردآوری کرده و با شما همراهان گرامی به اشتراک بگذاریم. اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که رویای تبدیل شدن به یکی از کارآفرینان موفق کانادایی را در سر دارید، بی‌شک مطالعه این یادداشت و اطلاعات آن‌ها برای شما الهام‌بخش خواهد بود. در این یادداشت ما با عناوین زیر از شما میزبانی خواهیم کرد:

 * نفر اول لیست کارآفرینان موفق؛ مایک لازاریدیس

 * بزرگ‌ترین کارآفرین حوزه مونترال؛ جان مولسون و برند آبجو

 * هاریسون و والاس مک‌کین برادرانی در میان کارآفرینان موفق کانادا

 * ساموئل برانفمن

 * جوزف آرماند بمباردیر

 * پنج شخص و پنج آموزه برای کارآفرینان موفق کانادایی

 

 

کانادا سرزمین فرصت های جدیدکانادا برای کارآفرینان سرزمین فرصت‌های جدید است

 

 

 نفر اول لیست کارآفرینان موفق؛ مایک لازاریدیس

 مایک لازاریدیس بنیانگذار نهاد (R.I.M) است که بخاطر نقش بسزایی که در توسعه تکنولوژی‌های نوآورانه شرکت بلک‌بری دارد، صاحب شهرت زیادی شده است. آنچنان که بسیاری از کارشناسان معتقدند مایک یکی از موفق‌ترین فعالان و کارآفرینان حیطه تکنولوژی است. لازاریدیس یکی از محصلان نسبتاً موفق دانشگاه واترلو کانادا بود که داستان اولین تلاش موفق خود برای تبدیل شدن به یکی از کارآفرینان موفق کانادا را با ارسال یک طرح پیشنهادی به جنرال موتورز آغاز کرد. طرح او که در مورد سیستم کنترل رایانه‌ای بود به سرعت با موافقت جنرال موتورز روبرو شد. جنرال موتورز سرمایه کافی و مساعدت‌های قانونی جهت اخذ مجوزهای لازم را انجام داده و موافقت خود را برای پیشرفت پروژه کارآفرینی مایک اعلام کرد. جالب است که اعلام موافقت جنرال موتورز در فاصله دو ماه مانده تا پایان دوره تحصیل لازاریدیس صورت گرفت و میزان رضایت مایک از این موافقت جنرال موتورز به حدی بود که او در همان موقعیت تحصیل در دانشگاه را ترک گفته و از مراحل نهایی اخذ مدرک دانشگاهی خود صرف نظر کرد. در نهایت مایک لازاریدیس با برپایی این پروژه و موفقیت در توسعه (R.I.M) به موفقیت مثال‌زدنی دست‌یافته و به یکی از کارآفرینان موفق کانادا در حیطه تکنولوژی بدل شد.

 

 بزرگ‌ترین کارآفرین حوزه مونترال؛ جان مولسون و برند آبجو

 هر چند جان مولسون در 1836 مرد و زمان زیادی از مرگ او می‌گذرد اما همچنان نمی‌توان او را یکی از کارآفرینان موفق کانادا محسوب نکرد. او در انگلیس زاده شد و مطابق برخی از منابع متولد سال 1736 است. او از همان کودکی علاقه زیادی نسبت به یادگیری نحوه پخت و آماده‌سازی آبجو نشان داده و به نوعی این حرفه را با علاقه دنبال کرد. او اولین ماجراجویی موفق خود برای بدل شدن به یکی از کارآفرینان موفق کانادا را با قرض یک وام از مادربزرگ متمول خود آغاز کرد؛ این مبلغ به برپایی کارخانه آبجوسازی  مولسون بیوری. او در حالی توانست این برند آبجو را به شهرت و موفقیت برساند که تنها 18 سال سن داشت و از این حیث داستان او شدیداً الهام‌بخش است. جالب اینکه او در آن سن نمی‌توانست به طور مستقیم مسئول سرمایه‌گذاری در یک برند مربوط به محصولات الکلی شود و به همین خاطر مادربزرگ او وکالت قانونی او را برعهده داشت. مولسون با بنیان نهادن دومین آبجوسازی قدیمی و در حال فعالیت کانادا، نه‌تنها نام خود در را در بین کارآفرینان موفق کانادا جاودانه ساخت، بلکه با این سن کم برای بسیاری از جوانان الهام‌بخش است. تنها پس از سپری کردن مدت کوتاهی از آغاز به کار این کارخانه، مولسون توانست به مالک پنجمین برند متمول و موفق حیطه آبجوسازی جهان بدل شود. البته این تنها موفقیت او در طول دوران زندگی نیست. سرمایه‌گذاری در آمفی‌تئاتر مرکزی مونترال، مشارکت در ساخت اولین خط آهن کانادا و سرمایه‌گذاری در اولین بیمه درمان سراسری کشور کانادا سایر موفقیت‌های چشمگیر و افتخارات این کارآفرین موفق کانادایی است. به راستی او به عنوان یکی از کارآفرینان موفق کانادا، نشان داده است که سن یک مانع بر سر مسیر پیروزی نیست.

 

 

سوار بر موشک موفقیتبا یک ایده تجاری، سوار بر موشک پرشتاب موفقیت شوید

 

 

 هاریسون و والاس مک‌کین برادرانی در میان کارآفرینان موفق کانادا

 برادران مک‌کین در سال 1956 یک پروژه بلندپروازانه را استارت زدند که در نهایت توانست موجب قرار گرفتن نام آن‌ها در بین کارآفرینان موفق کانادا شود؛ یک کارخانه تولید مواد غذایی یخ‌زده که تا آن زمان بی‌همتا بود. صنایع غذایی مک‌کین  در سال 1956 آغاز به کار کرده و به سرعت توانست به بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد غذایی یخ‌زده در جهان بدل شود! البته این تنها رکورد و آمار جالبی نیست که باعث موفقیت برادران مک‌کین شد. جالب است بدانید که پس از گذشت تنها دو الی سه سال از آغاز به کار این برند، از هر سه کیلو سیب‌زمینی سرخ‌کرده آماده در جهان، یک کیلو از آن نام برند مک‌کین را یدک می‌کشید. شخصی که الهام‌بخش و الگوی این کارآفرینان موفق کانادایی بود، پدر آنان است. پدر آنان یکی از کشاورزان موفق حیطه کشت سیب‌زمینی در کانادا بود. پسران مک‌کین با الگو گرفتن از کسب و کار  پدرشان و تلفیق سنت کشت سیب‌زمینی با پروسه‌های صنعتی تولید غذای آماده و یخ‌زده  توانستند به این موفقیت دست پیدا کنند.

 

 

محیط پویا و مشارکتقرار گرفتن در یک محیط پوبا و مشارکت با سایرین منجر به موفقیت بیشتر شما خواهد شد

 

 

 ساموئل برانفمن

 ساموئل برانفمن یکی از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان موفق کانادا است که اصلیتی روسی داشته و یهودی است. تمام آنچه که منجر به قرار گرفتن نام برانفمن در بین کارآفرینان موفق کانادا شده است، برپایی کارخانه عظیم تقطیر مونترال است که او را به شهرتی جهانی رساند. البته موفقیت این غول حاضر در لیست کارآفرینان موفق کانادا منتهی به این کسب و کار نشد. او در سال 1923 این کسب و کار موفق را به خانواده سیگرام منتقل کرده و در قبال آن ثروت بسیار زیادی بدست آورد. برانفمن اما پس از واگذاری کارخانه به خانواده سیگرام نیز در حیطه امور اجرایی این کارخانه به اشتغال مشغول شد و تجربه کاری بیشتری را بدست آورد. اما این موضوع تا سال 1963 ادامه یافت. در سال 1963 برانفمن تصمیم گرفت تا ثروت خود را در قالب سرمایه به یک کسب و کار نفتی تزریق کرده و به یک سهم 50 میلیون دلاری دست پیدا کرد. با گذشت چند سال سرمایه برانفمن به رقم اعجاب‌انگیز 2 میلیارد دلار افزایش یافت! این برند جهانی در حیطه صنعت نفت و گاز امروزه تحت عنوان نفت SUN شناخته می‌شود.

 

 

برپایی کسب و کار کانادابرپایی کسب و کار زیر این پرچم و تحت حمایت این دولت یک فرصت عالی است

 

 

 جوزف آرماند بمباردیر

 جوزف آرماند بمباردیر، برند بمباردیر را در حالی افتتاح کرد که در خوشبینانه‌ترین حالت میز فکرش را نمی‌کرد که به برترین برند حوزه تجهیزات ریلی و صنایع هوایی بدل شود اما این اتفاق رخ داد. بمباردیر که یکی از اعضای مشهور لیست کارآفرینان موفق کانادا است، صاحب برندی شد که در آینده حتی به دومین تولیدکننده حیطه کسب و کارهای مربوط به هوانوردی بدل شود. در میانه‌های دهه 30 میلادی، بمباردیر با ساخت ماشین برف‌روب B7 توانست به شهرت عظیمی در صنعت خودروسازی دست پیدا کند. احتمالاً این سنگ بنای اول رویای بزرگی بود که او را به یکی از کارآفرینان موفق کانادایی بدل کرد؛ همان رویایی که او را به ساخت انواع مختلفی از خودروهای هیبرید رساند.

 

 

رسیدن به رویاها در کاناداتا رسیدن به رویاها کنار شما هستیم

 

 

 پنج شخص و پنج آموزه برای کارآفرینان موفق کانادایی

 هرچند محدودیت تعداد کلمات باعث شده تا بررسی دقیق جزئیات داستان‌های این افراد ممکن نباشد اما همچنان با پیگیری و بررسی داستان این کارآفرینان موفق کانادایی می‌توانید به نکاتی ارزنده و الهام‌بخش دست پیدا کنید. لازاریدیس با تعهد بالایی که به رویای خود داشت، توانست تنها با فاصله 2 ماه از کسب مدرک دانشگاهی، تحصیل را رها کرده و رویای خود را دنبال کنید. این به معنی تعهد نسبت به رویاهاست. جان مولسون نشان داد که سن کم یا زیاد، هیچکدام مانعی برای رسیدن به موفقیت و دستیابی به رویاها نیست. مولسون با سنی کمتر از 18 سال رویای دور و دراز خود را دنبال کرد و توانست به یکی از کارآفرینان موفق کانادایی بدل شود. برادران مک‌کین نیز با الهام گرفتن از پدر خود توانستند تا ضمن گرفتن درس از سنت‌ها و گذشته، به سوی نوآوری و موفقیت گام بردارند. این یعنی باید در عین وفاداری به سنت‌ها و تجربه، همواره با آغوش باز به سمت دانش، نوآوری و تکنولوژی گام برداشت. برادران مک‌کین بخش مهمی از موفقیت خود را مدیون این تجربه و موفقیت پدرشان در عرضه کشاورزی هستند که به آن‌ها راه رویاها و موفقیت را نشان داد. برانفمن نیز یا داستان رویای خود به ما نشان داد که پیشرفت و توسعه امری توقف‌پذیر نیست و باید برای رسیدن به رویا و تبدیل شدن به یکی از کارآفرینان موفق کانادا، باید پله به پله پیشرفت را دنبال کرد. بسیاری افراد شاید اگر به جای برانفمن بودند، با رسیدن به موفقیت در صنعت ساخت مشروبات الکلی متوقف شده و بلندپروازی‌های خود را ادامه نمی‌داد. اما او با دنبال کردن رویای دور و دراز خود به سرمایه‌ای 2 میلیارد دلاری دست پیدا کرد. رقمی که حتی تصور آن برای بسیاری از آدم‌های عادی اطراف ما سخت و غیرقابل باور است.

 

 

سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

 

 مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

> معرفی سایت های کاریابی کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

>  نحوه ی کاریابی در کانادا

> سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

> سرمایه گذاری در نیوبرانزویک کانادا

> سرمایه گذاری در ونکور کانادا

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران:

02182802280 (پاسخگویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر تهران: 

02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 18:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.