لنگرویزای شینگتن یا شنگن، اصطلاحی رایج در ایران که شامل 26 کشور اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین می باشد. شما با داشتن ویزای شنگن یا همان ویزای شینگن، شما می توانید بین این 26 کشور با شرایط مشخص مسافرت کنید. در ادامه این مقاله با انواع ویزای شنگن، مدارک و شرایط و موارد دیگر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

* در صورت تمایل می توانید از خدمات ارزانترین ویزای شنگن ویزا724 به صورت فول گارانتی استفاده کنید؛ برای مطالعه قیمت ها می توانید به صفحه تور یونان یا ویزای توریستی فرانسه مراجعه بفرمایید.

ویزای-شینگن

لنگرویزای شینگن:

شینگن / شنگن قراردادی است در بین چند کشور اروپایی که در سال 1985 به امضا رسیده است.

طبق این قرارداد ورود ساکنان کشورهای اروپایی بدون ویزا به تمامی کشورهای طرف قرارداد ویزای شینگن آزاد شد.

در نتیجه ویزای شینگن برای کسانی است که ساکنان هیچکدام از کشورهای طرف قرارداد نبوده و قصد ورود به کشورهای محدوده شینگن را دارند.

کشورهای محدوده شینگن :

1.اتریش 2.ایتالیا 3.آلمان 4. اسپانیا 5.ایسلند 6.اسلوواکی 7.اسلوانی 8.بلژیک 9.هلند 10.فرانسه 11.پرتقال 12.سوئد 13.سوئیس 14.دانمارک 15.لوکزامبورگ 16.فنلاند 17.لیخن 18.یونان 19.مجارستان 20 مالت 21.نروژ 22.لیتوانی 23.لتونی 24.لهستان 25.استونی 26.چک

کشورهایی که نیاز به اخذ ویزای شینگن را ندارند:

1.ساکنان قاره استرالیا 2.ساکنان کشور ژاپن 3.ساکنان کشور مالزی 4.ساکنان کشور ژاپن 5. ساکنان کشور آمریکا 6.ساکنان قاره آمریکا غیر از 5 کشور.

لنگرسیستم VIS چیست؟

VIS سامانه جامع اطلاعات کشورهای محدوده شینگن است.

با راه اندازی این سیستم و تصویب آن در سال 1391 قوانین گرفتن ویزا با تحول بزرگی مواجه شد.

ویزای شینگن

ویزای شنگن

لنگرانواع ویزای شینگن:

ویزای شینگن به 4 نوع درخواست میشود که فراوانترین نوع آن برای درخواست ویزای شینگن توریستی یا ویزای شینگن نوع C میباشد.

ویزای شینگن  نوع  : A

ویزای شینگن نوع A اصطلاحا ویزای ترانزیت است، یعنی مسافر اجازه خروج از فرودگاه را ندارد. فقط باید پرواز خود را در یکی از فرودگاههای  کشورهای محدوده شینگن عوض کند و به کشوری خارج از محدوده شینگن پرواز کند.

ویزای شینگن نوع  B:

ویزای شینگن نوع B  اصطلاحا ویزای عبور است، یعنی مسافر اجازه خروج از فرودگاه را دارد اما باید از طریق زمینی به منطقه خارج از محدوده شینگن سفر کند.

ویزای شینگن نوع D :

ویزای شینگن نوع D اصطلاحا ویزای بلند مدت است که معمولا تجار و بازرگانان از آن استفاده میکنند. با ویزای نوع D اجازه عبور چندین بار در طول سال در منطقه شینگن صادر میگردد.

ویزای-شنگن

لنگرمدارکی که جهت درخواست ویزای شینگن باید ارائه دهید:

مدارک ارائه شده برای کشورهای مختلف محدوده شینگن تقریبا مشابه هم هستند. همه مدارک باید ترجمه شده باشد و دارای مهر دادگستری.

1. تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن / شنگن:

اولین قدم برای دریافت ویزای شینگن، تکمیل فرم مربوط به کشور مقصد شماست که عموما فرم از طریق وبسایت و سفارت کشور مذکور دریافت میگردد. فرم ویزای شینگن نیز معمولا شبیه هم است. فقط باید توجه داشته باشید که فرد مربوط به هر کشوری را که تکمیل کنید درخواست ویزای شینگن شما از همان کشور است و مقصد ابتدایی شما یعنی فرود هواپیمای شما باید همان کشور باشد. فرم اطلاعات ویزای شینگن شامل سوالات اطلاعات شخصی، مقاصد شما از سفر، تعیین نوع ویزای شینگن و … است. توجه داشته باشید اگر برای اولین بار به اروپا سفر میکنین درخواست ویزای شینگن مولتی پل نداشته باشید و درخواست اول شما برای اینکه شانس بیشتری برای قبولی داشته باشد بهتر از به صورت سینگل یا یک بار ورود دارای 14 روز اقامت باشد.

2. ترجمه‌ رسمی شناسنامه با کپی از تمام صفحات

3. اصل گذرنامه به همراه کپی از پنج صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر ویزا خورده است. اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.

4. سه قطعه عکس تمام رنگی زمینه سفید 4*6

5. واچر رزرو هتل. در صورتی که دعوتنامه داشته باشید نیازی به واچر هتل ندارید.

6. رزرو بلیط پروازی رفت و برگشت به کشور مقصد.

7. بیمه مسافرتی که باید برای کل مدت زمان سفر حداقل هزینه 30 هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. متقاضیان ویزای شینگن باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به کشور تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در کشور مقصد هم می‌تواند بیمه‌ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد.

8. گواهی اشتغال به کار باید بر روی سربرگ رسمی محل کار، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار و به زبان انگلیسی ارائه شود. در صورت داشتن شغل آزاد، ترجمه پروانه کسب و سوابق آخرین پرداخت مالیات به همراه مهر اداره مالیات ضروری است. اگر به صورت پروژه‌ای کار می‌کنید یا با شرکت خاصی همکاری نمی‌کنید، مدرکی از پروژه‌های آینده‌تان ارائه دهید یا مدرکی که نشان دهنده بازگشت شما به‌خاطر وجود موقعیت یا پیشنهاد خوب شغلی آینده باشد.
– برای دانشجوها، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی بر روی سربرگ رسمی دانشگاه به همراه امضای رئیس دانشگاه ضروری است. مدارکی مثل توصیه نامه استادان که نشان دهنده موفقیت تحصیلی شما و انگیزه بازگشت باشد هم می‌توانند برای گرفتن ویزای شینگن کمک کننده باشند.
– برای دریافت ویزای شنگن برای کسانی مثل زنان خانه‌دار یا فرزندان که تحت تکفل‌اند، گواهی اشتغال به کار و شرح صورت‌حساب بانکی (با تاریخ گشایش حساب) مربوط به همسر یا پدر الزامی‌ است.

دعوت نامه: دعوتنامه بخش مهمی برای دریافت ویزای شینگن میباشد. اگر دعوتنامه از طرف اقوام و یا دوستان شماست مدارکی که قومیت و یا دوستی شما را ثابت کند در روز مصاحبه بسیار کمک حال شماست.و حتما قبل از مصاحبه دعوتنامه را مطالعه کنید چون ممکن است از دعوت نامه سوالاتی از شما پرسیده شود که باید به ان مسلط باشید.

لازم است که این مدارک به همراه ترجمه‌شان به سفارت ارائه داده شوند:

* پرینت حساب بانکی؛ گردش سه ماه آخر و مانده حساب که روی سربرگ انگلیسی بانک و مهر شده باشد.
* در صورت داشتن بیمه کاری، سوابق سه ماه آخر قبل از درخواست ویزای شینگن.
* در صورت داشتن سند ملکی به نام شخص درخواست کننده؛ اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد.

توجه: درصورتی که در حساب بانکی‌تان به اندازه کافی پول ندارید، ارائه یک نامه از سمت پدر، همسر، شخص دعوت‌کننده یا بستگان نزدیکی که توانایی پشتیبانی مالی شما را در طول سفر دارند، می‌تواند کمک‌کننده باشد. درصورت ارائه این نامه، باید مدارک حساب بانکی آن شخص را ضمیمه کنید.

لنگرمصاحبه ویزای شینگن:

مصاحبه شینگن طبق رزرو قبلی مسافرت و در تاریخ تعیین شده همراه با ارائه مدارک انجام میپذیرد، معمولا مصاحبه به زبان فارسی است اما تسلط به زبان انگلیسی کمک حال شما خواهد بود، معمولا در مصاحبه از اهداف شما برای سفر به اروپا و دریافت ویزای شینگن سوال میشود. توصیه میشود کاملا صادقانه به سوالات جواب داده و قصد گول زدن افسر ویزای شینگن را نداشته باشید!

مدت زمان دریافت ویزای شینگن:

پس از تسلیم مدارک عنوان شده به سفارت کشور مقصد معمولا 3 تا 6 هفته طول میکشد تا سفارت نتیجه را اعلام کند و پس از اعلام نتیجه، سفارت تاریخی را اعلام میکنم که متقاضی شخصا برای گرفتن ویزا به سفارت مراجعه کند.

ویزا-شینگن

ویزا-شینگن

لنگرچند دلیل که احتمال مخالفت با ویزای شینگن شما را بالا می برد:

این واقعیت وجود دارد که ویزای شما به دلایل مختلف از سوی سفارت رد می شود اما متاسفانه سفارت توضیحی در این خصوص ارائه نمی دهد. پس خود شما هستید که باید علت رد شدن درخواست ویزای شینگن خود را بیابید و در صورت امکان آن را برطرف سازید.

1. مدارک جعلی:

اگر در جایی یا از زبان کسی شنیده اید که با مدارک جعلی به راحتی میتوان ویزای شینگن گرفت سخت در اشتباه اید!

اولین موردی که موجب رد ویزای شینگن شما خواهد بود ارائه مدارک جعلی به سفارت است. توصیه می کنیم به هیچ وجه شانس خودتون رو برای ارائه مدارک جعلی به سفارت امتحان نکنید چون افسرهای ویزای شینگن بسیار با تجربه هستند و اگر موردی بر جعلی بودن مدارک شما کشف کنند هرگز به صورت قانونی نمیتوانید وارد محدوده شینگن شوید!
اصطلاحا رنگ غروب اروپا به چشمتون نمیخوره!

2. داشتن سو سابقه:

 داشتن سو سابقه یک دیگه از مواردی است که باعث رد درخواست ویزای شینگن می شود و چون پاک کردن سو سابقه در ایران امکان پذیر نیست باز هم رنگ غروب اروپا به چشمتون نمیخوره!

3. گذرنامه، شناسنامه و مدارک شخصی آسیب دیده:

یکی دیگر از دلایل رد درخواست ویزای شینگن شما ارائه مدارک شخصی آسیب دیگه است. توسیه می شود قبل از درخواست ویزای شینگن و ارائه مدارک، نسبت به دریافت مدارک جدید اقدام نموده و سپس اقدام به درخواست ویزای شینگن نمایید. توجه داشته باشید که گذر نامه شما نباید کمتر از 3 ماه اعتبار داشته باشد.

4. مصاحبه و ارائه توضیحات دروغ به افسر ویزای شینگن:

ارائه توضیحاتی که با هدف سفر شما مطابقت ندارد باعت رد ویزای شینگن شما توسط سفارت خواهد شد. شدیدا توصیه می کنیم با افسر ویزای شینگن صادق باشید و هدف خود را از سفر به محدوده شینگن بیان کنید. (البته هم وطنانی عزیز که قصد مهاجرت و اقامت دائم به صورت غیر قانونی را ندارد).

5. عدم اثبات توان مالی:

یکی از دلایلی که موجب رد درخواست ویزای شینگن میشود عدم توانایی مالی برای تامین خود در طول سفر است، ارائه پرینت مالی بانکی که کمتر از 1 ماه از تاریخ آن گذشته باشد. ویا ارائه مدارکی که اثبات کند هزینه های سفر شما از سوی شخص دعوت کننده تامین خواهد شد برای رد نشدن ویزای شینگن الزامی میباشد.

6. بیمه نامه:

بیمه نامه نامعتبر یکی دیگر از عواملی است که ممکن از موجب رد درخواست ویزای شینگن شما شود.

7. رزرو جعلی هتل و یا محل اسکان دعوت کننده ی شما:

یکی دیگر از عواملی که موجب دردسرسازی برای اخذ ویزای شینگن است رزرو جعلی هتل می باشد. عموما رزرو هتل هزینه ای ندارد پس نیازی به جعل کردن آن نیست! و اگر دعوتنامه دارید ارائه مدرکی که بتواند اثبات کند میزبان شما پذیرای مسکن شماست مشکل را حل میکند.

ویزای-جعلی-شینگن

لنگرمراقب ویزای جعلی شینگن باشید.

ویزای شینگن ضوابط و قوانین خاص خود را دارد که نیازمند یکسری از تجربیات و کمی زیرکی است و هر شخص میتواند شخصا و یا به کمک یک کارگزار به کشور مقصد خود درخواست ویزا کند. همانطور که پیش تر گفته شد دقت بسیاری برای درخواست اول ویزای شینگن خود داشته باشید و در طول سفرتان از قوانین تخطی نکرده و بیشتر از موعد مقرر ویزای خود اقامت نداشته باشید، چون اگر یک بار از کشور اخراج شوید و یا دستگیر شوید در سوابق شما ضبط شده و دیگر برایتان ویزای شینگن صادر نمی گردد.

مدعیان بسیاری در ایران هستند که خودشون رو صادر کننده ویزای شینگن معرفی میکنند.
باید بدانید که هیچ شخصی، صادر کننده ویزای شینگن نیست و آنها هم درخواست کننده ویزای شینگن محسوب میشوند و به نوعی تسهیل کننده ویزای شینگن هستند.

سودجویان این عرصه با فریب افراد و استفاده از الفاظی همچون ( ما توو سفارت اشنا داریم پول خوب بدی ویزات اوکی میشه، ما راه و چاه دور زدن سیستم ویزارو بلدذیم فقط یکم باید هزینه کنی…) مبلغی رو به عنوان پیش پرداخت از شما می گیرند و همون مراحل قانونی رو طی میکنن، اگر ویزا شد که هیچ اگر نشد پیش پرداختتون از بین رفته.

سیستم VIS  به هیچ عنوان راه دور زدن نداره و همه چیز قانونی پیش میره اگر که تصمیم دارید قانونی از کشور خارج بشید بدونین که هیچ راه دور زدنی نیست و اگر هم غیر قانونی میخواید این کارا انجام بدین که بحثش جداس و ریسک بسیار بالای جانی و مالی رو باید متحمل بشید.

ویزای-شینگن

گرفتن-ویزای-شینگن

توضیحاتی در باره ی مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن:

مدارکی که سفارتهای کشورهای شینگن درخواست میکنن عموما شبیه به یکدیگر هستند. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک زیر رو نیاز ندارید

1. پاسپورت: چه برای درخواست ویزای شینگن و چه ویزای کشورهای دیگر پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی و سه ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشه باشه. کپی صفحه اول و صفحاتی که ویزا داره هم ببرید. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی که توش ویزا و مهر ورود خروج داره، اون رو هم ببرید.

2. شناسنامه و ترجمه آن به زبان انگلیسی: ترجمه توسط دارالترجمه رسمی کافیه در برخی کشورها نیاز به مهر دادگستری دارید و در برخی کشورهای شینگن برای درخواست ویزای شینگن نیازی به ارائه مدارک با مهر دادگستری ندارید

3. یک قطعه عکس رنگی جدید 3.5 × 4.5: برای درخواست ویزای شینگن عکس متقاضی باید بدون روتوش باشد. این موضوع بسیار مهم است. افراد زیادی بدلیل اینکه عکسشان شبیه عکس پاسپورت بود یا روتوش داشت، مورد تایید سفارت قرار نگرفت و مجبور شدند مجدد عکس بگیرند. و یا حتی در مواردی در فرودگاه عکسهای روتوش شده باعث ریجکتی افرادی شده اند.

4. رزرو بلیط رفت و برگشت: این رزرو رو رایگان هم میتونید بگیرید و هیچ لزومی هم نداره بلیط نهاییتون پس از گرفتن ویزا همین باشه. البته در برخی کشورها ارائه رزرو قطعی جهت دریافت ویزای شینگن الزامیست.

5. دعوتنامه رسمی: دوست یا فامیل یا اعضای خانواده شما در کشورهای حوزه شینگن میتوانند برای شما دعوتنامه ارسال کنند. کپی یا اسکن این دعوتنامه را هم به سفارت بدید قبول می کنند و نیازی به پست کردن اصلش نیست. به همراه این دعوتنامه کپی پاسپورت شخص دعوت کننده (و در صورت ایرانی بودن پاسپورتش کپی ویزای طولانی مدتش) رو هم باید به سفارت ارائه بدهید. اگر شخص دعوت کننده هزینه های شما در طول سفر رو هم تقبل شود باید کپی سه تا فیش آخر حقوقی خود را ارائه دهد. اگر هم قادر به گرفتن دعوتنامه معتبر برای درخواست ویزای شینگن نیستید ما میتوانیم در این مورد به شما کمک کنیم. داشتن دعوتنامه به هیچ وجه اجباری نیست ولی شانس گرفتن ویزای شینگن را بسیار افزایش خواهد داد.

6. رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت: رزرو را شخص متقاضی خود میتواند از سایتهای مختلفی مانند بوکینگ انجام دهند البته باید توجه داشت که زمان بندی درستی برای رزرو هتل داشته باشید.  البته اگر دعوتنامه از دوستان و فامیل دارید که محل اسکان شما را میتوانند تامین کنند، نیازی به رزرو هتل ندارید.

7. مدرک شغلی: گواهی اشتغال به کار از شرکتی که در آن فعالیت دارید یا مدارک شرکتی که صاحبش هستید، گواهی اشتغال به تحصیل، جواز کسب، سوابق بیمه ماه های اخیر و هر مدرکی که نشان دهنده ی آن است که شما در ایران به کاری مشغول هستید. داشتن کار  و مدارک شغلی معتبر میتواند اثبات کننده ی این باشد که شخص متقاضی ویزای شینگن قصد بازگشت به کشور خود را خواهد داشت. حتی اگر متقاضیانی که شغل به اصطلاح آزاد دارند بهتر است مدارک شغلی از خود ارائه دهند و یا حداقل از معاملات خود مدارکی برای ارائه به سفارت داشته باشند.

8. مدرک مالی: گواهی تمکن مالی و گردش حساب شش ماه آخر حسابتان که همه بانک ها به زبان انگلیسی این دو مدرک را ارائه میدهند ( البته موردی که برای آفیسرهای ویزای شینگن اهمیت دارد این است که ثابت شود این پول متعلق به شماست پس حداقل باید در حساب شما 3 ماه این مبلغ مانده باشد) . اینکه توی حسابتان چقدر باید باشد هیچکس نمی داند و بعضا توصیه شده زیر 30 میلیون تومان نباشد (البته با شرایط ارزش پول کنونی زیر 50 میلیون تومان ریسک محسوب میشود) . البته این موضوع غلط است که هرچه بیشتر بهتر! پول در حساب شما باید دلیل داشته باشد و اگر سپرده ی بلند مدت است دلیلی برای سرمایه گذاری ست و مشکلی ندارد. اگر پول کافی ندارید میتوانید مدارک حساب بانکی بستگان درجه یک (پدر و مادر) رو ارائه کنید کمه البته این مورد برای درخواست ویزای شینگن برخی کشورها کارساز نخواهد بود. اگر خانوادگی سفر می کنید داشتن مدارک مالی برای یک از اعضای خانواده کافیه.

9. سند ملکی: سند ملکی و ترجمه اون میتونه نشون دهنده این باشه که به ایران برخواهید گشت. در صورت نداشتن هم اصلا نگران نباشید الزامی به ارائه مدارک ملکی نیست. در برخی موارد مشاهده شده که عنوان میکنن سفارت ها سند را گرو میگیرند برای بازگشت شما! خیر سفارت هیچگونه ضمانت بازگشتی دریافت نمیکند پس از سپردن اسناد ملکی خود به افراد سودجو جدا خود داری نمایید.

10. گواهی مرخصی: داشتن گواهی مرخصی از شرکت و سه فیش آخر حقوقی خودتان اجباری نیست ولی اگر داشتید ببرید. به کامل بودن مدارک جهت درخواست ویزای شینگن کمک خواهد کرد.

11. برنامه سفر: یک برنامه سفر خصوصا اگر توریستی و بدون دعوتنامه میرید به سفارت ارائه کنید. باید توجه داشته باشید که این برنامه سفر با رزرو هتل همخوانی داشته باشد. برنامه سفر دقیق و حساب شده بسیار میتواند به قانع کردن آفیسر برای اینکه شما واقعا توریست هستید کمک کند. اگر قادر به انجام این امر برای دریافت ویزای شینگن نیستید میتوانید در وبسایت اقدام به رزرو وقت مشاوره نماییدبا شما در این امر مهم برای افزایش شانس ویزای شینگن همراه خواهیم بود.

12. بیمه مسافرتی: داشتن بیمه ای که هزینه های درمانی و حادثه رو در طول سفر پوشش دهد اجباریست. حداقل تعهدات این بیمه باید 30 هزار یورو باشد. هزینه این بیمه برای یک سفر 30 روزه از 40 تا 100 هزار تومان و بسته به شرکت بیمه گزار متفاوته. توجه داشته باشید بیمه ای دریافت کنید که در صورت نگرفتن ویزا بتونید کنسلش کنید.

چند توصیه مهم برای ویزای شینگن

1. سعی کنید ورودتان از همان کشوری باشد که درخواست ویزا داده اید مثلا اگر ویزای سوئد دارید از کشور آلمان وارد شینگن نشوید و ورودی شما باید از کشور سوئد به حوزه ی شینگن باشد. احتمال بسیار قوی با ورودتان به کشور دیگر موافقت نمیکنن. اگر از کشور دیگری وارد شینگن شوید و با ورودتان موافقت کنند دفعه بعد که برای ویزا اقدام کنید احتمالا سختگیری بیشتری نسبت به شما دارند.

2. اگر اولین بار است که قصد گرفتن ویزای شینگن را دارید درخواست ویزای طولانی و مولتیپل ندید.

3. برای بسیاری از سفارت ها برای درخواست ویزای شینگن قطعی کردن رزرو هتل و پرواز الزامی نیست.

4. سفارت هیچ پول و سندی رو به عنوان ضمانت برگشت از شما دریافت نمی‌کنند. اگر از طریق کارگزار اقدام کنید ممکن است از شما بخواهد پولی هم به عنوان ضمانت برگشت بگذارید.  این پول را میگیرند تا مطمئن شوند شما برمی گردید و اعتبار کارگزار که شما رو به سفارت معرفی کرده خدشه دار نمیشود. و یا اگر از دعوتنامه معتبر برای شما استفاده میکنند باید مطمئن بشن که شما بر میگردین و اون شخص یا شرکتی که دعوتنامه فرستاده به مشکل بر نمیخوره.

5. با داشتن ویزای شینگن به اکثر کشور ها و مکانهای دیدنی حوزه شینگن میتوانید سفر کنید اما یکسری از مکان ها فقط با داشتن ویزای مولتی پل اجازه ی بازدید از آنها را دارید مانند کشور هلند که تعدادی جزیره در دریای کارائیب دارد که فقط با ویزای شینگن مولتیپل اجازه ورود به اون جزایر را دارید.

و در آخر اینکه از آنجایی که تصمیم گیرنده برای دادن ویزای شینگن شخص هست( افسر ویزا ) نه ماشینو روبات، این احتمال وجود دارد که دو نفر مدارک شبیه به هم ارائه بدهند ولی جواب های متفاوتی بگیرند. و در صورتی که ریجکت شدین نگران نباشید مشکلات درخواست قبلی رو برطرف کنید و مجدد درخواست کنید البته یک مدت زبان باید از آخرین درخواست شما بگذرد. حدودا 3 ماه…

روشهای دریافت ویزای شینگن:

1. با توجه به موارد عنوان شده خود شخص میتواند به صورت مستقل درخواست ویزای شینگن داشته باشد و اجباری به انتخاب یک شرکت یا شخص به عنوان کارگزار نیست. اگر در زمینه دریافت ویزا تجربه دارید این روش توصیه میشود میتوانید خودتان درخواست کنید. اگر هم در این خصوص تجربه ای ندارید و یا سوالی دارید و یا به دونبال یک کارگزار قانونی هستید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

2. به دنبال ویزاهای جعلی شینگن نروید طبق آخرین اخبار مهاجرت تمامی ویزاهای جعلی شینگن استعلام میگردد و در صورت تایید شخص از 5 تا 20 سال از درخواست ویزا محروم میگردد.

3. در صورتی که شرایط اولیه دریافت ویزای شینگن را دارید، ما با دریافت دعوتنامه های معتبر شانس دریافت ویزای شما را افزایش خواهیم داد.

تفاوت ویزای شینگن سینگل و چندبار ورود

 علاوه بر دسته بندی ویزای شینگن به 4 نوع  A و B و C و D دسته بندی دیگری نیز وجود دارد که بر اساس تعداد دفعاتی که می‌توانید وارد کشور مقصد شوید به دو دسته ویزای شینگن سینگل و چند بار ورود تقسیم بندی می‌شود. جالب است بدانید ویزای چند بار ورود نیز خود دسته بندی دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

ویزای شینگن

ویزای سینگل با نام دیگر ویزای یک بار ورود خود گویای همه چیز است. بدین معنی که پس از یک بار سفر به کشور مقصد و خروج از کشور، دیگر اجازه ورود به همان کشور را نخواهید داشت.

ویزای شینگن چند بار ورود یک ساله، ویژه افرادی است که طی دو سال گذشته حداقل از سه ویزا استفاده کرده باشند. به چه معنا؟ به این معنی که باید نشان دهید طی دو سال گذشته سفرهایی به حوزه کشورهای شینگن داشته‌اید.

ویزای شینگن چند بار ورود سه ساله، مخصوص متقاضیانی است که طی دو سال گذشته ویزای ورود قبلی خود را با اعتبار یکساله دریافت کرده باشند و البته به صورت قانونی از آن استفاده کرده باشند.

ویزای شینگن چند بار ورود پنج ساله، ویژه افرادی است که ویزای قبلیشان حداقل 2 سال معتبر بوده باشد. سپس برای دریافت ویزای 5 ساله شینگن می‌توانند اقدام کنند.
به خاطر داشته باشید قانون 90/180 در ویزای چند بار ورود نیز حاکم است. بدین معنی که متقاضی در یک دوره 180 روزه، حداکثر 90 روز از ویزا استفاده کند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که این نوع ویزا نیز به صورت برچسب بر روی ویزا صادر می‌شود.

نکته پایانی

خوب است بدانید از انواع ویزای شینگن، نوع دیگری وجود دارد که ویزای محدود نامگذاری شده و تنها در موارد خاص صادر می‌شود. بدین معنی که فقط می‌توانید به یک کشور سفر کنید و اجازه ورود به دیگر کشورهای محدوده شینگن را نخواهید داشت. این نوع ویزا نیز قوانین خاص خود را دارد. با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا به همه سوالات شما پاسخ داد شود.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

مطالب پیشنهادی:

> بهترین روشهای مهاجرت کانادا

وکیل مهاجرت کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ

اقامت سرمایه گذاری کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

درخواست مشاوره رایگان

7 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۲۸ دیدگاه

 1. پیمان پیری

  مدارک من ناقص هستن میخوام بدونم شرکتی یا موسسه ای هستن ک بتونن با دریافت مبالغ یا هزینه ای ویزای شینگن ب عنوان نماینده بگیرن؟؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   از مدارک جعلی به هیچ عنوان استفاده نفرمایید اما میتوانید با دعوتنامه قوی اقدام بفرمایید به دریافت ویزای شینگن.

   پاسخ دهید
 2. علی

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما آیا با ویزا شینگن مى شود به کشور ژاپن سفر کرد ؟؟؟ یا با ویزا ژاپن مى شود به اروپا سفر کرد؟؟ مرسى از شما

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   با داشتن ویزای شینگن فقط میتوانید به ۲۳ کشور محدوده شینگن سفر کنید و برای سفر به ژاپن نیازمند ویزای ژاپن خواهید بود. و بالعکس با داشتن ویزای ژاپن نمیتوانید به اروپا سفر کنید باید ویزای شینگن درخواست کنید.

   پاسخ دهید
 3. منصوره شيخ

  با سلام و احترام من وقت سفارت سوئد دارم. یه سوال داشتم. گواهی اشتغال به تحصیل که برای ترجمه میدم دارالترجمه می بایست مهر دانشگاه یا وزارت علوم داشته باشه یا خیر؟ عذ رمیخوام یه سوال دیگه هم داشتم. میتونم پرینت گردش حساب شش ماهه یکی از حسابامو بگیرم و برای تمکن مالی یکی دیگه از حسابامو بدم؟ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   مهر دانشگاه و دارلترجمه الزامیست 

   مدارک مالی شما باید با مدارک شخصی شما همخوانی داشته باشد و به یک بررسی اجمالی نیازمند است.

   پاسخ دهید
 4. تانيا مخزني

  من ویزای شینگن مولتی از فرانسه گرفتم ایا میتونم به کشور مجارستان برم بدون ورود به کشور فرانسه

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام 

   ویزای فرانسه رو که دریافت میکنید باید فرود شما در همون کشور باشه و بعد از اونجا میتونید به هر کشوری در اروپا سفر کنید.

   پاسخ دهید
 5. عقيل بخشنده

  سلام…ببخشید شانس گرفتن ویزای تحصیلی شینگن(لهستان) برای زن و شوهر به صورت همزمان چقدره؟ آیا شانس گرفتن ویزا رو کم میکنه؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   خیر ربطی به کم یا زیاد کردن شانس دریافت ویزا ندارد در برخی موارد. ویزا شانسی نیست!

   پاسخ دهید
 6. faranak

  سلام من از شرکت blsبرای ویزای اوریستی اسپانیااقدام کردم،الان دو هفته میگذره هنوز پاس های ما پیش سفارت هست مشکل من اینکه جواب انگشت نگاری کانادامون هم اومده واز بد شانسی یک ماه فرصت داریم برای انگشت نگاری متاسفانه ما الان پس نداریم ومن خیلی نگرانم که تاکی سفارت اسپانیا پاس رو به ما تحویل میده الان از تایم یک ماه که برای انگشت نگاری به ما دادن ٢هفته میگذره ????میشه راهنمایی کنید من چیکار میتونم انجام بدم که پاسهامون رو زودتر دریافت کنیم؟ ممنون

  پاسخ دهید
 7. امیر

  با سلام و تقدیم احترام
  من ویزای شنگن مالتی ۲ ساله بیزینسی از کشور ایتالیا را دارم
  همسرم در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ ۲ ویزای شنگن از آلمان داشتند
  کودک نوزاد من تاکنون شنگن نداشته است .
  با توجه به اینکه هر ۳ نفرمان قصد سفر به آلمان را داریم آیا لازم است من در عین داشتن ویزای مالتی ایتالیا جهت وقت مصاحبه به سفارت آلمان نیز مراجعه کنیم ؟
  امکان داشتن همزمان ۲ ویزای شنگن در پاسپورت است ؟
  (برادرم شهروند آلمان هستند )

  پاسخ دهید
 8. مهرداد فهیمی

  سلام و خسته نباشید
  من و همسرم رو علیرغم داشتن یک ویزای شنگن و نیز سفر های متعدد بدلیل واهی اینکه مثلا نتوانستیم دلایل برگشت به کشور رو ثابت کنیم ریجکت کردند میخواستم ببینم الان که شش ماه گذشته و ما بعدا یک سفر به روسیه هم داشتیم راهی برای رفع ریجکتی وجود دارد ؟ممنون

  پاسخ دهید
 9. mohammadreza azimi

  سلام.جهت اخذ ویزا شنگن میتوان از قولنامه ملک بجای سندترجمه کرد وبه سفارت ارائه داد؟

  پاسخ دهید
 10. رضا

  احتمال ورود زدن به آلمان با ویزای سوئد چند درصد است؟
  ممنون

  پاسخ دهید
 11. علی علیزاده

  سوالاتی در مورد ویزای شنگن مخصوصا آلمان دارم لطفا راهنمایی بفرمائید

  پاسخ دهید
 12. ali saeedi

  سلام من هشت ماه پیش براى ویزاى ژاپن اقدام کردم هم زمان براى ویزاى کار هم اقدام کردم از طریق همسرم ک یه تا برادرش تو ژاپن هستن و رستوران دارن و همسرم هم مدرک اشپزى ایرانى و ژاپنى داره اونجا اقامت کردم اما ظرف زمان تعیین شده ویزاى کارمون نیومدومجبور ب بازگشت شدیم الان شرکت فنى ک براى کار در اون اقدام کردم ى سابقه کاربصورت خریدو فروش و بازرگانى از من خواسته لازم ب ذکره ک شرکت هم متعلق ب یک ایرانى ولى من فقط کار فنى انجام دادم البته سابقه بیمه دارم حالا سوالم اینه برا سابقه کارى ک خواسته من باید حتما کارت بازرگانى داشته باشم صاحب شرکت اعلام کرده چون تو ایران همه چى رومى شه بصورت تقلبی و باپول درست کرد این سابقه مار رو بصورت جعلى اماده کنم تا فقط بتونه ارایه بده بعد مشکل ویزام حل مى شه لطفا راهنماییی مى کنید

  پاسخ دهید
 13. بهرنگ

  سلام. خواهر بنده توی هلند زندگی میکنه و شهروند اونجاست. چند ماه پیش به برادر بزرگ من دعوتنامه داد برای گرفتن ویزا. اما درخواست ویزای دیدار خانواده که از طرف برادر بنده به شرکت VFS global داده شد از سوی سفارت هلند ریجکت شد! حالا میخوام بدونم با توجه به شرایطی که گفتم، اگه من بخوام اقدام کنم آیا من هم رد میشم؟ آیا خواهرم میتونه به من دعوتنامه بده؟ اگر بده دوباره رد نمیشه؟ شوهر خواهر من هم هلندی هستن و میتونن دعوتنامه بدن. اگه ایشون دعوتنامه بدن شانس من بیشتره یا کمتر؟ (این نکته رو هم بگم که خواهر بنده برای بردارم فقط دعوتنامه داد اما گارانتی مالی نکرد. ممکنه علت ریجکت شدن برادرم این باشه؟) با تشکر

  پاسخ دهید
 14. عرفان

  سلام خسته نباشید ایا فردی که مقیم ایران نیست و ویزای شینگن رو توی پاسپورتش داره میتونه از ایران بلیط بگیره و پرواز کنه ؟! ایا فرودگاههای ایران صرفا پاسپورت و هولوگرام ویزا رو چک میکنند یا به اطلاعات ویزا هم دسترسی دارند ؟! چون چند جایی شنیدم که اطلاعات داخل ویزا فقط مخصوص حوزه شینگنه و کشورهایی مثل ایران و ترکیه بهش دسترسی ندارند لطفا اطلاعات جامعی در اختیارم بگذارید ممنون

  پاسخ دهید
 15. Bahiraei

  سلام من ۳ بار ریجکت شدم از المان ایتالیا سویس هر سه به دلیل عدم اثبان توانایی مالی با توجه به اینکه سند ملکی معتبز ۱۲۵ میلیون تمکن مالی صحیح و شغل مناسب جواز تاسیس کارخانه و بیمه ۵۰ هزار یورویی چکاز باید بکنم راهنمایی بفرمایید ممنون

  پاسخ دهید
 16. سرخابی

  سلام خسته نباشید ببخشید ما اسفند ماه از سفارت هلند ریجکت شدیم البته اعتراض دادیم جواب اعتراض فعلا نیومده کی میتونیم دوباره اقدام کنیم یا از سفارت دیگه اقدام کنیم که شانس بهتری داشته باشیم واسه ویزا ممنون میشم راهنماییم بکنین????????????

  پاسخ دهید
 17. محمدرضا

  فروردین امسال از سفارت ایتالیا با خانواده ریجت شدم دوباره راهنمایی واقدام درخواست دارم سلام

  پاسخ دهید
 18. Nar

  سلام خسته نباشید
  من امروز همراه خانواده به ویزامتریک رفتیم برای تحویل مدارک و اثر انگشت تنها سوالی که برام پیش میاد اینه مدارک که ما تحویل دادیم بیشترش جعلی بود حتی گواهی اشتغال به تحصیل خود من من اصلا دانشجو نیستم ولی زده بود دانشجو حتی آدرس خونه ما هم جعلی بود ولی از ما اثر انگشت گرفتن میخوام ببینم احتمالا صدور ویزا هست چون شخصی که مدارک رو برای من و خانواده درست کرده بود اعتماد کامل داشت از کارش

  پاسخ دهید
 19. ابوالفضل رستمی

  سلام. من ویزای توریستی سوئد برای همسرو پسرم که ۵ سالش هست میخاستم.دعوتنامه ای از اون طرف ندارم. میخاستم بدونم شما شینگن سوئد انجام میدید؟

  پاسخ دهید
 20. محمد

  سلام ببخشید من دوسال پیش به جای برای گرفتن شینگن اقدام کردم متاسفانه منو با کسی کاپل کردن من خودم همسر فرزند دارم کارم انجام نشد آیا من با خانم خودم اقدام کنم به نظر شما مدارک قبلی استعلام میشه

  پاسخ دهید
 21. سید علیرضا جواهری

  با سلام
  من ۴۴ سال سن دارم متاهل و صاحب یک دختر ۴ ساله هستم همچنین کارمند یک شرکت خصوصی هستم مالک خانه و ماشین هستم

  ممکنه در خصوص مهاجرت به کانادا و اقامت در آنجا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید
 22. سورنا

  سلام ، با فرض اینکه شخص متقاضی ویزا ، ازطریق یکی از به اصطلاح کارگزارها اقدام به اخذ ویزای شنگن کرده باشد ، و نتیجه ویزا هم توسط کارگزار بخواهد تحویل مسافر(متقاضی) گردد.لذا قبل از تسویه حساب با کارگزار آیا راهی برای استعلام عدم جعلی بودن ویزا وجود دارد یا خیر ؟یعنی میشه از طریق خود سفارت ویا دفتر vfs ویا حتی فرودگاه ، صحت و صقم اصالت ویزا رو چک کرد یا خیر؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ دهید
 23. یزدان

  با سلام
  به چه طریق میشه اصالت یک ویزا را مثال ویزای c آلمان را استعلام کرد که قبل از رفتن فرودگاه متوجه اصل یا فیک بودن اون بشیم .. چون شخص یا کار گزارش معمولا اونا میگیره برامون ؟؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *