شرکت حسابداری در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۱۲/۲۳

اگر می خواهید به عنوان یک سرمایه گذار یا کارآفرین خارجی به کانادا نقل مکان کنید، خرید یک کسب و کار تاسیس شده در کانادا می تواند گزینه خوبی برای واجد شرایط شدن تحت برنامه اجازه کار کارآفرینی باشد. اگر قصد دارید با استفاده از تجارت خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، قبل از خرید به یک وکیل مهاجرت نیز نیاز دارید. وکیل مهاجرت شما می تواند بررسی کند و تعیین کند که آیا این کسب و کار می تواند نیازهای مهاجرت شما را برآورده کند یا خیر.

یافتن یک تجارت قوی با پتانسیل رشد بالا برای سفر مهاجرتی شما یک فرآیند پیچیده است. شما باید کسب و کاری را انتخاب کنید که با مهارت ها، تجربه قبلی و اهداف مالی شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، کسب و کاری که قصد خرید آن را دارید، باید الزامات تعیین شده توسط مقامات مهاجرت کانادا را داشته باشد. تاسیس یک شرکت حسابداری می تواند یک انتخاب مطمئن برای شما باشد زیرا حسابداری یکی از پر سودترین صنایع چند سال اخیر کانادا بوده است. در ادامه قصد داریم به معرفی اقدامات تاسیس یک شرکت حسابداری در کانادا و هزینه های آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

هزینه راه اندازی یا خرید یک شرکت در کانادا

هزینه‌هایی که یک استارت‌آپ کسب ‌و کار کوچک باید پوشش دهد از مکانی به مکان دیگر متفاوت است (تورنتو ممکن است برای افتتاح یک کسب‌وکار گران‌تر از یک شهر کوچک در نوناووت باشد). نوع صنعت شما سهم زیادی در هزینه‌های راه‌اندازی دارد و البته عوامل مختلف دیگر مانند در دسترس بودن بودجه، زمان برای اختصاص به کسب و کار، نیازهای کارکنان و اصول اولیه ای که یک کسب و کار کوچک باید در ابتدا در هنگام راه اندازی آن را پوشش دهد، می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ابزار و تجهیزات مورد نیاز
 • هزینه های ثبت کسب و کار و صدور مجوز
 • فضای اداری
 • بازاریابی
 • سایت اینترنتی
 • قبض اینترنت و تلفن (سایر خدمات)
 • حقوق و دستمزد
 • بیمه
 • هزینه های سفر و ماموریت
 • هزینه های حمل و نقل

در حالی که انواع خاصی از کسب ‌و کارها می‌توانند با هزینه‌های راه‌اندازی زیر 1000 دلار، کسب‌ و کارهای کوچک خود را راه‌اندازی کنند، یک مالک شرکت کوچک یا متوسط ​​در کانادا باید حدود 5000 تا 10000 دلار برای شروع کسب‌وکار کوچک خود هزینه کند. همه هزینه های راه اندازی یکسان نیستند. در هر کسب و کاری، همیشه هزینه های یکباره، هزینه های جاری، هزینه های ضروری، هزینه های اختیاری، هزینه های ثابت و هزینه های متغیر وجود دارد.

هزینه های کسب و کار راه اندازی یکباره آن دسته از هزینه هایی مانند هزینه های ثبت کسب و کار، یا هزینه ای برای پوشش خرید تجهیزات مورد نیاز شما و غیره هستند که به احتمال زیاد فقط در مراحل اولیه راه اندازی به وجود خواهند آمد. این به این معنی است که هزینه ها برای آن بازه زمانی بسیار بالاتر خواهد بود اما در ماه های بعدی بسیار کاهش می یابند. هزینه های جاری هزینه هایی هستند که به صورت مداوم به وجود می آیند. این نوع هزینه ها قابل پیش بینی هستند زیرا معمولاً هزینه های حقوق و دستمزد یا خدمات آب و برق هستند و اغلب نوسانی ندارند.

هزینه‌های اساسی راه‌اندازی، هزینه‌های مرتبط با راه اندازی کسب و کار در کانادا و هزینه‌هایی هستند که برای تداوم و رشد تاجران کاملاً ضروری هستند. به عنوان مثال به عنوان فروشگاه آنلاین تجارت الکترونیک، یک هزینه اساسی توسعه وب سایت یا بازاریابی است.

 

مطلب پیشنهادی : خرید شرکت هتل در کانادا

 

دریافت وام برای راه اندازی یا خرید یک شرکت کانادا

برای افرادی که به دنبال کسب یک کسب و کار موجود هستند، معمولاً برای به دست آوردن سرمایه مورد نیاز، تهیه وام لازم است. به طور معمول، حداقل 10٪ پیش پرداخت مورد نیاز است. نرخ بهره از 5٪ شروع می شود و افزایش می یابد و مدت زمان پرداخت آن بین 3 تا 25 سال است. قبل از شروع فرآیند دریافت وام برای خرید یک کسب و کار، کارشناسان راهنما می توانند در ارزیابی شرکت در حال تملک کمک کنند. Guidant گزینه های تامین مالی مناسبی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر یا برای شروع فرآیند تأمین مالی، می توانید به وب سایت Guidant مراجعه کنید.

راه اندازی شرکت حسابداری در کانادا

شرکت حسابداری در کانادا

مجوزهای لازم برای راه اندازی یک شرکت حسابداری در کانادا

فعالیت حسابداری خود را ثبت کنید

اگر از قبل یکCPA(حسابدار حرفه ای و خبره) هستید، شرکت جدید خود را در سازمان CPA منطقه مورد نظر خود ثبت کنید. به عنوان مثال،CPA Ontario از شما می‌خواهد که در سازمان به عنوان یک حسابداری عمومی یا شرکت حرفه‌ای ثبت نام کنید و هزینه‌های ثبت نام حسابدار رسمی و حق عضویت را بپردازید. از آنجایی که کارمزدها و عوارض در معرض تغییر هستند، بهتر است هنگامی که آماده ثبت نام در هر سازمان CPA هستید، مستقیماً با سازمان تماس بگیرید تا مبالغ به روز هزینه ها و عوارض را دریافت کنید. اگر نهاد تجاری شما یک شرکت است، CPA Ontario از شما می خواهد که اساسنامه و گواهی مجوز خود را ارائه دهید. برای مثال هزینه های CPA کانادا به شرح زیر است:

 • حق عضویت سالانه:

- 580.00 دلار برای عضویت کامل

- 290.00 دلار برای عضویت کاهش یافته

 • هزینه کامل CPA کانادا - 400.00 دلار
 • عوارض کاهش یافته (اقامت در خارج از کانادا یا برمودا و عدم ارائه خدمات حسابداری به عموم در استان انتاریو) - 325.00 دلار
 • معافیت از عوارض (عضو یک نهاد استانی دیگر) - 0.00 دلار
 • هزینه بازگرداندن - بیمه 500.00 دلار
 • هزینه پذیرش مجدد - بیمه 1000.00 دلار
 • هزینه پذیرش مجدد - سایر 580.00 دلار
 • هزینه پذیرش مجدد - پس از استعفا 0.00 دلار
 • هزینه صدور مجوز حسابداری عمومی - درخواست جدید 190.00 دلار
 • هزینه صدور مجوز حسابداری عمومی - هزینه تمدید سالانه 190.00 دلار
 • صدور مجوز حسابداری عمومی - برنامه PDPA (ماژول و آزمون) 1300.00 دلار
 • صدور مجوز حسابداری عمومی - آزمون PDPA 100 دلار

خرید بیمه مسئولیت حرفه ای برای CPA

یک شرط کلیدی برای درخواست شرکت حسابداری عمومی شما این است که اعلام کنید دفتر شما دارای بیمه مسئولیت حرفه ای است. CPA Ontario به حداقل 1 میلیون دلار برای هر ادعا برای یک شرکت تک عضوی، 1.5 میلیون دلار برای هر ادعا در صورتی که شرکت شما دو یا سه عضو داشته باشد، و 2 میلیون دلار برای هر ادعا برای چهار یا چند عضو نیاز دارد. CPA کبک به پوشش بیمه ای 1 میلیون دلاری برای هر خسارت نیاز دارد. چندین ارائه دهنده بیمه کانادایی پوشش بیمه مسئولیت حسابدار را ارائه می دهند.

 

خرید مطلب پیشنهادی : خرید باغ میوه در کانادا

 

ثبت نام CRA هنگام راه اندازی یک شرکت حسابداری

بسته به نحوه ساختار فعالیت خود، باید در آژانس درآمد کانادا (CRA) ثبت نام کنید. اگر تصمیم به ادغام دارید، انتخاب های شما ادغام فدرال یا استانی است. آیا به دنبال تمرین در چندین استان یا منطقه هستید؟ ادغام فدرال برای انجام تجارت در هر نقطه و استفاده از نام تجاری مشابه عالی است. پس از ادغام، به سادگی در استان ها یا مناطقی که انتخاب می کنید، ثبت نام کنید. دریافت شماره تجاری (BN) که یک شماره حساب نه رقمی است، الزامی است. این سیستم به شما امکان می دهد چندین حساب مختلف برای کسب و کار خود از طریق یک ثبت نام ایجاد کنید(از جمله برایGST/HST، کسر حقوق و دستمزد، و مالیات بر درآمد شرکت).

خرید شرکت حسابداری در کانادا

هزینه خرید یا اجاره وسایل مورد نیاز شرکت حسابداری

هزینه خرید لوازم مورد نیاز برای تاسیس یک شرکت حسابداری بسته به اندازه و متراژ ساختمان، ظرفیت پذیرش مشتری در شرکت و همچنین تعداد کارمندان شما می تواند متفاوت باشد. در لیست زیر قیمت هر یک از موارد به صورت تکی آورده شده تا بتوانید بسته به ظرفیت شرکت مد نظر خود، قیمت کلی آن را محاسبه کنید.

 • میز های کامپیوتر: $ 3,338 - 269
 • میز پذیرش مشتری: $ 2,116 - 568
 • میز کنفرانس: $ 978 - 209
 • صندلی پذیرش مشتری:  $ 1,017 - 149
 • صندلی کارمندان:  $ 999 – 139
 • کتابخانه و محل ذخیره اسناد: $ 875 - 109
 • پارتیشن یا پانل: $ 9500 – 89
 • کشو های ذخیر اسناد: $ 409 – 169
 • دیگر لوازم اداری: $ 298 - 8

 

هزینه اجاره شرکت حسابداری در کانادا

با پایان ثبت نام، قدم بعدی، تهیه زیرساخت و فناوری کسب و کار شما است. هزینه تهیه یک فضای اداری در تورنتو به اندازه دفتر مورد نیاز شما بستگی دارد. اجاره دفتر در تورنتو معمولاً بین 8 تا 27 دلار به ازای هر فوت مربع متغیر است، اما می تواند تا 70 دلار به ازای هر فوت مربع یا بیشتر در مناطق گران قیمت شهر، متغیر باشد. یک فضای اداری مشترک با اندازه متوسط معمولاً از 700 دلار در ماه شروع می شود و بالاتر می رود. به یاد داشته باشید که این هزینه ها شامل دسترسی شما به امکانات در ساختمان اداری انتخابی می شود. برخی از دفاتر پیشنهادی، کافه تریا، فرصت های خرید و موارد دیگر را ارائه می دهند که می تواند قیمت بالا را معقول تر به نظر برساند.

راه های کاهش هزینه

ساده ترین راه برای صرفه جویی در هزینه در فضای اداری این است که به دنبال اقامتگاه های کوچکتر باشید. اگر کارمندان موقت یا قراردادی دارید که به مدت یک ماه کامل در دفتر نیستند، ممکن است به فکر اجاره یک میز یا تنظیم دفتر مشترک باشید. اگر کارمندانی دارید که می توانند از راه دور کار کنند، راه اندازی یک دفتر مجازی یک جایگزین عالی است. چنین گزینه هایی کسری از آنچه اجاره فضای اداری به ارمغان می آورد، جبران می کند. اجاره یک دفتر می تواند تا 1000 دلار در ماه برای شما هزینه داشته باشد، یا ممکن است به اندازه چند صد دلار در ماه ارزان باشد. تمامی این مسائل بست به نیاز و مدیریت مالی شما متفاوت است.

بر آورد حقوق حسابدار کانادایی و کارمندان

فرض کنید گزینه‌های خود را بررسی کرده‌اید و کسب‌وکار خاصی را که می‌خواهید بخرید یا تاسیس کنید انتخاب نموده اید. حالا وقت استخدام سواره نظام است. تیمی از متخصصان باتجربه را استخدام کنید تا شما را در فرآیند بررسی دقیق راهنمایی کنند. این مأموریت تحقیقاتی گسترده باید مشکلاتی را که ممکن است شرکت داشته باشد، مانند پرونده های ورشکستگی، دعاوی حقوقی، بدهی، مشکلات منطقه بندی یا سایر اختلافات که در دامان شما رخ می دهد، آشکار کند. تیم شما قادر خواهد بود خطرات را ارزیابی کند و تعیین کند که چگونه این امر باید بر روند مدیریت شرکت شما تأثیر بگذارد.

در حالی که دقت نظر در هر خرید تجاری بسیار مهم است، به ویژه زمانی که در حال خرید یک کسب و کار در یک کشور خارجی هستید، حیاتی است. شما به متخصصانی نیاز دارید که در قوانین، تعهدات و مقررات آن کشور تخصص داشته باشند.علاوه بر متخصصان دقت لازم، به متخصصانی نیاز دارید که می توانند در معامله خرید به شما کمک کنند. یک وکیل تجاری و یک حسابدار ضروری هستند!

حقوق حسابداران یک شرکت که شامل انعام، پاداش و اضافه کاری می شود، به شرح زیر است:

 • حسابدار پایه با کمتر از 1 سال تجربه: 43040 دلار کانادا
 • حسابدار اولیه با 1 تا 4 سال سابقه: 49593 دلار کانادا
 • حسابدار میانه شغلی با 5 تا 9 سال تجربه: 56255 دلار کانادا
 • حسابدار باتجربه با 10 تا 19 سال سابقه: 60820 دلار کانادا
 • حسابدار با تجربه 20 سال یا بالاتر: 64737 دلار کانادا

 

چگونه در کانادا به عنوان یک حسابدار کار پیدا کنیم؟

پس از مهاجرت به کانادا، پیدا کردن کار در کانادا به عنوان یک حسابدار بستگی به مدارک فعلی شما دارد. در درجه اول باید مدرک CPA داشته باشید. مدرک CAP یک مدرک بین المللی در رشته حسابداری است که شما را به عنوان یک حسابدار آموزش دیده و حرفه‌ای معرفی می‌کند.

اگر قبلا عضو یک نهاد معتبر بوده باشید و این مدرک را کسب کرده‌اید در کشور کانادا به دنبال معادل سازی آن باشید. کار چندان سختی نیست و می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. اما ممکن است مدرکی که دارید از طرف انجمن کانادا مورد پذیرش نباشد و قابلیت معادل سازی را نداشته باشید. در این صورت چه باید کرد؟!

در پاسخ به این سوال باید مراحل دریافت گواهینامه حسابداری CAP را بگذرانید. در نهایت یک آزمون عملی را خواهید گذراند. در مرحله بعد با یک تجربه عملی می‌توانید گواهینامه را کسب کنید.

 

حسابداری

 

مهاجرت به کانادا و مراحل دریافت گواهینامه CAP

در اولین مرحله باید در استان محل سکونت خود، در سازمان CAP ثبت نام کنید. کاربری شما به عنوان یک دانشجو ثبت خواهد شد.

سپس مبلغی را به عنوان هزینه‌ ارزیابی پرداخت خواهید کرد. حال نوبت به ایجاد یک اکانت یا پروفایل است. پس از ایجاد اکانت درخواست خود را ثبت کنید.

در ادامه نوبت به ارزیابی مدارک تحصیلی و حرفه‌ای شما خواهد شد. برای این منظور باید مدارک خود را به سازمان مورد نظر در استانی که مهاجرت کرده‌اید ارائه کنید.

در این مرحله سازمان با بررسی تمام مدارک شما، اعلام می‌کند که آیا به دریافت مدارک و گواهینامه‌های بیشتر نیاز دارید یا خیر!

 

حسابداری در کانادا

 

در بسیاری از شهرهای کانادا، تقاضا برای حسابدار بسیار زیاد است. استان‌های منیتوبا، کبک، ساسکاچوان، نوا اسکوشیا بر اساس گزارش‌های رسیده، بیشترین شرکت‌های متقاضی حسابداری را به نام خود ثبت کرده‌اند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق حسابداری و درخواست اقامت دائم، می‌توانید روی رشته حسابداری، حساب جداگانه‌ای باز کنید.

 

مطالب پیشنهادی:

مهاجرت دبی

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


آیا می توانم بدون داشتن CPA یک شرکت حسابداری راه اندازی کنم؟

در حالی که همه CPA ها حسابدار هستند، همه حسابداران CPA نیستند. این موضوع ایالت به ایالت متفاوت است اما ضرورت خاصی برای CPA بودن فرد موسس نیست. با این حال، اگر می خواهید خود را یک "شرکت CPA" بنامید، به یک CPA نیاز دارید.

با داشتن شرکت CPA چقدر درآمد خواهید داشت؟

صاحبان شرکت های CPA بطور متوسط سالانه کمی بیشتر از 70000 دلار درآمد دارند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


حاج کاظم :

سلام من 33 ساله هستم با مدرک لیسانس حسابداری با معدل 14 و 8 سال سابقه بیمه و بدون مدرک زبان آیا شرایط مناسب برای مهاجرت به کانادا دارم ؟ ممنون

با درود 

باید دیگر شرایط شما هم بررسی شود. بدون تمکن مالی و بدون مدرک زبان شرایط دشواری دارید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.