معرفی مدرسه های ونکوور | Vancouver Schools Canada


آخرین بروز رسانی : ۰۱/۰۳/۲۵

ایالت بریتیش کلمبیا یکی از عالی ترین سیستم های مدارس در کانادا را دارا است و به خصوص، استاندارد های آموزشی در شهر ونکوور این ایالت، در بالاترین سطح ممکن قرار دارند. این موضوع باعث می شود ونکوور مکانی عالی برای والدین مهاجری که فرزندان محصل دارند، باشد. در ادامه قصد داریم ضمن معرفی نظام آموزشی این منطقه و معرفی مدارس آن، به توضیح هزینه های تحصیل در مدارس ونکوور نیز بپردازیم.

برای دریافت اطلاعات مدارس در تورنتو می توانید به صفحه معرفی مدارس تورنتو مراجعه بفرمایید.

معرفی مدارس در ونکوور

مدارس دولتی در ونکوور

تحصیل دولتی در ونکوور رایگان است. از جمله برای مهاجرانی که مقیم دائم هستند یا کسانی که با ویزای کار در کانادا اقامت دارند. تحصیل در بریتیش کلمبیا به دو سطح تقسیم می شود: مقطع ابتدایی (مهدکودک تا کلاس 7) و دبیرستان (کلاس 8 تا 12). حضور کودکان در مدرسه از سن پنج سالگی تا سن 16 سالگی اجباری است. کیفیت مدارس دولتی ونکوور به طور کلی بالا است، اگرچه مدارس بهتر معمولاً در مناطق مرفه تر شهر هستند. یازده مدرسه در منطقه مترو ونکوور وجود دارد و ثبت نام در یک مدرسه دولتی به موقعیت خانه کودک نسبت به حوزه تحت پوشش آن مدرسه خاص بستگی دارد. بنابراین، مهاجرانی که می خواهند فرزند خود را در یک مدرسه دولتی ثبت نام کنند، باید به دقت در نظر بگیرند که در چه منطقه ای ساکن می شوند.

مدارس خصوصی در ونکوور

تعدادی مدرسه خصوصی سطح بالا در ونکوور وجود دارد. برخلاف مدارس دولتی، ثبت نام در مدارس خصوصی انتخابی است و اگر مهاجران بخواهند در اولین انتخاب خود جایی برای فرزند خود پیدا کنند، باید از قبل درخواست دهند. مدارس خصوصی به طور مستقل مدیریت می شوند و آزادی بیشتری برای پیروی از برنامه های درسی خود دارند. با این حال، برنامه های درسی آنها همچنان توسط وزارت آموزش بریتیش کلمبیا تنظیم شده و برخی از آنها توسط دولت حمایت مالی می شوند. در عین حال، تعدادی از مدارس بین المللی در ونکوور و منطقه بزرگ بریتیش کلمبیا برای مهاجرانی وجود دارد که می خواهند فرزندانشان طبق برنامه درسی کشورشان به تحصیل ادامه دهند (توجه نمایید که آموزش در مدارس خصوصی و بین المللی معمولا با قیمت بالایی عرضه می شود).

 

تحصیلات عالی در ونکوور

برای هر کسی که می خواهد در سطح دانشگاه یا کالج تحصیل کند، طیف وسیعی از موسسات آموزش در ونکوور برای او وجود دارد که می تواند از میان آن ها انتخاب کند. دانشگاه بریتیش کلمبیا مهم ترین موسسه این شهر است. این دانشگاه 30 دقیقه از مرکز شهر ونکوور فاصله دارد.

 

معرفی مدارس خصوصی ونکوور

 

مراکز یادگیریWhytecliff

پایه های تحصیلی: 8 تا 12

شهریه: 4900 تا 19500 دلار

ظرفیت ثبت نام دانش آموزان: 47

زبان اصلی: انگلیسی

جنسیت: مختلط

میانگین کلاس: 3 تا 6 نفر

نسبت پایین دانش آموز به معلم: کمتر از 5:1

هر کودک یک برنامه شخصی متناسب با نقاط قوت و استعدادهای منحصر به فرد خود دریافت می کند.

معرفی مدارس  خصوصی ونکوور

CEFA Early Learning  

شهریه: 6450 تا 18420 دلار در سال

میانگین اندازه کلاس: 8 تا 24 نفر

زبان اصلی: انگلیسی

جنسیت: مختلط

ظرفیت ثبت نام دانش آموزان: 60

CEFA Early Learning

موسسه آموزشی Core Education and Fine Arts™ (CEFA) یک برنامه درسی اختصاصی را برای کودکان یک تا پنج ساله ارائه می دهد. به عنوان یک مدرسه خصوصی آموزش اولیه، CEFA برای آموزش کودکان از طریق یادگیری و بازی طراحی شده است (نه فقط از نظر تحصیلی، بلکه از نظر اجتماعی، عاطفی و فیزیکی). برنامه درسی کلاس جهانی CEFA با بررسی بهترین شیوه های بین المللی ایجاد شد و برای منعکس کردن آخرین تحقیقات در علوم رفتاری و رشدی و روانشناسی تدوین شده است. برنامه های CEFA شامل STEM، خواندن، نوشتن، هنرهای زیبا (موسیقی و رقص) و Mindfulness (شهروندی و مشارکت) است. از نکات برجسته این موسسه آموزشی می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • برنامه یادگیری اولیه  STEM
 • برنامه آموزش اولیه هنرهای زیبا
 • برنامه ذهن آگاهی
 • برنامه منعطف 2 تا 5 روز در هفته بر اساس نیاز شما
 • انتخاب برنامه های کامل یا نیم روزه
 • کلاس های درس برای هر گروه سنی
 • آموزش در دوران کودکی (ECE) و معلمان آموزش دیده دانشگاه  CEFA

 

دبیرستان لاسال ونکوور

شهریه: 7200 تا 8800 دلار در هر ترم

میانگین اندازه کلاس: 5 تا 10

زبان اصلی: انگلیسی

پایه: 10-12

جنسیت: مختلط

ظرقیت برای ثبت نام: 40 نفر

دبیرستان لاسال ونکوور

دبیرستان LaSalle ونکوور در سپتامبر 2019 افتتاح شد. چیزی که این دبیرستان جدید را متمایز می کند این است که مجموعه ای از برنامه های کاربردی هیجان انگیز را در هنرهای رسانه ای ارائه می دهد. دبیرستان LCV در ساختمانی به مساحت 80000 فوت مربع در ونکوور زیبا واقع شده است. از نکات برجسته این موسسه آموزشی می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • یک برنامه درسی مدرن، آموزش جامع مبتنی بر پرسش را فراهم می کند.
 • رشته های انتخابی ارائه شده شامل طراحی بازی، طراحی داخلی، پارچه، هنرهای آشپزی و موارد دیگر می باشد.
 • کلاس های کوچک آن فرصت های یادگیری را افزایش می دهد.
 • ساختار سه ترمه و جلسات تابستانی آن، روند فارغ التحصیلی از این دبیرستان را ساده و کوتاه می سازد.

 

مدرسه یونیسوس

شهریه: 11275 دلار تا 53500 دلار در سال

پایه: 8-12

میانگین اندازه کلاس: متفاوت است

زبان اصلی: انگلیسی

جنسیت: مختلط

ظرفیت ثبت نام: 230

مدرسه یونیسوس

UNISUS یکی از بهترین مدارس اوکاناگان است که دارای مدرک معتبر بین المللی (PYP) و برنامه دیپلم (DP) و MYP است. دانش آموزان با دیپلم IB یا BC Dogwood فارغ التحصیل می شوند. از نکات برجسته این موسسه آموزشی می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • محوطه زیبای 17 هکتاری امن
 • برنامه درسی BC
 • برنامه CARES برای سلامتی، حمایت های عاطفی، مالی و تحصیلی
 • آکادمی گلف
 • آکادمی هاکی
 • آکادمی رقص
 • آکادمی مسابقات اسکی داون هیل
 • پروژه های جامعه محلی
 • برنامه کارآفرینی و کسب و کار

