این آموزش تصویری و گام به گام با توجه به دانش تیم فنی ویزا724 به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شده که کاملترین آموزش برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه محسوب می شود.
(کپی برداری فقط با ذکر منبع و ارائه لینک به این صفحه مجاز است)

این توضیحات فقط مربوط به چگونگی ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه است، عوامل بسیاری در شانس ویزا تاثیر گذار است، از جمله:

 • ارائه مدارک تمکن مالی با توجه به شرایطی که دارید، پذیرشی که گرفتید، دوره آموزشی، مرکز آموزشی، شهر انتخاب
 • ارائه دسته بندی شده و درست مدارک تحصیلی
 • انتخاب رشته درست با توجه به شرایط و آینده شغلی
 • ارائه انگیزه نامه (استادی پلن) اینکه چرا فرانسه را انتخاب کرده اید، چرا این رشته را انتخاب کرده اید، چرا این مرکز آموزشی؟ ادامه تحصیل در این دوره چه کمکی به ارتقا سطح شغلی و تحصیلی شما می کند و…
 • حتی ارائه یا آپلود درست مدارک و ترجمه درست و دقیق مدارک می‌تواند در شانس ویزا تاثیرگذار باشد.

عوامل بسیار دیگری در شانس ویزا تاثیر گذار است، که توصیه می کنیم برای مطالعه شرایط آن، حتما مطلب شرایط ویزای تحصیلی فرانسه را مطالعه بفرمایید.

نحوه ثبت درخواست ویزای آنلاین فرانسه

1.ساخت اکانت و پرکردن فرم:

به https://france-visas.gouv.fr رفته و صفحه را اسکرول کنید و بر روی دکمه آبی‌رنگ Access the visa application  بزنید:

آموزش رایگان ثبت درخواست ویزای فرانسه

آموزش رایگان ثبت درخواست ویزای فرانسه

اگر قبلاً اکانت ساخته‌اید در ستون سمت راست وارد کرده و گزینه آبی‌رنگ  Log in را بزنید. اما اگر می‌خواهید اکانت بسازید و اکانت قبلی ندارید، اطلاعات خود را در ستون سمت چپ وارد کنید. در بخش زبان ترجیحی، زبان اول فرانسوی، زبان دوم: انگلیسی و زبان سوم: اسپانیایی است. سپس بر روی دکمه آبی‌رنگ Creat an account  کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

آموزش رایگان دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

سپس صفحه بالا برای شما باز می‌شود. کد ارسال شده به ایمیل خود را در مستطیل قرمز مشخص شده وارد کنید و دکمه آبی‌رنگ verify را بزنید که فلش قرمز به آن اشاره می‌کند. حالا اکانت شما ساخته شده است. اگر رمز برای شما ارسال نشده بود، بر روی دکمه مشخص شده با فلش سبزرنگ کلیک کنید تا مجدداً برای شما کد ارسال شود. همچنین اگر قصد تعویض ایمیل خود را دارید بر روی پنجره بالای فلش بنفش رنگ (change Email adress) کلیک کنید.

آموزش رایگان دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

در این قسمت باید برای خود یک رمز عبور تعریف کرده و در مستطیل اول وارد کنید و آن را در مستطیل دوم تکرار کنید. رمز عبور شما باید دارای حداقل 12 نویسه شامل حداقل 1 رقم [0 تا 9] و 1 حرف بزرگ باشد. نویسه‌های خاص مجاز هستند، به‌جز٪ & <=> | “. سپس بر روی دکمه آبی  save کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

آموزش ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

در این صفحه می‌توانید با انتخاب یک سوال، یک راه برای پشتیبان‌گیری از پسورد خود انتخاب کنید. برای مثال عبارت داخل عکس به این معناست: نام وسطِ پدر شما چیست؟ می‌توانید با نوشتن یک کلمه و زدن دکمه save، به مرحله بعد بروید.

مطلب پیشنهادی : کاورلتر چیست

آموزش ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

آموزش ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

مشخصات خود را در باکس‌های بالا وارد کرده و سیو کنید. (save)

آموزش ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

آموزش ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

آموزش ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

آموزش ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

اطلاعات دیگر را نیز وارد کرده و سیو را زده و next را بزنید.

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

اگر در پنج سال گذشته ویزای شینگن دریافت کرده‌اید، بر yes کلیک کنید و در غیر این صورت، no را انتخاب کنید و اگر سرانگشت دیجیتال شما قبلاً برای درخواست ویزای شینگن ثبت شده است، yes و در غیر این صورت no را انتخاب نماید.save کرده و  next را بزنید.

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

اطلاعات را وارد کرده و next را بزنید.

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

گزینه اول: اگر کسی در مقصد منتظر شماست، این گزینه را انتخاب کرده و در پنجره باز شده اطلاعات خود را وارد کنید.

گزینه دوم: اگر شرکت، مؤسسه یا سازمانی قرار است به شما اقامت دهد، این قسمت را انتخاب و اطلاعات تماس او را وارد کنید.

گزینه سوم: اگر در هتل و یا ملک شخصی خود اقامت دارید، اطلاعات آن را وارد کنید.

باکس بعدی: بودجه هزینه‌های سفر

گزینه اول: خودم – گزینه دوم: توسط یک تأمین‌کننده دیگر (در این قسمت پس از انتخاب، باکس مخصوص هر یک باز می‌شود و باید نحوه پرداخت را مشخص کنید.)

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

در این قسمت می‌توانید اطلاعات خود را چک و ویرایش کرده، سپس با زدن مربع کنار فلش قرمزرنگ، اطلاعات خود و صحت آن ها را تایید می‌کنید. بر روی continue کلیک کنید.

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

Yes را انتخاب کنید.

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

این صفحه بسته به هدف و قصد شما از مهاجرت می‌تواند متفاوت باشد. مستطیل بالا شامل مدارک موردنظر شماست. مستطیل پایینی شامل هزینه لازم برای بررسی درخواست شما (application fee)می‌باشد.next را بزنید.

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

در این قسمت باید با مرکز ویزا یک قرار ملاقات تنظیم نمایید. با کلیک روی نوشته آبی‌رنگ”Whom should I contact ? ” در صفحه موردنظر، می توانید به اطلاعات بیشتری درباره قرار ملاقات خود دست یابید.روی مربع دورن باکس کلیک کنید و submit to the visa center را بزنید. در قرار ملاقات باید تمامی مدارک خود را همراه داشته باشید.

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

اوکی کنید.

ثبت نام ویزای تحصیلی فرانسه

صفحه ای همانند صفحه بالا برای شما باز می شود که فایل پرینت شده اطلاعات ورود شما در فرم است.این فرم را ذخیره کرده و از آن محافظت کنید.

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

به سایت https://france-visas.gouv.fr بروید:

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

بر روی این قسمت کلید کنید تا قرار ملاقات تنظیم کنید.

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

کشور خود را انتخاب کنید.

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

در این صفحه قوانین مختص به کشور یا قاره شما مطرح شده و بسته به مکان سکونت و درخواست شما برای ویزا، اطلاعات این صفحه متفاوت است. با زدن مربع طوسی رنگ پایین صفحه در سمت چپ (which address?) می‌توانید محل قرار خود را تنظیم کنید.

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

بر روی دکمه آبی‌رنگ کلیک کنید.

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

بر روی مربع تیک زده و موافقت کنید. next را بزنید.

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

تاریخ و ساعت موردنظر خود را انتخاب کرده و روی آیکون مداد بزنید. زمان شما وارد باکس پایینی می‌شود. سپس next را بزنید.

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

اطلاعات را وارد کرده و  confirm  را بزنید. سپس print را بزنید و فایل قرار ملاقات خود را دریافت کنید:

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

در انتهای این فایل لینکی قرار داده شده است تا بتوانید این تاریخ را تغییر دهید.

شما می‌توانید با مراجعه به لینک https://france-visas.gouv.fr/en_US/web/france-visas/  و در قسمت Track your application اپلای خود را پیگیری نموده و از وضعیت آن آگاه شوید:

آموزش ثبت در خواست ویزای تحصیلی فرانسه

نکات پایانی ثبت‌نام:

 • می‌توانید اطلاعات خود را در هر مرحله از فرایند ذخیره کنید. پس از تکمیل برنامه، باید فرم درخواست و رسید درخواست خود را چاپ کنید. هنگام ارسال پرونده خود به خدمات کنسولی مربوطه یا ارائه‌دهنده خدمات خارجی، باید این اسناد را به همراه کلیه اسناد و مدارک همراه داشته باشید.
 • ممکن است در طول ثبت‌نام با کشور ایران، با مشکلات مختلفی مواجه شوید، به همین دلیل بهتر است قرار ملاقات خود را در ترکیه تنظیم نمایید زیرا در لیست کشورهای در دسترس برای تعیین قرار ملاقات، ایران وجود ندارد.
 • هنگامی که اولین برنامه خود را ایجاد کردید، می‌توانید برنامه‌های دیگر را به آن اضافه کنید تا یک برنامه گروهی تشکیل شود. یک گروه نمی‌تواند بیش از 6 نفر یا 6 سفر داشته باشد.

انواع ویزای تحصیلی فرانسه دارای چه مزیت هایی می باشد؟

انواع ویزای تحصیلی فرانسه در ادامه آورده شده اند. همانطور که مستحضر هستید جهت تحصیل و دریافت مدرک در این کشور می بایست برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی اقدام نمایید. در ادامه قصد داریم انواع ویزای تحصیلی فرانسه را معرفی نماییم:

انواع ویزای تحصیلی فرانسه

انواع ویزای تحصیلی فرانسه:

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت یا ویزای شینگن:

اگر دوره ای که قصد دارید در این کشور سپری نمایید سه ماه یا کمتر به طول می انجامد، می بایست ویزای تحصیلی کوتاه مدت  یا شینگن دریافت نمایید.

 • ویزا جهت شرکت در امتحانات ورودی:

افرادی که قصد دارند برای شرکت در امتحانات ورودی نظیر دانشگاه های مختلف به این کشور سفر کنند می توانند از ویزای تحصیلی de court séjour étudiant concours که به معنای ویزای مربوط به امتحانات ورودی می باشد، استفاده نمایند. اشخاصی که در امتحان ورودی مدنظر قبول می شوند این امکان را دارند که به مدت یک سال در فرانسه اقامت داشته باشند.

 • ویزای تحصیلی طولانی مدت و موقت:

نوع دیگری از ویزای تحصیلی فرانسه، ویزای طولانی مدت و موقت می باشد. افرادی که قصد دارند تا به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و تحصیل نمانید می توانند این ویزا را درخواست نمایند. با دریافت این ویزا دیگر نیازی به ویزای اقامت فرانسه نمی باشد.

 • ویزای طولانی مدت:

ویزای طولانی مدت یا visa de long séjour pour études که به آن VLT-TS هم گفته می شود این امکان را در اختیار افراد قرار می دهد که بتوانند بیش از 6 ماه در این کشور اقامت داشته و تحصیل نمایند. این ویزا با توجه به مدت زمان تحصیل شما متغیر می باشد. یعنی افرادی که در مقطع کارشناسی هستند این ویزا را به مدت 3 سال دریافت خواهند کرد و کسانی که قصد دارند مدرک کارشناسی ارشد دریافت نمایند ویزای طولانی مدت 2 ساله اخذ خواهند نمود.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

6 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. Sara ghaffari

  سلام خسته نباشین
  من دارای گالری طلا فروشی هستم و کارت مباشرت و کارفرما هستم در گزینهی job و sector کدام‌گزینه را باید بزنم برای ویزای فرانسه . و آدرس کارفرما و مشخصات باید مربوط به مغازه باشه یا مکانی که زندگی میکنم همین طور شماره تماس مغازه یا شخصی
  ممنونم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *