درآمد معروف ترین رستوران های ایرانی در کانادا

آیا میدانستید با خرید یا راه اندازی یک رستوران در کانادا، میتوانید برای اقامت کانادا اقدام کرده و با برنامه ریزی دقیق و آنالیز بازار، درآمد خوبی داشته باشید؟

حال ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که هزینه راه اندازی رستوران در کانادا چقدر است و یک رستوران در کانادا چقدر در آمد داشته باشد.

معروف ترین رستوران های ایرانی کانادا را می شناسید؟ اگر حتی یک درصد هم به فکر راه اندازی یک رستوران در کانادا هستید، نباید از شناخت رستوران های ایرانی در شهرهای مختلف کانادا دست بکشید.

همانطور که می دانید راه اندازی یک کسب و کار جدید، چالش های زیادی پیش رو دارد. این چالش ها زمانی که قرار باشد در یک کشور دیگر کار خود را شروع کنید، بیشتر هم خواهد شد. راه اندازی رستوران و کافی شاپ، یکی از ایده های تجاری سودآور و موفق در کانادا محسوب می شود. ایده ای که باعث معروف شدن برخی از رستوران های ایرانی در این کشور نیز شده است.

می دانستید که رستوان داری یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرین کانادایی است؟ پس اگر دوست دارید برای دریافت اقامت این کشور یک بیزینس راه اندازی کنید، احتمالا ایجاد یک رستوران ایرانی، با توجه به حجم بالای ایرانیان در کانادا و از طرف دیگر بخاطر محبوبیت غذاهای سنتی و معروف ایرانی در جهان، می تواند شروع خوبی برای ماندگاری شما در کانادا شود. اما خب هیچ کاری بدون شناخت درست به نتیجه نمی رسد.

اگر واقعا عزم خود را جزم کرده اید که یک رستوران در کانادا راه اندازی کنید، باید تمام جوانب کار را بسنجید. رستوران  های ایرانی در کشور کانادا و شهرهای مختلف آن را بشناسید، درباره میزان درآمد و مهم تر از هر چیزی راز موفقیت آن ها اطلاعات لازم را کسب کنید. بیایید برای شروع از شناخت معروف ترین رستوران ها در این کشور کار خود را شروع کنیم.

معرفی معروف ترین رستوران های ایرانی

برای معرفی معروف ترین رستوران های ایرانی کانادا، لازم است به شهرهای مختلف این کشور سرک بکشیم. در هر یک از شهرهای بزرگ کانادا از جمله ونکوور، تورنتو و مونترال، شاهد تعداد قابل توجه رستوران های ایرانی هستیم. شاید دلیل این امر، کیفیت بالای غذاهای ایرانی و فضای جذاب هر یک از این رستوران ها باشد. اجازه دهید برای شناخت بیشتر این رستوران‌ها به تفکیک شهرها به معرفی آن ها بپردازیم.

معروف ترین رستوران های ایرانی در تورنتو

تورنتو یکی از شهرهای کانادا است که تعداد زیادی از رستوران های ایرانی را در خود جای داده است. در اینجا قرار است به معرفی بهترین رستوران های ایرانی در این شهر بپردازیم.

رستوران انار کانادا

این رستوران، یکی از شناخته شده های تورنتو است. شما می توانید لذیذترین غذاهای ایرانی را در این رستوران مصرف کنید. جالب است که بدانید فضای داخلی این رستوران بسیار سنتی و برگرفته از بیش از نیم قرن پیش ایران است.

فضای این رستوران با انواع فرش های سنتی، فانوس ها، کاشی کاری های کلاسیک مختص فرهنگ ایرانی و سفره های دستباف ترکیب شده است. این رستوران فوق العاده به چایخانه معروف است.

رستوران تخت طاووس کانادا

یکی دیگر از معروف ترین رستوران های ایرانی کانادا که در تورنتو قرار دارد، رستوران تخت طاووس است. اگر هوس یه صبحانه دبش کرده باشید، بهتر است سری به رستوران طاووس در تورنتو بزنید. در اینجا حرف اول و آخر را سرو صبحانه می زند. دیزی سنگی، کله پاچه، حلیم و نرگسی با اسفناج از جمله صبحانه های معروف این رستوران بی نظیر است.

رستوران درویش در کانادا

مطلب پیشنهادی: خرید رستوران در کانادا

رستوران درویش کانادا

جالب است بدانید که رستوران ایرانی درویش، یکی از قدیمی‌ های تورنتو است که بیش از بیست و پنج سال است که در این شهر راه اندازی شده است. در منو این رستوران می توانید انواعی از غذاهای خوشمزه ایرانی از کباب ها گرفته تا دسرها را پیدا کنید.

دوست دارید بدانید در منو رستوران درویش چه چیزهایی پیدا می شود؟ از خوشمزه های اصیل این رستوران می توانیم به میرزا قاسمی، قرمه سبزی، انواع کباب های سنتی، آش رشته، باقالی پلو و کشک بادمجان اشاره کنیم.

 

معروف ترین رستوران های ایرانی در شهر ونکوور

نوبتی هم که باشد، نوبت به شهر ونکوور کانادا برای بررسی رستوران های معروف ایرانی است. موقعیت جغرافیایی این شهر باعث شده است که سرآشپزان ایرانی همیشه به مواد اولیه تازه دسترسی داشته باشند و بتوانند غذاها و خوراک های لذیذی را طبخ کنند. از جمله این رستوران ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

رستوران انار ونکوور

شاید برایتان جالب باشد که بدانید رستورانی با همین نام هم در شهر تورنتو قرار دارد. این رستوران از یک تیم فعال و پرانرژی و جوان تشکیل شده است و به عنوان یکی از محبوب ترین رستوران های ونکوور شناخته می شود. ترکیب فضای خاص با غذاهای بی نظیر، عامل اصلی شهرت این رستوران بوده است.

رستوران زیتون کانادا

این رستوران در شمال و مرکز شهر ونکوور دارای دو شعبه مختلف است. در رستوران زیتون شاهد ترکیب غذاهای معروف ایرانی با غذاهای مدیترانه ای هستید تا نیاز هر فرد با هر ذائقه ای را برطرف کند.

گیلانه یکی از معروف ترین رستوران های ایرانی در کانادا

گیلانه یکی از معروف ترین رستوران های ایرانی در کانادا

با شنیدن این نام یاد کدام بخش از کشورمان می‌ افتید؟ بله گیلان با آن فضای سرسبز و دوست داشتنی اش. البته تنها اسم این رستوران شما را به فضای شمال کشور نمی برد. بلکه منو آن هم مشتریان این رستوران را در چنین فضایی غرق می کند. فسنجان، کباب ترش، باقلا قاتق تنها برخی از غذاهای شمالی رستوران گیلانه هستند.

بهترین رستوران های ایرانی در مونترال

هر کجای کانادا را که نظر بیاندازید، شاهد رستوران های ایرانی خواهید بود. در ادامه رستوران های معروف ایرانی در مونترال را بررسی خواهیم کرد.

رستوران کارتی پرس کانادا

از دیگر رستوران های ایرانی قدیمی کانادا، رستوران مطبوعات کارتیه با 20 سال قدمت است. در این رستوران شما با پرسنلی خونگرم و فضایی دوستانه روبرو خواهید بود. می دانید مهم ترین مزیت این رستوران چیست؟ این است که معتبرترین سایت مشاغل مونترال یعنی Cartier Peare این رستوران را در زمره برترین رستوران های مونترال قرار داده است.

رستوران Grill Select

یکی دیگر از معروف ترین رستوران های ایرانی در کانادا که در مونترال واقع شده است، رستوران گریل انتخاب است. اگر به دنبال یک رستوران اصیل ایرانی با کباب های باکیفیت در مونترال هستید، محال است سری به این رستوران نزنید. کباب های طبخ شده در اینجا به همان سبک کباب های ایرانی مثل جوجه کباب سنتی است.

رستوران شاتو کباب کانادا

در شاتو کباب مونترال که یک رستوران ایرانی عراقی است، شاهد ترکیب غذاهای عربی با ایرانی هستید. این رستوران از غذاهای لذیذ و مقرون به صرفه ای برخوردار است. شاتو کباب در مونترال دو شعبه دارد. یکی از آن ها در وست آیلند و دیگری در خیابان گای قرار دارند.

رستوران شاتو کباب

رستوران شهرزاد کانادا

رستوران شهرزاد، اولین انتخاب ما در تورنتو بود. اما به دلیل محبوبیت فوق العاده این رستوران و البته فضای بی نظیری که دارد، تصمیم گرفتیم به طور اختصاصی آن را بررسی کنیم. در رستوران شهرزاد شاهد یک فضای سنتی بی نظیر با دکوراسیونی هستید که شما را به زمان قاجار می برد.

در این رستوران با لیست بلند بالایی از غذاهای کلاسیک ایرانی روبرو می شوید. از دیزی یا آبگوشت گرفته تا انواع کباب ها از جمله شیشلیک، کباب بختیاری، جوجه کباب و کباب چنجه. البته این لیست به همینجا ختم نمی شود، باید خودتان بروید و سری به این رستوران بزنید تا متوجه منظور ما بشوید.

رستوران شهرزاد به عنوان یکی از معروف ترین رستوران های ایرانی در کانادا، در مرکز شهر تورنتو قرار دارد. مهم ترین مزیت این رستوران برای ایرانی ها و سایر مسلمانان دنیا، استفاده از گوشت حلال در غذاها است.

درآمد بهترین رستوران کانادا

در بین انبوهی از رستوران های کانادایی صد رستوران برتر این کشور در سال 2020 معرفی شدند. در این بین رستوران های آلو در تورنتو، سنت لارنس در ونکوور، جو بیف در مونترال، لنگدون هال در کمبریج، ریموندز در سنت جان، Toqué و مونترال پلازا در مونترال، جولیتا در تورنتو، ادولیس  و در نهایت سوشی ماساکی سایتو در تورنتو جزو ده رستوران برتر این لیست هستند.

در بین بیش از 97000 بار و رستوران در کانادا که 1.2 میلیون نفر را به خود مشغول کرده است؛ درآمدها متفاوت است. طبق آخرین آمار به دست آمده فروش کل رستوران ها در این کشور به رقم 85 میلیارد دلار در سال 2017 رسید. اما طبق آمار، رستوران هایی که سرویس های سریعی داشته و شلوغ بوده اند، به ازای هر صندلی در سال حدود 12603 دلار فروش داشته اند.

هزینه راه اندازی رستوران در شهرهای مختلف کانادا چقدر است؟

هزینه راه اندازی رستوران به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال بزرگی یا کوچکی رستوران، اجاره یا خرید فضای رستوران، منطقه و شهری که رستوران در آن قرار دارد و نوع رستوران مثلا یک ساندویچ فروشی یا یک رستوران غذاهای سنتی، همگی از سری عوامل متغیر و اثرگذار بر هزینه تمام شده کار هستند.

بنابراین اگر بخواهید به یکی از معروف ترین رستورن های ایرانی در کانادا تبدیل شوید، قبل از هر چیز باید با هزینه هایی که پیش رو دارید آشنایی کامل داشته باشید و آن را با بودجه و دارایی خود قیاس کنید. اینکه شما بخواهید یک فست و فودی جمع و جور در یک منطقه معمولی راه اندازی کنید، زمین تا آسمان هزینه راه اندازی اش با یک رستوران بزرگ مجلل در مناطق لوکس کانادا متفاوت خواهد بود.

به طور کلی هزینه های پیش رو شما در دو دسته جای خواهند گرفت. هزینه هایی که یکبار انجام می دهید مثل خرید تجهیزات، دریافت مجوزها یا خرید ملک و هزینه های مکرر مثل پرداخت اجاره بها، پرداخت دستمزد کارکنان و یا هزینه های مالیات، عوارض، که به طور کلی شامل موارد زیر می شوند.

 • دریافت مجوز از 100 تا 300 دلار
 • هزینه های حقوقی از 500 تا 2000 دلار
 • بازسازی ساختمان از 250000 تا 350000 دلار
 • تجهیزات پخت و پز از 50000 تا 150000 دلار
 • تجهیزات مبلمان و غذاخوری 80000 دلار
 • استفاده از سیستم سفارش و پرداخت 20000 دلار
 • پرداخت اجاره از 2000 تا 12000 دلار
 • پرداخت حقوق برای مدیر از 28000 تا 55000 دلار
 • پرداختی سرآشپز از 1300 تا 1800 دلار در هفته
 • هزینه های سایر کارکنان از 575 تا 650 دلار در هفته
 • امکانات 2500 دلار
 • بیمه و مجوز 10000 دلار

علاوه بر هزینه های بالا، باید موارد دیگری از جمله هزینه های متفرقه را به این لیست اضافه کنید. این هزینه ها شامل تبلیغات و بازاریابی، هزینه غذا و نوشیدنی و هزینه های غیر منتظره مثل تعمیرات تجهیزات و لوازم جانبی را در نظر بگیرید.

بهترین رستوران های ایرانی در کانادا

– رستوران یاس در ونکوور

به جرات می توانیم بگوییم رستوران یاس، یکی از شلوغ ترین رستوران های ایرانی در کانادا است. حتی روزهای تعطیل هم بسیار شلوغ و پر ازدحام است و نه تنها ایرانی ها بلکه مشتری های غیر ایرانی زیادی را مجذوب خود کرده است. یکی از امتیازهای این رستوران این است که می توانید آشپزخانه آن را مشاهده کنید. در واقع می توانید زمانی که در انتظار سفارش تان هستید، آشپزخانه را ببینند.

– رستوران تهران در مونترال

رستوران تهران یک رستوران خانوادگی با شهرت و اعتباری 25 ساله در مونترال است. غذاهای بی نظیر این رستوران موجب شده است که از شهرهای دیگر کانادا  نیز به این رستوران بیایند. از جمله پر مخاطب ترین غذاهای ایرانی منوی این رستوران می توان به سبزی پلو با ماهی و باقالی پلو با ماهیچه اشاره کرد. علاوه بر این، در این رستوران انواع غذاهای دریایی نیز سرو می شود.

– رستوران شمال در تورنتو

یکی از فوق العاده ترین رستوران های ایرانی در کانادا، رستوران شمال است. این رستوران یکی از کم نظیرترین منوهای ایرانی در کانادا را دارد و حجم غذای آن معمولا بیشتر از سایر رستوران های ایرانی کانادایی است. به عقیده ما بهترین غذای منوی آن قیمه بادمجان اصیل ایرانی اش است. طراحی داخلی مناسب فضای آن به شما  احساس صمیمیت و آرامش را می دهد. قیمه بادمجان یکی از بهترین غذاهایی است که در منوی این رستوران وجود دارد.

رستوران شمال در تورنتو

مزایا و معایب راه اندازی رستوران در کانادا

احتمالا شما هم به این فکر افتادید که صاحب یکی از رستوران های ایرانی در کانادا باشید. از جمله مزیت های این کار این است که بازار کار نسبتا پر متقاضی و رو به رشدی دارد. در حال  حاضر، ایرانی های زیادی در کانادا زندگی می کنند و این نوید خوبی برای راه اندازی یک رستوران ایرانی اصیل در دل خاک کانادا است. همچنین می توانید اوقات دلنشین و مفرحی با سایر ایرانی های مقیم کانادا داشته باشید و سریع تر دایره ارتباطات تان را گسترش دهید. گذراندن اوقاتی در فضای ایرانی در دل غربت می تواند تجربه خوبی باشد.

اما این کار معایبی نیز دارد. با وجود اینکه تقاضا نسبتا بالاست، اما رقابت سختی را در پیش خواهید داشت. وجود انواع رستوران ها، کافه ها، بارها و…، فضای کاری کمی سختی را برایتان ایجاد خواهد کرد. در ضمن فکر نکنید در همان سال اول به سودآوری زیادی خواهید رسید. باید حواستان به دخل و خرج تان باشد تا رستوران تان رونق بگیرد. باید تمام هزینه، سرمایه و زمان خود را تماما وقف این کار کنید، تا کسب و کارتان به رونق بیفتد.

راه اندازی رستوران در کانادا

جمع بندی

در این مطلب به معرفی معروف ترین رستوران های ایرانی کانادا پرداختیم. همانطور که در ابتدا مطلب هم به آن اشاره کردیم، یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا، افتتاح یک کافی شاپ یا رستوران در این کشور است. البته به شرطی که آماده این کار باشید. یعنی از پرسنل حرفه ای برخوردار باشید، ایده های خلاقانه و مهم تر از آن خوشمزه داشته باشید.

انتخاب بهترین محل برای ایجاد یک رستوران و مهم تر از آن یعنی هزینه هم که جزو الزامات غیر قابل انکار این تجارت هستند. اگر حتی یک درصد فکر می کنید که می توانید یک رستوران موفق در کانادا راه اندازی کنید، می توانید از یک راهنمای حرفه ای یعنی مشاورین ویزا 724 کمک بگیرید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

2 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *