شرایط شهروندی در کانادا و موارد رد صلاحیت شهروندی


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۱/۱۷

 


شرایط رسیدن به شهروندی کانادا و نکات رد صلاحیت آن

 

شهروند کانادا بودن آرزوی بسیاری از مردم جهان است. در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور را دارید باید واجد شرایطی که این دولت مشخص کرده است باشید. این شرایط عبارتند از:

1-اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشید.

2-به مدت 3 تا 5 سال در این کشور زندگی کرده باشید.

3-در صورت نیاز (باتوجه به شرایط) مالیات خود را پرداخت کرده باشید.

4-در آزمون تابعیت کشور کانادا قبول شده باشید.

5- مهارت های زبانی مربوطه (کسب حداقل نمره در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی) را داشته باشید.

با داشتن این شرایط شما حداقل های لازم برای درخواست و مهاجرت را دارید. اما سایر شرایط چیست؟ چرا این موارد حداقل ها هستند؟ موارد گفته شده مانند آزمون تابعیت، اقامت در این کشور و موارد دیگر خود دارای نکات مهمی هستند که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت؛ همچنین برخی موارد باعث می شود فرد نتواند تابعیت این کشور را اخذ کند اما چه چیزهایی باعث می شود که نتوانیم شهروند کانادا باشیم؟! در ادامه پاسخ این سوال را نیز به شما می دهیم.

شرایط شهروندی در کانادا
رد صلاحیت در دریافت شهروندی کانادا

 

رد صلاحیت در دریافت شهروندی کانادا

 

برخی موارد باعث رد صلاحیت در دریافت شهروندی این کشور می شود؛ این موارد عبارتند از:

 • فرد متقاضی در کشور کانادا یا هر جای دیگر مرتکب جرمی شده است.
 • فرد برای مدتی موقت حکم آزادی دریافت کرده باشد و نیاز باشد پس از اتمام دوره به زندان باز گردد.
 • فرد تحت مراقبت های ویژه پلیس باشد. ( یعنی فرد از زندان آزاد شده باشد اما همچنان پلیس فرد را تحت نظر داشته و در صورت مشاهده هر گونه خطا حکم وی تغییر می کند).
 • فرد مجبور به گذراندن یک دوره محکومیت در خارج از کشور کانادا است.
 • فرد در خارج از کانادا یک جرم انجام داده که این مورد به اندازه یک جرم مهم و قابل ادعا در کانادا است و می تواند در پرونده فرد متقاضی خللی وارد کند.
 • مقامات کانادایی (به هر دلیلی) از فرد خواسته اند این کشور را ترک کند.
 • فرد یک جنایت علیه بشریت انجام داده باشد.
 • فرد در 5 سال گذشته درخواست تابعیت را به صورت نادرست ارائه کرده است و یا درخواست وی به هر دلیلی در این مدت رد شده است.
 • فرد در 5 سال گذشته به صورت غیرقانونی اقدام به ورود به کانادا و اخذ اقامت این کشور را کرده باشد.
 • فرد پرونده ایی در زمینه در جرایم تروریسم، جاسوسی و خیانت به کشور داشته باشد.
 • فرد متقاضی در 10 سال گذشته فرد مواردی مانند کلاهبرداری را در پرونده خود داشته باشد.

این موارد هر کدام باعث می شوند که درخواست اقامت و شهروندی در کشور کانادا لغو شود. اما 5 موردی که در بالا به آنها اشاره کردیم؛ حال به بررسی این 5 مورد می پردازیم.

1-اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشید.

صرف نظر از این که شما چه سنی دارید، در صورتی که متقاضی دریافت تابعیت کشور کانادا هستید باید شرایط اقامت دائم را نیز داشته باشید. این شرایط عبارتند از:
• شما نباید تحت مراقبت های ویژه بوده و عناوینی مانند کلاهبرداری و تخلف در پرونده شما ثبت شده باشد.
• نباید (به هر دلیلی) توسط مقامات کانادایی از شما خواسته شده باشد که این کشور را ترک کنید.
• و در آخر شما باید تمام نکات و مراحل خواسته شده برای اخذ اقامت را طی کرده باشید؛ برای مثال در صورتی که آزمایشات پزشکی را انجام نداده باشید نمی توانید برای اخذ اقامت اقدام کنید.
قبل از اینکه درخواست تابعیت این کشور را بدهید باید اطلاعات مربوط به شرایط اقامت دائم را به صورت کامل و نکات مربوطه به نوع روش مهاجرتی خود را بررسی کنید تا از واجد شرایط بودن مطمئن شوید و سپس برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که برای اخذ تابعیت کانادا نیازی به کارت PR معتبر ندارید؛ در واقع شما می توانید با کارت PR که منقضی شده است نیز اقدام کنید.

2-به مدت 3 تا 5 سال در این کشور زندگی کرده باشید.

برای این مورد نیز شما باید نکاتی را رعایت کنید؛ این نکات عبارتند از:
1. شما و کودکتان؛ 5 سال قبل از درخواست یا حداقل 1095 روز یا همان 3 سال قبل از درخواست باید در این کشور حضور داشته باشید. ( کودکانی که والدینشان اقامت این کشور را ندارند و برای این مورد اقدام نکرده اند باید حتما مدت زمان گفته شده را در کانادا سپری کرده باشند اما کودکانی که والدینشان اقامت کانادا را دارند یا اینکه برای آن اقدام کرده اند نیاز نیست که این مدت را در کشور حضور داشته باشند).
2. در صورتی که برای مدتی موقت در این کشور بوده اید یا اینکه توسط دولت این کشور برای انجام برخی کارها از شما خواسته شده است تا مدتی در این کشور بمانید؛ مدت زمانی را که برای این موارد در کشور بوده اید را نیز می توانید در پرونده خود ثبت کنید.
نکته: نکته جالبی در زمینه مورد قبل وجود دارد! در صورتی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارید و شرایط شماره 2 را دارید می توانید آن را در پرونده مهاجرتی خود ثبت کنید! این یک امتیاز برای شما است که می تواند در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت این کشور به شما کمک کند.
ممکن است در محاسبه تعداد روزهایی که در کانادا بوده اید به مشکل بخورید! اما نگران نباشید! با استفاده از ماشین حسابی که این دولت برای متقاضیان مهاجرت تهیه کرده است می توانید تعداد روزهایی که برای شما ثبت شده است را حساب کنید؛ برای این مورد می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:
محاسبه زمانی که در کانادا سپری کرده ام! https://eservices.cic.gc.ca

3-در صورت نیاز (باتوجه به شرایط) مالیات خود را پرداخت کرده باشید.

در این مورد ممکن است لازم باشد حداقل 5 سال قبل از زمانی که درخواست اقامت می دهید مالیات خود را در کشور کانادا پرداخت کرده باشید. پرداخت مالیات کاملا بسته به شرایط فرد و حتی محل زندگی فرد متفاوت است. به طور کلی پرداخت مالیات حتی اگر برای مدت کوتاهی در این کشور زندگی کرده اید ضروری است اما در صورتی که درآمدی نداشته اید اما از خدمات این کشور استفاده کرده اید یا اینکه درآمد متوسطی داشته اید و توانایی پرداخت مالیات را فعلا ندارید و اگر مشاغل کوچکی دارید و از طریق استارتاپ ویزا به این کشور مهاجرت کرده اید و در پرداخت مالیات نیاز به کمک دارید دولت قوانین و شرایطی را برای شما گذاشته است که باتوجه به وضعیت خود می توانید برای دریافت آن شرایط اقدام کنید


4-در آزمون تابعیت کشور کانادا قبول شده باشید.

در صورتی که سن شما در بازه 18 تا 54 سال قرار دارد شما باید در آزمون تابعیت کشور کانادا شرکت کنید. در این آزمون سوالاتی در زمینه تاریخ، جغرافیا، اقتصاد، دولت، قوانین این کشور و نمادها آن آورده شده است که شما باید به آنها پاسخ دهید.


آزمون تابعیت کانادا چگونه است؟


• این آزمون به مدت 30 دقیقه است.
• سوالات به زبان انگلیسی و یا فرانسوی هستند.
• سوالات چند گزینه ایی یا درست و غلط هستند.
• ممکن است نیاز باشد برخی سوالات را شفاهی پاسخ دهید.
• افراد بالای 55 سال نیاز نیست در این آزمون شرکت کنند.
• کودکان زیر 14، 17 و 18 سال در برخی موارد نیاز است که در این آزمون شرکت کنند اما به طور کلی نیازی نیست.

5-مهارت های زبانی مربوطه (کسب حداقل نمره در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی) را داشته باشید.

کانادا دو زبان رسمی دارد این دو زبان عبارتند از انگلیسی و فرانسوی. اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در این کشور را دارید و سن شما بین 18 تا 54 سال است باید به یکی از این زبان ها مسلط بوده و اثبات کنید توانایی صحبت کردن و فهمیدن موضوعات مختلف در این زبان را دارید. همچنین از شما آزمونی گرفته می شود که در آن موارد زیر بررسی می شود:
• توانایی شما در مکالمات کوتاه و روزمره در موضوعات مختلف
• سوالات در زمینه های متفاوت
• پرسش درباره ساختار جملات و زمان های مورد استفاده در آن زبان
• بررسی سطح سواد شما در واژگان زبان
• بررسی دیپلم یا مدرک زبان


همچنین در صورتی که مدرک زبان دارید می توانید آن را در پرونده خود ثبت کنید. برای بررسی اینکه مدرک زبان شما مورد تایید دولت است می توانید از طریق این لینک canada.ca همچنین در صورتی که به زبان های دیگری به جز انگلیسی و فرانسوی مسلیط هستید می توانید شرایط خود در این لینک بررسی کنید.


دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج

 

دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج


توجه داشته باشید که در صورت ازدواج با یک فرد کانادایی شما سریعا شهروند این کشور نمی شوید؛ علاوه بر اینکه باید شرایط مخصوص این مورد که توسط دولت مشخص شده است مانند زندگی در یک منزل مشترک، حداقل 3 سال زندگی و... را داشته باشید باید شرایط گفته شده در بالا را نیز داشته باشید.


دریافت اقامت کانادا از طریق پدربزرگ و مادر بزرگ یا والدین


اگر پدربزرگ یا مادربزرگ (یا والدین) شما اقامت این کشور را داشته باشد ممکن است شما نیز بتوانید عنوان شهروند کانادایی را نیز دریافت کنید. برای این مورد نیز شرایط متفاوتی وجود دارد که باتوجه به وضعیت هر فرد متفاوت است.


نحوه درخواست تابعیت برای کشور کانادا

1- تهیه و تکمیل فرم های مربوطه


در ابتدا شما باید باتوجه به وضعیت خود تمام فرم ها و دستورالعمل های لازم را تهیه و بررسی کنید. این فرم ها به چند گروه اصلی تقسیم می شوند؛ که این گروه ها عبارتند از:
• فرم هایی برای افراد بیشتر از 18 سال
• فرم هایی برای والدینی که متقاضی اخذ اقامت برای خردسال زیر 18 سال خود هستند.
• فرم هایی برای کودکانی که والدین کانادایی ندارند یا والدین آنها قصد اقامت در این کشور را ندارد و هیچ درخواستی نداده اند.
• فرم هایی برای افرادی که به عنوان نیروی کار در کانادا خدمت می کرده اند.
• فرم هایی مخصوص افرادی که فرزندخوانده یک شهروند کانادایی هستند.
• فرم هایی برای فردی که تابعیتی ندارد اما والدین وی کانادایی هستند.


2- پرداخت هزینه ها


هزینه هایی که باید پرداخت شود نیز باتوجه به وضعیت فرد (اینکه بالای 18 سال و یا کمتر از 18 سال سن دارد) متفاوت است. اما به طور کلی هزینه ها شامل هزینه های بررسی مدارک و حق شهروندی است. هزینه های مربوط به مهاجرت باید به صورت آنلاین پرداخت شود.


3- ارسال درخواست


قبل از ارسال درخواست همانطور که قبلتر گفتیم شرایط شهروندی را بررسی و در صورت امکان اقدام به ارسال درخواست کنید. قبل از ارسال درخواست به چند نکته توجه کنید:


• در قسمت های درج شده برای امضا حتما امضا کنید.
• تاریخ روزی که درخواست را امضا کرده اید را وارد کنید و از تاریخ های گذشته و آینده استفاده نکنید.
• در صورتی که شرایط شما جوری است که باید مدتی را در این کشور حضور داشته باشید؛ ابتدا این دوره را گذرانده سپس اقدام به ارسال درخواست کنید؛ برای مثال جوانان و نوجوانانی که قصد دارند اقامت این کشور را دریافت کنند می توانند ابتدا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده و مدتی را در این کشور به تحصیل مشغول شوند سپس این دوره را در پرونده خود ثبت کرده و برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنند.


در آخر شما باید پس از ارسال درخواست منتظر دریافت جواب از مقامات این کشور باشید؛ در صورت تایید وضعیت شما مراحلی را پس از تایید درخواست باید سپری کرده، در آزمون و مصاحبه شرکت کرده و در آخر در مراسم سوگندنامه شهروندی کانادا شرکت کنید.


مزایای شهروندی کانادا

 • شما می توانید در این کشور مشغول به کار و کسب درآمد شوید.
 • فرزندان شما نیز تابعیت این کشور را دریافت می کنند.
 • شما می توانید در انتخابات شرکت کنید.
 • در صورتی که شهروند کانادا باشید نیاز نیست که کارت PR خود را تمدید کنید.
 • شما می توانید به کشورهای اروپایی و مختلف به راحتی با پاسپورت کانادا و بدون محدودیت سفر کنید.
 • شما از تمام خدمات درمانی و آموزشی همانند تمام کانادایی ها بهرمند می شوید.


سخن آخر
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید و یا از شرایط خود مطمئن نیستید می توانید با ما تماس گرفته تا کارشناسان ما شما راهنمایی کنند همچنین در صورت نیاز ما از بهترین و خبره ترین وکیل آقای مهیار حلاج پور برای شما وقت تعیین می کنیم تا پروسه مهاجرت شما با اطمینان سپری شود.
ما در مجموعه ویزا 724 پا به پای شما در تمامی مراحل مهاجرت هستیم.

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من، مهیار حلاج پور (Mahyar Hallajpour)
عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت، به شماره پروانه R520250 هستم.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت مهاجرتی ما

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

* شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- وبسایت ویزا724

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه 10 روش اصلی مهاجرت کانادا، به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.