ویزای توریستی ایتالیا

قیمت : طبق درخواست

رزرو وقت مشاوره

ویزای توریستی ایتالیا


نوع ویزا : ویزای توریستی ایتالیا

کشور : ایتالیا

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک :

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا

1ـ اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار از تاریخ پایان سفر
2ـ عکس 4.5*3.5 زمینه سفید با 80% صورت (2 قطعه)
3ـ اصل گذرنامه های قدیمی
4ـ اصل شناسنامه همراه با ترجمه
5ـ گواهی اشغال به کار به زبان انگلیسی و یا ترجمه آن
6ـ ترجمه روزنامه رسمی، آگهی تغییرات شرکت و اساسنامه شرکت
7ـ ترجمه فیش حقوقی سه ماه اخیر و حکم کارگزینی
8ـ اصل سوابق بیمه تأمین اجتماعی شش ماه اخیر همراه با ترجمه آن
9ـ اصل جواز کسب/ پروانه کسب/ پروانه مطب/ کارت نظام پزشکی/ دفترچه وکالت یا ترجمه آنها
10ـ گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی و ترجمه آن
11ـ گواهی تمکن مالی از بانک مربوطه و گردش حساب 3 تا 6 ماهه به زبان انگلیسی

همچنین ممکن است مدارک دیگری مانند دعوت‌نامه از میزبان ایتالیایی، اثبات وجود امکانات مالی برای سفر به ایتالیا یا بلیط رفت‌وبرگشت از شما خواسته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با خدمات کنسولی محلی ایتالیا در کشور محل اقامت خود تماس بگیرید.

توضیحات :

توجه: برای اطلاع از هزینه تورها با ما در تماس باشید.

توجه: اگر قادر به گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیستید، باما در تماس باشید.

 هزینه ویزای توریستی ایتالیا:

ویزای توریستی ایتالیا در ویزا724 به دو شکل درخواست می شود؛

 1. درخواست ویزای یک بار ورود ایتالیا 

خدمات: آنالیز مدارک و رفع خطاهای و نواقص، گرفتن وقت سفارت، پر‌کردن فرم درخواست ویزای شینگن، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

هزینه انجام پروسه ویزا:  380 یورو

هزینه های دولتی: رزرو هتل، ورودی سفارت، بیمه، پرواز به صورت جداگانه اعلام و دریافت می شود.

نکته 1: در این نوع درخواست اگر در سه سال گذشته تاریخچه سفر قوی نداشته اید به دلیل ریسک بسیار بالای ویزا، امکان قبول پرونده شما در ویزا724 وجود ندارد.

نکته 2: در این نوع درخواست تاریخچه سفر قوی در سه سال گذشته یا داشتن دعوتنامه الزامی ست.

در صورت رد درخواست ویزا: مبلغی عودت داده نخواهد شد.

 

2. درخواست ویزای یک بار ورود با تور گروهی ایتالیا

هزینه انجام پروسه ویزا:  بسته به قیمت تور ها متفاوت، است (تماس بگیرید)

نکته 1: در این نوع درخواست اگر در سه سال گذشته تاریخچه سفر قوی نداشته اید به دلیل ریسک بسیار بالای ویزا، امکان قبول پرونده شما در ویزا724 وجود ندارد.

نکته 2: در این نوع درخواست تاریخچه سفر قوی در سه سال گذشته یا داشتن دعوتنامه الزامی ست.

در صورت رد درخواست ویزا: مبلغی عودت داده نخواهد شد.

خدمات: ویزا، لیدر فارسی زبان، گشت شهری، ترانسفر فرودگاهی، آنالیز مدارک و رفع خطاهای و نواقص، گرفتن وقت سفارت، پر‌کردن فرم درخواست ویزای شینگن، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

نکته 1: در این نوع درخواست تاریخچه سفر قوی الزامی نیست.

نکته 2: در این روش، ابتدا مدارک شما بررسی و پس از دریافت تاییده اولیه کارگزاری سفارت فرانسه، برای ویزای فرانسه اقدام می کنیم.

نکته 3: در صورتی که از اقوام درجه یک دعوتنامه ندارید، تاریخچه سفر به شنگن ندارید؛ یا از یک کمپانی معتبر دعوتنامه ندارید، احتمال صدور ویزای ایتالیا در قالب تور، بیشتر از ویزای تک است.

 

چند نمونه ویزاهای موفق، نتیجه های اعتماد به ما:

 

 

مطلب مرتبط: اقامت دبی

جمهوری ایتالیا، هفتمین اقتصاد بزرگ جهان، در قلب دریای مدیترانه واقع شده است. مساحت آن 301،340 کیلومترمربع و جمعیت آن 60،483،973 نفر است. به دلیل ارتباط تنگاتنگ ایتالیا با امپراطوری‌های روم گذشته، امروزه این کشور میزبان قلعه‌ها و کاخ‌های زیادی است و ساختمان‌های زیادی با سبک‌های مختلف معماری، مانند رومانسک، گوتیک، مانریستی، باروک و نئوکلاسیک وجود دارد. علاوه بر این، دارای خط ساحلی به طول 7600 کیلومتر، دریاچه‌های زیبا، صخره‌های خیره‌کننده و بسیاری از پارک‌های ملی سبز است.

با تمام این شگفتی‌های طبیعی و ساخت بشر، ایتالیا یک آهنربای بزرگ برای گردشگران است. تخمین زده می‌شود که سالانه بیش از 50 میلیون گردشگر از ایتالیا دیدن می‌کنند. گردشگری برای اقتصاد ایتالیا بسیار مهم است و بیش از 60 درصد درآمد ملی این کشور را تأمین می‌کند.

 

ویزای توریستی ایتالیا

شرایط درخواست ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا به‌عنوان اولین و یکی از بدترین کشورهای اتحادیه اروپا در همه‌گیری ویروس کرونا، در اوایل ماه مارس وارد قرنطینه شد و ورود هر شهروند کشور ثالثی را ممنوع کرد. بااین‌حال، با بهبود وضعیت اپیدمیولوژیک در اتحادیه اروپا و خارج از آن، ایتالیا ممنوعیت ورود برای چند کشور و چند دسته از مسافران را لغو کرده است. در 1 ژوئیه، ایتالیا به ساکنان کشورهای زیر اجازه ورود به خاک خود را داد: استرالیا، ژاپن، نیوزلند، روآندا، کره جنوبی، تایلند، سنگاپور، اروگوئه (شامل گردشگری). مسافران ارمنستان، ایران بحرین، بنگلادش، برزیل، شیلی، کلمبیا، کویت، عمان، پاناما، پرو و جمهوری دومینیکن تنها در صورتی مجاز به ورود هستند که شهروندان اتحادیه اروپا مقیم ایتالیا (از جمله اعضای خانواده خود) باشند.

برای مسافرانی که از کشورهای ثالث به‌غیراز موارد ذکر شده در بالا می‌آیند، سفر فقط به دلایل خاصی مانند کار، سلامتی یا تحصیل یا به‌طورکلی ضروری است. مسافران کشورهای ثالث همچنین می‌توانند در صورت داشتن رابطه عاطفی اثبات شده و پایدار با شهروندان ایتالیایی/اتحادیه اروپا/شینگن یا افرادی که به طور قانونی در ایتالیا اقامت دارند و اگر به خانه/محل زندگی/محل زندگی شرکای خود سفر می‌کنند، وارد ایتالیا شوند.

افسر مرزی ایتالیا ممکن است چند سؤال در مورد سفر شما به ایتالیا از شما بپرسد، به‌عنوان‌مثال:

 • هدف شما از سفر به ایتالیا چیست؟
 • قصد دارید چه مدت در ایتالیا بمانید؟
 • کجا می‌خواهید در ایتالیا اقامت کنید؟و غیره.

توجه داشته باشید که پلیس مرزی ایتالیا تصمیم نهایی را در مورد اجازه یا عدم ورود شما به ایتالیا می‌گیرد. اگر افسر مرزی ایتالیا به این نتیجه برسد که هیچ خطری برای ایتالیا ندارید، با بررسی مدارک خود، اجازه ورود به ایتالیا و در نتیجه قلمرو شینگن را خواهید داشت.

لطفاً اطمینان حاصل کنید که افسر مرزی ایتالیا هنگام ورود به ایتالیا گذرنامه شما را مهر می‌زند. در غیر این صورت، ممکن است توسط ایتالیا جریمه یا بازداشت شوید.

* قبل از درخواست ویزای توریستی، از شرایط ویزا و مدارک خود اطمینان حاصل کنید.

 

شرایط اضافی ویزای ایتالیا برای خردسالان

خردسالانی که برای دریافت ویزای اقامت کوتاه‌مدت به ایتالیا مراجعه می‌کنند یا والدینی که از فرزند خردسال خود برای دریافت ویزا درخواست می‌کنند، باید موارد اضافی ویزای ایتالیا زیر را در پرونده درخواست خود تکمیل کنند:

 • شناسنامه فرد خردسال که به ایتالیا سفر می‌کند.
 • فرم درخواست ویزای ایتالیا توسط هر دو والدین امضا شود.
 • حکم دادگاه خانوادهدر مواردی که تنها یکی از والدین حضانت کامل را بر فرزند دارد.
 • کپی‌های تأیید شده ازشناسنامه/گذرنامه هر دو والدین
 • اگر فرد خردسال به‌تنهاییبا شخص دیگری سفر می‌کند:
  • اصل وکپی صفحه گذرنامه شخص همراه شامل اطلاعات دارنده، تاریخ انقضا، عکس و کپی ویزای معتبر.
  • مجوز والدین محضریبرای سفر به ایتالیا، با امضای هر دو والدین/سرپرستان

* هنگام درخواست در سفارتخانه/کنسولگری ایتالیا در کشور خود، سرپرست یا والدین باید فرزندان خردسال خود را همراهی کنند.

  

دریافت ویزای توریستی ایتالیا

تمکن مالی موردنیاز جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا

مقامات ایتالیایی از شما می‌خواهند ثابت کنید که از امکانات مالی لازم برای حمایت از خود در طول اقامت خود در ایتالیا برخوردار هستید. بسته به مدت اقامت شما، این هزینه به شرح زیر است:

 • حداکثر تا 5 روز: مبلغ کلی 269.60 یورو برای هر نفر و 212.81 یورو برای دو نفر و بیشتر است.
 • 6-10 روز: مبلغ روزانه 44.93 یورو برای هر نفر و 26.33 یورو برای دو نفر و بیشتر است.
 • 11 تا 20 روز: مبلغ کلی 51.64 یورو برای هر نفر و 25.82 یورو برای دو نفر و بیشتر است، به‌علاوه مبلغ روزانه 36.67 یورو برای هر نفر و 22.21 یورو برای دو نفر و بیشتر است.
 • بیش از 20 روز: مبلغ کلی 206.58 یورو برای هر نفر و 118.79 یورو برای دو نفر و بیشتر است، به‌علاوه مبلغ روزانه 27.89 یورو برای هر نفر و 17.04 یورو برای دو نفر و بیشتر است.
 •  

اخذ ویزای ایتالیا چقدر طول می‌کشد؟

زمان پردازش ویزای کوتاه‌مدت ایتالیا ممکن است تا 15 روز طول بکشد. بااین‌حال، باتوجه‌به شرایط خاص شما، این دوره ممکن است تا 30 روز تمدید شود. در موارد استثنایی ممکن است تا 60 روز طول بکشد، زیرا سفارتخانه‌های ایتالیا ممکن است مجبور شوند با دیگر کنسولگری‌های شینگن مشورت کنند.

برای جلوگیری از تأخیر در صدور ویزای اقامت کوتاه‌مدت ایتالیا، باید درخواست خود را دراسرع‌وقت ارسال کنید (حداکثر سه ماه زودتر از سفر به ایتالیا)

 

چقدر می‌توانیم بدون ویزا در ایتالیا اقامت کنیم؟

مدت مجاز برای اقامت بدون ویزا در ایتالیا بستگی به ملیت شما دارد، به شرح زیر:

 • اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA می‌توانند درمدت 180 روز در ایتالیا تا 90 روز اقامت داشته باشند. اما اگر می‌خواهند مدت بیشتری بمانند، باید در مقامات مربوطه ایتالیا ثبت‌نام کنند.
 • دارندگان گذرنامه کشورهای معاف از ویزا ایتالیا مجاز به اقامت در ایتالیا و سایر کشورهای حوزه شینگنتا 90 روز و در مدت 6 ماه هستند.
  • اتباع استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزلند، جمهوری کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا که مایل به اقامت بیشتر در ایتالیا هستند، باید ظرف سه ماه پس از ورود به ایتالیا مجوز اقامت را در مراجع مربوطه ایتالیا دریافت کنند.
  • اتباع بقیه کشورهای معاف از ویزا ایتالیا که مایل به اقامت بیشتر در ایتالیا هستند باید برای اقامت طولانی‌مدت از کشور محل اقامت خود درخواست ویزای ملی ایتالیا کنند.
 • اتباع کشورهایی که هنوز قرارداد بدون روادید با ایتالیا امضا نکرده‌اند و سایر اعضای شینگن باید قبل از عزیمت به ایتالیا یا هر کشور دیگر شینگن ویزا دریافت کنند.

* مطمئن شوید که قوانین ویزای شینگن را مطالعه کرده‌اید. این قوانین را حتی برای یک روز زیر پا نگذارید، زیرا ممکن است برای ماندن بیش از حد در قلمرو شینگن با عواقبی روبرو شوید.

 

اخذ ویزای ایتالیا

هزینه‌های دولتی

هنگام درخواست ویزای شینگن ، هزینه ویزای اجباری غیرقابل استرداد وجود دارد که هر متقاضی باید پرداخت کند .هزینه های ویزای شینگن بسته به نوع ویزا و سن متقاضی و همچنین برخی استثنائات دیگر که در زیر در متن آمده است متفاوت است. هزینه ویزای شینگن را می توان در کنسولگری/سفارت تعیین شده از طریق پول نقد ، بدهی یا کارت اعتباری پرداخت کرد. با این حال ، برخی از کنسولگری ها ممکن است به شما اجازه پرداخت با کارت اعتباری را ندهند.

هزینه‌های درخواست ویزای شینگن شامل هزینه‌های ویزای قابل پرداخت در سفارت/کنسولگری مربوطه هنگام درخواست است.

 

ویزای توریستی ایتالیا

 • در صورت رد ویزا، پولی که پرداخت شده است بازگردانده نمی‌شود.

محدودیت حمل ارز ویزای توریستی ایتالیا:

محدودیت‌های ارزی برای ورود : 10000  یورو یا معادل آن

محدودیت‌های ارزی برای خروج : 10000  یورو یا معادل آن

 

نحوه ثبت درخواست ویزای توریستی ایتالیا

کجا درخواست دهیم؟

برای دریافت ویزای شینگن، بسته به نحوه تنظیم ویزای کشور مقصد شما در کشور محل اقامت شما، باید درخواست ویزای شینگن خود را به یکی از موارد زیر ارائه دهید:

 • سفارت ایتالیا
 • یکی از کنسولگری‌های آن
 • یک مرکز ویزا که سفارت کشور مقصد شما به وی برون‌سپاری کرده است

نکات تکمیلی:

 • اگر قصد داریدفقط از یک کشور شینگن دیدن کنید، درخواست خود را در سفارت/کنسولگری/مرکز ویزای آن کشور ثبت کنید.

اگر قصد دارید ازبیش از دو کشور شینگن دیدن کنید:

 • درصورتی‌کهدر هر کشور مقدار روز نامساوی را می‌گذرانید، در سفارت/کنسولگری/مرکز ویزا کشوری که بیشتر روزها را در آن خواهید گذراند، درخواست خود را ثبت کنید.
 • درصورتی‌کهدر هر کشور تعداد روزهای مساوی را می‌گذرانید، در سفارت/کنسولگری/مرکز ویزا کشوری که ابتدا قدم در آن می‌گذارید، درخواست خود را ثبت کنید.

درخواست ویزای توریستی ایتالیا

مناسب‌ترین زمان برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا را بیابید

باتوجه‌به زمانی که سفارتخانه‌ها/کنسولگری‌های شینگن در سراسر جهان برای پردازش ویزای شینگن نیاز دارند، شما یک مهلت تعیین شده دارید که می‌توانید درخواست ویزای خود را طی آن انجام دهید.

مدت‌زمان مجاز برای درخواست ویزای شینگن به شرح زیر است:

 • زودترین مهلت ثبت درخواست: شش ماه قبل از شروع سفر برنامه‌ریزی‌شده خود.
 • آخرین‌مهلت ثبت درخواست: حداکثر 15 روز کاری قبل از قصد سفر.
 • زمان توصیه شده برای ثبت درخواست ویزا: حداقل سه هفته قبل از سفر.

 

رزرو نوبت ویزای شینگن

به‌منظور پیشبرد درخواست خود، یک قرار ملاقات برای ویزای شینگن رزرو کنید. اکثر کشورها به شما این امکان را می‌دهند که یک قرار ملاقات آنلاین رزرو کنید. از سوی دیگر، در سایر موارد، شما باید وقت ملاقات را شخصاً، در سفارت یا کنسولگری کشور مقصد خود رزرو کنید.

 

فرم درخواست ویزا را پر کنید

از آدرس https://www.schengenvisainfo.com فرم را دانلود کرده و آن را به‌درستی و صادقانه پر کنید.

شما باید اطلاعات زیر را در فرم درخواست ویزای شینگن خود ارائه دهید:

 • اطلاعات شخصی شما
 • اطلاعات مربوط به سابقه شما
 • هدف شما از تمایل به ورود به منطقه شینگن
 • سایر جزئیات مربوط به سفر شما

برای تکمیل و ارسال صحیح فرم به نکات زیر توجه کنید:

 • مطمئن شوید که هر شکاف موردنیاز را پرکرده‌اید. در اینجا می‌توانیددستورالعمل های روشنی در مورد نحوه پر کردن فرم درخواست ویزا پیدا کنید.
 • هیچ ستونی را خالی نگذارید. اگر احساس می‌کنید، ستون‌هایی وجود دارد که با مورد شما مطابقت ندارد، آنها را با NA (بدون پاسخ) پر کنید.
 • به یاد داشته باشید که فرم را دو بار چاپ کنید. در پایان، هر دو نسخه را امضا کنید.
 • اگر شما خردسال هستید، والدین شما باید رضایت‌نامه کتبی را ارسال کرده و آن را در ستون مربوطه فرم درخواست، امضا کنند.

 

در مصاحبه ویزا شرکت کنید

در روز قرار ملاقات خود، به‌موقع در مکانی که با شما مصاحبه می‌شود حاضر شوید. در آنجا با یک کنسولگری ویزا ملاقات می‌کنید که باید اسناد جمع‌آوری‌شده را در صورت نیاز به او تحویل دهید.

در طول مصاحبه، از شما سؤالات شخصی در مورد محل اقامت، سفر موردنظر و سایر جزئیات سفر پرسیده می‌شود. اطمینان حاصل کنید که پاسخ‌های شما محکم و صحیح است و مطابق با اطلاعات فرم درخواست و سایر اسناد است. مصاحبه ممکن است حدود 10-15 دقیقه طول بکشد.

 

برخی از سؤالاتی که ممکن است در طول مصاحبه ویزای توریستی ایتالیا از شما پرسیده شود

 • آیا اعضای خانواده یا دوستانی دارید که در ایتالیا زندگی می‌کنند؟
 • هدف شما از این ملاقات چیست؟
 • چه کسی هزینه بازدید شما را پرداخت می‌کند؟
 • آیا ازدواج کرده‌اید؟اگر بله، همسرتان چه می‌کند؟چند سال است ازدواج کرده‌اید؟
 • آیا بچه دارید؟اگر بله، چند سال دارند و چه‌کار می‌کنند؟
 • چقدر می‌خواهید در اروپا بمانید؟
 • کجا اقامت خواهید نمود؟

 

پرداخت هزینه ویزای توریستی ایتالیا

هنگام درخواست ویزای شینگن، باید هزینه اداری غیرقابل‌استرداد را پرداخت کنید تا به درخواست ویزای شما رسیدگی شود. در حال حاضر هزینه ویزای شینگن 80 یورو برای هر نفر است. بسته به شرایط کودکان و گروه‌های دیگر، باید هزینه‌های کمتری پرداخت کنند یا اصلاً هیچ هزینه‌ای پرداخت نکنند. لیست هزینه های ویزای شینگن، کاهش و معافیت آنها را بررسی کنید تا ببینید آیا شما به هرکدام از آن دسته تعلق دارید یا خیر!

 

منتظر پاسخ درخواست خود باشید

منتظر بمانید تا در مورد درخواست ویزای خود پاسخی دریافت کنید. اگرچه در بیشتر موارد پردازش ویزا بیش از 15 روز طول نمی‌کشد، اما مواقعی وجود دارد که این پروسه بسیار بیشتر طول می‌کشد. این مدت در برخی از کشورها در مورد برخی شهروندان از 15 تا 45 روز قابل تمدید است.

در صورت رد شدن ویزای شینگن

اگر درخواست ویزای شما رد شد، دلیل عدم صدور ویزا را بخوانید و سعی کنید این نکات را در دفعه بعدی که درخواست می‌کنید، انجام دهید یا اگر فکر می‌کنید که درخواست شما درست بوده است و تصمیم در مورد رد آن اشتباه بوده است، می‌توانید برای ریجکتی خود، درخواست تجدیدنظر کنید.

 

ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا

بسیاری از متقاضیان ویزا گیج می‌شوند و نمی‌توانند دقیقاً دلیل ریجکتی ویزای خود را بفهمند. به همین دلیل است که این مقاله بر ارائه دلایل متداول چنین موضوعی تمرکز می‌کند:

 

اقدامات جنایی گذشته یا فعلی

شرایط و اقدامات گذشته و فعلی متقاضی در تصمیم مأمور کنسولی در صدور ویزای شینگن اهمیت زیادی دارد. در چنین مواردی، ریجکتی ممکن است به این دلیل صورت گیرد که متقاضی تهدیدی برای خط‌مشی عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شینگن محسوب می‌شود (یعنی تروریسم، سوءمصرف مواد مخدر، کودک‌آزاری، اعتیاد، سایر جنایات جدی).

 

سند سفر غلط

یک سرنوشت مشترک برای همه افراد (متقاضیان) وجود دارد که سعی می‌کنند اسناد سفر جعلی را به سفارت یا کنسولگری ارائه دهند، سعی می‌کنند هویت خود را با استفاده از هویت جعلی نشان دهند - که این موضوع با ریجکت شدن ویزا و سایر پیامدهای نامطلوب همراه است.

 

توضیح ناکافی برای هدف و شرایط اقامت برنامه‌ریزی‌شده

یکی دیگر از انگیزه‌های رئیس‌دفتر کنسولی برای رد ویزای شینگن، عدم توجیه لازم برای هدف و شرایط سفر و اقامت برنامه‌ریزی‌شده است. مانند:

 • عدم ارائه صلاحیت شغلی و حرفه‌ای که با وضعیت مالی ارائه شده مطابقت داشته باشد.
 • ناتوانی در ارائه اسنادی که هدف سفر و اقامت در منطقه شینگن را تأیید می‌کند.
 • عدم درخواست یک دوره ویزا مطابق با برنامه سفر ارائه شده و حق تعطیلات یا وضعیت درآمد.
 • ناتوانی در ارائه اظهارات بدون تغییر در مورد هدف از سفر و اقامت.

 

گذرنامه آسیب‌دیده

یکی از دلایل رد ویزا می‌تواند ارائه پاسپورتی باشد که در شرایط خوبی نگهداری نشده است. چنین مواردی می‌تواند زمانی باشد که صفحات گذرنامه در حال جداشدن یا مفقود شدن هنگام آسیب‌دیدن جلد گذرنامه و غیره باشد.

 

نامعتبر بودن گذرنامه

یک انگیزه جایگزین برای سوق دادن افسر کنسولی به رد درخواست ویزای شما ارائه پاسپورتی است که برای سفارت یا کنسولگری قابل‌قبول نیست. چنین مواردی به شرح زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

 • ارائه گذرنامه‌ای که مدت اعتبار آن کمتر از سه (3) ماه پس از بازگشت از سفر به منطقه شینگن باقی نمانده باشد.
 • ارائه گذرنامه‌ای که دارای دو صفحه خالی برای امور ویزا نباشد.
 • ارائه دفترچه اسناد مسافرتی به‌جای گذرنامه معتبر
 • ارائه گذرنامه معتبر که بیش از ده (10) سال سن داشته باشد

 

عدم اثبات برنامه سفر

دلیل دیگری برای عدم موفقیت در درخواست ویزای شینگن وجود نداشتن برنامه مناسب سفر در محدوده شینگن است. چنین مواردی عبارت‌اند از:

 • درخواست در سفارت اشتباه منطقه شینگن (عدم تعیین مقصد اصلی سفر خود در منطقه شینگن)
 • عدم توانایی در اثبات داشتن محل اقامت رزرو شده برای هر مقصد و هر شب اقامت در منطقه شینگن
 • عدم امکان ارائه بلیط پرواز رزرو شده برای هر متقاضی (هنگامی که گروهی از مسافران)
 • عدم امکان تهیه بلیط سفر برای هر مقصدی که در منطقه شینگن مورد بازدید قرار می‌گیرد.

 

مرجع نامعتبر

یکی دیگر از دلایل اثبات نشده درخواست ویزای شینگن ارائه نامه مرجع رسمی است که توسط نویسنده تأیید نشده است:

 • عدم ارائه نامه رسمی که دارای سربرگ اصلی با آدرس و اطلاعات تماس شرکت یا نویسنده صادرکننده آن باشد
 • عدم ارائه نامه رسمی که حداکثر تا سه (3) ماه گذشته از تاریخ درخواست صادر شده است
 • فاقد مهر و امضای نویسنده بر روی نامه رسمی

 

وسایل معیشتی ناکافی

یکی از دلایلی که سفارت یا کنسولگری کشور شینگن از دادن ویزا به شما امتناع می‌کند، فقدان یا عدم وجود مدارک کافی برای وجود اقامت در طول مدت اقامت در منطقه شینگن و یا بازگشت به کشور خود است. چنین مواردی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم ارائه صورت‌حساب‌های مالی که بیش از یک (1) ماه از تاریخ درخواست ارائه نشده است
 • عدم برخورداری از صورت‌حساب جاری (ارائه صورت‌های کارت اعتباری به‌جای آن)
 • عدم وجود دارایی کافی در صورت‌های مالی ارائه شده
 • ارائه چک مسافرتی که نام درخواست‌کننده بر روی آن قید نشده است

 

گواهی تولد یا ازدواج غیرقابل‌قبول

دیگر دلیل رد درخواست ویزای شینگن عدم ارائه گواهی مورد قبول تولد یا ازدواج است. چنین مواردی عبارت‌اند از:

 • عدم ارائه گواهی تأیید شده توسط مقامات رسمی، یعنی وزارت کشور
 • عدم ارائه گواهی‌نامه به زبان غیرانگلیسی ترجمه شده توسط مترجم مجاز
 • عدم اثبات گواهی مدنی (ارائه سند مذهبی به‌جای آن)
 • عدم امکان ارائه گواهی‌نامه که هر دو والدین کودک را نشان می‌دهد
 • عدم امکان ارائه گواهی مطابق با نام طرفین ارائه شده در گذرنامه‌های ارائه شده
 • عدم امکان ارائه سند حکم حضانت تنها برای کودک (در صورت تک والدین)
 • عدم امکان ارائه اسناد فرزندخواندگی قانونی برای فرزندخوانده (برای درخواست همسر اتحادیه اروپا)

 

بیمه مسافرتی نامعتبر

دلیل دیگری که ممکن است منجر به شکست درخواست ویزای شینگن شود، عدم توانایی ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت اقامت در منطقه شینگن است. چنین مواردی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی به مبلغ پیش‌بینی‌شده
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی که بازگشت داوطلب را در کشور خود پوشش نمی‌دهد
 • ناتوانی در ارائه بیمه مسافرتی که بیمه‌نامه آن در سراسر منطقه شینگن معتبر است
 • ناتوانی در نشان‌دادن بیمه مسافرتی که کل روزهای سفر در منطقه شینگن را پوشش دهد
 •  

عدم ارائه مدرک اقامت

یک عامل اضافی که ممکن است منجر به رد ویزای شما شود این است که نتوانید به‌درستی نشان دهید که در طول سفر به خارج از کشور، محل اقامتی مناسب دارید. چنین مواردی عبارت‌اند از:

 • عدم امکان ارائه شواهدی مبنی بر رزرو هتل
 • عدم ارائهدعوت‌نامه از طرف میزبان (اثبات حمایت مالی)
 • عدم ارائه شواهدی از یک تور پیش‌پرداخت.

 

وضعیت نامناسب ویزای شینگن

آنچه دیگر می‌تواند درخواست ویزای شینگن را از بین ببرد سابقه قبلی ویزای شینگن است. چنین مواردی عبارت‌اند از:

 • عدم رعایت محدودیت‌های ویزای شینگن (یعنی Overstay در منطقه شینگن، عدم رعایت برنامه سفر ارائه شده - با نادیده‌گرفتن اقامت بیشتر در کشور اصلی مقصد در منطقه شینگن و غیره).
 • داشتن پاسپورت با ویزای شینگن فعال.

 

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

ویزای دبی

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

اطلاعات تکمیلی

قیمت

طبق درخواست

مدت اقامت

14 روز

مدت اعتبار

1 ماه

مدت اخذ ویزا

با توجه به وقت سفارت


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


میلاد کشاورزی :

سلام وقتتون بخیر.ویزای توریستی ایتالیا رو میخاستم بگیرم 2نفریم هزینه ش چقد میشه؟برای ضمانت بازگشت سند باید بزاریم یا پول؟

با درود 

برای اطلاع از هزینه ها با دفاتر در تماس باشید و ضمانت بازگشت به هر دو شکل ممکن است

عطا :

سلام،قصد در خواست ویزای مولتی شینگن از سفارت ایتالیا را دارم، اولا ویزای حدود چند ماهه می دن (حداقل و حداکثر)و آیا اگر بخواهیم مثلا یک ماه در حوزه شینگن بگردیم ، باید بر ای یک ماه برنامه اقامتی و وچر هتل و تاریخ بلیط رفت وبرکشت هواپیما را ارائه کنیم. با تشکر

با درود

در ابتدا 14 روزه صادر می شود 


سوالات متداول


چه زمانی برای ویزای شینگن توریستی اقدام کنیم؟

درخواست ویزای شینگن توریستی خود را حداقل 15 روز قبل از سفر برنامه ریزی شده خود به منطقه شنگن ارسال کنید. این آخرین زمانی است که می توانید درخواست خود را ثبت کنید. از سوی دیگر، اولین زمانی که می توانید برای ویزای توریستی به منطقه شنگن درخواست دهید، سه ماه قبل از سفر است.

دریافت ویزای توریستی ایتالیا چقدر طول می کشد؟

توصیه می شود حداقل 2 هفته قبل از سفر برنامه ریزی شده، برای ویزای توریستی شینگن اقدام کنید. سپس کنسولگری سفارت معمولا طی ده روز (یا کمتر)، برای رسیدگی به کلیه اسناد و مدارک و درخواست مسافر، پاسخ خواهد داد. بسته به شرایط، اگر هرگونه اقدامات غیرمعمول یا هر وضعیت سیاسی تهدید آمیز وجود داشته باشد، زمان رسیدگی ممکن است تا دو ماه به طول انجامد.

مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا چقدر است؟

ویزای توریستی معمولاً برای اقامت بیش از 90 روز معتبر است. اگر به بیشتر از یک کشور شینگن سفر می کنید، توصیه می شود قسمت "ورود چندباره" را در فرم درخواست پر کنید. به این ترتیب شما می توانید در مدت زمان مجاز ویزای خود، وارد منطقه شنگن شده یا از آن خارج شوید.

آیا می توانم توریستی ویزای شینگن را تمدید کنم؟

ویزای توریستی شینگن فقط در موارد خاص قابل تمدید است، به شرح زیر:

 • ورود دیرهنگام
 • دلایل بشردوستانه
 • فورس ماژور
 • دلایل مهم شخصی

با این حال ، به یاد داشته باشید که شانس تمدید ویزای شینگن بسیار کم است. به منظور دریافت تمدید ویزای توریستی به دلایل ذکر شده در بالا، درخواست شما نیاز به استدلال های قوی دارد.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.