آموزش ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۲/۲۲

 

 

متقاضیان اکسپرس اینتری کانادا که مایل به زندگی و کار در ساسکاچوان هستند، می‌توانند از طریق زیرمجموعه اکسپرس انتری ساسکاچوان در گروه «کارگران ماهر بین‌المللی» برنامه متقاضیان «مهاجر ساسکاچوان (SINP)» راهی سریع تر برای اقامت دائم کانادا پیدا کنند. در ادامه قصد داریم تا به معرفی این سیستم و مروری کوتاهی بر آن بپردازیم و در آخر، روند ثبت نام آن را آموزش دهیم. با ما همراه باشید!

ساسکاچوان

افراد مورد هدف سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان کسانی هستند که تجربه کاری سطح بالایی در شغلی دارند که شامل مشاغل قید شده در لیست SNIP نیست. متقاضیان موفق در این زیر مجموعه، 600 امتیاز تحت سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس انتری (CRS) دریافت می کنند. این سیستم، دعوت به درخواست (ITA) برای وضعیت اقامت دائم کانادا در قرعه کشی اکسپرس اینتری بعدی را تضمین می کند.

چه کسانی نمی توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان درخواست دهند؟

افراد زیر نمی توانند در این سیستم درخواست دهند:

 • متقاضیان پناهندگی در کانادا که از دولت کانادا درخواست پناهندگی می کنند.
 • کسانی که در اکسپرس اینتری فدرال پذیرفته نمی شوند.

ممکن است واجد شرایط درخواست نباشید، اگر:

 • مدارک مورد نیاز را در زمان ارسال درخواست ارائه نکردید.
 • نتوانستید ثابت کنید که قصد دارید در ساسکاچوان زندگی و کار کنید.
 • شما و یا نماینده شما عمداً خود را با اطلاعات دیگری در این سیستم معرفی کرده اید.

 

مدارک مورد نیاز ثبت نام اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان

مدارکی که برای درخواست خود نیاز دارید، به شرح زیر است:

 1. شماره نمایه اکسپرس انتری فدرال و کد اعتبار سنجی جستجوگر کار: قبل از اینکه بتوانید برای SINP درخواست دهید، باید در اکسپرس اینتری (IRCC) پذیرفته شوید. هنگام ارسال درخواست، می‌توانید با به اشتراک گذاشتن شماره نمایه اکسپرس اینتری و کد تأیید اعتبار جستجوگر کار، این موضوع را تأیید کنید.
 2. فاکتور های زبانی: متقاضیان باید شرایط زبان فدرال اکسپرس اینتری را داشته باشند. این مدارک باید از یک سازمان تایید شده باشد:
  • سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS، GENERAL TRAINING)
  • برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP)
  • آزمون ارزیابی فرانسه (TEF)
  • Test de connaissance du français pour le Canada (TCF Canada)
 3. مدارک تحصیلی/آموزشی
 4. مدارک سابقه کار: شما باید حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) در 10 سال گذشته در شغل مورد نظر خود داشته باشید.
 5. وجوه تسویه حساب: شما باید مدرکی ارائه دهید مبنی بر اینکه پس از ورود، بودجه ای دارید که از خانواده شما در طول جستجوی کار شما حمایت می کند. حداقل مقدار مورد نیاز برای درخواست شما بر اساس اندازه خانواده شما است.
 6. گواهی ارتباط با بستگان نزدیک در ساسکاچوان (در صورت وجود)
 7. سابقه کار قبلی در ساسکاچوان (در صورت وجود)
 8. تجربه تحصیلی قبلی در ساسکاچوان (در صورت وجود)
 9.  اسناد هویتی و وضعیت مدنی
 10.  پاسپورت

اکسپرس اینتری ساسکاچوان

روش درخواست اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان

جریان اکسپرس اینتری ساسکاچوان بر اساس سیستم ابراز علاقه (EOI) عمل می کند. کاندیداهایی که حداقل الزامات این طرح را دارند می توانند با استفاده از پورتال SINP Online یک درخواست ثبت کنند. پس از ارسال مشخصات، به کاندیداها امتیاز داده می شود و با استفاده از سیستم رتبه بندی SINP  در مقابل یکدیگر رتبه بندی می شوند. برای کاندیدا هایی که دارای بالاترین رتبه هستند، دعوتنامه ای صادر می شود.

پس از دریافت دعوتنامه، یک نامزد باید یک درخواست کامل را در محدوده زمانی تعیین شده به ساسکاچوان ارسال کند. داوطلبانی که درخواست های خود را برای SINP ارسال می کنند، باید هزینه درخواست غیر قابل استرداد 350 دلار کانادا را بپردازند. اگر استان درخواست را تأیید کند، ساسکاچوان به متقاضی اطلاع می دهد که برای برنامه نامزدی استانی انتخاب شده اند. این اعلان از طریق حساب آنلاین IRCC به پروفایل اکسپرس اینتری متقاضی ارسال می شود که در آن متقاضی 30 روز فرصت دارد تا نامزدی را بپذیرد.

پس از پذیرش، امتیاز CRS متقاضی 600 امتیاز افزایش می‌یابد و عملاً تضمین می‌کند که در قرعه‌کشی اکسپرس انتری بعدی، متقاضی دعوتنامه درخواست (ITA) برای اقامت دائم دریافت می‌کند. پس از دریافت ITA، متقاضی باید درخواست رسمی برای اقامت دائم کانادا را در بازه زمانی تعیین شده تهیه و ارسال کند. درخواست‌های اقامت دائم که از طریق اکسپرس اینتری ارسال می‌شوند معمولاً ظرف شش ماه بررسی می‌شوند.

 

نحوه ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان

برای ثبت نام در طرح اکسپرس اینتری ساسکاچوان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

immigration.saskatchewan.ca

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

اکنون بر روی creat account کلیک کنید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

در این قسمت به ترتیب نام کاربری، نام، نام میانی، نام خانوادگی، تاریخ تولد، و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. سپس Submit را بزنید.

اکنون حساب شما ساخته شده است و پسوورد شما توسط یک ایمیل برای شما ارسال می شود. پس از تمامی این مراحل به صفحه اول هدایت می شوید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

در این قسمت پسوورد دریافتی و نام کاربری خود را وارد نمایید و Submit را بزنید.

 سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

برای ادامه دادن، باید با محتوای متن زیر موافقت کنید:

می‌دانم که اطلاعات جمع‌آوری‌شده، استفاده و ذخیره‌شده در سیستم درخواست آنلاین (OASIS) برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (SINP) اطلاعات شخصی است و مشمول مقررات قانون آزادی اطلاعات و حفاظت از حریم خصوصی و مقررات مربوطه است. من می‌دانم که دسترسی غیرمجاز به OASIS اکیداً ممنوع است، و اطلاعات موجود در داخل باید به‌طور انحصاری برای اهدافی که برای آن به دست آمده یا مطابق با قوانین ذکر شده در بالا استفاده و/یا افشا شود. هرگونه استفاده یا افشای این اطلاعات برای هر هدف دیگری ممکن است منجر به پیگرد قانونی شود. من درک خود را از تمام عبارات قبلی تأیید می کنم و در مورد هر نکته ای که برای من واضح نبود توضیحی یا در صورت نیاز ترجمه زبانی را خواسته و دریافت کرده ام.

سپس بر روی دکمه سبز رنگ I Agree کلیک نمایید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

به این صفحه هدایت خواهید شد. در بخش Change password، می توانید رمز خود را تغییر دهید. برای ادامه روند درخواست، بر روی Please check here to ebgin  کلیک کنید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

در این قسمت به ترتیب نام، نام میانی، نام خانوادگی، جنسیت، وضعیت تاهل، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت، تاریخ ورود به کانادا و کشور محل اقامت خود را وارد کنید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

در قسمت بالایی باید اطلاعات محل اقامت خود را ارائه دهید. به ترتیب آدرس اول، آدرس دوم، آدرس سوم، شهر، شهرستان، کد پستی و کشور خود را وارد کنید. در سوال بعدی این قسمت، اگر اطلاعات اقامتی شما با اطلاعات محل پستی شما یکی است، yes را انتخاب کنید و اگر تفاوت دارد، no را انتخاب کنید تا اطلاعات محل پستی خود را نیز وارد نمایید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

پس از وارد کردن اطلاعات Save و سپس Continue to Next Section را بزنید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

اگر قصد شرکت در برنامه تحصیل موقت ساسکاچوان را دارید، yes را بزنید.

اگر هم اکنون یک پیشنهاد شغلی دارید،yes  را انتخاب نموده و در غیر این صورت No را بزنید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

آیا در برنامه اکسپرس اینتری مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا پذیرفته شده اید و شماره پروفایل اکسپرس اینتری دارید؟ اگر ندارید اجازه ادامه روند درخواست را نخواهید داشت و باید برای برنامه اکسپرس اینتری فدرال درخواست کنید اما اگر دارید، Yes را انتخاب نموده و اطلاعات زیر را تکمیل نمایید:

 • شماره پروفایل اکسپرس اینتری:
 • کد اعتبار سنجی جویای کار:
 • سابقه کاری حداقل یک ساله در:

سپس Save را بزنید.

سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

در این قسمت پاسخ های خود را چک کرده و برای ویرایش آنها از قسمت Change Responses استفاده کنید. اگر از پاسخ های خود رضایت دارید کمی صفحه را اسکرول کنید و Yes را بزنید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

این یک بخش برای ویرایش اطلاعات کلی شما است، اگر نیاز دارید آنها را ویرایش کنید، باید به پایین صفحه مراجعه کنید. در غیر این صورت بر روی Next در کنار صفحه کلیک کنید.

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

سوال اول: در صورت نیاز برای شغل خود، مدرکی دال بر وضعیت حرفه ای یا مجوز در ساسکاچوان دارید؟

سوال دوم: آیا مدرک، دیپلم یا گواهی از یکی از مؤسسات فوق متوسطه در کانادا مرتبط با شغلی که در EOI خود انتخاب کرده اید، دارید؟ 

سوال سوم: آیا در حال حاضر مدرکی دال بر وجوه تسویه حساب دارید که نشان می دهد حداقل مبلغ مورد نیاز برای هزینه های خانواده شما در 90 روز در حساب شما قرار دارد؟

ثبت نام در سایت سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان

ترجمه سوال های این قسمت به شرح زیر است:

a) تجربه کاری در پنج سال اخیر قبل از درخواست

b) تجربه کاری در طول دوره شش تا ده ساله قبل از درخواست

* سطح زبان:

- آیا شما دوزبانه فرانسوی و انگلیسی هستید؟

موارد بالا را پاسخ داده و Submit Expression of Interest را بزنید. اکنون درخواست شما ثبت شده و برای بررسی به مقامات مربوطه ارسال خواهد شد.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


آیا می توانم برای اکسپرس اینتری ساسکاچوان اقدام کنم؟

برای واجد شرایط بودن، باید در نخست اکسپرس انتری IRCC پذیرفته شوید و هزینه درخواست غیرقابل استرداد 350 دلاری را توسط ویزا یا مسترکارت بپردازید. اگر خارج از کانادا زندگی می کنید، مدعی پناهندگی نیستید و شماره پروفایل اکسپرس انتری معتبر و کد جستجوی کار دارید، می توانید واجد درخواست اکسپرس اینتری ساسکاچوان شرایط باشید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


علی هروی :

با سلام و احترام. به تازگی برای برنامه SINP موفق به دریافت ITA از لاین Express Entry شدم. دو سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین. اول اینکه برای ارائه گواهی تمکن مالی حتما باید حداقل 3 ماه پول تو حساب بوده باشه و هیچ توضیحی (مانند نگهداری سرمایه در قالب سکه و دلار برای جلوگیری از افت ارزش سرمایه و ...) نمیپذیرن و قطعا ریجکت میشه؟ 2. آیا اگر الان از ارسال اپلیکیشن این ITA انصراف بدم و دوباره در آینده EOI بفرستم، این انصراف فعلی موجب بروز امتیاز منفی در آینده برای من نمیشه؟ متشکرم

با درود

باید در حساب بانکی مبلغ را داشته باشید. ممکنه در آینده دعوتنامه دریافت نکنید.

مریم فدایی :

سلام در فرم ساسکاچوان از مشخصات فرزند و همسر اطلاعاتی دریافت نشده ، در صورت پذیرفته شدن مشخصات دریافت میشوند؟

با سلام

بله وارد می کنید

محمد :

سلام. دو تا سوال داشتم. در هنگام تشکیل پروفایل اکسپرس اینتری، در قسمت تخصیلات فقط یک سری رشته های تحصیلی خاص رو میشه انتخاب کرد و وقتی گزینه other رو میزنیم تاییدیه نمیده برای مرحله بعد و حتما رشته های مطرح شده رو انتخاب کرد.مثلا مهندسی نداره و من نمیتونم انتخاب کنم.و سوال دوم اکثر امتیازات به نوع مدرک تحصیلی مربوط میشه الان من که چهار سال درس خوندم و دوره چهار ساله لیسانس ثبت نام کردم اما در ترم اخر انصراف دادم و فوق دیپلم مکتنیک گرفتم و همچنین مدرک کارشناسی ناپیوسته شیمی دو ساله هم دارم. الان من دو مدرک با حداقل یکیش سه ساله،حساب میشم یا فقط لیسانس دارم؟و چه نهادی در ایران دو مدرک تحصیلی دانشگاه دولتی و آزاد من رو تایید میکنه برای کانادا؟

با درود 

امتیاز آخرین مدرک محاسبه می شود. در ضمن با مدرک لیسانس امتیاز زیادی در اکسپرس انتری نخواهید داشت.

کاوه صالح پور :

سلام درخصوص درخواست اقامت از این طریق( ساسکاچوان) برای مهندسین عمران( NOC 2131-Civil engineers) بدون مدرک ( Association of Professional Engineers and Geoscientists of Saskatchewan (APEGS) امکان پذیر است ؟؟؟ اگر نه ، چگونه میتوان مدرک را اخذ کرد. چون من لیسانس عمران و ارشد مدیریت پروژه دارم و پروانه پایه 1 مهندس عمران از وزارت راه و شهرسازی نیز دارم .. که ظاهرا بدرد نمیخورد. آیا راه حلی وجود دارد..

باید مدارک شما توسط wes تایید شود.

Masi :

با سلام آیا ارزیابی مدارک تحصیلی شانسم رو برای برنامه ee ساسکچوان بالا میبرد؟ بعد از سابمیت پرونده فدرال میتونم ارزیابی مدرک رو اضافه کنم؟ وضعیت مالی و پولی که میخواهیم ببریم هر چه بیشتر باشد بهتر است؟یا تاثیری بر تمکن مالی در مراحل بعد خواهد داشت؟ در تشکیل پروفایل فدرال بخش تحصیلات چیزی که به رشته تحصیلیم مربوط باشه وجود نداره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ارزیابی مدارک الزامی ست؛ ارتباطی به شانس ندارد. تمکن مالی هم در سایت عنوان شده است. رشته تحصیلی در امتیاز بندی اکسپرس اینتری فدرال تاثیر گذار نیست.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.