بسیاری از مهاجران به دنبال زندگی بهتر در کانادا هستند. این موضوع معمولاً شامل شغلی با درآمد بالا، مکانی عالی برای زندگی و عضویت در جامعه است. برای برخی از متقاضیان، این راه طولانی‌تر از حد انتظار است، زیرا در دام مرتکب شدن این 10 اشتباه رایج که آن ها را از مسیر خود به سمت موفقیت منحرف می‌کند، گرفتار می‌شوند. در ادامه قصد داریم تا ضمن معرفی این اشتباهات، توضیح دهیم که چگونه افراد تازه وارد می توانند از این اشتباهاتی که آنها را از دستیابی به اهدافشان باز می دارد، اجتناب کنند.

1. ایجاد فرضیات غلط یا شبهه دار در مورد فرهنگ کانادا

اشتباه تازه واردان به کانادا

کلیشه های کانادایی در فرهنگ پاپ بیداد می کنند. یک مثال واضح، تبلیغات واقعی Canadian Credit Carma است. بسیاری از مهاجران تمام کشورهای غربی را در همانند یکدیگر در نظر می گیرند و تصور می کنند ایالت متحده و کانادا فرهنگ مشابهی دارند. ناگفته نماند که در هیچ کشوری و در هیچ کجای دنیا اینگونه نیست. تفاوت های فرهنگی بی شماری بین کانادا و ایالات متحده وجود دارد و حتی بین استان ها تفاوت های بیشتری وجود دارد.

راه حل: ایجاد فرضیات نادرست در مورد فرهنگ کانادا بر نحوه تعامل و ارتباط شما با مردم هنگام ورود تأثیر می گذارد. دانستن تفاوت های ظریف فرهنگ کانادا قبل از ورود می تواند در تعاملات اولیه شما با مردم بسیار مهم باشد. شما می توانید با انجام تحقیقات خود در مورد فرهنگ کانادا قبل از ورود، از این اشتباه جلوگیری کنید.

2. عدم برخورداری از اطلاعات کافی درباره استان محل اقامت خود

10 اشتباه تازه واردان به کانادا

دومین اشتباه رایجی که تازه واردان مرتکب می شوند این است که آگاهی کافی درباره ویژگی های هر یک از استان های کانادا ندارند و کورکورانه به آنجا نقل مکان می کنند. دانستن حقایق کلیدی که به شما در تصمیم‌گیری مالی، ایجاد یک شبکه معنادار و هدایت بازار کار و زندگی اجتماعی کمک می‌کند، مهم است. به عنوان مثال، شما باید میزان فرصت های شغلی، هزینه زندگی و فرهنگ اجتماعی هر استان را بشناسید.

راه حل: بدانید که اگرچه بیشترین رشد شغل در ونکوور و تورنتو است، اما این دو شهر نیز جز گران‌ترین شهرها برای زندگی در کانادا هستند. اگر قصد دارید فرصت شغلی را بر هزینه های بالای زندگی در اولویت قرار دهید، باید یک برنامه اضطراری به مدت 6 ماه داشته باشید. یک منبع عالی برای مقایسه هزینه های زندگی در شهرهای مختلف Expatisan است. همچنین می توانید به سیستم های مالیاتی نگاهی بیندازید و مالیات بر درآمد و نرخ مالیات فروش را بر اساس استان بدانید.

3. آماده نبودن برای بازار کار رقابتی

برای بسیاری از تازه واردان، پیشروی در بازار کار رقابتی به میزان آمادگی آنها بستگی دارد. تازه واردها اکثرا دچار اشتباه شده و بازار کار را به خوبی نمی شناسند. جدیدترین مطالعه توسط آمار کانادا در مورد بازار کار مهاجران کانادا نشان می دهد که نرخ اشتغال برای مهاجرانی که 5 سال یا بیشتر در این کشور بوده اند بالاتر است. نرخ اشتغال افراد تازه وارد 69.8 درصد بوده است. در صورتی که برای مهاجرانی است که نزدیک به یک دهه در کشور زندگی می کنند، 82 درصد است.

راه حل: درک نقشی که انطباق تدریجی با یک کشور جدید در یافتن شغل ایفا می کند، مهم است. بازار کار کانادا رقابتی است و درک روند کار به ویژه در ارتباط با مهاجران بسیار مهم است. روندها و اخبار بازار کار دولت کانادا را دنبال کنید. نرخ بیکاری در کانادا تا اکتبر 2019 به 5.9٪ افزایش یافته است. علاوه بر مطالعه نظرسنجی نیروی کار کانادا، می توانید گزارش شغلی Moving2Canada را بررسی کنید. برای شروع، صنایعی را که می‌خواهید در آن کار کنید، بشناسید و از روندهای کار و اخبار در استان انتخابی خود مطلع باشید. بهترین سازمان های استخدامی را پیدا کنید تا شما را به صنایعی که علاقه دارید، معرفی کنند. می‌توانید با پیوستن به انجمن‌های صنعتی، اعتبار خود را زود به دست آورید. تجربه کانادایی توسط بسیاری از کارفرمایان بسیار ارزشمند است. اگر به دنبال کار در معدن هستید، به انجمن معدن کانادا بپیوندید، اگر حسابدار هستید به CPA کانادا بپیوندید و اگر در حوزه مدیریت پروژه کار می کنید، عضو PMI شوید.

کمک گرفتن از یک موسسه مهاجرتی معتبر می تواند به شما در راه مهاجرت آسان به کانادا کمک زیادی کند.

4. تأخیر در راه اندازی خدمات اجتماعی حیاتی

ده اشتباه تازه واردان بعد از مهاجرت یا ورود به کانادا

در حالی که یافتن مکانی برای زندگی و ایجاد شغل می تواند برای بسیاری از تازه واردان مهم باشد اما گاهی راه اندازی خدمات اجتماعی را به تاخیر می اندازند. تنظیم نکردن سرویس های خود به ترتیب مناسب می تواند ضرر های بسیاری را برای شما به ارمغان بیاورد.

راه حل: زمانی که وارد کانادا می شوید، مستقیماً به سمت سرویس کانادا بروید تا شماره بیمه اجتماعی خود را دریافت کنید. این شماره مشابه یک شماره شناسایی ملی است و برای افتتاح حساب های بانکی، درخواست شغل و موارد دیگر لازم است. بعد، برای پوشش درمانی استانی خود درخواست دهید. این بیمه معمولاً بعد از سه ماه شروع می شود، بنابراین ممکن است بخواهید برای بیمه خصوصی موقت درخواست دهید. گرفتن گواهینامه رانندگی کانادایی باید بیشتر از موارد دیگر مورد توجه قرار گیرد، زیرا برخی از مشاغل نیاز به داشتن گواهینامه رانندگی دارند.

سرویس کانادا دارای شبکه گسترده ای از دفاتر است و دریافت شماره SIN شما فقط 30 دقیقه طول می کشد. تنظیم SIN باید اولویت شماره یک باشد، زیرا این شماره حضور شما در کانادا را تایید می کند و برای دریافت کلیه خدمات دولتی لازم است. شماره SIN ساکنان موقت با 9 شروع می شود، این به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام یک از خدمات شما واجد شرایط است. نامه SIN شما، تاریخ انقضا ویزا یا مدارک اقامتی شما را نشان می دهد که با مدارک مهاجرت شما مطابقت دارد.

5. به تاخیر انداختن باز کردن حساب بانکی

افتتاح حساب در کانادا

شما باید یک بانک را انتخاب کنید و در هفته اول ورود حساب باز کنید. تازه واردها تصور می کنند که برای واجد شرایط بودن برای افتتاح حساب بانکی به مدارک بیشتری نیاز دارند.

راه حل: هنگامی که دو قطعه کارت شناسایی داشته باشید، واجد شرایط افتتاح حساب بانکی هستید. هنگامی که یک حساب بانکی باز می کنید، می توانید کارت نقدی و کارت اعتباری امن خود را دریافت کنید. این دو مورد به شما کمک می‌کند تا امنیت مالی خود را حفظ کنید، هزینه‌های خود را محدود کنید و اعتبار خود را شروع کنید. در فرآیند باز کردن یک حساب بانکی، به کل منابع آنها دسترسی پیدا می کنید.

همچنین باید در اسرع وقت یک حساب پس انداز بدون مالیات (TFSA) باز کنید، زیرا اکثر ساکنان موقت واجد شرایط هستند. بانک ها می توانند انبوهی از اطلاعات باشند و برخی از بانک ها نسبت به سایرین مجهزترهستند تا به مهاجران جدید خدمت کنند. می‌توانید در مورد پس‌انداز برای تحصیل، سرمایه‌گذاری، وام‌ها و برنامه‌های مخصوص تازه واردان فرزندتان اطلاعاتی کسب کنید.

6. ایجاد نکردن یک شبکه معنادار

به طور کلی کانادایی ها برای ارتباطات اجتماعی با افراد غیر بومی بیشتر از ایالات متحده ارزش قائل هستند. این موضوع به این دلیل است که از هر 5 کانادایی 1 نفر در خارج از کانادا متولد شده است. داشتن یک شبکه معنادار در کانادا برای ریشه‌یابی، یافتن فرصت‌های شغلی و ادغام در جامعه مهم است و عنوان یک تازه وارد، نمی توانید بدون یک شبکه معنادار موفق شوید. داشتن بیش از 500 اتصال لینکدین و بیش از 1000 دوست فیس بوک یک شبکه معنی دار ایجاد نمی کند. شما باید سرمایه اجتماعی با مردم داشته باشید و ساختن آن ساده تر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند.

راه حل: با کسانی که می شناسید شروع کنید، درخواست ارتباط دهید و همیشه رابطه را گرم نگه دارید. اگر قصد شما از ابتدا این نیست که از هر فرد جدیدی که ملاقات می کنید چیزی به دست آورید، شانس بیشتری برای ایجاد ارتباطات واقعی خواهید داشت. گروه‌های ملاقات زیادی بر اساس علایق مشترک وجود دارند که می‌توانید از طریق برنامه meetup به آنها بپیوندید. همچنین می توانید در لینکدین به اتصالات درجه 2 دسترسی پیدا کنید و به گروه های فیس بوک و نهادهای حرفه ای بپیوندید. اگر به عنوان دانش آموز به این کشور می آیید، همکلاسی های شما افراد فوق العاده ای برای شروع هستند زیرا شما با گروهی از افراد در همان مسیر موفقیت رشد می کنید.

مطلب پیشنهادی : اسپانسرشیپ کانادا

7. نبود تجربه کانادایی

رهبران سازمان MOSAIC پس از 40 سال در کنفرانس IPC خود در اکتبر 2019 اعلام کردند که فقدان تجربه کانادایی هنوز دلیل شماره 1 رد شغل برای اکثر مهاجران است. شایعاتی وجود دارد که کارفرمایان به مهاجرانی که به تازگی وارد کانادا شده اند، می گویند که به دنبال استخدام فردی با تجربه کانادایی هستند. برخی استدلال می کنند که این موضوع نوعی تبعیض است اما در واقع همه چیز در مورد اعتماد و ارتباط است. این موضوع معمولاً بیشتر مربوط به مشاغل کیفی است، زیرا باید درک عمیقی از فرهنگ، ارزش‌ها و مشتریان شرکت نشان دهید.

راه حل: بلافاصله پس از ورود به کانادا، کار داوطلبانه را شروع کنید و خود را در خدمات محلی قرار دهید. کتابخانه ها و مراکز اجتماعی مکانی عالی برای شروع هستند. همچنین داوطلب شدن برای یک دفتر مبارزات انتخاباتی سیاسی نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد، زیرا فرصتی دارید که خانه به خانه بروید و با مردم محلی صحبت کنید. مطمئناً نیازی نیست که تسلیم شوید یا از «فقدان تجربه کانادایی» نگران شوید. پس از شروع کار داوطلبانه و کار در جامعه محلی، باید فوراً به نمایه شغلی شما اضافه شود.

8. ایجاد هزینه های اولیه بالا

اشتباهات مهاجران کانادایی

جستجو برای اجاره خانه در کانادا بسیار دشوار است. بسیاری از افراد تازه وارد برای تأمین هر چه زودتر مکانی برای اقامت، عجله می کنند و اجاره ی بالایی می پردازند. درخواست گزارش های اعتباری توسط صاحبخانه ها و اجاره ماه ها از قبل می تواند منجر به هزینه های اولیه بالایی شود. علاوه بر تامین هزینه های محل اقامت، تلفن همراه، گرفتن تاکسی، سفارش غذای بیرون‌بر و غیره می توانند انباشته شده و هزینه های انبوهی را به ارمغان بیاورند.

راه حل: یک برنامه 30 روزه تهیه کنید و تمام هزینه های خود را برنامه ریزی کنید. با AirBnB یا اقامت در یک هاستل شروع کنید. اقامت با خانواده در صورت امکان و خرید زمان برای انجام تحقیقات بیشتر در مورد برنامه های تلفن، حمل و نقل عمومی، فروشگاه های مواد غذایی و موارد دیگر، می تواند راه حلی برای کاهش هزینه ها و خرید وقت باشد.

ورود به کانادا و دریافت شهروندی کانادا

بسیار دیده شده مهاجرانی که اقامت دائم کانادا را ندارند و پس از ورود به کانادا و گذراندن مراحل مشخص می‌توانند اقامت دائم خود کسب کنند. پس از دریافت اقامت دائم برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادا باید درخواست دهند. ممکن است این سوال برایتان پیش آید که تفاوت شهروند و یک فرد ساکن دائم در کانادا چه مواردی است؟

در پاسخ به این سوال سه تفاوت اصلی مطرح می‌شود:

 1. پس از مهاجرت به کانادا و تبدیل شدن به ساکن دائم، فرد مهاجر نمی‌تواند در رای گیری‌های انتخاباتی شرکت کند و حق نامزد انتخاباتی شدن را نیز ندارد.
 2. ساکنان دائم پاسپورت کانادایی دریافت نمی‌کنند و اگر نیاز شود که فرد به خارج از خاک کانادا سفر کند باید با یک کارت PR معتبر یا یک سند معتبر از طریق کشور تابعیت خود اقدام کند.
 3. فرد ساکن دائم موظف است حداقل به مدت دو سال پیاپی در یک دوره پنج ساله در خارج از کانادا زندگی کند. تنها در این صورت اجازه خروج از کانادا را خواهد داشت.

مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا

پس از ورود به کانادا، برای تبدیل اقامت دائم به یک شهروند کانادایی چه باید کرد؟

یک نکته مهم را به خاطر بسپارید آن هم اینکه پس از دریافت شهروندی کانادا برای حفظ موقعیت شهروندی خود نیازی ندارید کار خاصی انجام دهید. تنها در صورتی حق شهروندی شما باطل خواهد شد که بخواهید برای همیشه خاک این کشور را ترک کنید.

پس از مهاجرت به کانادا افرادی که واجد شرایط شهروندی کانادا هستند عبارتند از:

 • فردی که به عنوان مقیم دائم طی 5 سال گذشته حداقل 2 سال پیاپی در کانادا زندگی کرده باشد.
 • در آزمون شهروندی حد نصاب نمره را آورده باشد.
 • تسلط و مهارت بر زبان انگلیسی خود را ثابت کرده باشد.
 • از ثبت مالیات خود امتناع نکند.

شهروند کانادا

نکته پایانی:

به خاطر داشته باشید اگر با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید منجر به شهروندی شما نخواهد شد. اما برای فرزندانی که پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ آنها شهروند کانادایی باشد این امان وجود دارد که بتوانند برای شهروندی کانادا درخواست بدهند.

مطلب پیشنهادی : اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا

مهاجرت به دبی

9. برای خدمات اجتماعی رایگان درخواست نداده و استفاده نمی کنند!

در جستجوی خدمات اسکان مهاجران، خدمات شغلی نیز در 30 روز اول بسیار مهم است. تعداد بی شماری از برنامه های رایگان برای مهاجران وجود دارد. بسیاری از خدمات خارج از کشور رایگان است و برای ساکنان دائمی ارائه می شود. با این حال، ساکنان موقت نیز می توانند از برخی از برنامه ها استفاده کنند. دولت کانادا 700 میلیون سرمایه گذاری در طرح هایی که به طور خاص مهاجران را هدف قرار می دهد، اعلام کرده است. به همین دلیل فرصت رو به رشدی وجود دارد که مهاجران از سال 2020 و پس از آن خدمات با کیفیت بهتری دریافت کنند.

راه حل: برای بسیاری از ساکنان دائمی، دولت خدمات پیش از ورود دارد که می توانید حتی قبل از مهاجرت به کشور از آنها استفاده کنید. برای برخی از ساکنان موقت، باید این خدمات را جستجو کنید. سازمان های شاخصی در هر استان وجود دارد و برنامه های رایگان توسط کتابخانه ها و مراکز اجتماعی ارائه می شود.

10. فقدان برنامه پشتیبان

ضرب المثل “همه تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید” به ویژه در مورد این اشتباه صدق می کند. برنامه پشتیبان شما چیست و اسپانسر طرح پشتیبان شما چیست؟ واقعیت اینجاست که به طور متوسط ​​6 ماه طول می کشد تا یک تازه وارد شغل پیدا کند. یافتن شغلی در زمینه انتخابی و در سطح مهارت مورد نظرشان ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد. توصیه می شود به بهترین ها امیدوار باشید و برای بدترین ها برنامه ریزی کنید. اگر فرصت مناسبی را در یک استان پیدا نمی کنید، برای مهاجرت به استان دیگر چه ملاحظاتی را باید رعایت کنید؟ هنگامی که پس انداز شما به زیر یک آستانه معین می رود، کدام اهرم ها را باید بکشید و چه تاثیری بر آینده شما دارد؟

راه حل: یک برنامه اضطراری دقیق و سنجیده داشته باشید. شما باید از 6 ماه تا 8 ماه هزینه زندگی خود در کانادا را به همراه داشته باشید. با توجه به تمکن مالی و اهدافتان سوالات سخت را از خود بپرسید و یک برنامه پشتیبان برای برنامه پشتیبان خود داشته باشید. بسیاری از تازه واردان توسط شرکت های کلاهبرداری از طریق لینکدین و از طریق ایمیل های فیشینگ و تماس ها مورد هدف قرار می گیرند. داشتن یک برنامه پشتیبان و پس انداز برای پوشش هزینه های 6 تا 8 ماه زندگی در این کشور، به سلامت روان و راحتی و آسودگی شما هنگام اقامت در این کشور کمک می کند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

5 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. Zahra

  درود ،سوال من :
  در بدو ورود به کشورکانادا،یعنی وقتی از هوا پیما پیاده میشیم باید چکار کنیم،ایا جایی برای اسکان تازه وارد ها پیش بینی شده یا باید خودمون به فکر باشیم
  سپاس

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *