نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۱

 


یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت های مراحل مهاجرتی تهیه فرم های مربوطه و تکمیل آنها است. این فرم ها بر اساس روش مهاجرتی و شرایط شما متفاوت هستند اما اصلی ترین فرمی که در همه روش های مهاجرتی استفاده می شود فرم اطلاعات شخصی یا imm5257e است.
تکمیل صحیح فرم باعث سریعتر پیش رفتن پروسه مهاجرتی و همچنین کاهش احتمال ریجکت و رد شدن می شود؛ بسیاری از دلایل ریجکت شدن درخواست افراد اشتباه تکمیل کردن فرم ها و یا ثبت اطلاعات به صورت اشتباه بوده است.
تکمیل فرم ویزای کانادا به صورت زیر است:

 

تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 1

در این کادر قسمت 1 که عبارت UCI نوشته شده است را تکمیل نکنید؛ این بخش را باید افسر ویزا تکمیل کند. در بخش دوم که عبارت I WANT SERVICE IN نوشته شده است شما باید زبانی که قصد دارید با آن فرم را تکمیل کنید را بنویسید؛ دقت داشته باشید که برای تکمیل فرم ویزای کانادا شما اجازه استفاده از زبان انگلیسی یا فرانسوی را دارید. بخش سوم که آخرین بخش از این کادر است که عبارت VISA REQUESTED نوشته شده است؛ شما باید در آن نوع ویزای خود را ثبت کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 2
بخش بعد، بخش ثبت اطلاعات شخصی است. در این کادر در قسمت FULL NAME شما باید در این قسمت نام و نام خانوادگی خود را دقیقا همان که در پاسپورتتان ثبت شده است بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 3

اگر شما اسم مستعاری دارید که با آن شناخته می شوید در این قسمت گزینه YES را انتخاب کنید و در کادر سمت چپ اسم مستعار خود را به صورت دقیق و صحیح بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 4

در این قسمت در مقابل عبارت SEX جنسیت خود را بنویسید؛ در کادر شماره 4 که عبارت DATE OF BIRTH نوشته شده است تاریخ تولد خود را در جاهای خالی به صورت روز، ماه و سال بنویسید. در کادر شماره 5 که عبارت PLACE OF BIRTH نوشته شده است شهر محل تولد خود را بنویسید و در کادر COUNTRY OF TERRIORTY کشور محل تولد خود را بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 5
در کادر شماره 6 که عبارت CITIZENSHIP درج شده است تابعیت خود را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 6

در کادر شماره 7 که عبارت CURRENT COUNTRY OR TERRIORTY OF RESSIDENCE نوشته شده است باید کشوری که در آن اقامت دارید، وضعیت اقامت خود را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 7 

 

در این بخش شما باید بنویسید که در 5 سال گذشته به صورت موقت یا دائم برای دریافت شهروندی کشوری دیگر زندگی کرده اید یا خیر و آن هم چه کشوری و برای چه مدت.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 8

در کادر شماره 9 که عبارت COUNTRY OR TERRITORY WHERE APPLYING نوشته شده است؛ شما باید اگر از کشوری غیر از کشور اصلی خود اقدام برای ویزا می کنید به صورت دقیق اطلاعات را بنویسید، همچنین شما باید کشوری که در آن برای انگشت نگاری اقدام می کنید را انتخاب کنید. در قسمت وضعیت شما باید وضعیت خود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که در قسمت های مربوط به تاریخ، تاریخ ها را به صورت میلادی وارد کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 9

در کادر شماره 10 شما باید وضعیت تاهل خود را ثبت کنید. در قسمت A باید وضعیت تاهل خود را ثبت کنید. در قسمت C باید نام فردی که با آن ازدواج کرده اید را بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 10

قسمت 11 ، در این قسمت اگر همسرتان فوت شده است یا اینکه جدا شده اید باید اطلاعات مربوط به این مورد را به صورت دقیق بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 11
در این قسمت اطلاعات مربوط به زبان را باید درج کنید؛ در قسمت اول زبان مادریتان، در قسمت دوم این را ذکر کنید که توانایی به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی یا فرانسوی هستید را ذکر کنید، در قسمت C ذکر کنید که به چه زبانی راحت تر می توانید صحبت کنید و در قسمت آخر ذکر کنید که آیا مدارکی در این زبان ها گرفته اید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 12

در این قسمت باید اطلاعات مربوط به پاسپورتتان را بنویسید. اطلاعات پاسپورت شامل شماره پاسپورت، کشور محل صدور پاسپورت، تاریخ صدور پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت و مشخص کنید که آیا از پاسپورت صادر شده توسط امور خارجه تایوان یا اسرائیل استفاده می کنید؟

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 13

در بخش بعد شما باید اطلاعات هویتی خود را ذکر کنید، برای این مورد باید نوع مدرک شناسایی، شماره مدرک، کشور محل صدور آن و تاریخ صدور و انقضا را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 14

در بخش بعدی اگر شهروند آمریکا هستید باید شماره گرین کارت و تاریخ اعتبار آن را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 15

در این بخش شما باید راه های ارتباطی را ذکر کنید. دقت داشته باشید که آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید چراکه تمام اطلاعات مربوطه به آدرس ایمیلی که ثبت کرده اید ارسال می شود. در کادر بعدی شما باید آدرس پستی فعلی خود، کدپستی، واحد، کوچه، اسم خیابان، شهر، کشور، استان و کدبین المللی را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله16
در بخش اطلاعات تماس شما باید تلفن تماس، نوع شماره (اینکه موبایل است یا شماره منزل و یا محل کار، کد کشورتان و شماره تماس کامل را درج کنید. در سه قسمت بعدی شما می توانید شماره تلفن جایگزین، شماره فکس و آدرس ایمیل خود را ثبت کنید.

 

مرحله 16 تکمیل فرم ویزای کانادا

در این بخش باید اطلاعات مربوط به سفر را ذکر کنید. هدفتان از سفر، زمان شروع و پایان سفر، وضعیت مالی شما به دلار و در صورتی که قصد ملاقات با اعضای خانواده را دارید نام و اطلاعات آن شخص را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 17

در بخش هشتم شما باید اطلاعات تحصیلی خود را ثبت کنید. در این بخش ذکر کنید که آیا مدرک تحصیلی دارید؟ ماه و سال شروع و پایان تحصیلتان، رشته ایی که در آن تحصیل کرده اید، نام دانشگاهتان، کشوری که در آن تحصیل کرده اید و استانی که در آن مشغول به تحصیل بوده اید را ذکر کنید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 18

این بخش مربوط به وضعیت اشتغال شما است. اگر در ده سال گذشته در محلی استخدام شده اید و مشغول به کار بوده اید باید این مورد را ذکر کنید. در صورتی که سابقه کار دارید باید ماه و سال شروع و پایان اشتغال، سمت شغلیتان، شهری/استان و کشوری که در آن مشغول به کار بوده اید و نام و اطلاعات شرکت یا ارگانی که در آن مشغول بوده اید را بنویسید.

 

نحوه تکمیل فرم ویزای کانادا مرحله 19

بخش آخر را افرادی بالای 18 سال سن بایستی حتما تکمیل کنند. در این بخش سوالاتی پرسیده شده است که باید به صورت دقیق و صحیح به آنها پاسخ دهید.
سوال اول) در طی 2 سال گذشته شما یا اعضای خانواده تان به بیماری سل دچار شده اند؟
سوال دوم) آیا درگیر اختلالات ذهنی و جسمی که نیازی به دارو ندارند هستید؟ آیاد در زمان حضور در کانادا از سیستم مراقبت های بهداشتی باید استفاده کنید؟
سوال سوم)پس از اتمام تحصیل بدون مجوز وارد کانادا شده اید؟
سوال چهارم) آیا درخواست ویزای شما برای ورود به کانادا یا کشوری دیگر رد شده است؟ آیا به شما از سوی دولت پیشنهاد ترک کشور داده شده است؟
سوال پنجم) آیا برای ورود یا بازگشت به کانادا اقدام کرده اید؟
سوال ششم) سابقه دستگیری یا سابقه کیفری در کشورهای دیگر را دارید؟
سوال هفتم) تا به حال عضو نیروهای نظامی، یگان امنیت شهری و پلیس بوده اید؟
سوال هشتم) تا به حال عضو نیروهای تروریستی و یا سیاسی بوده اید؟
سوال نهم) تا به حال محکوم به صدمه زدن، زندانی شدن بوده اید؟

