معرفی رشته گردشگری در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۶/۲۴

 

 

آیا رشته گردشگری در کانادا آینده دارد؟ بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته گردشگری کدامند؟ هر یک از دانشگاه های برتر کانادا برای متقاضیان آموزش گردشگری چه شرایط و شهریه ای دارند؟ کانادا کشور فرصت هاست، البته برای کسانی که تلاشگر و هدفمند هستند. این کشور فارغ از تمام نقاط مثبتی که دارد، یک کشور عظیم با جذابیت های ظاهری و فرهنگی متنوع است که سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود جذب می کند.

از طرفی کانادا مهد دانشگاه های باکیفیت در دنیا نیز است. وقتی این دو موضوع را در کنار هم قرار می دهیم، خواهیم فهمید که تحصیل رشته گردشگری در این کشور می تواند تا چه اندازه برای دانشجویان سودمند باشد.

طبق آمار از سال 2000 تا 2019 صنعت گردشگری توانسته است 39.72 میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک کند. وقتی به داده ها نگاه می کنیم، متوجه رقم خیره کننده گردشگران این کشور خواهیم شد. بر این اساس کانادا با مجموع 32 میلیون گردشگر در سال 2019 در رده 19 کشورهای توریستی قرار گرفت.

بنابراین به احتمال زیاد با این حجم مسافر پس از فارغ التحصیلی در کانادا، نگرانی چندانی بابت اشتغال نخواهد داشت، البته اگر مایل باشید که پس از اتمام تحصیل همچنان در کانادا بمانید. با ما همراه باشید تا شما را با سیر تا پیاز رشته گردشگری در کانادا و دانشگاه های برتر این رشته آشنا کنیم.

 

رشته گردشگری در کانادا

 

بازار کار رشته گردشگری در کانادا چگونه است؟

همانطور که گفتیم گردشگری سهم مهم و چشمگیر در رشد اقتصاد کانادا دارد. این بخش در سال 2019 توانست حدود 105 میلیارد دلار برای کانادا درآمدزایی کند و باعث ایجاد 1.8 میلیون شغل مستقیم و غیر مستقیم شود. پس نتیجه می گیریم این رشته در کانادا آنقدر طرفدار دارد که بتوان آینده خوبی برای آن متصور شد.

رشته مدیریت گردشگری که تمام جوانب مربوط به مسافرت، توریست پذیری و مسافرت را در بر می گیرد، یکی از بهترین مشاغل در کانادا محسوب می شود. افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند، به شرط توانمندی می توانند در موقعیت های شغلی گوناگون مشغول فعالیت شوند.

کسی که در این رشته تحصیل می کند، اطلاعات کاملی درباره اصول اساسی بازاریابی، امور مالی، مهمان نوازی و حتی مدیریت بازرگانی به دست می آورد و می تواند آن ها را در گوشه ای از این اقتصاد پر رونق پیاده سازی کند.

به عنوان کسی که قرار است در رشته گردشگری در کانادا تحصیل کنید، مشاغل متعددی پیش روی شما قرار دارد. شما می توانید به عنوان میز پذیرش، مدیر رویدادها، مدیر هتل یا استراحتگاه یا مجری تور مشغول به کار شوید.

همچنین از دیگر مشاغل مرتبط با مدیریت گردشگری می توانیم به مدیر روابط مهمان؛ حسابدار یا مدیر فروش، مدیر مرکز اطلاعات گردشگری، مدیر آژانس های مسافرت و مدیر بازاریابی گردشگری اشاره کنیم.

وظایف افرادی که در این مشاغل مشغول به کار می شوند، بسته به نوع فعالیت متفاوت خواهد بود. برای مثال برخی از آن ها کار نظارت بر حساب ها و بودجه را بر عهده دارند، عده ای به ترویج گردشگری، نظارت بر عملکرد مشاغل، اطمینان از رضایت مشتری و رسیدگی به شکایات و سوالات مشتریان را می پردازند و برخی هم وظیفه دارند درآمد مشاغل مربوط به مسافران را به حداکثر برسانند.

 

بازار کار رشته گردشگری در کانادا

 

درآمد شاغلان رشته گردشگری در کانادا چقدر است؟

بر اساس آمار سایت https://ca.talent.com/ متوسط حقوق یک مدیر گردشگری در کانادا، حدود 56862 دلار خواهد بود. این حقوق در هر ساعت حدود 29.16 دلار، در هر روز 219 دلار، در هر هفته 1094 دلار و در هر ماه هم 4739 دلار است. البته افراد تازه کار کمتر از این رقم درآمد دارند و دستمزد آن ها در طول یک سال به 46976 دلار می رسد. این در حالی است که افراد و مدیران با تجربه تا 124.337 دلار در سال هم درآمد دارند.

اجازه دهید برای روشن شدن بهتر این موضوع، به معرفی مشاغل مختلف مرتبط با رشته گردشگری در کشور کانادا و میزان دستمزد آن ها در مناطق مختلف این کشور اشاره کنیم. مدیریت تفریح در فضای باز و مدیریت گردشگری در نورت ونکوور بریتیش کلمبیا، در هر ماه حقوقی معادل 3650 دلار کسب می کند.

ریاست تجارت و مدیریت مهمان نوازی، گردشگری و تفریح در بری انتاریو می تواند در هر سال بین 112299 دلار تا 149732 دلار درآمد داشته باشد. یک مدیر تمام وقت مهمان نوازی و گردشگری در کینگستون انتاریو می تواند بین 93253 دلار تا 124337 دلار درآمد در طول یک سال داشته باشد.

 

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته گردشگری

اگر قصد دارید در رشته گردشگری در کانادا تحصیل کنید، اولین قدم شناخت مراکز آموزشی معتبر این رشته در سطح کانادا است. کانادا به دلیل تمرکز زیاد بر کیفیت دانشگاه های خود و تاکید بر جذب دانشجویان بین المللی که بعداً می توانند مهاجرت کنند، یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان است .

برنامه های کارشناسی گردشگری در کانادا به طور معمول تقریباً چهار سال طول می کشد که به صورت تمام وقت انجام شود. دوره های ارشد هم معمولا بین 1 تا 2 سال خواهد بود. این برنامه به خصوص به دلیل تورها لذت بخش است و آنقدر چالش برانگیز است که دانشجویان روز به روز تجربه های متفاوتی را تجربه می شوند. مهارتهای مورد نیاز برای دوره گردشگری عبارتند از کار سخت، صبر، مهارتهای ارتباطی خوب، مهارتهای بین فردی و موارد دیگری که در یک در نهایت به مدیریت بهتر رابطه با مشتریان منجر می شود.

بنابراین اگر آمادگی این را دارید که در جهت دستیابی به یک شغل ارزشمند در زمینه گردشگری قدم بردارید، در قسمت پایین برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته را در دانشگاه های برجسته کانادا مطالعه کنید.

 

دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته گردشگری

 

 1.لیسانس هنر در مدیریت گردشگری جهانی در دانشگاه رویال رودز ویکتوریا

دانشگاه Royal Roads یکی از اعضای معتبر انجمن دانشگاه ها و کالج های کانادا (AUCC) است و اولین موسسه پس از بریتیش کلمبیا است که نام تضمین کیفیت آموزش را دریافت کرده است. پس با خیال راحت می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته گردشگری در کانادا شوید.

کارشناسی مدیریت سفر و گردشگری شامل مطالعه عمیق مدیریت سفر و گردشگری است. به دانشجویان توسعه گردشگری و بازاریابی آموزش داده می شود. داوطلبان در زمینه صنعت حمل و نقل، مدیریت هتل و برنامه ریزی استراحتگاه توریستی کسب دانش خواهند کرد.

آدرس سایت: https://royalroads.ca

شرایط پذیرش: از جمله شرایط پذیرش این دانشگاه پایان دوره دبیرستان با یک مدرک معتبر و تسلط بر زبان انگلیسی برای گذراندن دوره است. تسلط بر دروس ریاضیات یا اقتصاد نیز ضروری خواهد بود.

شهریه: 23501 دلار کانادا در سال

 

2.لیسانس مدیریت مهمان نوازی و گردشگری در دانشگاه فیرلی دیکنسون، پردیس ونکوور

از دیگر پیشنهادهای ما برای دریافت مدرک کارشناسی مدیریت مهمان نوازی و رشته گردشگری در کانادا، تحصیل در دانشگاه فیرلی دیکنسون در یک دوره چهار ساله است. این دانشگاه، متقاضیان تحصیل در این رشته را با رستوران ها، آشپزی، هتل ها و انواع اقامتگاه ها برای داشتن یک هدف مشترک آماده می کند. تجربیاتی که دانشجویان در این دوره ها به دست می آورند برای ورود به بازار کار و موفقیت در کسب و کار بسیار عالی خواهند بود.

برنامه های این دانشگاه بر پایه فروش و بازاریابی در انواع اقامتگاه و هتل ها، حسابداری مهمان نوازی، فناوری تجارت، مدیریت مالی مهمان نوازی و رفتار مصرف کنندگان خواهد بود. در اصل دانشجویان طوری تربیت می شوند که بر اساس استعدادهایشان برای موفقیت در جهان گردشگری آماده شوند.

این دانشگاه تا به حال بیش از 3000 دانشجو خروجی در این رشته داشته است که اغلب آن ها در رستوران ها، هتل ها و تمامی مکان های گردشگری مشغول به کار هستند.

آدرس سایت: https://fdu.edu

شرایط پذیرش: انگلیسی درجه 12، ریاضیات پایه، علم اجتماعی و علوم درجه 11 از جمله الزامات پذیرش این دانشگاه در رشته مدیریت مهمان نوازی و گردشگری است.

شهریه: 26070 دلار امریکا در یک سال

 

مدیریت گردشگری جهانی

 

 3.لیسانس مدیریت مهمان نوازی و گردشگری در موسسه فناوری آلبرتای جنوبی در کلگری

اگر به دنبال یک برنامه آموزشی تمام وقت رشته گردشگری در کانادا، در منطقه کلگری هستید، می توانید لیسانس خود را از موسسه فناوری آلبرتای جنوبی در این منطقه دریافت کنید. این دوره لیسانس بر خلاف تصور دو سال به طول می انجامد و زبان آن انگلیسی خواهد بود، پس باید تسلط مناسبی به این زبان داشته باشید. با مدرک مهمان نوازی و گردشگری این موسسه می توانید به سمت فرصت های مدیریتی، اجرایی یا کارآفرینی متنوع به شکل رو به رشد حرکت کنید.

در این موسسه فرق ندارد که شما دانش آموزش چه مقطعی هستید، زیرا دوره های آموزشی متنوعی وجود دارد که حتی می توانید از کودکی در آن ها آموزش ببینید و خود را برای یک دوران شغلی درخشان در آینده آماده کنید. با این کار می توانید آینده خود را شکل دهید و به اهداف شغلی و تجاری خود برسید.

آدرس سایت: https://sait.ca/

شرایط پذیرش: حداقل مدرک دیپلم معتبر، این برنامه رقابتی است به همین دلیل دانشجویان بر اساس معیارهای اضافی ارزشیابی می شوند.

شهریه: 14716 دلار کانادا

 

4.کارشناسی ارشد مدیریت مهمان نوازی و رشته گردشگری در کانادا، کالج نیاگارا تورنتو

دوره های ارشد این رشته به صورت یک برنامه یک ساله در کالج نیاگارا شهر تورنتو برگزار می شوند. اگر فکر می کنید که فردی خدمت گرا هستید که روحیه رهبری خوبی دارید، این مدرک درست همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

برخی از نکات برجسته این برنامه شامل تقویت مهارت های مدیریتی، ارتباطی و رهبری، تمرکز قوی بر توسعه رهبری از طریق فناوری و کار گروهی و یادگیری عملی بر پایه تجربه های خاص در مهمان نوازی و گردشگری می شود.

آدرس سایت: https://niagaracollege.ca

شرایط پذیرش: گواهی فارغ التحصیلی یا مدرک کارشناسی معتبر یا حداقل 2 سال تحصیل، دیپلم کالج دو ساله، اثبات مهارت زبان انگلیسی، رونوشت از مدارک تحصیلی

شهریه: 21467 دلار در سال

 

 

5.گواهی کارشناسی ارشد مدیریت عملیات مهمان نوازی و گردشگری در کالج هامبر تورنتو

هامبر به عنوان بزرگترین کالج در کانادا، بیش از 50 گواهینامه فارغ التحصیلی انتاریو در رشته های مختلف از جمله رشته گردشگری در کانادا را ارائه می دهد. این دانشگاه به طور مداوم در حال رشد و بروزرسانی برنامه های خود برای پاسخگویی به نیازهای صنعت است.

این گواهی مهارت های مورد نیاز شما برای رسیدن به یک درجه از موفقیت در رشته مورد علاقه خود یعنی گردشگری و مهمان نوازی کانادا را تامین می کند. در این برنامه می توانید با طیف وسیعی از موضوعات از منابع انسانی گرفته تا برنامه های استراتژیک مختص کسب و کار، رهبری، سفرهای میدانی، مشارکت در صنعت و برنامه های درسی مربوط به این رشته ارتباط بگیرید.

آدرس سایت: https://humber.ca/

شرایط پذیرش: اثبات مهارت انگلیسی و مدرک کارشناسی یا مدرک مشابه معتبر

شهریه: 10145 یورو در سال

 

کارشناسی ارشد مدیریت مهمان نوازی

 

جمع بندی

اگر از سفر لذت می برید و در ترکیب با افراد و مدیریت آنها مهارت دارید، دوره های مدیریت سفر و گردشگری گزینه های خوبی برای تحصیل در کانادا هستند. شما می توانید رشته گردشگری در کانادا را با موفقیت طی کرده و کار خود را در صنعت گردشگری آغاز کنید.

در این مطلب همه چیز درباره رشته مدیریت گردشگری در کانادا را بیان کردیم. از دستمزدها و آینده کاری این شغل در این کشور صحبت کردیم و در آخر به معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته گردشگری پرداختیم. آنچه در این راه مهم است، علاقه و پشتکار به این رشته، بودجه و البته استفاده از یک راهنمای قابل اطمینان است.

مشاورین ویزا 724 با سابقه درخشان در امر مهاجرت به کانادا و البته راه اندازی ده ها کسب و کار موفق در این کشور می توانند بهترین انتخاب برای گرفتن مشاوره مهاجرت تحصیلی برای شما محسوب شوند.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ، کارآفرینی در کانادا و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


آیا رشته گردشگری در کانادا آینده شغلی مناسبی دارد؟

رشته مدیریت گردشگری در کانادا به دلیل حجم سالانه بیش از 30 میلیون توریست در این کشور می تواند یکی از مشاغل با آینده کاری مطمئن در کانادا در بخش های مختلف محسوب شود.

متوسط درآمد یک مدیر رشته گردشگری در کانادا چقدر است؟

این درآمد با توجه به میزان سابقه و البته نسبت به شغل و منطقه متفاوت خواهد بود. بر این اساس متوسط حقوق مشاغل مرتبط با رشته گردشگری در هر سال 56862 دلار در سال است. این درآمد می تواند بر اساس سابقه و محیط کار حتی به بیش از 140000 دلار در سال هم برسد.


مطالب پیشنهادی


رشته دکوراسیون داخلی در کانادا
رشته دکوراسیون داخلی در کانادا
معرفی رشته طراحی مد و فشن در کانادا
معرفی رشته طراحی مد و فشن در کانادا
تحصیل در رشته امور مالی در کانادا
تحصیل در رشته امور مالی در کانادا

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

* شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- وبسایت ویزا724

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه 10 روش اصلی مهاجرت کانادا، به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.