اگر از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا یا اکسپرس انتری مهاجرت می کنید، از شما خواسته می شود گواهی پلیس را به عنوان بخشی از درخواست الکترونیکی نهایی خود ارسال کنید. این گواهی یک الزام اجباری است و عدم ارائه آن می تواند منجر به رد درخواست شما شود. قبل از اینکه خیلی دیر شود، مطمئن شوید که متوجه شده اید چه چیزی برای تکمیل پرونده شما لازم است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا ضمن معرفی این گواهی، به نحوه دریافت آن در ایران پرداخته و برخی نکات خاص درباره آن را بررسی نماییم. با ما همراه باشید!

گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا

گواهی عدم سو پیشینه یا گواهی پلیس چیست؟

گواهی عدم سو پیشینه سندی است که توسط یک مقام دولتی صادر می‌شود و تاریخچه جرایم جنایی یک فرد را به تفصیل شرح می‌دهد. اگر سابقه رفتار مجرمانه ندارید، تا زمانی که مدارک صحیح را ارسال کنید، جای نگرانی نیست. اگر شما یک سابقه کیفری یا هر جرم جدی را در پرونده خود دارید، این موضوع می تواند درخواست شما را به خطر اندازد. جرایم شدید کیفری می تواند منجر به رد شدن متقاضی به دلیل عدم پذیرش کیفری شود.

چرا افسران مهاجرت گواهی عدم سو پیشینه می خواهند؟

در واقع، اگر مایل به مهاجرت به کانادا هستید، از شما انتظار می رود که شخصیت خوبی داشته باشید و طبق استانداردهای شخصیت، مورد قضاوت قرار بگیرید. از این رو، گواهی عدم سو پیشینه برای رعایت استانداردهای شخصیت اغلب مورد نیاز است. واضح است که این سند در درخواست مهاجرت شما مهم است زیرا ثابت می کند که شما در هیچ فعالیت مجرمانه ای شرکت نداشته اید. علاوه بر این، این گواهی به مقامات مهاجرت کمک می کند تا افراد مجرم را از مجموعه متقاضیان خود حذف کنند.

چه زمانی IRCC گواهی عدم سو پیشینه درخواست می کند؟

اکسپرس اینتری یک فرآیند چند مرحله ای است. ابتدا و تنها در صورتی که واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت کانادا با اکسپرس اینتری هستید، باید نمایه اکسپرس اینتری خود را ایجاد و ارسال کنید. اگر نمایه شما در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) دارای امتیاز کافی بالا باشد، شما از این مجموعه انتخاب می شوید و یک دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم (ITA) صادر می کنید. گواهی پلیس تنها به عنوان بخشی از درخواست اقامت دائم نهایی، پس از دریافت ITA، درخواست می شود. پس از دریافتITA، 60 روز فرصت دارید تا درخواست روابط عمومی خود را آماده و ارسال کنید. با این حال، توصیه می شود که قبل از دریافت ITA برای گواهینامه های پلیس خود اقدام کنید (حتی اگر انتظار ندارید به زودی دعوت شوید).

آیا برای تمام کشور های مورد اقامت من گواهی عدم سو پیشینه نیاز است؟

برای هر کشوری که شش ماه متوالی در آن اقامت داشته اید، باید گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهید. برای کشورهایی که قبل از 18 سالگی در آنها اقامت داشته اید، این گواهی لازم نیست. گواهی پلیس برای متقاضی اصلی و همچنین اعضای خانواده همراه او با سن 18 سال یا بیشتر مورد نیاز است. توجه داشته باشید که پس از ارسال درخواست خود، افسران مهاجرت IRCC ممکن است برای کشورهایی که کمتر از شش ماه در آنها اقامت داشته اید، گواهی پلیس اضافی درخواست کنند. برای کشورهایی که اغلب در آنها اقامت داشته‌اید، اما هرگز بیش از شش ماه در آنها اقامت نکرده‌اید، می‌توانید گواهی پلیس را همراه با درخواست اولیه خود ارسال کنید تا از تاخیر احتمالی درخواست سند اضافی جلوگیری کنید.

مدت اعتبار گواهی عدم سو پیشینه چقدر است؟

اگر گواهی عدم سو پیشینه مربوط به کشوری است که در حال حاضر در آن زندگی می کنید، باید ظرف شش ماه قبل از تاریخ ارسال درخواست خود صادر شده باشد اما اگر گواهی برای هر کشور دیگری باشد، باید پس از آخرین باری که شما برای شش ماه متوالی یا بیشتر در آن کشور اقامت داشته اید، صادر شده باشد.

اگر نتوانم گواهی عدم سو پیشینه خود را برای اکسپرس انتری قبل از موعد مقرر دریافت کنم، باید چه کار کنم؟

پس از دریافت ITA خود، 60 روز فرصت دارید تا درخواست کامل اقامت دائم خود، از جمله گواهی(های) پلیس خود را ارسال کنید. برخی از کشورها بیش از 60 روز طول می کشد تا گواهی پلیس را صادر کنند، در این صورت می توانید از قبل برای گواهی پلیس خود اقدام کنید. با این حال، اگر نتوانید گواهی پلیس را به موقع دریافت کنید، دو راه دارید:

گزینه 1: می توانید دعوت خود را رد کنید. در صورتی که نمایه اکسپرس انتری شما کمتر از 12 ماه باشد، به جمع نامزدها بازگردانده می‌شوید و در قرعه‌کشی‌های اکسپرس انتری آینده در نظر گرفته می‌شوید. با این حال، این خطر وجود دارد که در قرعه کشی آینده از شما دعوت نشود.

گزینه 2: می توانید درخواست خود را ارسال کنید، اما به جای ارائه گواهی سابقه جرایم، می توانید مدارکی مبنی بر درخواست گواهی پلیس (فیش پرداخت، شماره رهگیری و …) همراه با توضیح نامه بارگذاری کنید. در این صورت، افسران مهاجرت IRCC ممکن است این مدارک را تا زمانی که گواهی پلیس خود را دریافت کنید، به عنوان ضمانت بپذیرند. با این حال، این تصمیم به صلاحدید افسر IRCC است، که با این وجود ممکن است درخواست شما را تحت عنوان “ناقص” رد کند.

* اگر درخواستی را بدون گواهی پلیس مورد نیاز و بدون هیچ مدرکی ارسال کنید، مطمئناً درخواست شما به دلیل ناقص بودن رد خواهد شد.

گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا

نحوه دریافت گواهی عدم سو پیشینه در ایران

درخواست از داخل ایران

 1. در مرکز پلیس+10  درخواست دهید.
 2. با کپی و اصل مدارک به دفتر مراجعه کنید.
 3. طبق توصیه مقامات برای تکمیل مراحل درخواست عمل کنید.
 4. در صورت لزوم، باید هر گونه هزینه را طبق توصیه، پرداخت کنید.
 5. این درخواست توسط بخش مربوطه پردازش خواهد شد.
 6. این گواهی را می توانید پس از اطلاع رسانی از دفتری که شخصاً در آنجا درخواست کرده اید، دریافت کنید.

توجه داشته باشید: افراد غیر شهروند باید کارت اقامت ایرانی یا گذرنامه ایرانی خود را به یکی از دفاتر Alien Bureau ارائه دهند تا متقاضیان در هنگام مراجعه به مرکز پلیس +10 آن را به همراه مدارک خود ضمیمه کنند.

درخواست در خارج از ایران: مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری ایران

 1. شخصاً به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری خود مراجعه کنید (از لینک https://mfa.ir/portal/viewpage/4000 برای یافتن سفارت مورد نظر خود استفاده نمایید.).
 2. با دفتر تماس بگیرید و وقت ملاقات شخصی را تعیین کنید.
 3. در تاریخ مقرر با همراه داشتن تمامی مدارک به صورت اصلی و کپی آنها به دفتر مراجعه نمایید. سپس، طبق دستورالعمل های افسر برای پردازش درخواست خود دنبال کنید.
 4. درخواست شما پردازش شده و سپس صادر می شود.

 

مدارک کلی برای ثبت درخواست گواهی

 • هزینه های قابل اجرا
 • پاسپورت معتبر (اصل و کپی)
 • مدرک معتبر شهروندی (تذکره های مربوطه صادر شده توسط کشور مربوطه)
 • عکس سایز پاسپورت
 • مدارک اقامت قانونی (کپی پاسپورت نگهداری شده در مدت مذکور با مهر مربوطه)
 • شناسه ایمیل (برای برقراری ارتباط با مشکلات مربوط به درخواست شما مورد استفاده قرار می گیرد)
 • شماره تماس معتبر (متقاضی قابل ارتباط است).
 • آدرسی که گواهی باید به آن ارسال شود.
 • یک سند رسمی که هدف درخواست شما را بیان می کند که توسط طرف ذینفع ارائه شده است.

 

مدارک مورد نیاز برای شهروندان ایران

 • مدارک هویتی (گواهینامه رانندگی، پاسپورت و غیره).
 • اثبات اقامت
 • سند برای اثبات شهروندی
 • شناسنامه
 • دو قطعه عکس رنگی (3×4 سانتی متر) با زمینه سفید ساده

مدارک مورد نیاز برای اتباع خارجی

 • کپی پاسپورت شما در زمان اقامت در ایران
 • کپی مجوز اقامت شما در ایران، شماره پاسپورت و محل صدور
 • کپی صفحه گذرنامه با ویزای ایران یا سند با آدرسی در ایران
 • فرم‌های اثر انگشت که باید از آژانس‌های مجاز مربوطه به کانادا، دریافت کنید.

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت

محل درخواست گواهی عدم سوء پیشینه در ایران

ایران، تهران، میدان امام خمینی، وزارت امور خارجه

کد: 1136914811

تلفن: 61151

فکس: 61154275

ایمیل: [email protected]

هزینه ها و زمان پردازش گواهی عدم سو پیشینه

هزینه ها برای تمبر و سایر الزامات بسته به شرایط و نوع درخواست شما متفاوت است. هزینه های به روز شده توسط مقامات مربوطه در حین درخواست ارائه می شود. زمان پردازش آن حداکثر 4 ماه است و با توجه به کشوری که در آن درخواست ثبت می شود، متفاوت است.

چه نوع سو پیشینه ای موجب رد درخواست ویزا می شود؟

پاسخ به این سوال به زبان ساده، یک “شاید” بزرگ است. این موضوع بستگی به جرم، زمان ارتکاب آن و مراحل قانونی که برای اثبات تغییر خود انجام داده اید دارد. به طور کلی، مقامات مهاجرت ویزای افرادی که در خارج از کانادا مرتکب جرم شده اند، در صورتی که جرایم در داخل کانادا قابل کیفرخواست یا مجازات باشد، رد می کنند. جرایمی که ممکن است منجر به رد ویزا شود شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

 • دزدی، از جمله دزدی از مغازه
 • تجاوز، از جمله تجاوز جنسی
 • رانندگی در حالت مستی (معروف به DUI یا DWI)
 • قاچاق و نگهداری مواد مخدر

اگر این جنایات را مرتکب شده باشید و افسر مهاجرت معتقد است که شما از اعمال خود پشیمان هستید، باز هم می توانید وارد کانادا شوید. این موضوع، به این معنی است که راه خود را تغییر داده اید و در صورت پذیرش در کانادا دیگر مرتکب هیچ جرمی نمی شوید. رایج ترین راه برای اثبات پشیمانی از یک جرم قابل مجازات این است که نشان دهید حداقل ده سال از آخرین جرم شما گذشته است. این شرایط خاص فقط در صورتی اعمال می شود که محکومیت شما نسبتاً جزئی باشد و هیچ جرم دیگری در سابقه شما وجود نداشته باشد.

اگر واجد شرایط بالا نیستید، ممکن است واجد شرایط «توانبخشی فردی» باشید. شما می توانید برای بازپروری فردی 5 سال پس از پایان دوره محکومیت خود، درخواست دهید. پرونده های توانبخشی فردی، نیاز به درخواست به مقامات مهاجرت دارند که رسیدگی به آن بیش از یک سال طول می کشد. یک افسر مهاجرت تعیین می کند که آیا احتمال ارتکاب جرم وجود دارد یا خیر و اگر از این امر راضی باشد، گواهینامه ای صادر می کند که نشان می دهد شما از اعمال خود پشیمان شده اید و راه را برای درخواست ویزای شما باز می کند زیرا افسران مهاجرت قدرت زیادی برای تصمیم گیری در مورد بازپروری فردی دارند.

افسر در ارزیابی درخواست توانبخشی موارد زیر را در نظر می گیرد:

 • ماهیت جرم: هم شدت و هم شرایط جرم می تواند بر قضاوت افسر مهاجرت تأثیر بگذارد.
 • زندگی خود را از جرم و جنایت پاک نموده اید: اگر بتوانید ثابت کنید که از زمان ارتکاب جرم خود به یک نیروی مثبت در جامعه خود تبدیل شده اید، احتمال بیشتری وجود دارد که درخواست توانبخشی شما پذیرفته شود.

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به صورت آنلاین

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به صورت آنلاین این امکان را برای شما عزیزان فراهم می‌کند تا با صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های خود بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن، گواهی مورد نظر را دریافت نمایید. تنها شرط لازم، داشتن حساب ثنا در سامانه‌ی احراز هویت ثنا یا سامانه‌ی ابلاغ الکترونیک قضایی می‌باشد. برای دریافت گواهی عدم سابقه‌ی کیفری به صورت آنلاین می‌بایست به صورت زیر عمل کنید:

 • ورود به وب سایت خدمات الکترونیک قضایی(adliran.ir) و ثبت‌نام در این سامانه(در صورت نداشتن حساب ثنا).
 • انتخاب گزینه‌ی «اطلاع رسانی» از ستون سمت راست و کلیک بر روی «ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه» و انجام مراحل ثبت‌نام.
 • وارد کردن مدارک هویتی مورد نیاز.
 • انتخاب واحد قضایی، استان و شهر محل زندگی.
 • محاسبه و پرداخت هزینه‌های مربوط به ابلاغ گواهی سوء پیشینه به صورت آنلاین و از طریق درگاه‌های تعبیه‌شده در وب سایت.

پس از ثبت سفارش، 3 روز کاری طول می‌کشد تا گواهی اینترنتی شما صادر شود. پس از دریافت نیز مدت اعتبار گواهی صادرشده یک ماه خواهد بود. در صورت نیاز مجدد به این گواهی پس از اتمام مدت اعتبار یادشده، می‌بایست مجددا برای دریافت آن اقدام نمایید. زیرا که این گواهی پس از یک ماه فاقد اعتبار خواهد بود.

گواهی عدم سوء پیشینه

درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای ایرانیان ساکن کانادا

عزیزانی که در کانادا سکونت دارند، برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه می‌بایست به صورت زیر اقدام نمایند:

 • مراجعه به مراکز پلیس محل سکونت و تهیه‌ی برگه‌ی اثر انگشت.
 • مراجعه به سامانه‌ی میخک(مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی).
 • انتخاب نماد امور سجلات و درخواست گواهی نبود سابقه‌ی کیفری.
 • تکمیل اطلاعات درخواستی و بارگذاری مدارک مورد نیاز.
 • پرداخت هزینه‌های لازم.
 • دریافت اصل گواهی پس از گذشت مدت زمان درج‌شده در وب سایت(با به همراه داشتن اصل مدارک هویتی).

مطالب پیشنهادی:

ویزای دبی

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

8 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۸ دیدگاه

 1. سخر امینی

  سلام وقتتون بخیر
  سحر امینی هستم
  من قصد اپلای تحصیلی به دانشگاه های کانادا را دارم و رزومه ی خیلی خوبی دارم ایلتس ۷.۵ و ۲ مقاله ISI و معدل ۱۹
  بنده متاهل هستم و پدر شوهر بنده ورشکسته شدند و به همین دلیل ۱ سال در زندان بودند.
  متاسفانه یکی از بانک هایی که با ایشان درگیر بودند همسر من رو هم ۳ سال پیش ممنوع الخروج کردند که با پیگیری ما مشخص شد بانک به اشتباه ایشان رو ممنوعالخروج کرده و حل شد و همسر بنده هیچ سو پیشینه ای ندارد، من ۲۷ سال و همسرم ۲۸ سالشون هست، میخواستم بپرسم ایا مشکل پدر ایشان بر پروسه ی ویزا ما اثر می گذارد؟

  پاسخ دهید
 2. حسین راستگو

  برای گرفتن اقامت دایم کانادا برای خودم از طریق همسر مقیم ویا برای خود همسر ایا گواهی سو پیشینه لازم هست؟و آیا اینکه اگر جرمی مرتکب شده باشم و ولی طبق قوانین ایران گواهی فاقد سو پیشینه صادر شود کفایت میکند یا حتما باید به تفصیل ان جرم شرح داده شود.در کل سوالم این است که همین گواهی سو پیشینه که مواقع استخدام در ایران میگیریم نیاز هست و یا نه برای اقامت نوع دیگری مورد نیاز هست؟
  باتشکر

  پاسخ دهید
 3. مژده

  سلام وقت شما بخیر . بنده متقاضی ویزای تحصیلی کانادا هستم ، و همسرم دارای سوپیشینه کیفری هستند ( مشارکت در حمل مواد مخدر ( گل )) ، حکم ایشون صادر شده و الان آزادی مشروط دارن و همینطور ممنوع الخروج هم نیستند . میخواستم بدونم اگه ایشون بخوان برای ویزای همراه دانشجو با من اقدام کنن و نوع ویزای درخواستی ایشون هم توریستی باشه ، آیا گواهی عدم سو پیشینه میخوان از ایشون ؟

  پاسخ دهید
 4. شهاب مقدم

  سلام وقت بخیر من بصورت توریستی با ویزای مولتیپل در کانادا هستم برای تقاضای ویزای کار از من مدرک سوپیشینه می‌خواهند من چگونه می‌توانم این مدرک را بگیرم با توجه به اینکه سفارت ایران در کانادا نمی‌باشد ، ممنونم از راهنمایی شما

  پاسخ دهید
 5. شهرام رییسی

  با سلام و خسته نباشید خدمت گروه محترم visa724:
  احتراما،برای درخواست ویزای توریستی یا دیداری کوتاه مدت با دعوتنامه جهت دیدار خامواده درجه یک احتیاجی به گرفتن گواهی عدم سوپیشینه هست یا خیر؟بنده حدود شش و اندی پیش این گواهی را گرفته ام ولی اقدامی ننمودم،در اغلب سایتها نیز ارائه این گواهی جهت ویزاهای توریستی و کوتاه مدت لازم دانسته نشده،آیا این مطلب صحیح است؟
  از پاسخ و همفکری شما سپاسگزارم و امیدوارم این امر باب همکاری جدیدی بین بنده و گروه محترم visa724 باز نماید،پاینده باشید.

  پاسخ دهید
 6. ناهید

  سلام وقت بخیر
  برای تحصیل در امریکا یا کانادا گواهی عدم سو پیشینه میخواد؟
  پرونده توهین داشته باشم مشکلی پیش میاد؟

  پاسخ دهید
 7. مریم اسفیدانی

  من خارج از کشور هستم. پسرم متولد۱۳۸۶ هست و ۱۶ سال تمام شده است. برای ویزای الحاق او نیاز به سوپیشینه هست؟

  پاسخ دهید
 8. Amir

  باسلام.درسال۲۰۱۵من باپاسبورت وارد ترکیه شدم و یک هفته بعد بصورت غیرقانونی وارد یونان و توسط پلیس یونان دستگیر شدم و به مدت۶ماه به زندان رفتم و بعد از اتمام زندان بصورت داوطلبانه به خواست خودم به ایران دیپورت شدم و درحین بازگشت به ایران در فرودگاه ایران اصلا متوجه این موضوع نشدن و حتی دوسال قبل هم من ۲بار به امارات دبی پرواز داشتم و ممنوع خروج نبودم و گواهی عدم سوپیشنه هم گرفتم و هیچ گونه سوپیشینه ای نداشتم…سوال؟ آیا با این شرایط امکان مهاجرت قانونی به کانادا را دارم.؟باتشکر

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *