هزینه و شرایط پذیرش دانشگاه گلف کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۸/۰۲

 

 

اگر دوست دارید در رشته علوم کشاورزی در کانادا تحصیل کنید، دانشگاه گلف این کشور می تواند یک پیشنهاد فوق العاده برای شما باشد. البته در این دانشگاه رشته های متنوع دیگری هم تدریس می شود که در صورت علاقه می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید، اما شهرت اصلی دانشگاه گلف به دلیل رشته علوم کشاورزی آن است. البته این دانشگاه اسم خود را مدیون فعالیت رشته گلف است که در این مکان بسیار رقابتی است و آن را با ترکیب آموزش عالی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

در این دانشگاه می توانید در یکی از دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا MBA مشغول به تحصیل در یکی از ده ها رشته این دانشگاه شوید. برای پذیرش در مرکز دانشگاهی گلف به مدرک معتبر دیپلم دبیرستان با نمره قابل قبول نیاز دارید، هر چند که شرایط مربوط به هر رشته تحصیلی جداگانه خواهد بود. از طرفی شهریه متوسط این دانشگاه هم چیزی حدود 16 هزار دلار کانادا است. هر چند که این هزینه هم با توجه به رشته انتخابی شما متفاوت است. با ما همراه باشید تا درباره این دانشگاه و رشته های آن بیشتر با شما صحبت کنیم.

دانشگاه گلف کانادا

معرفی دانشگاه گلف

مرکز دانشگاهی گلف کانادا به عنوان یک موسسه متوسط اما جامع دانشگاهی در سال 1964در شهر گوئلف انتاریو کانادا تاسیس شد. این شهر که شهر موسیقی نامیده می شود، به دلیل موسیقی مستقل خود شناخته می شود و محل جشنواره معروف هیل ساید و جشنواره جلف گلف است. پردیس های این دانشگاه شامل پردیس گوئل، پردیس ریج تاون و کالج کشاورزی انتاریو می شود.

 اگرچه این مرکز یک مکان حرفه ای برای تحصیل رشته علوم کشاورزی است، اما دانشجویان بین المللی با طیف گسترده ای از برنامه ها (بیشتر از 85 رشته) مواجه هستند که می توانند بر اساس علاقه خود و البته در صورت قبولی طبق شرایط پذیرش هر رشته در آن مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان این دانشگاه از سراسر دنیا در این مرکز پذیرفته می شوند، به همین دلیل تنوع فرهنگی این دانشگاه و البته اغلب مراکز آموزشی کانادا بسیار بالاست. چنین عواملی هم می تواند در رشد شخصی و هم ارتباط گیری با سایر جوامع بسیار موثر باشد و از طرفی دانشجوی بین المللی با محیط دانشگاه و شهر محل سکونت احساس بیگانگی نداشته باشد. این دانشگاه با بهره مند بودن سالانه بیش از 80 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی، یک مرکز فوق العاده برای محصلینی است که رویای استفاده از امکانات تحقیقاتی مدرن را در سر دارند.

برعکس بسیاری از دانشگاه های دنیا خصوصا مراکز آموزشی داخل کشور، موسسه گلف کانادا بر یادگیری عملی دانشجویان در کنار کار تئوری تاکید بسیاری دارد تا از داشتن مهارت دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و آمادگی آن ها برای ورود به بازار کار مطمئن باشد. جالب است بدانید به دلیل افزایش رو به رشد تقاضای تحصیل در این دانشگاه، مدیریت این مرکز آموزشی تصمیم بر گسترش فضای آموزشی برای جذب کردن تعداد بیشتری دانشجو گرفته است.

دانشگاه گلف که در حال حاضر رتبه 581 دنیا را به خود اختصاص داده است تا به حال توانسته مرجعی برای تحصیل و فارغ التحصیلی افراد سرشناس و بزرگی از جمله خانم روبرتا بوندار اولین زن فضانورد کانادایی و ده ها شخصیت نویسنده، سیاستمدار، تهیه کننده فیلم، شاعر و بازیگر باشد.

 

مطلب پیشنهادی : دانشگاه ها و رشته های کانادا

 

رشته های تحصیلی دانشگاه Guelph

در مرکز دانشگاهی گلف می توانید در یکی از دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و mba مشغول به تحصیل شوید که البته هر کدام شرایط پذیرش و هزینه خاص خود را خواهد داشت. شهریه برخی از رشته ها نسبت به رشته های دیگر کمتر است، هر چند که در کل هزینه تحصیل در کانادا به پول کشور ما بسیار زیاد است. البته شاید بتوان از کمک های تحصیلی این دانشگاه هم بهره برد.

بورسیه تحصیلی مرکز دانشگاهی گلف، در هر سال بین 17500 تا 20500 دلار طی چهار سال برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. پس اگر شما هم بتوانید شایستگی های خود را هنگام تحصیل در این مرکز اثبات کنید، ممکن است بتوانید به راحتی بخش زیادی از بودجه تحصیل خود را جبران کنید. در ادامه به معرفی رشته های این دانشگاه می پردازیم. برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید، بهتر است با نگاهی به لیست دوره، شاخه و رشته مد نظر خود را جستجو کنید.

رشته های تحصیلی دانشگاه Guelph

دوره های لیسانس دانشگاه گلف

 • مهندسی و فناوری: مهندسی آب، مهندسی نرم افزار، مهندسی مکانیک، مهندسی محیط زیست، سیستم های مهندسی و محاسبات، عدالت کیفری و سیاست های عمومی، علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پزشکی، مهندسی زیست شناسی
 • هنرها و علوم انسانی: استودیو هنر، مطالعات اسپانیایی، لیسانس معماری، مطالعات تئاتر، فلسفه، مطالعات فرانسه، موسیقی، جغرافیا، تاریخ، انگلیسی، تاریخ هنر، مطالعات اروپایی، مطالعات کلاسیک
 • علوم زندگی و پزشکی: روانشناسی، زیست شناسی و حفاظت از حیات وحش، علوم گیاهی، علوم اعصاب، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، علوم تغذیه، میکروبیولوژی، سینتیک انسان، علوم غذایی، تجارت مواد غذایی و کشاورزی، مواد غذایی کشاورزی و اقتصاد منابع، مدیریت صنایع غذایی، علم پزشکی، زیست شناسی حیوانات، علم بیولوژیکی، سم شناسی زیست پزشکی، مردم شناسی، علوم دامی، کاربرد تغذیه انسانی
 • علوم طبیعی: علوم فیزیکی، فیزیک نظری، علم نانو، فیزیک، اقتصاد ریاضی، مدیریت اسب، زیست شناسی دریایی و اب شیرین، علوم ریاضی، اقتصاد و سیاست محیط زیست، ژئوماتیک محیطی، علوم محیط زیست، مدیریت محیط زیستی، محیط زیست و مدیریت منابع، بوم شناسی، زیست شناسی محیطی، علوم زراعی باغبانی و چمنزار، فیزیک شیمیایی، شیمی بیولوژیکی و دارویی، فیزیک بیولوژیکی و پزشکی، بیوشیمی، علم شیمی
 • علوم اجتماعی و مدیریت: علوم سیاسی، مدیریت ورزش و رویداد، مدیریت مهمان نوازی و گردشگری، مطالعات توسعه بین المللی، مطالعات خانواده و توسعه انسانی، اقتصاد مدیریت و امور مالی، اقتصاد، مطالعات کودک، تنوع زیستی

 

مطلب پیشنهادی : شرایط تحصیل در کانادا

 

دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه گلف

 • علوم اجتماعی و مدیریت: سم شناسی، جامعه شناسی، برنامه ریزی و توسعه روستایی، علوم سیاسی، بیوانفورماتیک، رهبری، مطالعات انتقادی در بداهه سازی، جرم شناسی و سیاست عدالت کیفری، مطالعات توسعه بین المللی، نویسندگی خلاق، اقتصاد
 • هنرها و علوم انسانی: استودیو هنر، فلسفه، تاریخ هنر و فرهنگ بصری، مطالعات فرانسه، تاریخ، مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب، معماری منظر، جغرافیا، مطالعات اروپایی، انگلیسی
 • علوم طبیعی: فیزیک، علم شیمی، ریاضیات و آمار، بیوفیزیک، علوم محیط زیست، زیست شناسی مولکولی و سلولی
 • علوم زندگی و پزشکی: سلامت عمومی، روانشناسی اجتماعی کاربردی، علوم زیستی حیوانات، زیست شناسی یکپارچه، مسائل عمومی مردم شناسی، پزشکی جمعیت، توسعه ظرفیت، کشاورزی گیاهی، مطالعات بالینی، اقتصاد غذا، کشاورزی و منابع، بیوتکنولوژی، علوم غذایی، علوم اعصاب، ایمنی مواد غذایی و تضمین کیفیت، بهداشت انسان و علوم تغذیه، روابط خانوادگی و تغذیه کاربردی
 • تجارت و مدیریت: مدیریت، بازاریابی و مطالعات مصرف کننده، رهبری حفاظت
 • مهندسی و فناوری: علوم زیست پزشکی، علوم کامپیوتر، مهندسی، امنیت سایبری و اطلاعات تهدید

 

علاوه بر دو برنامه بالا، در دانشگاه گلف، ما شاهد یک برنامه دیگر با نام MBA هستیم که در آن رشته مدیریت کسب و کار برای علاقه مندان آن تدریس می شود.

دانشگاه گلف

مراحل و شرایط ثبت نام دانشگاه گلف کانادا

اگرچه شرایط پذیرش دانشجویان این دانشگاه با توجه به رشته متفاوت خواهد بود، اما یک سری موارد مهم وجود دارد که پذیرش پیشنهادی به طور عمومی بر پایه آن ها خواهد بود. این موارد شامل پارامترهای زیر می شوند.

 • دیپلم دبیرستان انتاریو یا معادل آن برای دوره های کارشناسی و مدرک معتبر لیسانس برای مقطع ارشد
 • توانایی پرداخت شهریه
 • داشتن میانگین نمرات قابل قبول معادل نمره  3.0 - 3.9/ 4.0 
 • مدرک شناسایی معتبر و کپی برابر با اصل
 • توصیه نامه تحصیلی
 • فرم ارزیابی
 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه رسمی برخی از مدارک خواسته شده
 • ارائه نتایج خواسته شده در یکی از آزمون های زبان CAEL، IELTS، MELAB، PTE-A 

جمع بندی

در این مطلب به معرفی کامل دانشگاه گولف پرداختیم. این دانشگاه در شهر گوئلف ایالت انتاریو کانادا قرار دارد. گوئلف یکی از 10 شهر برتر کانادا برای زندگی است و در کنار آن دانشگاه بزرگ این شهر هم بهترین مرکز آموزشی برای تحصیل دانشجویان بین المللی محسوب می شود. از آنجایی که دانشگاه های کانادا خصوصا مراکز آموزشی برتر این کشور نرخ پذیرش پایینی دارند، شاید دیگر مراکز آموزشی مانند موسسه گلف بتوانند انتخاب بهتری برای برخی از متقاضیان محسوب شوند. هر چند که برای پذیرش در این دانشگاه هم باید واجد شرایط لازم بود.

 

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و همچنین کسانیکه می خواهند با اطلاع از روش های اخذ ویزای کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری و اقامت کانادا، بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایند هستیم.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


هزینه تحصیل در دانشگاه گلف کانادا چقدر است؟

هزینه شهریه دانشگاه با توجه به هر رشته متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی متوسط هزینه تحصیل در این دانشگاه 16000 دلار در سال است.

آیا موسسه آموزشی گلف برای دانشجویان خود کمک هزینه تحصیلی در نظر می گیرد؟

بله این دانشگاه در طول سال های تحصیلی کمک هزینه های تحصیلی را در قالب بورسیه به مبالغ  17500 تا 20500 دلار به دانشجویان واجد شرایط اعطا می کند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.