ویزای توریستی فرانسه

قیمت : طبق درخواست

رزرو وقت مشاوره

ویزای توریستی فرانسه

نوع ویزا : ویزای توریستی شینگن

کشور : فرانسه

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک :

پس از تکمیل فرم درخواست، باید مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه را جمع آوری کنید. مراقب باشید که هر سند به صورت اصلی و کپی باشد. حتی یک مدرک را در روز ملاقات خود فراموش نکنید زیرا ممکن است منجر به رد درخواست شما شود. برای درخواست ویزای توریستی فرانسه باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه: اطمینان حاصل کنید که فرم مناسب را تکمیل کرده اید و اطلاعاتی که ارائه می دهید صحیح است.
 • دو عکس گذرنامه: نباید بیش از سه ماه از گرفتن آن ها گذشته باشد.
 • گذرنامه معتبر: باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل 3 ماه پس از پایان اقامت برنامه ریزی شده شما در فرانسه معتبر باشد. پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد تا بتوان برچسب ویزا را روی آن قرار داد.
 • نسخه هایی از ویزای قدیمی: اگر تا به حال ویزا برای هر کشوری در جهان داشته اید، کپی هایی از آن ویزاها را به همراه داشته باشید.
 • بیمه پزشکی مسافرتی: حداقل 30000 یورو برای کل اقامت شما در فرانسه و شینگن
 • گواهی سوابق جنایی کشور متبوع: این مدرک نشان می دهد متقاضی هیچ گونه پرونده جرمی باز ندارد.
 • مدرک پرداخت هزینه ویزا
 • برنامه سفر: این سندی است که نشان می‌دهد در فرانسه چه خواهید کرد، چه زمانی وارد می‌شوید و چه زمانی می‌روید و شامل مدرکی مبنی بر حمل و نقل ترتیب داده شده مانند رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل است .
 • اثبات اسکان در فرانسه: اگر قصد اقامت در نزد دوستان یا اقوام را دارید، این مدرک می‌تواند رزرو هتل/ خوابگاه یا دعوت نامه باشد.
 • وسایل امرار معاش: مدرکی مبنی بر اینکه در صورت برنامه ریزی، توانایی مالی برای پوشش کل اقامت خود در فرانسه و سایر کشورهای شنگن را دارید. این مدرک می‌تواند یک صورت‌حساب بانکی سه روزه که سه ماه گذشته را پوشش می‌دهد یا یک گواهی کمک هزینه تحصیلی که نشان می‌دهد در طول کل اقامت خود چقدر دریافت خواهید کرد، باشد.

توضیحات :

اگر می خواهید با هدف گردشگری برای مدتی کمتر از 90 روز، بسته به ملیت خود، از فرانسه دیدن کنید، ممکن است ابتدا لازم باشد ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنید. ویزای توریستی فرانسه به شما این امکان را می دهد که در هر دوره 180 روزه حداکثر 90 روز در فرانسه بمانید. جدا از مواردی که ویزای شما به عنوان ویزای با اعتبار منطقه ای محدود علامت گذاری شده است، به طور کلی، شما مجاز به سفر با این ویزا به سایر کشورهای شینگن در آن دوره هستید. در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر معرفی شرایط این ویزا، به معرفی نحوه ثبت نام آن نیز بپردازیم.

ویزای توریستی فرانسه

شرایط درخواست ویزای توریستی فرانسه

این که آیا برای بازدید از فرانسه اروپایی به ویزای کوتاه‌مدت نیاز دارید یا ندارید، به ملیت شما بستگی دارد. اگر شما تبعه آندورا، موناکو یا سوئیس، یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا هستید، برای ورود به فرانسه به عنوان توریست و اقامت در آنجا نیازی به هیچ نوع ویزایی ندارید. اما اتباع ایران برای ورود به فرانسه به دریافت ویزا نیاز دارند.

نکاتی که قبل از درخواست ویزای توریستی فرانسه باید در نظر بگیرید

قبل از درخواست ویزای توریستی فرانسه باید:

 • گذرنامه خود را بررسی کنید: اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما دارای شرایط اعتبار است. اگر نه، قبل از درخواست ویزا، برای ویزا جدید اقدام کنید.
 • پرواز خود را به موقع رزرو کنید: بعد از اینکه همه چیز را کامل کردید، آن را به شب قبل از قرار ملاقات ویزای خود موکول نکنید. ممکن است در تاریخ مورد نظرتان جایی در پرواز پیدا نکنید.
 • اطمینان حاصل کنید که همه چیز طبق نیاز است: به خود نگویید « شاید متوجه این موضوع نشوند» یا «به چنین جزییات کوچکی اهمیت نشان نمی دهند». افسران کنسولی همه چیز را با نهایت دقت بررسی می کنند، بنابراین بهتر است تمام مراحل را دنبال کنید و همه الزامات را رعایت کنید.

چه زمانی می توانم درخواست را ارسال کنم؟

ارسال فایل درخواست در زمان مناسب برای دریافت نتیجه مثبت بسیار مهم است. طبق قوانین ویزای توریستی فرانسه، اولین زمانی که می توانید درخواست دهید، شش ماه قبل از پرواز رزرو شده به فرانسه است.

 

اعتبار ویزای توریستی فرانسه

اعتبار ویزای شما بستگی به سفارتی دارد که آن را برای شما صادر کرده است. حداکثر اعتبار ویزای توریستی فرانسه می تواند سه ماه در عرض نیم سال باشد. حالا ممکن است سفارت برای مدت مورد نیاز، یعنی ده روز، سه هفته و یا حتی سه یا پنج روز برای شما ویزا صادر کند. از سوی دیگر، به ویژه اگر مسافری مکرر به منطقه شینگن هستید، می توانید ویزای معتبر 3 ماهه چند بار ورود دریافت کنید.

اعتبار ویزای توریستی فرانسه

هزینه دریافت ویزای توریستی فرانسه

شما باید هزینه ویزا را قبل از شرکت در مصاحبه در روز قرار ملاقات، در سفارت، کنسولگری یا مرکز درخواست ویزا بپردازید. هزینه ویزای توریستی فرانسه 80 یورو است. با توجه به نرخ ارز اعمال شده توسط سفارت، باید هزینه را به یورو یا ارز محلی پرداخت کنید.

 

شرایط وورد به فرانسه تحت تاثیر کووید-19 

اگر واکسینه شده اید

اگر واکسینه شده اید، می توانید بدون محدودیت در ارتباط با شرایط بهداشتی به فرانسه سفر کنید .اقداماتی که در مورد بزرگسالان واکسینه شده اعمال می شود، در مورد افراد زیر سن قانونی که آنها را همراهی می کنند، خواه واکسینه شده باشند یا نه، نیز اعمال می شود. بنابراین می توانید با کودکان زیر سن قانونی خود سفر کنید، خواه واکسینه شده باشند یا نباشند، و آنها نیازی به قرنطینه نخواهند داشت. کودکان 12 ساله و بالاتر واکسینه نشده باید نتیجه آزمایش منفی را ارائه دهند که در زیر توضیح داده شده است.

مدارک سفر فرد واکسینه شده:

 • مدرک واکسیناسیون: فقط در صورتی معتبر خواهد بود که ثابت کند شما کاملا واکسینه شده اید، به عنوان مثال:
 • هفت روز پس از تزریق دوم برای واکسن های دو دوزه (Pfizer، Moderna، AstraZeneca (Vaxevria و Covishield))؛
 • چهار هفته پس از تزریق واکسن های یک دوزه (جانسون)؛
 • هفت روز پس از تزریق واکسن برای افرادی که قبلاً COVID-19 داشته اند (فقط یک دوز لازم است).
 • هفت روز پس از دوز تقویت کننده ARNm (Moderna یا Pfizer) پس از دو بار تزریق واکسن در فهرست اورژانس های بهداشتی WHO (Sinovac/Coronavac یا Sinopharm/BBIB-PVeroCells)
 • تعهد نامه ای که می توانید آن را از سایت وزارت کشور دانلود کنید که در آن موارد زیر قید شده است:
 • هیچ علامتی ازCOVID-19  ندارید.
 • طبق اطلاعات شما، در 14 روز قبل از سفر با یک مورد تایید شده کووید-19 در تماس نبوده اید.

اگر واکسینه نشده اید و از ایران قصد ثبت درخواست دارید

اتباع کشورهای موجود در لیست قرمز مانند افغانستان، برزیل، کاستاریکا، کوبا، گرجستان، ایران، مولداوی، مونته نگرو، پاکستان، روسیه، صربستان، سورینام و ترکیه تنها در صورتی می توانند به فرانسه سفر کنید که زمینه های ضروری برای سفر داشته باشند. هنگام سوار شدن به هواپیما، هر مسافر 12 ساله و بالاتر باید PCR منفی یا آزمایش آنتی ژنی که کمتر از 48 ساعت قبل از پرواز گرفته شده است ارائه دهد.

اگر قبلاً به COVID-19 مبتلا شده اید، به جای نتیجه آزمایش منفی، می توانید گواهی بهبودی را ارائه دهید که تاریخ آن بیش از 11 روز و کمتر از 6 ماه قبل از تاریخ ورود است. گواهی بهبودی سندی است که برای افرادی که به COVID-19 مبتلا شده اند، با ارائه RT-PCR  مثبت یا آزمایش آنتی ژنی صادر می شود. به دلیل اینکه واکسن تزریق نکرده اید، مشمول قرنطینه اجباری 10 روزه تحت نظارت نیروهای امنیتی خواهید بود.

مدارک سفر در صورتی که واکسینه نشده اید

بسته به شرایط خود، برای سوار شدن باید برخی از مدارک زیر را تکمیل و همراه داشته باشید:

  • تعهد نامه ای که می توانید آن را از سایت وزارت کشور دانلود کنید که در آن موارد زیر قید شده است:
  • هیچ علامتی از عفونت COVID-19 ندارید.
  • طبق اطلاعات شما، در 14 روز قبل از سفر با یک مورد تایید شده COVID-19 در تماس نبوده اید.
  • اگر 12 سال یا بیشتر دارید، موافقت می کنید که پس از ورود به فرانسه، آزمایش RT-PCR ویروس شناسی را برای SARS-CoV-2  ارائه دهید.
  • گواهی مسافرت بین المللی معاف از کلانشهر فرانسه که می توانید آن را از وب سایت وزارت کشور دانلود کنید. شما باید این گواهی را قبل از استفاده از بلیط سفر خود به شرکت های مسافرتی و همچنین به مقامات کنترل مرزی (برای سفرهای هوایی، دریایی و زمینی، از جمله راه آهن) ارائه دهید.
  • مدرکی دال بر محل قرنطینه و در صورت لزوم، دسترسی به جزئیات برای بازرسان جهت انجام بررسی.

توجه داشته باشید که اگر موفق به ارائه این مدارک نشوید، از ورود شما به هواپیما جلوگیری خواهد شد.

ویزای توریستی فرانسه

نحوه ثبت درخواست ویزای توریستی فرانسه

کجا باید درخواست خود را برای ویزای توریستی فرانسه ارائه کنم؟

با توجه به مقامات فرانسوی در کشور محل اقامت شما و نحوه تنظیم پذیرش ویزا، ممکن است مجبور شوید درخواست خود را در این مکان ها ارائه کنید:

 • بخش کنسولی سفارت فرانسه در کشور شما.
 • کنسولگری فرانسه در کشور شما.
 • سفارت/ کنسولگری/ مرکز رسیدگی به ویزا در یک کشور همسایه، که مقامات فرانسوی در ایران،  ارسال ویزا را به آن برون سپاری کرده اند.

 

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای توریستی فرانسه کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

 

آیا می توان با ویزای فرانسه از کشور های دیگر اروپا دیدن کرد؟

اگر برچسب ویزا در پاسپورت شما عبارت «کشورهای شینگن» یا «États Schengen» یا همان کلمات را به زبان دیگری از اتحادیه اروپا نشان می‌دهد، می‌توانید به محض معتبر شدن آن، در کل قلمرو شینگن سفر کنید. از طرف دیگر، اگر در ویزای شما نوشته شده است "کشورهای شینگن (مخفف یک کشور)" به این معنی است که شما می توانید از تمامی قلمرو شینگن به جز آن کشور خاص بازدید کنید، یعنی "کشورهای شنگن (-ES)" به این معنی است که می توانید از همه کشورهای شینگن به جز اسپانیا دیدن کنید. شما همچنین می توانید ویزایی دریافت کنید که فقط شامل نام های اختصاری ایالت هایی است که مجاز به بازدید آنها هستید، یعنی "F, FIN, GR" که به این معنی است که فقط می توانید از فرانسه، فنلاند و یونان بازدید کنید.

 

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای توریستی فرانسه

در هنگام ارسال درخواست ویزای شینگن، نگران کننده ترین فکر برای هر متقاضی، رد ویزا است. آیا می دانید هنگام درخواست ویزای شینگن فرانسه از چه اشتباهاتی باید اجتناب کنید؟ در زمان درخواست ویزای شینگن فرانسه، باید فرم درخواستی پر شده را ارسال کنید. هنگام انجام این کار، نمی توانید هیچ بخش را خالی بگذارید. عدم ارائه فرم درخواست تکمیل شده منجر به رد ویزای فرانسه می شود. هر جزئیات نقش مهمی در قبول درخواست شما دارد. دلایل رد ویزای شما به شرح زیر است:

 1. مستندات ضعیف:

هنگام درخواست ویزای فرانسه، باید مدارکی را برای پشتیبانی از درخواست ویزای خود ضمیمه کنید. از پاسپورت گرفته تا عکس و سایر مدارک پشتیبان برای درخواست موفقیت آمیز ویزا مورد نیاز است.

 1. ناکافی بودن وسایل معیشت:

یکی از دلایلی که ممکن است سفارت یا کنسولگری کشور شینگن از دادن ویزا به شما امتناع کند عبارت است از: عدم ارائه صورت های مالی، نداشتن مدرکی مبنی بر وجود وجوه برای مدت اقامت در منطقه شینگن و برای بازگشت به کشور خود.

 1. شما نتوانستید بازگشت خود را به کشور خود ثابت کنید:

اگر قصد سفر دارید، باید ثابت کنید که قطعا به کشور خود باز خواهید گشت. ایجاد تصور اقامت بیش از حد قطعا منجر به رد ویزای شینگن فرانسه می شود. از این رو باید مدارکی مانند نامه ای از کارفرما یا نامه ای از مدرسه ارائه دهید. برخی حتی جزئیات مالیاتی و اسناد خانوادگی و همچنین قرارداد اجاره خانه شما را می خواهند. سعی کنید روابط اجتماعی و اقتصادی قوی خود را در کشور خود ثابت کنید.

 1. پوشش ناکافی بیمه مسافرتی:

به خاطر داشته باشید که برای دریافت موفقیت آمیز ویزای فرانسه خود باید مدرکی مبنی بر داشتن یک بیمه پزشکی مسافرتی کافی و معتبر ارائه دهید. بیمه مسافرتی یک الزام اجباری است و بیمه شما باید درمان بیمارستانی و بازگشت به کشور محل اقامت شما را در تمام مدت اقامت شما در فرانسه و سایر کشورهای شنگن پوشش دهد.

 1. عدم اثبات برنامه سفر:

اگر برنامه سفر خود را در داخل کشور شینگن ارائه نکنید یا سفارت منطقه شینگن دیگری را اشتباه انتخاب کنید، درخواست شما ممکن است رد شود. همچنین باید محل اقامت خود را برای مقاصد مورد نظر خود رزرو کنید. هر متقاضی همچنین باید یک بلیط پرواز رزرو شده (از جمله پروازهای داخلی و اقامت بین کشورهای شینگن) و بلیط سفر برای هر مقصد مورد نظر نیز داشته باشد.

 1. گذرنامه آسیب دیده یا نامعتبر:

ارائه گذرنامه نامعتبر، آسیب دیده یا کثیف نیز می تواند منجر به رد ویزای شینگن فرانسه شود، به خصوص زمانی که برخی از صفحات جدا شده یا گم شده باشند، یا جلد جلوی آن از بین رفته باشد. گذرنامه باید دارای مدت اعتبار سه ماه باقی مانده پس از بازدید از کشور شینگن باشد و دارای دو صفحه خالی ویزا باشد و نباید بیشتر از 10 سال باشد.

 1. شما تهدیدی برای فرانسه محسوب می شوید:

اگر مقامات ویزا مشکوک باشند که دلایل آزاردهنده ای برای سفر به کشور دارید یا شاید قبلاً در مواردی از کلاهبرداری شرکت داشته اید، ویزای شینگن فرانسه شما ریجکت می شود. متقاضیانی که قبلاً به تروریسم، سوء مصرف مواد مخدر، کودک آزاری، اعتیاد و سایر جرایم جدی متهم شده اند، برای درخواست ویزای شینگن با مشکل مواجه خواهند شد. داشتن سابقه کیفری اوضاع را بدتر می کند.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

اطلاعات تکمیلی

قیمت

طبق درخواست

مدت اقامت

14 روز

مدت اعتبار

طبق درخواست

مدت اخذ ویزا

طبق وقت سفارت


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)سوالات متداول


برای ویزای توریستی فرانسه چقدر موجودی بانکی لازم است؟

صورت حساب بانکی باید حداقل موجودی 3000 یورو را در 6 ماه گذشته نشان دهد. اگر این مبلغ را در حساب بانکی خود ندارید، می توانید به جای آن اظهارات یکی از اعضای خانواده/ سرپرست را به همراه نامه همراه خود نشان دهید که حامی مالی سفر و اقامت شما هستند.

آیا در فرانسه قرنطینه وجود دارد؟

زمانی که به فرانسه برسید آزمایش خواهید شد. اگر تست شما مثبت باشد، مجبور خواهید بود به قرنطینه 10 روزه اجباری تحت نظارت نیروهای امنیتی بروید.

هزینه تست کووید در فرانسه چقدر است؟

فرانسه تست‌های کووید-19 را ارزان‌تر از برخی از کشورهای همسایه‌اش ارائه می‌دهد که هزینه آزمایش PCR تا 50 یورو و آزمایش آنتی ژن تا 30 یورو است.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.