اگر دوست دارید در رشته علوم کشاورزی در کانادا تحصیل کنید، دانشگاه گلف این کشور می تواند یک پیشنهاد فوق العاده برای شما باشد. البته در این دانشگاه رشته های متنوع دیگری هم تدریس می شود که در صورت علاقه می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید، اما شهرت اصلی دانشگاه گلف به دلیل رشته علوم کشاورزی آن است. البته این دانشگاه اسم خود را مدیون فعالیت رشته گلف است که در این مکان بسیار رقابتی است و آن را با ترکیب آموزش عالی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

در این دانشگاه می توانید در یکی از دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا MBA مشغول به تحصیل در یکی از ده ها رشته این دانشگاه شوید. برای پذیرش در مرکز دانشگاهی گلف به مدرک معتبر دیپلم دبیرستان با نمره قابل قبول نیاز دارید، هر چند که شرایط مربوط به هر رشته تحصیلی جداگانه خواهد بود. از طرفی شهریه متوسط این دانشگاه هم چیزی حدود 16 هزار دلار کانادا است. هر چند که این هزینه هم با توجه به رشته انتخابی شما متفاوت است. با ما همراه باشید تا درباره این دانشگاه و رشته های آن بیشتر با شما صحبت کنیم.

دانشگاه گلف کانادا

معرفی دانشگاه گلف

مرکز دانشگاهی گلف کانادا به عنوان یک موسسه متوسط اما جامع دانشگاهی در سال 1964در شهر گوئلف انتاریو کانادا تاسیس شد. این شهر که شهر موسیقی نامیده می شود، به دلیل موسیقی مستقل خود شناخته می شود و محل جشنواره معروف هیل ساید و جشنواره جلف گلف است. پردیس های این دانشگاه شامل پردیس گوئل، پردیس ریج تاون و کالج کشاورزی انتاریو می شود.

 اگرچه این مرکز یک مکان حرفه ای برای تحصیل رشته علوم کشاورزی است، اما دانشجویان بین المللی با طیف گسترده ای از برنامه ها (بیشتر از 85 رشته) مواجه هستند که می توانند بر اساس علاقه خود و البته در صورت قبولی طبق شرایط پذیرش هر رشته در آن مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان این دانشگاه از سراسر دنیا در این مرکز پذیرفته می شوند، به همین دلیل تنوع فرهنگی این دانشگاه و البته اغلب مراکز آموزشی کانادا بسیار بالاست. چنین عواملی هم می تواند در رشد شخصی و هم ارتباط گیری با سایر جوامع بسیار موثر باشد و از طرفی دانشجوی بین المللی با محیط دانشگاه و شهر محل سکونت احساس بیگانگی نداشته باشد. این دانشگاه با بهره مند بودن سالانه بیش از 80 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی، یک مرکز فوق العاده برای محصلینی است که رویای استفاده از امکانات تحقیقاتی مدرن را در سر دارند.

برعکس بسیاری از دانشگاه های دنیا خصوصا مراکز آموزشی داخل کشور، موسسه گلف کانادا بر یادگیری عملی دانشجویان در کنار کار تئوری تاکید بسیاری دارد تا از داشتن مهارت دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و آمادگی آن ها برای ورود به بازار کار مطمئن باشد. جالب است بدانید به دلیل افزایش رو به رشد تقاضای تحصیل در این دانشگاه، مدیریت این مرکز آموزشی تصمیم بر گسترش فضای آموزشی برای جذب کردن تعداد بیشتری دانشجو گرفته است.

دانشگاه گلف که در حال حاضر رتبه 581 دنیا را به خود اختصاص داده است تا به حال توانسته مرجعی برای تحصیل و فارغ التحصیلی افراد سرشناس و بزرگی از جمله خانم روبرتا بوندار اولین زن فضانورد کانادایی و ده ها شخصیت نویسنده، سیاستمدار، تهیه کننده فیلم، شاعر و بازیگر باشد.

مطلب پیشنهادی : دانشگاه ها و رشته های کانادا

رشته های تحصیلی دانشگاه Guelph

در مرکز دانشگاهی گلف می توانید در یکی از دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و mba مشغول به تحصیل شوید که البته هر کدام شرایط پذیرش و هزینه خاص خود را خواهد داشت. شهریه برخی از رشته ها نسبت به رشته های دیگر کمتر است، هر چند که در کل هزینه تحصیل در کانادا به پول کشور ما بسیار زیاد است. البته شاید بتوان از کمک های تحصیلی این دانشگاه هم بهره برد.

بورسیه تحصیلی مرکز دانشگاهی گلف، در هر سال بین 17500 تا 20500 دلار طی چهار سال برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. پس اگر شما هم بتوانید شایستگی های خود را هنگام تحصیل در این مرکز اثبات کنید، ممکن است بتوانید به راحتی بخش زیادی از بودجه تحصیل خود را جبران کنید. در ادامه به معرفی رشته های این دانشگاه می پردازیم. برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید، بهتر است با نگاهی به لیست دوره، شاخه و رشته مد نظر خود را جستجو کنید.

رشته های تحصیلی دانشگاه Guelph

دوره های لیسانس دانشگاه گلف

 • مهندسی و فناوری: مهندسی آب، مهندسی نرم افزار، مهندسی مکانیک، مهندسی محیط زیست، سیستم های مهندسی و محاسبات، عدالت کیفری و سیاست های عمومی، علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پزشکی، مهندسی زیست شناسی
 • هنرها و علوم انسانی: استودیو هنر، مطالعات اسپانیایی، لیسانس معماری، مطالعات تئاتر، فلسفه، مطالعات فرانسه، موسیقی، جغرافیا، تاریخ، انگلیسی، تاریخ هنر، مطالعات اروپایی، مطالعات کلاسیک
 • علوم زندگی و پزشکی: روانشناسی، زیست شناسی و حفاظت از حیات وحش، علوم گیاهی، علوم اعصاب، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، علوم تغذیه، میکروبیولوژی، سینتیک انسان، علوم غذایی، تجارت مواد غذایی و کشاورزی، مواد غذایی کشاورزی و اقتصاد منابع، مدیریت صنایع غذایی، علم پزشکی، زیست شناسی حیوانات، علم بیولوژیکی، سم شناسی زیست پزشکی، مردم شناسی، علوم دامی، کاربرد تغذیه انسانی
 • علوم طبیعی: علوم فیزیکی، فیزیک نظری، علم نانو، فیزیک، اقتصاد ریاضی، مدیریت اسب، زیست شناسی دریایی و اب شیرین، علوم ریاضی، اقتصاد و سیاست محیط زیست، ژئوماتیک محیطی، علوم محیط زیست، مدیریت محیط زیستی، محیط زیست و مدیریت منابع، بوم شناسی، زیست شناسی محیطی، علوم زراعی باغبانی و چمنزار، فیزیک شیمیایی، شیمی بیولوژیکی و دارویی، فیزیک بیولوژیکی و پزشکی، بیوشیمی، علم شیمی
 • علوم اجتماعی و مدیریت: علوم سیاسی، مدیریت ورزش و رویداد، مدیریت مهمان نوازی و گردشگری، مطالعات توسعه بین المللی، مطالعات خانواده و توسعه انسانی، اقتصاد مدیریت و امور مالی، اقتصاد، مطالعات کودک، تنوع زیستی

مطلب پیشنهادی : شرایط تحصیل در کانادا

دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه گلف

 • علوم اجتماعی و مدیریت: سم شناسی، جامعه شناسی، برنامه ریزی و توسعه روستایی، علوم سیاسی، بیوانفورماتیک، رهبری، مطالعات انتقادی در بداهه سازی، جرم شناسی و سیاست عدالت کیفری، مطالعات توسعه بین المللی، نویسندگی خلاق، اقتصاد
 • هنرها و علوم انسانی: استودیو هنر، فلسفه، تاریخ هنر و فرهنگ بصری، مطالعات فرانسه، تاریخ، مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب، معماری منظر، جغرافیا، مطالعات اروپایی، انگلیسی
 • علوم طبیعی: فیزیک، علم شیمی، ریاضیات و آمار، بیوفیزیک، علوم محیط زیست، زیست شناسی مولکولی و سلولی
 • علوم زندگی و پزشکی: سلامت عمومی، روانشناسی اجتماعی کاربردی، علوم زیستی حیوانات، زیست شناسی یکپارچه، مسائل عمومی مردم شناسی، پزشکی جمعیت، توسعه ظرفیت، کشاورزی گیاهی، مطالعات بالینی، اقتصاد غذا، کشاورزی و منابع، بیوتکنولوژی، علوم غذایی، علوم اعصاب، ایمنی مواد غذایی و تضمین کیفیت، بهداشت انسان و علوم تغذیه، روابط خانوادگی و تغذیه کاربردی
 • تجارت و مدیریت: مدیریت، بازاریابی و مطالعات مصرف کننده، رهبری حفاظت
 • مهندسی و فناوری: علوم زیست پزشکی، علوم کامپیوتر، مهندسی، امنیت سایبری و اطلاعات تهدید

علاوه بر دو برنامه بالا، در دانشگاه گلف، ما شاهد یک برنامه دیگر با نام MBA هستیم که در آن رشته مدیریت کسب و کار برای علاقه مندان آن تدریس می شود.

دانشگاه گلف

مراحل و شرایط ثبت نام دانشگاه گلف کانادا

اگرچه شرایط پذیرش دانشجویان این دانشگاه با توجه به رشته متفاوت خواهد بود، اما یک سری موارد مهم وجود دارد که پذیرش پیشنهادی به طور عمومی بر پایه آن ها خواهد بود. این موارد شامل پارامترهای زیر می شوند.

 • دیپلم دبیرستان انتاریو یا معادل آن برای دوره های کارشناسی و مدرک معتبر لیسانس برای مقطع ارشد
 • توانایی پرداخت شهریه
 • داشتن میانگین نمرات قابل قبول معادل نمره  3.0 – 3.9/ 4.0 
 • مدرک شناسایی معتبر و کپی برابر با اصل
 • توصیه نامه تحصیلی
 • فرم ارزیابی
 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه رسمی برخی از مدارک خواسته شده
 • ارائه نتایج خواسته شده در یکی از آزمون های زبان CAEL، IELTS، MELAB، PTE-A 

دانشگاه گلف کانادا و تحصیل در آن دارای چه مزیت هایی می باشد؟

دانشگاه گلف کانادا و تحصیل در آن دارای مزایای مختلفی می باشد که برخی از آنها را می توانید در ادامه مقاله مشاهده نمایید. افرادی که قصد دارند از این دانشگاه پذیرش دریافت نمایند، دقت کنند که ثبت نام ترم پاییز دانشگاه گلف برای اکثر رشته ها اواسط ماه های ژانویه و فوریه می باشند. همچنین اشخاصی که می خواهند برای ترم زمستان ثبت نام نمایند، در ماه های جون و جولای می بایست اقدام کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دلیل نیاز به سوپروایزر و استاد راهنما باید زودتر برای ثبت نام اقدام کنند.

مزایای دانشگاه گلف کانادا را نام ببرید

برخی از مزیت های تحصیل در این دانشگاه:

 • این دانشگاه رتبه برتر در رشته دامپزشکی در سراسر دنیا می باشد.
 • دانشگاه گلف توانسته رتبه نخست علوم کشاورزی در کشور کانادا و رتبه دوازدهم در کل دنیا را به خود اختصاص دهد.
 • این دانشگاه همچنین دارای رتبه دوم در کشور کانادا و رتبه 44 در کل دنیا برای علوم گیاهی و حیوانی می باشد.
 • برای نخستین بار در دنیا موسسه ای در این دانشگاه تاسیس شده است که می تواند بارکد کردن DNA در حجم بالا را انجام دهد.

برخی از مزیت های تحصیل در این دانشگاه:

 • این دانشگاه رتبه برتر در رشته دامپزشکی در سراسر دنیا می باشد.
 • کارشناسی یا لیسانس
 • کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس
 • دکتری

از دانشکده های موجود در دانشگاه گلف کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود. متقاضیان می توانند با توجه به رشته و شرایط خود برای هریک از این دانشکده ها درخواست پذیرش ارسال نمایند:

 • دانشکده هنرهای زیبا و موسیقی
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده زبان و ادبیات
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم زیستی
 • و غیره

جمع بندی

در این مطلب به معرفی کامل دانشگاه گولف پرداختیم. این دانشگاه در شهر گوئلف ایالت انتاریو کانادا قرار دارد. گوئلف یکی از 10 شهر برتر کانادا برای زندگی است و در کنار آن دانشگاه بزرگ این شهر هم بهترین مرکز آموزشی برای تحصیل دانشجویان بین المللی محسوب می شود. از آنجایی که دانشگاه های کانادا خصوصا مراکز آموزشی برتر این کشور نرخ پذیرش پایینی دارند، شاید دیگر مراکز آموزشی مانند موسسه گلف بتوانند انتخاب بهتری برای برخی از متقاضیان محسوب شوند. هر چند که برای پذیرش در این دانشگاه هم باید واجد شرایط لازم بود.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

2 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. مونا قائم

  سلام‌وقتتون بخیر .
  سوالی داشتم ، همسرم برای تحصیل ‌ در کانادا میخواست اقدام بکنه به نظر شما در کدوم دانشگاه و با این شرایط درست هست این تصمیم یا خیر
  لیسانس کامپیوتر با معدل ۱۳:۹۵ ۲۹سال سن داره و گپ تحصیلی ۶سال بوده به این‌دلیل که تا الان مشغول به کار‌ در همین رشته بوده . و سوالی که داشتم شهریه دانشگاه رو میشه به صورت‌ترمی پرداخت کرد ؟ و اینکه ۵۰۰میلیون سرمایه داره و یه ملک هم به نامشون هست . یه فرزند دوساله هم داریم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *