معرفی کالج هامبر در کانادا و نحوه ی پذیرش در آن


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۰۱

 

 


کالج هامبر (HC) یکی از معتبرترین موسسات دانشگاهی است که به دلیل جامعیت و برتری در زمینه آموزش عالی در کانادا مشهور شده است. این کالج با بیش از 6000 متقاضی بین المللی که بیش از 135 کشور در این دانشگاه حضور دارند در سراسر جهان شناخته شده است.
کالج هامبر بیش از 190 گرایش مختلف در بیش از 40 رشته متنوع، در سطوح مختلف از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می دهد.
برنامه های پذیرش متقاضیان بین المللی این دانشگاه در ماه فوریه است و متقاضیان باید نمره آیلتس از 6.0 تا 7.5 (بسته به انتخاب دوره) داشته باشند. اگر قصد تحصیل در این کالج را دارید، باید آماده باشید که حدود 17،000 تا 22،000 دلار کانادا برای هزینه های تحصیل سرمایه گذاری کنید. این هزینه ها با کمک بورس های تحصیلی ارائه شده توسط هامبر برای دانشجویان بین المللی قابل کاهش است.
بسته به برنامه تحصیلی افراد، هامبر همچنین فرصت های یادگیری عملی را با متخصصان از یک زمینه خاص فراهم می کند. این می تواند به صورت دوره های کارآموزی یا همکاری با شرکای صنعتی هامبر یا اساتید در زمینه پروژه های تحقیقاتی مختلف باشد. طبق گزارش سالانه 2021، نزدیک به 85 درصد از فارغ التحصیلان کالج هامبر در مدت 6 ماه پس از اتمام تحصیل شاغل بودند.

 

کالج هامبر در کانادا

 

دوره های کالج هامبر

کالج هامبر بیش از 190 رشته مختلف را به مشتاقان خود در سراسر جهان ارائه می دهد. این موسسه دوره هایی مانند دوره های دیپلم، فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. همچنین 5 مدرک دیپلم و 140 گواهینامه برای دوره های پاره وقت داشته و برنامه های مختلف ESL را به صورت آنلاین ارائه می دهد.
این کالج دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دیپلم و فوق دیپلم را در بیش از 200 رشته مختلف ارائه می دهد. بسته به رشته تحصیلی، هامبر همچنین فرصت های یادگیری عملی را با متخصصان از یک زمینه خاص فراهم می کند. این می تواند به صورت کارآموزی یا همکاری با شرکای صنعتی یا دانشکده در پروژه های تحقیقاتی باشد. این کالج همچنین فرصت های یادگیری در سطح جهانی را از طریق توافق نامه های بین المللی، تحصیل در خارج از کشور و فرصت های کارآموزی ارائه می دهد؛ دانشجویانی که در این دوره شرکت می کنند قادر به گسترش تجربه علمی خود، یادگیری مهارت های جدید، ایجاد ارتباطات، یادگیری شبکه و کسب تجربه کاری بین المللی هستند.
از سال 2010، بیش از 3000 دانشجو در فرصت های یادگیری جهانی کالج هامبر شرکت کرده اند. این کالج حدود 40+ شریک دانشگاهی جهانی در 6 کشور دارد. همچنین تعداد مختلفی از رشته های جدید برای پاییز 2021 در زمینه های بازرگانی، مهندسی، علوم، علوم اجتماعی، بهداشت و فناوری اطلاعات و نرم افزار معرفی کرده است.

پردیس ها و اسکان کالج هامبر

در این دانشگاه امکانات و گزینه های اقامتی متنوعی در دسترس متقاضیان است. زندگی دانشجویی در هامبر خدمات بهداشتی، مشاوره شغلی، خدمات غذایی، خدمات یادگیری، خدمات ورزشی و موارد دیگر را ارائه می دهد.

پردیس های کالج هامبر

کالج هامبر در کانادا


کالج هامبر دارای 3 پردیس در تورنتو است که در مجموع 31200 دانشجوی تمام وقت را در خود جای داده است؛ در پردیس شمال، دو پردیس Lakeshore و پردیس Orangeville قرار دارند. پردیس شمالی در محلی است با جنگل های سرسبز و امکانات زندگی مدرن در واقع یک مکان سرسبز با دسترسی راحت به مرکز شهر است. این محل جاذبه های مختلفی را به دانشجویان خود مانند موزه سلطنتی انتاریو، گالری هنری انتاریو، باشگاه ها و تئاترهای مختلف ارائه می دهد که البته اینها چند مورد از آن است.

اقامتگاه کالج هامبر

کالج هامبر محل های اقامت را در اشکال مختلف به دانشجویان خود ارائه می دهد که شامل  خوابگاه های درون دانشگاه، اقامتگاه خارج از دانشگاه یا مسکن است. همه گزینه ها با امکانات مختلف با قیمت های مختلف ارائه می شوند و می توانند براساس نیازها و نیازهای فرد انتخاب شوند.

محل اقامت در پردیس

 

کالج هامبر در کانادا


محل اقامت در دانشگاه در دو پردیس امکان پذیر است. دانشجویان می توانند پس از 2 روز از ارسال پذیرش نامه های پیشنهادی خود، برای اقامت اقدام کنند. از آنجایی که اتاق های اقامت بر اساس تاریخ ارسال درخواست تکمیل می شوند به دانشجویان توصیه می شود به محض پذیرفتن پیشنهاد مکانی برای درخواست محل اقامت اقدام کنند. هزینه مسکن در محوطه دانشگاه به شرح زیر است:
اتاق های یک نفره سنتی برای دانشجویان : 2350 تا 7024 دلار کانادا
اتاق های سویت تک نفره برای دانشجویان : 1175 تا 8870 دلار کانادا
اتاق های سنتی چند نفره برای دانشجویان : 1175 تا 7024 دلار کانادا
اتاق های سویت چند نفره برای دانشجویان : 1175 تا 8870 دلار
توجه: برای سهولت اقامت در دانشگاه کالج هامبر برای دانشجویان خود همچنین گزینه بورس اقامت را نیز برای افراد نیازمند را فراهم کرده است. در صورت نیاز دانشجویان می توانند از این امکانات استفاده کنند.

مراحل پذیرش در کالج هامبر

برای پذیرش متقاضیان بین المللی در کالج هامبر بهتر است با یک وکیل مهاجرتی خبره و با تجربه صحبت کنند. به صورت کلی روند درخواست متقاضیان بین المللی که مشتاق تحصیل در کالج هامبر هستند به شرح زیر است:
1. فرم های مربوطه را از طریق سایت دانلود و تکمیل کنید و هزینه درخواست که 75 دلار کانادا است را واریز کنید.
2. اسناد مورد نیاز از جمله کارنامه تحصیلی، نمرات تافل یا آیلتس و سایر موارد را ارائه دهید. در برخی از رشته های خاص ممکن است به نمونه کارها، پرپوزال و سایر مدارک نیز نیاز شود؛ به همین دلیل بهتر است قبل از شروع مراحل با یک وکیل مهاجرتی درباره رشته و مقطع تحصیلی خود به صورت دقیق صحبت کنید.
3. فرم های تکمیل شده طی 8 تا 10 هفته در کالج هامبر بررسی می شوند.
4. پس از تمامی موارد بالا شهریه را واریز کنید و برای مجوز تحصیل درخواست دهید.

الزامات تسلط به زبان در کالج هامبر

برای ورود به کالج هامبر باید بر اساس رشته و مقطع تحصیلی حداقل یکی از مدارک زیر را داشته باشید:
• نمره آیلتس: 6.0 تا 7.0
• نمره تافل: 550 تا 600
• PTE Score: 53-64

هزینه حضور در کالج هامبر

هزینه حضور شامل شهریه و هزینه های زندگی می شود؛ این هزینه ها در زیر به طور مفصل مورد بحث قرار گرفته است:


شهریه: 17،840 تا 22،580
هزینه محل اقامت: 700 - 1500 (به نوع خانه ای که اجاره می کنید بستگی دارد)
غذا: 40 - 100 در هفته
حمل و نقل: 150 - 200  در هر ماه
کتاب و لوازم: 500 در هر ترم
هزینه های اضافی (اینترنت، قبض تلفن، لباس و غیره): 500 در ماه
هزینه های برق: بیش از 50 دلار ماهانه
بیمه: 15 - 50 در ماه
وجوه اضطراری: 500 در ماه

فارغ از هزینه های ذکر شده در بالا، دانشجویان باید هزینه های اضافی و همچنین بخشی از هزینه زندگی در کانادا را در نظر بگیرند و سپس هزینه کلی حضور در کالج حضور در هامبر کانادا را تعیین کنند.

بورسیه تحصیلی کالج هامبر

 

کالج هامبر در کانادا


این موردبه دانشجویان خارجی که برای دوره های تحصیلات تکمیلی، فوق دیپلم و دیپلم ثبت نام کرده اند ارائه می شود. دانشجویانی که واجد شرایط این بورس تحصیلی می شوند 2000 دلار کانادا از شهریه سال اول آنها چشم پوشی می شود. این بورس تحصیلی در مجموع به ده دانشجوی کارشناسی و 10 دانشجوی کارشناسی ارشد بین المللی در هر ترم که دارای معیارهای صلاحیت باشند، اعطا می شود.
دانشجویانی که می خواهند از این بورس تحصیلی کالج هامبر استفاده کنند باید معیارهای زیر را داشته باشند:
• آنها باید در سال آخر دبیرستان، دانشگاه یا کالج نمره بالایی کسب کرده باشند که شامل معدل 85٪ و بالاتر و 6.5٪ در آیلتس یا معادل آن در TOEFL ،DUOLINGO و غیره باشد.
• آنها همچنین باید نامه قبولی خود را دریافت کرده و پیشنهاد خود را قبل از زمان مشخص شده ارسال کنند.
• دانشجویان همچنین باید مدارک زیر را برای استفاده از بورس تحصیلی ارائه دهند:
o شماره دانشجویی صادر شده توسط کالج هامبر
o نامه پذیرش تأیید شده برای یک برنامه تمام وقت
o نامه مرجع
o اظهار نظر شخصی
توجه: دانشجویانی که واجد شرایط بورسیه هستند باید شهریه سال اول خود را به طور کامل پرداخت کنند. مبلغ بورس تحصیلی پس از روز دهم کلاس به حساب آنها واریز می شود. توجه داشته باشید که هرگونه درخواست ناقص برای بورس تحصیلی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
دانش آموزان دبیرستان یا متوسطه که برای دوره های کارشناسی در کالج هامبر ثبت نام کرده اند، می توانند بر اساس پیشرفت تحصیلی خود از این بورس تحصیلی استفاده کنند. معیارهای دقیق در  زیر آورده شده است:
معدل بورسیه: 95٪ یا بالاتر 4000
معدل بورسیه: 90 - 94.9٪ مبلغ  3500
معدل بورسیه: 85 - 89.9٪ مبلغ 3000
معدل بورسیه: 80 - 84.9٪ مبلغ 2000
معدل بورسیه: 75 - 79.9٪ مبلغ 1500

توجه: بورسیه تحصیلی فقط در صورتی تجدید می شود که دانشجو در هر سال دوره کارشناسی خود معدل 80٪ یا بیشتر کسب کند.

حقوق کار دانشجویی در کالج هامبر

متوسط حقوق برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی کالج هامبر حدود 50192 دلار کانادا است مابقی حقوق شغلی دانشجویان کالج هامبر در زیر آورده شده است:
شغل: تدارکات و خرید 39000
شغل: رسانه، ارتباطات و تبلیغات 51000
شغل: فروش و توسعه تجارت 52000
شغل: بازاریابی محصول و ارتباطات 41000
شغل: توسعه فناوری اطلاعات و نرم افزار 74000

سخن آخر

کالج هامبر تضمین می کند که تحصیلات با کیفیت باید در دسترس متقاضیان در سراسر جهان باشد، صرف نظر از شرایط مالی آنها! برای کمک به آموزش افراد مختلف در کالج هامبر، این موسسه کمک مالی در قالب بورس و بورس تحصیلی فراهم می کند. با نرخ بالای اشتغال بیش از 85٪، این موسسه در واقع گزینه مورد علاقه تحصیل انشجویان بین الملل در کانادا است.
کالج هامبر همچنین از طریق توافق نامه های بین المللی، تحصیل در خارج از کشور و فرصت های کارآموزی، فرصت های یادگیری جهانی را ارائه می دهد. دانشجویانی که در این دوره شرکت می کنند، می توانند تجربه علمی خود را گسترش دهند، مهارت های جدید را یاد بگیرند، ارتباطات خود را بیشتر کنند، شبکه سازی را یاد بگیرند و تجربه کار بین المللی را کسب کنند.
از سال 2010 ، بیش از 3000 دانشجو در فرصت های یادگیری جهانی کالج هامبر شرکت کرده اند. این شرکت حدود 40+ شریک دانشگاهی جهانی در 6 کشور و 300+ گواهینامه شهروندی جهانی دارد.

 

مهیار حلاج پور

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


آیا امکان گرفتن بورس تحصیلی کانادا از کالج هامبر وجود دارد؟

بله. به دانشجویان ممتاز برای نیمه دوم دوره آموزشی بورس تحصیلی اعطا می شود. مثلا اگر برای یک دوره 2 ساله اپلای کنید و نمرات شما عالی باشد، می توانید برای سال دوم یعنی ترمهای 3 و 4 برای بورس درخواست دهید. ولی تصمیم گیرنده در این مورد کمیته مربوطه در کالج است.
 

کالج هامبر چند بار در سال پذیرش دارد؟

3 ترم 4 ماهه: سپتامبر (پاییز)، ژانویه (زمستان) و می (بهار) که البته ترم بهار برای بعضی رشته های خاص امکان دریافت پذیرش تحصیلی وجود دارد.
 

هامبر یا Centennial کدام یک بهتر است؟


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


rana.m.rezaei :

سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی هوافضا از دانشگته خواجه نصیرالدین طوسی هستم برای رشته عکاسی در مقطع post bachelor میتونم از کالج Humber پذیرش بگیرم ؟

پذیرش مشکلی نیست اما باید بررسی شود چقدر شانس ویزا دارید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.