مدت اقامت

به نسبت رشته تحصیلی

مدت اعتبار

به نسبت رشته تحصیلی

مدت اخذ ویزا

60 روز کاری

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس و نامعتبر جدا خودداری نمایید

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا

 مدارک ذیل به صورت کلی عنوان می شود (ارائه تمامی آنها میتواند اجباری نباشد).

ارائه مدارک دیگر، افزون بر مدارک زیر به نوع درخواست بستگی دارد.

الف) مدرک شناسایی جهت درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا : 
1. پاسپورت جدید و قدیم متقاضی و همراهان 
2. عکس جدید 3٫5*4٫5 زمینه سفید متقاضی و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.
3. سند ازدواج و شناسنامه متقاضی و تمامی همراهان (ترجمه رسمی همراه با مهر قوه قضاییه)

ب) مدارک شغلی جهت درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا(سرپرست و همراهان)

ج) مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

د) مدارک مالی و ملکی جهت درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

ه) فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا : یک فرم کامل از اطلاعات شخصی در غالب Word برای متقاضی و تمامی همراهان به صورت جداگانه تهیه نموده و به کارشناسان موسسه تحویل دهید. (آدرس محل کار متقاضی و همراهان، آدرس محل سکونت، شماره تماس محل سکونت، شماره تماس محل کار متقاضی و همراهان، شماره همراه متقاضی دارای واتساپ فعال، کدپستی محل سکونت و محل کار متقاضی و همراهان، توضیحاتی کامل راجع به سمت شغلی متقاضی و همراهان)

نکات مهم:
– در برخی موارد ممکن است افسر ویزا از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از 3 ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند. و گاهی در برخی پرونده ها به درخواست آفیسر گواهی عدم سوء پیشینه برای شما و اعضای خانواده ای که بالای 18 سال دارند الزامی است.
– دسترسی کامل به فرد متقاضی تا زمان اعزام برای انگشت نگاری الزامی می باشد. 
– کپی برابر اصل تمامی مدارک تهیه گردد.
– مسئولیت ارائه مدارک جعلی و ترجمه غلط مدارک بر عهده فرد متقاضی می باشد. در انتخاب دارالترجمه رسمی بسیار دقت داشته باشید.

– قبل از اقدام به تهیه مدارک برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا ، با متخصصان ما مشورت فرمایید.

توضیحات :

 

درباره نحوه دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا چه می دانید؟ از شرایط دریافت این ویزا خبر دارید؟ آیا رشته های پرطرفدار و دانشگاه های پرمتقاضی ایتالیا را می شناسید؟ برای سفر به ایتالیا به عنوان دانشجو، باید دست پر داشته باشید. همه چیز تنها به توانایی مالی یا سطح تحصیلی شما بر نمی گردد، بلکه برای اینکه در هیچ مرحله ای از مسیر مهاجرت تحصیلی به مشکل بر نخورید، باید اطلاعات کافی درباره جایی که قرار است در آن مشغول به تحصیل شوید، کسب کنید.

بدون شک داشتن اطلاعات ناقص و یا کمک گرفتن از مشاورین مهاجرتی که سابقه چندان مشخصی در این زمینه ندارند، حتی اگر به دریافت ویزای دانشجویی شما منجر شود، اما در نهایت می تواند دردسر ساز باشد. اگر اینجا هستید پس حتما می خواهید با اطلاعات کافی وارد این مسیر سخت شوید. پس این مطلب را به فال نیک بگیرید و تا انتها آن را دنبال کنید؛ زیرا در اینجا قرار است از نحوه دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا، مدارک لازم برای گرفتن این ویزا، دانشگاه های برتر ایتالیا، رشته های پرطرفدار آن ها و همچنینی شرایط پذیرش و شهریه آن ها صحبت کنیم. پس شما در اینجا با یک راهنمای کامل صفر تا صدی مواجه هستید.

 

نحوه درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

برای اینکه بتوانید ویزای دانشجویی ایتالیا را دریافت کنید باید از چند مرحله عبور کنید. اول اینکه برای پذیرش دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنید و نامه قبولی خود برای تحصیل در این دانشگاه را دریافت کنید. در مرحله دوم بسته به مدت اقامتی که در ایتالیا دارید، باید نوع خاصی از ویزای تحصیلی را درخواست دهید.

در ادامه لازم است مدارک و شرایط لازم برای دریافت این ویزا را داشته باشید. اسناد مورد نیاز را که در ابتدای این مقاله بررسی کردیم، اما شرایط را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 

1.درخواست پذیرش دانشگاه مورد نظر

اولین قدم برای دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا این است که به سایت اصلی دانشگاه مد نظرتان مراجعه کرده و از شرایط پذیرش آن با خبر شوید. هر چند که در ادامه این مطلب دانشگاه های برتر ایتالیا و شرایط کلی پذیرش آن ها را بررسی خواهیم کرد، اما اگر قصدتان برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا جدی است باید حتما شخصا به سایت دانشگاه سر بزنید و الزامات خواسته شده چه زبانی، چه اسناد و چه مدرک تحصیلی را بر آورده کنید.

معمولا روند ثبت نام با پرداخت یک هزینه غیر قابل استرداد همراه است، در نهایت اگر بتوانید نظر مساعد دانشگاه را جلب و پذیرش آن را دریافت کنید، می توانید برای مرحله بعد آماده شوید.

 

2.انتخاب نوع ویزا

دانشجویان متقاضی از اتحادیه اروپا خیلی خوشانس هستند؛ زیرا برای تحصیل در ایتالیا نیازی به دریافت ویزا ندارند. اما شما برای تحصیل در این کشور باید نوع ویزای خود را مشخص کنید. گاهی اوقات افراد تنها برای یک دوره کوتاه مدت چند ماهه مثلا آموزش زبان به ایتالیا می روند، در این صورت باید ویزای نوع c را درخواست کنید. دوره این ویزا کمتر از 90 روز یا معادل سه ماه است.

ویزای نوع D برای اقامت های طولانی تر و چند ساله به دانشجویان ارائه می شود. این اصلی ترین ویزایی است که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا درخواست می دهند.

 

3.رعایت شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا

نوبت به درخواست ویزا می رسد. برای این مرحله علاوه بر اسناد مورد نیاز، باید از یک سری شرایط کلی مثل توانایی مالی، عدم سابقه کیفری، داشتن گذرنامه معتبر با صفحات خالی و عدم منع ورود به ایتالیا چه در گذشته و چه حال برخوردار باشید.

اگر واجد شرایط دریافت ویزا بودید می توانید به کنسولگری این کشور درخواست خود را ارائه دهید. هنگام درخواست باید خود را از چند هفته قبل آماده کنید تا بتوانید رضایت افسران مهاجرت را جلب کنید. در نهایت این نکته را بخاطر داشته باشید که چون روند درخواست ویزا ممکن است به طول بیانجامد، پس حتما از چند ماه قبل از شروع ترم جدید دانشگاه، کارهای پذیرش خود را انجام دهید.

دانشگاه های برتر ایتالیا برای تحصیل

ایتالیا از جمله کشورهایی است که برخی از بهترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است. به همین دلیل مقصد تحصیلی برخی از دانشجویان بین المللی است. طبق رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان و البته رتبه بندی تایمز، برخی از دانشگاه های این کشور که جزو مراکز آموزشی قدیمی در اتحادیه اروپا هستند، در رده باکیفیت ترین دانشگاه های دنیا قرار دارد. در ادامه به معرفی برخی از این دانشگاه ها، شرایط پذیرش و شهریه آن ها برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا می پردازیم.

 

1.دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا است که به عنوان یک موسسه دولتی و عمومی بسیار قدیمی محسوب می شود. این دانشگاه دارای پنج پردیس مختلف در مناطق بولونیا، راونا، ریمینی، فورلی و چزنا است. بیشترین تعداد دانشجویان این دانشگاه در پردیس اصلی یعنی بولونیا مشغول به تحصیل هستند.

در این دانشگاه 11 دانشکده مخصوص اقتصاد، علوم سیاسی، مدیریت و آمار، علوم انسانی، مهندسی و معماری، کشاورزی و دامپزشکی، ترجمه، زبان ها و ادبیات خارجی، روانشناسی، پزشکی، داروسازی و قانون است. به طور کلی این دانشکده ها در مجموعه 200 برنامه تحصیلی مختلف را به دانشجویان ارائه می دهند.

آدرس سایت: https://unibo.it

شهریه: 23000 یورو در سال

شرایط پذیرش: مدرک دیپلم معتبر برای مقطع کارشناسی یا مدرک سطح اول لیسانس یا معادل آن در هر رشته برای مقطع ارشد، گواهینامه اثبات دانش زبان انگلیسی، فرم رزومه، بیانیه هدف، کپی سند هویت معتبر، کپی مجوز اقامت در صورت وجود، شایستگی تحصیلی

 

2.ویزای تحصیلی ایتالیا برای آموزش در دانشگاه ساپینزا رم

یکی دیگر از دانشگاه های قدیمی ایتالیا که در رده دانشگاه های برتر این کشور قرار دارد، دانشگاه ساپینزا رم است که در سال 1303 تاسیس شد. این دانشگاه دارای تعداد بالایی دانشجو بالغ بر 110 هزار نفر در سال گذشته بود که در نوع خود آمار خیره کننده ای است.

این دانشگاه دارای 11 بخش دانشگاهی در قالب دانشکده های مختلف است که اکثریت برنامه های دوره لیسانس آن به زبان ایتالیایی تدریس می شود. از مزایای برتر این دانشگاه وجود 20 موزه مختلف از جمله موزه سرشناس هنرهای کلاسیک و حدود 60 کتابخانه مختلف برای استفاده دانشجویان است.

آدرس سایت: https://uniroma1.it  

شهریه: هزینه از 1000 تا 24000 یورو در سال

شرایط پذیرش: مدرک دیپلم 12 ساله برای مقطع کارشناسی، مدرک لیسانس حداقل 3 ساله برای دوره ارشد، اثبات تسلط بر زبان انگلیسی یا ایتالیایی

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

 

3.دانشگاه پادوا

دانشگاه ایتالیایی پادوا، رتبه 114 جهان را در بین دانشگاه های مختلف به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به عنوان یک مرکز آموزشی عمومی در سال 1222 در شهر پادوآ تاسیس شد. بنابراین این دانشگاه هم جزو قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا و اروپا محسوب می شود.

در سال تحصیلی قبل حدود 60 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل بودند. نکته جالب توجه در این دانشگاه، هزینه تحصیلی برابر برای تمامی دانشجویان چه داخلی و چه بین المللی است. دانشگاه پادوا دارای 8 دانشکده مختلف است که علاوه بر ارائه برنامه های استاندارد، دوره های تحصیلی مشترک و درجه دو را نیز ارائه می دهد.

آدرس سایت: https://unipd.it

شهریه: 22450 یورو

شرایط پذیرش: دیپلم معتبر 12 ساله برای دوره لیسانس، حداقل 15 سال تحصیل یا مدرک لیسانس معتبر، الزامات زبانی، نمرات مناسب

 

4.ویزای تحصیلی ایتالیا برای آموزش در مدرسه بین المللی مطالعات پیشرفته

از دیگر دانشگاه های برتر ایتالیا برای تحصیل که رتبه 148 جهان را نیز به دست آورده است، موسسه بین المللی مطالعات پیشرفته است. این مدرسه مانند سایر دانشگاه های دنیا بر اساس عملکرد و شاخص های تحصیلی مختلف خود رتبه بندی شده است. بنابراین با توجه به سطح کیفی این موسسه می تواند یکی از گزینه های برتر تحصیل دانشجویان خارجی محسوب شود.

آدرس سایت: https://sissa.it

شهریه: حدود 6 هزار دلار، برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مراجعه شود.

شرایط پذیرش: کلیه اسناد تحصیلی و دانشگاهی، پر کردن فرم درخواست آنلاین، گذرنامه، اثبات هزینه پرداخت، گواهی زبان، بیمه سلامت و زندگی، اعلامیه حمایت مالی

5.دانشگاه میلان

دانشگاه میلان یکی دیگر از سرشناس ترین دانشگاه های ایتالیا است که در سال 1924 یعنی حدود صد سال پیش تاسیس شد. این دانشگاه هم مانند دانشگاه پادوا از شهریه یکسانی برای دانشجویان بومی و خارجی برخوردار است.

دانشگاه میلان حدود 130 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشکده های مختلف خود به دانشجویان ارائه می دهد. از مزایای این دانشگاه وجود سه باغ گیاه شناسی است که یکی از آن ها قدمت بسیار طولانی دارد و تاریخچه تاسیس آن به سال 1777 بر می گردد. این دانشگاه در رتبه 164 دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد.

آدرس سایت: https://unimi.it

شهریه: برخی برنامه های کارشناسی 3000 دلار در سال، کارشناسی ارشد 2768 دلار و حداکثر 15800 یورو در سال

شرایط پذیرش: معدل 4.0 یا معدل تا 2.75 هر چند که به صورت موردی پذیرفته می شود. مدارک تحصیلی مربوط به هر دوره، رونوشت ها، توصیه نامه، اسناد به زبان های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و اسپانیایی پذیرفته می شوند. رزومه، انگیزه نامه مهارت های زبانی، نمونه کار برای برخی از رشته ها مثل معماری

 

6.ویزای تحصیلی ایتالیا برای آموزش در دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا ایتالیا دارای رتبه 189 دنیا است، به همین دلیل مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا و اروپا محسوب می شود. این دانشگاه حدود 33 هزار دانشجو و نزدیک به 2 هزار پرسنل دارد.

این دانشگاه از نظر رتبه بندی موضوعی توانسته است به درجات خوبی دست پیدا کند. برای مثال رشته فیزیک دانشگاه پیزا در رتبه 25 و رشته غدد درون ریز و متابولیسم آن از نظر سطح عملکرد در رتبه 50 دنیا قرار دارد. رشته های دیگری مثل علوم کشاورزی، پزشکی بالینی، ریاضیات، انکولوژی، فارماکولوژی و سم شناسی، علوم گیاهی و دامی، رادیولوژی، پزشکی هسته ای و تصویربرداری پزشکی و علوم فضایی در رتبه های زیر 200 دنیا قرار دارند.

آدرس سایت: https://unipi.it/

شهریه: تا 8000 یورو در سال

شرایط پذیرش: ثبت نام در پورتال آلیس، ارائه اسناد، سند هویت، پر کردن فرم ثبت نام پیوست، ارائه رزومه، ارائه اسناد مربوط مهارت زبان انگلیسی، مدارک تحصیلی

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

 

7.دانشگاه تورین

دانشگاه تورین به عنوان یک دانشگاه دولتی در سال 1404 در ایتالیا تاسیس شد. این دانشگاه در برخی از مواقع با نام یونیتو شناخته می شود. دانشگاه تورین رتبه 217 دانشگاه های برتر دنیا را دارد و دارای 7 پردیس مختلف است. این دانشگاه هم مانند بسیاری دیگر از مراکز تحصیلی در ایتالیا، هزینه تحصیل یکسانی برای دانشجویان داخلی و خارجی در نظر گرفته است و از این لحاظ تبعیضی قائل نیست.

دانشگاه تورین دارای شش دانشکده کشاورزی و دامپزشکی، علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد، سیاست و علوم اجتماعی، پزشکی، علم طبیعت و حقوق است. این دانشگاه 65برنامه لیسانس و 75 برنامه فوق لیسانس را برای دانشجویان در نظر گرفته است.

آدرس سایت: https://unito.it

شهریه: 2800 یورو

شرایط پذیرش: دیپلم 12 ساله، مدرک لیسانس حداقل 3 ساله، شرایط زبانی، ارائه اسناد

 

مطلب پیشنهادی: ویزای دانش آموزی کانادا

 

8.ویزای تحصیلی ایتالیا برای آموزش در دانشگاه ترنتو

آخرین دانشگاه از لیست دانشگاه های برتر ایتالیا که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم، دانشگاه ترنتو است. این دانشگاه توانسته رتبه 224 دانشگاه های برتر دنیا را به خود اختصاص دهد. البته دانشگاه ترنتو در منطقه اتحادیه اروپا به رتبه 95 را دارد.

رشته های علوم کامپیوتر و فیزیک این دانشگاه از نظر موضوعی در رتبه های زیر صد دنیا قرار دارند. این رتبه بندی ها بر اساس مقالات ارائه شده، همکاری های بین المللی، مجموع استنادات، همایش های ارائه شده، کتاب ها، انتشارات، شهرت تحقیقات منطقه ای و شهرت جهانی تحقیقات است که رتبه بندی شده است.

آدرس سایت: https://unitn.it 

شهریه: حداکثر 10 هزار یورو

شرایط پذیرش: مدرک کارشناسی سه یا چهار سال برای دوره ارشد. لازم نیست قبل از مهلت درخواست فارغ التحصیل شوید، بلکه باید فارغ التحصیل شوید. حداقل سطح انگلیسی B2 رونوشت سوابق و میانگین نمرات، اثبات زبان انگلیسی، بیانیه هدف، رزومه

 

 

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

 

محبوب ترین رشته های دانشگاهی در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا به دلایل متعددی برای دانشجویان خارجی محبوب است. اول اینکه دانشگاه های ایتالیا اغلب در رده بهترین دانشگاه های دنیا هستند و البته نسبت به بسیاری از مراکز آموزشی با کیفیت مقرون به صرفه تر محسوب می شوند. تحصیل در این دانشگاه ها یک تجربه آموزش عالی فوق العاده است، خصوصا وقتی بدانید که ایتالیا بهترین مکان برای تحصیل معماری، موسیقی، مهندسی و مد است.

اما برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، قبل از هر چیز باید ببینید کدام رشته مورد علاقه شماست، پس حتما لیستی از موارد مورد نظر خود تهیه کنید. شاید اطلاعات زیر بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند.

 

1.رشته های علم و تکنولوژی

تکنولوژی و به دنبال آن علم حرف اول را در زندگی مدرن امروز می زنند. به همین دلیل اکثریت کشورها خصوصا مناطق پیشرفته دنیا نیاز زیادی به افراد تحصیلکرده در رشته های مرتبط با این حوزه دارند. ایتالیا نیز به عنوان یکی از سرآمدان تحصیل در دنیا جایگاه خوبی برای تحصیل این قبیل رشته ها است. رشته های مرتبط با علم و تکنولوژی در این کشور حوزه های مختلفی از جمله علوم رایانه و ارتباطات، علوم فیزیک، شیمی، ریاضی، زمین، علوم محیط زیستی را بررسی می کند.

 

شهریه: به طور متوسط 2 تا 5 هزار یورو در سال، هر چند برخی مقاطع و دانشگاه ها هم بیش از این مقدار دریافت می کنند.

 

2.رشته های هنر و طراحی

ایتالیا کشوری است که به دلیل هنر خود شهرت زیادی دارد. برخی از مشهورترین هنرمندان جهان ایتالیایی هستند، و برخی از مشهورترین موزه های جهان در ایتالیا قرار دارند. این کشور یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای گذراندن دوره های مد است. اگر به هنر علاقه دارید، چه به صورت حرفه ای و چه به عنوان یک سرگرمی، تحصیل در کشوری که دارای بیشترین آثار فرهنگی میراث جهانی یونسکو است را نباید از دست بدهید. این کشور برای دوره های متعدد هنری از طراحی مد گرفته تا نقاشی، مجسمه سازی و حتی هنر دیجیتال بهترین محل برای تحصیل خواهد بود.

 

شهریه: شهریه این دوره های به طور متوسط حدود 20 هزار دلار در سال است. هر چند که دوره های با نرخ بسیار پایین تر هم وجود خواهد داشت.

3.ویزای تحصیلی ایتالیا برای رشته های مهمان نوازی و گردشگری

صنعت دیگری که همیشه مورد نیاز ایتالیا است، مهمان نوازی و گردشگری است. اگر مایل هستید پس از تحصیل همچنان در ایتالیا بمانید و البته حس می کنید که می توانید به عنوان یک مهماندار یا مشاغل مرتبط با گردشگری فعالیت خوبی داشته باشید، می توانید در ایتالیا در رشته مهمان نوازی و گردشگری مشغول به کار شوید. این رشته در ایتالیا به دلیل توریست پذیر بودن این کشور یکی از محبوب ترین برنامه های تحصیلی است.

شهریه: حدود 17 هزار یورو در سال

 

مطلب پیشنهادی : ویزای تحصیلی آمریکا

 

4.مدیریت کسب و کار

مدیریت کسب و کار عبارت است از مدیریت هماهنگی و سازماندهی فعالیتهای تجاری در هر سازمان و شرکتی. این رشته شامل انواع دوره های مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت فروش، مدیریت تولید، مدیریت برنامه و پروژه و غیره می شود. مسئولیت های مدیران تجاری شامل نظارت بر عملیات، بازبینی قراردادها و کمک به کارکنان برای دستیابی به سطح بالای بهره وری است.

 

شهریه: هزینه بسته به دوره بین 700 تا بالای 2000 یورو در سال متغیر است.

 

5.ویزای تحصیلی ایتالیا برای دوره علوم اجتماعی و علوم انسانی

دوره های علوم اجتماعی و علوم انسانی در ایتالیا بر رفتار انسان و تأثیر آن بر زمینه های اجتماعی، اقتصادی، محیطی، فرهنگی و سیاسی تمرکز دارد، به همین دلیل توجهات را به خود جلب کرده است. دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل مدیریت دولتی، همکاری بین المللی، سیاست جهانی و روابط بین الملل و برخی دیگر از رشته ها می شود.

 

شهریه: 23629 دلار در سال

 

6.رشته های مربوط به بهداشت و سلامتی

دوره های مربوط به سلامت از جمله برنامه های پرطرفدار در سطح دنیا و ایتالیا محسوب می شوند. ایتالیا به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی گزینه مناسبی برای گذراندن دوره های مربوط به بهداشت و سلامت از جمله دوره های پزشکی، بهداشت عمومی و حرفه ای، دندانپزشکی، پرستاری، دامپزشکی، فیزیوتراپی، فیزیک پزشکی و موارد دیگر است.

 

شهریه: هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین 900 تا 4000 یورو در سال متغیر است. هزینه های خصوصی بیشتر از این میزان است.

 

7.ویزای تحصیلی ایتالیا برای دوره مهندسی

رشته های مهندسی را می توان به چهار دسته اصلی شیمی، عمران، مهندسی برق و مکانیک تقسیم کرد. هر چند که رشته های مهندسی دیگری نیز وجود دارد که طرفداران خاص خود را دارند. هر رشته اصلی مهارت ها و دانش های مختلف مورد نیاز برای کار در هر زمینه مرتبط با رشته را به شما ارائه می دهد. رشته های مهندسی همیشه پرمتقاضی بوده اند و این امر در کشور ایتالیا هم مشهود است. از دلایل این مسئله درآمد مناسب پس از تحصیل و البته پرستیژ بالای کاری است.

 

شهریه: به طور متوسط از 2 تا 10 هزار یورو شهریه متغیر است. هر چند دانشگاه های خصوصی بیش از این میزان شهریه دارند.

 

ویزای تحصیلی ایتالیا برای دوره مهندسی

 

جمع بندی

دانشگاه های ایتالیا از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند و شما نه تنها بهره مندی از یک سیستم آموزش عالی را در این کشور تجربه خواهید کرد، بلکه این شانس را خواهید داشت که از غذاهای معروف و معماری باشکوه این کشور لذت ببرید و از جاذبه های متعدد و فوق العاده خیره کننده آن دیدن کنید. در اینجا نحوه دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا را برای علاقه مندان به این کشور بررسی کردیم و دانشگاه ها و رشته های برتر تحصیلی ایتالیا را برشمردیم. در نهایت می توانید با بررسی تمامی جوانب و اطلاعاتی که با این مطلب در اختیار شما قرار دادیم، روند دریافت ویزای دانشجویی خود را شروع کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که باید در این مسیر از یک مشاور مهاجرتی باسابقه و قهار کمک بگیرید تا با هزینه و زمان کمتری به هدف خود برسید.

 

همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا می‌توانید سوالات خود را در قسمت مشاوره رایگان مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزای دبی

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

6 + 4 =

نظرات و سوالات شما

۵ دیدگاه

 1. فرزانه

  سلام.من پسرم ۱۶ سالشه و امسال میره کلاس ۱۱ در رشته ریاضی تحصیل میکنه دبیرستان نمونه دولتی از هوش فوق العاده ای برخورداره میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی چطوری باید اقدام کنیم؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام 

   میتوانیم برای ایشون درخواست رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاههای ایتالیا داشته باشیم اما به مدرک زبان هم نیاز دارند که در طول مدتی که برای ویزای تحصیلی اقدام میکنیم میتوانند برای دریافت مدرک زبان همزمان اقدام کنند.

   جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

   پاسخ دهید
 2. اعظم

  با سلام برای دریافت ویزا به منظور فرصت مطالعاتی به ایتالیا چه مدارکی لازم هست ؟

  پاسخ دهید
 3. اشکان رحمانی

  سلام

  من دانشجویی هستم که برای تحصیل ارشد توسط دانشگاهی در ایتالیا قبول شده ام.
  تنها مشکل من بخش تمکن مالی است که درون حساب خودم و یا پدرم پول خاصی وجود ندارد.
  دنبال راهی برای حل این مشکل میگردم. از طرفی نامه ای از دانشگاه دارم که نوشته است بنده یکی از بهترین دانشجوهای غیر اروپایی دانشگاه هستم و مبلغ ۱۳۰۰ یورو به من فاند داده میشود.

  اگر در مصاحبه قبول شوم میتوانیم زمینی را بفروشیم تا پول مورد نیاز برای گذاشتن در حسابی که سفارت مشخص میکند را تهیه کنیم. اما تا قبل از آن فروش زمین کار بسیار ریسکی است (در صورتی که قبول نشوم)

  آیا میتوانید به من راهی معرفی کنید که چگونه این مشکل را حل کنم.

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *