روشهای مهاجرت کاری سریع به کانادا

دلایل زیادی برای مهاجرت به کانادا برای کار وجود دارد اما شاید مهم ترین دلیل برای مهاجرت شغلی بسیاری از افراد به کانادا این باشد که در این کشور برنامه های مهاجرت کاری وجود دارد که پیدا کردن شغل و اجازه کار در کانادا را آسان کرده اند. بطور کلی دو برنامه مهاجرت کاری این کشور عبارتند از: «برنامه مهاجرتی آزمایشی استان های مجاور اقیانوس اطلس» (Atlantic Immigration Pilot Program) و «استراتژی مهارت های جهانی» (Global Skills Strategy). در ادامه با بررسی کوتاهی از این دوبرنامه با ما همراه باشید.

https://visa724.com/uploads/24e0c60865bad7686f19141eeb9de031.jpg

فرصتهای شغلی متعددی در کانادا:

1. فرصت شغلی برای web developer :

شرایط:

ظرفیت 9 نفر.

تمکن مالی حداقل 47 هزار دلار کانادا.

حداقل سابقه کاری 3 ساله (ارائه بیمه اجباری ست)

مدرک زبان آیلتس 6.5

از ماه اول مشغول به کار خواهید شد.

حقوق دریافتی: بیش از 4000 دلار

مدت قرارداد: 2 ساله

مدت زمان انجام پروسه: 6 تا 14 ماه

قبولی در دو مصاحبه: حضوری ایران، آنلاین کانادا.

اگر web developer هستید و شرایط فوق را دارید در اولین فرصت با ما در تماس باشید یا به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

اگر هم شغل دیگری دارید نگران نباشید، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر فرصتهای شغلی دیگر باشید، و به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید، که بصورت اختصاصی شما را در پرتابل کاریابی موسسه ثبت نام کنیم.

2. فرصت شغلی برای قصاب :

شرایط:

ظرفیت 7 نفر.

تمکن مالی حداقل 40 هزار دلار کانادا.

حداقل سابقه کاری 3 ساله

مهارت در زبان انگلیسی متوسط

حقوق دریافتی: بیش از 2500 دلار

مدت قرارداد: 2 ساله

مدت زمان انجام پروسه: 6 تا 14 ماه

قبولی در دو مصاحبه: حضوری ایران، آنلاین کانادا.

اگر قصاب هستید و شرایط فوق را دارید در اولین فرصت با ما در تماس باشید یا به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

اگر هم شغل دیگری دارید نگران نباشید، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر فرصتهای شغلی دیگر باشید، و به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید، که بصورت اختصاصی شما را در پرتابل کاریابی موسسه ثبت نام کنیم.

برای مهاجرت به کانادا از طریق یکی از این برنامه ها، باید از یکی از کارفرمایان تعیین شده از سوی دولت کانادا پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشید. این کارفرماها در واقع شرکت هایی هستند که از سوی دولت مرکزی یا ایالتی مجوز استخدام کارکنان خارجی را دریافت کرده اند. این شرکت ها قادر نیستند رده های شغلی خود را با کانادایی های واجد شرایط پر کنند و به همین دلیل به کارکنان خارجی نیازمندند.

برنامه های مهاجرت کاری برای انجام سریع فرایند صدور مجوز کار برای کارکنان خارجی ایجاد شده است. از آنجا که این برنامه ها نیازی به طی «فرایند ارزیابی تاثیر بازار کار» (LMIA) ندارند، مهاجرت از طریق آن ها بسیار سریع تر انجام می شود. مجوزهای کاری که با استفاده از این برنامه ها صادر می شوند برای طی مراحل اداری به چند ماه نیاز ندارند؛ به این معنی که، درخواست کنننده می تواند در مدت کم تر از سه هفته پس از درخواست، کار خود را در کانادا شروع کند! البته به شرطی که بتواند واجد شرایط باشید.(دعوت به کار و دانش زبان و سابقه کاری)

برنامه مهاجرتی آزمایشی استان های مجاور اقیانوس اطلس

برنامه مهاجرتی آزمایشی استان های مجاور اقیانوس اطلس برای جذب متخصصان به چهار استان نوا اسکاتیا، نیو برونزویک، نیو فاندلند، لابرادور و جزیره پرینس ادوارد طراحی شده است.

https://visa724.com/uploads/2cf07e4b8daa9e94ed0f796f2451199b.jpg

این برنامه مهاجرت کاری که توسط کارفرمایان به جریان افتاده است دارای سه زیرشاخه است که جذب کارکنان ماهر و متخصص و فارغ التحصیلان بین المللی موسسات آموزشی در استان های مجاور اقیانوس اطلس را در دستور کار خود دارد. کارفرمایان دارای مجوز می توانند به نامزدان شغلی پیشنهاد ارائه دهند و سپس آن ها را با آژانس های مهاجرتی کانادا هماهنگ کنند. در این هنگام است که درخواست کنندگان می توانند مجوز اقامت دائمی کانادا را دریافت کنند.

این جریان نیازی به LMIA ندارد و مسیری ساده ای برای اخذ اقامت دائم کانادا است. استان های حاشیه اقیانوس اطلس نیاز زیادی به نیروی کار دارند که همین، فرایند پیدا کردن شغل را برای خارجی ها آسان می کند. افرادی که از طریق این برنامه برای اقامت دائم اقدام می کنند ممکن است واجد شرایط کاری موقت باشند و به خاطر همین بتوانند اقامت دائم را دریافت کنند.

استراتژی مهارت های جهانی

استراتژی مهارت های جهانی حدود یک سال پیش توسط دولت کانادا آغاز شد. با استفاده از این برنامه، دولت حتی در برخی موارد، مجوز کار را در دو هفته صادر می کند!

https://visa724.com/uploads/ec4c7d7d12b19f1e1b1a411266d34f30.jpg

این استراتژی برای دستیابی به استعدادهای درخشان جهانی از میان کارکنان موقت خارجی در کانادا تبیین شده است و کارفرمایان واجد شرایط را به دو دسته تقسیم می کند. مقامات مسئول توسعه اقتصادی، این دسته بندی ها را براساس شغل های درخواست شده و ارجاع کارفرما به دولت مرکزی تعیین کرده اند.

استراتژی مهارت های جهانی باعث شده است که بخش تکنولوژی داخلی کانادا از طریق استخدام کارمندان خارجی با تجربه و متتخصص، پیشرفت زیادی داشته باشد. پیشگامان این صنعت معتقدند این برنامه مهاجرتی کمک زیادی در زمینه رقابت در بازار  بین المللی به کشور کانادا می کند.

البته باید در نظر داشته باشید که اگر دوره تحصیلی یا کار آموزی خود را در مراکز آموزشی کانادا طی کنید و مدارک معتبر این مراکز را دریافت نمایید شانس شما برای دریافت اقامت دائم کانادا بسیار افزایش پیدا میکند. پس دریافت ویزای تحصیل می تواند یک گزینه مناسب برای مهاجرت شما به کانادا باشد.

مزایای تحصیل در کانادا:

1. تحصیل ارزانتر نسبت به کشورهای تقریبا هم سطح کانادا مانند آمریکا، انگلستان، آلمان، استرالیا

2. امکان دریافت ویزای اقامت دائم پس از فراغت از تحصیل

3. یادگیری زبان انگلیسی و فرانسوی در کشور کانادا

4. بهتره مندی از بالاترین سطح آموزشی دنیا و دریافت یکی معتبرترین مدارک دنیا پس از فراغت از تحصیل

5. امکان دریافت ویزای کار و درصد بالای احتمال برای استخدام پس از فراغت از تحصیل

6. امکان 20 ساعت فعالیت کاری در هفته

7. دریافت ویزای باز و فول تایم کاری برای همسر فرد متقاضی تحصیل در کانادا

8. امکان دریافت ویزای تحصیل در کانادا حتی بدون داشتن مدرک زبان (یادگیری زبان در کانادا انجام می پذیرد سپس در رشته ی انتخابی مشغول به تحصیل خواهید شد.)

9. فرزند متقاضی تحصیل در کانادا میتواند به صورت رایگان از تحصیل در مدارس کانادا بهره مند شود. (شهریه ی سالانه برای مهاجرانی که والدینشان اقامت تحصیلی ندارند حدود 15000 دلار می باشد!)

10. امکان زندگی و اقامت در هر جایی از کانادا (پس از دریافت اقامت دائم اجباری به انتخاب محل زندگی و شغلتان ندارید)

11. تحصیل در کانادا را میتوان بهترین و سریعترین روش مهاجرت به کانادا نام برد. که پس از تحصیل به احتمال بسیار بالا مشغول به کار شده و علاوه بر دریافت اقامت دائم میتوانید درآمد خوبی داشته باشید.

کدام یک از این برنامه های مهاجرتی کانادا بهتر است؟

 این برنامه های مهاجرت کاری برای گرفتن اقامت کانادا بسیار مناسب هستند. با این حال، انتخاب برنامه مناسب ممکن است برای هر درخواست‌کننده‌ای مشکل باشد. برای انتخاب هر کدام از این روش ها باید با از تمام زیروبم های آن ها مطلع باشید. وجود وکیل مهاجرت مجرب برای مشاوره و اقدام به اخذ کانادا می تواند راه شما را بسیار آسان کند و درصد پذیرفتن بالایی را برای درخواست کننده تضمین کند.

بازار کار کانادا

بازار کار در کانادا

خبر خوب این است که کانادا کشور پهناوری است که همیشه نیازمند نیروی کار ماهر و متخصص است. از همین رو مهاجرت به کانادا از طریق اشتغال یکی از بهترین‌ راه‌های مهاجرت است. با آنکه در این کشور، در یک ماه حدود 22 هزار شغل ایجاد شده، باز هم تغییری در نرخ بیکاری بوجود نیامده است. نکته حائز اهمیت این است که نرخ تورم در کانادا 9/5 درصد گزارش شده است، در حالیکه متوسط دستمزد ساعتی نسبت به سال قبل 4/5 درصد رشد داشته است.

بازار کار کانادا علاوه بر ایجاد فرصت‌های خوب برای تازه واردان، منابع و برنامه‌هایی را به صورت رایگان در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. برای استفاده بهینه از فرصت‌های شغلی پیش رو بهتر است در سایت‌های کاریابی معتبر، در بازار کار کانادا عضو شوید. از این طریق می‌توانید با پر کردن فرم‌های مربوطه، برای مشاغل مختلف رزومه ارسال کنید.

مهاجرت کاری به کانادا

نکات مهم

به خاطر بسپارید اطلاع داشتن از آخرین تحولات در بازار کار کانادا می‌تواند تا حد زیادی شما را برای خطرات احتمالی پیش رو آماده کند. هر چقدر هم که در هنگام مهاجرت به کانادا در حرفه‌ی خود مسلط باشید، باز هم به دلیل جدید بودن دنیای کسب و کارتان، بهتر است از بازار کار در کانادا اطلاعاتی کسب کنید. خواندن مقالات و روزنامه‌های جدید تا شنیدن اخبار روزانه می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

نکته دیگر اینکه به دانش روز خود را مجهز کنید. حتی اگر در رشته خود بهترین هستید بدانید بهتر از شما نیز وجود دارد. امروزه مشاغل مختلف با تکنولوژی و فناوری به یکدیگر گره خورده‌اند، به طوری که باید لحظه به لحظه اطلاعاتتان را بروز کنید. در پایان باید گفت شناخت عواملی که حرفه‌ی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند سبب می‌شود بتوانید نبض کارتان را در دست بگیرید. بدون شناخت بازار کار کانادا و یا هر کشور دیگری که بتازگی مهاجرت کرده‌اید می‌تواند صدمات زیادی برایتان به همراه داشته باشد.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

6 + 6 =

نظرات و سوالات شما

۱۵ دیدگاه

 1. fariba

  سلام روز خوش در مورد کارسریع در کانادا سوال دارم که پیشنهاد کاری که از طرف شرکتها برای خارجیهااعلام میشه ما چطوری میتونیم مطلع بشیم شما معرفی میکنید یا ما خودمان بابد پیدا کنیم اگر اینطور هست شما میتونید راهنمایی کنید که چه مدارکی نیاز هست ممنون

  پاسخ دهید
 2. عادل

  سلام
  من تصمیم دارم هر طوری شده مهاجرت کنم مرحله اول به کانادا دوم به اروپا خواهشمندم راهی نشونم بدین بتونم برم بنده چندین بار توسط کولاهبرداران که مطمعنن شما را به کاندا میبریم ازم کولاهبرداری کردن زندگیم جارو کردن بردن و زندگیم از هم پاشید خواهش میکنم راهنمایم کنید تا برم سنم داره بالا میره متولد ۴۸ هستم ولی شخص فعال و فنی هستم و معماری تجربی و سابقداری از سوی سازمان نظام کاردانی ساختمان شهر تهران ساماندهی شدیم و دارای گواهینامه های معماری و تاسیساتی و جوشکاری می باشم ممنون میشم زود جواب بدین ؟

  پاسخ دهید
 3. Hossein Yazdi

  چکونه می توان برای دریافت پیشنهاد شغلی (job offer) خود را به کارفرمایان کانادایی معرفی کرد در حالیکه در ایران زندگی می کنیم
  با سپاس فراوان
  حسین یزدی

  پاسخ دهید
 4. mahsa

  من متولد فروردین ۱۳۷۳ هستم. دانشجوی انصرافی از رشته ی سینما دانشگاه سوره هستم. سابقه ی کاری مرتبط ندارم. سابقه ی کار در کافه داشتم. سرمایه ای که برای کلیه ی امور مهاجرت دارم مبلغی بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان است. زبان انگلیسی رو در حد خوبی بلدم. می خواستم ببینم از چه راه هایی می تونم خودم رو آماده ی مهاجرت کنم؟ آیا لازمه دوباره برم دانشگاه و مدرک بگیرم؟ یا می تونم با جمع کردن سابقه ی کاری در زمینه ی مورد علاقه ام (انیمیشن یا برنامه نویسی) برای مهاجرت اقدام کنم؟ میشه لطف کنید و بگید چه راه هایی برای من وجود داره؟ آیا سن من مشکل ساز خواهد بود؟

  پاسخ دهید
 5. الناز طاهری

  درخواست مشاوره مهاجرت دارم

  پاسخ دهید
 6. شیوا

  درخصوص مهاجرت به اروپاویاکانادانیازبه راهنمایی دارم

  پاسخ دهید
 7. شاهین جوزقیان

  با سلام
  چه جوری توی برنامه آتلانتیک می شه پشنهاد شغلی گرفت؟ منظورم اینه کجا باید ثبت نام کنیم تا کافرما ها پیدامون کنند
  با تشکر

  پاسخ دهید
 8. حسن

  سلام ۳۲ ساله ام لیسانس معماری.و۱۰ساله پیمانکاری ساختمان(اسکلت بتنی)انجام میدم شریط واسه اقامت ومهاجرت دارم سرمایه به اون صورت ندارم

  پاسخ دهید
 9. MohammadAmin Choobineh

  سلاموقت یه خیر بنده ۳۵ سال سن دارم و کارشناس تغذیه هستم (nutritionist/dietitian) که حدوداً ده سال سابقه کاری در این زمینه دارم و همسرم هم با ۳۱ سال سن در همین رشته تحصیلات دارد و ایشان هم حدود ۵ سال سابقه کاری دارد.و دازای یک فرزند چهار ساله هستیم و رزومه کاری و پژوهشی خوبی هم داریم.برای مهاجرت کاری و یا اخذ بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد برای کدام کشورها می توان اقدام کرد؟با تشکر

  پاسخ دهید
 10. احسان رخشان

  من دارای گواهینامه پایه ۱ و لودر و جرثقیل هستم همزمان کارشناس ارشد مهندسی عمران.همسرم هم طراح لباس و نقاش حرفه ایی هستن.لطفا جهت اقامت در تورنتو راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 11. Parisa

  سلام ، وقت بخیر آیا از طریق شغل ماکت سازی میتوان برای مهاجرت کاری اقدام کرد ؟ محدودیت سنی دارد ؟ تجربه کاری ارزش امتیاز بیشتری دارد یا سن ؟

  پاسخ دهید
 12. sirvan

  سلام بنده ۳۴ ساله مجرد فوق دیپلم مکانیک دارای گواهینامه پایه یک از سال ۱۳۹۰ با بیمه و دفتر چه کار و کارت هوشمند و تجربه کار با تریلر ترموکینگ یخچال و چادری .در حال حاضر در حال گذراندن کلاسهای زبان برای آیلتس ۶.۵ تا ۷ هستم .لطفا بنده را جهت مها جرت به کانادا راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 13. امین

  برای مهاجرت کاری مشاوره می خواستم . مدرک فنی ۲۱۰۰ساعته مکانیک خودرو دارم . ۸سال سابقه کار در سازمان بنادر و دریانوردی کشور و ۷ سال آتش نشان هستم و مدارک مربوط به حوزه ایمنی و آتش نشانی تعدادی هم دارم

  پاسخ دهید
 14. سحر قنبری

  لیسانس مدیریت بازرگانی ۳۷ ساله متاهل هستم،سابقه ۸ سال کار با بیمه، ایا امکان اقامت کاری یا سایر اقامت کانادا وجود دارد.

  پاسخ دهید
 15. mobina

  سلام وقتتون بخیر باشه . من ۲۰ سالم هست و دانشجوی رشته مدیریت مالی هستم . اخیرا که میحوام وارد حوزه یادگیری بشم مردد هستم که آیا این رشته مناسب مهاجرت هست یا خیر؟ بهترین شغلی که بشه باهاش راه مهاجرت رو سریعتر کرد چیه؟ممنونم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *