مدت اقامت

طبق رشته درخواستی

مدت اعتبار

طبق رشته درخواستی

مدت اخذ ویزا

طبق رشته درخواستی

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد

ارائه مدارک دیگر، افزون بر مدارک زیر به نوع درخواست بستگی دارد.

الف) مدرک شناسایی جهت درخواست ویزا تحصیلی سوئد: 
1. پاسپورت جدید و قدیم متقاضی و همراهان 
2. عکس جدید 3٫5*4٫5 زمینه سفید متقاضی و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.
3. سند ازدواج و شناسنامه متقاضی و تمامی همراهان (ترجمه رسمی همراه با مهر قوه قضاییه)

ب) مدارک شغلی جهت درخواست ویزا تحصیلی سوئد (سرپرست و همراهان)

ج) مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزا

د) مدارک مالی و ملکی جهت درخواست ویزا

ه) فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزا تحصیلی سوئد: یک فرم کامل از اطلاعات شخصی در غالب Word برای متقاضی و تمامی همراهان به صورت جداگانه تهیه نموده و به کارشناسان موسسه تحویل دهید. (آدرس محل کار متقاضی و همراهان، آدرس محل سکونت، شماره تماس محل سکونت، شماره تماس محل کار متقاضی و همراهان، شماره همراه متقاضی دارای واتساپ فعال، کدپستی محل سکونت و محل کار متقاضی و همراهان، توضیحاتی کامل راجع به سمت شغلی متقاضی و همراهان)

نکات مهم:
– در برخی موارد ممکن است افسر ویزا از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از 3 ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند. و گاهی در برخی پرونده ها به درخواست آفیسر گواهی عدم سوء پیشینه برای شما و اعضای خانواده ای که بالای 18 سال دارند الزامی است.
– دسترسی کامل به فرد متقاضی تا زمان اعزام برای انگشت نگاری الزامی می باشد. 
– کپی برابر اصل تمامی مدارک تهیه گردد.
– مسئولیت ارائه مدارک جعلی و ترجمه غلط مدارک بر عهده فرد متقاضی می باشد. در انتخاب دارالترجمه رسمی بسیار دقت داشته باشید.

– قبل از اقدام به تهیه مدارک برای درخواست ویزا تحصیلی سوئد، با متخصصان ما مشورت فرمایید.

توضیحات :

سوئد کشوری در اسکاندویناوی است که به خاطر وجود مناظر، تاریخ و فرهنگ منحصر به فردش توانسته است بسیار مشهور شود. چشم اندازهای سوئد شامل دریاچه ها، کوه ها و جنگل ها است و در مناطق شهری معماری های باشکوه و عظیم و سواحل زیبا بسیار قابل مشاهده است. 
جمعیت حدودا 10 میلیون نفری سوئد در مناطق مختلفی مانند نورلند در شمال، سوئالند در مرکز و گوتالند در جنوب مستقر شده اند. بیش از 100 جزیره در سوئد وجود دارد و مجمع الجزایر گوتنبرگ یکی از جاذبه های گردشگری معروف و مورد علاقه گردشگران درسوئد است. مردم محلی عمدتا سوئدی و فنلاندی صحبت می کنند و صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز رایج است و در دانشگاه ها با این زبان تدریس انجام می شود.

در حال حاضر تنها فعالیت مهاجرت تحصیلی ما برای کشور کاناداست. برای اطلاعات تکمیلی در این خصوص می توانید به صفحه ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید .

ویزای تحصیلی سوئد

به ‌طور کلی، دو نوع ویزای مختلف وجود دارد که فرد می‌ تواند هنگام برنامه‌ ریزی برای رفتن به سوئد برای آنها درخواست دهد. فردی که قصد سفر به سوئد برای مقاصد تفریحی را دارد اصولاً برای ویزای شینگن درخواست می ‌دهد؛ این در اصل یک ویزا است که به مدت 3 ماه معتبر است. این ویزا به طور معمول توسط گردشگران استفاده می شود زیرا به آنها اجازه می دهد از منطقه شنگن اتحادیه اروپا عبور کنند. ویزای دیگر به نام اجازه اقامت برای سوئد، ویزای اقامت طولانی مدتی است که می تواند به دلایل مختلف برای افراد صادر شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در سوئد را  دارند باید برای دریافت این مجوز اقامت اقدام کنند.
*مجوزهای اقامت توسط آژانس مهاجرت سوئد در سوئد صادر می شود اما توسط سفارت و کنسولگری سوئد در ایران پردازش می شود.

 

زمان پردازش ویزای تحصیلی

ازآنجا که همه درخواست های ویزا به سوئد ارسال می ‌شود، ویزا در حدود 90 روز پردازش می شود. با این حال، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد به همین دلیل به شما توصیه می شود که در اسرع وقت این روند را شروع کنید. همچنین تهیه برنامه به صورت دستی و کاغذی بسیار بیشتر از یک برنامه آنلاین طول می کشد. بنابراین، به افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند توصیه می شود که برنامه آنلاین را انتخاب کنند.

 

هزینه های مورد نیاز برای ویزای تحصیلی

هزینه ویزا برای اجازه اقامت با اهداف تحصیلی برای سوئد به مبلغ 1500 کرون است. دانش‌ آموزان ملزم به پرداخت آنلاین برای آن با استفاده از MasterCard  و سایر روش‌ های پرداخت اینترنتی هستند.
توجه داشته باشید:
هنگام پرداخت هزینه آنلاین، باید به ‌خاطر داشته باشید که کارت مورداستفاده شما دارای مانده لازم است و می‌ توانید با همان پرداخت‌ های بین‌المللی را انجام دهید. برای اطمینان از این امر، توصیه می‌ شود از قبل با بانک صادرکننده صحبت کنید و از وضعیت مالی خود مطلع باشید.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی سوئد

اگر برای مجوز اقامت سوئد درخواست می‌ دهید، باید مدارک خاصی را ارائه دهید. حتی قبل از شروع درخواست ویزا، پیشنهاد می‌ کنیم مطمئن شوید که همه مدارک زیر را دارید:
•    فردی که برای این ویزا درخواست می‌ دهد باید دارای گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه در زمان درخواست باشد. همچنین، گذرنامه باید 10 سال قبل از زمان درخواست صادر شود.
•    دانش آموزان نیاز به نامه ثبت نام از دانشگاهی در سوئد دارند که به طور واضح مدت دوره را مشخص کرده و همچنین فرد باید اولین قسط از شهریه را (به طور کامل) پرداخت کرده باشد.
•    توجه داشته باشید که فرد متقاضی باید هزینه ‌ای معادل حداقل 30 واحد را پرداخت کند. درصورتی ‌که ترم اول شما 30 واحد نباشد، باید هزینه‌ ای را برای دو ترم بپردازید.
•    اثبات توانایی مالی به این معنی که شما بودجه لازم را برای پرداخت دوره ‌ای که در آن ثبت‌ نام کرده ‌اید و همچنین اقامت خود در کشور را تأمین می‌ کنید، دارید. این می ‌تواند به ‌صورت بورسیه تحصیلی، حامی مالی (دولتی یا خصوصی)، وام دانشجویی یا سرمایه شخصی به مبلغ 8190 کرون برای هر ماه اقامت در سوئد باشد. این مبلغ را برای حداقل 10 ماه و هر ماه 8190 در نظر داشته باشید.
•    اگر اقامت شما کمتر از 10 ماه است از شما خواسته می ‌شود که مدرک بیمه درمانی ارائه دهید. برای دانشجویانی که برای اقامت طولانی‌ تر درخواست می‌ کنند، هنگام ورود به سوئد بیمه درمانی اجباری برایشان ارائه می‌ شود.
•    از شما خواسته می شود زمان درخواست یک متن 1000 کاراکتری (تقریبا 150 کلمه) ارسال کنید و در آن ذکر کنید که چرا سوئد را به عنوان کشوری برای تحصیل انتخاب کرده اید. هیچ فرمت خاصی برای این مورد وجود ندارد، اما باید آنچه را که فکر می کنید سوئد ارائه می دهد و کشور شما ارائه نمی دهد و سایر دلایل را ذکر کنید.
توجه داشته باشید که نیازی به ارائه همه گواهینامه ‌ها نیست. این سیستم از شما می ‌خواهد تنها آخرین اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی و سابقه کار را ارائه دهید.
توجه داشته باشید:
برای برنامه های کاغذی، شما به دو مجموعه اسناد نیاز دارید؛ اصلی و کپی های واقعی امضا شده از همان اسناد.
برای درخواست آنلاین، از شما خواسته می ‌شود که نسخه اسکن شده اسناد اصلی را بارگذاری کنید. به یاد داشته باشید که اسناد اصلی را بارگذاری کنید و نه کپی آن.
همچنین، برای برنامه های آنلاین، اسناد پیوست نباید بزرگتر از 2 مگابایت و در قالب های قابل قبولpdf ، doc ، docx ، jpg ، png ، RTF  و txt باشد.PDF  و JPEG همیشه برای اسناد رسمی ترجیح داده می شوند.

 

نحوه درخواست ویزای دانشجویی سوئد

متقاضیان تحصیل در سوئد ملزم به رعایت مراحل ذکر شده در زیر برای موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی سوئد می ‌باشند:
•    پذیرش خود را در دانشگاه سوئد دریافت کرده و مدارک را مطابق با چک‌ لیست ذکر شده در بالا آماده کنید.
•    تأیید بیمه درمانی (در صورت وجود)
•    با ورود به وب سایت Migrationsverket فرم درخواست اجازه اقامت را به صورت آنلاین پر کنید.
•    مدارک را بارگذاری کرده و درخواست خود را ارسال کنید.
•    پرداخت هزینه ویزا 1500 کرون از طریق  Visa/ Mastercard
•    دریافت تأییدیه از کنسولگری یا سفارت
•    پس از دریافت ایمیل، اطلاعات بیومتریک و عکس خود را به نزدیک ‌ترین سفارتخانه یا کنسولگری سوئد ارسال کنید.

کار در زمان تحصیل در سوئد

دانشجویان بین‌المللی می‌ توانند درحالی‌که تحصیلات خود را از سوئد ادامه می ‌دهند هم ‌زمان نیز کار کنند. هیچ محدودیتی برای تعداد ساعاتی که فرد محصل می ‌تواند در آن کار کند وجود ندارد. بااین‌حال، یک دانش ‌آموز ملزم به حداقل 40 ساعت مطالعه اجباری در هفته است. اکثر دانشگاه های سوئد دارای سلول های شغلی خاص خود هستند که در آنها می توان به دانشجویان در یافتن گزینه های شغلی مناسب نیمه وقت کمک کرد.

کار پس از تحصیل در سوئد
دانشجویانی که تحصیلات خود را در سوئد به پایان رسانده ‌اند، می ‌توانند برای جستجوی شغل مناسب، درخواست مجوز اقامت خود را به مدت 6 ماه تمدید کنند. همچنین دانشجویان می‌ توانند برای راه‌اندازی کسب ‌و کار خود در سوئد، اجازه اقامت دریافت کنند.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در سوئد

تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی سوئد را برای ادامه تحصیلات عالی ترجیح می ‌دهند. اما تحصیل در سوئد ارزان نیست؛ بنابراین، دانشجویان باید به دنبال راه‌ های مختلف برای تنظیم بودجه برای پوشش شهریه و هزینه های زندگی باشند. با توجه به تقاضای دانشگاه های مختلف دانشجویان در سوئد، بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. در زیر برخی از بورسیه های تحصیلی محبوب برای تحصیل در سوئد آورده شده است:
•    بورسیه های تحصیلی  BL Mandhana
•    بورسیه های تحصیلی Inlaks دوره های دانشگاهی
•    بورسیه Google Europe برای دانشجویان دارای معلولیت
•    بورس تحصیلی  BrokerFish International
سوئد به مهاجرپذیر بودن نسبت به جامعه بین ‌المللی مشهور است و سیستم آموزشی آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. دانشجویان بین ‌المللی از سراسر جهان برای تحصیل به سوئد می ‌روند، جایی که بیش از 1000 رشته تحصیلی مختلف به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می ‌شود. برخلاف بسیاری از کشورها، سوئد به دانشجویان بین المللی خود حق کار در سوئد را در طول تحصیل می دهد. اگر علاقمند به کار در سوئد، پایتخت نوآوری اروپا، هستید، پس از اتمام تحصیلات خود، می توانید برای جستجوی کار حتی اگر از کشورهای اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستید درخواست دهید. 

شرایط ورود به دانشگاه‌های سوئد

برای تحصیل در سوئد، باید علاوه بر شرایط ورود ویژه، شرایط عمومی ورود را نیز برآورده کنید. شما می ‌توانید شرایط خاصی را برای برنامه ‌های مختلف دانشگاهی در سوئد در وب ‌سایت‌ های دانشگاه پیدا کنید. هنگامی که برای درخواست آماده شدید، از Universityadmissions.se  برای ارائه مدارک لازم استفاده کنید.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد

برای برآوردن شرایط عمومی ورود به مقطع کارشناسی، همه دانشجویان باید:

 • تحصیلات متوسطه (دبیرستان) خود را با موفقیت به پایان رسانده باشند. 

 • بتوانند مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهند. شرط ورود برای تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد داشتن مدرک زبان انگلیسی است.

 • برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در سوئد را دارند باید باموفقیت دوره ‌های ریاضی را گذرانده باشند و به سطح دوره‌ های سوئدی ریاضیات 1a ، 1b  یا 1c  رسیده باشند.

*اگر قبلاً تحصیلات دانشگاهی داشته ‌اید، باید مدارک متوسطه (دبیرستان) خود را علاوه بر مدارک دانشگاهی خود به همراه مدارک دیگر ارائه دهید. برای برخی دوره‌ ها و رشته‌ ها، دانش ‌آموزان فقط بر اساس مدارک تحصیلی متوسطه و نه بر اساس مدارک دانشگاهی خود می‌ توانند برخی رشته ‌های تحصیلی را انتخاب کنند.

شرایط لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

برای برآوردن شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد باید:

 • مدرک کارشناسی (معادل مدرک سوئدی) از یک دانشگاه معتبر بین ‌المللی به فرد اعطا شده باشد.

 • فرد بتواند مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهد. شما می ‌توانید این کار را با استفاده از یک آزمون معتبر بین المللی مانندTOEFL ، IELTS  و غیره انجام دهید. تحصیلات متوسطه قبلی یا تحصیلات دانشگاهی که در برخی کشورهای مورد تایید به پایان رسیده است نیز می تواند شرایط مورد نیاز برای این مقطع را برآورده کند. وب سایت دانشگاهی را که می خواهید در آن تحصیل کنید، برای اطلاعات بیشتر در مورد الزامات زبان بررسی کنید زیرا تعیین می کند که چه سطحی برای دوره و برنامه کارشناسی ارشد رشته شما مورد نیاز است.

شرایط لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در سوئد

به‌ طور کلی، برای پذیرش در برنامه دکتری باید:

 • دارای مدرک دانشگاهی معادل لیسانس یا بالاتر با تمرکز بر روی همان موضوع موردنظر برای تحصیل در مقطع دکتر باشید البته در بیشتر موارد، مدرک کارشناسی ارشد نیز موردنیاز است. تحصیلات قبلی باید دارای پایان‌نامه و تحقیقات مرتبط با رشته موردنظر باشد.

 • تسلط کامل به زبان انگلیسی مهارت‌ های زبان سوئدی در برخی از موضوعاتی که سخنرانی ‌ها و سمینارها به زبان سوئدی برگزار می شود نیز مهم است.

 • سایر شرایط مورد نیاز برای پذیرش توسط دپارتمانی که موقعیت را اعلام کرده است تعیین می شود.

 

شهریه و هزینه های تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟
اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا در سوئد هستید یا اگر اقامت دائم سوئد به شما داده شده است، نیازی به پرداخت شهریه ندارید. برای سایر دانشجویان بین‌ المللی، هزینه تحصیلات عالی سالانه در سوئد بسته به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت است. هزینه تحصیل در سوئد از حدود 80،000 کرون سالانه (تقریباً 7،915 یورو یا 9،523 دلار) تا 295،000 کرون (یا تقریباً 29،188 یورو یا 35،117 دلار) متغیر است. هزینه های زندگی بستگی به محل تحصیل دارد (شهرهای بزرگتر معمولاً گران تر هستند) اما تقریباً 8568 کرون در ماه شامل اجاره (تقریباً 848 یورو یا 1.020 دلار) است. 

هزینه اقامت در سوئد

انواع محل اقامت برای دانشجویان بین ‌المللی بر اساس دانشگاه و شهر متفاوت است. ممکن است دانشگاه شما برای دانشجویان بین ‌المللی مسکنی را ارائه دهد، اما برخی ممکن است چنین نباشند. اکثر دانشگاهها نوعی خدمات اقامتی ارائه می دهند بنابراین ابتدا با دانشگاه خود در این زمینه مشورت کنید. اجاره و تقاضا برای مسکن دانشجویی در شهرهای بزرگ مانند استکهلم و همچنین در شهرهای دانشجویی سنتی مانند اوپسالا و لوند بیشتر است.
هزینه اجاره ماهانه بین 2500 تا 6500 کرون است. اجاره ‌بها به‌ طور کلی به چندین چیز از جمله شهر و اندازه و نوع محل اقامت بستگی دارد. 

سایر هزینه های تحصیل در سوئد

همه دانش ‌آموزان در سوئد باید کتاب ‌های درسی خود را بخرند و به طور متوسط ماهانه 750 کرون برای این منظور هزینه لازم است. معمولاً دانشجویان با هزینه اندک عضو اتحادیه دانشجویی محلی می ‌شوند. این به شما امکان دسترسی به فعالیت‌های مختلف دانشجویی و تخفیف‌ های دانشجویی را می ‌دهد. بسته به اتحادیه، هزینه ها از 50 تا 350 کرون در هر ترم متغیر است. هزینه مراقبت های بهداشتی برای دانشجویان بین المللی بسته به این که شما شهروند اتحادیه اروپا هستید یا خیر و همچنین مدت تحصیل در سوئد متفاوت است. 

برای تحصیل در سوئد به ویزای تحصیلی نیاز است؟

این بستگی به کشور تابعیت شما دارد، یعنی آیا شما شهروند اتحادیه اروپا هستید و شهروند سوئد هستید یا خیر. مدت زمانی که شما در سوئد تحصیل می‌ کنید کمتر یا بیشتر از سه ماه همچنین می ‌تواند بر نیاز به درخواست مجوز اقامت تأثیر بگذارد.

 • شهروندان اتحادیه اروپا

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، برای تحصیل در سوئد نیازی به درخواست ویزا یا اجازه اقامت ندارید. اگر قصد دارید بیش از یک سال در سوئد بمانید، باید در ثبت‌احوال سوئد ثبت نام کنید. سپس یک شماره هویت شخصی سوئدی دریافت خواهید کرد “personnummer”.

 • شهروندان غیر اتحادیه اروپا

بسته به کشور تابعیت شما، ممکن است قبل از ورود به سوئد نیاز باشد برای ویزا درخواست دهید. شهروندان برخی از کشورها درصورتی‌ که قصد اقامت کمتر از 3 ماه در سوئد را داشته باشند نیازی به درخواست ویزا ندارند.
اگر قصد دارید بیش از 3 ماه در سوئد بمانید، قبل از مهاجرت به سوئد باید برای اجازه اقامت اقدام کنید.
اگر قصد دارید بیش از یک سال در سوئد بمانید، باید در ثبت‌احوال سوئد ثبت نام کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که اجازه اقامت شما حداقل برای یک سال معتبر است. سپس یک شماره هویت شخصی سوئدی دریافت خواهید کرد. 

چه زمانی برای ویزای تحصیلی سوئد درخواست دهیم؟

به طور معمول، اواسط ژانویه مهلت درخواست برای تحصیل در ترم پاییز در سوئد و اواسط آگوست مهلت ارسال درخواست برای ترم بهار است. با این‌ حال، برای تأیید مهلت ها، مشورت با دانشگاهی که برای آن درخواست می کنید بسیار مهم است.
همچنین مهم است که به ‌محض دریافت اعلان پذیرش از دانشگاه مدنظر لازم باشد برای ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت خود درخواست دهید. دوره‌های انتظار می ‌تواند طولانی باشد! بنابراین با درخواست ویزای خود دراسرع ‌وقت از این مورد جلوگیری کنید.

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای تحصیلی سوئد کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی در سوئد 

برنامه کارشناسی
داوطلبان باید:

 • فارغ التحصیل از دبیرستان باشند.
 • به زبان انگلیسی مسلط باشند.
 • باید دوره‌های ریاضی برای کسب نمره  1a ، 1b  یا 1c ، را گذرانده باشند.

برنامه کارشناسی ارشد
داوطلبان باید:

 • دارای مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر بین ‌المللی باشند.
 • به زبان انگلیسی مسلط باشند.

برنامه دکتری
داوطلبان باید:

 • دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر با تمرکز بر روی همان موضوع مورد نظر برای تحصیل باشند.
 • بسته به دانشگاه و برنامه، ممکن است مدرک کارشناسی ارشد مورد نیاز باشد همچنین داوطلبان باید پایان نامه مدرک تحصیلی خود را نوشته باشند.
 • بسته به برنامه ای که انتخاب می کنید به زبان انگلیسی و گاهی سوئدی مسلط باشید.

نحوه درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد

اولین قدم برای تحصیل در مقطع لیسانس در سوئد این است که انتخاب کنید کدام رشته برای شما مناسب است. فهرست برنامه ‌های سوئد را مرور کنید تا بهترین برنامه را برای خود پیدا کنید. هنگامی که بهترین برنامه را برای خود پیدا کردید، از یک پورتال دانشگاهی سوئد استفاده کنید که در آن یک برنامه شامل رونوشت ‌ها و سایر اسناد را دارد و نشان می ‌دهد شرایط تحصیل در سطح خاصی و همچنین برنامه خاصی را دارید.

نحوه درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

همان ‌طور که در مورد برنامه‌ های کارشناسی در سوئد خواندید، درخواست برای برنامه کارشناسی ارشد در سوئد شامل انتخاب دانشگاهی است که می‌ خواهید تحصیلات خود را در آنجا آغاز کنید و همچنین رشته ‌ای که برای تحصیل به آن علاقه دارید.
علاوه بر برآوردن الزامات عمومی گفته شده، همچنین باید بررسی کنید که آیا الزامات موردنیاز رشته خود را برآورده می ‌کنید. 

نحوه درخواست تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

بر خلاف برنامه ‌های کارشناسی ارشد و کارشناسی، داوطلبان برنامه ‌های دکتری بایستی مستقل از وب ‌سایت پذیرش دانشگاه سوئد برای دانشگاه ها درخواست دهند. هیچ تاریخ شروع کلی برای برنامه های دکتری سوئد وجود ندارد. برای این مورد برخی از دانشگاه ها تاریخ تعیین کرده اند، در حالی که برخی دیگر داوطلبان را به صورت متناوب می پذیرند!

بهترین دانشگاه های سوئد 

برای تحصیل در سوئد به عنوان یک دانشجوی بین الملل باید از طریق وبسایت دانشگاه مورد نظر یک فرم درخواست را تهیه کرده و شایستگی و مهارت های خود را در آن ذکر کنید. زمان درخواست شما می توانید برای حداکثر 4 رشته مختلف درخواست دهید. آخرین مهلت ارسال درخواست برای برنامه های کارشناسی، ژانویه همان سال است و بررسی انتخاب ها در ماه مارس اتفاق می افتد. در این بخش ما  5 دانشگاه برتر سوئد را آورده ایم: 

موسسه کارولینسکا

این موسسه به تحقیقات پزشکی اش در جهان معروف است. این دانشگاه اغلب به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته پزشکی شناخته می شود. این دانشگاه در سولنا، استهکلم، در سال 1810 برای آموزش پزشکات ارتش ساخته شد بعد از آن به بخش های بزرگ تری گسترش یافت که بخش اصلی در فلمینگزبرگ در جنوب استهکلم قرار دارد.
این دانشگاه طیف گسترده ایی از مدارک علوم بهداشتی و مدارک تحصیلات تکمیلی را برای افراد ارائه می دهد. برای دانشجویان دوره کارشناسی رشته هایی مانند مامایی، پزشکی، روانشناسی، روان درمانی، دندانپزشکی، پرستاری، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی، رادیوگرافی، کاردرمانی و آسیب شناسی گفتار و زبان وجود دارد.
بیمارستان این دانشگاه نیز در نزدیک همین دانشگاه قرار دارد و افراد می توانند برای آموزش، تحقیقات و انجام امور درسی به صورت عملی به این بیمارستان مراجعه کنند. در این دانشگاه برنامه های علمی و تحصیلی با دانشگاه های سراسر دنیا مانند استرالیا، چین، دانمارک، فنلاند و هلند وجود دارد که همین مورد نیز از مزایای تحصیل در این دانشگاه است.
قسمت مهمی در این دانشگاه به نام مجمع نوبل وجود دارد که اطلاعات افراد دارای جایزه های نوبل در آن قسمت ثبت شده است؛ جالب است بدانید از 8 سوئی که موفق به دریافت جایزه نوبل شدند 5 نفر آنها فارغ التحصیل از این دانشگاه بوده اند. این مورد شامل جایزه نوبل نوروفیزیولوژیست تورستن نیلس ویزل و فیزیولوژیست اولف فون اویلر برنده جایزه پزشکی و دانشمند هوگو تئورل اشاره کرد. دیگر فارغ التحصیلان مشهور عبارتند از لارس لکسل، مخترج جراحی رادیو و سیاستمداران سوئدی سوا بیوربینگ و بنگت وستربرگ که از افراد شناخته شده و محصل این دانشگاه هستند.

آدرس سایت : https://ki.se/en 

دانشکاه لوند

دانشگاه لوند سوئد یکی از دانشگاه های دولتی در شهر سوئد است؛ این دانشگاه پردیس هایی در مالمو و هلسینگبورگ نیز دارد. در این دانشگاه بیش از 27000 دانشجو مشغول به تحصیل هستند که در بیش از 20 مرکز تحقیقاتی و موسسه سازماندهی شده فعالیت دارند. کتابخانه دانشگاه لوند در سال 1668 در داخل دانشگاه تاسیس شده که یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کتابخانه های سوئد است. قدمت شهر لوند به سال 990 باز می گردد به این معنی که بیش از 1000 سال گذشته خیابان های سنگ فرش شده، رستوران های زیبا و مکان های تفریحی در این منطقه وجود داشته است.

آدرس سایت : https://www.lunduniversity.lu.se/ 

دانشکاه اوپسالا

این دانشگاه در سال 1477 تاسیس و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های سوئد با تاکید بر الهیات است؛ این دانشگاه در ابتدای کار با 50 دانشجو شروع به کار کرد. سه رشته اصلی در این دانشگاه وجود دارد هنر و علوم اجتماعی، پزشکی و داروسازی و علم و فناوری و 70 رشته مختلف دیگر در مقطع کارشناسی! حقوق، پزشکی و روانشناسی از محبوب ترین رشته ها بین دانشجویان است. این دانشگاه نیز بیش از 400 برنامه تحصیلی با سایر دانشگاه ها در سراسر جهان دارد که به رشد و ایجاد سطح علمی بهتر کمک می کند. 
این دانشگاه همچنین به عنوان قدیمی ترین باغ گیاه شناسی کشور نیز شناخته می شود و بیش از 9000 گونه گیاهی دارد، در واقع این بغ بخش از قلعه سلطنتی بود که توسط پادشاه گوستاو سوم ساخته شد. 

آدرس سایت: https://www.uu.se/en 

دانشگاه استکهلم

این دانشگاه در سال 1878 به عنوان یک کالج تاسیس شد و از سال 1960 تبدیل به یک دانشگاه شد. در حال حاضر بیش از 27000 دانشجو نیز در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه توسط گیاهان، درختان و جنگل های وسیعی پوشانده است  و دارای بیش از 800 گونه گیاه مختلف و بیش از 100 پرنده مختلف است.

آدرس سایت : https://www.su.se/cmlink/stockholm-university 

دانشگاه گوتنبرگ

این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ سوئد و سومین دانشگاه قدیمی این کشور است. این دانشگاه دارای 8 دانشگده و 38 دپارتمان است و یکی از وسیع ترین دانشگاه های سوئد است. این دانشگاه تعداد زیادی از فارغ التحصیلات برجسته را در خود از جمله آروید کارلسون در خود جای داده است؛ این فرد در سال 2000 موفق به دریافت جایزه نوبل پزشکی شد؛ همچنین الیاسون، دیپلمات و سیاستمدار مشهور نیز در این دانشگاه تحصیل کرده است.

آدرس سایت : https://www.gu.se/en

 

مراحل دریافت ویزای تحصیلی سوئد

برای دریافت ویزای سوئد نیاز است که به این مورد توجه کنید که در چه مقطعی و با چه شرایطی قصد تحصیل دارید؛ شما با مراجعه به لینک https://www.migrationsverket.se می توانید برای موارد مورد نیاز درخواست دهید.  

1) پذیرش و ویزای تحصیلی سوئد یا هرکشوری در قاره اروپا با توجه به رشته انتخابی مسافر در نظر گرفته خواهد شد.

2) در مرحله اول اقدام به پذیرش دانشگاهای سوئد و در مرحله دوم اقدام به اخذ ویزای سوئد خواهیم داشت.

3) در صورتی که مدارک تحصیلی شما کامل بوده و دارای مدارک و افتخارات تحصیلی درخشانی باشید از طرف دانشگاههای سوئد بورسیه خواهید شد.

4) پس از اخذ مدرک تحصیلی، امکان اخذ ویزای کاری سوئد وجود دارد.

8) با انتخاب گزینه “تماس با کارشناس” و یا “رزرو وقت مشاوره” ما را از انتخاب خود مطلع سازید. در اولین فرصت با شما تماس گرفته خواهد شد.

فعلا هیچگونه فعالیتی در خصوص ویزای سوئد نداریم.

همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا می‌توانید سوالات خود را در قسمت مشاوره رایگان مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

11 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۵۱ دیدگاه

 1. میلاد حسینی

  سلام تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کشور سوئد امکان پذیر است؟

 2. علی

  شرایط فرزندان دانشجویان در سوئدچگونه است ؟

 3. ابوالفضل

  سلام من مدرک آیلتس ندارم ولی زبانم خوبه شاغل هم نیستم اما تمکن مالی بالای ۱۰۰ تومن دارم و یک سند اتومبیل هم دارم مجرد هستم ۳۰ سالمه لیسانس عمران گرفتم با معدل ۱۵. آیا میتونید برای من از سوئد بورسیه تحصیلی بگیرید؟۲.اگر امکان بورسیه نیست برای ویزای تحصیلی چقدر باید هزینه دانشگاه کنم؟۳. آیا بعد از اخذ مدرک میتونم اقامت بگیرم به برنگردم؟ و در سوئد مشغول به کار شم؟

 4. حامد معاشر

  ویزای تحصیلی در سوئد

 5. مهدی فیلی

  با سلام من دانشجوی ماه اخر رشته‌ پزشکی هستم مدرک زبان ندارم متاسفانه؛اما میخوام واسه ادامه تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی تو یکی از کشورهای اروپایی ترجیحا ایتالیا,سوئد یا کانادا خواستم از شرایطش مطلع شم که چطوری میشه امکانشو فراهم کرد ؟ممنون از همکاریتون

 6. مهدی صبایی

  درود، مدرک فوق دیپلم برق دانشگاه آزاد دارم مدرک زبان ندارم ۳۶ سال سن تمکن بالای ۱۰۰ میلیون را دارم آیا ویزای تحصیلی برای من قابل دریافت هست؟ آیا همسر و فرزندم میتوانم همراه ببرم. با سپاس فراوان

 7. الهام ولی زاده

  با سلام. روزتون بخیر. کارشناسی الهیات دارم و می‌خواهم ارشد حقوق بخونم. میخواستم بدونم با مدرک ارشد حقوق میشه برای گرفتن دکتری به دانشگاه های سوید یا هر کشور اروپایی دیگه رفت و با اون مدرک در اون کشور مشغول کار شد؟

 8. امیرعباس درویش

  برای دریافت بورسیه تحصیلی به ایتلس چند نیازه؟

 9. شیما عسکری

  سلام من لیسانس علوم اجتماعی ارتباطات دارم ۱۲سال از مدرک لیسانس من میگذرد ۳۵ساله و یک بچه یک ساله دارم امکان ویزای تحصیلی به همراه فرزند و دخترم را دارم ؟

 10. شیما عسکری

  سلام من لیسانس علوم اجتماعی ارتباطات دارم ۱۲سال از مدرک لیسانس من میگذرد ۳۵ساله و یک بچه یک ساله دارم امکان ویزای تحصیلی به همراه فرزند و دخترم را دارم ؟

 11. میلاد حسینی

  سلام تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کشور سوئد امکان پذیر است؟

 12. علی

  شرایط فرزندان دانشجویان در سوئدچگونه است ؟

 13. ابوالفضل

  سلام من مدرک آیلتس ندارم ولی زبانم خوبه شاغل هم نیستم اما تمکن مالی بالای ۱۰۰ تومن دارم و یک سند اتومبیل هم دارم مجرد هستم ۳۰ سالمه لیسانس عمران گرفتم با معدل ۱۵. آیا میتونید برای من از سوئد بورسیه تحصیلی بگیرید؟۲.اگر امکان بورسیه نیست برای ویزای تحصیلی چقدر باید هزینه دانشگاه کنم؟۳. آیا بعد از اخذ مدرک میتونم اقامت بگیرم به برنگردم؟ و در سوئد مشغول به کار شم؟

 14. حامد معاشر

  ویزای تحصیلی در سوئد

 15. مهدی فیلی

  با سلام من دانشجوی ماه اخر رشته‌ پزشکی هستم مدرک زبان ندارم متاسفانه؛اما میخوام واسه ادامه تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی تو یکی از کشورهای اروپایی ترجیحا ایتالیا,سوئد یا کانادا خواستم از شرایطش مطلع شم که چطوری میشه امکانشو فراهم کرد ؟ممنون از همکاریتون

 16. مهدی صبایی

  درود، مدرک فوق دیپلم برق دانشگاه آزاد دارم مدرک زبان ندارم ۳۶ سال سن تمکن بالای ۱۰۰ میلیون را دارم آیا ویزای تحصیلی برای من قابل دریافت هست؟ آیا همسر و فرزندم میتوانم همراه ببرم. با سپاس فراوان

 17. الهام ولی زاده

  با سلام. روزتون بخیر. کارشناسی الهیات دارم و می‌خواهم ارشد حقوق بخونم. میخواستم بدونم با مدرک ارشد حقوق میشه برای گرفتن دکتری به دانشگاه های سوید یا هر کشور اروپایی دیگه رفت و با اون مدرک در اون کشور مشغول کار شد؟

 18. امیرعباس درویش

  برای دریافت بورسیه تحصیلی به ایتلس چند نیازه؟

 19. امیرعباس درویش

  خب چه مدارک زبان باید داشته باشم من سنم ۱۶ سالِ

 20. مهدی پورسیدیان

  سلام من ۳۴ سال سن دارم مهندس صنایع شیمیایی هستم مدرک تحصیلی من لیسانس با معدل۱۷میتونم برای ارشد اقدام کنم البته متاهل هستم و بفرمایید حدودا مبلغ ۱۲۰ملیون کافیه بعد از اتمام دوره اقامت دائم میشه گرفت زبانم هم خوب نیست ممنون از راهنمایی شما

 21. سامان پورکی

  آیا برای اشخاص متاهل که قصد کسب ویزای تحصیلی «دکترای مجدد» در اروپا رو دارندامکان همراه بردن خانواده هست؟ با تشکر

 22. سارا سبزواری

  سلام من لیسانس معماری از دانشگاه غیرانتفاعی قزوین هستم با معدل ١۶/۴۴ میخواستم بدونم میتونم ویزای تحصیلی و اقامت بگیرم در سوئد ٢۴ سال سن دارم و متاهل هستم برای همسرم ویزای همراه میدن؟ به چه صورته؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 23. ماری شریفی

  سلام _ من لیسانس مهندسی شیلات دارم .تمام مدارک بین المللی آرایشگری رو دارم و ۸سال هستم که کار میکنم .مدرک زبان ندارم .میتکنم درخواست ویزای تحصیلی در رشته پرستاری رو داشته باشم از کشور سوئد ؟!۳۵سال ه هستم

 24. فهیمه خوزان

  سلام
  هزینه و شریط انجام کلیه مراحل اخذ پذیرش دانشگاه در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد چطور است؟

 25. میلاد

  در مورد ویزای تحصیلی المان مبخواستم مطلع بشم ببینم چقدر میشه هزینه گرفتن این ویزا . و در مقطع فوق لیسانس . و چقدر زمانی طول میکشه تا بخواهید شما برای ما اقدام کنید

 26. مصطفی حسینی

  بنده دانشو دکترافیزیک پلاسمادانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهرانم.برا مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورااروپایی که بعد تحصیلم بتونم اونجا بمونم ازکجاباید شروع کنم..هم اکنون کارمندشرکت مخابرات تهران بمدت پنج سال هستم و هنوز مدرک زبانی ندارم. متاهلم و یک فرزندچهارساله دارم.حداقل چه نمره زبانی میخواد

 27. یحیی

  با سلام و عرض ادب، من ۳۲ سالمه و متاهل و دارای یک فرزند هستم، اون قسمت ۱۰۰ میلیونی رو تقریبا دارم اما دیپلمه هستم، با این شرایط میتونم برای تحصیل یا آموزش زبان دیگری مثل انگلیسی در خارج از ایران اقدام کنم که بتونم هم کار کنم هم تحصیل؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 28. Sssss

  سلام وقت بخیر،من مهندسی شهرسازی خوندم و ۲۵ سال سن دارم،زبان رو هم تا حدودی بلدم،میخام بدونم به کدوم کشور اروپایی راحتتر میشه مهاجرت کرد؟

 29. Sahar1813

  سلام وقت بخیر،من مهندسی شهرسازی خوندم و ۲۵ سال سن دارم،زبان رو هم تا حدودی بلدم،میخام بدونم به کدوم کشور اروپایی راحتتر میشه مهاجرت کرد؟

 30. امیر امیری

  سلام من همسرم و دو فرزند کمتر از ۵ سالم میخوایم بریم مجارستان میخوام بدونم اگه یکس از دو نفرمون ویزا تحصیلی بگیره میتونه اون یکی رو با خودش به عنوان همراه ببره یا خیر؟؟؟

 31. Pegah Baradaran

  با سلام آیا مجرد بودن یا داشتن دعوتنامه از غیرفامیل (دوست) امتیاز منفی برای ویزای شینگن هلند محسوب میشه؟ آیا رد شدن ویزای شینگن کوتاه مدت بر روند بررسی ویزای بلندمدت تحصیلی از یک کشور دیگر عضو شینگن اثر منفی می گذارد؟ با سپاس از توجه شما

 32. مهدی ابوالمعصومی

  سلام وعرض ادب خدمت شما مشاور عزیز من ۳۹ سال سن دارم و مجردم و نمره ایلتسم ۵.۵ می باشد و همچنین لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هم از دانشگاه پیام نور گرفته ام و در حال حاضر مشغول به شغل مترجمی در دارالترجمه می باشم خدمتتون عارضم که ایا با این شرایط امکان پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی برای اینجانب از دانشگاه های خوب سوئد برای دوره مستر در رشته زبانشناسی وجود دارد یا نه منتظرپاسخ شما هستم با تشکر

 33. Anahita

  با سلام ، چه دلایلی برای ریجکت ویزای تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور سوئد وجود دارد ؟

 34. مهکامه معتمدی

  وقت به خیر ، جهت مهاجرت به سوئد به صورت اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ، چه مدارکی مورد نیاز است
  تشکر

 35. فرنوش

  من از دانشگاه سوئد پذیرش گرفتم اداره مهاجرت بهم جواب رد داده به دلایل بهانه جویانه. میخواهم به تصمیمشون اعتراض کنم، خواستم ببینم شما میتونین کمک کنین

 36. Mohibullah Walizada

  سلام و خسته نباشید ،
  اینجانب محب الله ولیزاده از کشور افغانستان می باشم ‌من بخاطر ویزه تحصیلی کشور سویدن در خواست داده ام و فعلن من به یک مشکل روبرو شدم که اون مثله تمکین مالی من هستش که فعلن در افغانستان هیچ نوع سیستم بانکداری وجود ندارد و در حالت تعلیق می باشد . بنا از شما خواهش میکنم که بنده را در این مورد کمک و همکاری نماید که چطور میتونم این مشکل را از راه دیگر حل نمایم که می‌توانم در کشور سویدن با همکاری اداره مهاجرت ان کشور یک حساب بانکی داشته باشم یان مرسی از شما
  بااحترام
  محب الله ولیزاده

 37. سامان

  با سلام و خسته نباشید
  بسیار سپاس گزار از مطالب آموزنده شما
  یک سوال؟
  حدود مبلغ تمکن برای ویزای تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد به همراه خانواده چقدره؟
  همسرم به همراه دو فرزند

 38. Tina

  سلام وقت بخیر خسته نباشید ببخشید خواستم بدونم من با مدرک زبان ایتلس و ۱۸ سالم هست و به تازگی دیپلم گرفتم می توانم برای گرفتن ویزا در سوئد اقدام کنم و اینکه خانواده درجه یک مثل (عمه و عمو) در اونجا هستند پوینت مثبتی دارد برای قبولی ویزا؟ بعد اینکه ویزای تحصیلی بهتره یا کار ؟

 39. محمد رستمی

  با سلام واحترام 

  بله برای برخی از کشورها میتوانیم درخواست ویزای تحصیلی داشته باشیم اما یک مقدا سن شما بالا رفته که انتخاب های مارا محدود خواهد کرد و برای دریافت ویزای تحصیلی نیازمند مدرک زبان خواهید بود.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

 40. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  ما از طریق پذیرش تحصیلی سوئد اعزام خواهیم کرد که معمولا بعد از گذشت یک ترم تبدیل ویزای تحصیلی به کاری امکان پذیر خواهد بود.

 41. محمد رستمی

  با سلام و احترام

  نظام اموزشی سوئد یکی از پیشرفته ترین نظام های اموزشی میباشد وبه همین منظور از مزایای تحصیلی در کشور سوئد میتوان به تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال اشاره نمود و زمانی که دانشجوان  با فرزندان خود وارد کشور سوئد گردید وپس  از مرجعه به Skattverket  و ثبت ادرس خود پس از یک ماه می توانند فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.از مزایای تحصیل در کشور سوئد برای فرزندان می توان به این نکته اشاره کرد اگر فرزند شما به صحبت کردن زبان سوئدی و انگلیسی مسلط نیست از خدمات متر جم استفاده کرد.

  شما میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط باشید و یا برای مشاوره خصوصی اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

 42. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  برای بورسیه تحصیلی در سوئد امکان بورسیه بعد از گذراندن یک  ترم از دانشگاه امکان پذیر خواهد بود. مانند دانشگاه kth

  به صورت میانگین بسته به درجه دانشگاه حدود ۶۰۰۰ یورو در هر ترم خواهد بود.

  بله پس از اخذ مدرک حتی پس از گذراندن ۱ ترم میتوان ویزای تحصیلی سوئد را به ویزای کار تبدیل کرد و امکان اقامت شما در سوئد فراهم خواهد بود

 43. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  سوالات خود را در خصوص ویزای تحصیلی سوئد در همین صفحه ثبت بفرمایید و یا برای مشاوره خصوصی، در وبسایت اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

 44. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  اخذ ویزای تحصیلی پزشکی دارای شرایط خاصی میباشد که به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:

  1. باید به زبان همان کشور کاملا مسلط باشید 
  2. مدرک شما باید معادل سازی شود که حدودا ۲ سال در کشور مقصد زمان بر خواهد بود.
  3. در کنار زبان کشور مقصد باید دارای آیلتس ۶.۵ باشید.
  4. اما میتوانید برای دریافت مجدد مدرک پزشکی اقدام نمایید و سپس برای ویزای کاری درخواست دهید.

  همچنین برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید در وبسایت اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

 45. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  برای ویزای تحصیلی به مدرک زبان احتیاج خواهید داشت اما برای پذیرش میتوان بدون مدرک برای برخی از دانشگاهها اقدام کرد

  بعد از طی نمودن مراحل تحصیل میتوانیم برای ویزای همسر و فرزرند نیز اقدام کنیم.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

 46. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  میتوان برای مقطع ارشد برای ویزای تحصیلی اقدام کرد حتی میتوان برای بورسیه تحصیلی اقدام داشته باشیم.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

 47. محمد رستمی

  با سلام احترام 

  بورسیه دانشگاه سوئد و ایتالیا را میتوانیم بدون مدرک زبان اخذ کنیم اما برای تایید ویزا به مدرک زبان نیازمند هستین.

 48. محمد رستمی

  با سلام و احترام

  برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد باید داری مدرک زبان آیلتس ۶ باشید.

 49. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  بدون مدرک زبان میتوانیم برای پذیرش دانشگاه اقدام کنیم اما برای دریافت ویزایتحصیلی سوئد به مدرک زبان نیاز خواهید داشت. امانگران نباشید

  جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

 50. محمد رستمی

  با سلام و احترام

  برای برخی از کشورها میتوانیم اقدام کنیم اما باید شرایط و مدارک شما توسط کارشناس موسسه بررسی گردد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

 51. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  خیر اگر دعوتنامه قوی بوده و مدارک شغلی معتبر داشته باشند بسیار تاثیر گذار خواهد بود

  بله ریجکتی میتواند در پرونده شما تاثیر گذار باشد.

  همچنین برای بهره مندی از مشاوره تخصصی میتوانید به قسمت رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید.