همه چیز درباره تست مدیکال کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۱

 

 

آیا می دانید تست مدیکال چیست؟ اگر جزو مهاجرین کانادایی باشید، حتما با مفهوم تست مدیکال بارها و بارها برخورد کرده اید. تست مدیکال در اصل همان آزمایش پزشکی است که هنگام درخواست ویزای کانادا از سوی اداره مهاجرت این کشور از متقاضی درخواست می شود.

افراد زیادی قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند. برخی با عناوین کارگر ماهر، برخی به عنوان متخصصی حرفه ای و عده ای هم به بهانه تحصیل در کانادا، دوست دارند ویزای این کشور را دریافت کنند.

اما همانطور که می دانید، دریافت ویزا کانادا چه برای اقامت موقت و چه برای اقامت دائم یا تابعیت، دردسرهای خاص خود را دارد. شما باید از هفت خان رستم عبور کنید تا بتوانید رضایت افسر مهاجرت را جلب کنید و با موفقیت ویزا خود را دریافت کنید.

نکته: در صورتی که می‌خواهید خودتان درخواست کننده ویزا باشید؛ ممکن است به دلایلی درخواست ویزای شما ریجکت شود، بنابراین توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی را مطالعه بفرمایید.

یکی از شرایطی که پیش روی شما قرار خواهد گرفت، آزمایشات پزشکی است که از سوی کنسولگری کانادا از شما درخواست می شود. پس فراتر از اینکه بتوانید یا نتوانید سایر الزامات مهاجرت به کانادا را برطرف کنید، دریافت ویزا این کشور ملزم به تست پزشکی موفق شما خواهد بود. در اینجا نگاهی سریع به سوالات پرتکرار مهاجرین کانادا درباره تست پزشکی خواهیم داشت و پاسخ مناسب آن ها را ارائه می کنیم.

 

تست مدیکال چیست

 

شرایط چگونگی انجام تست مدیکال و ارائه نتیجه اداره مهاجرت یا سفارت

تست مدیکال ویزا کانادا، شامل یک پرسشنامه سابقه پزشکی، معاینات فیزیکی و سایر آزمایشات احتمالی می شود. معاینات فیزیکی و انجام آزمایشات و کل روند این جریانات، باید توسط پزشک مورد تایید و مورد اعتماد سفارت کانادا انجام بگیرد.

فرقی ندارد که به عنوان یک بازدید کننده موقت قصد رفتن به کانادا را دارید(بالاتر از شش ماه)، یا اینکه می خواهید برای تابعیت این کشور اقدام کنید. در هر صورت یکی از الزامات کار ویزا شما، معاینه پزشکی موفق است.

اگر به صورت انفرادی به کانادا نمی روید، علاوه بر شما، تمام اعضای خانواده شما از جمله همسر و فرزندان هم باید این تست را انجام دهند. در صورت انجام تست اولیه توسط پزشک مورد نظر، ممکن است شما برای معاینه و آزمایش بیشتر به یک متخصص ارجاع داده شوید.

هنگامی که قصد دارید برای تست مدیکال خود به منظور دریافت ویزا کانادا اقدام کنید، باید مدارک خواسته شده توسط دولت، اطلاعات پزشکی و شناسنامه یا گذرنامه خود را به همراه ببرید.

برخی از این مدارک شامل اطلاعات مربوط به سلامتی می شود. برای مثال لیست تمامی داروهایی که مصرف می کنید به علاوه استفاده از عینک احتمالی و مواردی از این دست، حتما باید هنگام انجام معاینات به همراه شما باشد.

هدف از انجام این تست، اطمینان از سلامت فرد پذیرفته شده در کانادا است. اگر شخصی به عنوان تهدید سلامتی برای کانادا قلمداد شود، یا اینکه وضعیت پزشکی آن باعث آسیب به سیستم بهداشتی این کشور شود، مورد پذیرش برای صدور ویزا قرار نخواهد گرفت.

 

شرایط چگونگی انجام تست مدیکال

 

در چه روش هایی از مهاجرت تست مدیکال الزامی است؟

بسته به اینکه فرد متقاضی مهاجرت به کانادا بخواهد چه نوع اقامتی داشته باشد(دائم یا موقت)، شرایط این تست متفاوت خواهد بود. برای مثال کسانی که قصد دارند حدود نیمی از سال یا کمتر از این زمان در کانادا بمانند، نیاز به تست پزشکی نخواهند داشت. البته یک استثنا هم در این مورد وجود دارد و آن هم این است که در شغلی مشغول به کار شوند که حساسیت سلامتی بالایی دارد.

از جمله این مشاغل می توان به افراد شاغل در محیط های مراقبت بهداشتی، کارکنان آزمایشگاه، همراهان بیمار در خانه سالمندان، پزشکان اقامت کوتاه، دانشجویان پزشکی پذیرفته شده در کانادا، کارگران مرتبط با محیط های کودکان، دبستان و دوره متوسطه، کارگران کشاورزی و کارگران ارائه دهنده خدمات به افراد معلول و مسن در خانه اشاره کرد.

ناگفته نماند این لیست برای انجام تست مدیکال کامل نیست و بسته به درخواست اداره مهاجرت ممکن است کم و زیاد شود. متقاضیان اقامت موقت که در شش ماه قبل در کشوری خاص زندگی کرده اند، قصد دارند برای افراد خانواده مسن خود ویزا بگیرند و یا در شغلی کار می کنند که نیاز به سلامت عمومی دارد، نیاز به معاینه پزشکی خواهند داشت.

به طور کلی همه افرادی که متقاضی دریافت تابعیت و اقامت دائم کانادا هستند، باید معاینه پزشکی شوند. البته یک سیاست معافیت موقت هم برای این دسته از متقاضیان وجود دارد که معمولا بیشتر بر اساس اقامت در کانادا در طی ماه های گذشته بنا شده است.

علاوه بر متقاضی اصلی، برخی از اعضای خانواده از جمله همسر و فرزند هم می تواند از انجام این تست معاف شود، به شرطی که واجد شرایط باشند و البته در کانادا زندگی کنند. در این بین برخی از افراد هم هستند که به دلیل درخواست های مکرر تست پزشکی، غیر قابل قبول تلقی می شوند.

 

تست مدیکال

 

لیست پزشکان معتمد اداره مهاجرت کانادا

اداره مهاجرت کانادا برای انجام تست مدیکال، لیستی از پزشکان مورد اعتماد خود را ایجاد کرده است که متقاضی دریافت ویزای این کشور تنها باید به یکی از آن ها مراجعه کند. بر اساس این لیست شما می توانید به یکی از پزشکان زیر در کشور مراجعه کرده و آزمایشات پزشکی خود را انجام دهید.

 

1.تهران            محمدرضا ابراهیمی راد (خیابان ولیعصر کوچه توانیر بیمارستان دی)            09123069757

2.تهران            ارشانوش پورمند (جردن ساختمان صبا واحد 81   )  22025958 021

3.تهران            فریبا مقصودیان (یوسف آباد ساختمان ماهان واحد 458) 88609838 021

4.تهران            رضا فرخی (خیابان سپهبد قرنی بیمارستان آپادانا)  88006514 021        

5.تهران            محمدرضا رهواریان (خیابان مطهری- خیابان سرافراز کوچه دوم پلاک 16 واحد 1) 88517639 021

6.اصفهان         نازیلا کرمی (خیابان وحید- شماره 303 ساختمان جزیره 3)6260067 0311

7.اصفهان         پویا دانشور (خیابان وحید- شماره 303 ساختمان جزیره 3) 6260067 0311

8.مشهد           ایرج ناظم (خیابان چمران 7 پلاک 123)2250910 0511 

9.شیراز            محمود واحد (سی متری سینما سعدی- اتوبان دیوانی خیابان صحاب مرکز پزشکی دژبد) 32304671 071

 
هزینه درخواست تست مدیکال

 

چه بیماری باعث رد درخواست ویزای کانادا می شود؟

هنگام انجام تست مدیکال، شرایط متعدد پزشکی وجود دارند که می توانند منجر به رد درخواست ویزا شوند. برای مثال شرایط پزشکی روانی و اعتیاد با مواد مخد می تواند یکی از این الزامات باشد.

چیزی که اهمیت دارد این است که باید بتوانید به نگرانی های افسر ویزا درباره وضعیت پزشکی خود یا هر یک از اعضای خانواده، پاسخ شفافی بدهید. پاسخی که به راحتی قابل بررسی و البته قانع کننده باشد. چنین شیوه ای بهترین نتیجه برای متقاضی را در بر خواهد داشت.

در ادامه لیست از بیماری هایی را در اختیار شما قرار می دهیم که هر یک از آن ها با توجه به نظر افسر ویزا کانادا، می تواند منجر به رد درخواست اقامت و تابعیت شما  در این کشور شود.

  • بیماری های مزمن کلیوی، قلبی، دیابت، سرطان ها، بیماری های کبدی و انواع هپاتیت ها
  • اختلالات روانی مثل اختلال یادگیری، اوتیسم
  • بیماری ها و شرایط نادر و دیگر بیماری های خاص مثل؛ فلج مغزی، سندروم داون، اختلالات مغزی
  • بیماری سل
  • اختلالات خونی
  • تعویض کامل زانو
  • بیماری های خود ایمنی مثل ایدز و لوپوس

 

هزینه درخواست تست مدیکال

هزینه انجام آزمایشات پزشکی ویزا کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه شما در کدام کشور زندگی می کنید و قرار است چه آزمایشاتی انجام دهید بر این هزینه تاثیرگذار خواهد بود.

برای مثال وقتی از شما یک چکاپ کامل درخواست می شود، شما باید هزینه این چکاپ از هر گونه آزمایش خونی گرفته، تا هزینه بررسی، تحقیق، ویزیت پزشکان، هزینه رادیولوژیست و مواردی از این دست را پرداخت کنید.

بر اساس برخی از اطلاعات، هزینه آزمون پزشکی کانادا برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. برای مثال این هزینه برای کودکان تا 3 سال 150 دلار، برای کودکان 4 تا 10 سال، 175 دلار، برای نوجوانان 11 تا 14 سال 230 دلار، برای افراد بین 15 تا 74 سال، 260 دلار و برای افراد بالای 75 سال 280 دلار خواهد بود. ناگفته نماند در صورت رد درخواست ویزا شما به دلیل مشکلات پزشکی، وجه دریافتی عودت داده نخواهد شد.

 

جمع بندی

برای مهاجرت به کانادا الزامات متعددی وجود دارد که متقاضی دریافت ویزا این کشور باید آن ها را رعایت کند. یکی از این الزامات تست مدیکال یا انجام معاینات و آزمایشات پزشکی است که در این مطلب به طور مفصل آن را بررسی کردیم. اگر شما هم متقاضی مهاجرت به این کشور هستید و می خواهید به شکل حرفه ای از شرایط این تست برخوردار شوید، حتما از طریق راه های ارتباطی با مشاوران ویزا 724 در تماس باشید.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


نتایج تست پزشکی کانادا تا چه مدت معتبر است؟

از زمانی که شما برای آزمایش پزشکی برای دریافت ویزا اقدام می کنید تا 1 سال پس از دریافت جواب آن، این آزمایش معتبر است. اگر از این تاریخ گذشته باشد، شما باید دوباره تست را تکرار کنید.

برای معاینه پزشکی IRCC، باید به کدام پزشک مراجعه کرد؟

تنها نتایج بررسی پزشکانی مورد قبول خواهد بود که در پنل مورد تایید سفارت کانادا قرار داشته باشد.

چه عللی باعث می شود، شخص متقاضی مهاجرت به کانادا هنگام دریافت تست مدیکال منفی پذیرفته نشود؟

به دو علت شخصی که از تست پزشکی ویزا کانادا به سلامت عبور نکند، اجازه مهاجرت به این کشور را نخواهد داشت. اول اینکه یک بیماری مسری خطرناک داشته باشد که ممکن است ایمنی و سلامتی ساکنان کانادا را به خطر بیاندازد. و دوم هم اینکه باعث افزایش تقاضا در سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور و بالا رفتن هزینه ها می شود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


سهیلا برزگر :

سلام و درود همسرم 10 سال پیش دارای بیماری هپاتیت بدون سرایت بوده حتی بعد از آن هم من فرزند آوردم ،ممکن باعث رد شدن ما باشه

با درود 

بله ممکنه

Helen :

سلام وقتتون بخیر برای مهاجرت سابقه پزشکی هم چک میشه؟ بنده در سنین پایین به علت مصرف قرص در بیمارستان شستشوی معده شدم ایا اداره مهاجرت کشور مقصد این قضیه رو چک میکنن؟

با درود 

خیر

مریم میرزایی :

سلام و عرض ادب من دو سال پیش از همسرم جدا شدم و حضانت پسر هشت سال و نیمم با منه الان همسر سابقم تصمیم گرفته بره کانادا و اصرار داره باید پسرم که حضانتش با مادره هم بره تست مدیکال بده ایا این درسته؟؟؟وقتی حضانت با منه چرا برا رفتن پدر بچه باید تست بده ؟میگه که وقتی پدر میخواد بره بچه چه بخواد بره چه نه باید تست بده

تست مدیکال برای تمام اعضای خانواده که قصد اقامت دائم کانادا دارند الزامی ست.

ُسیامک :

با سلام من در 5 سالگی عمل فتق داشته ام. آیا لازم است در تست مدیکال مطرح کنم؟ ممنون

با درود 

سوالات لازم رو پزشک معتمد از شما می پرسد.

E.ne : سلام وقتتون بخیربرای مهاجرت به کانادا میخواستم ازتون سوال بپرسم درصورت داشتن مشکل HIV و اینکه تحت درمان هستم و آنزیمهای بدن نرمال هستند امکان قبولی برای ویزای کانادا وجود داردو در صورت رد شدن چه کاری میتوان انجام دادممنون

با درود 

متاسفانه HIV جز بیماری هایست که موجب رد درخواست شما در تست مدیکال می شود.

نرگس :

سلام من 22سالمه،دیابت نوع 1دارم و باید انسولین تزریق کنم برای اقامت تحصیلی کانادا میتونم اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام 

اگر دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی رو داشته باشید و ثابت کنید که از پس هزینه های خودتون بر میاید، دیابت مشکلی نداره 

soheil zare :

سلام من با ویزای مولتی کانادا قصد دارم دز کانادا از طریق وکلای کانادایی جهت اخذ اقامت از طرق مختلف مثل یافتن شغل و یا خرید بیزینس و یا استارت اپ اقدام کنم ایا قبل از رفتن نیاز به انجام تست های مدیکال دارم چون هنوز هیچ برنامه ای مشخصی ندارم ایا وجود تست مدیکال کمکی خواهد کرد ممنونم از پاسخگویی شما

با درود 

باید تمام شرایط شما برای انتخاب بهترین راه مهاجرت بررسی شود.

به بالای سایت مراجعه و فرم ارزیابی تکمیل بفرمایید.

Ma.ta :

سلام آزمایش خون شامل چه تست هایی هست به جز ایدز و هپاتیت؟

فاطمه :

سلام آیا در تست مدیکال کانادا برای روش اکسپرس انتری تست اعتیاد هم گرفته میشود؟چه مواد مخدری باعث ریجکتی ویزا میشود؟

تمامی مخدرها

فریده مرادی :

سلام دوست عزیز درخواست ویزای توریستی برای بار سوم کردم متاسفانه حدود 6ماه جواب نیامد پی گیری کردیم ایمیل آمد آزمایش مدیکال انجام دهم در صورتی که دوبارقبلی مدیکال انجام ندادم لطفت راهنمایی فرمایید.

معمولا برای ویزای توریستی نیازی به مدیکال نیست، اما اختیار این را دارند درخواست مدیکال داشته باشند؛ بنابراین باید انجام شود.

امیرحسین :

سلام خسته نباشید. ببخشید وقتتونو گرفتم سوالی داشتم در مورد ازمایش بدو ورود به کانادا. من مبتلا به Hiv هستم و در حال حاضر با توجه به نتایج ازمایشات بالینی و پیگیری درمان سطح ویروس در بدنم به صفر رسیده یعنی ازمایش viral load من صفر هست.با توجه به این که شاغل در حیطه سلامت هستم ( ازمایشگاه بیمارستان ) و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارم والبته ترجیحا دریافت اقامت دائم خواستم بدونم ایا این بیماری برای من و روند کاری من مشکل ساز خواهد بود و امکان رد شدن درخواستم چقدر بالا میتونه باشه؟

اگر در تست مدیکال رد شوید، امکان دریافت ویزای کانادا نخواهید داشت

ساناز :

با سلام اگر برای قسمت مدیکال ، جراحی که داشتیم را عنوان نکنیم ، آیا مشکلی پیش می آید؟ از کجا صحت آن مشخص می شود ؟ با تشکر

ترجیحا هیچ موردی را مخفی نکنید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزهای رسمی- ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها:

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز رسمی از وزارت گردشگری ایران، بنام آنامرکید افق

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02188101469 / 02188102896 / 02188108744 / 02188107146

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

میدان آرژانتین، (خیابان وزرا)، خیابان بیست و یکم، پلاک 4  طبقه 5

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 09961042050

(پاسخدهی تلفنی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1
Canada Toronto

16474463030+ : CALL & Whatsapp

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 ارائه دهنده خدمات مشاوره، اخذ ویزا و مهاجرت

 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.