تست مدیکال کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۱۸

 

 

آیا می دانید تست مدیکال چیست؟ اگر جزو مهاجرین کانادایی باشید، حتما با مفهوم تست مدیکال بارها و بارها برخورد کرده اید. تست مدیکال در اصل همان آزمایش پزشکی است که هنگام درخواست ویزای کانادا از سوی اداره مهاجرت این کشور از متقاضی درخواست می شود.

افراد زیادی قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند. برخی با عناوین کارگر ماهر، برخی به عنوان متخصصی حرفه ای و عده ای هم به بهانه تحصیل در کانادا، دوست دارند ویزای این کشور را دریافت کنند.

اما همانطور که می دانید، دریافت ویزا کانادا چه برای اقامت موقت و چه برای اقامت دائم یا تابعیت، دردسرهای خاص خود را دارد. شما باید از هفت خان رستم عبور کنید تا بتوانید رضایت افسر مهاجرت را جلب کنید و با موفقیت ویزا خود را دریافت کنید.

نکته: در صورتی که می‌خواهید خودتان درخواست کننده ویزا باشید؛ ممکن است به دلایلی درخواست ویزای شما ریجکت شود، بنابراین توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی را مطالعه بفرمایید.

یکی از شرایطی که پیش روی شما قرار خواهد گرفت، آزمایشات پزشکی است که از سوی کنسولگری کانادا از شما درخواست می شود. پس فراتر از اینکه بتوانید یا نتوانید سایر الزامات مهاجرت به کانادا را برطرف کنید، دریافت ویزا این کشور ملزم به تست پزشکی موفق شما خواهد بود. در اینجا نگاهی سریع به سوالات پرتکرار مهاجرین کانادا درباره تست پزشکی خواهیم داشت و پاسخ مناسب آن ها را ارائه می کنیم.

 

تست مدیکال چیست

 

شرایط چگونگی انجام تست مدیکال و ارائه نتیجه اداره مهاجرت یا سفارت

تست مدیکال ویزا کانادا، شامل یک پرسشنامه سابقه پزشکی، معاینات فیزیکی و سایر آزمایشات احتمالی می شود. معاینات فیزیکی و انجام آزمایشات و کل روند این جریانات، باید توسط پزشک مورد تایید و مورد اعتماد سفارت کانادا انجام بگیرد.

فرقی ندارد که به عنوان یک بازدید کننده موقت قصد رفتن به کانادا را دارید(بالاتر از شش ماه)، یا اینکه می خواهید برای تابعیت این کشور اقدام کنید. در هر صورت یکی از الزامات کار ویزا شما، معاینه پزشکی موفق است.

اگر به صورت انفرادی به کانادا نمی روید، علاوه بر شما، تمام اعضای خانواده شما از جمله همسر و فرزندان هم باید این تست را انجام دهند. در صورت انجام تست اولیه توسط پزشک مورد نظر، ممکن است شما برای معاینه و آزمایش بیشتر به یک متخصص ارجاع داده شوید.

هنگامی که قصد دارید برای تست مدیکال خود به منظور دریافت ویزا کانادا اقدام کنید، باید مدارک خواسته شده توسط دولت، اطلاعات پزشکی و شناسنامه یا گذرنامه خود را به همراه ببرید.

برخی از این مدارک شامل اطلاعات مربوط به سلامتی می شود. برای مثال لیست تمامی داروهایی که مصرف می کنید به علاوه استفاده از عینک احتمالی و مواردی از این دست، حتما باید هنگام انجام معاینات به همراه شما باشد.

هدف از انجام این تست، اطمینان از سلامت فرد پذیرفته شده در کانادا است. اگر شخصی به عنوان تهدید سلامتی برای کانادا قلمداد شود، یا اینکه وضعیت پزشکی آن باعث آسیب به سیستم بهداشتی این کشور شود، مورد پذیرش برای صدور ویزا قرار نخواهد گرفت.

 

شرایط چگونگی انجام تست مدیکال

 

در چه روش هایی از مهاجرت تست مدیکال الزامی است؟

بسته به اینکه فرد متقاضی مهاجرت به کانادا بخواهد چه نوع اقامتی داشته باشد(دائم یا موقت)، شرایط این تست متفاوت خواهد بود. برای مثال کسانی که قصد دارند حدود نیمی از سال یا کمتر از این زمان در کانادا بمانند، نیاز به تست پزشکی نخواهند داشت. البته یک استثنا هم در این مورد وجود دارد و آن هم این است که در شغلی مشغول به کار شوند که حساسیت سلامتی بالایی دارد.

از جمله این مشاغل می توان به افراد شاغل در محیط های مراقبت بهداشتی، کارکنان آزمایشگاه، همراهان بیمار در خانه سالمندان، پزشکان اقامت کوتاه، دانشجویان پزشکی پذیرفته شده در کانادا، کارگران مرتبط با محیط های کودکان، دبستان و دوره متوسطه، کارگران کشاورزی و کارگران ارائه دهنده خدمات به افراد معلول و مسن در خانه اشاره کرد.

ناگفته نماند این لیست برای انجام تست مدیکال کامل نیست و بسته به درخواست اداره مهاجرت ممکن است کم و زیاد شود. متقاضیان اقامت موقت که در شش ماه قبل در کشوری خاص زندگی کرده اند، قصد دارند برای افراد خانواده مسن خود ویزا بگیرند و یا در شغلی کار می کنند که نیاز به سلامت عمومی دارد، نیاز به معاینه پزشکی خواهند داشت.

به طور کلی همه افرادی که متقاضی دریافت تابعیت و اقامت دائم کانادا هستند، باید معاینه پزشکی شوند. البته یک سیاست معافیت موقت هم برای این دسته از متقاضیان وجود دارد که معمولا بیشتر بر اساس اقامت در کانادا در طی ماه های گذشته بنا شده است.

علاوه بر متقاضی اصلی، برخی از اعضای خانواده از جمله همسر و فرزند هم می تواند از انجام این تست معاف شود، به شرطی که واجد شرایط باشند و البته در کانادا زندگی کنند. در این بین برخی از افراد هم هستند که به دلیل درخواست های مکرر تست پزشکی، غیر قابل قبول تلقی می شوند.

 

تست مدیکال

 

لیست پزشکان معتمد اداره مهاجرت کانادا

اداره مهاجرت کانادا برای انجام تست مدیکال، لیستی از پزشکان مورد اعتماد خود را ایجاد کرده است که متقاضی دریافت ویزای این کشور تنها باید به یکی از آن ها مراجعه کند. بر اساس این لیست شما می توانید به یکی از پزشکان زیر در کشور مراجعه کرده و آزمایشات پزشکی خود را انجام دهید.

 

1.تهران            محمدرضا ابراهیمی راد (خیابان ولیعصر کوچه توانیر بیمارستان دی) 

 

021-88042614

021-88609838

09123069757

2.تهران            ارشانوش پورمند (جردن ساختمان صبا واحد 81   ) 

021-22025958

3.تهران            فریبا مقصودیان (یوسف آباد ساختمان ماهان – واحد 458)

88042614(021)
88609838(021)

4.تهران            رضا فرخی (خیابان سپهبد قرنی بیمارستان آپادانا) 

02188006514

09121237702

5.تهران            محمدرضا رهواریان (خیابان مطهری- خیابان سرافراز کوچه دوم پلاک 16 واحد 1) 

 

021-88739682

021-88517639

09128406537

6.اصفهان         نازیلا کرمی (خیابان وحید- شماره 303 ساختمان جزیره 3)

6260067 (0311)

7.اصفهان         پویا دانشور (خیابان وحید- شماره 303 ساختمان جزیره 3)

 6260067 (0311)

8.مشهد           ایرج ناظم (خیابان چمران 7 پلاک 123)

9.شیراز            محمود واحد (سی متری سینما سعدی- اتوبان دیوانی خیابان صحاب مرکز پزشکی دژبد) 

 32304671(071)

 
هزینه درخواست تست مدیکال

 

چه بیماری باعث رد درخواست ویزای کانادا می شود؟

هنگام انجام تست مدیکال، شرایط متعدد پزشکی وجود دارند که می توانند منجر به رد درخواست ویزا شوند. برای مثال شرایط پزشکی روانی و اعتیاد با مواد مخد می تواند یکی از این الزامات باشد.

چیزی که اهمیت دارد این است که باید بتوانید به نگرانی های افسر ویزا درباره وضعیت پزشکی خود یا هر یک از اعضای خانواده، پاسخ شفافی بدهید. پاسخی که به راحتی قابل بررسی و البته قانع کننده باشد. چنین شیوه ای بهترین نتیجه برای متقاضی را در بر خواهد داشت.

در ادامه لیست از بیماری هایی را در اختیار شما قرار می دهیم که هر یک از آن ها با توجه به نظر افسر ویزا کانادا، می تواند منجر به رد درخواست اقامت و تابعیت شما  در این کشور شود.

  • بیماری های مزمن کلیوی، قلبی، دیابت، سرطان ها، بیماری های کبدی و انواع هپاتیت ها
  • اختلالات روانی مثل اختلال یادگیری، اوتیسم
  • بیماری ها و شرایط نادر و دیگر بیماری های خاص مثل؛ فلج مغزی، سندروم داون، اختلالات مغزی
  • بیماری سل
  • اختلالات خونی
  • تعویض کامل زانو
  • بیماری های خود ایمنی مثل ایدز و لوپوس

 

هزینه درخواست تست مدیکال

هزینه انجام آزمایشات پزشکی ویزا کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه شما در کدام کشور زندگی می کنید و قرار است چه آزمایشاتی انجام دهید بر این هزینه تاثیرگذار خواهد بود.

برای مثال وقتی از شما یک چکاپ کامل درخواست می شود، شما باید هزینه این چکاپ از هر گونه آزمایش خونی گرفته، تا هزینه بررسی، تحقیق، ویزیت پزشکان، هزینه رادیولوژیست و مواردی از این دست را پرداخت کنید.

بر اساس برخی از اطلاعات، هزینه آزمون پزشکی کانادا برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. برای مثال این هزینه برای کودکان تا 3 سال 150 دلار، برای کودکان 4 تا 10 سال، 175 دلار، برای نوجوانان 11 تا 14 سال 230 دلار، برای افراد بین 15 تا 74 سال، 260 دلار و برای افراد بالای 75 سال 280 دلار خواهد بود. ناگفته نماند در صورت رد درخواست ویزا شما به دلیل مشکلات پزشکی، وجه دریافتی عودت داده نخواهد شد.

 

انجام تست مدیکال کانادا چقدر زمان میبرد؟

پردازش نتایج آزمون پزشکی تست مدیکال کانادا برای درخواست های روابط عمومی حدودا به سه ماه زمان نیاز دارد. احتمالا در انجام تست مدیکال با لفظ IME سروکار خواهید داشت. IME از سرواژه عبارت important medical exam تشکیل شده است.

 

انجام تست مدیکال برای چه کسانی ضروری نیست؟

البته در نظر داشته باشید که طبق شرایط خاص ممکن است از انجام این آزمایش معاف شوید. به عنوان مثال اگر در حال حاضر در کانادا زندگی میکنید نیازی به انجام این تست نخواهید داشت. همچنین اگر در پنج سال گذشته IME قبلی خود را تکمیل کرده باشید، انجام IME جدید لزومی نخواهد داشت.

بسته به اینکه چند سال دارید در زمان انجام تست مدیکال ممکن است از شما درخواست شود که رادیوگرافی قفسه سینه و آزمایشات آزمایشگاهی را در کلینیک یا آزمایشگاه انجام دهید. این تست یک غربالگری معمولی است و در صورتی که نتایج غیر طبیعی باشد پزشک به شما اطلاع خواهد داد. پس مراجعه به بیش از یک متخصص برای انجام آزمایشات نباید شما را بترساند.

توجه داشته باشید که پرداخت هزینه های مربوط به تست مدیکال برعهده شماست، البته پناهندگان و پناهجویان از پرداخت هزینه های مربوط به این تست معاف خواهند بود .

 

تست مدیکال کانادا

 

شرایط لازم برای سفر به کانادا در زمان کرونا

در صورتی که مدت زمان حضور شما در کانادا شش ماه یا کمتر باشید نیازی به انجام تست مدیکال نخواهید داشت. البته تغییر شرایط میتواند منجر به تغییر قوانین وضع شده شود. به عنوان مثال در زمان پاندمی کرونا باید تست منفی کووید را به همراه خود داشته باشید. همچنین یکی از واکسن های مورد تایید این کشور را دریافت کرده باشید.

داشتن رسید ArriveCAN هم قبل و پس از ورود به کانادا از جمله واجبات است. استرازنکا (AstraZeneca/COVISHIELD)، بهارات (Bharat Biotech)، جانسون و جانسون (Johnson & Johnson)، مدرنا (Moderna Spikevax)، نوواکس (Novavax)، فایزر (Pfizer-BioNTech)، سینوفارم (Sinopharm BIBP) و سینوواک (Sinovac) از جمله واکسن های مورد تایید دولت کانادا برای حضور در این کشور هستند.

 

جمع بندی

برای مهاجرت به کانادا الزامات متعددی وجود دارد که متقاضی دریافت ویزا این کشور باید آن ها را رعایت کند. یکی از این الزامات تست مدیکال یا انجام معاینات و آزمایشات پزشکی است که در این مطلب به طور مفصل آن را بررسی کردیم. اگر شما هم متقاضی مهاجرت به این کشور هستید و می خواهید به شکل حرفه ای از شرایط این تست برخوردار شوید، حتما از طریق راه های ارتباطی با مشاوران ویزا 724 در تماس باشید.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


نتایج تست پزشکی کانادا تا چه مدت معتبر است؟

از زمانی که شما برای آزمایش پزشکی برای دریافت ویزا اقدام می کنید تا 1 سال پس از دریافت جواب آن، این آزمایش معتبر است. اگر از این تاریخ گذشته باشد، شما باید دوباره تست را تکرار کنید.

برای معاینه پزشکی IRCC، باید به کدام پزشک مراجعه کرد؟

تنها نتایج بررسی پزشکانی مورد قبول خواهد بود که در پنل مورد تایید سفارت کانادا قرار داشته باشد.

چه عللی باعث می شود، شخص متقاضی مهاجرت به کانادا هنگام دریافت تست مدیکال منفی پذیرفته نشود؟

به دو علت شخصی که از تست پزشکی ویزا کانادا به سلامت عبور نکند، اجازه مهاجرت به این کشور را نخواهد داشت. اول اینکه یک بیماری مسری خطرناک داشته باشد که ممکن است ایمنی و سلامتی ساکنان کانادا را به خطر بیاندازد. و دوم هم اینکه باعث افزایش تقاضا در سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور و بالا رفتن هزینه ها می شود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


امیر :

من پذیرش کانادا گرفتم و به همراه همسرم قصد عزیمت داریم من فشار خون دارم و همسرم دیابت نوع 1 و انسولین مصرف میکنند پروسه ویزا و اقامت دائم ما در آینده دچار مشکل می شود؟ مدیکال تست ما رد میشود؟

با سلام و احترام

احتمال رد شدن وجود دارد.

Tooba :

سلام. من همسرم قلبشون رو انژیو کردن و استنت گذاشتن . مشکلی در مراحل به وجود میاد؟

رضا :

سلام من برای ویزای کاری با LMIA EXEMPT برای پوزیشن تحقیقاتی یک ساله میخوام درخواست ویزا بدم و برای اینکه بتونم از فرصت GLOBAL SKILL STRATEGY استفاده بکنم و پرونده م زودتر بررسی بشه تست های مدیکال رو UPFRONT انجام دادم. برای همسرم هم همزمان برای OPEN WORK PERMIT میخوام درخواست بدم. آیا لازمه همسرم هم تست مدیکال انجام بده؟

بله

ندذ :

سلام همسر من هفت سال پیش برای بیماری خود ایمنی سارکوییدوز تشخیص داده شده که کمی ریه رو درگیر کرده بعداز دوسال بیماری غیرفعال شده و دیگه مشکلی نداره آیا عکس قفسه سینه ایشون می تونه مشکلی در تایید مدیکال باشه ؟ چون یکم از اثر بیماری سابق روش هست

با سلام و احترام

به احتمال زیاد رد میشوند.

ندا حقیقت :

سلام همسر من هفت سال پیش بیماری سارکوییدوز داشتهام که بعد از سه سال کاملا کنترل شده و غیر فعال است آیا برای آزمایش مدیکال مشکلی پیش نمیاد و در عکسبرداری مشکلی نیست

نبات :

آیا "رماتیسم مفصلی " خفیف که کلا یه قرص براش مصرف میشه میتونه منجر به ریجکتی بشه ؟؟؟ ایا لازمه در حین سابمیت چون خودمون میدونیم درباره بیماریمون یه نامه بزاریم در خصوص اینکه خودمون هزینه درمان میدیم ؟؟

سلام و احترام

احتمال ریجکتیتون به این دلیل بسیار کم است.

 

Babak :

سلام وقت بخیر، ببخشید من پدر و مادرم فامیلن و من مشکل بتاتالاسمی مینور دارم(کم خونی) ولی این دو نوع داره (مینور-ماژور) من از نوع مینور یا به اصطلاح (سالم-ناقل) هستم درواقع بیمار نیستم درخواست ویزام رد میشه؟

با سلام

به احتمال زیاد ویزا می شوید.

Shaya :

درود وقت بخیر دو تا سوال دارم . خانمی که hpv های ریسک داره بدون هیچ علامت و زیگیلی ایا تو مدیکال رد میشه ؟! سوال دوم آیا بعد از بهبودی باز هم امکان رد شدن هست؟ چون آنتی بادی بدن نشون میده که قبلا به این بیماری مبتلا بودی . پیشاپیش ممنون از پاسختون

سلام بله ممکن است که رد شوند.

حسن :

سلام من hpv دارم.اگر با ویزای توریستی برسم کانادا.و بعد درخواست ورک پرمیت یا پناهندگی بدم،ریجکتم میکنن یا خیر؟؟؟

حسن کانادا :

من hpv دارم.اگر با ویزای توریستی به کانادا برسم،و بعد درخواست ورک پرمیت یا پناهندگی بدم ایا دیپورت میشم یا نه؟؟؟

با سلام

ویزاهای موقت، مثل توریستی و وورک پرمیت نیاز به تست مدیکال ندارند.راجب پناهندگی اطلاعاتی نداریم.

 

Sahel :

سلام من به بیماری لوپوس مبتلا هستم و تحت درمانم میخوام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ( و احتمالا بعد از اتمام تحصیل برای اقامت دائم اقدام کنم) ایا تست مدیکال رد میشم؟؟

با سلام

امکان رد شدن وجود دارد.

حسن کانادا :

سلام من مشکل hpv دارم.و دارم برای ویزای توریستی اقدام میکنم،ایا باید تست مدیکال بدم یا نه؟؟؟لطفا راهنماییم کنید.ممنومم

با سلام

ویزای توریستی نیازی به تست مدیکال ندارد.

علیمحمد :

با سلام بنده مبتلا به هپاتیت بی هستم و تحت درمان آیا میتونم برای ویزای کانادا اقدام‌کنم یا در تست مدیکال رد میشم

با سلام 

ویزاهای موقت تست مدیکال ندارند اما برای اقامت دائم کانادا تست مدیکال شما رد میشه.

arim :

سلام.وقت بخیر.اگر فردی سابقه تحت درمان بودن در کمپ ترک اعتیاد رو داشته باشه و درمان شده باشه ،با توجه به پرونده ای که برای فرد تشکیل شده آیا در روند مهاجرت اون فرد خللی وارد میکنه و تاثیرگذاره؟

با سلام و احترام

خیر هیچ مشکلی پیش نمی آید.

سحر :

سلام وقت بخیر، من میکروآدنوم هیپوفیز دارم از نوع پرولاکتینوما ،که شاید در آینده نیاز به عمل داشته باشد ،البته هیچ نوع علایم ایجاد نکرده ،آیا مشکلی ایجاد میکند و یه سوال دیگه اینکه میشه از دکترای که تست مدیکال میکیرن قبل از انجام پروسه مهاجرت نوبت گرفت و موضوع مطرح‌کنیم که در صورت که امکان رد شدن وجود داشته باشد از اول اقدام‌نکنیم ،خیلی ممنون

با سلام

امکان این که در تست مدیکال رد شوید وجود دارد.

Amir :

سلام من صرع دارم میخواستم بدونم تو تست رد میشم یا نه؟

با سلام

بله ممکن است تست مدیکال رد شوید.

میلاد :

سلام برای استارت آپ داشتن بیماری hpv یا همون زگیل تناسلی باعث رد شدن در مدیکال میشه؟؟

با سلام و احترام

بله داشتن زگیل تناسلی باعث رد شدن در مدیکال میشود.

رامین :

درود ما ویزای توریستی خانوادگی داریم ، برای تبدیل به اپن ورک پرمیت در خاک کانادا و بعد از ان pr نیازی به سوپیشینه و مدیکال ریپورت هستش یا نه ؟

با درود 

بله برای دریافت اقامت کانادا  به مدیکال چک و عدم سو پیشینه نیاز دارید.

Elham Sedighi :

بعد از مديكل چك چقد زمان ميبره تا ويزا بيايد

با درود 

دقیق مشخص نیست.

سعیده :

سلام من در سینه خود تومورهای خوش خیم دارم که سالیان سال هست و هیچ مشکلی هم ندارم و قرص خاصی هم استفاده نمیکنم، الان در خاک کانادا حضور دارم، میخوام ویزای کارمو همراه با مدیکال بگیرم امکان ریجکتی وجود داره؟

با درود 

اگر تست مدیکال شما رد شد، بله

Mohammad :

سلام،،، پدرم سرطان پروستات خیلی خفیف داشته و با پرتو درمانی خوب شده آیا لازم هست به دکتر معتمد سفارت بگوید و یا اینکه دکتر معتمد از طریق کد ملی به پرونده درمان الکترونیک تامین اجتماعی دسترسی دارد که مشکلشان را ببیند و راهنمایی شما چیست ؟با سپاس فراوان

با درود 

توصیه می شود بیماری ای را مخفی نکنید.

حسین :

سلام وقت بخیر بنده 21 سال پیش پیوند کلیه کردم و کاملا سلامت هستم در نوجوانی این عمل رو انجام دادم.ایا این قضیه باعث رد تست پزشکی میشود. لازم به ذکر هست که میتونم کتمان کنم چون قابل تشخیص نیست. و قرصی که مصرف میکنم گران نیست و ارزان است. تشکر

با درود

مشکلی ایجاد نخواهد کرد

سونیا گروهی :

سلام من همسرم ویزای دایم کانادا داره و من دوبار ریجکت شدم و اعتراض زدیم در دادگاه کورت که در تاریخ آذر ماه سال 1401 بود قاضی به نفع من رای داد . در فروردین ماه 1402 از من درخواست به روز کردن برگه سوء پیشنه دادن که من انجام دادم . ده روز پیش در سایت چک کردم چراغ سبز رنگ fbi chek هم روشن شد . مدارک مدیکال و رو خودشون به مدن دوماه برام تاریخ تمدید زده بودن . الان امروز برام ایمیل اومده که 40 روز مدت مدیکال کمه و دوباره مدیکال و انجام بده . میخواستم ببینم الان چند وقت دیگه حدودی زمان میبره تا ویزای من صادر بشه ؟

متاسفانه زمان صدور ویزا مشخص نیست.

Shukria :

راه حل برای ایپتایت ب که ر د نشود چیست ؟

درست متوجه سوال شما نشدم اما اگر منظر شما هپاتیت b هستش، احتمال صدور ویزای شما بسیار ضعیف است. 

فردیس :

شلام من دوماه توی تیروییدم نودول زده بود و بنا به تشخیص پزشک غده تیروییدم رو کامل خارج کردند و الان دیگه مشکلی ندارم و با یک قرص کم کاری تیرویید کنترل هست این هرمونم برای تست مدیکال ممکنه بخاطر این مشکلم رد بشم؟

مشکلی نیست.

Saeed :

سلام. ایا بیماری ام اس باعث رد شدن ویزا میشه؟ البته تحت کنترل هس مشکل جسمانی ندارم اوکیه همه چیز. با ویزای سرمایه گذاری میخوام اقدام کنم.

با درود 

خیر، اما باید ثابت کنید که از توانایی پرداخت هزینه های درمان خود را دارید.

فرنوش فرآریا :

سلام خسته نباشید. من توی دنده ام فیبرودیسپلازی (یک نوع تومور خوش خیم) پیدا شده. پزشکا گفته بودن جراحی نمی‌خواد ولی امروز گفتن بهتره عمل بشه تا رشد نکنه. عمل سختی هم نیست . من چند روز پیش تست مدیکال رو انجام دادم ولی در این مورد چیزی نگفتم. ممکنه مشکلی ایجاد بشه ؟

با درود 

به نظر نمی رسه مشکل خاصی باشه.

Mehrdad :

سلام آیا ویزای اوپن ورک پرمیت نیاز به تست مدیکال دارد؟

با درود 

خیر

وارتون :

با سلام من الان 3 سال هست که دیابت دارم و انسولین تزریق میکنم و قصد مهاجرت به کانادا را دارم،میخاستم بدونم برای اخذ ویزا مشکلی برام پیش میاد یا خیر؟؟(ترجیحا برای کار هم قصد مهاجرت دارم،متاهل هستم و یک نوزاد دو ماهه دارم). ممنون میشم جواب بدید.

با درود 

خیلی مشکل بزرگی نیست اما ممکن است که بعد از چک مدیکال برای برنامه های مهاجرتی با مشکل مواجه شوید. در درخواست ویزاهای موقت نیازی به مدیکال چک ندارید.

 

سمیرا جعفری :

سلام پسر من 14 ساله س م چاق ممکنه انزیم های کبدی ش مشکل داشته باشه مثلا کبد جرب ایا این برای گرفتن ویزای تحصیلی مشکل ایجاد میکنه ؟ ممنون

با درود 

خیر مشکلی نیست

محسن :

سلام وقت بخیر ، آیا کسانی که پیوند کلیه انجام دادند و دعوت نامه دارند نیاز به تست مدیکال دارند ؟ و اگر بخوام بعد از ورود در کانادا اقدام به ویزای کاری کنم مجوز و ویزای کار میدن ؟ و آیا با توجه به شرایط بنده در چه صورت می تونم اقامت دائم و شهروندی کانادا را بگیرم ؟ سپاس می بخشید زیاد شد

با درود 

نیازی به تست مدیکال برای ویزای توریستی کانادا ندارید؛ و اینکه دریافت ویزای کار ارتباطی به تست مدیکال ندارد

پریا :

سلام وقت بخیر برای انجام تست پزشکی کجا میتوانم مراجعه کنم و چقدر طول میکشد

بادرود 

در همین صفحه آدرس ها عنوان شده

M@h :

وقت بخیر ما درخواست ویزا ورک پرمیت و استارت آپ کانادا دادیم . 4 ماه پیش بایومتریک انجام دادم اما مدیکال هنوز نه من قصد بارداری دارم آیا مشکلی ممکنه برام به وجود بیاورد یا نه؟؟

با درود 

خیر مشکلی ایجاد نخواهد کرد

علی طهماسبی : با سلاماحتراما موارد ذیل را به اطلاع می رساند لطفا اگر مقدور بود راهنمایی بفرمایید .برای مهاجرت به کانادا ابتدا پسرم را در مدرسه ای در تورنتو ثبت نام کردم و ویزای ایشان برای مقطع 10 آماده است .برای انگشت نگاری هم به استانبول رفتیم و منتظر ویزای خودمان هستیم .چند مورد وجود دارد که برای تصمیم نهایی نیاز به مشاوره دارم :1- بنده یک بیماری ژنتیکی بنام هموفیلی ( اسم بین الملی هموفیلیا )دارم کمتر از 2% و گرید آن کریسمس است که تخفیف ترین نوع این بیماری است که فقط در شرایطی که ضربه شدید (مثلا در فوتبال ) و یا نیاز به دندانپزشکی باشد از دارو تزریقی استفاده می کنم این بیماری نوعی اختلال خونی در انعقاد خون است .آیا این مورد در عدم گرفتن PR تاثیر گذار است و آیا تا زمان اخذ pr بیمه کمکی به دریافت دارو بنده می کد یا نه ؟2-آیا با دولینگو می توانم در کالجی ثبت نام کنم ؟3-نهایتا اگر مورد 1 مانعی باشد آیا راه حل دیگری که شخصا تمایل به آن ندارم ولی امکان پذیر است در گرفتن شهروندی و بیمه و دارو کمک می کند یا خیر ؟با سپاس **** طهماسبی

با درود

خیر مانعی برای اقامت دائم کانادا نیست اگر عنوان کنید که از پس هزینه های خودتون که بیشتر از سرانه یک کانادایی باشد بر خواهید آمد. برای پذیرش از مراکز آموزشی باید دیگر شرایط شما بررسی شود و توصیه می شود که مدرک آیلتس یا تافل بگیرید. 

ی یعقوب زاده :

سلام و وقت بخیر، من برای اکسپرس انتری میخوام اپلای کنم. ITA رو امروز گرفتم ولی آیلتسم دو روز دیگه منقضی میشه. یه سری از مدارک دیگه مثل گواهی پلیس و مدیکال رو هم الان ندارم که اپلود کنم. به نظر شما بهتره با همین شرایط سابمیت کنم (امروز فردا) و مدارک تکمیلی رو بعدا بفرستم یا وایستم ایلتس دوباره بدم (که باید خارج‌ از ایران برم) و مدارکم رو تکمیل کنیم قبل ددلاین و اونوقت بفرستم؟ تشکر

با درود 

اگر امتیازات کافی دارید ثبت نام کنید

مسعود :

سلام در مورد افرادی که عمل جراحی پیوند کبد موفق داشتن هم محدودیت دریافت ویزا وجود دارد؟ با تشکر

با درود 

خیر مشکلی ندارید

سهیلا برزگر :

سلام و درود همسرم 10 سال پیش دارای بیماری هپاتیت بدون سرایت بوده حتی بعد از آن هم من فرزند آوردم ،ممکن باعث رد شدن ما باشه

با درود 

بله ممکنه

Helen :

سلام وقتتون بخیر برای مهاجرت سابقه پزشکی هم چک میشه؟ بنده در سنین پایین به علت مصرف قرص در بیمارستان شستشوی معده شدم ایا اداره مهاجرت کشور مقصد این قضیه رو چک میکنن؟

با درود 

خیر

مریم میرزایی :

سلام و عرض ادب من دو سال پیش از همسرم جدا شدم و حضانت پسر هشت سال و نیمم با منه الان همسر سابقم تصمیم گرفته بره کانادا و اصرار داره باید پسرم که حضانتش با مادره هم بره تست مدیکال بده ایا این درسته؟؟؟وقتی حضانت با منه چرا برا رفتن پدر بچه باید تست بده ؟میگه که وقتی پدر میخواد بره بچه چه بخواد بره چه نه باید تست بده

تست مدیکال برای تمام اعضای خانواده که قصد اقامت دائم کانادا دارند الزامی ست.

ُسیامک :

با سلام من در 5 سالگی عمل فتق داشته ام. آیا لازم است در تست مدیکال مطرح کنم؟ ممنون

با درود 

سوالات لازم رو پزشک معتمد از شما می پرسد.

E.ne : سلام وقتتون بخیربرای مهاجرت به کانادا میخواستم ازتون سوال بپرسم درصورت داشتن مشکل HIV و اینکه تحت درمان هستم و آنزیمهای بدن نرمال هستند امکان قبولی برای ویزای کانادا وجود داردو در صورت رد شدن چه کاری میتوان انجام دادممنون

با درود 

متاسفانه HIV جز بیماری هایست که موجب رد درخواست شما در تست مدیکال می شود.

نرگس :

سلام من 22سالمه،دیابت نوع 1دارم و باید انسولین تزریق کنم برای اقامت تحصیلی کانادا میتونم اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام 

اگر دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی رو داشته باشید و ثابت کنید که از پس هزینه های خودتون بر میاید، دیابت مشکلی نداره 

soheil zare :

سلام من با ویزای مولتی کانادا قصد دارم دز کانادا از طریق وکلای کانادایی جهت اخذ اقامت از طرق مختلف مثل یافتن شغل و یا خرید بیزینس و یا استارت اپ اقدام کنم ایا قبل از رفتن نیاز به انجام تست های مدیکال دارم چون هنوز هیچ برنامه ای مشخصی ندارم ایا وجود تست مدیکال کمکی خواهد کرد ممنونم از پاسخگویی شما

با درود 

باید تمام شرایط شما برای انتخاب بهترین راه مهاجرت بررسی شود.

به بالای سایت مراجعه و فرم ارزیابی تکمیل بفرمایید.

Ma.ta :

سلام آزمایش خون شامل چه تست هایی هست به جز ایدز و هپاتیت؟

فاطمه :

سلام آیا در تست مدیکال کانادا برای روش اکسپرس انتری تست اعتیاد هم گرفته میشود؟چه مواد مخدری باعث ریجکتی ویزا میشود؟

تمامی مخدرها

فریده مرادی :

سلام دوست عزیز درخواست ویزای توریستی برای بار سوم کردم متاسفانه حدود 6ماه جواب نیامد پی گیری کردیم ایمیل آمد آزمایش مدیکال انجام دهم در صورتی که دوبارقبلی مدیکال انجام ندادم لطفت راهنمایی فرمایید.

معمولا برای ویزای توریستی نیازی به مدیکال نیست، اما اختیار این را دارند درخواست مدیکال داشته باشند؛ بنابراین باید انجام شود.

امیرحسین :

سلام خسته نباشید. ببخشید وقتتونو گرفتم سوالی داشتم در مورد ازمایش بدو ورود به کانادا. من مبتلا به Hiv هستم و در حال حاضر با توجه به نتایج ازمایشات بالینی و پیگیری درمان سطح ویروس در بدنم به صفر رسیده یعنی ازمایش viral load من صفر هست.با توجه به این که شاغل در حیطه سلامت هستم ( ازمایشگاه بیمارستان ) و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارم والبته ترجیحا دریافت اقامت دائم خواستم بدونم ایا این بیماری برای من و روند کاری من مشکل ساز خواهد بود و امکان رد شدن درخواستم چقدر بالا میتونه باشه؟

اگر در تست مدیکال رد شوید، امکان دریافت ویزای کانادا نخواهید داشت

ساناز :

با سلام اگر برای قسمت مدیکال ، جراحی که داشتیم را عنوان نکنیم ، آیا مشکلی پیش می آید؟ از کجا صحت آن مشخص می شود ؟ با تشکر

ترجیحا هیچ موردی را مخفی نکنید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.