نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۲۹

 


یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت های مراحل مهاجرتی تهیه فرم های مربوطه و تکمیل آنها است. این فرم ها بر اساس روش مهاجرتی و شرایط شما متفاوت هستند اما اصلی ترین فرمی که در همه روش های مهاجرتی استفاده می شود فرم اطلاعات شخصی یا imm5257e است.
تکمیل صحیح فرم باعث سریعتر پیش رفتن پروسه مهاجرتی و همچنین کاهش احتمال ریجکت و رد شدن می شود؛ بسیاری از دلایل ریجکت شدن درخواست افراد اشتباه تکمیل کردن فرم ها و یا ثبت اطلاعات به صورت اشتباه بوده است.
تکمیل فرم ویزای کانادا به صورت زیر است:

 

تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 1

در این کادر قسمت 1 که عبارت UCI نوشته شده است را تکمیل نکنید؛ این بخش را باید افسر ویزا تکمیل کند. در بخش دوم که عبارت I WANT SERVICE IN نوشته شده است شما باید زبانی که قصد دارید با آن فرم را تکمیل کنید را بنویسید؛ دقت داشته باشید که برای تکمیل فرم ویزای کانادا شما اجازه استفاده از زبان انگلیسی یا فرانسوی را دارید. بخش سوم که آخرین بخش از این کادر است که عبارت VISA REQUESTED نوشته شده است؛ شما باید در آن نوع ویزای خود را ثبت کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 2
بخش بعد، بخش ثبت اطلاعات شخصی است. در این کادر در قسمت FULL NAME شما باید در این قسمت نام و نام خانوادگی خود را دقیقا همان که در پاسپورتتان ثبت شده است بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 3

اگر شما اسم مستعاری دارید که با آن شناخته می شوید در این قسمت گزینه YES را انتخاب کنید و در کادر سمت چپ اسم مستعار خود را به صورت دقیق و صحیح بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 4

در این قسمت در مقابل عبارت SEX جنسیت خود را بنویسید؛ در کادر شماره 4 که عبارت DATE OF BIRTH نوشته شده است تاریخ تولد خود را در جاهای خالی به صورت روز، ماه و سال بنویسید. در کادر شماره 5 که عبارت PLACE OF BIRTH نوشته شده است شهر محل تولد خود را بنویسید و در کادر COUNTRY OF TERRIORTY کشور محل تولد خود را بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 5
در کادر شماره 6 که عبارت CITIZENSHIP درج شده است تابعیت خود را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 6

در کادر شماره 7 که عبارت CURRENT COUNTRY OR TERRIORTY OF RESSIDENCE نوشته شده است باید کشوری که در آن اقامت دارید، وضعیت اقامت خود را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 7 

 

در این بخش شما باید بنویسید که در 5 سال گذشته به صورت موقت یا دائم برای دریافت شهروندی کشوری دیگر زندگی کرده اید یا خیر و آن هم چه کشوری و برای چه مدت.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 8

در کادر شماره 9 که عبارت COUNTRY OR TERRITORY WHERE APPLYING نوشته شده است؛ شما باید اگر از کشوری غیر از کشور اصلی خود اقدام برای ویزا می کنید به صورت دقیق اطلاعات را بنویسید، همچنین شما باید کشوری که در آن برای انگشت نگاری اقدام می کنید را انتخاب کنید. در قسمت وضعیت شما باید وضعیت خود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که در قسمت های مربوط به تاریخ، تاریخ ها را به صورت میلادی وارد کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 9

در کادر شماره 10 شما باید وضعیت تاهل خود را ثبت کنید. در قسمت A باید وضعیت تاهل خود را ثبت کنید. در قسمت C باید نام فردی که با آن ازدواج کرده اید را بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 10

قسمت 11 ، در این قسمت اگر همسرتان فوت شده است یا اینکه جدا شده اید باید اطلاعات مربوط به این مورد را به صورت دقیق بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 11
در این قسمت اطلاعات مربوط به زبان را باید درج کنید؛ در قسمت اول زبان مادریتان، در قسمت دوم این را ذکر کنید که توانایی به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی یا فرانسوی هستید را ذکر کنید، در قسمت C ذکر کنید که به چه زبانی راحت تر می توانید صحبت کنید و در قسمت آخر ذکر کنید که آیا مدارکی در این زبان ها گرفته اید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 12

در این قسمت باید اطلاعات مربوط به پاسپورتتان را بنویسید. اطلاعات پاسپورت شامل شماره پاسپورت، کشور محل صدور پاسپورت، تاریخ صدور پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت و مشخص کنید که آیا از پاسپورت صادر شده توسط امور خارجه تایوان یا اسرائیل استفاده می کنید؟

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 13

در بخش بعد شما باید اطلاعات هویتی خود را ذکر کنید، برای این مورد باید نوع مدرک شناسایی، شماره مدرک، کشور محل صدور آن و تاریخ صدور و انقضا را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 14

در بخش بعدی اگر شهروند آمریکا هستید باید شماره گرین کارت و تاریخ اعتبار آن را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 15

در این بخش شما باید راه های ارتباطی را ذکر کنید. دقت داشته باشید که آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید چراکه تمام اطلاعات مربوطه به آدرس ایمیلی که ثبت کرده اید ارسال می شود. در کادر بعدی شما باید آدرس پستی فعلی خود، کدپستی، واحد، کوچه، اسم خیابان، شهر، کشور، استان و کدبین المللی را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله16
در بخش اطلاعات تماس شما باید تلفن تماس، نوع شماره (اینکه موبایل است یا شماره منزل و یا محل کار، کد کشورتان و شماره تماس کامل را درج کنید. در سه قسمت بعدی شما می توانید شماره تلفن جایگزین، شماره فکس و آدرس ایمیل خود را ثبت کنید.

 

مرحله 16 تکمیل فرم ویزای کانادا

در این بخش باید اطلاعات مربوط به سفر را ذکر کنید. هدفتان از سفر، زمان شروع و پایان سفر، وضعیت مالی شما به دلار و در صورتی که قصد ملاقات با اعضای خانواده را دارید نام و اطلاعات آن شخص را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 17

در بخش هشتم شما باید اطلاعات تحصیلی خود را ثبت کنید. در این بخش ذکر کنید که آیا مدرک تحصیلی دارید؟ ماه و سال شروع و پایان تحصیلتان، رشته ایی که در آن تحصیل کرده اید، نام دانشگاهتان، کشوری که در آن تحصیل کرده اید و استانی که در آن مشغول به تحصیل بوده اید را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 18

این بخش مربوط به وضعیت اشتغال شما است. اگر در ده سال گذشته در محلی استخدام شده اید و مشغول به کار بوده اید باید این مورد را ذکر کنید. در صورتی که سابقه کار دارید باید ماه و سال شروع و پایان اشتغال، سمت شغلیتان، شهری/استان و کشوری که در آن مشغول به کار بوده اید و نام و اطلاعات شرکت یا ارگانی که در آن مشغول بوده اید را بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 19

بخش آخر را افرادی بالای 18 سال سن بایستی حتما تکمیل کنند. در این بخش سوالاتی پرسیده شده است که باید به صورت دقیق و صحیح به آنها پاسخ دهید.
سوال اول) در طی 2 سال گذشته شما یا اعضای خانواده تان به بیماری سل دچار شده اند؟
سوال دوم) آیا درگیر اختلالات ذهنی و جسمی که نیازی به دارو ندارند هستید؟ آیاد در زمان حضور در کانادا از سیستم مراقبت های بهداشتی باید استفاده کنید؟
سوال سوم)پس از اتمام تحصیل بدون مجوز وارد کانادا شده اید؟
سوال چهارم) آیا درخواست ویزای شما برای ورود به کانادا یا کشوری دیگر رد شده است؟ آیا به شما از سوی دولت پیشنهاد ترک کشور داده شده است؟
سوال پنجم) آیا برای ورود یا بازگشت به کانادا اقدام کرده اید؟
سوال ششم) سابقه دستگیری یا سابقه کیفری در کشورهای دیگر را دارید؟
سوال هفتم) تا به حال عضو نیروهای نظامی، یگان امنیت شهری و پلیس بوده اید؟
سوال هشتم) تا به حال عضو نیروهای تروریستی و یا سیاسی بوده اید؟
سوال نهم) تا به حال محکوم به صدمه زدن، زندانی شدن بوده اید؟

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


برای افراد زیر 18 سال چه کسی فرم درخواست ویزای کانادا را پر می کند؟

در صورتی که سن شما کمتر از 18 سال است یکی از پدر یا مادر یا قیم قانونی شما باید فرم را امضا کند. امضای فرم به معنای آن است که شما تمامی سوالاتی که مطرح شده است را متوجه شده اید و پاسخ شما به سوالات کامل بوده است. در صورتی که فرم را امضا نکنید و تاریخ را ذکر نکنید فرم ناقص قلمداد شده و به شما بازگردانده می شود.

آیا وجود وکیل مهاجرت برای درخواست ویزای توریستی کانادا اجباریست؟

وجود مشاور یا وکیل برای درخواست ویزای کانادا اجباری نیست، اما تجریه یک وکیل خبره باعث ارائه یک پرونده با کیفیت شده و شانس دریافت ویزا را افزایش می دهد.
 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Majid Moradi :

سلام وقت بخیر شما می تونید راهنمایی کنید که در بخش Fund available for my stay در فرم سفارت کانادا باید چه طور محاسبه کنم؟ آیا باید هزینه های یک سال را بنویسم یا هزینه کل مدت تحصیل؟

توضیحات کامل در همین صفحه عنوان شده است

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.