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


برای افراد زیر 18 سال چه کسی فرم درخواست ویزای کانادا را پر می کند؟

در صورتی که سن شما کمتر از 18 سال است یکی از پدر یا مادر یا قیم قانونی شما باید فرم را امضا کند. امضای فرم به معنای آن است که شما تمامی سوالاتی که مطرح شده است را متوجه شده اید و پاسخ شما به سوالات کامل بوده است. در صورتی که فرم را امضا نکنید و تاریخ را ذکر نکنید فرم ناقص قلمداد شده و به شما بازگردانده می شود.

آیا وجود وکیل مهاجرت برای درخواست ویزای توریستی کانادا اجباریست؟

وجود مشاور یا وکیل برای درخواست ویزای کانادا اجباری نیست، اما تجریه یک وکیل خبره باعث ارائه یک پرونده با کیفیت شده و شانس دریافت ویزا را افزایش می دهد.
 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


امامی :

با سلام و روزبخیر برای فرزندان زیر 7 سال، قسمت مربوط به current occupation چگونه تکمیل شود؟

توضیحات کامل در فرم ها ارائه شده با دقت مطالعه بفرمایید

سیامک خسروی :

سلام. فرم 5475e و فرم 5476e را چگونه باید در pdf امضا کرد؟ این فرم جای لازم برای امضا ندارد. ضمن اینکه امکان ایجاد امضای تصویری را هم نمی دهد. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید. باتشکر

از امضای الکترونیکی استفاده کنید

Majid :

سلام و با تشکر از راهنمایی های مفید شما من کارمند شرکت کانادایی هستم در ایران برایشان کار می کنم . از شرکت کارفرمای خودم در خواست صدور ویزا از سفارت با قید حضور فوری و به جهت مشاوره صادر شده . لطفا بفرمایید : 1- ویزای توریستی در خواست کنم یا ویزیتور ویزا ؟ 1- آیا ویزای صادره برای من هم 5 ساله خواهد بود ؟ 2- کدام شماره فرم را باید پر کنم ؟ سپاسگزارم

ویزای توریستی همان ویزیتور ویزاست.

ویزای 5 ساله مولتی هم همان ویزای توریستی ست.

شما باید درخواست ویزای کار داشته باشید.

Majid Moradi :

سلام وقت بخیر شما می تونید راهنمایی کنید که در بخش Fund available for my stay در فرم سفارت کانادا باید چه طور محاسبه کنم؟ آیا باید هزینه های یک سال را بنویسم یا هزینه کل مدت تحصیل؟

توضیحات کامل در همین صفحه عنوان شده است

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724 مرکز جامع اطلاعات و خدمات ویزا و مهاجرت

- کاریابی بین المللی با مجوز رسمی وزارت کار ایران

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری با مجوز دولت فدرال کانادا 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306

- دارای مجوز مشاوره املاک با لایسنس رسمی از کانادا

دفتر ایران: 

02188107146 - 02188108744 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

میدان آرژانتین خیابان بیست و یکم پلاک 5 طبقه دوم واحد 6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09121464003 - 09124644197 - 09383234846 (پاسخ‌گویی واتساپ: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

دفتر کانادا (تورنتو):

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1
Canada Toronto

16474463030+ :CALL & WA

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.