 

معرفی مدارس دولتی ونکوور

در حالی که مدارس خصوصی ونکوور طبق رتبه ‌بندی سالانه مؤسسه فریزر همواره به عنوان مؤسسات آموزشی با عملکرد برتر در این شهر انتخاب می‌ شوند، برخی از مدارس دولتی ونکوور نیز در صدر این فهرست قرار می‌گیرند. مدارس بر اساس امتحانات سالانه در سراسر استان، نرخ انتقال از کلاس به کلاس، نرخ فارغ ‌التحصیلی و نرخ بهبود کلی در طول زمان رتبه ‌بندی می‌ شوند. در ادامه به معرفی منتخبی از مدارس دولتی ونکوور پرداخته ایم:

 

École Cedardale

معرفی مدارس دولتی ونکوور

École Cedardale که در میان برترین مدارس دولتی و خصوصی در ونکوور قرار دارد، یک مدرسه ابتدایی فرانسوی در محله مرفه ونکوور غربی است. École Cedardale که متعهد به پرورش زبان آموزان چند زبانه از طریق مطالعات بین المللی چالش برانگیز است، کلاس های برنامه سال های ابتدایی دوره کارشناسی بین المللی (IB PYP) را نیز ارائه می دهد.

 

مدرسه ابتدایی West Bay

مدرسه ابتدایی West Bay با ارائه IB PYP به دانش آموزان خود، رویکردی جهانی را برای یادگیری تشویق می کند. این مدرسه که در یک منطقه جنگلی وسیع واقع شده است، دانش آموزان را به سمت کنجکاوی و خلاقیت بیشتر سوق می دهد. طبق آمار موسسه فریزر، این مدرسه دومین مدرسه سطح بالا و دولتی ونکوور است.

 

مدرسه راهنمایی راکیج

مدرسه راهنمایی راکیج با ارائه آموزش متوسطه برای دانش آموزان کلاس های 8 تا 12، دوره های Advanced Placement (AP) و IB Middle Years Program (IB MYP) را برای تقریباً 900 دانش آموز خود ارائه می دهد. امکانات ورزشی آن شامل هاکی روی چمن، اسنوبورد و شنا است. برنامه های این مدرسه، دانش آموزان را برای کسب تجربه کاری آماده می کند.

 

Lord Byng Secondary

مدرسه ابتدایی West Bay

مدرسه Lord Byng Secondary ورزش‌های رقابتی دانشگاهی و مجموعه‌ای از دوره‌های AP را ارائه می‌دهد. برنامه درسی Lord Byng Secondary، توسعه هنری را در خط مقدم تجربه آموزشی قرار می دهد و دانش آموزان می توانند در رشته های هنرهای تجسمی، گروه موسیقی، زهی، تئاتر، هنرهای ادبی، هنرهای رسانه ای و گروه کر در این مدرسه شروع به تحصیل کنند. 

 

Upper Lynn Valley

مدارس برتر ونکوور

مدرسه ابتدایی Upper Lynn با بهبود قابل توجهی در طی چند سال گذشته، ثابت کرده است که یکی از برترین انتخاب‌ها برای آموزش ابتدایی در محلهUpper Lynn Valley  در شمال ونکوور است. این مدرسه که از مهد کودک تا پایه هفتم به دانش‌آموزان خدمات ارائه می دهد، یک مرکز آموزش زبان انگلیسی و  هنر های زیبا است که دانش ‌آموزان را به یک مطالعه میدانی شبانه در دره رودخانه چیکاموس در نزدیکی اسکوامیش می ‌برد.

 

Se ycove Secondary

معرفی مدارس دولتی و خصوصی ونکوور

Se ycove Secondary واقع در محله زیبای Deep Cove در شمال ونکوور، در پنج سال گذشته همواره در بین مدارس متوسطه دولتی برتر در منطقه ونکوور قرار گرفته است. سیکوو علاوه بر برنامه ریزی دقیق آکادمیک، تمرکز زیادی بر دو و میدانی دارد و یک آکادمی بسکتبال فوق برنامه را به دانش آموزان خود ارائه می دهد. 

 

Sequam Secondary

معرفی مدارس دولتی و خصوصی ونکوور

بالاترین رتبه مدرسه دولتی برای سال 2018 به Sequam Secondary تعلق دارد و درست در جنوب ونکوور در دلتا واقع شده است. این مدرسه که به محله‌های Sunshine Hills و Sunshine Woods خدمات ارائه می‌دهد، به طور مداوم در بین مدارس برتر در بریتیش کلمبیا رتبه ‌بندی شده است.

 

معرفی سیستم آموزشی مدارس در ونکوور (بریتیش کلمبیا)

برنامه آموزش در کانادا، توسط هر استان جداگانه تعیین می شود. به این ترتیب هیچ برنامه درسی استانداردی در کانادا وجود ندارد. با این حال، می توان  گفت این برنامه ها اهداف و مضامین مشترکی دارند. برنامه درسی بریتیش کلمبیا (BC) یکی از قوی‌ترین برنامه‌های درسی کانادا است و بالاترین امتیاز را در بین تمام کشورهایی که در مهارت «خواندن» مورد آزمایش قرار گرفتند، به دست آورده است.

برنامه درسی بریتیش کلمبیا یک سیستم آموزشی فراگیر است که به گونه ای طراحی شده است که برای هر دانش آموز قابلیت شخصی سازی شدن داشته باشد. این برنامه درسی توسط تیمی از مربیان بر اساس تحقیقات محکم، مشاوره گسترده و موفقیت های کلاس درس از سراسر جهان طراحی شده است. طبق این برنامه، دانش‌آموزان این استان راهنمایی می شوند تا به افراد مبتکر و مؤثری تبدیل شوند که خودآگاه بوده و از نظر اجتماعی مسئولیت‌پذیر اند.

سیستم آموزشی بریتیش کلمبیا با سیستم امتحانی که بر روی تست‌های استاندارد متمرکز است، مطابقت ندارد، بلکه بر روی تکالیف، پروژه‌ها و آزمون‌های استانی که ارزیابی ‌های معتبری هستند و توسط مربیان نوشته شده‌اند، مطابقت دارد. از دانش آموزان پایه 12، امتحانات استانی گرفته می شود که توسط معلمان در بریتیش کلمبیا طرح شده و دانش آموزان را رتبه بندی می نماید.

مدارس در ونکوور

قوانین ثبت نام در مدارس ونکوور

اگر خانواده شما تحت یک شرایط دیپلماتیک، پناهندگی، مجوز تحصیل یا کار (که در مجموع به آنها پذیرش سرمایه گذاری گفته می شود) در کانادا زندگی می کنند، می توانید در مدارس ونکوور ثبت نام کنید (مشروط به قبول قوانین دولت فدرال کانادا و سیاست مدارس ونکوور). قبل از تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشجو، ابتدا باید مدارک خود آماده نمایید.

مدارک مورد نیاز

 

 • گذرنامه هر دو والدین / سرپرست: اسکن رنگی سند اصلی
 • پاسپورت دانش آموز: اسکن رنگی سند اصلی
 • شناسنامه برای دانش آموز: اسکن رنگی سند اصلی
 • مجوز تحصیل والدین: اسکن رنگی سند اصلی
 • نامه پذیرش (LOA)
 • جدول زمانی که مطالعات تمام وقت را نشان می دهد، یعنی سه دوره یا بیشتر در هر ترم
 • استاد اثبات توانایی مالی: تمام هزینه ها در زمان ثبت نام پرداخت می شود.
 • اثبات اقامت         
 • قرارداد خرید خانه
 • قرارداد اجاره خانه
 • اسناد حضانت: اگر فقط یکی از والدین دارای حق حضانت باشد، اسناد رسمی حضانت مورد نیاز است.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


هزینه تحصیل در مدرسه دولتی در ونکوور چقدر است؟

تحصیل در مدارس دولتی ابتدایی و متوسطه رایگان است، اما والدین ممکن است مجبور شوند برای کلاس های فوق برنامه مانند موسیقی و هنر، هزینه دانش آموزی بین 5 تا 100 دلار در هر ترم بپردازند.

بهترین مدارس ونکوور کدام هستند؟

1- Bodwell High School

2- Crofton House School

3- Alexander Academy


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


حمید آریایی تبار :

سلام و عرض احترام دختر من دارای PR کانادا می‌باشد و در مقطع کلاس 11 دبیرستان است پدر و مادر پزشک و ساکن تهران هستیم و چون ما خانواده بدلایل شغلی فعلا امکان حضور در کانادا را نداریم و دخترم هم دوست ندارد در مدرسه شبانه روزی بماند ولی از ابتدای مهر ماه سال جاری حدود سه ماه است که در ونکوور در مدرسه بادول تحصیل می کند در مقطع دبیرستان کلاس یازدهم می باشند در مورد پذیرش ایشان برای مدرسه دولتی در جایی که امکان home stay وجود داشته باشد درخواست دارم با سپاس فراوان

با درود 

مشکلی نیست می توانید با شماره های پشتیابی ما درتماس باشید

منیره :

سلام من دوتا بچه دارم یکی چهارم یکی هم سال دیگه پیش دبستانی میره .و خاله ام هم 25 سال هم در ونکوور زندگی میکنه باهاش صحبت کردم و میخوام اقدام کنم برای ویزای تحصیل بچه هام کل داراییم 30 هزارتا هست بنظرتون میتونم اقدام کنم برا ویزا اول برا خودم و دوتا بچه هام بعد برای همسرم به عنوان همراه

با درود 

باید دیگر شرایط شما به صورت دقیق بررسی شود.

با درود 

باید دیگر شرایط شما به صورت دقیق بررسی شود. از این رو می توانید به بالای سایت قسمت فرم های ارزیابی مراجعه بفرمایید.

سعیده پورمیراب أذری :

سلام،برای پایه دهم سال 2023برای دخترم می‌خوام ازدبیرستان دولتی خوب پذیرش بگیرم،دبیرستانی که بتونه دیپلم معتبری ارائه بده و موردی براادامه تحصیل در دانشگاه نداشته باشه،خودم هم به عنوان مادرهمراه اقدام کنم، کدام دبیرستان رتبه بالا روتو ونکوورتوصیه میکنید،هرمنطقه باشه آپارتمان رواونجامیریم اجاره میکنیم. ممنون ازپاسخگوییتون????

با درود 

تمامی مدارس در کانادا معتبر هستند باید مشخص شود که چقد می خواهید هزینه کنید و قصد شما از تحصیل فرزند در کانادا چیست. می توانید به بالای سایت قسمت رزرو وقت مشاوره مراجعه بفرمایید

غزاله نوری :

سلام من یه خانم 35 ساله هستم میخوام برای دختر 5 ساله ام ویزای تحصیلی بگیرم و همراهش به ونکوور برم. همسرم با ما نمیاد. میخواستم بدونم شما برای گرفتن ویزا برای ما چه مبلغی میگیرین؟ و اینکه کلا ما چقدر باید اونجا برای زندگی و ثبت نام مدرسه پول همراه داشته باشیم؟

با درود 

برای حق الوکاله های می توانید با دفاتر در تماس باشید راهنمایی خواهید شد. 

برای هزینه شهریه بسته به انتخاب مرکز آموزشی متفاوت است اما می توانید بین 15 تا 20 هزار دلار در حالت نرمال در نظر بگیرید و هزینه های زندگی هم بسته به لوکیشن و کیفیت زندگی شما بسیار متفاوت است. می توانید در حالت عادی هزینه زندگی را حدود 3 تا 4 هزار دلار به صورت ماهیانه در نظر بگیرید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.