معرفی رشته های MBA  و DBA در کانادا 

در این مقاله قرار است رشته های MBA  و DBA در کانادا را به طور کامل برای علاقه مندان تحصیل این دو رشته بررسی کنیم و از پارامترهایی سخن بگوییم که در درجه اول برای هر مهاجر تحصیلی کانادایی اهمیت زیادی دارد.

هر چه جلوتر می رویم، به دلیل بالا رفتن سطح دانش بشر، با دوره ها، گواهینامه ها و مدارک آموزشی مختلف و متنوعی روبرو می شویم که هر یک از آنها برای رسیدن به سطح اطلاعات و البته هدفی خاص طراحی شده اند. گاهی اوقات تنوع رشته ها چنان بالاست که متقاضیان تحصیل در آن ها، بین انتخاب دو یا چند مورد از این رشته ها دچار تردید می شوند. تردیدی که درست و بجاست؛ زیرا افراد باید ببینند در درجه اول به رشته مورد نظر علاقه دارند و اینکه اصلا آیا این رشته ارزش وقت و سرمایه گذاری آنها را دارد یا خیر.

دو مورد از این رشته های تازه ایجاد شده که چند سالی از عمر آن ها نمی گذرد، مدارک MBA و DBA هستند. بر خلاف تصور این دو مدرک یکی نیستند و با هم تفاوت هایی دارند. در اینجا علاوه بر معرفی هر یک از این دو رشته، به بررسی سطح درآمدی، بازار کار و دانشگاه های مختلف آن ها نیز خواهیم پرداخت.

رشته های MBA و DBA

معرفی رشته هایMBA  و DBA در کانادا

قبل از اینکه به بررسی رشته های MBA  و DBA در کانادا بپردازیم، بیایید با یک تعریف جامع درباره این دو رشته، شبهات خود درباره آن ها را برطرف کنیم.

تعریف رشته MBA

به طور کلی مدرک MBA در بین محبوب ترین مدارک حرفه ای در سطح دنیا طبقه بندی می شود، علت این مسئله هم تاثیر آن بر اقتصاد درحال پیشرفت امروزی است؛ زیرا این رشته مهارت های پیشرفته در تجارت و مدیریت را با کار عملی ترکیب می کند تا دانشجویان را برای شروع و یا پیشبرد هر تجارتی آماده کنند.

MBA اصطلاحی است که به مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی اطلاق می شود. این مدرک را می توان ترکیبی از چند ماژول مختلف دانست که زمینه هایی مثل بازاریابی، امور مالی، حسابداری و مدیریت را با هم ترکیب می کند. سطح این مدرک از لیسانس بالاتر است.

تعریف رشته DBA

از آن طرف ما با مدرک DBA مواجه هستیم. این مدرک نیز در نوع خود یک رشته کامل محسوب می شود. دی بی آ اصطلاحی است که به مدرک دکترای مدیریت بازرگانی اطلاق می شود. مدرک دکتری مدیریت بازرگانی یا مدرک DBA یک درجه پایانی متمرکز بر تجارت است که دانش عملی را ارائه می دهد و می تواند به طور مستقیم در محل کار استفاده شود.

کسب مدرک دکتری در مدیریت بازرگانی شما را بر اساس آخرین تحقیقات تجاری، نظریه ها و گرایش ها به دانش کار مجهز می کند. این آموزش شما را یک متخصص تبدیل می کند که برای موقعیت های رهبری سطح عالی و فرصت های شغلی جدید بهترین گزینه خواهید بود

تفاوت رشته MBA و DBA

اما برای تحصیل هر یک از رشته های MBA و DBA در کانادا باید درک درستی از تفاوت هر یک داشته باشیم. MBA یک نوع خاص از مدرک کارشناسی ارشد است که به طور ذاتی بر مهارت های تجاری تمرکز می کند. مدرک دکتری DBA هم چیزی شبیه نوع اول است و روی کسب و کار تمرکز دارد.

تفاوت این دو علاوه بر مقطع تحصیلی و هزینه ها در عملکرد نیز مشاهده می شود. بنابراین اگر شما به دنبال یک هدف کلی از تجارت و جنبه های مختلف کسب و کار هستید، می توانید روی مهارت هایی که از MBA یاد می گیرد حساب باز کنید. در مقابل DBA به شما کمک می کند که روی هدف خاص تری از تجارت تمرکز کنید. این در حالی است که هر دو مهارت های کافی برای کمک به رشد کسب و کار را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند.

دسترسی و تحصیل در MBA به مراتب راحت تر و اگرچه این رشته در نوع خود عالی است، اما به صورت کلی مفاهیم مرتبط با تجارت و بازاریابی را بررسی می کند. DBA درجه خاصی است که به شما مهارت های تحقیق در مورد کسب و کار و نوشتن طرح تجاری را آموزش می دهد.

MBA

بازار کار رشته های MBA و DBA در کانادا

مشاغل متداول MBA در کانادا مانند سایر کشورهایی است که دارای موقعیت های اجرایی هستند و بیشترین حقوق را ارائه می دهند. به طور طبیعی آینده کاری MBA در این کشور، رو به رشد تصور می شود. یکی از دلایل محبوبیت این رشته در کانادا هم به دلیل در دسترس بودن مشاغل پردرآمدی است که به فارغ التحصیلان این رشته نیاز زیادی دارند.

برای رشته MBA سه بازار کار اصلی در کانادا وجود دارد: شهرهای ونکوور، مونترال و تورنتو سه مکانی هستند که بیشترین استخدامی های این رشته را در خود جای داده اند و همچنان فضای خوبی برای پذیرش شاغلان جدید خواهند داشت.

به طور کلی بازار کار این رشته چه در حال حاضر و چه در آینده رو به رشد توصیف می شود. شما می توانید پس از فارغ التحصیلی و گذراندن دوره های کارآموزی و آموزش عملی در بین لیست بلندی از مشاغل مرتبط با این رشته، فعالیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال مشاوره مالی، مدیر فروش، مدیر استخدام، مدیر امور مالی، تحلیلگر مالی، مدیر برنامه ریزی تنها بخشی از مشاغل مورد نیاز این رشته محصوب می شوند.

اما در مبحث تحصیل رشته های MBA و DBA در کانادا، بازار کار مدرک دکتری بازرگانی را نیز بررسی خواهیم کرد. در حال حاضر تقاضای زیادی برای مدیران DBA وجود دارد.  با توجه به آمار اداره کار کانادا، پیش بینی می شود مشاغل مربوط به این رشته در دهه آینده 11 درصد افزایش یابد. این رشد به دلیل نیاز بیشتر شرکت ها به جمع آوری و ذخیره صحیح داده ها است.

این رشته یک مسیر شغلی پرسود و البته چالش برانگیز برای افرادی است که آن را به عنوان هدف تحصیلی خود قرار داده اند. با فارغ التحصیلی در این رشته می توانید در طیف وسیعی از حرفه ها مشغول به کار شوید.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

MBA

درآمد شاغلان رشته های MBA و DBA در کانادا چقدر است؟

شاغلان دو رشته MBA و DBA در کانادا، که در فعالیت های مختلفی از جمله کارآفرینی، بازاریابی، مدیریت عملیات، مشاوره، استراتژی و رهبری امور مالی استخدام می شوند، با توجه به منطقه و شغل مورد نظر و همچنین سابقه و مهارتی که دارند، دستمزد متفاوت تری دریافت خواهند کرد.

درآمد شاغلان MBA

متوسط حقوق شاغلان این حرفه در هر سال 59054 دلار در سال است. این نرخ در هر ساعت حدود 30.28 دلار، در هر روز 227 دلار، در هر هفته 1136 دلار و در هر ماه 4921 دلار خواهد بود.

البته حقوق افراد مبتدی و تازه کار این حرفه کمتر و نزدیک به 37050 دلار در سال است. این دستمزد برای افراد با تجربه تر نیز بالاتر و بیش از 83246 دلار در سال است.

حقوق رشته های MBA و DBA در کانادا تفاوت چشمگیری با یکدیگر دارند که در ادامه به بررسی متوسط نرخ دستمزد شاغلان DBA هم می پردازیم. اما به طور متوسط این دستمزد مطابق با شغل و منطقه ای که در آن سکونت دارید، متفاوت خواهد بود.

برای مثال یک راه انداز نرم افزار در ونکوور بریتیش کلمبیا در رشته ام بی آ می تواند بین 40 تا 70 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد. یک مارکر گریدر در سنت کاترینز انتاریو در هر ساعت حدود 1602 دلار درآمد خواهد داشت.

یک دستیار کارگردان در تورنتو انتاریو در هر سال حدود 66147 دلار دستمزد می گیرد و یک دستیار آموزشی در انتاریو در هر ساعت حدود 32.13 دلار درآمد خواهد داشت.

یک کارشناس بازاریابی و ارتباطات در تورنتو بین 69594 تا 88159 دلار در سال حقوق خواهد گرفت. این نرخ دستمزد برای مدیر برنامه در هالیفاکس نوا اسکوشیا بین 51504 تا 69683 دلار در سال خواهد بود.

درآمد شاغلان DBA

در بررسی نرخ دستمزد رشته های MBA و DBA در کانادا، نوبت به معرفی دستمزدهای دکتری مدیریت بازرگانی می رسد. میانگین نرخ دستمزد شاغلان این حرفه در هر سال حدود 70200 دلار در سال است.

این نرخ در هر ساعت 36 دلار، در هر روز 270 دلار، در هر هفته 1350 دلار و در هر ماه 5850 دلار است. حداقل نرخ دستمزد افراد بدون سابقه کار و مبتدی از 52375 دلار شروع می شود. این نرخ برای افراد با سابقه در هر سال بیش از 100 هزار دلار خواهد بود.

درآمد مشاغل مرتبط با رشته DBA در کانادا، در مناطق مختلف متفاوت است. برای مثال در آلبرتا متوسط درآمد 87500 دلار، انتاریو 78 هزار دلار، برای ایالت کبک 68182 دلار و برای استان بریتیش کلمبیا حدود 44850 دلار است. برترین مشاغل مرتبط با این رشته شامل تحلیلگر مدیریت، مدیر سطح، تحلیلگر تحقیقات بازار، استادیو اقتصاددانی هستند.

DBA

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته های MBA و DBA در کانادا

به مهم ترین قسمت مقاله امروز رسیدیم و آن هم معرفی بهترین مراکز آموزشی رشته های ان بی آ و دی بی آ در کانادا است. در ادامه به تفکیک هر یک از رشته ها، برترین مراکز آموزشی آن ها برای تحصیل در کانادا را به شما معرفی می کنیم.

بهترین دانشگاه های رشته MBA در کانادا

در رتبه بندی که QS News در سال 2021 منتشر کرد، 18 مرکز آموزشی در کانادا برای تحصیل رشته MBA در بین برترین دانشگاه های جهان قرار گرفتند. بنابراین اگر قصد تحصیل این رشته را در کانادا را دارید، انتخاب های متعددی برای شما وجود خواهد داشت که می توانید بر اساس علاقه مندی به منطقه، دانشگاه و البته بر اساس بودجه خود هر یک از این موارد را برای تحصیل برگزینید.

10 مورد برتر از این تعداد مدرسه شامل دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه وسترن، دانشگاه کویینز، دانشگاه یورک، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال و دانشگاه سنت ماری می شوند. ناگفته نماند هیچ یک از این دانشگاه ها برای تحصیل رشته های MBA و DBA  در کانادا مشترک نیستند. در ادامه به معرفی برخی از این دانشگاه ها، شرایط پذیرش و شهریه آنها می پردازیم.

1.دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو به عنوان برترین دانشگاه کانادا، همیشه مقصد اول دانشجویان بین المللی نخبه از سراسر دنیا بوده است. این دانشگاه دو مدرک متفاوت کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA را با طول دوره های متفاوت 2 و 3 ساله در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

دانشگاه تورنتو علاوه بر کیفیت بالای آموزشی خود، به دانشجویان اجازه می دهد تا همزمان با تحصیل مشغول کار نیز شوند. علت این امر هم برنامه های درسی انعطاف پذیر آن است. این دانشگاه با مهارت هایی که به دانشجویان خود ارائه می دهد، آن ها را برای مدیریت و رهبری کسب و کارها آماده می کند.

بدون شک در مبحث رشته های MBA و DBA در کانادا، یکی از بهترین دانشگاه ها مدرسه تورنتو خواهد بود. دانشجویان این دانشگاه می توانند بر اساس علاقه خود در یکی از حوزه های مدیریت برند، مدیریت جهانی، گزارش مالی و تجزیه و تحلیل، MBA عمومی، مشاوره، مدیریت وجوه و طراحی کسب و کار مشغول به تحصیل شوند.

نکته مهم درباره دو رشته مدیریت بازرگانی این دانشگاه، شهریه دوره ها و البته طول دوره است، اما شرایط پذیرش و کلیت آموزشی به یک شکل خواهد بود.

آدرس سایت: https://utoronto.ca

شرایط پذیرش: مدرک کارشناسی مناسب یا معادل آن، حداقل معدل کارشناسی مشخص شده توسط دانشگاه، شرکت در آزمون های بین المللی زبان و اثبات تسلط بر زبان انگلیسی، برای بالا رفتن درصد پذیرش در دانشگاه، حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت توصیه می شود. از جمله مدارک مورد نیاز این دانشگاه رونوشت های کالج، مستندات مالی، توصیه نامه، بیانیه هدف، رزومه و بیانیه نمرات آزمون ها خواهد بود.

شهریه: 59000 دلار در سال برای دوره 2 ساله (دوره 3 ساله با شهریه کمتر)

رشته MBA در کانادا

 

2.دانشگاه مک گیل

یکی دیگر از گزینه های برتر تحصیل رشته های MBA و DBA در کانادا، تحصیل در دانشگاه مک گیل است. این دانشگاه گزینه های متعددی را برای کسب مدرک کارشناسی ارشد رشته MBA در اختیار شما قرار می دهد که از لحاظ طول دوره و هزینه با هم تفاوت هایی را دارند.

این برنامه ها به ترتیب شامل کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی استراتژی و رهبری جهانی، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی تجزیه و تحلیل کسب و کار، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی مدیریت امور مالی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بازاریابی می شوند. به جز دوره اول که طول آن 16 ماهه خواهد بود، سایر دوره ها تمام وقت و 2 ساله هستند.

تفاوت در هر یک از دوره های ان دانشگاه به مدت زمانی برمی گردد که دانشجویان در کارآموزی صرف می کنند نه مدت زمانی که در کلاس درس حضور دارند.

آدرس سایت: https://mcgill.ca

شرایط پذیرش: برای دوره ارشد مدیریت بازرگانی برای تمام دوره های این دانشگاه، دانشجویان باید مدرک افتخاری در مدیریت بازرگانی یا مدرک مشابه رشته های تجاری دیگر را داشته باشند. حداقل معدل این دانشگاه برای پذیرش باید بالا باشد.

از جمله لیست اسناد مورد نیاز این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان، ارائه رزومه، برگه های رسمی و گواهینامه ها، لیست کلیه موسسات آموزشی متوسطه، توصیه نامه، بیانیه هدف و نمرات بالای آزمون های زبان بین المللی است.

شهریه: 46000 دلار در سال

 

3.دانشگاه وسترن

در مبحث بررسی رشته های MBA و DBA در کانادا، دانشگاه وسترن یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان رشته ام بی آ خواهد بود. این دانشگاه که رتبه چهارم بهترین دانشگاه های کانادا از نظر دانشجویان را به خود اختصاص داده است، مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA خود را در قالب یک دوره تمام وقت 1 ساله به دانشجویان متقاضی ارائه می دهد.

برنامه های این دانشگاه تنها یک دوره آموزشی نیست، بلکه یک تجربه یادگیری مبتنی بر عمل است که برای موفقیت دانشجویان در دنیای واقعی و سریع تر شدن روند پیشرفت آن ها طراحی شده است. نکته جالب درباره تحصیل در این دانشگاه، سطح بالای اشتغال در آن است. 91 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه وسترن می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

پس از تحصیل در این دانشگاه، فرصت های شغلی متعددی در زمینه مدیریت فروش، مشاور تجاری، تحلیلگر تحقیقات بازار و تحلیلگر مالی پیش روی شما خواهد بود.

آدرس سایت: https://uwo.ca

شرایط پذیرش: از جمله اسناد مورد نیاز این برنامه گواهینامه عالی دبیرستان، بیانیه نمرات، اسناد مالی، توصیه نامه، بیانیه هدف، اثبات توانایی زبانی با ارائه نمرات آزمون های بین المللی است. دانشجویان باید مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم کامپیوتر و یا رشته های مرتبط دیگر از یک دانشگاه معتبر تکمیل کرده باشند. حداقل نمره مناسب دو سال آخر تحصیل نیز از دیگر الزامات این دانشگاه است.

شهریه: 117500 دلار در سال

DBA در کانادا

4.دانشگاه کویینز

از دیگر دانشگاه های مطرح برای تحصیل رشته های MBA و DBA در کانادا، مدرس کویینز خواهد بود. این دانشگاه 3 دوره مختلف کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA  یک ساله، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA تجارت بین المللی دو ساله و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA یک ساله را به دانشجویان متقاضی ارائه می دهد.

تحصیل در این دانشگاه برای متقاضیان مزایای خاص خود را خواهد داشت. برای مثال طبق تحقیقات 97 درصد از دانشجویان این دانشگاه تنها ظرف 3 ماه پس از اتمام تحصیل مشغول به کار شده اند. همچنین حدود 43 درصد از افرادی که در صنعت مالی استخدام شده اند، حقوقی بالاتر از 73964 دلار را دریافت کرده اند.

از جمله مشاغلی که بعد از فارغ التحصیلی از این دانشگاه می توانید در آن مشغول به کار شوید، مدیر حسابداری، مدیران ارشد مالی و مدیران نقدی خواهد بود.

آدرس سایت: https://queensu.ca

شرایط پذیرش: مدرک لیسانس افتخاری، 65 درصد از نمرات کل کارنامه در مقطع کارشناسی، برای پذیرش این برنامه نیاز به الزامات اضافی دارید که می توانید از طریق سایت دانشگاه از آن ها مطلع شوید.

اما مدارک مورد نیاز این دوره در دانشگاه کویینز شامل رونوشت های کالج، اسناد مالی، توصیه نامه ها، بیانیه هدف، رزومه و نمرات زبان انگلیسی در آزمون های بین المللی است.

شهریه: 99500 دلار در سال

 

بهترین دانشگاه های رشته DBA در کانادا

برای تحصیل رشته های MBA وDBA  در کانادا، نوبت به معرفی مراکز آموزشی برتر این کشور برای تحصیل مدرک دکتری بازرگانی می رسد. برای دریافت مدرک دی بی آ بین 4 تا شش سال زمان برای تحصیل نیاز دارید. شما می توانید پس از فارغ التحصیلی در این رشته در مشاغل متعددی از جمله مشاور، اقتصاددان، لجستیک، پروفسور، کارآفرین، مدیر منابع انسانی و کارمند دولت مشغول به کار شوید.

رشته DBA در کانادا

1.دانشگاه رویال رودز ویکتوریا برای تحصیل دکترای مدیریت بازرگانی (پاره وقت 4 ساله)

اولین دوره پیشنهادی ما برای دریافت مدرک DBA در کانادا، دانشگاه رویال رودز ویکتوریا خواهد بود. این دانشگاه دوره خود را در قالب آموزش ترکیبی حضوری و آنلاین یا همان آموزش از راه دور در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

آموزش در این دانشگاه با هر جای دیگر از کانادا، متفاوت خواهد بود. دانش و روش تدریس استادان دانشگاه رویال رودز به شکلی است که دانشجویان نه تنها برای بازار کار به شکل فعال آماده شوند، بلکه بتوانند در جهان تغییرات مثبتی ایجاد کنند.

در بررسی رشته های MBA و DBA در کانادا، مدل یادگیری دی بی آ در این دانشگاه بر پایه فعالیت مبتکرانه خواهد بود. منابع آموزشی که خواسته های شغلی و زندگی شما را در آینده برآورده خواهد کرد.

آدرس سایت: https://royalroads.ca

شرایط پذیرش: مدرک ارشد معتبر، سوابق تحصیلی با رونوشت های ترجمه شده، رزومه کاری و تحصیلی، اثبات توانایی و تسلط زبانی، برای اطلاع از موارد اضافی باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

شهریه: 87710 دلار

 

2.دکترای آنلاین در مدیریت بازرگانی – دانشگاه آتاباسکا

اگر دوست داشته باشید مدرک DBA خود را به صورت کاملا آنلاین دریافت کنید، می توانید اقدامات پذیرش خود را در دانشگاه آتاباسکا کانادا پیش ببرید. این دانشگاه دسترسی دانشجویان را به مطالعات سطح دکتری به شکل با انگیزه و مفهومی ایجاد می کند.

DBA آنلاین بر تحقیق در مورد مشاغل عملی و مدیریتی از طریق ایجاد دانش، نقد و کاربرد سیستماتیک نظریه ها و تحقیقات مربوط به عملکرد مدیریت متمرکز است. این برنامه برای کسانی طراحی شده است که می خواهند از طریق عملکرد بهتر مدیریت بر سازمان ها، صنعت و جوامع خود تأثیر مستقیم بگذارند.

در بررسی رشته های MBA و DBA در کانادا، گزینه های تحصیل رشته دکتری مدیریت بازرگانی در این کشور، چندان زیاد نیست. بنابراین شما باید از بین چند گزینه محدود یکی را انتخاب کنید که دوره آنلاین دانشگاه آتاباسکا یکی از آن ها است.

دانشجویان این دانشگاه با تحصیل در این دانشگاه به مزایای زیر دسترسی پیدا می کنند:

 • گسترش شایستگی ها در انجام تحقیقات، مدیریت عملکرد، رضایت ذاتی و انتقال یافته ها
 • انجام و ارزیابی اثر تحقیقات مدیریت به صورت عملی و افزایش اعتبار حرفه ای
 • افزایش ایجاد راه حل برای حل مشکلات تجاری و سازمانی با مزیت های رقابتی این دانشگاه

آدرس سایت:

شرایط پذیرش: برای پذیرش در این برنامه باید دانش و تجربه قابل بیان در رشته مدیریت بازرگانی داشته باشید. مدرک ارشد MBA یا معادل آن از دانشگاه معتبر، پنج سال یا بیشتر سابقه کار مدیریتی و یا حرفه ای قابل توجه، یک دوره قابل قبول در سطح دانشگاه در زمینه آمار، مهارت در زبان انگلیسی، بیانیه هدف

شهریه: در مجموع 18488 دلار در هر سال

بهترین دانشگاه های رشته DBA در کانادا

رشته های MBA و DBA در کانادا و تحصیل در آنها مستلزم داشتن چه شرایطی می باشد؟

رشته های MBA و DBA در کانادا و تحصیل در آنها مستلزم داشتن شرایط خاصی می باشد. به طور کلی شرایط اخذ پذیرش در هر دانشگاهی در کانادا با دیگری متفاوت است. از طرف دیگر باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که تحصیل در رشته MBA نسبت به سایر رشته ها در کانادا دارای هزینه بالاتری می باشد. متقاضیانی که قصد دارند تا در این رشته تحصیل کنند می بایست دارای شرایط زیر باشند:

 • مدرک کارشناسی یا لیسانس از دانشگاهی معتبر با نتایج خوب
 • ارائه مدرک پذیرش در آزمون مربوط به مدیریت فارغ التحصیلان
 • ارائه رزومه کامل و جامع همراه با معرفی پروژه های انجام شده
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی. اخذ یکی از مدارک مربوط به آزمون های تافل یا آیلتس با حداقل نمره کافی می باشد.
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
 • داشتن توصیه نامه تحصیلی

شرایط تحصیل در رشته های MBA و DBA در کانادا را نام ببرید

 شرایط تحصیل

افرادی که قصد دارند تا در رشته DBA تحصیل کنند می بایست مدرک MBA مرتبط داشته باشند. از اصلی ترین شرایط تحصیل در رشته DBA ارائه یک پایان نامه معتبر در زمینه رشته های بازرگانی می باشد. دانشجویانی که مدرک MBA را دریافت می کنند می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در همان رشته اقدام نمایند. به این مورد هم توجه داشته باشید که دوره اخذ مدرک DBA در کانادا حدود 4 سال طول می کشد.

برای اطلاع از مدارکی که می بایست به دانشگاه ارائه دهید، می توانید به سایت دانشگاه مدنظرتان مراجعه کنید. برخی از دانشگاه های کانادا ممکن است برای پذیرفتن دانشجو در مقطع دکتری مصاحبه داشته باشند. بنابراین در زمان انتخاب دانشگاه به این موارد دقت فرمایید.  

حرف پایانی…

همانطور که مشاهده کردید در اینجا به معرفی و بررسی کامل رشته های MBA وDBA  در کانادا پرداختیم. دریافت مدرک دکتری مدیریت مستلزم صرف قابل توجهی از زمان، تلاش و پول است. در حالی که این تعهد می تواند کمی خسته کننده و زمانبر باشد، سود حرفه ای و مالی آن نیز می تواند عالی باشد. اگر علاقه زیادی به تجارت دارید و فرد جاه طلبی برای رسیدن به سقف آموزش ها هستید، این مدرک می تواند برای شما مفید باشد.

مدرک MBA را هم یک مدرک کامل در نظر بگیرید با این تفاوت که در مدت زمان کمتری شما را وارد بازار کار می کند. اما اگر قصد تحصیل هر یک از این دو رشته در کانادا را دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی در سایت با مشاورین ویزا 724 در تماس باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

3 + 11 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. سلطانی

  آیا در کانادا رشتهDBA گرایش IT هست؟ و اینکه این گرایش چه زیرشاخه هایی داره و چه سرفصل های توش تدریس میشه؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *