همه چیز درباره شهر اتاوا، هزینه ها، آب و هوا، معایب و مزایای زندگی در اتاوا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۳

 

 

همه چیز درباره شهر اتاوا

 

همه چیز درباره شهر اتاوا

 

اتاوا، پایتخت کانادا، واقع در جنوب شرقی انتاریو؛ در منتهی الیه شرق استان، در کرانه جنوبی رودخانه اتاوا روبروی گاتینو، کبک، در محل تلاقی رودخانه های اتاوا (اوتاوئیس)، گاتینو و ریدو واقع شده است. رودخانه اتاوا با طول تقریبی 1270 کیلومتر، شاخه اصلی رودخانه سنت لارنس، عامل اصلی آبادانی و توسعه شهر است. آبشار Chaudière، درست در غرب کانال Rideau است. این محل در ابتدا برای تجارت و بعدا برای حمل و نقل قایق های دریایی استفاده شد و در نهایت به عنوان یک دارایی در تولید برق آبی برای شهر و یک مزیت برای رشد صنعت در نظر گرفته شد.
ساکنان اولیه اتاوا بومیانی آمریکایی ( Algonquin ) بودند؛ معروف ترین این گروه قبیله ایی به نام Outaouais بود که به دلیل حرفه ایی بودند در معامله گری شناخته شده بودند. بر اساس این موضوع گفته می شود که نام اتاوا نیز از این گروه گرفته شده است البته معنی کلمه (Algonquin ) تجارت است که به دلیل موقعیت اتاوا و تجاری بودن این شهر با این نام شناخته شده است.


آب و هوای شهر اتاوا چگونه است؟

 

آب و هوای شهر اتاوا


آب و هوای اتاوا قاره ای است و دارای زمستانهایی بسیار سرد و تابستانهای گرم است. در سردترین روزهای سال، دما می تواند تا -25 درجه سانتیگراد (-13 درجه فارنهایت) یا حتی به کمتر از آن نیز کاهش یابد. در سال 2018 دمای هوا به -30 درجه سانتی گراد (-22 درجه فارنهایت) کاهش یافت. در گرمترین روزهای سال دما ممکن است به 35 درجه سانتیگراد (95 درجه فارنهایت) برسد؛ در سال 2001 دمای هوا به 37 درجه سانتی گراد (98.5 درجه فارنهایت) نیز رسید.
میزان بارش در اتاوا به 920 میلی متر (36.2 اینچ) در سال می رسد که این مقدار یک سطح متوسط است. بازه آن از 50 میلی متر (2 اینچ) در خشک ترین ماه (فوریه) تا 95 میلی متر (3.7 اینچ) در مرطوب ترین ماه (ژوئن، سپتامبر) است. در اتاوا به طور متوسط 175 سانتی متر (5.7 فوت) برف در سال می بارد. به طور کلی معمولاً از نوامبر تا اوایل آوریل برف می بارد.

 

آب و هوای اتاوا در ماه ژانویه


ژانویه، مانند دسامبر یک ماه سرد در زمستان در اتاوا است. ژانویه سردترین ماه سال در اتاوا است، با متوسط دمای بالا -6.3 درجه سانتی گراد (20.7 درجه فارنهایت) و متوسط دمای پایین -14.5 درجه سانتیگراد (5.9 درجه فارنهایت).

 

آب و هوا اتاوا در ماه فوریه


فوریه، آخرین ماه زمستان، در اتاوا که یکی از سردترین ماه های سال است. میانگین دما در آن بین 13.3-درجه سانتی گراد (8.1 درجه فارنهایت) و -4.9 درجه سانتی گراد (23.2 درجه فارنهایت) متغیر است. 

 

آب و هوا اتاوا در ماه مارس


اولین ماه بهار، مارس است؛ با دمای متوسط در محدوده از -6.8 درجه سانتیگراد (19.8 درجه فارنهایت) و حداکثر 0.8 درجه سانتیگراد (33.4 درجه فارنهایت). در اتاوا، دمای هوا در ماه مارس به طور قابل توجهی افزایش می یابد، از  زیر صفر (-4.9) درجه سانتیگراد (23.2 درجه فارنهایت) به 0.8 درجه سانتیگراد (33.4 درجه فارنهایت)می رسد.

 

آب و هوا اتاوا در ماه آوریل


آوریل در اتاوا، یک ماه تقریبا خنک است و میانگین دما بین 9.1 درجه سانتیگراد (48.4 درجه فارنهایت) و 0.4 درجه سانتیگراد (32.7 درجه فارنهایت)  است. در اتاوا، متوسط دما در آوریل به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

 

آب و هوا اتاوا در ماه مه


آخرین ماه بهار، ماه مه، در اتاوا ماه خوبی است که دارای دمای 7.1 درجه سانتیگراد (44.8 درجه فارنهایت) و متوسط درجه حرارت 17.7 درجه سانتیگراد (63.9 درجه فارنهایت) است. در ماه مه، میانگین دما به طور قابل توجهی افزایش می یابد، از یک درجه حرارت سرد 9.1 درجه سانتیگراد (48.4 درجه فارنهایت) در آوریل، به 17.7 درجه سانتیگراد (63.9 درجه فارنهایت) می رسد.

 

آب و هوا اتاوا در ماه ژوئن


اولین ماه تابستان، ژوئن، یک ماه با درجه حرارت متوسط بین حداکثر 21.6 درجه سانتیگراد (70.9 درجه فارنهایت) و حداقل 11.3 درجه سانتیگراد (52.3 درجه فارنهایت) است. در اتاوای کانادا، متوسط دما در ماه ژوئن اندکی افزایش می یابد، از دمای 17.7 درجه سانتیگراد (63.9 درجه فارنهایت) در ماه مه، به دمای 21.6 درجه سانتیگراد (70.9 درجه فارنهایت) می رسد.

 

آب و هوا اتاوا در ماه جولای


جولای در اتاوا، یک ماه گرم تابستانی است. دمای هوا در آن ماه بین 14.5 درجه سانتیگراد (58.1 درجه فارنهایت) و 25.3 درجه سانتیگراد (77.5 درجه فارنهایت) متفاوت است. جولای گرم ترین ماه در اتاوا با متوسط دمای بالا 25.3 درجه سانتی گراد (77.5 درجه فارنهایت) و متوسط درجه حرارت پایین 14.5 درجه سانتیگراد (58.1 درجه فارنهایت) است.

 

آب و هوا اتاوا در ماه آگوست


آگوست، آخرین ماه تابستان، در اتاوا، ماه گرم دیگری است که دمای آن 24 درجه سانتیگراد (75.2 درجه فارنهایت) و متوسط پایین ترین دما 13.7 درجه سانتیگراد (56.7 درجه فارنهایت) است. در اتاوا، متوسط دما در آگوست تقریباً مشابه جولای است.

 

آب و هوا اتاوا در ماه سپتامبر


سپتامبر، اولین ماه پاییز، در اتاوا، یک ماه دلپذیر است! با درجه حرارت بین 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) و متوسط درجه حرارت 20.2 درجه سانتیگراد (68.4 درجه فارنهایت). در ماه سپتامبر، متوسط دما از 24 درجه سانتی گراد به دمای 20.2 درجه سانتیگراد (68.4 درجه فارنهایت) کاهش می یابد.


آب و هوا اتاوا در ماه اکتبر


ماه اکتبر یک ماه خنک در پاییز در اتاوا، کانادا است؛ که دمای آن بین 5 درجه سانتیگراد (41 درجه فارنهایت) و 12.2 درجه سانتیگراد (54 درجه فارنهایت) متغیر است. در اتاوا، متوسط دما در ماه اکتبر بطور قابل توجهی کاهش می یابد، از 20.2 درجه سانتیگراد (68.4 درجه فارنهایت) در سپتامب ، به 12.2 درجه سانتیگراد (54 درجه فارنهایت) می رسد.

 

آب و هوا اتاوا در ماه نوامبر


نوامبر، آخرین ماه پاییز، در اتاوا، ماه سرد دیگری است که دما در بالاترین درجه 4.6 درجه سانتیگراد (40.3 درجه فارنهایت) و متوسط کمترین دما -2 درجه سانتی گراد (28.4 درجه فارنهایت) است. در ماه نوامبر، متوسط دمای 12.2 درجه سانتیگراد (54 درجه فارنهایت) در ماه اکتبر به سرمای 4.6 درجه سانتیگراد (40.3 درجه فارنهایت) کاهش می یابد.

 

آب و هوا اتاوا در ماه دسامبر


دسامبر، اولین ماه زمستان، در اوتاوا، نیز یک ماه سرد زیر صفر است! با دمای بالاتر از -2.7 درجه سانتیگراد (27.1 درجه فارنهایت) و متوسط کمینه -8.4 درجه سانتیگراد (16.9 درجه سانتیگراد). میانگین دما در این ماه از 4.6 درجه سانتیگراد (40.3 درجه فارنهایت) در ماه نوامبر، به یک درجه سرد زیر صفر -2.7 درجه سانتیگراد (27.1 درجه فارنهایت) کاهش می یابد.

 

زندگی در اتاوا


رتبه بندی شهرهای کانادا در سال 2012، از نظر رضایت خانواده ها برای زندگی اتاوا را در رتبه دوم کل کانادا قرار داده است. دلیل این امر آن است که اتاوا یکی از کمترین میزان جرایم خشن در بین شهرهای کانادا را دارد همچنین وسایل حمل و نقل عمومی عالی و کتابخانه های مناسب زیادی در این شهر وجود دارد. افراد در اتاوا می توانند در فصول مختلف سال اسکیت، دوچرخه سواری و پیک نیک در پارک های مختلف را تجربه کنند. اتاوا دارای بیش از 170 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری و پارک های فراوانی در مناطق مختلف است.
در اوتاوا فضای تفریحی زیادی برای افراد وجود دارد این فضاها به نسبت به شهرهای بزرگ دیگر کانادا مانند تورنتو و مونترال بیشتر است. همچنین اگر افراد قصد داشته باشند برای مدت کوتاهی اطراف شهر به تفریح بپردازند تپه ها، زمین های کشاورزی و بیابان های طبیعی زیادی در نزدیکی این شهر قرار دارد.
مدارس اتاوا نیز سطح آموزش درجه یکی را دارند و طبق بررسی ها دانش آموزان اتاوا به طور متوسط در زمینه های مختلف امتیازان بیشتری به نسبت دانش آموزان سایر استان ها کسب کرده اند. همچنین خارج از مدرسه، فعالیت های مختلفی برای کودکان و جوانان از جمله هنر، موسیقی و ورزش برای دانش آموزان در نظر گرفته می شود.

 

سیستم مراقبت های بهداشتی در اتاوا


اتاوا از سیستم مراقبت های بهداشتی عالی در سطح جهانی برخوردار است. در اتاوا 4 بیمارستان مهم وجود دارد که از تجهیزات پزشکی پیشرفته و جدیدترین تکنولوژی ها استفاده می کنند. علاوه بر این مورد تعداد زیادی کلینیک تخصصی در اتاوا وجود دارد که سطح بالایی از بهداشت را برای افراد فراهم می کند. در اتاوا به ازای هر 1000 نفر 2.64 پزشک دارد که این نسبت به سایر شهر ها 2.20 پزشک به ازای هر 1000 نفر است.

سیستم حمل و نقل در اتاوا

 

سیستم حمل و نقل اتاوا


اتاوا دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی است که شامل یک سرویس اتوبوس منظم در مسیرهای ثابت، یک مسیر حمل و نقل سریع با سرعت بالا در Transitway که فقط توسط اتوبوس ها و وسایل نقلیه اضطراری استفاده می شود و یک سیستم حمل و نقل ریلی سبک - O-Train - در یک مسیر شمال به جنوب است. گزینه هایی متنوعی برای افراد دارای اختلالات حرکتی در دسترس است، همه اتوبوس ها و قطارها دارای صندلی چرخدار هستند و یک سرویس اختصاصی برای کسانی که به دلیل معلولیت قادر به سوار شدن به اتوبوس و قطار نیستند دارند. علاوه بر تمامی این موارد تراموا در سراسر شهر تمام مناطق را پوشش می دهد.
برای مواقعی که به اتومبیل احتیاج دارید، اتاوا یک سرویس اشتراک گذاری اتومبیل مناسب به نام vrtucar دارد. البته بسیاری از افراد در اتاوا برای کار به پیاده روی یا دوچرخه سواری می پردازند. مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی در امتداد کانال و رودخانه اتاوا وجود دارد.
فرودگاه اتاوا در سال 2012 رتبه اول را در آمریکای شمالی کسب کرد! این فرودگاه پروازهای داخلی و خارجی زیادی را روزانه دارد و سالانه بیش از 4 میلیون نفر مسافر از امکانات و خدمات این فرودگاه استفاده می کنند.

 

هزینه های زندگی در اتاوا


اتاوا شهری امن و تمیزی است، اما دارای هزینه های زندگی بالاتر از حد متوسط است اما در عین حال مقرون به صرفه است! بسته به موقعیت مکانی شما، اجاره آپارتمان می تواند از 700-1400 دلار در ماه یا بیشتر باشد. باز هم، این به اولویت، تعداد افراد و معیارهای خاص بستگی دارد. البته مسکن ارزان تر نیز وجود دارد.

 

 

 مطالب پیشنهادی:

همه چیز درباره شهر کلگری

همه چیز درباره شهر ادمونتون

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.