اطلاعات  کامل کافی شاپ های زنجیره‌ای تیم هورتونز در کشور کانادا

می خواهید درباره تیم هورتونز در کانادا اطلاعات کافی به دست بیاورید؟ این مطلب احتمالا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. تیم هورتونز نام یک رستوران زنجیره ای در کانادا است که چندین شعبه در خارج از کشور دارد، چیزی شبیه مک دونالد مشهور..!!

شاید به عنوان یک مهاجر کانادایی که قصد راه اندازی یک بیزینس در این کشور را دارید، دانستن اطلاعات کافی درباره کسب و کارهای مختلف به شما کمک کند بهترین ایده در ایجاد تجارت در کانادا را خلق کنید. بیزینسی که هم بتواند در درآمدزایی شما موثر باشد و هم باعث شود که در طولانی مدت پس از اقامت دائم در این کشور بتوانید تابعیت کانادا را نیز دریافت کنید.

شما میتوانید از طریق برنامه های تجاری OWNER OPERATOR ، IMP و کارآفرینی های استانی برای دریافت ویزای کار و سپس اقامت دائم اقدام کنید. مهمترين موضوع،  انتخاب درست برنامه مهاجرتی با توجه به شرایط است. باید در کنار درآمد زایی بتوانيد برنامه ریزی اصولی برای مهاجرت داشته باشد. از این رو میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان اولیه به قسمت تماس باما و یا برای دریافت مشاوره تخصصی مهاجرت به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید. 

یکی از پیشنهادها راه اندازی کافی شاپ در کانادا است. ایده ای که سال ها پیش توسط شخصی کانادایی اجرایی شد و در حال حاضر با داشتن چند صد شعبه در خود کانادا و خارج از آن باعث شد این طرح تجاری ثبت جهانی شود.

تیم هورتونز در کانادا

کافه های زنجیره ای تیم هورتونز در کشور کانادا

تیم هورتونز در کانادا نام یک کافی شاپ زنجیره‌ای است که اولین شعبه آن در سال 1964 در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا تاسیس شد. این کافه رستوران، یک شرکت چندملیتی است که شعبه اصلی آن در کانادا قرار دارد و بنیانگذاران آن شامل یک عضو تیم هاکی روی یخ به نام هورتون و شخصی به نام جیم چارید هستند.

تا سال 2018 این رستوران زنجیره ای توانسته است 4846 شعبه در در بیش از 14 کشور جهان تاسیس کند. از جمله این کشورها می توانیم به مرکز تاسیس آن یعنی کانادا و پس از آن کشورهای ایالات متحده، انگلیس، بحرین، عربستان، کویت، ایرلند، عمان، امارات متحده عربی، اسپانیا، چین، تایلند، مکزیک، قطر و فیلیپین اشاره کنیم.

در این رستوران زنجیره ای قرار نیست چیز جادویی سرو شود، بلکه خوراکی های معمول و پرطرفدار روزمره از جمله قهوه و پیراشکی و سایر اقلام فست فودی تمام چیزی هستند که باعث به شهرت رسیدن این کافه در سطح جهان شده اند.

در سال 1967 بود که پس از تاسیس اولین شعبه، شخصی به نام رون جوریس به عنوان سرمایه گذار وارد این تیم شد. در سال 1974 پس از مرگ هورتون، این جوریس بود که توانست شعبه تیم هورتونز را به یک بیزینس چند میلیارد دلاری تبدیل کند. در سال 2014 بود که برگر کینگ تیم هورتونز را به ارزش بیش از 11 میلیارد دلار خریداری کرد.

کافه های زنجیره ای تیم هورتونز در کشور کانادا

آشنایی با کافی شاپ های زنجیره ای تیم هورتونز در کانادا

برای گرفتن نمایندگی هورتونز، اول باید آمار دقیقی از کافی شاپ‌های این مجموعه در سراسر کانادا داشته باشید. در مرحله بعد باید ببینید، در جایی که قصد راه اندازی یک کافه هورتونز را دارید، آیا این رستوران می تواند به میزان سوددهی مورد نظر برسد.؟! به عبارتی با استقبال مردم و مشتریان آن شهر و ناحیه مواجه می شود یا خیر.

تا تاریخ 25 جولای سال 2021، حدود 4286 شعبه از تیم هورتونز در کل کشور کانادا ایجاد شده است. شاید این آمار در کنار جمعیت سی و چند میلیونی کانادا، کمی خیره کننده باشد. از این تعداد شعبه، استان انتاریو کانادا با داشتن بیشترین تعداد یعنی 2081 شعبه برای جمعیت بیش از 14 میلیون نفری، در صدر این لیست قرار دارد. به عبارتی 48 درصد از کل شعبات تیم هورتونز در انتاریو واقع شده است.

با یک حساب سرانگشتی می توان متوجه شد که به ازای هر 6935 نفر در این استان، یک شعبه از رستوران‌های هورتونز ایجاد شده است. استان کبک با جمعیت بیش از 8 نفر، با دارا بودن 672 شعبه حدود 15 درصد از این کل این شعبات را در خود جای داده است. در این استان به ازای هر 12549 نفر، یک رستوران هورتونز ایجاد شده است.

تیم هورتونز در کانادا در سراسر استان آلبرتا با جمعیتی بیش از 4 میلیون، حدود 483 شعبه ایجاد کرده است. طبق این آمار که 11 درصد از کل شعبات را تشکیل می دهند، به ازای هر 8997 نفر یک شعبه از این کافی شاپ ها ایجاد شده است.

طبق این آمار تورنتو با 173 شعبه، کلگری با 150، ادمونتون با 131، میسیساگا با 118، یورک شمالی با 104، اسکاربورو با 90، وینیپگ با 86، لندن با 78، مونترال با 76 و برامپتون با 73 شعبه به ترتیب جزو ده شهر برتر از نظر تعداد شعبات در کانادا هستند.

تیم هورتونز

قهوه معروف کانادا

اگرچه منوی تیم هورتونز به قهوه منتهی نمی شود، اما طبق بررسی هایی که در سال 2018 صورت گرفت، این تیم به عنوان برترین برند قهوه در کانادا شناخته شده است. بیش تر از 30 درصد از پاسخ دهندگان در این نظر سنجی معتقد هستند که قهوه هورتونز بهترین قهوه کشورشان است.

اگرچه انتخاب بهترین قهوه به ذائقه افراد بر می‌گردد و کانادایی ها هم از ملیت های مختلف هستند، اما کیفیت کار هم در آن بی تاثیر نخواهد بود. مزیتی که در عملکرد مثبت تیم هورتونز باعث تمایز آن از سایر رقبا شده است. در این نظر سنجی قهوه فولگرز با 19.5 درصد و قهوه استارباکس با 16 درصد به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار داشتند.  

تیم هورتونز در کانادا بیشتر به قهوه و صبحانه های بی نظیرش معروف است. اما دیگر خوراکی هایی هم که در شعبات متعدد آن در سراسر کانادا سرو می شود، از این قاعده مستثنی نیستند.

برخی دیگر از نوشیدنی ها به علاوه غذاهایی که در این رستوران سرو می شود هم طرفداران خاص خود را دارد. در این لیست خوراکی های خوشمزه ای از جمله تیبت(مینی دونات پرطرفدار)، مک و پنیر، پنیر کبابی، ساندویچ خوک، کوکی ها، مافین، انواع شیرینی، دونات کیک شکلاتی، رول دارچین، بلغور جو دوسر Homestyle و سوپ رشته فرنگی مرغ وجود دارند که باعث به شهرت رسیدن این رستوران زنجیره ای شده اند.

بودجه لازم برای خرید شعبه تیم هورتونز در کانادا

برای راه اندازی یک شعبه از تیم هورتونز در هر یک از شهرهای کانادا، علاوه بر بودجه معمولی مثل سایر کافی شاپ ها، نیاز به یک هزینه اضافی برای خرید حق امتیاز این شرکت دارید. برای مثال این حق امتیاز بسته به درصد فروش ناخالص طبق آمار وب سایت این تجارت متفاوت است.

به طور کلی بودجه لازم از شهری به شهر دیگر متفاوت است و این درست به منطقه ای بر می گردد که قرار است رستوران خود را در آنجا بنا کنید. اما سایر الزامات مالی راه اندازی تیم هورتونز در کانادا به شرح زیر است.

 • هزینه اولیه خرید امتیاز از 15000 تا 50000 دلار
 • دارایی خالص 1.5 میلیون دلار
 • دارایی نقدینگی 500000 دلار
 • هزینه کلیه مالیات ها 1000 تا 2200 دلار
 • خرید تجهیزات 200000تا 400000 دلار
 • حق امتیاز 4.5 تا 6 درصد از فروش ناخالص
 • هزینه های برنامه ریزی و طراحی 20000 تا 80000 دلار
 • ساختمان بسته به شهر، اجاره و خرید 250000 تا 800000 دلار
 • هزینه آموزش 7900 تا 11800 دلار
 • لوازم و موجودی اولیه 15000 تا 30000 دلار
 • هزینه های دریافت مجوز 1500 تا 10000 دلار
 • هزینه های توسعه از 5000 تا 25000
 • سپرده اضافی برای مواقع ضروری 10000 دلار
 • تبلیغات 3000 تا 6000 دلار

جنجال های رستوران تیم هورتونز

همانند هر کمپانی بزرگ دیگری رستوران تیم هورتونز نیز مرتبا با جنجال های مختلفی دست و پنجه نرم میکند. البته این جنجال ها تنها به تیم هورتونز مربوط نمیشود بلکه کل صنعت فست فود را مورد هدف قرار میدهد. به عنوان مثال فنجان های  قهوه این کمپانی قابل بازیافت نیستند. پس از مطرح شدن این مسئله تیم هورتونز تلاش هایی در جهت قابل بازیافت نمودن فنجان های خود صورت داد.

با وجود این جنجال ها رستوران تیم هورتونز همانند بسیاری از شرکت ها، در طیف وسیعی از فعالیت های خیریه شرکت میکند که از جمله آن ها میتوان به بنیاد کودکان تیم هورتون و برنامه ورزشی کوچک تیمبیتس اشاره نمود.

چرایی سرمایه گذاری بر روی فروشگاه های تیم هورتونز

چرا باید حق امتیاز رستوران تیم هورتونز را دریافت نمایید؟ با این کار چه مزایایی شامل حال شما خواهد شد؟ نخستین نکته این است که با این کار شما میتوانید مالک کسب و کار خود باشید با این تفاوت که از نام یکی از بزرگترین برندهای کانادا استفاده میکنید. سابقه 55 ساله این برند میتواند به سادگی به نام شما ثبت شده و از امتیازات و تجارب آن بهره مند شوید. دریافت حق امتیاز این برند یک گزینه مناسب برای افرادی است که تجربه ای در زمینه مدیریت فست فود ندارند. با دریافت حق امتیاز به سادگی میتوانید آموزش دریافت کرده و به دانش فنی در تمام جنبه های کسب و کارتان دسترسی داشته باشید.

تیم هورتونز

نحوه دریافت حق امتیاز

برای دریافت حق امتیاز کمپانی تیم هورتونز لازم است در ابتدا به وب سایت این کمپانی به آدرس https://franchising.timhortons.com/ مراجعه نمایید. با کلیک بر روی گزینه apply now  ، اطلاعاتی درباره خودتان و محلی که قصد راه اندازی رستوران را دارید از شما گرفته خواهد شد. در مرحله بعد لازم است به تماسی که از طرف کمپانی با شما گرفته میشود پاسخ دهید و با مطرح کردن بیزینس پلن خود هزینه لازم برای دریافت حق امتیاز را بپردازید

جمع بندی

یکی از راه های کسب اقامت کانادا و در پی آن گرفتن تابعیت این کشور، سرمایه گذاری در یکی از مشاغل و بیزینس های کانادا است. در برخی از موارد شما می توانید با استفاده از راه اندازی یک رستوران یا کافی شاپ در این کشور، اقامت کانادا را دریافت کنید. هر چند که قبل از هرچیزی نیاز است از مشاران زبده مهاجرتی ویزا 724 کمک بگیرید تا به شکل حرفه ای تر شما را راهنمایی کنند. اما شاید دریافت امتیاز یک شعبه از تیم هورتونز در کانادا، منجر به اعطای اجازه زندگی دائم در این کشور به شما و خانواده شما شود.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

8 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. alireza tabanmehr

  با سلام
  من پی ار کانادا هستم
  میخواستم در صورت امکان مشاوره در زمینه خرید فرانچایز تیم هورتنز به من ارایه دهید
  باتشکر

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *