پذیرش دانشگاه مونترال + شرایط و هزینه ها


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

شرایط ثبت نام در دانشگاه مونترال (University of Montreal)

   برای درخواست ثبت‌نام در دانشگاه مونترال شما از طریق اینترنت و به‌صورت آنلاین می‌توانید ثبت‌نام خود را انجام دهید. به همین منظور شما قبل از ثبت‌نام باید مدارکی که لازم دارید جهت اسکن کردن آماده نمایید. مدارک لازم شامل پاسپورت معتبر، اجازه تحصیل در کانادا، ریز نمرات و نمرات سال قبل، نتیجه چکاب پزشکی شما، مدارک هویتی و غیره است. برای اینکار لازم‌ است وارد سایت این دانشگاه شده و مشخصات فردی خود را وارد نمایید. سپس از شما سایر مشخصات‌تان را می‌خواهد. گذرنامه، لیست نمرات و... که شما از طریق اسکن یا با استفاده از گوشی موبایل آن‌ها را ارسال می‌نمایید. در آخر در صورتی که مدارک شما تایید گردد، پرداخت هزینه ثبت‌نام که حدود هفتصد دلار می‌شود. برای شما تائیدیه اینترنتی ارسال می‌شود و اگر مدارک شما به دلایلی تایید نشود. دلیل عدم تایید برای شما ارسال میگردد و اغلب یک فرصت برای رفع نواقص به شما داده خواهد شد. در انتخاب رشته بسیار دقت داشته باشید که در نتیجه ویزای تحصیلی کانادا بسیار موثر است. 

مهمترین موضوع در انتخاب رشته و مرکز آموزشی اقامت کاری پس از تحصیل و دریافت اقامت دائم کانادا، با توجه به رشته انتخابی شماست؛ این همان نکته ایست که ما در آن بسیار حساس و تخصصی عمل خواهیم کرد. پس در انتخاب خود دقیق باشید. اگر که میخواهید تیمی تخصصی و با تجربه مراحل انتخاب رشته، پذیرش و درخواست ویزا را برای شما عهده دار شود؛ با دفاتر ما در تماس باشید. 

همچنین اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید نکات بسیار مهمی را بدانید که توصیه می شود، حتما مطلب تحصیل در کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

دانشگاه مونترال

شرایط دریافت بورسیه دانشگاه مونترال

   به دلیل بالا بودن هزینه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کانادا دانشجویان کانادایی را برحسب معدل و لیست نمرات در ابتدای ورود به دانشگاه بورسیه کرده و به آن‌ها کمک تحصیلی اختصاص می‌دهند اما این شرایط برای دانشجویان خارجی متفاوت بوده و به دانشجویان خارجی تنها در دوره کارشناسی این بورس تعلق می‌گیرد که بر اساس مقالات علمی، معدل و شرایط مختص دانشگاه و ... است. دانشگاه مونترال برای اینکه به دانشجویان، چه بومی و چه بین‌المللی کمک کند در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هزینه ای به عنوان بورسیه در نظر گرفته است که بر اساس معدل و سنجش و تایید نیاز آن‌ها به دانشجویان تا سقف پنج هزار دلار در سال پرداخت می‌نماید. البته این کمک ‌هزینه ‌تحصیلی به دانشجویانی که لیست نمرات بالا داشته و در آزمون‌های ورودی دانشگاه رتبه بالا بدست آورده باشند تعلق خواهد گرفت اما به دانشجویان بومی از همان ابتدای تحصیل و به عنوان کمک تحصیلی به دانشجویی که شرایط دریافت آن را داشته باشند، تعلق می‌گیرد.

 

دانشگاه مونترال

 

هزینه ها و زمان تحصیل در دانشگاه  مونترال

   شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کانادا را که در نظر بگیریم و تصور کنیم‌ همه آن ها را از سر گذرانده و وارد مرحله هزینه‌ها و اثبات توانایی پرداخت هزینه دانشگاه شده‌ایم، اگر از این هزینه‌ها اطلاع نداشته باشیم، چگونه می‌توانیم بدون اطلاع دقیقی از مبلغ آن تضمین پرداخت داشته باشیم؟ هزینه‌های جاری در هر شهر کانادا متفاوت بوده و متناسب با هر شهر اندکی تفاوت دارد اما در کل هزینه‌های جاری چندین برابر ایران است یعنی یک دانشجو سالیانه حدود شانزده هزار دلار هزینه کتاب، غذا، پوشاک و حمل و نقل  درصورتی که در خوابگاه دانشگاه ساکن باشد، باید بپردازد. اما اگر در خانه و مستقل از دانشگاه باشد که این هزینه دو برابر می‌گردد. هزینه های تحصیل برای دوره کارشناسی و لیسانس سالیانه حدود بیست و شش هزار دلار در سال تخمین زده شده است. این در حالی است که هزینه تحصیل در دوره بالاتر حدوداً سالیانه شانزده هزار دلار می‌شود. یعنی اگر شما قصد تحصیل از پایه را داشته باشید که شرایط ورودی سن ندارد باید سالیانه درآمدی بیشتر از چهل و دو هزار دلار داشته باشید و بتوانید اثبات کنید که توانایی پرداخت این مبلغ را دارید. تحصیل در این دانشگاه برای دوره کارشناسی حدود چهار سال طول می‌کشد به طوری‌که هر سال یک ترم پاییزه و یک ترم زمستانه-بهاره است، اما اگر ترم‌های بیشتری بگیرید یعنی ترم تابستانه را نیز در نظر بگیرید میانگین تحصیل شما تقریبا سه سال می‌شود.

 

University of Montreal

 

اعتبار و ظرفیت دانشگاه مونترال

دانشگاه‌های کانادا از ظرفیت خوبی برخوردار هستند، به‌صورتی که اکنون در دانشگاه مونترال کانادا حدود سی و چهار هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و حدود دوازده هزار دانشجو در مقطع بالاتر و تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. بر اساس رتبه بندی‌های جهانی این دانشگاه دارای رتبه نود در جهان و رتبه هفتم در کانادا هستند، که نشان‌دهنده آموزش عالی و با کیفیت این دانشگاه است.

 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه مونترال

   با اینکه شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کانادا تفاوتی با هم ندارد اما پذیرش در رشته‌های مختلف ممکن است برحسب شرایط معدلی و لیست نمرات برای رشته‌های دانشگاهی متفاوت باشد. برای همین بهتر است رشته‌های تحصیلی یک دانشگاه را در هنگام درخواست پذیرش دادن بشناسید و تصمیم درستی بگیرید. دانشگاه مونترال از جمله دانشگاه‌هایی است که رشته‌های هنر، علوم انسانی، زیست شناسی، بیوشیمی، پزشکی بالینی، کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی، زیست و محیط زیست، ایمونولوژی، مواد آلی، میکروبیولوژی، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک،  اعصاب و روان، فارماکولوژی، فیزیک، روانشناسی و مهندسی فضایی و... رشته‌هایی هستند که در دانشگاه مونترال می‌توانید به تحصیل در آن بپردازید.

 

دریافت <a class=

  

آدرس دانشگاه مونترال و آشنایی با آن

   این دانشگاه در شهر مونترال استان کبک قرار دارد و زبان آموزشی آن فرانسه است، اما تعداد دانشجویان در حال تحصیل به زبان انگلیسی آن نیز زیاد است. عموماً این دانشگاه را شهری فرانسوی در دل یک شهر با زبان انگلیسی می‌نامند. رنگ این آموزشگاه آبی بوده و تعداد کتابخانه‌ها و خوابگاه‌ها و ... آن در زمینی به متراژ 60 هکتار واقع شده است. البته این موضوع را نیز باید بیان کرد که این دانشگاه دانشگاهی دولتی است.

وب سایت دانشگاه مونترال : www.umonntreal.ca

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارت آپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

درباره تحصیل در کانادا

وکیل مهاجرت کانادا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Farzane :

با سلام برای ویزای تحصیلی به کانادا سوال داشتم.بنده کارشناس ارشد روانشناسی مثبت گرا هستم.ولی متاسفانه ایلتس ندارم.ایا میتوان بدون داشتن مدرک زبان مهاجرت کرد .اگر ویزای دیگری وجود دارد که بدون مدرک زبان امکان پذیر است.لطفا راهنمایی کنید.

ریسک ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان، بالاست و توصیه نمی شود.

Zahra Assadzadeh :

سلام و خسته نباشید من‌ فوق لیسانس زبان و ادبیات فرانسه هستم و شغلم هم مترجمی در این رشته است. میخواستم برای دکترا در دانشگاه مونترال اقدام کنم و در این خصوص کمک میخواستم. ممنون

بهترین کار این است که به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

Negar :

سلام .ممنون از اطلاعاتتون.آیا برای ورود به رشته دامپزشکی دانشگاه مونترال آزمون ورودی گرفته میشه؟ و آیا مدرک زبان فرانسه باید ارایه بشه؟

بله، اگر سرفصل ها فرانسوی باشند، بله مدرک زبان فرانسه الزامیست

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.