دانشگاه رایرسون کانادا که یکی از برترین موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی در کانادا است و محل درخشش بسیاری از فارغ التحصیلان سراسر جهان است. فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه رایرسون شامل بازیگر نینا دوبرف، بازیگر شای میچل، بازیگر هانا سیمون، تحلیلگر داده ها جوانا کادر، جنیفر گیبسون متخصص تغذیه و بسیاری دیگر هستند. دانشگاه رایرسون در قلب تورنتو واقع شده است. تورنتو یکی از هفت شهر برتر جهان برای زندگی است. درادامه این مقاله قصد داریم تا ضمن معرفی این دانشگاه، شرایط تحصیل و برآوردی از هزینه های تحصیل در دانشگاه رایرسون را برای شما بیان کنیم!

رایرسون دارای45000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد است که دانشجویان آن از بیش از 146 کشور برای تحصیل در این دانشگاه به کانادا سفر می کنند. این دانشگاه دارای 62 رشته کارشناسی و 49 رشته کارشناسی ارشد می باشد. این دانشگاه شامل محوطه دانشکده مدیریت تد راجرز، دانشکده ارتباطات و طراحی، دانشکده خدمات اجتماعی، دانشکده هنر، دانشکده مهندسی و علوم معماری، دانشکده علوم، دانشکده آموزش مداوم چانگ و منطقه رسانه های دیجیتال می باشد.

دانشگاه رایرسون

رنکینگ جهانی دانشگاه رایرسون کانادا  

این دانشگاه توسط ARWU Shanghai Ranking در سال های 2019 و 2020 بین رتبه های 901 و 1000 رتبه بندی شده است. رتبه بندی QS  نیز این دانشگاه را برای چهار سال متوالی بین 801 تا 1000 رتبه بندی کرده است. خلاصه ای از رنکینگ های مختلف این دانشگاه بر اساس معیار های متفاوت به شرح زیر است:

رتبه دانشگاه رایرسون

رشته ها و دوره های تحصیلی دانشگاه رایرسون کانادا

رشته های دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رایرسون به شرح زیر است:

رشته های تحصیلی دانشگاه رایرسون

شهریه دانشگاه رایرسون برای دانشجویان بین المللی

در لیست زیر اطلاعات و هزینه های دوره های مختلف دانشگاه رایرسون قید شده است:

شهریه دانشگاه رایرسون

هزینه های برنامه زبان انگلیسی دانشگاه رایرسون کانادا

زبان دانشگاه رایرسون

هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه رایرسون کانادا

در لیست زیر هزینه های کلی مربوط به دانشگاه اعم از غذا و کتاب و خوابگاه را بررسی نموده ایم.

هزینه تحصیل در دانشگاه رایرسون

شرایط دریافت پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاه رایرسون

دوره های دانشگاه رایرسون

بورسیه تحصیلی دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون بورسیه های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان بین المللی تمام وقت که خواستار دریافت مدرک تحصیلی این دانشگاه هستند، ارائه می دهد. برای متقاضیان کارشناسی، بورسیه های تحصیلی زیر در دسترس است:

 • بورسیه های ورودی رئیس جمهور: به 12 گیرنده اعطا می شود و ارزش کل آنها 40،000 دلار کانادا است.
 • بورس تحصیلی شایسته دبیرستان بین المللی: به هفت گیرنده اعطا می شود و هر یک 5000 دلار کانادا به عنوان بورسیه ورودی (غیرقابل تمدید) دریافت می کند.
 • جایزه ورودی بین المللی جف بویس: به دو گیرنده تعلق می گیرد و هر کدام 2500 دلار کانادا دریافت می کنند.
 • جایزه بین المللی رهبری دانشجویی جف بویس: به دو گیرنده تعلق می گیرد و هر کدام 2000 دلار کانادا دریافت می کنند.
 • جوایز سالاد کینگ: به یک دانش آموز در هر یک از چهار دسته اعطا می شود و هر کدام 1000 دلار کانادا دریافت می کنند.
 • بورسیه های بین المللی Scotiabank: به 12 گیرنده تعلق می گیرد و هر کدام 1500-1800 دلارکانادا دریافت می کنند.
 • جایزه وسترن یونیون برای دانشجویان بین المللی: به یک دانش آموز اهدا می شود و ارزش آن 1000 دلار کانادا است.

مطلب پیشنهادی : دانشگاه های کانادا

** به غیر از این، دانشگاه رایرسون تعدادی بورسیه تحصیلی را برای دانشجویانی که نیازمند ساپورت مالی هستند، ارائه می دهد. جزئیات بیشتر در این مورد را می توانید در وب سایت دانشگاه به آدرس https://www.ryerson.ca بیابید.

تاریخ شروع ترم های دانشگاه رایرسون

در لیست زیر، تقویم تحصیلی و تاریخ شروع ترم های این دانشگاه با جزییات کامل بیان شده است:

ترم دانشگاه رایرسون

پذیرش دانشگاه رایرسون

زمان پذیرش دانشگاه رایرسون

اکثر برنامه ها برای پذیرش در ورودی پاییز باز هستند، در حالی که چند برنامه منتخب در ورودی های زمستان و بهار ارائه می شود. برنامه های UG فقط در ورودی پاییز ارائه می شود و مهلت آن ها معمولا در اوایل فوریه آغاز می شود.

مهلت برنامه های PG طبق دریافت ها عبارتند از:

زمان پذیرش دانشگاه رایرسون

** دانشگاه رایرسون به دانشجویان بین المللی توصیه می کند که از شش ماه قبل از زمان مورد نظر درخواست دهند تا زمان کافی برای گذراندن مراحل ویزای خود به آنها داده شود.

 *** تاریخ های ددلاین ممکن است در هر سال تحصیلی متفاوت باشد و بهتر است از سایت دانشگاه این موضوع را به صورت دقیق تر دنبال کنید.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه رایرسون کانادا

برای اقامت دانشجویی هنگام تحصیل در دانشگاه رایرسون، آپشن های متفاوتی خواهید داشت که اقامتگاه HOEM یکی از آن هاست.HOEM  یکی از ساختمان های برتر اقامت دانشجویان در تورنتو است. این اقامتگاه یک فضای زندگی راحت، مدرن، ایمن و با نگهداری کم ارائه می دهد که مانند خانه است. ساختمان آن در مرکز شهر واقع شده و تنها 4 دقیقه از محوطه دانشگاه رایرسون فاصله دارد و این بدین معنی است که نه تنها در زمانی کوتاه به کلاس های خود می رسید، بلکه دسترسی آسانی به مراکز خرید اصلی شهر نیز خواهید داشت. این اقامتگاه سوئیت های 2، 3 و 4 خوابه ارائه می دهد (همه اتاق ها تک نفره با قفل درهای جداگانه هستند).

هزینه خوابگاه دانشگاه رایرسون

هزینه خوابگاه بر اساس مدت اقامت و سبک سوئیت متفاوت است. اما الگوی کلی آن به صورت زیر است:

قرارداد 12 ماهه (29 آگوست 2021- 20 آگوست 2022  یا  1 مه 2021- 30 آوریل 2022):

 • 4 خوابه: 375 دلار در هفته
 • 3 خوابه: 395 دلار در هفته
 • 3 خوابه با حمام اختصاصی: 440 دلار در هفته
 • 2 خوابه: 425 دلار در هفته

قرارداد 8 ماهه (28 آگوست 2021- 30 آوریل 2022):

 • 4 خوابه: 450 دلار در هفته
 • 3 خوابه: 475 دلار در هفته
 • 3 خوابه با حمام خصوصی: 535 دلار در هفته
 • 2 خوابه: 515 دلار در هفته

سیاست‌ها و قوانین دانشگاه رایرسون کانادا

پس از آنکه برنامه مهاجرت به کانادا و پذیرش در دانشگاه رایرسون کانادا قطعی شد قراردادی بین شما و دانشگاه بسته می‌شود. از همین رو خوب است بدانید متعهد به چه چیز خواهید شد. طی پذیرش ثبت نام:

متعهد خواهید شد که طبق قوانین و مقررات دانشگاه رایرسون کانادا پیش بروید و هر گونه تغییری در قوانین و سیاست‌های دانشگاه رخ دهد، شما تابع آن خواهید بود.

باید در تمام کلاس‌ها و برنامه‌های دانشگاه مانند سمینارها، سخنرانی‌ها و کلاس‌های درسی شرکت کنید و تکالیفی که از شما درخواست می‌شود تمام و کمال به اتمام برسانید.

اگر بخاطر بیماری یا هر علت موجه‌ای قادر به حضور در برنامه‌ها نیستید باید با مسئولان دانشگاه رایرسون کانادا در میان بگذارید. چرا که عدم حضور شما بدون اطلاع قبلی ممکن است عواقب جبران ناپذیری برایتان داشته باشد.

دانشگاه رایرسون کانادا این اختیار را دارد که بنا بر صلاحدید خود شما را از شرکت در یک برنامه معاف کند و کلاس یا برنامه دیگری را که دانشجو واجد شرایط آن است جایگزین کند. دانشجو باید متعهد شود که در برابر این تصمیم تابع است. در رابطه با هزینه‌ها این امکان وجود دارد که با تغییر برنامه درسی به برنامه جدید، هزینه‌ها نیز تغییر کند تا دانشجو متحمل جریمه‌ای نشود.

دانشجو باید متعهد شود که برای تحصیل در خاک کشور کانادا مجوز دارد و دانشگاه در قبال این مسئله مسئولیتی ندارد. خوب است بدانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی باید به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مراجعه کنید.

دانشگاه رایرسون کانادا

دانشجو باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد و مدرک لازم را ارائه کند. در صورتی که دانشگاه رایرسون کانادا تشخیص دهد که تسلط شما کافی نیست طبق یکی از برنامه‌های زیر برای شما تصمیم گیری می‌کند:

1.    پذیرش دانشجو در برنامه درسی انتخابی و سپس گذراندن اولین ترم تحصیلی به عنوان تقویت مهارت زبان انگلیسی. هزینه این دوره با خود دانشجو است.

2.    عدم پذیرش دانشجو در برنامه انتخابی و گذراندن یک دوره فشرده زبان انگلیسی. هزینه گذراندن این دوره نیز با خود دانشجو است.

این قرارداد بین دانشجو و دانشگاه رایرسون کانادا تابع قوانین دولت کانادا و استان انتاریو است.

دانشگاه رایرسون

نکته پایانی

خوب است بدانید مجوزهای تحصیلی معمولا برای یک مدت زمان خاص صادر می‌شوند. قبل از سررسید تاریخ انقضا برای دریافت مجوز ادامه تحصیل باید اقدام کنید. با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را از قوانین روز مطلع کنند و پیش از درخواست برای پذیرش بتوانید تمام اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

6 + 15 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. Aftab

  سلام خسته نباشید … من میخام برای دوره زبان انگلیسی بیام بعد ۲۰ هزار دلار دارم کافیه؟ و بعد چند ماه میتونم کار کنم و شهریه های دانشگامو بدم … چون میخام اول از طریق زبان بیام بعد وارد دانشگاه بشم … بعد چه مدارکب لازمه ؟توصینه و نامه و ررومه ایناهم واجبه؟مدرک زبان چی؟ کلا ۲۰ هزار دلار تا وقتی که بیام و کار کنم برای خوردوخوراک و دانشگاه کافیه؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *